Komisch acteren in blauwe Brug FLUITJE VAN 'NCENT. Stad moet ontwaken met Rio Judoka's Lagerwaard vallen in de prijzen Vechten over voorrang Dwarsligger kwelt arbeider Tandem zakt in Voorlichting met tolken Inbraak Hargplein Sleutels passen Klaverj as- vereniging 35 jaar op komst s Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM/VLAARDINGEN Vlaardingen ien Schiedam zijn verbolgen over het verbod op ^avondwinkels. Het ministerie van Economische jZaken heeft alleen Amsterdam en Rotterdam een jontheffing gegeven, maar weigert aanvragen uit jandere gemeenten. Zo heeft Schiedam onlangs' >geen goedkeuring gekregen voor een speciaal op gestelde Verordening Avondwinkels. Vlaardingen 'gaat uit protest ook zo'n verordening bij het mi nisterie indienen. Flairck: zaterdagavond Vlaardingen. Harmonie 's Avonds boodschappen doen is er de komende jaren niet bij in Vlaardingen en Schiedam, (foto: Ed Eggermont) in de Stadsgehoorzaal in Filmhuis Harmonie Jeugdtheater Schuurkerk PASSAGETHEA TER TENDER DETEERSTOOF STADSGEHOOR ZAAL Onder het toeziend oog van f eestor ganisator Ron jaspers legt teke naar Harr Weigman de laatste hand aan de zwoe le, dansende dame. Vervolg UttV liuoi HET VRIJE VOLK Boosheid over DINSDAG 28 JANUAR11986 4 ,(Van een onzer verslaggevers) j SCHIEDAM Een korte kennismaking met theater. Dat is het doel van een Work shop Komisch Toneelspel, die morgenavond begint in wijk centrum de Blauwe Brug. Twaalf woensdagavonden kun nen jongeren van 13-16 jaar zich onder leiding van de Vlaardinger Sandor Gora de vaardigheden van het acteren eigen maken. Als de deelne mers dat wensen wordt aan het einde van de periode een uitvoering gehouden. De workshop is georgani seerd door de Stichting Sa menlevingsopbouw Schiedam- Noord (SSSN). v. .gens SSSN- coördinator Adrie Noteboom viel de groep jongeren van J3-16 tot dusver "tussen wal en schip". De meeste activiteiten van de SSSN zijn gericht op de jeugd tot twaalf jaar en de vol wassenen. Humor staat centraal in de workshop. Adrie vertelt dat de 'deelnemers vooral leren ge bruik te maken van grappige gebaren en de kracht van het overdrijven. „Alle komieken overdrijven. Neem André van Duin, die doet niet anders." De workshop begint morgenavond dm kwart voor zeven. De af sluitende bijeenkomst is op 23 april. Deelname kost 25 gul den. De Blauwe Brug is geves tigd aan het Bachplein 590. SCHIEDAM Drie Schiedamse jongens zijn zaterdagnacht aangehou den bij een poging tot in- 'braak. Ze hadden ergens een sleutelbos gevonden en probeerden de sleutels uit op winkelpanden en kelderboxen aan de Mrg. Nolenslaan. De politie be trapte het drietal bij een boekhandel. De jongens, 15,16 en 17 jaar oud, heb ben bekend te willen in breken. SCHIEDAM Terwijl de bewoners boven lagen te sla pen, hebben inbrekers de bene denverdieping van een woning aan het Hargplein doorzocht. Zij drongen de woning binnen door een deur aan de achterzij de te forceren. De buit bestaat uit een radiocassetterecorder en een tennisracket met een gezamenlijke waarde van 900 gulden. Eén en ander gebeurde in de nacht van zaterdag en zondag. Zondagmiddag is er ingebro ken in een woning aan de Strijensestraat. De inbrekers sloegen een ruitje in de WC in en kropen naar binnen. Alle la den en kasten werden door zocht. De' inhoud daarvan wérd later door .de bewoners, die tijdens de inbraak niet thuis waren, verspreid over de huiskameryloèr aangetroffen. Vermist wordt voorlopig al leen een geldbedrag. Een personal computer met toebehoren is gestolen uit een bedrijfspand aan de Kommie- zenlaan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij een ar beidsongeval op de werf Wil ton Pijenoord heeft een 42-jari- ge Rotterdammer een rib ge broken. Hij werkte in dok acht op een stelling, toen hij plotse ling uitgleed. De man viel van een dwarsligger op één meter twintig hoogte op een andere dwarsligger die twintig centi meter boven de grond hing. Hij is behandeld in het Schie- Iand Ziekenhuis en vervolgens naar huis gezonden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een Vlaardings echtpaar maakt een pleziertochtje op een gloednieuwe tan dem; zo lijkt er geen vuiltje aan de lucht, zo maken ze plotseling een smak tegen