Lustrum-lampionnen 'Brabantse' jubilaris bij Schiedams mannenkoor Dieven legen gokkast en kassa Seniorenorkest bestaat één Jaar Ouderraad neemt afscheid Vrouw (22) beroofd Open Dag in Stadsgehoorzaal p||;|ii Terwijl de schemering moeite deed het daglicht te verjagen, hebben zo'n dertig kleuters het eerste lustrum van speel-o-theek Ikkiè in Schiedam Noord luister bijgezet met een lampionnenoptocht. Hoewel het nog niet donker was werden rond zeven uur de eerste lantaarns ontstoken waarna een wandeling werd gemaakt. De speel-o-theek was in '80 één van de eerste gebruikers van wijkcentrum De Blauwe Brug. Komende saterdag wordt het vijfjarig bestaan van de speel-o-theek nog eens gevierd met feestdag van twee tot half vijf in het wijkcentrum. I Ex-voorzitter Ü«- ICSH Eiet Smit van Orpheus feli- citeerde Piet i 'van Vonde-\ mm ren, nadat hij .71 hémde ff bondsspetd had-opgeprikt fS| „Hij móet lid mSs?-* vfe zijn geworden 8» "toen hij nog «Sb"~<"J& hóf te broeken SBI: droeg." De overblij vers op basis school Sint 'Jozef moeten in twee groe pen hun brood oppeuzelen. De hal van het gebouw is niet groot ge noeg om ze al le negentig te gelijk te laten eten. Het Senioren Orkest in actie Springen Uitzondering .Pressiemiddel "Een belachelijke situa tie," vindt directeur Mar Elsendoorii. f ■i •;r>^ (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Damclub Schiedam gaat vol goede moed zaterdag de competitie in. Het eerste tiental denkt kansen te maken om kampioen te wor den in de landelijke Eerste klasse. Hoewel de vereniging een „veer heeft moeten laten" door het vertrek van Ron Heusdens naar de Stem van Dordt, be staat de algemene indruk dat de selectie door het aantrek ken van Wim Winter en Paul 'Boerrigter aan kracht heeft gewonnen. Een oefenwedstrijd tegen Alblasserdam werd on langs afgesloten met een klin kende 12—8 overwinning. Damclub Schiedam begint komende zaterdag in sporthal Margriet met een wedstrijd te gen het gepromoveerde Eure ka. Het eerste tiental speelt haar verdere thuiswedstrijden telkens in het clubgebouw De Ark aan het Hargplein. De wedstrijden beginnen steeds om twaalf uur. Academy (al.), 2,7.9.30 uur. LUMIÈRE 2, tel. 117755: Cri mes of passion (16), 2,7, 9.30 uur. LUMIÈRE 3,1el. 117755: Hea venly bodies (al). 1.45,6.45 en 9.15 uur. LUMIÈRE 4, tel. 332013: All of me (16), 1.45, 6.45, 9.15 uur. REX, tel. 772793: Brandende verlangens (18), wo. 10.00-01.00 uur. THALIA, tel. 111555: The eme rald forest (12), 2, 6.45, 9.30 uur. 't VENSTER 1, tel. 364998: Las bicicietas son para el verano (16), 9.30 uur. 't VENSTER 2, tel. 364998: On the waterfront (16), 10.00 uur. 't VENSTER 3, tel. 364998: Is tanbul (16), 9.30 uur. LANTAREN, tel. 364998: VI- deodrome (16), 10.00 uur. EURO (Spijkenisae), tel. 01880-24144, zaal 1: Rambo first blood part II (12), 6.30 en 9.15 uur, wo. ook 1.30 uur. Zaal 2: A view to a kill (12), 6.30 en 9.15 uur. Zaal 3: Police Academy (a.!.), 6.30 en 9.15 uur, wo ook 1.30 uur. Zaal 4: The last dragon (a.l.), 6.30 en 9.15 uur, wo ook 1.30 uur. TiVOLI(Helievoetsluis), tel. 01883-12608: A view to a kill, wo. 8 uur, wo.mlddag 2.30 uur. Falling In love (a.l.), wo. 8.30 uur. Police Academy 2 wol 3 uur. ALHAMBRA 1, tel. 330293: The purple rose of Cairo (a.l.), 2, 7 en 9.30 uur. ALHAMBRA 2, tel. 330293: Amadeus (a.l.), 2, 8 uur. CALYPS01. tel. 131855: Mask (al), 1,45, 6.45, 9.15 uur. CALYPSO 2, tel. 131855: Ram bo, first blood part II (12), 2,7, 9.30 uur. CALYPS03, tel. 131855: Once upon a time In the West (12). 