Schiedam 10 Grond geruild vopr woningen i Uit op kom Al drieduizend handtekeningen binnen Drie voetballers gewond geraakt bondsspaarbank Lentefeest koopt pand Op heterdaad betrapt I i mmwwi ws BhWSm -m Collecte: 50 mille Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand. Schiedam 'Wé - - ÉÈ*ËÊÊÈÊt b- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met een aarden wal verwacht de gemeente een einde te maken aan het illegaal storten.van vuil langs de Schiekade. Het opwerpen van de wal valt samen mét de ontruiming van een sloopterrein, dat jarenlang door woonwagenbewo ners is gébruikt. Volgens G. W. J. van Marsber gen, hoofd volksgezondheid van de gemeente, kon in het verleden "heel Schiedam wel wat rommel kwijt op het sloopterrein, dat tóch al chaotisch was." - i ÉttdaHi§4 mm De eerste fase nieuwbouw op het GTB-terrein is al vplop in gebruik. Voor de tweede fase heeft de gemeen- te met een aannemer "stuivertje gewisseld (Van een onzer verslaggevers) mmm mm. Overleven Volkspetitionnement Een aarden wal wordt op geworpen om de Schiekade te scheiden Van het ter rein waar in het verleden schadelijk misschien wel giftig" af val is geloosd. Jeugdtheater Filmhuis Harmonie Stadsgehoorzaal Filmclub Theatercafé HET VRIJE VOLK DINSDAG 17 SEPTEMBER 1985 -r^.-ky-' Aardwal voorkomt illegaal storten Onder het motto "mijn rom mel kan er ook nog wel bij" zou op grote schaal door niet- slopers vooral "schadelijk. misschien wel giftig" afval aan de Schiekade zijn geloosd. De aarden wal zal hét bewuste terrein scheiden van de rij- Rwaï SCHIEDAM De gemeente en aannemer D. Mak hebben stuivertje gewisseld in Schie- dam-Zuid. „Met gesloten beur zen" zijn twee stukken grond geruild om de tweede fase wo ningbouw op het GTB-terrein ggn de Hoofdstraat veilig te stellen. Een ander stuk grönd ifC door de gemeente van Mak gekocht. Overeenstemming oyer de transactie is nét op tijd bereikt; eind dit jaar moet de eèrste paal voor de nieuwe woningen de grond in. Gerekend in vierkante me ters valt de ruil voor de ge meente het gunstigst uit: zij verwerft 325 vierkante meter, maar stoot 270 vierkante me ter af. Door een ander stuk grond van 280 vierkante meter te verkopen heeft Mak bijna vier ton „verdiend". De ge meenteraad heeft haar goed keuring aan het akkoord ge hecht, ofschoon zij aanvanke lijk 75.000 gulden voor de aan koop had uitgetrokken. De tweede fase nieuwbouw op het GTB-terrein (dat vorig jaar voor zeven miljoen gul den is gesaneerd) zal 176 wo ningen bevatten. Hetgaat om huurwoningen in de sociale sector en zogenoemde „zelf- bouw-koopwoningen". Aanne mer is niet Mak,, maar het Haagse bouwbedrijf Wilma. Wilma zal overigens binnen kort een advertentiecampagne beginnen om de belangstelling voor de koopwoningen op .het GTB-terrein te peilen. sa baan. Door verder de Schieka de "een opmerkelijk verbeterd aanzien" te geven hoopt de ge meente de illegale storters te ontmoedigen. Tegelijk krijgen de autoslo pers gloednieuwe terreinen, die aan de strengste milieu- eisen voldoen. Vrijdag worden de terreinen, die met rijkssub sidie zijn aangelegd, door de Schiedamse wethouder Haf kamp geopend. Het Rijk be schouwt éln en ander als een proef om na te gaan of autoslo pen kan op een wijze" die hét milieu niet schaadt. Zo zijn op de terreinen vloeistofdichte vloeren aangelegd, die voorko men dat afgewerkte olie in de bodem sijpelt. Zes woonwagenbewoners hebben een sloopvergunning en een werkplaats (in huur) gekregen. Volgens Van Mars- ei jen waren er negen belang stellenden. De voorkeur is uit gegaan naar mensen die zich al langer met sloopactlviteiten bezighielden. Van Marsbergen meent dat de zes autoslopers