het wegdek. Dat gebeurde zondag middag langs de Vlaar- dingerdijk. De oorzaak: een gebroken voorvork. Op wat schaafwonden aan het hoofd na bleven man en vrouw onbescha digd. Eenmaal thuis zochten ze wel even de garantiepapieren van het rijwiel op... (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Klaverjas- verenlging Het Singelkwartier bestaat 35 jaar. Zaterdag vindt in zaal Marijke aan het Broersveld 121 een feestelijke receptie plaats. Deze duurt van 14-17 uur. De vereniging werd officieel opgericht op 22 januari 1951. SCHIEDAM Sportschool La gerwaard is al de grote win naar uit de bus gekomen tij dens de open judokampioen schappen van Rotterdam, het afgelopen weekeinde. Maar liefst negen leden van de sportschool wisten tijdens de wedstrijden In de Energiehal een prijs in de wacht te slepen. Volgens Peter Lagerwaard een logisch gevolg van "goede trai ning". Aan de kampioenschap pen deden ruim twaalfhonderd judoka's uit het hele land mee. De eerste prijzen werden be haald door Gilliano Somohard- jo (-35 kilo), Ferdinand Tan (-32 kilo) en André Sparre- boom (-65 kilo). Judoka Andréf' Verhagen bleek in de finale ~- van zijn gewichtsklasse (-78 ki te), de mindere van de rege- 11 rend Nederlands kampioen, Louis Wijdenbos. Michel van - Dier haalde de tweede prijs in-1 de klasse beneden de 30 kilo!" Bronzen medailles gingen ver der naar Norman Tan (-24 kilo) en de dames Carol Tukimin (-28 kilo), Christien Somohard- jo (-48 kilo) en Nlcolet Schaper (-45 kilo). verbod op avondwinkels dere middelgrote gemeenten wachten tot het parlement een wet over avondwinkels heeft aangenomen. „We zitten voorlopig op een zijspoor," al dus Van den Hof. Hij laat door schemeren het niet eens te zijn met het feit dat Rotterdam meer rechten heeft. „Wij zitten aangeplakt tegen Rotterdam, SCHIEDAM Ruzie over de voorrangsregels in het verkeer heeft zondagavond geleld tot een vechtpartijtje op de Peter van Anrooylaan. Een automo bilist ging een voetganger te lijf nadat deze een klap op zijn j voertuig had gegeven. De voet ganger op zijn beurt was woest over het feit dat de auto hem (In strijd met de regels) de pas had afgesneden. Het Schiedamse gemeente bestuur wilde een onbeperkte bevoedheid dm avondwinkels .toe te staan. Die zouden dage lijks van vier uur 's middags tot één uur 's nachts geopend |mogen zijn. Directe aanleiding jvoor het opstellen van de ver- prdening was een verzoek van ,een Rotterdamse exploitant pm in Schiedam een avondwin kel te beginnen. Volgens amb tenaar J. H. van den Hof van jAlgemene Zaken in Schiedam .waren er ook duidelijke signa len dat de consumenten heb ben aan een dergelijke voorzie ning. Het „veto" van het ministe rie betekent volgens Van den Hof jarenlange vertraging. Schiedam moet evenals an- SLIEDRECHT Voor de niet-Nederlandse inwoners van ■Sliedrecht zijn twee voorlich tingsbijeenkomsten georgani seerd over het hoe en wat van de gemeenteraadsverkiezingen jn maart van dit "jaar. Leden .van het college van B en W en ;de gemeenteraad zullen met behulp, van een tolk vertellen ,hoe de gemeenteraad werkt en hoe belangrijk het is dat ook niet-Nederlandse stemgerech tigden hun stem uitbrengen. In totaal wonen in Sliedrecht 206 niet-Nederlandse stemgerech- tigdèn. hier speelt dezelfde problema tiek." De tandarts heeft een liefdes relatie met een jong meisje, Jessica, maar wil ook tijd over houden om met andere dames uit te gaan. Daarom vertelt hij het meisje dat hij getrouwd is en drie kinderen heeft. Aldus luidt de stof voor genoeg intri ges tijdens de opvoering van het blijspel „Cactusbloem" vrijdagavond in de Vlaardingse Harmonie. De toneelgroep Fakkel is verantwoordelijk voor de opvoering die om half ne gen begint. De entree be draagt vijf gulden. Het toeval wil dat op zaterdag avond „De Zeven Hoofdzon den" centraal staan tijdens een voorstelling van het Stuf fed Puppet Theatre in de Har monie. Het stuk is gebaseerd op Doctor Faustus en handelt over de laatste levensminuten van Faust waarin Hoogmoed, Hebzucht, Jalouzle, Woede, Vraatzucht, Luiheid en Wellust één voor één een afscheidstoe spraak aan zijn sterfbed ko men houden. Het Stuffed Pup pet Theatre is opgericht door de Australiër Neville Tranter die