schiedam 18 ru olken helpen kiezers stemmen Van Ilan: 'Brief SSSW interessant' Japan hield politiek in haar ban Tuchtcollege wijst klacht over injecties af wegwijzer 'I Moord Piekstraat nog een raadsel Hekken en poorten centraal op lezing Dronken man koelt woede Vrijwilliger voor Molendagen gevraagd 's Graveland telefonisch onbereikbaar na vier uur WS {Van een onzsr verslaggevers) SCHIEDAM De PvdA en D66 op winst en de WD op verlies. Geheel in de pas met de landelij ke tendens zijn gisteren de raadsverkiezingen in Schiedam verlopen. De officiële uitslagen werden vertroebeld door een ernstige computerfout in het gemeentelijk kantoorgebouw 's Graveland waar de telling van de stemmen werd bijgehouden. De fout zorgde ervoor dat een verkeerde zetelverde ling werd doorgegeven naar zaal Irene waar poli tiek Schiedam zich had verzameld. Grootste slachtoffer was de CPN die aanvankelijk twee, maar later één zetel kreeg toebedeeld. Op de stembureaus werden de tellingen van de stembiljetten aan de computer doorgegeven, maar in de loop van de dag stokte deze informatiestroom omdat de computer niet meer goed werkte. Tolk Hassan Teleurstellend Tevreden Verhulsdonk (foto rechts): 'Joh, dan vraag je toch gewoon, een herstemming aan." Klein Links in Schiedam in afwachting van de uit slag. (Foto's: Ed Egger- mont) Afgesnoept HET VRIJE VOLK DONDERDAG 20 MAART 1 PvdA op winst, VYD ver iest VLAARDINGEN - De 47-ja- rige C. J. v.d. V. uit Vlaardin- gen is door de politie aange houden, nadat hij van een wo ning aan de Keizerstraat de schutting, een serredeur en een ruit van de keukendeur had vernield. De man, die on der invloed was, werd ingeslo ten nadat hij in het Holyzie- kenhuis was behandeld aan verwondingen aan zijn handen. De politie weet nog niet wat de relatie is tussen de man en de -bewoner van de woning, die tij dens de actie niet thuis was. Eigenlijk was de uitslag gis teravond nog niet officieel. Ul- ferd Bruseker, lijsttrekker voor de communisten, ging rond het middernachtelijk uur weg in de veronderstelling dat hij de komende vier jaar met tweede man Eef Collé in de raad zou zitten. „Als dat niet zo is, eisen we het hoofd van algemene zaken," voorspelde hij bij het verlaten van zaal Irene. Even daarvoor had burge meester Reinier Scheeres de fout echter al toegegeven en de uitslag officieus veranderd. De CPN had recht op één plaatsje. De PvdA kreeg er zestien in plaats van de op eengroot scherm vertoonde vijftien. De socialisten boekten hierdoor een winst van twee zetels. Ambtenaren van algemene zaken zouden vandaag met de kieswet in de hand nagaan wat er nu precies verkeerd was ge gaan met de computer. Tot en met het drieënveertigste stem bureau werd nauwkeurig door gegeven hoe Schiedam ge stemd had. Daarna stokte de informatiestroom en, zo bleek iater, hadden de ambtenaren uit het blote hoofd de zetelver deling bepaald. Voor de PvdA zag het er aan het begin van de avond roos kleurig uit. De uitslag van het eerste stembureau in basis school de Paperclip (onder lei ding van wethouder Herman Posthoorn) in Oost, gaf de so cialisten recht op 21 zetels in de gemeenteraad Op het laat ste moment werd de winst, de PvdA had veertien zetels, ge corrigeerd tot zestien. D66 mag de grote winnaar worden genoemd. De democra ten gingen van één naar twee zetels. Algemeen werd aange nomen dat de kwestie rond de erfpacht D66 haar winst had gebracht. Onder aanvoering van raadslid Aclri Reijnhout pleit deze partij al jaren voor een herziening es een mogelij ke verlaging van e tarieven. De VVD, coalit .