schiedam wegwijzer Verkeerslichten trambaan nog steeds te star 'STOEPJE IJSVRIJ? DAT BELONEN WIJ!' Gemeentebestuur wil lid van YECAI worden in I Opknappen gemaal kost een miljoen WIndskating mag op parkeerterrein Achterstand in sloop -n Hoofdprijs of 'n weekje cel Radio gestolen om u zich nader te infomeren! i (Van een onzer I verslaggevers) 1 De Schiedamse amb tenarenbonden zijn ak koord gegaan met het "herbezettingsvoorstel" van wethouder Post hoorn. Volgens dat voorstel komen er bij de gemeente vijftig nieuwe banen bij, om de gevolgen van een vijf procent arbeidstijdver korting te compense ren. „We hadden nog heel lang kunnen pra ten," aldus woordvoer der Van Marsbergèn van de bonden. „Maar het heeft allemaal al zo lang geduurd. We moe ten nu snel aan de slag." De dienstverlening aan de gemeentelijke loketten blijft volledig gewaarborgd, belo ven alle partijen. De strooiploegen van de nutsbedrijven zijn al twee keer in actie geweest. Inzet: Zijdeveld: "..op ludieke wijze de burgerzin van vroeger terug krijgen.. Groene Golf Een dozijn sterke argumenfpn Het nieuwe Maassluis... Komfortabe! wonen in een prettige omgeving Vraag gratis brochure en/of hypoiheekberekening middels onze computer. Een project van Aannemingsbedrijf Den Hartog 's-Gravendeel. HET VRIJE VOLK in ATV-kamp 2ówel de bonden als de wet houder tonen zich tevreden óver het resultaat van de on derhandelingen, die al in de zo- ;Wer zijn begonnen. „Er is geen Wanklank," zegt Posthoorn stellig. Van Marsbergen: „Ik vind dat wij het goed hebben gedaan. In talloze andere ge meenten zien de bonden geen cent terug van de herbezet- tingsgelden." Afgesproken is dat de werving van nieuw per soneel nu snel aanvangt. De reden dat een en ander zo lang heeft geduurd (de Ar beidstijdverkorting is al op 1 augustus ingegaan) is volgens de wethouder dat „er een aan tal problemen moest worden opgelost". De belangrijkste vraag was hoe het extra perso neel over de diverse gemeente- lijke diensten moest worden verdeeld. Voor de brandweer en de Sociale Dienst pakt de herbezetting, uiteindelijk het gunstigst uit. Zij mogen de verloren uren volledig com penseren. Ook eensgezind beantwoor-' den Van Marsbergen en Post hoorn de vraag of de Schie dammers erop kunnen rekenen dat de gemeentelijke dienst verlening gewaarborgd blijft. „Volledig", verwacht de wet houder. .Intern gaat de ge meente een andere werkwijze volgen, maar de mensen zullen er niets van merken." Van Marsbergen zegt dat men erin is geslaagd de schade „tot het minimum te beperken". Nu de bonden en het ge meentebestuur weer op éép lijn zitten, is een eind gekomen aan een maandenlang slepend conflict over de herbezetting. Op het hoogtepunt van dat con flict hebben de bonden gerui me tijd de medezeggenschaps commissies geboycot. :{Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Storingen in de computers zorgen ervoor dat de stoplichten langs het nieuwe tramtracé nog steeds niet perfect werken."Een deel van de verkeersllchteninstalla- ties werkt nog op noodpro- gramma's die niet reageren op het verkeersaanbod, de zoge noemde starre programma's. Het lag in de bedoeling dat vóór het begin van deze maand alle verkeerslichten op een flexibel programma zou den werken. „Er zit nogal wat werk aan," zegt verkeersdeskundige Hans van der Vllst. „De program ma's voor de computer zijn niet helemaal in orde. Er hoeft maar een tikfoutje in te zitten, en het programma wordt eruit gegooid door de computer." Gemeentewerken heeft vol gens schema de programma's SCHIEDAM Gemeente werken lopen flink achter op hun sloopschema. Van de voor dit jaar geprogrammeerde sloopactiviteïten, ls slechts een zeer beperkt deel gerealiseerd. Het gaat voornamelijk om panden in stadsvernieuwings gebieden die met de grond ge lijk zouden worden gemaakt. Volgens een overzicht bij de stukken voor de commissie vergadering van economische aangelegenheden is de achter stand ontstaan doordat er geen raadsbesluiten over de sloop- plannen zijn genomen. Ge meentewerken is nu genood zaakt het slopen uit te stellen tot '86 en '87. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Er komt een prijs voor het mooiste stoepje van Schiedam in wintertijd. Wie zijn "straat je" keurig sneeuw- en ijsvrij houdt komt in aanmerking voor een gemeentelijke belo ning, zo heeft wethoudér Zij develd gisteren bekend ge maakt. Hij wil „op ludieke wijze de burgerzin van vroe ger terug krijgen," Dreigen met bekeuringen helpt niet, zo is de laatste winter geble ken. ..Een beloning op burger lijke gehoorzaamheid," zo typeert directeur J. van Wil ligen van de Openbare Nuts bedrijven het plan. Zijdeveld rekent erop dat heel wat Schiedammers gebrand zijn op het afgeven van hun visi tekaartje. Wat de beloning behelst laat hij nog in het midden. Wel zegt hij dat een aantal prijzen wordt uitge deeld en dat alle prijswin naars na de winter een feest je bij de nutsbedrijven krij gen aangeboden. De nutsbedrijven zelf zijn dit seizoen al twee keer in actie gekomen op verkeers wegen en fietspaden, nog voordat het dienstrooster voor het strooipersoneel otti- cieel inging (1 december). De "november-operatles" zijn echter probleemloos Formeel zijn Schie dammers die hun stoepje niet sneeuw- en ijsvrij houden, strafbaar. Hen hangt, volgens de Alge mene Politieverordening, een celstraf van een week of 300 gulden boete boven het hoofd (artikels 86 en 87). Wel dienen burge meester en wethouders volgens die verordening via "algemene of bijzon dere kennisgeving" de burgers te laten weten dat het moment om met schop, bezem en zand naar buiten te gaan, is aangebroken; een officiële afkondiging van "de staat van winter", dus. In de praktijk wordt burgerlij ke nalatigheid in dit op zicht al jaren niet meer vervolgd. verlopen, aldus de nutsbe drijven. In de maanden december, januari en februari is con stant een ploeg van acht'öie- dewerkers van de nutsbe drijven paraat om gladheid te bestrijden. De normale procedure is dat, tegelijk vier grote strooiwagens voor de wegen en twee Landrovers voor de fietspaden de deur uitgaan. Zij werken een schema af dat ongeveer vijf uur in beslag neemt. Alle doorgaande verkeersroutes komen daarin aan bod. Onlangs heeft, net als vo rig jaar, een gesprek plaats gevonden met Gemeentewer ken Vlaardingen om afspra ken te maken over coördina tie van strooiwerk. De buur gemeenten zijn overeengeko men elkaar op de hoogte te houden van alle activiteiten: maar gelijktijdig strooien is geen regel. De laatste zeer strenge winter heeft de Schiedamse nutsbedrijven ruim drie keer zoveel zand en zout gekost als gewoonlijk. Landurige vorst in combinatie met veel sneeuwval werd met 700 ton strooizout en 450 ton zand aangepakt (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Door lid te worden van de VECAI denkt het gemeentebestuur goedko per aan de programma's van ondermeer Sky Channel en Musix Box te-kunnen komen. Door het lidmaatschap zou de gemeente sterker staan in de onderhandelingen over tarie ven. In een voorstel aan de ge meenteraad zegt het college van burgemeester en wethou ders lid te willen worden. De contributie bedraagt 250 gul den per jaar. VECAI staat voor Vereni ging van Exploitanten en Machtiginghouders van Cen trale Antenne Inrichtingen. Tot voor kort stond de vereniging alleen open voor exploitanten. In Schiedam zijn dat de nuts bedrijven. De VECAI bestaat sinds 1974. Tot nu toe behartig de de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) de belan gen van de gemeente. „Van belang is dat wij niet gelukkig zijn met de onderhan-, delingsresultaten welke in het verleden werden behaald inza ke bijvoorbeeld de auteurs rechtenkwestie," aldus het voorstel. Het college zegt zelfs "overwogen" te hebben om zich te distantiëren van de ge maakte afspraken. Die afspra ken bepaalden dat gemeenten werden verplicht om een be paald bedrag aan auteursrech ten aan de Buma/Stemra af te dragen. Het gemeentebestuur gaat ervan uit dat belangenbeharti ging door de '.'VECAI-nieuwe