Schiedam 14 Speelzaal Pippeloentje kan éindelijk openen wegwijzer Bij ons is de Ford Voorjqarssh E.V.A.G. Publicatiebord even weg St. Joris Doele bestolen Timmerkamp crossend open lip Op heterdaad Win een droomcruise. De nieuwe Escort De nieuwe Scorpio. De nieuwe Orion. Nieuwe motor. De nieuwe Sierra Laser. Doordacht Dynamisch. WS (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeente zit met twee tot drie miljoen gulden in haar maag. Het geld is bedoeld voor subsidie aan particuliere huisbazen die hun bezit willen opknappen. Terwijl in andere sectoren de broekriem stevig moet worden aangehaald, heeft hét stadsbestuur de grootste moeite om de subsidies aan de man te brén gen. De tijd dringt. Het gevaar bestaat dat het rijk de geldkraan dichtdraait, -als Schiedam geld "overhoudt" omdat de huiseigenaren hun t- pen. ;V: niet willen opknap- Ati (links) en Yvonne Bastiaanse zijn blij dat peuterspeelzaal Pippeloentje na lang wachten open kan. (Foto: Ed Eggermont) Onbekendheid P: V Het grootste autonieuws komt opnieuw van Ford. De nieuwe Escort en de nieuwe Orion De Fiesta Festival is nu nog mooier. De Sierra is er in schitterende uitvoeringen, inclusief de meuweDaser. De sublieme Scorpio is Auto van het Jaar 1986 Kortom, groot nieuws en dus groot feest in onze show room. Waar u meedingt naar een fantastische vaar vakantie. Waar u van harte welkom bent. HET VRIJE VOLK DONDERDAG 3 APRIL 1986 if Gemeente zit met subsidies in maag Het is dan ook niet verras send dat wethouder Chris Zij develd (ruimtelijke ordening) met het nodige "misbaar" (herrie) de regeling nog eens onder de aandacht wil bren gen. „Het Is een serieuze zaak," zegt hij, met in zijn handen zijn portefeuille die symbolise:; de pot met geld voorstelt, „in principe komen alle huurwoningen voor subsi die in aanmerking. Er is eigen lijk niets dat ons tegenhoudt." De huiseigenaren kunnen een brief van het gemeentebe stuur - tegemoet zien waarin hen nog eens wordt gewezen op de mogelijkheden. De brief moet een stimulans zijn voor de huisbazen om tot verbete ring over te gaan. De mogelijkheden die de huisbazen krijgen voorgescho teld, liegen er zo op het oog niet om. Met een maximumbe drag van vijftigduizend gulden per huis, kunnen zij de kosten voor groot onderhoud en ver betering van de woning voor ten hoogste tachtig procent bij de gemeente declareren. Uit gesmeerd overeen variërend aantal jaren krijgen zij de bij drage uitbetaald. Volgens Zij develd is er ook voor de reste rende twintig procent geen man over boord. Via fiscale voordeeltjes krijgen de huis eigenaren die eveneens terug. (Van een onzer verslaggeef sters) SCHIEDAM Peuterspeel zaal Pippeloentje kan in augustus gaan draaien in een klaslokaal van de Woudhoek- school aan het Faassenplein. „Wij zijn erg blij dat we van start kunnen na twee jaar wachten. We kunnen echter geen vaste krachten aannemen en zullen met tien vrijwillig- sters het werk moeten doen", zeggen de bestuursleden van de Stichting Pippeloentje en initiatiefneemsters tot de peu- teropvang in Noord: Ati Bas tiaanse en Yvonne Bastiaanse. De stichting kreeg eerder al subsidies van het Ministerie van WVC (ƒ1450.-), de afdeling Schiedam van het Comité' Zo- merzegels (ƒ5000.-) en het.Na tionaal Jeugdfonds Jantje: Be ton schon 3000.