2, 8 uur. CENTRAAL, tel. 138210: Wild pussycats(18), wo. 12.15,1.45, 3.15, 4.45, 6.15, 7.45, 9.15 uur. CINEMA NRC, tel. 330293: Porky's wraak (16), 7,9.30, do.middag 2 uur. CINEMA OSCAR, tel. 330293: Supersterren (18), 1.30,3, 7 en 9.30 uur. CINERAMA 1, tel. 115300: A view to a kill (12), 2,6.45 en 9.30 uur. CINERAMA 2, tel. 115300: Desperately seeking Susan U (a.l.), 2, 7,9.30 uur. CINERAMA 3, tel. 115300: The breakfast club (a.l.), 2, 7,9.30 uur. CINERAMA 4, tel. 115300: Co de of silence (16), 2,7,9.30 uur. CINERAMA 5, tel. 115300: The world according to Garp (12), 6.45, 9.30 uur. CORSO, tel. 121110: Rambo, first blood part II (12), 2,7 en 9.30 uur. LUMIÈRE l.tel. 117755: Police dichtstbevolkte steden In het land. De herrie die het crossen veroorzaakt kunnen we hier niet-hebben. Stel je voor dat je op een zomeravond in je tuin zit en je hoort constant moto ren.": s Jaren geleden stak het cros sen op het dijklichaam voor rijksweg negentien de kop op. Het lichaam werd. echter ver pacht aan een boer die er zijn koeien op laat grazen. De cros sers lieten daarop hun oog val len op ondermeer de wildgroei aan de Harreweg. Zo organiseert de Autocross club Schiedam daar elk jaar het kampioenschap van Schie dam." Het. is de bewoners van Noord; al jaren een doorn in het oog dat dat juist op Twee de Kerstdag plaatsvindt De crossclüb" hoeftniet „abrupt" te stoppen mét haar. activitei ten gezien de „historie" die de vereniging heeft. De wedstrij den- vinden plaats zonder ver- gunning-.-maar werden tot nu toe oogluikend toegestaan. 'Ik, Jan Crerner', wo.20.15 uur. THEATER ZUIDPLEIN, tel. 815844, grote zaal: roek-opera LAURENSKERK, tel. 130900, De Laurens van 12 tot 2. ,StU' denten Conservatorium, do. 12.45 uur. LUXOR THEATEr. musical Grease, wo. 20.T5 uur. THEATERCAFÉ PLAN-C, tel. 124352, Opera Pernlce met Reve Ecluzé, wo. 20.30 uur. (Vanleen onzer verslaggevers) SCHIEDAM Elf jaar lang reisde Piet van Vonderen van uit I het Brabantse Oosterhout wekelijks naar de repetities van. .mannenkoor Orpheus in' de Schiedamse zaal Tivoll aan de ;Lange Haven. Gisteravond ontving hij de beloning voor zijii! vijftigjarig lidmaatschap van; het koor: een clubspeld en een .bbndsspeld; ;,Ik hou nog steeds yan; zingen maar ik doe het niét meer," aldus de jubila ris-.; ,ilnOosterhout hebben ze alleen een gemengd koor en dat-is niet zo leuk." - HAL 4, RO THEATER, tel. 126031, Merlijn of ;t barre land, wo. 19.00 uur. SCHOUWBURGPLEIN Rotter dam, film met In voorprogram ma muziek, Random bob (afro- wave), wo. 19.30 uur. Film, Alle dagen feest. wo. 20.45 uur. TENNISHAL DE DREEF, Maas sluis, Maaskant Manifestatie, wo. 19.00-22.30 uur. HEEMRAADSPLEIN, Kermis, wo. en do. HIERO, Gevarieerd program ma, wo. 20.15 uur. SAC, tel. 122515; busreis naar Amsterdam i.v.m. demonstra tie vanaf Beursplein, 's avonds manifestatie In Paradiso, wo. 17.30 uur. PARK bij de Euromast, Ferio- - mena, do. 10.00-21.00 uur. TENNISHAL DE DREEF, Maas sluis, Maaskant Manifestatie, do. 14.00-17.30 en 19.00-22.3C uur. lidmaatschap hoorde. Hetzelf de deed ex-voorzitter Piet Smit in zijn functie als be stuurslid van het- Koninklijk Nederlands Zangera Verbond (KNZV). „Hij moet lid zijn ge worden toen hij nog korte broeken droeg," sprak hij. Dé 77-jarige Van Vonderen is dertien jaar geleden naar Brabant verhuisd. „De laatste twee jaar werd het reizen me teveel," zegt hij. Op zijn jubi leumbezoek nam hij nog een maal plaats tussen de tenoren van Orpheus waar hij tiental len?jaren deel van uit heeft ge maakt. De tegenwoordige grootte van het koor viel hem trouwens tegen. „Een stad ais SCHIEDAM Via een leeg staande bovenwoning hebben onbekenden ingebroken in café Broersveld aan de gelijknami ge winkelstraat. Eenmaal bin nen braken zij de gokkast open en deden zij een greep in de kassa. Samen met het geld ver dween ook een radio-cassette recorder. De gezamenlijke buit had een waarde van zo'n 1150 gulden.' - Uit een woning aan de Rot- terdamsedijk is een hoeveel heid sieraden gestolen. De da ders wisten een schuifraam te openen. De sieraden hadden een waarde van zo'n 3200 gul den. Een videorecorder werd ge stolen uit een huis aan de Vlaardingerdijk. Ook hier werd een schuifraam openge duwd. Schiedam; moet toch een 'koor hebben met meer dan honderd leden," vond de bejaarde.! zan ger. v De in juni dit jaar benoemde voorzitter. Leen Bóérsma over handigde dë jubilaris de club- speld die bij het; vijftigjarig .li-'- fff'.- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Worden leer lingen van basisschool Sint Jo zef het slachtoffer van één. po litiek spelletje?- Directeur Mar Elsendoom vindt van wel/ De school aan de'Nassaulaan kampt met een ernstig ruimte gebrek. Uitbreiding met vier lokalen aan de - Schoolstraat zou uitkómst bieden, - Grote spelbreker is de gemeente Rot terdam die het vrijkomen van deze lokalen tegenhoudt. Elke morgen om negen uur worden twee complete klassen van "kleuterafdeling" (school mag niet meer) opgehaald met een bus van een particulier vervoersbedrijf. De jongens en meisjes van vijf en zes jaar worden naar de Westvest ge bracht waar "de Sint Jozef school noodgedwongen een de pendance onderhoudt. Om drie uur 's middags worden zij weer netjes in de Nassaulaan „Het is een belachelijke si tuatie," vindt Elsendoorn. „Nu vinden de kinderen het nog leuk. Moet je dadelijk in de winter kijken. Dan zullen de klachten van de ouders binnen komen en piepen de kinderen ook wel anders." - SCHIEDAM De Ouder raid van de Erasmusschool pinkbvolgende week maandag avond een klein traantje weg. Op!een toch nog feestelijke bij eenkomst wordt afscheid geno men van enkele'leden van de raid. Tevens wordt de aller eerste ouderraad voor de "ba sisschool" Erasmus gekozen. Opr'de "avond zal een zelfge maakte film over de school worden vertoond. De raad ver wicht veel ouders. Ze heeft er zaal Irene voor afgehuurd. die klarinet speelt, allen man nen. De vorming van het orkest was destijds een Initiatief van mevrouw Dë Jong-Sundërman, bestuurslid van de Streekmu- ziekschool Nieuwe Waterweg Noord. VLAARDINGEN „We zou den de repetities voor geen goud meer willen missen. Het Is ook een geweldig tijdverdrijf. Muziek maken en er naar luis teren verrijkt het leven." Dit zegt voorzitter manager H. J. Breedveld aan de vooravond van het eenjarig bestaan van het Gewestelijk Senioren Or kest. Zaterdag 14 september wordt deze mijlpaal in De Val kenhof aan de Frank van Bor- selenstraat met een jubileum- avond gevierd. Het orkest dat een Jaar gele den met negentien amateur muzikanten begon, telt er thans 35 van 55 jaar en ouder. Ze komen uit Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam, Maas sluis, Maasland, Hoogvliet en Spijkenisse: op één vrouw na. Het afgelopen jaar heeft het orkest, dat in het gebouw van de muziekschool aan de Wm. Béukelsznstraat repeteert, vijf tien maal opgetreden, onder meer in bejaarden- en dien-, stencentra en bij de Geuzen- herdenking op de algemene begraafplaats te Vlaardingen. Volgende maand neemt het or kest deel aan een festival voor, seniorenorkesten in de Rotter damse Doelen. De jubileumavond begint om 19.30 uur. SCHIEDAM Een 22-jarige fietster is beroofd van haar portemonnee. De Schiedamse fietstg op de Mgr. Nolenslaan toen een onbekende man haar inhaalde. Hij jgriste de boods chappentas van de vrouw uit het' mandje voorop haar fiets en vluchtte weg. De Schiedam se zag nog hoe de man enkeje ■meters verder de portemonnee «uit de tas haalde en de tas ver volgens weggooide. Basisschool Sint Jozef staat te springen om de vier lokalen "om de hoek" in de School straat. Deze worden echter nu nog bezet door "het Kort Mid delbaar Beroeps Onderwijs (KMBO) dat op zijn; beurt ook wacht bp een verhuizing- Het nieuwe KMBO;pand aan' dë Thomas a 'Kempisstraat