12 1 WD prijst PvdA zijn mensen om wel genoeg te vieren' Scherpere controle op afvalwater Geen wig tussen rechtse partijen Kortaf l'-i stil mi Vandaal gepakt West draagt De Erker naar succes Scheeres bij lintjes: 'Schieten duikboten al op? iëÊÊIÊÊS WS -miW m Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM De WD kreeg gisteravond onge zouten kritiek te verwerken voor haar opstelling in de college- onderhandelingen met de PvdA. „De WD heeft alles weggegeven. Ze zou bij de volgen de verkiezingen een gecombineerde lijst met de PvdA moeten beginnen," wierp bijvoorbeeld Adri Reijnhout (D'66) de liberalen voor de voeten. De soms felle aantijgingen van Klein Links en het CDA konden de benoeming van het nieuwe college echter niet tegenhouden. Chris Zijdeveld, Aad Wiegman, Hans van Kleef (allen PvdA) en Luub Hafkamp (WD) namen tevreden plaats achter de collegetafel. Progressief Posthoorn wmtiËÊm 2 l I M Een bijzon dere blik op de collegeta fel. „Een zaam en al leen" volg den burge meester Scheeres (links) en gemeentese cretaris Gorrissen de discussies. (Foto: Ed Eggermont) „Om de burgerij leiding te geven om op gepas te, feestelijke en waardige wijze te vieren den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, als mede andere dagen die door het vorstenhuis, het Nederlandsche volk of de gemeente van Schie dam van groote beieekenis werden geacht." Zo luidt artikel twee van de statuten van de vroegere Oranjevereniging Schiedam. Koninginnedag lijkt in Schiedam aan „beteekenis" te hebben ingeboet. Het feest is versnipperd, het centrum is stil. Piet Drenth is dit jaar voor de dertigste maal betrok ken bij de viering van vorstelijke naamdag. Als voorzitter van de plaatselijke Stichting voor Vie ring en Herdenking van Nationale Feest- en Ge denkdagen (VNFG) sigaleert ook hij de tanende belangstelling. Oranjevoorzitter Piet Drenth: „De Rondes, de Dirks- j zwagers, ze deden vroeger allemaal mee." (Foto: Ed i Eggermont) Schatgraver Monsters Bloemenkoopman Riolering Ramadan Toneelspeler SVV-jeugd HET VRIJE VOLK schiedam WOENSDAG 30 APRIL 1986 Kritiek voor VVD bij benoeming van college Aan het begin van de verga dering was zonder problemen de nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd. Het Turkse PvdA-raadslid Mahir Engin viel daarbij op door de eed die hij aflegde: „Zo waarlijk helpe mij Allah almachtig" sprak hij. Om de bijzondere getuige nis te mogen doen had hij toe stemming aan burgemeester Scheeres gevraagd. Er werden acht nieuwe raadsleden geïnstalleerd. Vij fentwintig politici zaten in de vorige periode ook in de ge meenteraad die toen nog 35 in plaats van dc huidige 33 zetels telde. Dat aantal is minder omdat de bevolking van Schie dam de afgelopen jaren sterk is geslonken. De partijen die niet meedoen in het nieuwe college waren stuk voor stuk teleurgesteld in het resultant van de voor Schiedam ongekend snel ge- eindigde college- onderhande lingen. „Ik heb in de gesprek ken met de PvdA één zetel ge claimd en dat doe ik nu nog. Wij vormen als CDA-fractie een kwart van de raad. We hebben recht op een zetel in het college," vond fractievoor zitter Siem Kosman van het CDA. Hij zei uiterst verbaasd te zijn over het nieuwe college. Hij noemde de WD „uiterma te slechte onderhandelaars." Verbazing ook bij commu nist Ulferd BrusekerEvenals de woordvoerders van de an dere kleine partijen had hij al van tevoren een wethouders- post afgewezen. Hij had erbij verteld een PvdA minderheids college te zullen steunen. „Als we gezamenlijk 1 mei kunnen vieren, begrijp ik niet waarom een progressief college niet mogelijk is. Het lijkt erop dat de WD alles heeft willen inle veren om in het college te kun- nen komen." Onder druk van de oppositie moest fractievoorzitter Gé Brouwer van de PvdA het „contract" voorlezen dat hij - met de WD had gesloten. Daaruit bleek, zoals