Straat wordt verlost van 'pluizenplaag' Sociale dienst wil mildere straffen geven 18995r IJZERSTERK AUTOMERK vm. Ouderen in de war door nieuwe wet HYUNDAI STELLAR v.a. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bewoners van de nieuwbouwwo ningen in West weigeren hun navordering op de stookkosten voor '83 en '84 te betalen. In een brief ;aan de SSSW, beheerder van de panden, laten zij - weten dat de berekeningen volgens hen niet klop- |pen en er eerst een onderzoek moet. worden ge- •plefegd. Het gaat om bewoners van de Maria- istrhafc, Gordonstraat en het Vriendschapsplein. De eerste stookkosten- afrekenin gen in de Mariastraat (foto) hebben voor de nodige opschudding onder de be- ivoners ge zorgd. Kammin- ga: "De re keningen hebben de normale procedure doorlopen." (foto boven De Balsempopulieren staan er nu nog vredig bij aan de Prins Mauritsstraat. Op versoek van de bewoners wor den zij binnen twee weken door de plantsoenendienst geveld. Op de achtergrond het gewraakte schoolge bouw. Met vereende krachten wordt in Schiedam Zuid ge werkt aan een tijdelijke fietscrossbaan. Het zal de alle reerste zijn die Schiedam rijk is. Al jarenlang is er een roep om een baan. Ideeën om op het middenterrein van de -wielerbaan in sportpark Harga een traject aan te leggen hebben voorlopig nog geen gestalte gekregen. De baan in zuid ligt op het terrein van de bouw speel- plaats op het Hoofdplein. De speelplaats ïs begin vorige week. geopend. De bedoeling is dat de jeugd behave de hamer en de schroevendraaier ook de pedalen gaat ge bruiken. Het fonds Jantje Beton heeft enkele fietsen ter beschikking gesteld voor kinderen dïe geen echte cros serhebben. t JL/e Hyundai Stellar geeft u pas écht de ruimte - zowel wat afmetingen betreft als financieel - en is volledig vergelijkbaar met de grotere europese middenklassers. Modem, sterk en betrouwbaar en bijzonder kompleet bovendien. Zo is de GSL uitgevoerd met centrale deur en koffervergrendeling, elektrische ramen voor én achter en stereo-radiocassetterecorder met elektrische antenne en 4 speakers. Daarbij geeft alleen Hyundai u de optimale zekerheid van 3 jaar garantie op techniek en 6 jaar carrosseriegarantie tegen doorroesten van binnenuit'. En heeft u interesse in die extra fraaie Sterling uitvoering, grijp dan nü uw kans. Want dit model met lichtmetalen velgen met brede banden, achterspoiler, striping, zwarte nummerplaathouder en speciaal Sterling logo koopt u nu met 1300,- voor deel. Ga dus naar uw Hyundai dealer en verbaas u over de klasse van de Stellar! Afgebeeld Stellar Sterling 1600 GSL Prijzen inkl. BTW, af importeur, Vraag de komplete voorwaarden. 3 JAAR GARANTIE OPTECHNIEK- 6JAAR GARANTIE OP CARROSSERIE* ROTTERDAM: Automobielbedrijf A. de Leeuw B.V., Sluisjesdijk 82-86, telefoon 010-292900, filiaal: Goudse Singel 5-7, telefoon 010-132821. HOOGVLIET: Automobielbedrijf A. de Leeuw B.V., Wiih. Teilplaats 32, telefoon 010-164256. VLAARDINGEN: Garage van Dalen, Buys Ballotlaan 4, telefoon 010-34 87 00. Brieven HET VRIJE VOLK Schiedam nieuwbouw West peigeren navorderingen ,,^Iét is een zeer veel gehoor nde klacht dat de kosten van de- 'ite e'nerglezuinige woningen be hoorlijk tegenvallen," aldus de brief. „De berekeningen zijn .niet evenredig verdeeld, als «men kijkt wat men verstookt heeft volgens de meter. Uit na- i rekening blijkt dat mensen - met een lage meterstand, veel ;meer moéten betalen dan men- senjmet een hoge meterstand." !ln sommige gevallen zou het gaan om navorderingen die t rond de zeshonderd gulden lig- vgenl De bewoners zijn van plan te wachten met