mo.et echter worden opgeknapt. En dat juist is een zaak van de gemeente Rotterdam die het gebouw volgens Elsen doorn. al maanden deeg laat staan. „Naast het gebouw staat een ^gymnastieklokaal waar wij gebruik van maken. Het is er een bende. Er wórdt niets aangedaan." fff' In juni dit jaar kreeg Elsen doorn de heugelijke tijding dat het met de lokalen aan de Schoolstraat snor zat Het dering worden genoemd. In te genstelling tot andere scholen, groeit het aantal leerlingen ge staag. „Er zijn de laatste jaren wat scholen verdwenen in deze wijk. Verder is onze kleuter school enkele jarën geleden ge fuseerd met de Imeldaschool," legt Elsendoorn uit. Zijn school telt ruim driehonderd leerlingen. Acht jaar geleden waren dat er zo'n 130. De vier lokalen aan de Schoolstraat wil Elsendoorn benutten voor detwee eerste én de twee tweede klassen. De reizende kleuters yan het Westvest kunnen dan aan de Nassaulaan worden onderge bracht De busdienst kan dan worden opgeheven en het aan tal overblijvers is dan ver deeld over de twee gebouwen. Op de achtergrond speelt Intussen wordt het ruimtege brek ondraaglijk. Het handar- beldlokaal en het speellokaal zijn al ten prooi gevallen aan ."reguliere klassen". De gemid deld negentig overblijvers die tussen de middag, op school hun brood, oppeuzelen, moeten in twee ploegen eten. De hal van de school is niet groot ge noeg om hen met z'n allen te gelijk te laten lunchen. „Nu is het nog niet erg, het is vrij redelijk weer. Als het dadelijk slechter wordt, weet ik niet hoe we het op moeten lossen. Je kunt de kinderen moeilijk eerst dc regen in schoppen en vervolgens laten eten," aldus Elsendoorn. Basisschool Sint Jozef mag in deze tijd gerust een uitzon- KMBO zou vóór 1 augustus verhuisd'zijn. Sint Jozef kon het nieuwe schooljaar in een ruimer jasje beginnen. Toen Elsendoom het pand met een aannemer kwam bekijken werd hem verteld dat het KMBO niet op tijd zou kunnen verhuizen en op de gemeente Rotterdam.wachtte. Die situa tie duurt volgens de directeur nog steeds voort „Wij' worden gebruikt als pressiemiddel. Er wordt een strijd gevoerd over de ruggen van leerlingen van vijf en zes jaar," vindt Elsendoorn. Het zegt de volmondige steun te hebben van de gemeente Schie dam die de basisschool nog lie ver vandaag dan morgen ziet uitbreiden. Om 13.30 uur worden de ha men van de winnaars bekend gemaakt. In de wandelgangert kunnen bezoekers zich verder door een grimeur laten schminken. 4 -- De eenmalige algemene voor verkoop voor het nieuwe sei zoen wordt op vrijdag 13 (19-21 uur) en zaterdag 14 september (10-15 uur) gehou den. De eerste voorstelling is op vrijdag 20 september met "Toneelbloed" van Simon Gray, In de hoofdrol Ton van Duinhoven, die het stuk ook vertaald heeft. De kindervoor stellingen beginnen op woens dag 18 septem ber metWas- sikmaar" door de consuleriten kunstzinnige vorming van de gemeente. VLAARDINGEN Het nieuwe theaterseizoen wórdt zaterdag 14 september in de Stadsge hoorzaal geopend met een Open Dag. Tussen 10 en 15 uur. kan het gehele complex bezichtigd worden met als no viteiten een nieuwe toneelvloer, een donker kleurtje voor de aluminium lichtbrug en een nieuwe vloer in de foyer van de Harmonie, Het programma bestaat verder uit doorlopende filmvoorstelliiv gen in het Filmhuis, de voor stelling "Gat In de lucht" door muziektheater KIP voor kinde ren en volwassenen, en een ex positie van inzendingen voor de tekenwedstrijd „Maak een affiche voor het jeugdtheater".; ook nog de nieuwbouw naast het pand aan de Nassaulaan mee. Behalve enkele lokalen moet hier ook een aula in ko men. Gehoopt wordt dat er nog dit jaar met de bouw van dit gebouw, dat een miljoen gul den gaat kosten, kan worden begonnen.

Het Vrije volk | 1985 | | pagina 1