-. Twee weken geleden kwam de gemeente pas over de brug met de financiën voor de huis- vesting van de peuterspeel zaal. Er staan meer dan 50 peuters, kinderen van 2 en drie jaar oud, op een wachtlijst. De peuters zijn twee dagdelen per week welkom. De allerklein sten een keer per week. Yvonne Bastiaanse, oud- spelleidster in het Sophiakin- derziekenhuis, gaat de tien vrijwilligsters begeleiden: „Wij hebben een beleidsplan gemaakt, waarin onze visie over peuteropvang staat. "Wij willen de kleintjes niet ver plicht aan het werk zétten. We houden ze wel gericht bezig. Maar het is geen voorloper, van de kleuterschool." Het bestuur van de stichting Pippeloentje, waaronder ver der behoren Peter Niemands verdriet en Helma van der Staay, hield vorig jaar een on derzoek naar de behoefte aan peuteropvang in Schiedam- Noord. „Wij wisten al dat die behoefte groot was, want daar om namen wij tweeëneenhalf jaar geleden het initiatief tot Pippeloentje. Dan kun je wel blijven klagen en zeggen: er staan 200 wachtende kinder tjes klaar voor peuterspeelzaal 2 én -3, maar daar schiet je niets mee op.' Wij hebben nu een. lijst van 55 kinderen, die .na de zomervakantie bij ons komen", vertelt Ati. Ati Bastiaanse is kleuterleid- V ster en lerares aan een VIaar-' dingse basisschool voor vier dagen in de week. Zij komt ook twee dagdelen, een ochtend en een middag, helpen in Pippe loentje. Ati is de oprichtster en voorzitster van de stichting speel-o-theek Ikkie. „Pippeloentje krijgt in de Woudshoekschool de beschik king over een schoollokaal, een eigen ingang en een buiten- speelplaats. De particuliere stichting Pippeloentje vroeg de gemeente om geld voor de huur van twee klaslokalen. Zo gauw er een tweede lokaal vrij komt krijgen wij dat. Verte genwoordigers van de gemeen te hebben ons deze toezegging gedaan. Totdat we een tweede ruimte krijgen mogen we ge bruik maken van de spelruim te van de Woudhoekschool, die heel positief tegenover ons staat. De kinderen kunnen alle aangepaste spelmogelijkheden én de toiletten gebruiken", al dus Yvonne. Ati legt uit: „Wij vinden het beter om twee ruimtes te heb ben: een waarin de lawaaierige activiteiten plaatsvinden. Dan kun je het tweede lokaal rustig houden." Pippeloentje gaat het nieuwe schooljaar van start met vijf groepen. Elke groep krijgt twee leidsters. Een dagdeel duurt tweeëneenhalf uur. De begin- en eindtijden van de speelzaal worden aangepast aan de aanvangstijden van de basisscholen in de buurt. De stichting zoekt nog vrijwilli- gers/sters. SCHIEDAM Een van de zes gemeentelijke hel gele pu blicatieborden is weggehaald. Het aanplakbord op de Koe markt moet plaatsmaken voor een uitgifteluik van een bin nenkort te openen hamburger tent. Er staan verspreid door de stad nog vijf van deze gra tis publicatieborden: bij wijk- gebouw de Erker aan de Alei- dastraat, in de Dwarsstraat op Zuid, bij wijkontmoetingsge- bouw de Blauwe Brug op het Bachplein, voor het postkan toor aan de Mgr. Nolenslaan en op het Edisonplein. Er komt ook weer een bord aan de Koe markt te staan. De openbare aanplakborden zijn bestemd voor alle Schie dammers die hun grieven kwijt willen, ideeën hebben, of die een vergadering of feest willen aankondigen. De borden zijn twee maanden geleden neergezet. De stadgenoten we ten de weg nog niet zo goed te vinden naar de publicatiemo gelijkheden. - hlnnmcekomen do* SCHIEDAM Bij een in braak in het ontmoetingscen trum St. Joris Doele zijn de stereo-installatie en de video apparatuur gestolen. Twee speelkasten werden opengebro ken en van hun financiële in houd ontdaan. De totale waar de van de buit bedraagt ruim zevenduizend gulden. Er werd een schade van 350 gulden aangericht. Rekenmachines en twee draagbare radio- cassetterec orders verdwenen bij een in braak in het pand van tech nisch bureau Duspra aan de Komiezenlaan- De buit had een waarde van ongeveer 4500 gul den. De daders waren het pand binnengekomen door een ruit in te slaan. Van een parkeerplaats aan de Goeman Borgesluslaan werd een personenauto met een waarde van 20.000 gesto len. Het gaat om een volkswa gen Passat met het kenteken KJ-93-NT. SCHIEDAM -— Op heterdaad zijn drie jongens betrapt bij het inbreken in een kelderbox aan de Verdistraat. Het enige