eerder in een PvdA vergadering bekend werd, dat de liberalen alleen rond de kwestie Zestienhoven een voorbehoud hebben ge maakt. Het vliegveld mag al leen dicht als de planologische ontwikkeling van Schiedam belemmerd wordt. Het PvdA- programma geldt als leidraad voor het college. Een apart collegeprogramma is er niet, tot verbazing van de oppositie partijen. De schriftelijke stemming die na de discussies volgden droeg het CDA tot driemaal toe een tegenkandidaat voor. Kansloos moesten de christen democraten Van Lambalgen, Van Lingen en Roosen het on derspit delven tegen respectie velijk Hafkamp, Wiegman en Van Kleef. De kleine partijen stemden hij alle blanco. Gé Brouwer toonde zich een tevreden man. „We hebben als PvdA een maximaal resultaat bereikt. We hebben de grootst mogelijke invloed in het colle ge. Wat ons betreft wordt de weg voortgezet, die de afgelo pen vier jaar Is gevolgd." In een uiterst sober af scheidswoord nam burgemees ter Scheere op de valreep „af scheid" van Herman Post hoorn als lid van het college. De socialist liet tijdens de on derhandelingen weten niet meer voor een nieuw college in aanmerking te willen komen. Hij verklaarde zich verder te willen ontwikkelen. In de wan delgangen wordt ook de druk vanuit zijn eigen partij ge noemd. Integenstelllng tot vier jaar geleden, waren de partijen het al ver voor de installatiedatum 'eens over een college. De vori ge keer was Schiedam de laat ste gemeente in Nederland die een college wist te vormen. „We lijken wel een trendset ter," meende Gé Brouwer met een glimlach naar buurge meente VI aardingen. Daar werd, bij gebrek aan een be reikt compromis, een zoge noemde wilde stemming ge houden. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Elly Dodde- ma (PPR-PSP) stemde giste ren als enig Maassluis raads lid driemaal blanco bij de wet houdersverkiezing. „Als pro test tegen de beslotenheid van de college-onderhandelingen en omdat wij vinden dat Maas sluis een vierde wethouder zou moeten hebben," zei ze in' de vers geïnstalleerde gemeenter aad. De overige raadsleden ga ven het nieuwe college het groene licht, zonder voorwaar den te stellen of noemenswaar dige opmerkingen te maken. De portefeuilleverdeling en het programma op hoofdzaken stonden al vast. PvdA-woordvoerder Robert Punt zei dat zijn partij de ver kiezingsoverwinning van zes naar acht zetels zag ver taald'na „tastbare resultaten." „Wij hebben alleen het hoofd moeten buigen voor wat be treft de punten verkoop van huurwoningen en de privatise ring." Fractievoorzitter John Schierstra (WD) oordeelde anders. Hij prees de PvdA juist „voor het feit dat de so cialisten zich bescheiden heb ben opgesteld en bijvoorbeeld geen twee wethouders eisten". Schierstra wees op zijn eerde re voorspelling dat de politieke verhoudingen in Maassluis om een wethoudersverdeling één, één, één (PvdA, CDA WD) vraagt „En dat zal in de toekomst zo blijven," aldus Scheerstra. De VVD-voorman Wet zich on gemeen fel uit over het nieuwe D66-raadslid Jan Storm. „Hij heeft het door Mandakapil ge schreven partijprogramma niet willen vertalen naar de onderhandelingen over het programma op hoofdzaken," zei Scheerstra. Ook Punt noemde het optreden van Storm „niet sterk". Storm heeft tijdens de onderhandelin gen niet de hulp ingeroepen van het oud-raadslid Manda kapil, tevens de na ruzie ont troonde lijsttrekker van D66. Storm zei in een reactie dat de andere partijen zijn standpun ten naar voren hadden ge bracht. Het CDA toonde zich bij monde van Leo Speel tevreden. Over de portefeuille milieu zei Speel: „Wij nemen onze verant woordelijkheid. "Van der Knaap (wethouder) zal zijn werk afmaken." SCHIEDAM De Schie- damse politie heeft een 15-jari- ge jongen aangehouden in tramlijn I wegens vandalisme. De jongen had achterin lijn I met een spuitbus stoelen en ra men beklad. De