betalen tot ze met de SSSW, het werkappa raat van vijf woningbouwver enigingen, tot een overeen komst zijn gekomen over de "onjuiste" berekeningen. De problemen met dé navorderin gen zouden ook spelen bij de nieuwbouw aan de Korte Ha ven. Directeur1 Cees Kammlnga van de SSSW ziet In te lage maandelijkse: voorschotten een eventuele, oorzaak voor de pro blemen. „We zullen de zaak on derzoeken. In de woningen worden behoorlijk lage voor schotten gerekend. We moeten nagaan hoe die tot stand zijn gekomen," aldus de directeur- die dè brief nog niet onder ogen had gekregen. Kamminga verwacht niet dat er bij een narekening ande re getallen tevoorschijn ko men... „De rekeningen hebben de normale procedure doorlo pen. Het gaat om de eerste af rekening na de oplevering van de woningen. Ik kan me voor stellen dat mensen schrikken als ze een navordering van en kele honderden guldens krij gen." Indien nodig, kunnen de be woners een overleg met Kam minga tegemoet zien. De di recteur was niet van plan "di rect op de stoep te gaan staan" omdat de bewoners hun navor dering niet betalen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Prins Mauritsstraat is binnen twee weken verlost van haar jaar lijkse „pluizenplaag". De ver oorzakers daarvan, zo'n acht balsempopuliercn, worden op het dringende verzoek van de bewoners van de straat door de gemeentelijke plantsoenen-1 dienst omgehakt. „Dat Is ons beloofd", zegt een nog altijd wat argwanende Elly Beljaars namens de bewoners. De sloop van het al jaren leegstaande schoolpand Is het volgende punt op de verlanglijst van de bewoners. Zowel de pluizenplaag als het Inmiddels sterk verpauper de schoolgebouw hebben de be woners al de nodige inspannin gen gekost „We zijn nu zo'n acht jaar bezig om beide zaken te regelen", zegt Elly Beljaars. De gemeenteraad besloot eni ge maanden geleden om het schoolgebouw inderdaad te slopen. Omdat ook voor het kappen van de populieren al lang toestemming is verleend, beginnen de bewoners nu een beetje ongerust te worden. „De gemeente moet maar weer wat onder driik gezet worden", al dus de bewoonster van de Mauritsstraat „Over twee we ken sluit het kapselzoen en uiterlijk dan moeten de bomen zijn omgehakt". De pluizenplaag barst elk jaar rond juni los. Door de wind worden de pluisjes door dehele straat geblazen waar ze voor een wit en irritant laagje zorgen. De gemeente was echter gedwongen te wachten met kappen omdat de grond waarop de bomen staan eigendom was van de Rijks Domeinen. Ook het schoolge bouw behoorde dit toe. ,JDe grond lijkt me verkocht want nu kan hét wer, zegt Elly Bel jaars. Zij noemt het beloofde kap pen van de bomen het „enige lichtpuntje" nu de sloop van de school nog op zich laat wach ten, In het verleden hebben een technische en een huishoud school van het pand gebruik gemaakt. Doordat het leeg staat ls het vaak doelwit van vandalen. SCHIEDAM De sociale dienst in Schiedam wil mil dere straffen invoeren. De kortingen op de WWV uitke ringen, die bijvoorbeeld in geval van malversaties wor den toegepast, worden bijna gehalveerd. De reden is dat de WWV-uitkeringen zijn verlaagd en de cliënten vol gens de dienst met goed fat soen de kortingen niet meer op kunnen brengen. "De WWV'ers zitten al krap. Dat hebben we uit het rapport minima zonder mar ge wel kunnen zien," zegt een woordvoerder van de dienst. Hij noemt ook een verander de mentaliteit als reden. De dienst heeft het recht om sancties uit tc voeren als een WWVer niet blijft sollicite ren naar een baan. „Maar we zien zelf ook in dat sollicite ren niet altijd vereist kan worden." In