e.€tS hsedam Auto brandt uit Dienstenbond komt in de huiskamers B en W halen bakzeil: woning is niet te koop SG uit gratie bij Posthoorn Jongen onder tram Auto waait sloot in Radio Lokaal weer eens uit de lucht Belgfc on niet stoppen Duma Nkosi moet vrij Dronken man rijdt vrouw aan Militair (18) aangehouden iHiM^ Sieraden MËkê&l (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Trechter krijgt er een ge bouw bij. Het gemeentebestuur heeft het Schie- damse werklozenproject het pand aan de Boter straat 45-47 toegezegd. De Trechter krijgt dit op basis van een kraakcontract gratis te huur. Er moet een verzamelgebouw voor vervangende werkprojecten van gemaakt worden. Het gebouw staat al jarenlang leeg. Naast de Trechter was ook de stichting Sjop in de markt voor het pand. De Trechter is tevreden met de toewijsing van het pand aan de Boterstraat (foto) al realiseert zij zich dat er heel wat verbouwd moet worden. Een stevige ketting en een dikke boom kun nen vaak voldoende zijn om fiet sendieven te slim af te - zijn. De be- zitter van deze twee- wieler op de Lange Ha ven gooide er nog een s hep je bo venop. Hij hing zijn vervoermid del met "de neus rich- water", vig ge- cg veran kerd', moet de fietser gedacht heb ben. Of is dit plaatje een gevolg van baldadige voorbijgan gers? De gemeen te mag een pand aan de Eerste Tuin singet niet verkopen, tot ongetwe- gen van bur gemeester Scheeres. "Een ver snipperd wo ningbezit is peperduur," vindt hij. Posthoorn: "Ik wil de SG wel helpen bij de bezwa ren." vandaag en morgen. Martine Bijl Passagethater Teerstoof Quibus Stadsgehoorzaal Harmonie Schuurkerk Motorzaag Informatie avond /,y. DINSDAG 23 0KT08ER 1384 .Wl HET VRIJE VOLK ?V V* De Trechter krijgt pand Boterstraat SCHIEDAM De harde windstoten in het afgelopen weekeinde hebBen een automo biliste uit Barendrecht flink parten gespeeld. Zij had haar voertuig bij NS station Nieuw- land op de Schiedamseweg ge parkeerd en was op de trein gestapt. De wagen stond ech ter niet op de. handrem en be landde door de windstoten in de sloot iangs de weg. Met een takelwagen moest het voertuig op het droge worden gebracht. De politie had geen meldin gen over verdere stormschade. SCHIEDAM Radio Lo kaal. een illegale etherpiraat, is voor de zoveelste maal in haar bestaan uit de lucht ge haald. Na klachten van omwo nenden heeft de Schiedamse politie in samenwerking met de Radiocontroledienst vrijdag een inval gedaan In een wo ning aan de Wattstraat. Daar werden ondermeer een zender en een cassetterecorder aange troffen en in beslag genomen. Het pand werd bewoond door een 80-jarige Schiedammer die volgens de politie niets met Radio Lokaal van doen had. De Trechter realiseert zich dat er heel wat aan het pand moet worden opgeknapt. "We hebben iemand in de arm ge nomen om een tekening te ma ken. Pas daarna kunnen we zien hoeveel de verbouwing gaat kosten en hoe lang het gaat duren." zegt Hans Vertin de, coördinator van het werk lozenproject. De toezegging komt in een tijd dat het'spreekuur voor vervangend werk loopt als een trein. Eric van Embden zat aanvankelijk alleen op woens dagochtend klaar om vragen te beantwoorden en ideeën te beoordelen. Dit is uitgebreid met de woensdagmiddag. Volgens het stadskantoor is de toewijzing van het pand in de Boterstraat een duidelijk gevolg van de positieve hou ding die de gemeente heeft ten opzichte van vervangend werk. "De gemeente steunt meer in itiatieven voor vervangend werk", zegt G. W. P. Mulder van de afdeling voor Cultuur- Sport- en Jeugdzaken. "We verwachten dat er een flinke belangstelling is voor vervan gend werk en dat het pand daar goed voor benut wordt." De gemeente schat dat van de 100.000 gulden die de ge meenteraad voor '84 voor het werk beschikbaar heeft ge steld, dit jaar ongeveer de helft wordt opgemaakt. Vooral volgend jaar zal het aantal vervangende werkr -jecten sterk toenemen en er een groot beroep worden, gedaan op de pot. De Trechter denkt