bestuurder van de tram greep de jongen in de kraag en overhandigde hem aan de inmiddels gealar meerde politie. De Schiedam mer bleek geen geldig plaats bewijs te hebben. SCHIEDAM De bouw van wijkcentrum De Erker in Schiedam West lijkt een schot in de roos. Volgens de mede werkers loopt het sinds de ope ning storm. Wekelijks bezoe ken 1500 tot 2000 mensen het centrum. „Het gaat veel beter dan we hadden verwacht," vindt coördinator Theo Kem- na. „Het wijkcentrum wordt gedragen door de buurtbewo ners. Ze komen hier graag." Kemna kan inmiddels reke- nenop een groep van ongeveer 75 vaste vrijwilligers, waaron der mensen die belangeloos cursussen geven. Op 23 november vorig jaar werd het centrum officieel door wethouder Luub Haf kamp geopend. De samenvoe ging van de buurthuizen De Bever en De Kreek was daar mee een feit. De opening kwam aan het einde van een drukbezochte openingsweek. „We dachten dat het na de ope ning wel wat rustiger zou wor den. Nu, het is nog geen mo ment afgenomen," zegt Bert van Kan, voorzitter van de stichting die De Erker beheert. „We worden eigenlijk over stroomd door publiek. En dat terwijl we nog in de experi mentele fase verkeren. We zijn het enige Schiedamse wijkcen trum dat volkomen zelfstandig is," aldus Van Kan. De enorme publieke belang stelling heeft ook z'n nadelen. Al meermalen heeft de leiding van de Erker bij de gemeente aangedrongen op een uitbrei ding van het aantal beroeps krachten. Op dit "moment zijn er drie beroepskrachten en een conciërge werkzaam. „De druk neemt toe. Het is geen nieuw probleem. Het is al meermalen op het: stadskantoor aange kaart," aldus Van Kan. Het be stuur van Dc Erker is bij tijd en wijle genoodzaakt te verga deren in de peuterspeelzaal omdat er verder geen ruimte meer vrij ia. Voor sommige activiteiten (zoals de compu tercursus) bestaan inmiddels wachtlijsten. Werkloosheid is volgens de medewerkers een belangrijke oorzaak van de grote toeloop. „Mensen willen zich graag op geven voor zowel het geven van activiteiten als het mee doen daaraan," zegt Theo Kemna. „Nog steeds melden mensen zich aan. Het is opval lend dat het verloop laag is. Vanaf het begin kregen we al aanbiedingen van buurtbewo ners die iets In het centrum wilden doen. Als ze hier dan eenmaal zijn, blijven ze ook. Aan de andere kant zijn er me dewerkers die bijvoorbeeld door administratief werk erva ring op willen doen. Die vinden soms een baan. Zodoende werkt het naar twee kanten toe voordelig." Ondanks de grote publieke belangstelling, houdt het cen trum op tien mei, gelijktijdig met het Aleidafeest in West, een open dag. „We hopen dat de tienduizenden die het feest in het Julianapark bezoeken, ook In De Erker langskomen," zegt Van Kan. Op het pro gramma doet De Erker nog eens uit de doeken wat er in het centrum voor activiteiten zijn. Verder zijn er diverse op tredens. „We weten dat er een behoefte is aan het centrum en de activiteiten. Vandaar dat we nog eens via een open dag willen laten horen dat we er zijn," zegt Van Kan. (Van een onzer a: verslaggevers) SCHIEDAM De belang stelling voor het oranjefest in Schiedam wordt verdron gen door de camping en de boot. Dit is de mening van Piet Drenth (64), voorzitter van de plaatselijke stichting voor Viering en Herdenking van Nationale Feest- en Ge denkdagen (VNFG). „Het is jammer, maar de mensen hebben tegenwoordig meer mogelijkheden," legt hij uit. „Vroeger móest iedereen wel in de stad blijven en waren er veel meer deelnemers aan feesten op Koninginnedag. Nu trekken de mensen er op vrije dagen op uit." Als de voortekenen niet hebben gelogen, ligt het cen trum van Schiedam er van daag als op een gemiddelde zondag bij. Stil en veriaten, hier en daar een wandelaar. Het enige verschil is het ge luld van de kermis, dat in de verre omtrek van het Em- maplein te horen zal zijn. In de traditie