schiedam 12 Wie heeft ér niet een verdwaalde tennisbal? IHBHi B K.LAANZ45 E ENIGE INRICHTING Minder ontslagen meer niéuwe banén Partnerruil in Maassluis? Viaardingse jeugd kan weken schaatsen ZoneHhgkost twintig miljoen Politie heldert computerroof op Overheid doet niets met ideeën invaliden WlëlszUit pyjamajas kwijt? i i m mm f lil WS Wethouder Hafkamp Van onze medewerker RON BOERS SCHIEDAM De al jaren sluimerende discussie rond de Schiedamse zwemba den heeft een nieuw hoogtepunt bereikt. Tijdens de Algemene Beschouwingen deze week wilde CPN- %actiévoorzitter Ul- fgrt Bruseker nu ein delijk wel eens weten lijpe groot de kans was dat bad Gróen- oórd en het Sport fondsenbad een slui ting boven het hoofd hangt. De verant woordelijke VVD- wethouder Hafkamp liet daar echter wei nig over los, tot groot ongenoegen van Bru seker. Verbetering 'te as Rob Schouten, directeur van het Sportfondsenbad: ,J)e laatste twee jaar zijn we er alleen maar op vooruit gegaan Geheimzinnig ISSêptf Moet bad Groenoord gaan plaats maken voor een congres centrum? Wethouder Luub Hu,f- kamp wil er niets over loslaten. Verklaring Rackettrekken Iedereen krijgt de kans om tegen tennissers of badmin- tonspelers van hoger niveau te spelen. Badminton M SS HET VRIJE VOLK ZATERDAG 16 FEBRUAR11985 r:m J Wethouder: 'Raad weet niet wat er te koop is' Volgens de CPN-er la de wet houder achter de schermen In' z'n eentje bezig de eerste stap pen te zettèn die tot de sluiting van bad Groenoord zullen lei den. Bruseker: "Groenoord zou overgenomen moeten- worden door een particulier bedrijf en daarna omgeturnd in een con grescentrum,- waar danook nog een zwembad bijkomt. Dat bad zal er in de eerste plaats ko men voor de congresgangers, daarna pas voor de Schiedam mers. Na deze verandering zou het Sportfondsenbad aan de Burgemeester Knappertlaan dan definitief moeten verdwij nen", aldus Bruseker. Volgens wethouder Hafkamp zouden de tekorten van de zwembaden enorm zijn en de bezoekersaantallen drastisch teruglopen. Vla overname van Groenoord door particulieren nu is de gemeente de baas kunnen die tekorten volgens Hafkamp worden terugge draaid. In het Sportfondsenbad wordt nogal teleurgesteld ge reageerd op de negatieve be richten. Directeur Rob Schou ten: „Tja, als je alles bij elkaar optelt, kom je wel aan zulke getallen. Maar juist met ons bad gaat het de laatste jaren helemaal niet zo slecht", en hij haalt ter illustratie wat paple ren erbij.' „Neem nu", zegt hij, „de ver koop van kaartjes hier aan de kassa. Die is gestegen van 43.000 in 1980 tot bijna 63.000 nu. Door de terugloop bij het schoolzwemmen zijn we Inder daad twintigduizend klanten verloren, maar door eigen initiatief hebben we dat verlies zo goed als weggewerkt. We hebben er nu een bubbelbad bij, een grote glijbaan, een toe gankelijk terras en een video.. Trouwens, onze tekorten lig gen al jaren rond de drie ton en dat-wordt niet meer. Inte gendeel, de laatste twee jaar zijn we er zo'n 30.000 gulden op '.vooruitgegaan," aldus Schou- -ten. Volgens wethouder Hafkamp 'had deze het ook niet zo ge- ,'zegd: „Financieel heb ik alles •bij elkaar genomen, dat had ik gezegd; wat de bezoekersaan tallen betreft heb ik me toege spitst op Groenoord. Kijk, ik druk me altijd zo genuanceerd mogelijk uit, want ik weet hoe dingen overkomen. Kennelijk wenst men in de raad niet te' luisteren." Hoe het ook zit, feit is dat een groep mensen („laat ik het maar de buitenwacht noe men", zegt Hafkamp) nu bezig is met een onderzoek om te kij ken wat er haalbaar is in Schiedam-Noord. In die buiten wacht zit een vertegenwoordi ging van de gemeente, archi tecten, aannemers en finan ciers. Wie