dat het verzamelgebouwgeschikt is voor .ojecten als een werk plaats en een recicling bedrijf je. De vervangende werkpro jecten die nu in actie zijn heb ben een eigen ruimte. Het werklozenproject vond gisterochtend de toezegging van het college van Burge meester en Wethouders In de bus. SCHIEDAM Een 38-ja- rige Rotterdammer moet zich vrijdag de haren uit zijn hoofd hebben getrok ken van spijt. De hulpvaar digheid die hij een Belgi sche vrachtwagenchauf feur op rijksweg 20 gaf, werd beloond met een bot sing. Toen de Rotterdammer de Belgische vrachtwagen combinatie inhaalde viel hem op dat een van de wie len van het gevaarte los zat Hij ging voor de com binatie rijden en probeerde met allerhande signalen de Belg tot stoppen te bren gen. Op een gegeven mo ment lukte dat, zij het ge deeltelijk. De Belg remde niet op tijd en ramde de personenauto van ach; eren op de vluchtstro-k. Tegelij kertijd sloeg het 'osse wiel op hol. Dat kwam uiteinde lijk zeshonderd meter ver der tot stilstand in de vangrail. Er raakte nie mand gewond. SCHIEDAM De Westerka de is zaterdagmorgen vroeg opgeschrikt door een perso nenauto d. in de brand vloog. De brandweer bedwong het vuur met twee hogedrukstra- len. Ook een naast de wagen geparkeerde auto liep brand schade op. Rond half vier sloe gen de vlammen de cabine van de auto uit. De politie ver moedt dat de wagen in brand gestoken is. SCHIED AM/VLAAP.D IN- GEN/MAASSLUIS De Dienstenbond FNV gaat terug "naar de huiskamers". Na overleg is de afdeling Groot Rijnmond opgesplitst in een aantal kleinere afdelingen waaronder die in de regio Wa terweg Noord. Onder deze af deling vallen Schiedam, Maas sluis, Vlaardingen, Maasland, Rozenburg en Hoek van Hol land. „Door de kleinschalig heid staan we dichter bij de le den, en daar zijn we tenslotte voor," zegt penningmeester van tie afdeling Hans Coster. In de regio Waterweg Noord heeft de Dienstenbond zo'n 1150 leden. „We gaan een beet je terug naar vroeger," meent Coster. „Ik kan me nog herin neren dat de bode van de bond elke week langs kwam voor de contributie. Niet dat we dat te rughalen, maar de opzet wordt gewoon wat kleiner." De Dienstenbond zal in een vergadering op woensdag 31 oktober het bestuur van de af deling installeren. Voorlopig is de zetel van voorzitter nog va cant. Het secretariaat wordt gevoerd door Jaap Weergang, Grimbergpad 2 in Schiedam, tel. 703154. De contactpersoon van de bond. Jan Brokling, is te berei- SCHIED AM/VLAARDIN- GEN/MAASSLUIS "Let him free" is de kreet waarmee de Dienstenbond FNV een kaar tenactie is begonnen om de lei der van de Zuidafrikaanse Dienstenbond, M. Duma Nkosi, uit zijn gevangenschap te be vrijden. Volgens de bond is Nkosi opgepakt vanwege het werk dat hij in zijn land voor de vakbeweging deed. Op een voorbedrukte kaart aan het adres van de president van Zuid-Afrika, P. W. Botha, kun- hëtt mensen Hun naam zetten waarmee zij dp actie onder steunen. Nkosi was begin dU jaar Hog fft Nederland op uit» nodiging van de Dienstenbond. ken via telefoonnummer 268706. „Vroeger moesten de Ie- *i voor informatie of hulp naar het districtskantoor in Rotter dam. Door het secretariaat zijn wij beter aanspreekbaar. Ook voor de niet-leden die in nood zitten," zegt Costcr. De vergadering van de bond is in het kantoor van de FNV aan de Stadhouderslaan 119. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Het college van Burgemeester en Wethou ders haalde gisteravond in de raadsvergadering bakzeil met een voorstel om een pand aan de Eerste Tuinsinget 14 te ver kopen. Tot grote verbazing van vooral burgemeester Reinier Scheeres (portefeuillehouder van Economische Aangelegen heden) was een ruime meer derheid van de raad tegen de transactie. Het gemeentebe stuur wil het pand van de hand doen omdat het naar haar zeg gen veel te duur is. De huurders van de woning willen het huis graag van de gemeente overnemen. Het pand staat midden in een ge bied met particuliere wonin gen. „We hebben