Sommelsdi ksestraat Sloop is bespreekbaar Technische storing oorzaak vissterfte Vakantietrip Filippijnse blijft werk VlaardingsëVLOS adviseert Schiedam agenda Fietsen en het Stedelijk ws Jongen breekt been bij val van scbc oldak Feest Container in brand SJ <Y f ifïj i, W kl -. v Startgeld Stuk Omstreden vandaag en morgen De Sommelsdijksestraat in Zuid: sloop of niet? (Foto Ed Eggermont) V? HET VRIJE VOLK fiJ"'-Mv- ■- Schiedam VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1986 rtpii -.V ••.•V?74.-:- er Huub Nelisse wint rolstoelcriterium (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De ne genjarige scholier Ricky Lin gers met een gebroken been enlkneuzingen over zijn hele li chaam opgenomen in het Holy- ziekenhuis in Vlaardingen, na dat" hij van het dak van de school De Wegwijzer was ge vallen. Zijn vriendje Marco van der Lely, met wie hij sa men op het dak stond, bleef een val bespaard. De twee scholieren die de vakantietijd in de burnt van de school doorbrachten, waren met enkele andere kinderen op het schoolplein aan het spelen. Het tweetal besloot eens op het (lak van de school te klimmen, om/te zien of nog ballen in de goot lagen. t Ricky klauterde enthousiast over de dakpannen, die in ver band met de regen nogal glad bleken te zijn. Na enkele "glib- bers" te hebben gemaakt, kon de-jongen zijn evenwicht niet jneer terugvinden en gleed uit. Hij belandde op het school- 1 plein dat zo'n vier meter lager gelegen was. k- Marco, die zijn'makker had zien vallen, klom van het dak gn merkte dat zijn vriend er ernstig aan toe was. „Hij huil de "natuurlijk, maar kon ook niet opstaan. Op handen en yoeten is hij naar de bosjes ge strompeld. Mensen uit de buurt hebben de politie en het ziekenhuis gebeld," zegt Mar- Zijn moeder is nogal ge schrokken: „Het had mijn zoon 'ook kunnen gebeuren. Het dak ,'ls 'zo glad dat het opvallend is .dat-Marco er zonder ongeluk- ,J ken vanaf is gekomen. Ik hoop ;'"nu maar dat hlj beter uitkijkt." Huub Nelis se; een over winning op eigen grond. (Foto's Ed Eggermont) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM/VLAARDIN GEN Voor bijgangers op de Schiedamse Laan van Bol'Es en Vlaardingse Zwanensingel fronsten gistermiddag hun wenkbrauwen, toen op het fietspad een lange sliert inva liden in rolstoelen voorbijtrok. Voorafge gaan door een reclamekaravaan en ge volgd door twee bezembussen trok de vijf de Internationale Bloemenmarathon voor rolstoelers van Schiedam naar Vlaardin gen. In de laatste stad werd na de "over steek" een criterium verreden. De rit Schiedam/Vlaardingen en het criterium vormden de zesde etappe en werd toepas selijk gewonnen door de Vlaardinger Huub Nelisse. De Internationale Bloemen marathon is met een knipoog naar de Tour de Prance voor beroepswielrenners opgezet. Zo draagt de nummer één in het klassement een gele trui, Is er een bolletjes trui voor de beste klimmer en een groene trui voor de beste sprinter. De marathon wordt georgani seerd door de stichting Organi satie Gehandicaptensport. „Dit is vooral bedoeld voor integra tie van invaiidensport en vali- desport," zegt voorzitter Alan van Caubergh van de stich ting. t - De Bloemenmarathon