de oude regeling werd, bij het in gebreke blijven, ge durende 26 weken vijf pro cent van de uitkering Inge houden. Als dc gemeenteraad met de voorstellen akkoord gaat, wordt dat vijf procent gedurende dertien weken of drie procent gedurende 26 weken. Bij herhaling wordt dertien weken lang tien pro cent gekort. Dit was 26 we ken. DONDERDAG 11 APRIL 1985 wegwijzer HUISVROUWEN De leden van de Nederlandse Vereniging van Hulsvrouwen gaan woensdag 17 april op ex cursie naar het Gooi en Kenne- merland. Donderdag 13 april treedt de zang- en toneelgroep van de NVvH op in gebouw Chr. Soc. Belangen, Lange Ha ven. Het blijspel ,,'t Is bedtijd" wordt er opgevoerd door Bep de Vos - Jessie; Akke Timmer - Dokter; Gusti Struijs - Sara Rudolfs; Wil Bongers - Me vrouw Venders; Babs de Jong - Tilly Walthof. Babs de Jong deed ook de regie en Corry van de Wijngaard is de souf- fleuse. Aanvang 14 uur. Inlich tingen, tel. 705971. INSTUIF Zondag 14 april kunnen disk- jockeys in de dop meedoen aan een disco-wedstrijd in de Instuif, zaal Irene, Nieuwe Ha ven 155. Discotheek Frank Ne- tal verzorgt de avond, die om 20.30 uur begint. Entree 5,—. Inlichtingen, tel. 621274. MARTINUSKERK Muziekvereniging Sint Radbout geeft zondag 14 april een kof fieconcert in de Martinuskerk te Kethel. Het orkest staat on der leiding van J. Segers. Aan vang 14 uur. Toegang gratis, WOUDHOEK De Harmonie O.B.K. (Oefening baart kunst) treedt zondag 14 april op in het dienstencentrum de Woudhoek, Heijermansplein 36. Vanaf 14 uur is het weer Open Huis in de DC Woud- hoek. OBK speelt twee keer drie kwartier. Toegang gratis. BEURS Op woensdag 17 april houdt het U.V.V. (Unie van Vrijwilli gers) haar voorjaarskinderkle- ding en speelgoedbeurs In de Sporthal Margriet. De kleding voor kinderen van 0 tot 12 jaar moet schoon, heel en modieus zijn. Het speelgoed moet com pleet en in goede staat zijn. U kunt te verkopen goederen aan leveren van 9 tot 11 uur. Het spul wordt dan van 13 tot 16 uur te koop aangeboden. Het afrekenen geschiedt om 17 uur. Voor inlichtingen kunt u bellen naar mevrouw Vermeu len, tel. 266168 of mevrouw Hommel, tel. 269871. DORPSKERK De Schiedammer Wlm Veldhui zen bespeelt vrijdag 12 april het orgel van de Dorpskerk te Kethel, Aanvangstijd 19.30 uur. De toegang is gratis. FILMCLUB Vrijdag 12 en zaterdag 13 aprii wordt bij de Filmclub Schie dam de Italiaanse tweedelige speelfilm Novecento gedraaid. In de hoofdrollen zijn Robert de Niro, Gerard Depardieu, Dominique Sanda, Donald Su therland en Burt Lancaster te zien. Bernardo Bertolucci was de regisseur van dit meester werk op celluloid. Beide verto ningen beginnen om 21 uur. zaal open 20.30 uur. Toegang Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam: Hoog straat 125b, 3111 HD Schiedam, Telefoon: 266646 of 736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdag ochtend voorafgaand aan de donderdag van plaatsing in ons bezit te zijn. donateurs 3,50. Filmclub, ge bouw de Teerstoof, Nieuw- straat 12. 4 MOLJsNS In dienstencentrum de 4 Mo lens wordt zondag 14 april de laatste Vrij-Entree van het sei zoen gehouden. Het wordt een thé- dansant met demonstra ties van de 4 Molens- volks dansgroep. in kamer 2 kunnen munten en postzegels geruild worden. GOUDSBLOEM De Nederlandse popgroep NN and the Flightcases treden vrij- dag 12 aprii op in café de Goudsbloem, Sint Annazuster- straat. De groep bestaat uit: Paul Adriaansens - soiogitaar, zang; Jan Loomans - gitaar, zang, drums; Frank Hill - bas gitaar; Carl Tentua - drums. Aanvang concert 21.30 uur. Entree 3,50. QUIBUS De viermansformatie Zipper geeft