nadeel schuilt in de lening die de huiseigenaren moeten sluiten om de opknap beurt te financieren, voordat de gemeente over de brug komt „Dit zijn regels van de overheid, Daar kunnen wij niets aan veranderen," verdui delijkt Zijdeveld. Volgens de wethouder is het voorlopige gebrek aan enthou siasme onder de'huisbazen te wijten aan onbekendheid met de regeling: „Over drie weken kan geen enkele particuliere eigenaar meer zeggen dat hij niet op de hoogte is." Zijdeveld verwacht dat de regeling nog enkele jaren van kracht zal' zijn. Vanaf 1 januari 1985 kunnen de huiseigenaren al gedeelte-, lijk op kosten van het rijk op knappen. Vorig jaar zijn er in Schiedam twintig woningen verbeterd voor een bedrag rond: de 350.000 gulden. Dit jaar kunnen zeventig wonin gen worden aangepakt. De "doelgroep" van de gemeente behelst in totaal ongeveer 370 huizen die voornamelijk in de stadsvernieuwingsgebieden staan. De huiseigenaren die inte resse hebben moeten snel han delen. Vóór 1 juni wil Zijdeveld de plannen en aanvragen op z*n bureau hebben. In oktober moet het rijk ervan weter De gemeente Schiedam mag zelf bepalen wie er voor subsidie in aanmerking komt en voor hoe veel. Den Haag hoeft alleen maar "op de hoogte" te worden gebracht. WA IWs Het timmerkamp van Clubhuis Zuid opende gister middag de poorten van de bouwspeelplaats aan het Hoofdplein. Het kamp viert dit jaar haar tienjarig bestaan. Een stuk of vijftien jongens en meises kwamen naar het Hoofd voor limonade, een panne- koek, om vliegers te maken en te fietscrossen. De opzet van het timmerkamp is dit jaar anders. Het fietscrossbaantje speelt een centrale rol bij de activiteiten onder leiding van de twee vaste krach ten Gerrit van Schuppen en Ineke Groeneweg. Elke maandagmiddag worden er fietscross-wedstrijden gehouden. In een door vrijwilligers opgeknapte container kan de jeugd van 6 tot 12 jaar elke woens dagmiddag klussen aan de fietsen. De maand juni gaat het echte timmeren pas beginnen. Het timmerkamp staat elke maand in een ander teken. In april wordt een boerderij-maquette ge maakt, in mei zijn cowboys en indianen aan de beurt, in juni het Wilde Westen. Later volgen nog 'space kids', trollen en piraten. Toegang per middag 50 cent. (Foto Ed Eggermont) CAFE PODIUM De zèvenmans-formatie Tem- porada speelt zaterdag 5 april in café Podium, Lange Haven 28. De soort muziek die zij la ten horen is een mengeling van funk en jazz, ook wel fuzz-beat genaamd. Het optreden begint om 22 uur. Poppenkast Lam pion geeft zondagmiddag een voorstelling in Podium, met poppenspel en een buik- spreekperformance, aanvang 14 uur. Zondagavond is de beurt aan het Rotterdamse duo de Tunes. Zij spelen mu ziek uit veel landstreken. Tan go, Mambo, Cha cha cha of Polka; het staat allemaal op het repertoire. Aanvang 22 uur. CAFE DE GOUDSBLOEM Voor een 'Partynight on blues' moeten belangstellenden za terdagavond 5 april in café de Goudsbloem zijn. Het muziek café staat deze avond in het teken van rhythm blues. Twee bands staan op het pro gramma. De Schiedamse for matie Tip On In en de groep Don John The Blues Jive. Het bluesgebeuren begint om 20 uur. De entree is 15,- (in clusief twee consumptiebon nen). Café de Goudsbloem, Sint Anna Zusterstraat. NATUURVRIENDEN Het Landgoed Trompenburg is het onderwerp van een dia- vertoning bij de Nlvon, maan dag 7 april. Trompenburg is een uniek park aan de rand van Rotterdam. De dia-serie is te zien in zaal vijf van De Vier Molens, Nieuwe Damlaan, aan vang 20 uur. De toegangsprijs is 1,50 voor leden en 2,50 voor niet-leden. RLMCLUB De erotische film 'La Béte' van de Poolse regisseur Walerian Borowczyk draaft vrijdag 4 april bij de Filmclub Schiedam. De film begint om 9.30 uur. Toegang voor donateurs is ƒ3,50, het donateurschap