begon zaterdag m de stad waar het idee voor de wedstrijd werd geboren. Rijnsburg. Hier werd een proloog afgewerkt. Vervol gens deden de rolstoelers ste den als Aken (West-Duits- land), Maaseik (Belgie) en Weert aan. In Limburg werd en passant de bekende Cau- berg beklommen. „Daar moch ten we niet afdalen want dan zouden we te hard gaan," zegt Marja Lokker, de enige vrouw in de sterkste A-groep. „Op sommige afdalingen heb ik S3 kilometer per uur gehaald. En dat zonder remmen. We kun nen alleen onze wielen met de hand tegenhouden en naar bin nen drukken." Evenals in de Tour de Fran ce, zijn de deelnemers lid van ploegen die elkaar bestrijden. Elke ploeg heeft een eigen sponsor waaruit al blijkt dat de gehandicaptensport de laat ste jaren een enorme vlucht heeft' doorgemaakt. „Er zijn bij ons al mensen geweest die startgeld hebben gevraagd," Weet voorzitter Alan van Cau bergh. „Daar zijn we niet op irijgejjaan. Daar doen we niet Ook over de integratie van de invaiidensport heeft de or ganisatie niet te klagen. Aan de' marathon doen dit jaar twee valide Nederlanders mee. Het toeval wil dat één van hen. Kees Van Breukelen, gisteren nog in het geel reed. De deel name van valide sporters wordt zowel toegejuicht als be kritiseerd. „Ik heb daar een be paalde mening over," zegt bij voorbeeld de winnaar van gis teren, Huub Neliss". „Ze heb ben best wel voordelen. Aan de andere kant vind ik ook dat ze mee mogen d >en," aldus de Vlaardinger die een beetje te leurgesteld was over de mati ge belangstelling. Voordelen zijn er volgens Kees van Breukelen wel, maar de oorzaak ligt niet in het in valide-zijn. Van Breukelen is in zijn werk op een school voor gehandicapten dagelijks in de weer met rolstoelen en het ge bruik ervan. „Wij zien het als gewone sport," zegt hij. ,Jk heb enkele voordelen omdat ik weet hoe je het beste in een stoel kunt hardrijden. Daar heb ik nu nog voordelen mee maar volgend jaar is dat ook voorbij. Dan heb ik de anderen dat ook bijgebracht." Gisteren moest Van Breuke len al zijn meerdere erkennen in Nelisse die met een fanatie ke blik in de ogen over de fi nish ging. De Vlaardinger had zich geen betere overwinning kunnen voorstellen. Woensdag had hij vijftien seconden op Van Breukelen toe moeten leg gen. „Ik zat op een gegeven moment helemaal stuk," zei hij gisteren even voor de race. De rolstoelers moesten in Vlaardingen een parkoers van zevenhonderd meter zeven keer afleggen. De bijna vijf ki lometer werden in iets meer dan een, kwartier afgelegd. De organisatie was aller minst tevreden over de voorbe reidingen die in Schiedam voor de start waren gedaan. Zo was er geen startplaats afge zet. Ook een "hotemetoot" voor het geven van een startschot ontbrak. Tot overmaat van ramp werden de rolstoelers in Schiedam nog eens getrac- teerd op een regenbuitje. Behalve de genoemde A-g- roep, rijden er zo'n twintig in-, validen in de wat minder ster ke B-groep. Theo Duijvestein uit Poeldijk bleek in deze cate gorie het sterkst. Marja Lok ker eindigde in de A-poel als laatste op de negentiende plaats. „Ik zit nog net in de A-poel," aldus de Purmerend- se. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Er gloort hoop voor de Sommelsdijkse- straat in Schiedam Zuid. De bewoners van de straat, die op de nominatie staat voor alge hele sloop, hebben een red dingsplan Ingediend dat ver rassend genoeg door het ge meentebestuur als bespreek baar wordt gezien. In 1984 heeft de gemeenteraad zich nog uitgesproken voor de sloop. Op de plaats van de hui zen zou een groenstrook wor den aangelegd. Wethouder Hans van Kleef (stadsvernieuwing) zou van daag een gesprek hebben met enkele van zijn ambtenaren. „Het is eigenlijk een puur fi nancieel verhaal. Ik weet niet wat het allemaal gaat kosten. Er zijn sinds het besluit yan de gemeenteraad dingen in posi tieve zin veranderd. Wat die dingen inhouden, kan ik nu niet zeggen," aldus Van Kleef die nog niet dieper op de zaak wilde ingaan. In het plan bieden de bewo ners de gemeente aan zelf- het nodige aan hun straat te doen. Het belangrijkste is dat de achttien huizen blijven staan. „Wij kunnen het natuurlijk niet zelf batalen," zegt Bob Meulendijk van het bewoners comité. JÖe gemeente zal voor het geld moeten zorgen. Voor ons staat voorop dat we de straat behouden." De bewoners willen zelf stukken wegbreken en hun hulzen opknappen. Het besluit van i gemeen teraad om de straat te slopen is altijd omstreden geweest. Rapporten over de staat van de huizen werden aangevoch ten door de bewoners. Ook de reden voor de sloop, de aanleg van een groenstrook, stond bloot aan kritiek. De bewoners zeggen in hun schrijven ongeduldig te wor den. De gemeenteraad heeft tot sloop besloten, maar sinds dien is er vrijwel niets ge beurd. „Alle huizen, behalve de twee aan de kop van de straat, zijn in particulier bezit. De ge meente heeft ook nog geen po ging gedaan om de huizen in handen te krijgen," weet Bob Meulendijk. De traagheid van de gemeente sterkt de bewo- SCHIEDAM Een tech nische storing in het auto matische systeem 'van het stadsriool heeft woensdag middag de dood van hon derden vissen in de Nieuwe Haven, de Lange Haven en de Buitenhaven veroor zaakt. De dienst van ge meentewerken, afdeling plantsoenen, kwam er door middel van watermonsters en metingen achter dat een rioolschuif ter hoogte van de Koemarktbrug, half open stond. Via dit gat stroomde vervuild rioolwa ter de Schiedamse havens in. Duizenden vissen lagen door zuurstofgebrek op ape gapen. De brandweer spoot vers water in de binnen- en bui tenhavens en de sluisdeu ren' werden opengezet. „Door deze snelle actie ia voorkomen dat alle vissen stierven," aldus Gemeente werken voorlichter Jan Langstraat, die toegeeft dat het alarmsysteem van de rioolschuiven niet werkte. „De schuif stond voor de helft open, dat is de reden geweest dat het noodsig naal niet afging," aldus Langstraat. De schuiven in de riole ring worden bij grote uit zondering gebruikt bij hoog water. Alleen als de rioolge malen het hemelwater niet aankunnen treden deze schuiven In werking. De technische storing werd gisteren nog verholpen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Een ha ring eten, de haven van Vlaar dingen bekijken en lekker va kantie vieren. Samengevat de activiteiten die de Filippijnse Rosita Montahez gisteren in de haringstad ontplooide. Monta" nez