zonder rijkssubsidie vrijwel kansloos zouden zijn geweest een renda bel bedrijf op te zetten. De ver scherpte milieuwetgeving dwingt slopers tot grote inves teringen. „Een onderzoek van de provincie heeft aangetoond dat een sloopbedrijf alleen kan overleven als er een enorm aanbod van auto's Is." Hij verwacht dat de ver fraaiing van de Schiekade de autoslopers extra klanten ople vert. SCHIEDAM De stichting Lentefeest heeft een pand ge kocht voor haar activiteiten. Het gaat om een gebouw aan de Tulnlaan, waarin jarenlang de Rehobothschool was geves tigd. De vorige eigenares was de Vereniging voor Christelijk Onderwijs. -Lentefeest zat zijn huidige pand aan de Broers vest afsto ten. De stichting zet zich in voor gehandicapten, middels een sociëteit, vervoer en sport. SCHIEDAM De jaarlijkse collecte van het Koningin Wil- helmlnafonds heeft in Schie dam 50.230 gulden opgeleverd. Volgens de Schiedamse afde ling van het fonds, dat zich in zet voor de kankerbestrijding, is dat resultaat tien procent beter dan vorig jaar. SCHIEDAM Het comité Schiedam Tegen Kernbewape ning (STK) en enkele tiental len vrijwilligers hebben tot dusver 3.000 handtekeningen Opgehaald tegen de plaatsing van nieuwe kernraketten. In- Jüssen is wrevel ontstaan tus sen het comité en de PTT- Schiedam over de bezorging Van de kaarten voor het Volks- .petitionnement. Het aantal opgehaalde hand tekening zegt weinig, omdat driekwart van alle Schiedamse woningen nog een huisbezoek moet krijgen. Bovendien valt niet na te gaan hoeveel men sen de kaart zelf hebben ge stuurd naar het Komité Kruis raketten Nee. Joiie Hakkert (STK): „We horen zo vaak: „Joh, dat heb ik al léng ge daan" dat we ons op dat punt geen enkele zorgen maken." Gisteravond zijn de vredes activisten begonnen met hun huis-aan-hui8 actie in de wijk Nieuwland, nadat vorige week Sehledam-Noord aan de beurt is geweest. De bewoners van de wijken West, Zuid, Oost en Centrum krijgen volgende week en de week daarna be zoek. Stembussen, die in diver se openbare gebouwen in Schiedam staan, worden eind volgende week geopend. De PTT is volgens STK boos over uitlatingen van het comi té als zou de bezorging van de kaarten matig zijn geweest. Jolie Hakkert: „De PTT zou SCHIEDAM Drie man nen zijn door de pplitie op heterdaad betrapt bij een inbraak in een woning aan déBoyiestraat. Twee van hen bevonden zich op dat moment in het huis, waar ze dozen met gestolen goe deren haddén klaar gezet. De derde stond voor de wo ning te wachten bij een auto. De mannen zijn alle af komstig uit Schiedam en zijn 45, 23 en 25 jaar oud. Ze zijn ingesloten in het hoofd bureau van: politie aan de Lange Nieuwstraat. eens in onze kraam in de Hoogstraat moeten komen staan. Daar word je gek van het aantal mensen dat zegt de kaart niet in de brievenbus te hebben gekregen." Een aantal gebieden, zoals het centrum van de stad, de Spaanse Polder en het woon wagencentrum aan de Schie kade, zijn niet van kaarten voorzien. Volgens Jolie Hak kert maakt do PTT geen aan stalten om één en ander recht te zetten. Probleem zou zijn dat de PTT van het Komité Kruisraketten Nee (de lande lijke organisatie van het peti tionnement) geen extra kaar ten kan krijgen. De Vlaardingse werkgroep tegen kruisraketten schiet Schiedam te hulp bij het opha len van handtekeningen voor het volkspetitionnement De medewerkers van de werk groep hebben In Vlaardingen 16.000 handtekeningen verza meld en zijn na een laatste tocht langs de deuren vandaag klaar. Met spoed zullen zij zich dan 'op Schiedam werpen, waar het ophalen nog niet suc cesrijk verloopt'. Dit zei giste ren Riet Eggermont van de Vlaardingse werkgroep. Jaap Wapenaar van