Geen visconcours, wel vismaaltij d VISSEN IN DE STAD Deltawerken I .mjzanji Met Het Vrije Volk/Metropool weet je overal van Slaapkamerdeur Inbrekers slaan toe 'Veer lost niets op' Dierenbescherming: 'Dit is volslagen belachelijk' Crosser valt Vlees gestolen Voor de thuisblijvers mmmmrn schiedam. WS (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Met onmiddellijke ingang moet de Schiedammer C. Molenaar aan de Willem de Zwijgerlaan de schrikdraad installa tie om katten uit zijn tuin te weren ontkoppe len. De stroom moet er meteen af van de poli tie. De Openbare Nuts bedrijven Schiedam (ONS) stuurt vandaag een inspecteur om de zogenaamde minigard te controleren. Sclüedainmerwe^jlcffifenmet schrikdraad^- Uit onze krant van vorige week. Het Vrije Volk organiseert i.s.m. Hengelsportver. Neptunus en de Dienst voor Sport en Recreatie Rotterdam maandagavond 28 juli 1986 in het Vroesenpark te Rotterdam. Inschrijving vanaf 18.00 uur aan de Jurywagen van Het Vrije Volk op de plaats van de wedstrijd. Voor inlichtingen: 010-4159900 WBimmawam verenigde spaarbank ORANJEBOOM ÏNDHUI SCHIEDAM Deze slaapkamerdeur, verstoken' van een hekje ol balkonnetje, doet vreemd aan in de voorgevel van: een woning aan de Schiedamseweg. De bewoners van het eerste huis in Kethel/Tuindorp tegenover wijkcentrum de Rank, duiken zeker meteen de struiken in de voortuin in. „Zeg, Piet, hang jij het donzen dekbed even buiten," kan hier vreemde taferelen en kapriolen opleveren. (Foto: Ed Eggermont) -■ vlaArdingen/maassluis Amerikanen Boter m «cmös ,4sÉÉÉi fgjj'gg Op het achterdek, van de Spido-boot naar de Deltawerken: Lekker hoor, maar wel een hele zit." (Foto: Rob Hendriks) ROTTERDAM EN OMGEVING HET VRUE VOLK Schiedam ,10 DINSDAG 22 JUU 1S86 Stroom moet er onmiddellijk af De commotie rond het draad onder stroom begon vorige week na publicaties in onze krant. De politie heeft C. Mole naar, eigenaar van een tech nisch installatie bureau, op de hoogte gebracht van de meld plicht van een dergelijke in stallatie. „Zo'n installatie is zonder ontheffing of vergunning van de ONS of de arbeidsinspectie verboden," aldus de politie- voorliehter J. P. van Hoff. De ONS voegt eraan toe: „De man heeft voldaan aan een van de voorwaarden om een dergelijk apparaat aan te brengen. Het mag alleen door een erkend in stallateur gebeuren. Dat is de man, zelf. Verder staat in de gebruiksaanwijzing van de of ficieel en landelijk goedge keurde minigard, dat de instal latie gemeld moet worden bij het plaatselijk energiebedrijf. Dat is niet gebeurd," De stroom moet onmiddellijk van de oranje draden op de schutting worden gehaald. (Foto en repro: Ed Eggermont) De arbeidsinspectie geeft jaarlijks vele vergunningen af voor soortgelijke installaties aan boeren. Een boer is ver plicht om ieder jaar een nieu we ontheffing aan te vragen. „Zo wordt de schrikdraad in stallatie goed nagekeken. Want een kleine fout in de aanslui ting kan natuurlijk een ramp veroorzaken," aldus een woordvoerder van de arbeids inspectie, die tegen particulie ren weinig in te brengen heb ben. De arbeidsinspectie geeft de ontheffingen in het kader van de Wet op de gevaarlijke werktuigen af aan bedrijven. C. Molenaar woont aan de Wil lem de Zwijgerlaan en heeft geen goedkeuring van de in spectie nodig. De Schiedammer Molenaar is de eerste stadgenoot die pro- '*5 fff %yi omrr •»t „voUUfrn bvUchvlijk" «n -crl df 4lcr*titK«CIMrminc 8cti(«l«B,mtr c Xol»- «fcbrachl M*l onver- Vatirn uit lijn