de rol van Memphisto op zich neemt. De zeven hoofd zonden presenteren zich vanaf half negen. De entree bedraagt tien gulden. Na het poppenspel is het de beurt aan de groep Hot Bol shevik. Deze groep brengt jazzmuziek vanaf elf uur. Dit optreden kost 7,50 entree. Ambtenaar Algemene Zaken E. J. Nevens in Vlaardingen noemt de houding van het mi nisterie „een beetje huichel achtig. Rotterdam mag avond winkels hebben omdat het gro te toeristische belang daarmee zou zijn gediend. Maarals je kijkt waar die winkels zitten, in Ommoord, in de Alexander- polder, waarom kunnen wij dan geen avondwinkels in ech te woonwijken krijgen?" Ook Vlaardingen heeft con tacten met mogelijke exploi tanten. Momenteel stelt de ge meente een onderzoek in naar de gevoelens van de plaatselij ke middenstand over het feno meen avondwinkel. Door bin nenkort ook een verordening bij het ministerie in te dienen wil Vlaardingen een „signaal" geven, in de hoop dat een wet telijke regeling er snel komt. Avondwinkels zijn vooral in het belang van werkende men sen, in het bijzonder alleen staanden en werknemers in continudienst, zo vinden de ambtenaren in Schiedam en Vlaardingen. Het assortiment van avondwinkels zou moeten bestaan uit levensmiddelen en kleine artikelen tot 25 gulden. Een andere belangrijke bepa ling (in de afgewezen Schie damse verordening) is dat de avondwinkels hun deuren overdag verplicht dicht moe ten houden. (Van een onzer verslaggevers) Otto e Mezzo, Roma en Satyri? con zijn de titels van de drie films van de Italiaanse regis seur Frederico Fellini die res- 'J pectievelijk op donderdag. Vrij dag en zaterdag in filmhuis'1 Harmonie te zien zijn. De;"eér-n ste twee films beginnen om";* half negen en kosten 6,50' aan entree. De derde filnrP'!nH wordt om half negen én êfr'dUF vertoond en kost ook 6,5Ö.-'Ki J "U. iTÜV Jiiahó Morgenmiddag staat het Am-« steltheater op de planken vanb het Harmonie Jeugdtheater)^ Vanaf half drie wordt hehstulcb „Braaaaaf" gespeeld. Het han= delt ondermeer over het bevrij den van proefdieren en Is ge regisseerd door Joost Prlnsens Entree 2,50. huwt „Damien, het tweede Omen" is de titel van de film die donders dag twee keer wordt vertoond in het Maassluise Schuurkerk;;: theater. Het betreft een sclent ce-flction-thrilier. De voorstel-/,- lingen beginnen om twee uur^s middags en om half acht 'svvl avonds. De entree bedraagt respectievelijk vijf gulden,en,„i-, 7,50. 'libiuii 9 9 9 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Wederom heeft iemand het idee opgevat om Schiedam te laten feesten. Na een uiterst succesvolle Ber liner Nacht in de Korenbeurs staat er ditmaal een "Carna val do Brasil" op stapel in café de Goudsbloem. „Een swingen de rotzooi" voorspelt organisa tor Ron Jaspers die zich heeft laten inspireren door de soms verhitte taferelen in Rio de Ja neiro, een van de grootste ste den in het Zuidamerikaanse Brazilië. Luchtige kleding en de Tanga Band zullen het moe ten doen op de happening die een eerste in een serie "fees ten" in de Goudsbloem is. Volgens Jaspers is het hard nodig dat Schiedam uit haar slaap ontwaakt en de stad op een gezonde manier op stelten wordt gezet. „De mensen moe ten weer gaan leven," vindt hij. „Iedereen Is tegenwoordig met zichzelf bezig. De sociale contacten vallen weg. Je ziet alleen nog maar kleine groep jes. Je hebt in Schiedam geen café waar iedereen met eikaar omgaat. Dat heb je trouwens nergens meer." Jaspers heeft een deinende massa voor ogen in een geheel „aangepaste" Goudsbloem. De bruine tafels en stoelen en zul len plaats maken voor wit meubilair. Een tropische at mosfeer wordt gecreëerd door zand op de vloer. Tekenaar Harr Wiegman zorgt voor de decors: ondermeer een zwoele en geproportioneerde dame die zo te zien op de klanken van een sambaband haar mooiste dans uitvoert. Met Harr Wiegman is met een de link gelegd met de Ber liner Nacht die vorig jaar juli werd gehouden. De Schiedam se kunstenaar leveVde ook toen geschilderde decorstukken die Het Schiedamse Passagethea ter vormt dit weekeinde het decor voor een uitvoering van de Streekmuziekschool. De uit voeringen zijn op vrijdag en za terdag, respectievelijk om half acht 's avonds en om tien uur 's