stijl van betere kwaliteit zal zijn." Ze verwacht betere fi nanciële voorwaarden voor sa- tellletprogramma's. Het lid maatschap komt aan de orde in de vergadering van de com missie Economische Aangele genheden volgende week maandagmiddag. afgeleverd gekregen door de fabrikant. Tijdens een weekje proefdraaien op Plein '40-'45 kwamen de storingen aan het licht. Vooral óp dit drukke kruispunt heeft hét verkeer last van het starre program- ma. Bij 'elk kruispunt is een apar te computer geplaatst om de verkeerslichten te regelen. De ze kleine computers zijn weer aamgesloten op een centrale in de kelder vsm de nutsbedrij ven. Het aansluiten van de kleine op de grote computer had al heel wat voeten in de aarde en zorgde ervoor dat bij het in gebruik nemen van de trambaan begin september de verkeerslichten allesbehalve optimaal functioneerden. „Voor het einde van het jaar zijn alle installaties voorzien van een goed programma," voorspelt Van der Vlist. „Op dit moment hebben de installa ties op de Burgemeester van Haarenlaan tot en met de Har- galaan de gewenste program ma's." In de eerste helft van vol gend jaar moet ook de „groene golf" zijn gerealiseerd. De ver- keersinstallaties zijn dan op een zodanige manier op elkaar afgesteld dat een automobilist, bij een bepaalde snelheid, een aantal keren achter elkaar groen licht heeft. SCHIEDAM De renovatie van het rioolgemaal aan de Marconiweg gaat meer dan een miljoen gulden kosten. Dit becijfert het college van bur gemeester en wethouders in een voorstel om een bedrag van die grootte voor de ver bouwing vrij te maken. De re novatie is nodig omdat het ge maal een uitbreiding van ta ken heeft gekregen. Sinds de aansluiting op de rioolzuiveringsinstallatie De Groote Lucht in Vlaardingen fungeert het gemaal ook als doorvoerstation voor de stro men uit vrijwel de gehele stad. Verder is het een districts rioolgemaal voor het centrum, oost en Nieuw Mathenesse. De miljoen gulden is nodig voor het aanbrengen van een luchtfilter, reparatie en bekle ding van kelders, revisie van rioolschulven en andere repa raties. VLAARDINGEN Bij een inbraak in een auto, die gepar keerd stond in de Sumatra- straat in Vlaardingen, is voor zo'n 900 gulden aan radio-ap- paratuur gestolen. De wagen is van de 19-jarlge Vlaardinger A.B. De daders hebben het slot van het linker portier gefor ceerd. wil'IT'I m j WOUDHOEK Het kerstklaverjastoernooi van dienstencentrum de Woud- hoek, Heijermansplein 36, be gint maandag 9 december. Er wordt gekaart op 9, <3,16 en 20 december. Aanvang: 13.30 uur. Kosten ƒ5,per deelne mer voor 4 dagen. Opgeven via mevrouw Langeveld, tel. 715017 Of 709555. HUISVROUWEN De leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen gaan vrijdag 6 december op excursie naar de Rotterdamse juwelier Heetman, Lijnbaan 92. Zij zien daar een diamantslijper aan het werk en een videofilm. Bij Tearoom Scheffers wordt een kopje thee gedronken. Vertrek om 9.30 uur vanaf Koemarkt met tram 1. Opge ven bij mevrouw Roelants, tel. 268921 tussen 9 en 10 uur. BARRIKA De vrouwen in het Vrouwen huis Barrika, Lange Kerkstraat 62, vieren zondag 8 december Sinterklaas-feest vanaf 14 uur. Elke bezoekster moet een eigen gemaakte surprise mee nemen ter waarde van ƒ5, Inlichtingen, tel. 734545. THEE-DANSANT In het dienstencentrum de Woudhoek, Heijermansplein 36, kan zondag 8 december gedanst worden door iedereen. Entree is gratis voor deze Thee-dansant van 13.30 tot 16.30 uur. De dansleraar en danslerares zijn aanwezig. Kaarten zijn van te voren ver krijgbaar via het dienstencen trum, tel. 709555. ZUIDERORKEST Het Zuiderorkest Euromusica geeft dinsdag 10 december een uitvoering in wijkcentrum de Blauwe Brug, Bachplein. Het 36 man sterke orkest brengt een programma dat be staat uit muziek, zang en sket ches. Het orkest bestaat al 37 jaar. Kaarten en programma 2,50 per persoon. Een kopje koffie is gratis. De voorstelling begint om 20 uur, zaal open 19.30 uur. Belt u op 7 decem ber Adrie Notenboom, tel. 