van dc laatste ja ren vallen alleen de wijken Kethel (Noord) en de Gorzen (Zuid) op door drukte en feest. In deze oude en betrek kelijk besloten delen van de stad worden dan ook brade- riën gehouden en staan er di verse activiteiten op het pro gramma. De winkeliers aan de Hoogstraat, hartje cen trum, openen echter hun dzuren niet. Van kraampjes Is geen sprake. De versnipperde viering van de koninklijke naamdag staat in schril contrast tot de festiviteiten op de eerste ko ninginnedag die Drenth in Schiedam meemaakte. „Dat was nog voor de oorlog. De Hoogstraat was helemaal vol met mensen. Overal stonden kramen. Nee, het was één deinende massa," herinnert hij zich. Op 1 januari 1907 zag de Oranjevereniging Schiedam het levenslicht. Vlak na de oorlog werd dat de vereni ging Nationale Feest- en Ge denkdagen om In de zestiger jaren te worden omgedoopt in een stichting. Precies der tig jaar geleden belandde Piet Drenth in het bestuur. Hij was op dat moment als ambtenaar werkzaam bij het kabinet van de burgemees ter. Drenth werd later kabi- KjTiSS;.. netschef en ging vorig jaar met pensioen. „Het bedrijfsleven zorgde in die tijd voor het meeste geld om er een groot feest van de maken," zegt hij. „We werkten met een intekenlijst waarop alle families hun bij dragen konden noteren. De Rondes, de Dirkszwagers, ze deden destijds allemaal mee. Wij gingen de bedrijven langs om het geld in te za melen. Ook de kermis, nu een bron van inkomsten voor de gemeente, werd geëxploi teerd door de oranjevereni ging. Het was een florerend geheel, al gingen er natuur lijk nog niet zulke hoge be dragen in om." Met een glimlach denkt Drenth terug aan de periode dat hij zich vooral met de kinderfeesten bemoeide. JDan moest ik op Koningin nedag om vier uur opstaan om een schatgraversspel op te zetten," herinnert hij zwak. „In lege verfbllkjes werden kleine presentjes ge stopt die we dan In het Ster- rebos begroeven. Dat was hartstikke leuk. Je moest al leen wel goed onthouden waar je de blikken had ver stopt, in geval ze door de kinderen niet werden gevon den." Koninginnedag heeft voor al de afgelopen vijftien jaar in Schiedam aan grootte en uitbundigheid ingeboet. ,De ouderen volgen het .défilé op de televisie, de jongeren zijn met pa en ma naar de cam ping. Of ze hebben een toer nooi bij hun sportvereni ging." denkt Drenth. ..Kethel is een uitzondering. Daar hebben we nog een actieve oranjevereniging Wilhelml- na. Wat hier in het centrum allang niet meer lukt, slaagt daar fantastisch. Belangrijk Is dat daar de scholen mee werken. Door allerlei rege lingen en veranderingen hebben onderwijzers het te genwoordig veel te druk en staan ze niet te trappelen om op hun vrije dag met hun leerlingen op stap te gaan." Het doet Drenth goed om te constateren dat een ande re tak van zijn vereniging, het herdenken, wel steeds meer lijkt aan te slaan. „Er komen langzaam toch steeds meer mensen naar de plech tigheden," zeg hij. ,Jk denk dat dat iets te maken heeft met het ontstaan van de Centrumpartij en andere or ganisaties. Destijds ls het ook met de NSB begonnen. De mensen willen dat niet weer hebben." Toch gaat een vergelijking met herdenkingen in het ver leden al snel mank. „We had den toen natuurlijk veel gro tere publieke belangstelling. Vroeger gingen we in een lange stoet vanaf het oude stadhuis naar het monument in de Plantage. Als de kop van de stoet bij het monu ment was aangekomen, liep het achterste stuk ter hoogte van de singel." Vaoor Drenth staat het als een paai boven water dat, ondanks tanende belangstel ling, de vieringen en herden kingen nooit mogen verdwij nen. „Ik vind het allemaal belangrijk. Koninginnedag omdat het de verjaardag van ons staatshoofd is en we blij mogen zijn dat we er een hebben. Vier mei omdat we herdenken wat anderen voor ons hebben overgehad, soms hun leven. En vijf