tuin '-ruur oio un in de i beert op een dergelijke electri- sehe wijze indringende vier voeters uit zijn mooi aangeleg de tuintje te weren. Poezen, uit de buurt kregen hun eerste schok al te verduren. Sommige beesten blijven nu inderdaad angstig weg bij de oranje dra gen rond de achtertuin, afkom stig van het bedrijf Koltec uit Breda. De schrikdraad beveili ging zou speciaal ontwikkeld zijn tegen ongewenste katten. Vooral houders van volières zouden belangstelling hebben voor de minigard, die sinds een jaar op de markt wordt ge bracht. Buurtgenoten ergerden zich aan de electrische draden over de schutting. „En de man heeft SCHIEDAM Het jaar lijkse visconcours voor be jaarden van het diensten centrum de Woudhoek gaat niet door. Op dit moment zijn er in het centrum geen vrijwilligers die de wed strijd willen of .kunnen orga niseren. De vismaaltijd, die anders na het visconcours plaatshad, gaat wel door. Aan het diner, dat op don derdag 14 augustus wordt gehouden, kunnen 100 deei- nemers aanzitten. „Dit jaar moeten we de wedstrijd maar overslaan. De maaltijd was altijd een groot succes, dus dat gaat gewoon door," aldus Cis Meeuwisse van het diensten centrum de Woudhoek aan het Heijermansplein. De vismaaltijd bestaat uit twee visjes naar keuze, twee broodjes en een gratis con sumptie. Deelname kost.: 5 gulden. Het eten wordt van af 13 uur opgediend in de grote zaal van het diensten centrum. Deelnemers kun nen zich dagelijks van 9 tot 16 uur aanmelden aan de balie van het kantoor. „Wie het eerst komt.het eerst maalt," aldus de medewerk ster van het dienstencen trum over het beperkte aan tal diner-plaatsen. itJaV 11. r I M IV 21 APRIL 1966 CALANOSTRAAT 58. TEL 010 *36 15 22 MATMENESSERLAAN 324 Q10 478 21 66 FM 93.4 Mhz er met ons niet over gespro ken. Dat is vervelend. Dan hadden we geweten wat het was," aldus de geschrokken achterburen aan de Amalia van Solmsstraat. Molenaar wil de katten uit ziin tuin weren, omdat ze die volgens hem als kattenbak gebruiken. Mole naar: „Ik heb geen gras of ge woon aarde in de tuin, maar compost en turfmolm." De buurtgenoten vinden een elec trische beveiliging tegen katte- drollen iets te ver gaan. Pas na de technische contro le van de ONS vandaag zal duidelijk worden of Molenaar de schrikdraden mag laten zit ten. De stroom moet er nu in ieder geval af. SCHIEDAM Een 26-jarige Vlaardinger, die even een stuk je op de motor van een vriend mocht, c:rossen,.iszaterdag-, middag*"" 'met ■'hoofdwonden* naar het Vlaardingse Hoiyzie- kenhuis vervoerd. De jonge man crosste zonder helm op het terrein bij het Kethelplein toen hij ten val kwam. zift Vg 'ad '1f" Si ,ro; SCHIEDAM Contra filet, schouders en andere delen van het varken en het rund ter waarde van 4000 gulden, vorm den de buit van inbrekers in het slachthuis. Onbekende vleesdieven kwamen het afge lopen weekeinde het slachthuis binnen waarschijnlijk via een onafgesloten deur. SCHIEDAM In het Stadsca- fé, in het Proveniershuis geves tigd kan vanaf afgelopen week einde niet meer worden opge treden. De gehele geiuidsin- stallatie, waaronder een mixer, radio, bandrecorder, twee ver sterkers en microfoons, zijn weggenomen. Inbrekers kwa men vermoedelijk via een raam aan de achterzijde het pand binnen. Onbekenden klommen via het balkon een woning aan de Sin gel binnen. De 21-jarige bewo ner werd bestolen van een fo totoestel, een videoapparaat en persoonlijke papieren. Zijn rijbewijs werd later in de buurt