is lid van diverse mensen rechtenorganisaties in de Fi lippijnen en maakt deel uit van het bestuur van de VBCFTC; het vriendschapsverband dat Vlaardingen sinds vorig jaar heeft met de Filippijnse stad Baccolod City. Haar bezoek is, zoals zij be nadrukt, een uitstapje. Maar, eenmaal in Europa vindt ze het toch de moeite waard de bevolking hier te wijzen op de kritieke situatie in de Filippij nen en op het eiland Negros in het bijzonder. Daartoe bezoekt ze in Engeland en nog enige landen een aantal journalisten om hen op het hart te drukken "dat het alleen maar erger wordt". Met Dirk van Campenhout van de stichting Vlaardingen voor ontwikkelingssamenwer king en bewustwording (VLOS) die enige maanden terug de Filippijnen bezocht aan haar zijde, is het verblijf van Montahez in Europa toch nog een serieuze aangelegen heid geworden. Zelf is ze deels van Spaanse afkomst „Vijftig percent in heems bloed. Ik voel me echter honderd percent Filippijns," zegt ze. Montanez is eigenares van een suikerplantage, maar zegt aan de kant van het volk te staan. Ze werd lid van di verse "opstandige organisa ties" en werkt als vrijwillig ster bij nood- en hulporganisa ties voor arme suikerboeren. Haar zoon beheert de plantage, die van haar de suikerarbei ders goed moet betalen. Als lid van de mensenrech tenorganisatie TAPAT beweert Montanez met recht te kunnen zeggen dat de situatie in de Fi lippijnen "ook onder Aqui no" verslechtert. „Steeds meer militairen beheersen de straten. De strijd tussen het Filippijnse leger en het volks leger (New Peoples Army; NPA) laait verder op," aldus Montanez. "Als 'nieuwtje'/ yer- telt ze dat het aantal doden dat bij de rellen is gevallen is op gelopen tot 140. „Maar," zo besluit ze, „het" was echt mijn bedoeling hier alleen maar even een haring te eten. 's Avonds dineerde ze bij Bim Oppenheim, die eveneens bij de VLOS werkzaam is. Montahez maakte alleszins de indruk "aan het werk te zijn". In ben bereid om neonletters te laten maken. Fel rood en van een ontzagwekkende grootte. Die letters laat ik bo ven op het Stadskantoor plaatsen zodat iedereen kan lezen: „Blijf nu eindelijk eens een keertje met je lange ten gels van andermans fiets af." U begrijpt het al: één of an dere onverlaat heeft mijn enig vervoermiddel achter over gedrukt. Natuurlijk stond het vehikel op slot zoals het hoort. Alleen niet aan de ketting, want wie ver wacht dat je flets in de stro mende regen gepikt wordt wanneer je even een bood schap doet bij Albert Heyn in de Oranjestraat? U wei? O, u zegt dat ik daar rekening mee moet houden. Zelfs bij de aanschaf moet ik al denken: dat ding kan ge pikt worden". Koop eens een gewone. Eentje zonder ver snelling, zonder trommelrem- men of nog beter: leen een plkhaak en haal er eentje uit de Lange Haven. Nee, bedankt, als bestolen burger doe ik wel aangifte. 