-partner van de PvdA in het huidige college, incasseerde het verwachte verlies van drie zetels en kwam uit op vier. De partij Gemeentebelangen behaalde geen enkele zetel. Dit gold ook voor de RPF. De zetelverdeling ziet er als volgt uit: PvdA 16 (was 14) CDA 8 (was 9) WD S (was 7) D66 2 (was 1) CPN 1 (was 2) PPR/PSP 1 (was 2) De gemeenteraad van Schie dam is met twee zetels inge krompen vanwege de terug loop van de bevolking. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Ik zit hier om een beetje tegenwicht te geven. Hafkamp is rechts. Ik moet voorkomen dat de kie zers daardoor worden beïn vloed." Een komische noot van ambtenaar Rob Wark op stem bureau dertien rond vier uur 's middags. Luüb Hafkamp, de rechtse voorzitter van het stembureau aan de Zwarte- waalse straat kon er om la chen. „Tja wat denk je, als je de hele dag achter dit bureau zit. Dat is 'n opgave." Meligheid troef dus op stem bureau dertien, na negen uur opzoeken van namen en adres sen en het uitdelen van stem biljetten. De opkomst viel op dat uur ook nog eens tegen: van de 1185 kiezers hadden er 454 van hun recht gebruik ge maakt. „We zitten enkele pro centen onder de opkomst vier jaar geleden", wist Hafkamp. Bureau dertien is één van de 49 plaatsen in Schiedam waar gisteren de stemmen werden uitgebracht. Over de opkomst liepen de meningen enkele uren voordat de bureaus dicht gingen nogal uiteen, ,,'s Mor gens wordt de trend gezet. Het was hier vanochtend rustig dus' ik verwacht geen echte grote opkomst," meende A. Noordzij, hoofd van afdeling Algemene en Burgerzaken, die rond drie uur voorzitter en burgemeester Reinier Schee res op stembureau I verving. Ook hier had ongeveer eender de van de stemmers acte de présence gegeven. Vrolijke gezichten echter in de stembureaus zes- en zeven entwintig, gesitueerd in wijk centrum Nieuwland aan het Wibautplein. Beide bureaus waren even over drieen "over de helft". „We hebben nogal wat ouderen in de buurt en die kunnen overdag komen. We verwachten dat er na vijven nog heel wat mensen zulien ko men," dacht een lid van bu reau vijfentwintig. In beide stemlokalen zat een tolk gereed om buitenlandse kiezers te helpen. „Ze vragen me wel eens op wie ze moeten stemmen maar dat zeg ik niet. Dat moeten ze maar zelf bepa len," aldus L. özkan. De Turk se tolk had al wel een lichte voorkeur gesignaleerd voor zijn landgenoot Mahir Engin die op de lijst van de PvdA op een dertiende en verkiesbare plaats staat. „De mensen vra gen me waar hij staat. Dat moeten ze zelf zoeken," vond özkan. De opkomst onder de buitenlandse stemgerechtig den was naar zijn inschatting goed. Ook de Marokkaanse tolk had niet te klagen. Volgens hem trokken maar weinig Ma rokkanen zich iets aan van de oproep van Koning Hassan II om niet naar de Nederlandse stembus te gaan. De beide tol ken waren door de gemeente ingehuurd. Ook op andere bu reaus waar de nodige buiten landers werden verwacht za ten vertalers. Op straat was maar weinig te merken van het "gevecht om de stem" voor politieke partijen. De PvdA had twee geluidsauto's in de stad rond rijden. Verder geen kraampjes of uitdelers van vlugschriften. Kennelijk legden nagenoeg al le partijen zich neer bij de stil zwijgende afspraak dat op de verkiezingsdag zelf geen "zieltjes" gewonnen worden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De bewoners vereniging Schiedam West wil zo snel mogelijk een gesprek met een bestuur van woning bouwvereniging St. Jozef. Aan leiding is een brief van direc teur Cees Kamminga van de SSSW over de 213 verkeerd ge renoveerde huizen in de wijk. In die brief vraagt Kamminga de bewonersvereniging te kie zen voor het 52 punten tellende herstelplan dat de SSSW heeft gemaakt. Mocht dit niet af doende zijn om het vocht in de woningen tegen te gaan, dan zal de woningbouwvereniging hiervoor de "verantwoordelijk heid" nemen. „Een interessante passage," vindt bewonersdeskundige Bert van Kan, „We