teruggevonden, inbrekers'forceerden de ach terdeur van een huis aan de Hargsingel. De dieven gingen er met een tuner-versterker en een fototoestel ter waarde van 2000 gulden vandoor. De bewoners van een huis aan de Paulus Potterstraat lagen boven rustig te slapen, terwijl insluipers hun woning door- zochten. De inbrekers kwamen,' waarschijnlijk met een valse sleutel het huis binnen. Laden" en kasten in de huiskamer werden doorzocht. De inhoud werd over de grond gegooid. Er was ongeveer 250 gulden verdwenen. De opbrengst van een inbraak bij BV Truck Service Schiedam;, aan de Van Heekstraat is nog1J niet bekend. Er werden een schrijfmachine, wisselgeld en een fototoestel weggenomen, t. Een aantal deuren werden ge-,), forceerd. Schade en waarde - goederen onbekend. r !Si Uitbreiding van het veer Maassluis-Rozenburg lost files voor de Beneluxtunnel niet op. Dit beweren burgemeester en wethouder van Vlaardingen in antwoord op schriftelijke vragen van de CDA-raadsleden Bot en Vermeer. De beide christen-democraten hadden het college ondermeer gevraagd of het op de hoogte was van de twee veerboten die op dit moment niet in gebruik zijn. Vergroting van de capaciteit is volgens het college wel van invloed maar zal de "verkéersintensiteit op de R4 en in de tunnel niet beïnvloeden." Uit de antwoorden blijkt dat er door de gemeente Vlaardingen geen extra maatregelen zijn genomen in het kader van het rampenplan. "De werkzaamheden worden., op zodanige wijze' bitgëvöerd dat bij onverhoopte calamiteiten door hulpverleningsdiensten van de*1 tunnel gebruik kan worden gemaakt," aldus het college. Het gaat dan we! om de echte »»- noodgevallen. Het vrij maken van de weg, aidus het college,; neemt de nodige tijd in beslag. Het college ziet geen aanleiding voor extra maatregelen. Voor het vertrek van de Spido-boot naar de Deltawer ken gaat de koffie met appel- punt al rond. Iedereen is van plan om het er deze dag eens goed van te nemen. Een deel van de passagiers heeft een plekje gevonden op het bo vendek waar de zon al on barmhartig schijnt, anderen zitten een verdieping lager op het achterdek of hebben de koèlte van het scheepsres- taurant vast opgezocht. De laatste verse bloemen wor den nog even aan boord ge bracht en dan is het:'trossen los en varen maar! De tocht naar de Deltawer ken is een van de langste van het Rotterdamse rondvaart- bedrijf Spido. De afvaart is om 10.00 uur, de thuiskomst zal. maar liefst negen uur la ter zijn: om 19.00 uur. Met recht een dagje uit. Vanaf het Willemsplein zet de boot koers richting Nieu we Waterweg. Door de luid sprekers worden de passa giers welkom geheten in het Nederlands, Duits, Engels en Frans. Daarna volgen wat huishoudelijke mededelingen over de openingstijden van -het restaurant en wordt i; iedereen erop gewezen dat de route te volgen is op een overzichtskaartje van vijftig cent. Het kaartje vindt gretig - aftrek. Later op de dag zal een van de gasten het tot een papieren hoedje vouwen als bescherming tegen de bran dende zon, maar nu tuurt 'iedereen nog aandachtig naar de blauwe wateren op het kaartje, op zoek naar her kenningspunten tijdens de tocht- Achter het glas van het restaurant zit een echtpaar naar buiten te kijken. Zicht baar onbekend met deze re gio.. Ze komen uit Steenwijk en zijn vanmorgen om tien voor half zeven de deur uit gestapt". Dat mag een hele dag uit heten. „Tja, als je bij "ions vandaan zoiets wilt zien moet je wel vroeg weg," luidt hun steekhoudende toelich- ting. - De .boot, voor deze gelegen heid de Oranjeplaat in plaats mOABJl. van de gewoonlijk varende Stad Rotterdam, stevent de Nieuwe Waterweg op. Het in geblikte commentaar dat uit de speakers schalt blijft vier talig en dat is niet ten on rechte. De Spido kan zich verheugen in een ruime be langstelling van buitenlandse toeristen. Er zijn zowaar en kele Amerikanen aan boord. Die hebben zich dus niet la ten afschrikken door de in dianenverhalen over de ter- reurgolf in Europa. Van de Nederlanders op de boot naar de Deltawerken zijn er .opvallend veel niet- Rotterdammer, Dat hoor je zó. Rinus Rosbergen bijvoor beeld komt uit Den Haag, hij heeft een prachtig Haags ac cent. Deze tocht maakt hij elk jaar minimaal een keer. „So, lekker hoor, hé," zegt hij vanonder zijn fantasiepet op het achterdek. De mini-crui se vanuit Rotterdam-is dui delijk aan hem besteed. Rinus' vrouw ligt in een verpleeghuis en daarom trekt hij er alleen op uit. Ver weg wil hij niet,maar wat hem betreft zijn er mogelijk heden zat om wat van het le ven te maken. Als het even mooi weer is zegt hij aju te gen de jongens van het PTT- computercentrum in Leid- schendam waar hij werkt en weg is hij. Met de fiets en de trein komt-ie overal. Terug op „de zaak" doet hij verslag en raadt hij collega's met kinderen bepaalde attracties aan of juist af. Stuurt hij ze ook naar de Deltawerkentocht van de Spi do? Rinus: „Die tocht is wel leuk 'zelf vind ik 'm heer lijk maar ik denk dat-ie voor kinderen wat te lang is. Ze gr.an zich vervelen. Daar net zag ik er al een paar alle trappen hier aan boord tel len. Dat zegt genoeg. Met kinderen kun je denk ik beter een kortere havenrondvaart maken. "Voor de volwassen passa giers is het trouwens ook een hele zit. Ik zie dat elke keer weer. Eerst is het knokken om 't mooiste plekje, daarna gaat iedereen lopen stekke ren." Er staat geen zuchtje wind. Het water van de Oude Maas en het Spui is spiegelglad, de voorsteven van de Oranje- plaat snijdt als een mes door de boter. Bij Oud-Beijerland gaan de eerste hemden uit. Pfoe, wat is het heet. Bloot gebuikt zwaaien sommige passagiers naar zwemmende jongelui. Zo wanen ze zich een heel klein beetje seheeps- magnaat. Bij bijzondere punten langs de oever klikken de fototoe stellen. De luidsprekers kon digen de waterzuivering van de Berenplaat aan en even later de Spuisluizen in het Haringvliet. Klik, klik. Er filmt zelfs iemand, wat het gefluisterde commentaar op levert: "Wat moet je nou Jo pen filmen? Ik snap dat echt niet hoor." Fiscaal rechtenstudent An dre Withagen uit Bergen op Zoom ziet er de aardigheid wel van in. Hij maakt de tocht met zijn ouders en zijn vriendin en zegt: "Nederland IXKgg is toch een mooi land hè? Ol het nou mooi weer is zoals nu of slecht weer, er zijn altijd leuke plekjes. Dagtochtjes in o'gen land zijn ook veel goed koper dan een vakantie in het buitenland. En wat moet je nou in Spanje doen?" Terwijl André, met pet en zonnebril vermomd als een echte toerist, de loftrompet steekt over de prachtig groe ne oevers en de fraaie verge zichten, buigt zijn moeder achterover naar de verslag gever: "Meneer, 'n zuurke?" Een welkome afleiding want het Rinus-effect begint inder daad toe te slaan. Na een paar uur op de boot komt on vermijdelijk de verveling. De boot steekt het hele Haring vliet over naar het Hollands Diep. Pas bij Dordrecht en Kinderdijk de beroemde molens is weer wat te zien. In het restaurant liggen hier en daar wat mensen