in het verleden gezien dat een versnipperd woningbezit van de gemeente peperduur is," vond Scheeres. „De inkomsten wegen niet op tegen de uitgaven. Er ontstaat nu een rare situatie. Dit is ze ker niet de eerste keer dat een pand de deur uitgaat. De on derhandelaars hebben geen rekening gehouden met een weigering van de gemeente raad." PvdA-raadslid Hans van Kleef zag het anders. „Wij hebben ons altijd verzet tegen het vermijden van onderhouds kosten," zei hij. „Het pand ligt in een stadsvernieuwingsge bied. Er wordt te direct finan cieel gedacht. Er is te weinig naar de volkshuisvestings aspecten gekeken." Van Kleef in zijn betoog steun van het CDA bij monde van W. van Haften: „Er bestaat een kans dat we het pand over enkele jaren met veel verlies terug moeten komen. Geen gunstig vooruitzicht lijkt ons." Het CDA kwam hiermee terug op eerder gedane uitspraken in de commissie. Toen was men het wel eens met het voorstel. Scheeres drukte de raad op het hart dat weigering geen ge volgen voor eventuele verko pen heeft. „Dit betekent geen verandering van het beleid." Uiteindelijk stemden 23 raadsleden tegen en 11 vóór het voorstel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schle-- damse Gemeenschap (SG) is ernstig uit de gratie bij wet houder Herman Posthoorn (cultuur). De gemeentebe stuurder verwijt de SG niet in een duidelijk overleg te willen treden over de nieuwe struc tuur van de instantie. De be zwaarschriften die de SG heeft ingediend tegen de door het gemeentebestuur voorgestelde "ontmanteling" zijn een doorn in het oog van Posthoorn. "Ik wil de SG nog wel helpen met het vinden van mogelijk heden om tegen ons beleid te protesteren" zei hij gister avond in de gemeenteraad na opmerkingen van Bart de Lee- de (PPR/PSP). "Zo komen we helemaal niet tot het nemen van maatregelen." De gemeenteraad ging gis teravond overigens akkoord met een voorstel om het ophef fen van de SG een jaar uit te stellen tot 1 januari 1986. Naar aanleiding van een bezwaar schrift tegen het oorspronkelij ke voorstel stelde het college van Burgemeester en Wethou ders het uitstel van een jaar voor. "Een terechtwijzing van het beleid," concludeerde De Leede. SCHIEDAM Een 32-jarige Schiedamse is op het trottoir van de Nieuwen Haven door een beschonken automobilist aangereden. De vrouw bleef ongedeerd. Toen de man het kruispunt Nieuwe Haven/Gor- donstraat opreed verloor hij de macht over het stuiïr. Na het ongeluk reed de automobilist door. Op aanwijzingen van het slachtoffer en getuigen kon de politie de Schiedammer later aanhouden. De blaastest bracht het teveel aan genuttig de alcohol aan het licht. ROTTERDAM EN OMGEVING Het Gijs Hendrik kwartet speelt donderdag 25 oktober in het Passagetheater. De aanvang is 21.00 uur en de toegang is gratis. Vrijdag 26 oktober speelt To neelgroep '71 het stuk 'Ik lach erom'. Aanvang 20.00 uur, de toegangsprijs bedraagt 8,00. Martine Bijl geeft een show met liedjes, conferences en ty peringen op zaterdag 27 okto ber. Het programma begint om 20.15 uur. De toegangsprijzen zijn 12,50//16,00//20,00, CJP/pas 65: ƒ2,50 reductie. Kaarten reserveren van maan dag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.00 telefonisch bij het Passagetheater. Bij het VVV dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur, telefoon 733000. De muziekgroep Mamadeus treedt vrijdag 26 oktober op in theater de Teerstoof. Vier mu sici brengen een muziektheater vol verrassingen. Aanvang 21.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 12,50, CJP/pas 65 10,00. Hans Liberg komt zaterdag 27 oktober met zijn soto-program- ma 'Dada' naar de Teerstoof. 