dat precies zijn wil Hafkamp onder geen beding loslaten: „In het.belang van de Schiedamse bevolking." De vraag is, vanwaar al die geheimzinnigheid? Kan de Raad, of de Schiedammers di rect, niet eerst een aantal voorstellen doen, waarmee de wethouder dan aan de slag gaat? Onmogelijk volgens Haf kamp: „Kijk, ik kan wel eerst met de Raad gaan praten, maar die weet gewoon niet wat er te koop is en dan krijg ik alièmaal van die vage plan nen. In april of meihoop ik meer te weten. Maar ik weet niet of ik daar dan mee naar buiten kom, hoe vervelend de heer Bruseker dat ook mag vinden. De commissie houdt echter altijd het laatste woord, dus vinden ze een plan van de 'buitenwacht' slecht, dan komt dat er niet door." Ulfert Bruseker is allesbe halve tevreden met de verkla ringen van de wethouder. Bru seker: „Natuurlijk beslist de wethouder niet in z'n eentje. Maar het gaat ons er om waar hij nü mee bezig is. Vorig jaar was hij er ook al mee bezig. Ondertussen hebben we toch wel'eens het recht om te weten waar hij mee bezig is. Voorlo pig verandert er immers hele maal niets aan de situatie. Als er in Groenoord zo'n congres centrum komt, dan is Schie- dam-Noord z'n openluchtbad kwijt en gaat het Sportfond senbad dicht," volgens Bruse ker, die de wethouder weder om om uitleg -al vragen. Als hij dan weer niets wil zeggen? „Dan wil ik op zijn minst een verklaring dat het openlucht- bad en het Sportfondsenbad niet verdwijnen." Of hij die krijgt? „Tja." (Van een onzer verslaggevers) ij. VLAARDINGEN Welk ge- ;;zin heeft niet ergens op zolder of onder de bank een stel rac- Jkets liggen en een verdwaalde tennisbal of een „shuttle". Iedere Hollander heeft wel eens op het strand of de cam- Iping een balletje geslagen. Meestal ben je al blij als je de '.bal terug kan' slaan. Vele ouders zijn blij als ze het nog kunnen winnen van hun kinde- jren. In de sporthal aan de Florls de Vijfdelaan organiseert de gemeente voor diegenen die niet alleen 's zomers op de '•camping, maar ook 'swinters een balletje willen slaan, zoge naamde tennis- en badminton- instuiven. Dat wil zeggen, voor alle duidelijkheid maandag en vrijdagochtend tennissen, en vrijdagavond badminton. 1 i Vrijdag wordt die tennisln- stuif begeleid door Arie van Oosterhout en Trudie Koppen. Beiden enthousiaste leden van Tennisvereniging Soendra. /L_ Voor mevrouw Koppen was de eerste kennismaking met. tennissen een cursus die even- eens door de "gemeente werd georganiseerd. Zij raakte hier door,zo enthousiast dat zij lid werd van Soendra. Die .was net opgericht. Toen er naar men sen werd gevraagd om deze in stuif te begeleiden hoefde zij dan ook niet lang na te denken. De tennisinstuif is er voor iedereen. Er komen mensen die voor het eerst met hun buurvrouw meekomen, en mensen die in de zomer buiten spelen maar ook 's winters een balletje willen slaan. Hierdoor spelen er mensen van-verschillende niveaus te gen elkaar. De een staat ln zijn trainingspak met een geleend racket; de. ander met een pro fessioneel. racket en een, zeer officieel uitziende, ballenklem om de middel. - Als ledereen binnen is blijkt dat er toch, ondanks dat de ba nen kleiner zijn dan de offici ële maten, er te weinig velden zijn uitgezet. Dit-is het mo ment v r het klassieke „rac kettrekken". Alle rackets wor den op een hoop gegooid, en iemand haalt er "mét zijn ogen dicht twee uit. De eigenaars hiervan komen tegen elkaar uit. „Zo heeft iedereen de kans om ook tegen mensen van ho ger niveau te spelen," zegt Bep Nater van het bureau voor sportieve recreatie. Zij maakt regelmatig een rondje langs diverse sportlnstulven. Dit rackettrekken blijkt ook een manier te zijn om andere men sen een beetje te leren kennen. 