mei om onze vrijheid te vieren. Er zijn altijd wel mensen ge noeg om een feest te vieren." SCHIEDAM De gemeente gaat het afvalwater van bedrij ven scherper controleren. Nog voor het eind van dit laar wil gemeentewerken de beschik king hebben over draagbare en automatische meters die de zuurgraad en de temperatuur van het afvalwater vast kunnen stellen. Bekeken wordt of de bedrijven de gemeentelijke lo zingsverordening naleven. Sinds 1 januari van het vorig Jaar hebben bedrijven een ver gunning ncdig voor het lozen van afvalwater. Lang niet alle bedrijven hebben echter al een dergelijke permissie. „Er komt heel wat voor kijken om dat in te voeren. Dat gaat niet snel," zegt Jan Langstraat, voorlichter van Gemeentewer ken. Sinds de invoering van de verordening hebben nog slechts enkele bedrijven een vergunning gekregen. Op hét stadskantoor ligt een tiental aanvragen. Enkele honderden bedrijven komen voor een ver gunning in aanmerking. De ge meente pakt eerst de zwaarde re vervuilers aan. De apparatuur die de ge-4 meente wil aankopen kost on geveer 15.000 gulden. Met het draagbare apparaat kunnen ambtenaren steekproeven doen. Het automatische appa raat neemt zelf monsters die later in het laboratorium wor den onderzocht. Ais het afval water een te hoge temperatuur of zuurgraad heeft, kan dat de betonnen rioolbuizen aantas ten. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Een over volle publieke tribune was gis teravond getuige van de instal latie van de 35 nieuwe Vlaar- dingse raadsleden door burge meester Van Leer, die samen met de gemeentesecretaris eenzaam achter de collegetafel zat. Vinnige verwijten tussen de partijen vlogen over en weer. Om 22.00 uur kwam daaraan een eind met de una nieme verkiezing van PvdA'er Van der Velden tot wethouder. Zijn collega's Goudriaan en Maarleveid werden gekozen in de stemverhouding 19-16. Zij moesten het opnemen tegen Aart Kool (CDA) en George Nijssel (WD) Tijdens de algemene beschou wingen over de collegevorming gaf de PvdA de schuld van de volledig vastgelopen onderhan delingen aan CDA, WD en SP. IJsbrand van der Velden: „Het ligt niet aan ons, dat deze Im passe is ontstaan. Wij bieden twee mogelijkheden (PvdA, D66, PSP/CPN/PPR met CDA of WD). Er zit geen enkele ruimte in de opstelling van CDA en WD." Maar deze partijen verweten op hun beurt de PvdA hals starrigheid en herhaalden hun wens een college te vormen' met de drie grote partijen. Ma- dern (VVD): „Het draagvlak van het college is erg belang rijk voor een effectiet bestuur. Ik vind het schandalig dat wij niet tol een college kunnen ko men." Kool (CDA): „Een coalitie op zeer smalle basis is niet werk baar." Remi Poppe (SP) schopte alle kanten uit: „Het CDA wil alteen met de VVD In het college, zo dat het zich achter de WD kan verschuilen." De PvdA verweet hij de „oude politiek" te willen voortzetten. „Door het sjouwen van de SP is er een progres-' sieve meerderheid gekomen. Wij gaan niet sjoemelen. Onze kiezers willen dat het anders gaat. Als dat niet met de PvdA kan. doen we het wel in de ge meenteraad," aldus Poppe, die eerder de onderhandelingstafel verliet, omdat hij bij zeven van zijn programmapunten geen concessies wilde doen. - (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM „Een socialist mag best een lintje krijgen. De koninklijke onderscheiding is een mooi kompliment, al zou er een geldbedrag aan verbon den moeten zijn," zei gister ochtend één van de werkne mers van de scheepswerf Wil ton Fijenoord nadat hij kort te voren door burgemeester drs. R. Scheeres gedecoreerd was met een lintje. 