702207, dan wordt u gehaald en gebracht. FILMCLUB De filmclub Schiedam vertoont vrijdag 6 december de muziek film 'Stop making sense' van regisseur Jonathan Demme. De film is een registratie van een aantal concerten van de beroèmde Talking Heads. Aan vang 21.30 uur, zaal open 20.30 uur. Toegang donateurs 3,50. Gebouw de Teerstoof, Nieuwst raat 12. INSTUIF Disc-Jockey/videóclipdraaier Funny Bunny verzorgt zondag 8 december de sociëteitavond Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoog straat 125b, 3111 HD Schiedam: Telefoon: 266646 of 736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagoch tend voorafgaand aan de 'plaatsing op donderdag ins ons bezit te zijn. voor de Instuif, zaal Irene, Nieuwe Haven 155. Er staan ook twee disc-jockeys klaar. Funny Bunny vertoont clips en tekenfilms vanaf 20.30 uur. Toegang 5,—. SCHIELANO in Galerie Schieland, de expo sitieruimte van het Schieland- zlekenhuis aan de Stadhou- derslaan 98, is van 4 decémber tot en met 12 januari kunst te zien van Fijkje Fontijne-Lange- jan en Elly Parent-Van Collen- burg. Fijkje maakt zeefdrukken en Elly keramiek. De tentoon stelling is dagelijks gratis te bezichtigen van 9 tot 20 uur. OUIBUS Café Quibus, Lange Haven 28, presenteert In samenwerking met de Schiedamse Kunst- stichting een Rock'n Roll Ses sion met Freddy Cavalli op bas en zang; Mick Vos op gitaar; Roland Zeldenrust achter het drumstel. Freddy Cavalli is een echte rocker. Hij zat bij Her- man Brood In de groep en speelde in Vitesse. Hij werd ooit ontdekt door Bertus Bor- gers. Aanvang 22 uur. Toegang 2,50. Zondagavond is er weer het een en ander te beleven in Quibus, want dan wordt de tweede 'Alles-is-mogelljk- Avond' gehouden. Programma, toegangsprijs en aanvangs- tijdstip zijn onbekend. KOFFIECONCERT Muziekvereniging Sint Rad boud verzorgt zondag 8 de cember een gratis koffiecon cert in het Passagetheater, Passage 9-13. Aanvang 11.30 uur, zaal open 11 uur. Dirigent John Segers begeleidt zijn or kest bij de volgende muziek stukken: Kroningsmars van Meyerbeer, Ouverture Bandie- tenstreken van Suppé, Seafa rer van Haydn Wood en La rei ne de Saba van Gounod. WEEKENDDIENSTEN Het Schielandziekenhuis aan de Stadhoudersiaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tel. 733733. Ambulance, tel. 333300. Huisarts: boodschap pendienst, tel. 206611. Spoed- recepten, tel. 261480. Tand arts: spreekuur op zaterdag en zondag van 17 tot 18 uur D.J. van Gendt, M.C.M. de Groot straat 9. tel. 737348. HOEK VAN HOLLAND De Hoekse deelge- meenteraad gaat wind- skatlng toestaan op twee parkeerterreinen. Op het kleine parkeerterrein aan de Helmweg bij de Boule vard mag voortaan van 1 oktober tot 1 april vrij ge oefend worden. Het ter rein zal door de deelge meente met dranghekken worden afgezet. Voor wedstrijden kan men ge bruik maken van de helft van het grote parkeerter rein aan de Badweg. Daarvoor dient men mi nimaal drie weken tevo ren een vergunning aan te vragen op de secreta rie. Op alle openbare ter reinen en wegen is wind- skatlng vanaf 29 novem ber verboden. Dc politie zal optreden tegen over treders. 1) Gunstige prijs: vanaf f 153.000,- v.oj». 2) Premie-C oftewel M5.5CO,- belasting- 3) Maandlasten ®«rate Jaar slechts f 695,-. 4) Gunstige financie- nrKJ o.a. zeer lage rente. 5) Eigen grond. 6) Vrije vestiging. 7) G.I.W.-garantie (Garantie Insituut Woningbouw). 8) Energievriende lijke woning. Goed geïsoleerd, dus lage stookkosten, "l Ruime woon kamer, open keu ken (afsluitbaar mogelijk). 11») Drie slaapkamers en mogelijkheid van een vierde. 11) Voor-en achter-0f zijtuin met berging. Alternatieven mogelijk. Koningshoek is het nieuwe centrum van het moderne Maassluis, waar rustig wonen perfekt samengaat met alle faciliteiten van een moderne gemeente. We noemen er slechts enkele: 5 winkelcentra, honderden winkels, supermarkten, speciaalzaken, boetieks etc. etc., kerken en onderwijsmogelijkheden voor alle gezindten. Ltel. 01899-11011;

Het Vrije volk | 1985 | | pagina 1