'Dada' is een aaneenschake ling van bizarre associaties en sferen ih muziek en teksten. De avond begint om 21.00 uur. De toegangsprijs is 10,00, CJP/pas 65 7,50. Pieter Baalbergen komt ook zaterdag 27 oktober naar de Teerstoof met zijn poppenthea ter. Kinderen van zes tot twaalf jaar kunnen er om 14.00 uur terecht. Toegangsprijs is 3,50. Kaarten reserveren bij VW da gelijks van 9.00 tot 17.00 uur, telefoon 733000. Op vrijdag avond en zaterdag bij het thea ter zelf. 269455. De tweede landenavond gaat over Mexico en begint woens dag 24 oktober om 21.00 uur. Zondagavond 28 oktober wordt de slotavond van de Quibus Jazzmaand gehouden. Er wordt nog naerstig naar een 'knaller' gezocht. Aanvang 21.00 uur. Toneelgroep Theater speelt >l donderdag 25 oktober In de Stadsgehoorzaal 'Moliere of Het verbond van de schijnheill- gen'. Het is een theateravond?*'" rond Moliere, de gevierde ze-'"i?<" ventiende eeuwse acteur en komedieschrijver aan het hof van Lodewijk XIV. De voorstel ling is gebaseerd op het gelijk namige stuk van de Russische, schrijver Mikhail Bulgakov. Aanvang 20.15 uur, toegangs-," prijs 15,00, CJP/pas 65 ƒ10,00. V 1 v-> re - Vrijdag 26 oktober neemt Seth Gaaikema het lot van de we- 1 reld en van de politici onder de loep in zijn one-man show Het - Orakel. De voorstelling begint om 20.15 uur. Toegangsprijzen i zijn/22,50,/20,00,/17,50, - V pas 65 en CJP betalen 17,50. The Rocky Horror Picture r.". Show, een film van Jim Shar- man, draait donderdag 25 ok-:> tober in het filmhuis van de.." "r - Harmonie. Tim Curry, Susan,v. Sarandon, Barry Bostwick en Meatloaf zijn de voornaamste spelers in deze parodie in o roek-stijl op oude griezelfilms. De film 'Rockers' is te zien op vrijdag 26 en zaterdag 27 ok tober. Deze muzikale komedie is geregisseerd door Theodof/}» rus Bafaloukus. Een film met" een rijk geschakeerd beeld_van de Jamaicaanse muziek enjsaf: menleving. De muziek is van. Inner Circle, Peter Tosh, Third - World en Burning Spear. Dei voorstellingen beginnen om 20.30 uur. Toegangsprijs is zes gulden, CJP vier gulden. Donderdag 25 oktoberwordt'"'" in theater De Schuurkerk de film L'animal van Claude Zidi twee keer vertoond. Jean-Paul' Belmondo en Raquel Welch spelen in deze film de hoofd rollen. Om 14.00 uur is er een' middagvoorstelling. De toe-r, gangsprijs hiervoor is 5,00, 65+ betalen 2,50. De avond-". voorstelling begint om 20.30, de toegangsprijs hiervoor 7,50, CJP en 65+ betalen 1 ƒ6,00. De kaarten zijn in de voorverkoop bij de VW en het stadhuis te koop. kortaf De gemeente is voor zo'n vijfdui zend gulden gedu peerd na een dief stal op haar terrein aan de Fokker straat. Onbeken den gingen er van door met een mo torzaag, een bos- maaier en een boormachine. Uit een woning aan de Vlaardingerdijk is een partij siera den gestolen met een waarde van on geveer tienduizend gulden. De daders ontfermden zich verder over een be drag van vijfdui zend gulden. Ter wijl de bewoners op de eerste ver dieping lagen te slapen, drongen de daders met een valse 'sleutel de wo ning binnen. In de. huiskamer haalden zij alle kasten over hoop. De gemeente be legt komende doh-- derdag een infor-"' matieavond voo.~ de bewoners van/ de Laurens Coster-* straat, de Coperni- cusstraat, het Co- pernicusplein en de Van Swindensingel. Op de avond wordt een toelichting ge- geven op dé subsi dieregelingen die er zijn voor het verbef teren van wonin-"' gen. De avond is in de St. Jansschoot," Lange Singeistraat 55 en begint om;:'" acht uur. SCHIEDAM De spoorwegpolitie heeft zondagoch tend rond half vier t8-jarige Schiedammer na een korte achter volging aangehou den. Samen met vijf anderen pro beerde de jongen de restauratie van het station binnen te komen. Op het hoofdbureau van de gemeentepolitie bleek de jongen la ter ook verantwoor delijk voor enkele bromfletsdiefstalién in de afgelopen maanden. Omdat de jongen militair is, is hij overgele verd aan de mare chaussee. SCHIEDAM Door onbekende oorzaak is een 14-jarige jongetje zaterdag op de Broersvest onder de tram gekomen. Het ongeval ge beurde voor de Passage. De jon gen werd met een vleeswond aan zijn been naar het - Schielandzieken- huis gebracht. Na behandeling kon hij naar huis. -%> v i-'f y~ LP' •W +'V.'/ <"3 i,-

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1