'sAvonds is Bep weer aan-, wezig voor de badmintonin- stuif. Ogenschijnlijk verschil len deze sporten niet zoveel. De schijn bedriegt echter. „Het lijkt wel of belde sporten van dezelfde sport afkomen." zegt Emlle Deijl, de begeleider. „Maar de sporten hebben zich later apart ontwikkeld. Zo is bijvoorbeeld het speelveld bij badminton kleiner, het net hangt hoger en de sport is in het algemeen sneiler." De sport is wat minder pro fessioneel dan tennis, wat niet wil zeggen dat hij minder se rieus beoefend wordt. Er zijn echter weinig mensen te vin den die hier echt hun brood mee kunnen verdienen. De badmintoninstulf draait al sinds september 1983 en wordt net zo druk bezocht als de tennisinstuif. Hier geldt, net zoals bij tennissen, dat er te weinig sporthallen zijn om aan de vraag te voldoen. Ook op deze badmintonin stulf gelden dezelfde regels als voor andere gemeentelijke sportlnstulven gelden. De spul len zijn te leen, de toegangs prijs is laag en het voorziet duidelijk in een behoefte. In het begin is het niet nodig dat je veel van de sport begrijpt. Ook hier geldt het systeem van het rackettrekken waardoor spelers van verschillend ni veau tegen elkaar kunnen uit komen. Wil je echter wat meer ondergrond voor de sport heb ben dan kun je naar de cursus badminton die elke dinsdag middag gegeven wordt Ook hier Is weer alles aanwezig. Voor meer informatie kan men terecht bij het bureau voor sportieve recreatie op het stadhuis. SCHIEDAM/VLAARDINGEN/ MAASSLUIS Het aantal ontslagaanvragen zal dalen maar het aantal ingeschreven werkzoekenden zal vrijwel ge lijk blijven. Deze verwachtingen spreekt het Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord uit in haar onlangs verschenen be leidsplan 1985. Het bureau houdt dit jaar rekening met zo'n tienduizend werkzoeken den. Daarentegen zal het aan tal vacatures vergeleken met vorig jaar (1500) naar 1800 stij gen. Vorig jaar kwamen bij het bu reau 1750 aanvragen voor ont slag binnen. Precieze cijfers over het aantal wat werd toe- gestaart zijn er niet, "De erva ring leert dat dat rond de 97 98 procent," zegt directeur Van Lent van het bureau. Dit jaar zullen naar schatting 1600 ontslagaanvragen worden In gediend. In het beleidsplan kondigt het Arbeidsbureau een koerswijzi ging aan wat betreft het vervul len van de aangeboden vaca tures. Ook zal het bureau, In overleg met de ondernemer die een baan aanbiedt, een voorselectie houden onder de mensen die zijn ingeschreven ais werkzoekenden. Dit laatste gebeurt op verzoek van de on dernemingen die bang zijn voor golven sollicitanten als zij een baan aanbieden. Zes me dewerkers van het bureau zul len dit Jaar zo'n zeshonderd bedrijven bezoeken en vragen om vacatures. MAASSLUIS Het inwonertal van Maassluis is in de maand januari met 13 afgenomen. In die periode werden 41 mensen geboren, 20 overleden er, 80 mensen vestigden zich nieuw en 114 personen verlieten de stad. Eén en ander blijkt uit cijfers van de afdeling bevol king van de gemeente. Daaruit blijkt voorts dat in januari 9 echtscheidingen en 10 huwelij ken werden voltrokken. VLAARDINGEN De Viaar dingse jeugd kan, voor zover zij dat nog niet van plan was, de hele "krokusvakantie" de schaatsen onderbinden. Het bureau sportieve recreatie van de gemeente Vlaardingen or ganiseert elke dag een schaatsevenement, met als hoogtepunt een toertocht over de Vaart en de vlieten over een afstand van acht kilometer. Deze wordt dinsdag gehouden. Het volledige programma voor het jeugdschaatsen (jongeren tot en met 17 jaar) luidt als voigt: V" Maandag; Korte baanwedstrijden op de Ijsbaan in de Broekpolder, van