de werkgroep heeft per avond steeds 14 tot 35 Vlaardingers bereid gevonden hun collega's in Schiedam te helpen. „We hadden nooit gedacht dat we zo snel klaar zouden zijn. Nu hebben we nog tijd over. Het aardige is dat de lopers zelf op het idee zijn gekomen om in Schiedam bij te springen, zegt Wapenaar, SCHIEDAM Drie voetbal lers zijn in het weekeinde ge wond geraakt. Bij een wed strijd op het terrein van W Martinit botste een 25-jarige Rotterdamse doelverdediger met een tegenstander. klaagde over eên onbeweeglij ke knie en is voor een onder zoek per ambulance naar het Sint Franclscus Gasthuis in Rotterdam gebracht. Wat hij mankeert is bij de Schiedamse politie niet bekend. Een gekneusde enkel was het gevolg van een struikel partij van een 22-jarige voet baller van de Schiedamse ver eniging HBSS aan de Olympia- weg. Ook daaraan kwam een; ambulance te pas, omdat aan vankelijk voor een beenbreuk werd gevreesd. De man is op genomen In het Schieland Zie kenhuis. Een 18-jarige Vlaardinger heeft bij een wedstrijd op het terrein van DHS aan de Schie- damseweg een enkel gebroken. Dit gebeurde' nadat een tegen stander op zijn voet had ge-- staan. Woensdag 18 september „Y/assikmaar" door de theater groep van de sectie kunstzinni ge vorming van de gemeente Vlaardingen. Een spel rond thema's a's volwassen zijn, te rugverlangen naar de kinder tijd en dromen over een carriè re ais danseres. Met Ne! en Jan Verhoeff, Heieen van Arkel en Huub Jansen. Aan de piano Bené Coenradie. Aanvang 14.30 uur. Harmonie, Schie- damsewëg 51Vlaardingen, Donderdag 19 september draait in het Filmhuis harmonie Montenegro" van D. Makavejev. Aanvang 20.30 uur. Vrijdag 20 en zaterdag 21 sep tember „Carmen" van Carios Saura. Het klassieke verhaal van Mériméee en de opera van Bizet gaan hand in hand met de gebeurtenissen bij de dans- repetitfes voor een tlamenco- versie. In de titelrol Lauia de! Sol. Aanvang 20.30 uur. Filmhuis Harmonie, Schiedam- seweg 51, Vlaardingen. Het theaterseizoen in de Har monie begint vrijdag 20 sep tember met een dubbeivoor- stelling van Ham en Hoppa, en Brigitte Kaandorp. Een subliem clownsduo en een hartver scheurende Brigitte, Aanvang 20.30 uur. Zaterdag 21 september treedt Hans Duller met zijn band Re- flud op in de Harmonie. Funk, soul, blues, bebop en jazzrock. Aanvang 23 uur. Harmonie, Sch'edamseweg 51, Vlaardingen. Het theaterseizoen begint in de Stadsgehoorzaal op vrijdag 20 september met een inspeel- voorstelling vanTorteelbloed een thriller-achtig stuk van Si mon Gray over een toneel meester in ruste, wiens onbe zorgde levenswandel wordt verstoord. Met Ton van Duin hoven, Marielle Floiet, Jerome Reehuis en Jaap Wierenga. Aanvang 20,15 uur. Zaterdag 21 september Ram ses Shaffy so'o met naast oudere bekende ook een groot aantal nieuwe chansons. Aan vang 20.15 uur. Stadsgehoor zaal, Schiedamseweg 51. Vlaardingen. Vrijdag 20 en zaterdag 21 sep tember draait bij de Filmclub Schiedam Gremlinsvan Joe Dante. Een bankbediende krijgt van zijn vader een beest je cadeau. Hij is echter wat achteloos met de verzorging. AI snel breekt de hel los Aanvang 21.30 uur. Filmclub Schiedam, gebouw de Teer-, stoof. Nieuwstraat 12, Schie dam. Van 21 september tot en met 26 oktober exposeert de Bra bantse fotograaf Jan Swinkels theaterfoto's in de Theatercafé Harmonie. Platen van onder andere Marline Bijl, Christine Deutekom. Jaspsrina de Jong, Nederlands Dans Theater enz. Mevrouw Van Lier. echtgenote van de burgemeester, opent de expositie zaterdag om 15.30 uur. Enmoetzo'n souden koets een keer worden mgeiwld, dan valt er met ons wel te praten over een Persoonlijke Lening.

Het Vrije volk | 1985 | | pagina 1