1 Keurig word ik te woord ge staan In een hokje in het poli tiebureau aan de Lange Nieuwstraat. Van te voren wordt duidelijk gemaakt dat het geen enkele zin heeft om aangifte te doen wanneer je niet op de tv nte bent van het framera. of wanneer je nog steeds dunkt dat het graveren van de postcode nep is. Al heb ik aan beide voorwaarden voldaan: veel kans dat ik de fiets terug krijg is er niet bij. Of zoals mijn fietsenhande laar in de Groene Laan, naast de beroofde Albert Heyn, zegt: „Neem van mij aan dat die fiets van jou doorver kocht is of lekker gebruikt wordt op een van de vele campings". Ach, het zai wel, denk ik berustend en vraag of hij toevallig nog zo'n zelfde fiets heeft staan. En, ja hoor. Een uurtje later neem ik het verzekerde rijwiel, na beta ling, mee naar huis. Een deel van de ergenis is teniet gedaan en wat onwen nig maar apetrots fiets ik naar de ANWB om het verze keringskaartje af te geven en om een paar nieuwe fiets kaarten te kopen. Het week end staat voor de deur, het is mooi weer dus wat iet mij om goed gedocumenteerd op stap te gaan. Het oog valt op het boekje „Fietsen in Zuid- Holland" en na betaling van nog geen tientje vertrek ik richting Koemarkt. Opeens schiet mij te binnen dat er een nieuwe uitgave isl'fi van de Fietspadenkaart Rijn- mond. Een gezamenlijke uit-1 gave van de Rotterdamse verkeersdienst en het voor- malige Openbaar Lichaam Rijnmond. De kaart kost, in clusief de gedrukte handte keningen van André van der Louw en Bram Peper, slechts drie gulden vijftig en is ver- J krijgbaar bij de VVV. Het is nog vroeg die dag dus/ begeef ik mij naar de Hoog straat om de fiets te laten bewonderen, een praatje ie ,«.1 maken en de dorst te lessen/W Met zichtbaar plezier haal ik 4 de fietspadenkaart uit de f rugzak. De kaart is sterk ver-1 beterd, dat kan niet ontkend,i® worden. Voor een bijna vol pakje sigaretten krijg je een schat aan informatie over alle Rijnmondsteden Fietsveren en ook het vertrek van de laatste metro's uit Spijkenis- se of Zevenkamp staan dui- delijk vermeld. -. Nieuwsgierig geworden buig ik mij over het hoofdstukje Schiedam. Per slot van reke ning wordt hier met alleen 1 geschonken. Ik schrik. Schie dam schijnt het Stedelijk Mu seum verkwanseld te hebben aan het Nationaal Gedistil leerd Museum. Geen Cobra- -■ collectie, geen Open Depot maar wél een Coöperatief museum. Verder helemaal 1 niets. Geen historische ge- bouwen of ander cultuurgoed zoals alle andere plaatsen op de kaart. Met angst en beven sla ik het net gekochte ANWB-boekje open. Schiedam staat ver meld bij route 9, de Haven route Dèar wel het Zakken- dragershuisje, de vier „stads- korenmolens" en nog wat historische gebouwen. Zelfs de, van ellende in elkaar stortende, Waag staat ver meid. Maar ook de ANWB zwijgt over het Stedelijk. "t Ik begrijp zoiets niet. Je mag toch aannemen dat de uitge- vers van dergelijke kaarten contact opnemen met voor- lichting of met de VVV om na te gaan of de stad enig extra4 heeft. Volgens mij doen ze dat ook, gezien de beschrijvingen van Vlaardingen, Maassluis.