kost 5,- (inclusief eerste film). Filmclub Schiedam, gebouw de Teerstoof, Nieuwstraat 12. TOERCLUB RIJNMOND De eerste sterrit van toerclub Rijnmond staat weer voor de deur. Dinsdag 8 april kan hij worden gereden, over verschil- lende afstanden. Gestempeld wordt er tussen 18.30 en 21 uur. Inlichtingen, Aad van der Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoog straat 125b, 3111 HD Schiedam. Telefoon 266646 of 736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagoch tend voorafgaand aan de plaatsing op donderdag in ons bezit te zijn. Zalm, tel. 357266. I VIER MOLENS In het dienstencentrum de Vier Molens wordt zondag 6 april een demonstratie volksdansen gegeven, daarnaast is er gele genheid tot vrij-dansen, op muziek van Cor. Gelijktijdig, 3-' namelijk tussen 13.30 en 16 V uur, is er een ruilbeurs voor munten, postzegels en ansicht-' kaarten. De toegang' is vrij. RIJNMONDBAND a. A Onder het motto 'Hoe kom je d'r bij' marcheert de Jeugd _ir- Rijnmondband zaterdag 5 april door de wijk Woudhoek, om v hier nieuwe leden te werven. *j Na de muzikale rondwandeling,' repeteren zij op het plein bij de" basisschool De Ktinker, War- moezenierstraat. Belangstel- lenden kunnen deze repetitie r bijwonen, die begint om 11.30 f - KINDERKLEDINGBEURS 1 De sporthal Margriet biedt S woensdag 9 april onderdak aan een kinderkleding- en J speelgoedbeurs, georgani seerd door de Unie van Vrou welijke Vrijwilligers. De dag is als volgt ingedeeld: tussen 9 en 11 uur kunnen artikelen voor verkoop ingeleverd wor- den. De verkoop begint om 13' uur en duurt tot 15.30 uur, te- rughalen van niet verkochte ar- tikelen is mogelijk tussn 16.301 en 17.30 uur. inlichtingen, tel. 266168. i WEEKENDDIENSTEN Het Schieiandziekenhuls aan de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tel. 733733. Ambulance, tel. 333300. Huisarts: bellen met de boodschappendienst, tel. 206611. Spoedrecepten, tel. 261480. Tandarts: dr. H. B. Er- kelens, Van Rijkpad 3, tel. 712802. Spreekuur van 17 tot 18 uur, op zaterdag en zondag." 't Grootste nieuws. 't Grootste feest. Nog eleganter en aërodynamischer. Met een nieuw interieur dat nog meer ruimte en comfort biedt. Met een nieuw dash- Niet voor niets uitgeroepen tot Auto van het Jaar 1986. Standaard uitgerust met een elektronisch gestuurd Anti Blokkeer Remsysteem - Met een uiterst fraaie styling en een hoog prestatieniveau. board- één blik is voldoende om alles te overzien. De nieuwe Escort geeft u de keus uit 7 verschillende motoren - inclusiet turbo en diesel - en is leverbaar met een Anti-Blokkeer Remsysteem op de voorwielen. Ford viert 't grootste nieuws met een feestelijke wedstrijd. Hoofdprijzen: droomcruises voor 2 personen naar de Carribean. Haal bij ons het wedstrijdformulierenwinde vakantie van uw leven. Ruimte en techniek voor vandaag en morgen. Achter zijn nieuwe, fraaie lijnen gaat een zee aan binnenruimte schuil; een riant interieur dat de passagiers alle ruimte geeft. Plus een slokop van een kofferbak. Keuze uit verschillende motoren en leverbaar met een Anti-Blokkeer Remsysteem op de voorwielen. Auto van het jaar 1986 SCORPIO The Daily Telegraph Aulopisla l'Equipe" QuattroruoieStern- Vi Bilagare Autovisie LW Voor de nieuwe Escort en Orion werd een totaal nieuwe 14 liter 75 pk motor ont- wikkeld mét een laag verbruik; 1:18.2 bij 90km/h. Nog fraaier dank zij de nieuwe, gesloten grille op alle benzine-uitvoeringen. Zonder meer de meest complete en best uitgeraste auto van^zi|njdas^ SHOWROOM: AUTOSHOP en WERKPLAATS: 2e van Leijden Gaelstraat 38, Boslaan 6-12 - Vlaardlngen-Oos!Waardingen-Opst Tel.: 010-34.88.23 Tel.. 34.41.44 Vrijdag koopavond tot 21.00 uur. Autoshop 's-zaterdags open tot 13.00 uur.

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1