zullen ons zorgvuldig beraden over deze - (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Ik tel niks." Terwijl Gé Brouwer (PvdA) driftig met zijn uit de kluiten gewassen zakrekenmachientje in de weer was, legde Gerard Verhulsdonk (WD) zich gis teravond bij voorbaat neer bij de uitslag. „Joh, anders vraag je toch gewoon een herstem ming aan," sprak de liberaal. Brouwer, geconcentreerd op de cijfers, liet zich niet van de kook brengen. „Die uitslag klopt niet. Dat kan niet. Dat kan nooit." „Japan" hield politiek Schie dam in haar ban. Niet zozeer door de lijfelijke aanwezigheid alswel door het falen van een der krachten van deze natie: de techniek. Chips of geen chips, zaal Irene kreeg gister avond een verkeerde uitslag van de gemeenteraadsverkie zingen doorgespeeld van de computer en raakte in rep en roer. Pas na enkele uren kon burgemeester Scheeres als hoofd van het stemb eau een select gezelschap achterblij vers het verlossende woord ge ven: „Laten we er maar vanuit gaan dat er een fout is ge maakt. De PvdA zestien zetels en de CPN ééntje." En daarmee kreeg niet al leen de ruim aanwezige aan hang van de PvdA maar ook CPN'er Eef Collé gelijk. Hoofd schuddend was de communist al enige keren Zaal Irene rond gegaan nadat de aanvankelij ke computeruitdraai op een groot scherm was geschreven. „Nee hoor jongens, ik lig eruit, de telling is niet goed." Zijn lijsttrekker Ulferd Bruseker daarentegen kon zijn lol niet op en klapte in z'n handen van vreugde. „Gigantisch, en de PvdA heeft geen meerderheid. Maar als het één zetel is, hen ik nog tevreden. Dat is altijd oog beter dan de landelijke tendens." Behalve Brouwer en de zij nen, was ook de WD'er Theo Bakkers de gehele avond in de weer met kiesdelers en percen tages. Zijn kandidatuur voor de raad hing dan ook urenlang aan een zijden draadje. Ook zijn lijsttrekker Gerard Ver hulsdonk was ongerust. Bak kers als de mogelijke kandi daat voor een wethouderspost kon het liberale kamp niet J 1 M M-, missen: „We houden gelukkig nog vijf zetels over al zag het er in het begin somberder uit. De uitslag is teleurstellend voor onze wethouders en raadsleden. Dit waren geen verkiezingen voor de stad maar voor ons land. Wij krij gen een pak op ons broek. We krijgen het kabinetsbeleid op ons brood," sprak de liberaal. D'66-lijsttrekker Adri Reijn hout brak het vreugdezweet uit bij het zien van de uitslag. Nog immer ernstig: „Vier jaar ploeteren is hiermee beloond. Een geweldige stimulans voor onze mensen. Maar ik zal niet in het college gaan zitten. Dat weiger ik pertinent." Reijnhout krijgt Harry van Doorn ais tweede man naast zich in de raad. PvdA-voorman Gé Brouwer toonde zich tevreden met de winst van "drie" zetels die zijn partij had behaald. „Dit had- den we verwacht. De winst is eigenlijk groter dan de twee zetels omdat de raad is ver kleind. Tja, we hebben wel ge zegd dat we misschien de twintig zouden halen maar dat is nu eenmaal de verkiezings tijd Min of meer berustend in casseerde de PSP/PPR combi natie de halvering van haar raadsfractie tot één zetel: „Ik was er al bang voor," zei Bart de Leede (PSP), de lijsttrek ker. „Wij zijn nu eenmaal niet een partij die haar verdiensten van de daken schreeuwt." Gé van der Ploeg, tweede man op de lijst namens de PPR gaf de "schuld" aan de PvdA: „Als die wint, verliezen de kleintjes." Siem Rosman, voorman van het CDA, constateerde dat de partij Gemeentebelangen het verlies van één zetel voor zijn partij had veroorzaakt. „Die hebben ze ons afgesnoept. Ze hebben ons dwarsgezeten. Hun stemmen kosten ons de zetel." Lijsttrekker Wim Schenke laars van deze partij, die is op gericht door ontevreden CDA'ers, moest tot zijn grote teleurstelling met lege handen naar huis. „Jammer maar we