-Briel- !e of Rotterdam; t iXa Maar het lijkt erop dat zij denken dat Schiedam niet meetelt. wj" Of hebben we het stedelijk toch verkocht? Gelukkig heb'ik weer een fiets en als iedereen die iaat staan kan ik de stad eens uit. Meindert Buytenslayser Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM De Schie damse afdeling van de Partij van de Arbeid gaat donderdag 14 augustus praten over ont-1 wikke lingssamenwerking. De Vlaardingers Cees Clement en Dirk van Campenhout van de stichting Vlaardingen voor Ontwikkelingssamenwerking (VLOS) komen uitleg geven over het ontstaan en de werk wijze van deze actieve club. Tijdens de 1 mei manifesta tie dit jaar in het Passagethea- .ter opperde burgemeester drs. SCHIEDAM Onder het motto, „zo lang we bestaan kan het", viert de Sommels- dijksestraat morgen haar jaarlijkse straatfeest Er zullen twee groepen in de openlucht optreden: Tip on in en Jinx, heide afkomstig uit Schiedam. De groepen spelen allebei bluesnum mers. Het feest begint om zeven uur 's avonds en duurt tot ongeveer twaalf uur. ners in hun strijd voor het be houd. R. Scheeres dat de gemeente Schiedam Derde Wereldlanden actiever en doeltreffender kan gaan steunen. Een stichting naar Vlaardings model moet het werk gaan doen. De PvdA-er, oud-raadslid, oud-voorzitter en huisarts te Kethel zou de stichting van de grond af gaan tillen. Van der Veer zei dat zijn afscheid als voorzitter van de plaatselijke afdeling dat hij zich wilde gaan verdiepen in ontwikke lingssamenwerking en de Der de Wereldproblematiek. De huisarts probeerde in 1979 een soortgelijke stichting op poten te zetten. Hij haalde de Tanzaniaanse Joan Bar as- hikwa naar Nederland voor een ingrijpende operatie aan een been. De orthopedisch chi rurg Jan de Bie opereerde het meisje in het voormalige No- letzïekenhuis. Een vervolg op dat Derde Wereldproject was er niet. Ve le Schiedammers waren be gaan met het lot van Joan. Na publicaties in Het Vrije Volk werd het meisje bedolven on der brieven, kaarten, bloemen en zelfs geld. Zij kreeg veel be zoek en woonde nog een maand bij een gast-familie in Kethel. Veel mensen vonden deze manier van hulpverle ning positief. De Vlaardingse VLOS is een actieve club, die voorlichting geeft aan de Vlaardingse be volking over Derde Wereldlan den. De stichting krijgt subsi die van de gemeente. De VLOS werd in 1979 opgericht. De VLOS kiest ieder jaar een an der themaland. Dit jaar staan alle acties in het teken van de Filippijnen. De Vlaardinger Dirk van Campenhout zal op de PvdA-thema-avond vertel len over zijn bezoek aan de Fi lippijnen. Thema-avond PvdA over (gemeentelijke) ontwikke lingssamenwerking, Zalencen trum Irene, Nieuwe Haven 155, Schiedam. Aanvang 20 uur, donderdag 14 augustus. Toegang vrij. SCHIEDAM Een brand In een vuilcontainer heeft voor een flinke rookontwikkeling gezorgd in een flat aan de Mo- zartlaan. De container stond onderaan een stortbuis voor afval. De brandweer bluste het Vuur binnen korte tijd. Er raakte niemand gewond. ROTTERDAM EN OMGEVING ALHAMBRA 1, tel. 4330293: A passage to India (a.l.), 2 en 8 uur. ALHAMBRA 2, tel. 4330293: Op hoop van zegen (a.L), 2, 6.45 en 9.30 uur, zo. 1.15,4, 6.45 en 9.30 uur. CALYPSO 1, tel. 4131855: Po lice Academy 3 (a.l.), 2,7 en 9.30 uur, zo. 1.30,4, 7 en 9.30 uur. CALYPSO 2, tel. 4131855: Ka rate kid 2 (a.L), 1.45, 6.45 en 9 uur, zo. 1.15,3.45, 6.45 en .9.15 uur. CALYPSO 3, tel. 4131855: The jewel of the Nile (aJ.) 2,7 en 9.30 uur, zo. 1.30,4, 7 en 9.30 uur. CENTRAAL, tel. 4138210: Sex- cruise (18), 12.15-21.30 uur, zo. v.a. 1.30 uur Stiff competi tion (18), dl., wo. 12.15-21.30 