languit op de banken in een poging de slaap te vatten; bij het buffet gaan de rollen Rang, de aardbeien-ijsjes en de blikjes fris in wassend tempo over de toonbank; een enke ling leest een boek; anderen vullen de tijd met luchtige gesprekken en langdurig in de verte kijken. Een mevrouw aan de re ling: "Het is wei een hele zit hè? En alsmaar water. Ik zou wel eens eventjes van boord willen. Eigenlijk zouden ze dat moeten doen: even aan leggen bij een plaatsje hier of daar." De aankomst in Rotterdam wordt met een zekere blijd schap begroet. Het dagje uit zit erop. Het is nog even drin gen voor de vitrine met de fo to's die bij het vertrek zijn gemaakt, maar daarna gaat iedereen zijns weegs. Moe maar voldaan. De tocht naar de Deltawer- kènmet de Spido kost voor volwassenen 07,50 gulden. Kinderen t/m 14 jaar betalen 18,75 gulden. De. boot vertrekt gedurende de somer elke dinsdag, woensdag en don derdag om 10.00 uur van de kade aan het Willemsplein. Tramlijn 5 loopt vanaf het Centraal Station naar het Willemsplein en terug. enda I y.v y.yy Oortman Gerlings, di. 21.30 uur. DIZZY, tel. 4773014: Jelle ALHAMBRA 1, tel. 4330293: Back to the future (a.l.), 2, 7, 9.30 uur. ALHAMBRA 2, tel. 4330293: Kisse jongens (16), 7, 9.30 uur. CALYPSO 1, tel. 4131855: E.T. (a.l.), 1.45, 6.45, 9.15 uur, CALYPSO 2, tel. 4131855: The jewel ol the Nile (a.l.), 2, .7, 9.30 uur. CALYPSO 3, tel. 4131855: Po lice Academy 3 (a.l.), 1.45, 6.45, 9.15 uur. CENTRAAL, tel. 4138210; Meisjes van Manhattan (18), doorl. van 12.15 tot ca. 21.30 uur. CINEMA NRC, tel. 4330293: Highlander (16), 7, 9.30 uur. CINEMA OSCAR, tel. 4330293: Hot resort (16), 2, 7, 9.30 uur. CINERAMA 1, tal. 4115300: Police Academy 3 (a.l.), 2,7, 9.30 uur. CINERAMA 2, tel. 4115300: Pretty in Pink (a.l.), 2, 7, 9.30 uur. CINERAMA 3, tel. 4115300: Out of Africa (a.l.), 1.45, 8 uur. CINERAMA 4, tel. 4115300: Sans tolt ni lol (16), 7, 9.30 uur. CINERAMA 5,'tel. 4115300: Romancing the stone (a.l.), 2, 7, 9.30 uur. CORSO, tel. 4121110: Cobra (16), 2, 7, 9.30 uur. LUMIERE 1, tel. 4117755: Car Trouble (12), 2, 7, 9.30 uur. LUMIERE 2, tel. 4117755: Short Circuit (a.l.), 2, 7, 9.30 uur. LUMIERE 3, tel. 4117755: The hitcher(16), 6.45, 9.15 uur. LUMIERE 4, tel. 4332013: Run-', away train (12), 1.45, 6.45, 9.15 uur, - a REX, tel. 4772793: Women at play (18), doorl. van 10.00-24.00 uur. THALIA, tel. 4111555: The mo-v ney pit (a.L), 2, 7, 9.30 uur. 't VENSTER 1, tel. 4364998: - Zomerfilmfestival, div. films 5 (16), 9.30 uur. 't VENSTER 2, tel. 4364998: y Ginger Fred (16), 10 uur. i 't VENSTER 3, tel. 4364998: Eijanaika (16) 9.30 uur. >-■ LANTAREN, tel. 4364998: La fiance du pirate (16), 10 uur. - - EURO (Spijkenisse), tel. 01880-24144: Cobra (16), 1.30, 'i 6.45,9.15 uur; Police Academy 3 (a.l.), 1.30, 6.45, 9.15 uur. Out of Africa (al.), 8 uur; Teen Wolf (a.l.), 1.30, 6.45, 9.15 uur. TIVOLI (Hellevoetsluis), tel. 01883-12608: Cobra (16), 8 uur, wo. 3 en 8 uur; Abel (a.l.), 8.30 uur. Q CINEMA NRC: Pietje Kort- r; f staart (a.l.), 2 uur CALYPSO 1: E.T. (a.l.), 2 uur LUMIERE: Peter Pan (a.l.), 1.45 uur CINERAMA 4: De troetelbeer tjes (a.L), 2 uur A PASSAGE: Assepoester (a.l.), wo. 2 uur EURO: Peter Pan (a.l.), 1.30 uur TIVOLI: De troetelbeertjes -»v (a.l.), wo. 2.30 uur ALHAMBRA: D.A.R.Y.L. (a.l.), 2<: uur ms'm'ii NEPTUNUS HONKBALSTA DION: WK Baseball, di. 20.00 uur ICAFÉ DE B, tel. 4330915: Workshop olv Mark Lewis, ai. 21.00 uur

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1