gaan door. Schiedam is een stad van etiketten. Die kiezers kijken alleen maar naar de ge vestigde partijen." Schenke laars was uiteindelijk toch nog een beetje verguld met de 76? stemmen die er op zijn lijst waren uitgebracht. suggestie.1' Van Kan vindt het tijdstip waarop de brief is ver stuurd wel vreemd. Het schrij ven kwam, even nadat alle be woners van de gewraakte hui zen al via een andere brief van de ongerustheid van de SSSW- directie op de hoogte waren gebracht. „Die was onaardig. Ik begrijp niet dat je eerst zo'n brief stuurt en later een ande re met een heel ander karak ter,""aldus Van Kan. De brief van Kamminga is een poging om de impasse te doorbreken die in de kwestie rond de 213 huizen is ontstaan. De bewoners willen dat in het herstelplan wordt voorzien in het vernieuwen van alle kozij nen. De SSSW zegt dat dit niet nodig is en dat daar bovendien geen rijksgelden voor vrij zui len komen. „Kamminga creeert zelf een impasse," vindt Van Kan. De bewonersdeskundige trekt in twijfel of er inderdaad geld op tafel komt als de twee partijen elkaar toch vinden. „Wie garandeert er aat er dan contingent vrijkomt? Ik heb ook wel gehoord dat er uit Den Haag positieve geluiden ko men. Ik heb aan de andere kant ook een brief van het SSSW-bestuur gezien waarin dit nog wordt betwijfeld. Mis schien wordt de toekenning van de subsidie gebruikt om ons de zwarte Piet toe te spe len." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM -De Schie dammer M. Onink, die vorig jaar een klacht Indiende bij het Medisch Tuchtcollege in Den Haag, heeft geen gelijk gekregen. Zijn klacht tegen de internist B. van der Esch uit het Schielandüiekenhuis werd ongegrond verklaard. Onink gaat in hoger beroep. De Schiedammer had de in ternist aangeklaagd omdat de ze volgens hem verantwoorde lijk was voor het verkeerd toe dienen van injecties in decem ber 1984. De injecties werden gegeven in verband met een maagoperatie die Onink moest ondergaan Onink kreeg prik ken in één van zijn knieen. „Ik heb nu al maanden last van m'n been. Dadelijk kom ik in een rolstoel," aldus de Schie dammer. De betrokken arts verweerde zich met het argument dat Onink na de injecties nog ge woon naar huis kon lopen. Van der Esch was bij het toedienen van de injecties niet aanwezig maar verklaarde dat er naar zijn inzicht niets "onregelma tigs" was gebeurd. Het tucht college heeft dit verweer over genomen. „Ik houd de arts wel voor de prik verantwoordelijk. Het kan wel een zuster zijn geweest die hem gegeven heeft maar hij had de leiding," vindt Onink. In overleg met een advocaat zal hij het beroep voorberei den. SCHIEDAM Verschil in openingstijden van de ge meentelijke diensten zorgt ervoor dat ambtenaren van volkshuisvesting en alge mene zaken vrijdags tussen vier en vijf 's middags tele fonisch niet bereikbaar zijn. In kaï."oorgebouw 's Grave land houden de telefonistes het om vier uur voor ge zien. Zij hebben dezelfde werktijden als hun collega's bij de sociale dienst. Op dat moment hebben de ambte naren van volkshuisvesting en algemene zaken echter nog „een uur te gaan". De telefoon in het kantoorge bouw wordt echter niet meer opgenomen. „Ik moet met het schaamrood op m'n kaken erkennen dat dat juist is," zeg!. H. Klop, directeur van de dienst Personeel en Or ganisatie en eveneens werk zaam in kantoorgebouw 's Graveland. „De telefonistes zijn In dienst van de sociale dienst. Het is inderdaad een beetje vreemde zaak." Achter de schermen is men intussen drul doende met het uitzoeken van een nieuwe telefooncentrale. Deze moet ervoor zorgen dat telefoontjes op vrijdag tussen vier en vijf voor 's Graveland, bij het stads kantoor binnenkomen en van daar uit kunnen wor den doorverbonden. De tele fonistes van het