19 Schiedammers kregen in de aula van het Stedelijk Museum een koninklijke medaille op de linker borst gespeld. „Dit jaar zijn er veel jubilaris sen. Na de Tweede Wereldoor log kon iedereen pas echt aan de slag. In 1946 begonnen veel werknemers bij de scheeps werf Wilton Fijenoord," aldus burgemeester R. Scheeres te gen twaalf WF-mensen, die hun veertig Jarig Jubileum vier den dit jaar. Scheeres had voor iedere 'Wil- tonees' een woordje over. "Schieten de duikboten al op?", vroeg hij. De werkne mers Wilton zaten met hun ge dachten bij de Tweede Kamer, op hetzelfde moment werd daar gesproken over de toe komst van de werf. Tegen een jubilaris van de Rotterdamse Droogdok Maatschappij zei Scheeres: "Vroeger was de verhouding tussen de Schie damse en de Rotterdamse werf koek en ei. Laten we er nu maar over zwijgen." De RDM- man J.W. Keemlnk liet zich niet minder trots een lintje op spel den voor zijn veertig jarig dienstverband. Een uitzondering vormde bloe menkoopman J. Koogje (64). HIJ houdt het na 1 mei voor ge zien. Dan staat zijn zoon in de bloemenkraam op het Hema- pleln. Koogje was vijftig jaar een 'begrip' In Schiedam. Te midden van kinderen, kleinkin deren en zijn vrouw nam de bloemenkoopman de ere-me- daille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau In ontvangst. "Ik wist alles van bloemen af," beaamde de koopman, wiens vader, broers en ooms ook In het snijbloemenvak zaten. Hij had Jarenlang zijn magazijn in Dinsdag 6 mei zal begonnen worden met het vernieuwen van de riolering in de Tuinlaan en de Lange Nieuwstraat. Af hankelijk van de weersomstan digheden gaat het karwei 25 weken duren. Omleidingen worden op oranje borden aan gegeven. Van 9 mei tot 8 juni houden de In Nederland wonende en wer kende moslims de jaarlijkse vastenmaand: de Ramadan. De de straat waar burgemeester Scheeres woonde. Scheeres herinnerde zich: "Wij zijn vaak wakker geworden van zijn Ijze ren hond" in de zeer vroege ochtenduren. En niet te verge ten door zijn Italiaans aan- doende geschreeuw. Vaak wis ten we niet welke bloemen hij aan de man wilde brengen. Gladiolen herinner ik me. Re sultaat had het wel, iedereen stormde altijd naar buiten om te zien wat er loos was." De uitreiking van de onder scheidingen gebeurde op een waardige wijze. De sfeer was bijna 'gewijd'. Organist Arie Metaal speelde op het orgel, in de aula van het museum. Een oude bekende, die werd verblijd met een lintje, was de "beste toneelspeler van Schie dam' de ambtenaar T. Hem- minga. Vorig jaar verliet hij de gemeentedienst. Hij werkte op de afdeling Parsoneeis- en Or ganisatiezaken. "Belangrijker vind ik zelf dat vooral mijn vrije tijdsbesteding genoemd Wordt bij de toekenning van de érè- medaille in goud," aldus een vrolijke Temminga. Temminga was lid van diverse Schiedamse toneelverenigin gen. Hij zat in het bestuur van de Schiedamse Gemeenschap. Hij was verantwoordelijk voor de organisatie van de S.G.-re- vue's die in de Jaren 1956 tot en met 1960 tijdens de vakan tieweken werden opgevoerd. Temminga had ook een vinger in de pap bij de viering van het 700-jarig bestaan van de stad. Hij was souffleur bij de revue 'Klaar de Klare' speciaal ge schreven voor het stadsfeest. Op het moment souffleert hij bij de Rotterdamse toneel groep R'71. Hij ooet het mana gement van het Nederlands Klarinet Kwartet, waar zijn zoon Martin deel van uit maakt. ,T Eén van de twee vrouwen met een lintjemevrouw M.C. Eh- dert-Bayié bedankte de burge meester voor zijn goed voorbe reide speeches. Daarna barst ten de aanwezigen uit in een uitbundig applaus en werden de eerste twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. Het lintjesregenfeest werd afgeslo ten met een hapje en een, drankje. moslims moeten zich in deze periode onthouden van de da geraad tot zonsondergang van eten, drinken en geslachtsver- keer. Wethouder sportzaken L.-A. Hafkamp opent maandag 5 mei om 19 uur de nieuwe r kleedaccommodatie voor de jeugd- en amateurafdeling .van de Schiedamse Voetbal Ver eniging. SVV houdt aansluitend een open huis.

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1