ochtends. De entree be draagt ƒ3,50 per persoon. On der leiding van diverse docen ten geven vrijwel alle afdelin gen van de school een kort op treden. Het quintet Ben van Dungen/ Jarmo Hoogendijk treedt don derdag op in het theater De Tender, in het Schiedamse Passagetheater. Het vijftal, vo rig jaar nog winnaar van het NOS-jazzconcours in De Meer vaart, speelt bewerkte compo sities van ondermeer Woody Shaw, Ceda Walton en Winton Marsalis. Het optreden begint om ongeveer negen uur. De entree is gratis. Een confrontatie tussen mime en marionet. Zo werdt het pro gramma van het duo Rob van Houten en Feike Boschma ko mende vrijdag en zaterdag in zoidertheater De Teerstoof sa mengevat. De twee brengen een programma met de wellui dende titel: "Een illuster duo". In tegenstelling tot vroegere optredens, is het ditmaal Van Houten die zich "in dienst stelt" van Boschma's theater. Het optreden van het duo be gint op de twee avonden steeds om negen uur. De en tree bedraagt negen gulden. het zaterdagmiddagprogram- ma voor de kinderen. Het pro- gramma heet "Lola de stola"/* en handelt over een operazan- geres die zich nogal wat moei-., lijkheden op de hals haalt van-« wege burengerucht. Het thea/g ter begint om half drie 's mid-^S dags en kost 3,50. Het is be---' doeld voor kinderen tussen de vier en tien jaar. Een avondje vol romantiek donderdag in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Er staat dan een optreden op het program ma van de Nederlandse pianist Laurens van Rooyen die zich, heeft gespecialiseerd in sfeer-; muziek. Het optreden begint"/ om kwart over acht. De toe-;--" gang bedraagt 18,50. ;:ibb Hans van Willigenburg weet vf; zich vrijdagavond in de Stads?-, gehoorzaal omringd door.ne-,. gen vrouwen in het toneelstuk"1 Stepping Out van Richard. Har- ris. Het stuk gaat over negen,?, vrouwen en één man die weke lijks tapdansles neemt. Behal-: ve Van Willigenburg worden de rollen ondermeer vertolkt door, Elsje de Wijn, Loeki Knol en.:?./ Leontien Ceulemans. Het stuk, begint om kwart over acht. Da- entree varieert van 18,50 tot-.- ƒ23.50. De muziekgroep Flairck besluit zaterdagavond het weekeind-r, programma met een optreden in de Stadsgehoorzaal. Flairck, is van origine een folkgroep^,// Tijdens het optreden zal on-?s," dermeer werk van de eind vonf. rig jaar verschenen elpee; wocö den gespeeld. Het optreden/a begint om kwart over acht.,Dé: enlree bedraagt zestien gulrjuj Je ziet er maar zelden één in Schie dam, dus is 't nieuwseen straatmuzi kant verle vendigt spon taan de Hoog straat. Straatmuziek mag dat eigenlijk in Schiedamf Een ambte naar stelt ons gerust: „Ja hoor. Het komt alleen heel, heel in cidenteel voor dat we een aanvraag krijgen. Ter wijl we hele soepele regels hebben. Iemand hoeft zich enkel in te laten schrijven bij de politie en dat kost niets." Toe stemming krijgen om op straat te spe len is in Schiedam een fluitje van 'n cent... regelmatige bezoekers van de Goudsbloem die zich nu al heb ben verzekerd van een bewijs. Op de avond zelf zal aan de zaal nog een aantal kaarten te koop zijn. De entree bedraagt vijftien gulden inclusief twee consumpties. Ter gelegenheid van de serie feesten is het maandblad Blad goud in het leven geroepen. Komende zaterdag zal het tweede nummer worden gepre senteerd waarin de Afrika- avond zal worden toegelicht. tot ver na het feest nog op di verse plaatsen in Schiedam te zien waren. „Het idee is wel een beetje van dat feest afkom stig," erkent Peter Verheij die als eigenaar van de Gouds bloem zijdelings bij de organi satie betrokken is. „Maar dat werd maar één keer, gegeven en het ziet er nu niet naar uit dat er nog zo'n feest komt." Het sambaballenfeest in de Goudsbloem zal zeker een ver volg krijgen. „We willen elke eerste zaterdag van de maand een feest met een bepaald the ma houden. Het volgende zal Afrika als leidraad hebben. Verder hebben we al plannen voor een Cowboy-feest." Over het welslagen van het „Carval do Brasil" hoeven de organisatoren zich ogenschijn lijk geen zorgen te maken: van de 250 beschikbare toegangs kaarten, zijn er al meer dan tweehonderd aan de man ge bracht. Het zijn voornamelijk I

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1