stadskan toor werken vrijdags wel normaal tot vijf uur. INSTUIF De leden van jongerenscuëteit Instuif kunnen zondag 23 maart dansen in Zaal Irene, Nieuwe Haven 155. De muziek wordt verzorgd door drive-m discotheek Funny Bunny. Er worden ook videoclips ver toond Aanvang 20.30 uur, en tree 5 gulden VIDEOCAFÉ De schrijver Adriaan van der Veen leest voor uit eigen werk op de schrijversavond in het vi deocafé, gebouw de Teerstoof Adriaan van der Ve< n bracht zijn jeugd gedeeltelijk door in Schiedam De avond begint om 20 30 uur, toegang 5,- (voor donateurs gratis) Ge bouw de Teerstoof, Nieuw- straat 12. In de hoofdbiblio theek, Lange Have 131, is te vens een kleine tentoonstelling over Adriaan van der Veen te zien. EXPOSITIE In de foyer van Theater de Teerstoof is een expositie te zien van het werk van Willy van den Berg Zij exposeert aqua rellen. Deze zijn tot 24 april te zien Openingstijden: vrijdag van 20 tot 24 uur en zaterdag van 14 tot 17 en 20 tot 24 uur. Theater de Teerstoof, Nieuw- straat 12. FILMCLUB De derde Nederlandse speel film deze maand bij de Film club Schiedam is Pervolc, van regisseur Orlow Seunke. In de hoofdrollen spelen Gerard Thoolen en Bram van der Vlugt. Aanvang 21.30 uur. De toegang voor donateurs is ƒ3,50, voor met-donateurs f5,- Gebouw de Teerstoof, Nieuwstraat 12. DORPSKERK De vaste orgs ust van de Dorpskerk Schiedam-Kethel, Wil Veldhuyzen, geeft vrijdag 21 maart het laatste orgelcon cert van de serie 198S. Op het programma staan onder meer de 'Funf Sttlcke für Flötenuhr' van Van Beethoven en het be kende oi gelkoraal 'O, Mensch bewein dein Sünde gross' van J. S Bach. Aanvang 19.30 uur, de toegang is vrij. THE DITCH In het Jazzcafé The Ditch, Kor te Haven 7, speelt vrijdag 21 maart het Barend Petersen Kwartet, met een gastoptreden van zangeres Elly van Houten Aanvang 21.30 uur STEDELIJK MUSEUM Ter gelegenheid van de boe kenweek wordt vrijdag 21 maart een toneelbewerking van het boek Bint van F. Bor- dewijk opgevoerd m de aula van het Stedelijk Museum. De Toneelgroep Het Volk voert het stuk op onder de titel: De Hel. Na afloop is er ondermeer sa- lonmuziek te horen. De boe kenweekavond begint om 20.30 uur, de toegangsprijs is f 5,-. In de aula is tijdens de boekenweek tevens een kleine tentoonstelling te zien over F. Bordewijk ROMMELMARKT Onder het motto 'Wonen in de woestijn' houdt de werkgroep Vastenactie Schiedam-Noord zaterdag 22 maart een rom melmarkt en fancy-fair in en voor de Martlnuskerk, Albert van Raalteptoin. De rommel markt begint om 11 uur en sluit om 16 uur. De opbrengst Is bestemd voor een land bouwnederzetting in Botswana. •TOERCLUB RIJNMOND De fletstoerclub Rijnmond houdt zondag 23 maart de Ha- zerswoudetocht. Deze fiets tocht, over een afstand van tachtig kilometer gaat langs grote en kleine plaatsen als Delft, Nootdorp en Zoeterwou- Pedactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoog straat 125b, 3111 HD Schiedam Telefoon 266646 of 7.' 6061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagochtend vooraf gaand aan de plaatsing op donderdag m ons bezit te zijn. de. Er wordt orr, 10 uur gestart bij de kantine van de Wieler baan Schiedam, aan de Olym- piaweg in sportpark Harga De deelnemers komen om onge veer 13 30 uur terug De kos ten voor deelnamo zijn 3,- per persoon. Informatie, Aad van der Zalm, tel 357266 JEUGDHONK WESP Het jeugdhonk Wesp heeft voor dinsdag 25 maart mei- densport op het programma staan Dit wordt beoefend in de gymzaal van de Kon. Julta- naschool, vanaf 19 uur. Kos ten: een gulden per persoon. DE WOUDHOEK Het paasklaverjastoemooi staat weer voor de deur bij dienstencentrum De Woud- hoek. Hiervoor zijn twee mid dagen uitgetrokken. De eerste is vrijdag 21 maart en de twee de donderdag 