half één tot drie uur voor de jeugd van 7 tot en met 14 jaar. Dinsdag: Toertocht over Vaart en Vlie ten. Starten tussen 11-13 uur, finish uiterlijk om haif vier. De inschrijving vindt plaats bij het startbureau bij het viaduct van rijksweg 20 aan de Broekpol derzijde. Woensdag: Instructie kunstrijden en ijs- - hockey op de ijsbaan in de Broekpolder, vanaf 13.30 uur. Donderdag: Korte baanwedstrijden, zie maandag. Vrijdag: Toertocht, informatie voigt nog. VLAARDINGEN De ge meente Vlaardingen verwacht er twintig miljoen gulden bij in te schieten, als het Openbaar Lichaam Rijnmond zijn "zone ringsplannen" doorzet. Die plannen zouden voor Vlaardin gen tot gevolg hebben dat tus sen de Nieuwe Waterweg en rijksweg 20 geen nieuwbouw meer mag worden gepleegd. Dat gebied valt binnen de "zo ne" van twee kilometer die Rijnmond wil aanbrengen in VLAARDINGEN De politie heeft een omvangrijke compu terroof opgehelderd. Twee mannen zijn aangehouden, die ervan worden verdacht de laat ste maanden voor ruim 285.000 gulden aan computers te hebben gestoten. Eén van die scholen was de Viaarding se Beneden Maas aan de Buys Ballotlaan, waar de mannen in november vorig jaar inbraken. De zaak kwam aan het licht toen enkele computers uit de Viaardingse school door de re cherche werden aangetroffen in een bedrijf in Arnhem. Van daar leidde het spoor naar een bedrijf in Rotterdam dat, even als het Arnhemse bedrijf, com puters van de dieven had ge kocht. De 41-jarige directeur van de bedrijven wordt ver volgd wegens heling. De twee verdachte computer- dieven zijn de Rotterdammers J.R.L. (19) en C.T.M. (20). Zij worden vastgehouden door de Rotterdamse politie en binnen kort worden zij voorgeleid bij - de Officier van Justitie. HOEK VAN HOLLAND Ge handicapten, verbonden in de Algemene Nederlandse Invali den Bond, willen gaan samen werken met andere organisa ties op maatschappelijk ge bied. Dat is één van de uit komsten tijdens een bijeen komst van de leden van de ANIB-Hoek van Holland, waar behalve Invaliden en gehandi capten ook vertegenwoordi gers van de deelgemeenteraad en va:» overkoepelende bon den aanwezig waren. Bestuurs lid J. van der Toorn stelde daar dat de overheid nog té vaak rapporten en suggesties voor kennisgeving aanneemt en er verder niets mee doet. „Het doel van een plaatselijk gehandicaptenbeleid moet er op gericht zijn dat deze groep zoveel mogelijk kan deelnemen aan de samenleving en daar voor dient geld vrijgemaakt te worden," aldus Van der Tóóm. HIJ noemde als voorbeelden voorlichting, aangepaste wo ningen. hulsvesting en on eigenlijk gebruik van parkeer plaatsen voor Invaliden. VLAARDINGEN Wie heeft onlangs een pyamajasje verto ren, of een speelgoedkonijntje, of een bruine portefeuille vol foto's. Aldus een kleine greep uit de lijst "gevonden voorwer pen" uit de afgelopen veertien dagen, opgesteld door de poli tie. Op de lijst komen verder voor: brillen, handschoenen, tasjes, sleutelbossen en zelfs een foudraal met twee hengels. En nog vele andere voorwer pen: Wie de hoop om zijn ver loren spullen reeds had opge geven, heeft nog een kans, zo lijkt het. De gevonden voorwer pen zijn In het bezit van de po litie of van particulieren, die bij de politie bekend zijn. vérband met luchtverontreini ging. In feite zou Vlaardingen dan alleen nog In Holy mogen bouwen. Alle stadsvernieu wingsgebieden zitten fout in de Rijnmondplannen. De derving van gelden bestaat uit Investeringskosten en rente. Los daarvan vindt Vlaardingen de zoneringsplannèn verwerpe lijk omdat zij de verzorgings structuur van de binnenstad, die een regionale functie heeft, aantasten. Si: ]h

Het Vrije volk | 1985 | | pagina 2