uur. CINEMA NRC, tel. 4330293: The Hitcher (16), 6.45 en 9.30 uur, ma., di. ook 2 uur. CINEMA OSCAR, tel. 4330293: Highlander (16), 2, 7 en 9.30 uur, 1.30, 4, 7 en 9.30 uur. CINERAMA 1, tel. 4115300: Top gun (a.l.), 2,7 en 9.30 uur, zo. 1.30,4,7 en 9.30 uur. CINERAMA 2, tel. 4115300: Karate kld 2 (a.L), 2, 7 en 9.30 uur, zo. 1.30,4, 7 en 9.30 uur. CINERAMA 3, tel. 4115300: Out of Africa (a.l.) 8 uur. CINERAMA 4, tel. 4115300: De nacht draagt jarretelles (16), 2 en 9.30 uur, zo. 1.30,4,7 en 9.30 uur. CINERAMA 5, tel. 4115300: Pretty In Pink (a.L), 7 en 9.30 uur. CORSO, tel, 4121110: Cobra (16), 2,7 en 9.30 uur, zo. 2, 4.30 en 9.30 uur. LUMIÈRE 1, tel. 4117755: Op hoop van zegen (a.l.), 2,7 en 9.30 uur, zo. 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. LUMIÈRE 2, tel. 4117755: Short Circuit (a.l.), 2,7 en 9.30 uur, zo. 2,4.30, 7 en 9.30 uur. LUMIÈRE 3, tel. 4117755: Heil Camp (16), 1.45, 6.45 en 9.15 uur, zo. 1.45,4.15, 6.45 en 9.15 uur. LUMIÈRE 4, tel. 4332013: The Corsican brothers (16), 6.45 en 9.15 uur, ma., di. ook 1.45 uur. REX, tel. 4772793: Heaven's touch (18), do., vr. 10.00-24.00 uur, za., zo. 11-01.00 uur. Klas vol schooikatjes (18) ma. t/m wo. 10-24 uur. THAUA, tel. 4111555: The mo ney pit (a.L), 2, 7 en 9.30 uur, 2,4.30, 7 en 9.30 uur. tl 't VENSTER 1, tel. 4364998: Filmzomer '86, dag., beh. ma.*'*« 21.30 uur. r 't VENSTER 2, tel. 4364998: Salo, dag beh. ma. 22.00 uur." 't VENSTER 3, tel. 4364998: Les nuits de la plelne lune, do."1 t/m za. Tales of ordinary mad- ness zo. t/m wo. dag., beh. ma. 21.30 uur. LANTAREN, tel. 4364998: Le destin de Juliette (16), dag. beh. ma. 22.00 uur. EURO (Spijkenisse), tel. 01880-24144: Police Academy 3 (a.l.), 6.45 en 9.15 uur, do., t vr., zazo.,wo. ook 1.30 uur 2aal 2: Op hoop van zegen (al), 6.45 en 9.15 uur, do., vr.„ za„ zo., wo. ook 1.30 uur. Zaal, 3: Cobra (16) 6.45 en 9.15 uur, do.,vr„za,zo.,wo.ook 1.30 uur. TIVOLI (Helievoetsluls), tel. 01883-12608: Op hoop van ze-,1 gen (a.l.), 19.30 en 21.00 uur, J, vr., za., zo., wo. ook 14.30 uur.I% Zaal 2: Cobra (16), vr, t/m wo. 22.00 uur. KINDERVOORSTELLINGEN CINEMA NRC: Taran en de to-,,*, verkete' (al.), do., vr., za., wo. 2 uur, zo. 1^0 en 4 uur. CINERAMA 3: De troeteibeer- tjes(aI.), dag. 2uur, zo. 1.30 en 4 uur. f CINERAMA 5: E.T. (al.), dag. 2 uur, zo. 1.15 en 4 uur. EURO: Peter Pan (a I.), do., vjr.v za., wo. 1.30 uur. LUMIÈRE 4: Peter Pan (a.l do., vr., za., wo. 1.45 uur, zo. ook 4.15 uur. PASSAGE. De troetelbeertjes (a.l.), do., vr., zazo. 2 uur. TIVOLI: Sneeuwwitje en de 7 dwergen (a.l.) zo., wo. 3 uur. NACHTVOORSTELLINGEN CALYPS01: Police Academy 3 (16) vr., za. 00.15 uur. CALYPSO 2: Karate kld 2 (16) vr., za. 00.15 uur. j CALYPSO 3: Nice dreams (16), vr., za. 00.15 uur. LUMIÈRE 1: Op hoop van ze- gen (a.l.) vr. 24.00 uur. LUMIÈRE 2: Short circuit (16) vr., za. 24.00 uur. LUMIÈRE 3: Hardcore super girls (18) vr., za. 24.00 uur. 't VENSTER 1: Oriane, vr.. za. 24.00 uur. 't VENSTER 2: Canterbury Ta- les, vr., za. 00.15 uur. 't VENSTER 3: Les nuits de la pleine lune vr., za. 24.00 uur. LANTAREN: Uccellacci e Uc- cellini, vr., za 00.15 uur. rtf

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1