27 maart Er kunnen maximaal 48 mensen meedoen De middagen begin nen elk om 13 30 uur. Opgeven is mogeli via mevrouw Lan- geveld, tul. 715017 ot op het kantoor van het dienstencen trum, Heijermansplem 36. Kos ten ƒ3,50 Dc de Woudhoek houdt tevens 'open huis', zon dag 23 maart van 13.30 tot 16.30 uur HUISVROUWEN De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Schiedam, heeft voor woens dag 26 maart een programma in petto over "de Renaissance in de muziek'. Deze middag met verhalen, muziekfragmen ten en dia's wordt verzorgd door Gertrude Egbers, aan vang 14 uur. Zaal Irene, Nieu we Haven 155. WETENSCHAPPELIJKE KRING Prof. dr. H. M. Kuitert, hoogle raar ethiek aan de theologi sche faculteit van de VU in Amsterdam houdt maandag 24 maart een lezing over 'medi sche ethiek' voor de Weten schappelijke Kring te Schiedm en Vlaardingen. De lezing wordt gehouden In het gebouw van de Nederlandse Protestan ten Bond, Westvest 92 en be gint om 20.15 uur. Inlichtingen, tel. 268031. •SLAPELOOSHEID Mensen die problemen hebben met slapen kunnen maandag 24 maart naar een voorlich tingsavond in het Krufsgebouw aan de Van Swindensingel. Een medisch bioloog zal met behulp van oia's iets vertellen over slapeloosheid en metho den om er Iets tegen te onder nemen. De voorlichtingsavond begint om 20 uur. Bij voldoen de belangstelling zal de avond worden vervolgd met acht cur susavonden tegen slapeloos heid. WEEKENDDIENSTEN Het Schieiandziekenhuis aan de Stadhoudersfaan heeft dit weekeinde EHBO-dlenst, tel. 733733. Ambulance, tel. 333300. Hulsarts bellen met de boodschappendienst, tel. 206611. Spoedrecepten, tei. 264180. Tandarts: dr. J. H Dalstra, Lange Nieuwstraat 137, tel. 268303. Spreekuur van 17 tot 13 uur, op zaterdag en zondag ROTTERDAM Het televisie programma Opsporing Ver zocht besteedt vanavond aan dacht aan de moord op de 21—jarige Monique Eckhart in Rotterdam. Het lichaam van de vrouw werd 3 maart jongsle den achter een stapel hout ge vonden in de Piekstraat in Rot terdam Monique Eckhart die als prostituee onder andere werkte op de tippelzone aan de G.J. de Jonghweg, Is door wurging om het leven ge bracht. De uitzending begint vanavond om 21.35 uur op Ne derland 2. SCHIEDAM De Werkgroep Schledamse Molendagen zoekt vrijwilligers voor de molenda gen. De vrijwilligers zijn nodig om op 10, 24 en 25 mei, hand en spandiensten te verrichten. Er moeten hekken geplaatst worden, standjes gebouwd en pontons in het water gelaten worden. Belangstellenden kun nen zich aanmelden bij de mo lencoördinator J. Gunneweg, tel 261291. De voorkeur gaat uit naar een sportvereniging, die de clubkas wil spekken. Er wordt een vergoeding betaald voor de werkzaamheden op de molendagen SCHIEDAM Merkwaardige oude Inrijhekken en poortin gangen zijn donderdagavond het onderwerp van een lezing door P. Ratsma voor de Histo rische Vereniging Schiedam. Ratsma, hoofd van de Topo- grafische-Historische Atlas van het Gemeente-Archief in Rot terdam en docent aan de Rijks Archiefschool komt In de aula van het Stedelijk Museum ver tellen over de architect-teke naar-aquarellist Johannes Ver heul. Verheul leefde van 1860 tot 1948. Hij maakte twee boekde len over "Merkwaardige oude Inrijhekken alémede poort- en hoofdingangen in en om Rot terdam". In aquarel legde hij daarin vele belangrijke poort gebouwen, monumentale In gangen van openbare en parti culiere gebouwen vast. In Schiedam koos hij o.a. voor de boerderij Spleringshoek, het Gymnasiumgebouw aan de Lange Nieuwstraat, het Prove niershuis en het raadhuis op de Grote Markt. Voorafgaand aan de lezing over Verheul wordt de algemene ledenver gadering gehouden van de his torische vereniging. Aanvang 20 uur. i 1 S

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1