zaterdag 13 aprii een concert in café de Quibus, Lange Haven 28. Oit extra con cert begint om 22 uur. Entree f 1,—Zipper is; Cor Broersen - synthesizer; Carl Splinter - drums; Frans van Schaick - zang en gitaar; John van der Voort - basgitaar. Zondag treedt AA and the Doctors op in Quibus. De Groninger for matie begint om 21.30 uur. Toegang/ 2,50. De band maakte reeds een LP 'Wash mah braln'. De muziek lijkt op Jazzy-jumprock of Rock-a-Bil- !y. De groep is: Albert 'Appie' Alberts - sax en zang; Rudolph Lentze - gitaar; Harry van Lier - bas en Wessel Waterpomp - drums. •BLAUWE BRUG De Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam Noord ver toont zaterdag 13 april de Amerikaanse speelfilm met Dustin Hofman in de hoofdrol Tootsle. Leeltijd vanaf 18 jaar. Aanvang 20.30 uur. Toegang f 5,—. Inlichtingen, tel. 702207. •WEEKENDDIENSTEN Het Schlelandzlekenhuis aan de Stadshouderslaan heeft dit weekeind EHBO-dienst, tel. 733733. Ambulance, tel. 333300. Huisarts: boodschap pendienst, tel. 206611. Spoed- recepten. tel. 261480. Tand arts: spreekuur op zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur Dr. A. J. Mosk, 8urg. Knap- pertlaan 39, tel. 734629. SCHIEDAM Honderden bejaarden hebben de afgelo pen maanden hun maandelijk se Inkomen te laat gekregen. Om de periode te overbruggen kregen zij begin januari als voorschot hun vakantiegeld overgemaakt. Oorzaak was de invoering van de nieuwe Wet op de Bejaardenoorden die bij de sociale dienst voor de nodi ge problemen heeft gezorgd. Krachtens de wet moet de so ciale dienst ondermeer de eigen bijdragen van bejaarden in de verzorgingstehuizen re- gelen. "Het invoeren van de wet Is allemaal veel ingewikkelder dan we hadden verwacht," zegt dircteur G. A. A. Smits van de sociale dienst. "Met heel wat kunst en vliegwerk halen we nu de achterstand in." Veel bejaarden werden over vallen door de verandering in de betalingen. "Vooral de mensen die zelfstandig hun geld overgemaakt krijgen, raakten in de war." zegt direc teur W. J. B. Huckriede van huize Frankenland, een van de zes tehuizen in Schiedam. In een brief werden eind vo- - rige maand de directeuren van de tehuizen van de problemen bij de sociale dienst op de hoogte gesteld. Tot 1 januari dit jaar verliep de betaling aan de tehuizen via de Algemene Bijstands Wet. Vanal begin dit jaar draagt de provincie voor een deel de verantwoording. De rest van de betalingen, waaronder de eigen bijdragen, zijn voor de verantwoording van de dienst. Deze moet er dus ook voor zorgen dat het geld bij de bejaarden geïnd wordt en daarna wordt betaald aan het tehuis. Ook de tehuizen hebben nog voordat de regeling werd Inge voerd, een voorschot op hun subsidie gekregen. "Ik vind dat het zowel voor de bejaarden als de tehuizen soepel gere geld is," meent Huckriede. Pas op de helft van december vorig jaar werd door de Tweede Ka- mer besloten de nieuwe wet in te voeren. Je kunt niet ver wachten dat een sociale dienst dat zo snel kan Invoeren," meent Huckriede. De directeur heeft onlangs In zijn tehuis een circulaire laten ophangen waarin wordt ge waarschuwd dat de betalingen later dan gewoonlijk komen. "De mensen die zelfstandig betalen kregen allerhande pa pleren binnen. Daarbij bleef hun maandelijkse toelage, waaraan ze gewend zijn, ach terwege en kwam wet het va kantiegeld. Dat Is natuurlijk ontzettend ingewikkeld voor die mensen, die niet voor niets In een verzorgingstehuis zit ten." aldus de directeur. - De problemen met de invoe- ring van de nieuwe wet lijken zich In heel Nederland voor te doen.

Het Vrije volk | 1985 | | pagina 1