[Open Dag Teer stoof [trekt 'geen kip' i I Eénakterfestival: Nu nog Gebroeders Hengst vellen mat Asvion IBiimenbrandje Glasfabriek Kortaf Praten over vrede Programma Brandersfeesten Internationaal publiek In Nleuwland wmmimssmf WS (Van onze verslaggeefster MARJAN MEIJER) SCHIEDAM Dikke [tranen biggelden over ide wangen van een klei- [ne jongen. „Pappa," riep het ventje bang, terwijl een donderend, fluitend en zeer rokerig vuurwerk de Schiedam- se Brandersdagen open de. Burgemeester drs. Reinier Scheeres en het jComité Brandersdagen [zetten het keiharde [knal werk in werking (zaterdag rond het mid- idaguur op het Hema- |plein. [Popfestival Milieu-expositie li Woudhoek Alarmnummers Torenbeklimming Uitkering Burgemeester Scheeres en het Comité Brandersfees ten ontsteken een donderend vuurwerk. De schaatser Harm van der Pal weet de titel kliinkam- pioen van Nederland waar te maken. Hij wint alle wedstrijden op de afrol aan de Broersveld. (Foto's: Ed Eggermont) Zondag Serieus Winnaars Hele klus 1:1 Spirit-doelman Norbert Companus voorkomt in de sfeervolle ontmoeting met Asvion een doelpunt van Pieter Paul van Bekkum. Pim Vollebregt en Gé Hengst (r.) kijken gespannen toe. (Foto Hans Pattist) HET VRIJE VOLK Schiedam 4 MAANDAG 22 SEPTEMBER 1C86 A mmi 'Wat zijn die gasten aardig, hè A Evèn daarvoor hadden hon- |derden belangstellenden drie (parachutisten zien landen op 'het parkeerterrein aan de Bo*. terstraat. Met open mond, ang stig soms, maar vol bewonde ring 'zagen de Schiedammers de' drie mannen uit een vlieg tuig springen en later perfect neerkomen. Na de officiële openingshandeling van de bur gemeester barstte het stads- feest, in alle hevigheid los. De •binnenstad was afgeladen. [Duizenden mensen kuierden [door. de Hoogstraat, Broers- vesifën Lange Kerkstraat. Po litie, ^brandweer, Rode Kruis, ANWB, drumbands en de Schiedamse Zeekadetten zorg den iroor vele activiteiten. De „hélé" stad" liep barstensvol mensen. Het prachtige weer hielp een handje mee. Er hing een ontspannen sfeer in de [winkelstraten. Horeca-explol- jtanten liepen zich de benen uit thet lijf. De terrassen zaten 'overvol. i j In tegenstelling tot de over- jvolle straten in de binnenstad .wilde het op het terrein rond [de muziekschelp in de Planta- !ge maar niet druk worden. De ■aanvangstijd van .het gratis •popfestival. was aL met ander- ihalf uur 'verlaat. Elf uur bleek 'geen haalbare kaart. De Stich- [ting Live on Stage, de Vlaar- dinger Arnold Wuister. en de •Rotterdammer "Frank in., t [Veer, kwamen in mei'dit jaar [met het idee een popfestival aan het Brandersfeestpro- [gramma te voegen. De ge meente werd enthousiast ge- fmaakt. Het organiseren nam [vreselijk veel tijd in beslag, ^maar het programma mocht ter wezen: Hems Dulfer met zijn groep Reflud en andere veelbe lovende Nederlandse popgroe pen. „Pop is niet meer in," zei een teleurgestelde horeca-onderne- mer, die met liters en liters bier en limonade bleef zitten. „Er is geen peil op te trekken," aldus een andere exploitant van een kraampje met eten. De grootste sponsors achter Live on Stage bleken dè soft drugsdealers van Zuid-Hol land. De Rotterdamse Ben Dronkers, eigenaar van een aantal koffieshops onder de naam Sensi Smile, was met een kraam aanwezig. Evenals de Vlaardingse eigenaars van Koffieshop The Buil. Op het festival-terrein, de week voorafgaand aan het feest opgeknapt, schoonge maakt en geverfd, hing een landerige sfeer. „Onbegrijpe lijk, de organisatie is goed, de groepen zijn prima en het weer is fantastisch," zelden en-, kele van de ongeveer vierhon-j derd bezoekers tijdens het goed getimede en swingende optreden van de saxofonist Hans Duler. Sommige groepen kregen onverdiend te weinig toehoor ders. De Schiedamse rock groep van gitarist Rob Boer, bassist Paul Verhocckx en drummer Maurice Wiegman (zijn vader Frans was eens de oprichter van Schiedams eer ste popgroep Iron Ears) ver diende veel meer publiek. Net als de uitsmijter van het feest, de Almelose popgroep Blow "Beat, die uitgelanceerde en goed klinkende funkpop ten ge hore bracht. Net buiten het feestgedruis aan de kade van de Lange Ha ven ter hoogte van de Taan- steeg lag het mllieutentoon- stellingsschip de Rival afge meerd. Het schip krijgt deze week in het kader van de Brandersfeesten zo'n vijfhon derd scholieren op bezoek. De kinderen krijgen te horen over watervervuiling. „Ze hadden Schiedam ook wel wat schoner mogen maken voor het feest," vond juffrouw A. Krabbendam, die met kennis A.L. Salemink de milieu-tentoonstelling kwam bekijken in het ruim van de boot. „Moet je dat water in de Lange Haven zien, getteget, helemaal groen," gruwde oud- politieman Salemink, die spe ciaal voor een dagje Branders- feest naar de brandersstad kwam vanuit zijn woonplaats Hoogvliet. Kees Wulffraat is de vaste i SCHIEDAM Brand In elektriciteitsdraden, hout, stel- üngmateriaal, olie en vet zorg den zondagochtend voor een fenotme rookontwikkeling bo ven het terrein van de Ver- eenigde Glasfabrieken aan de. Schiedamse Buitenhavenweg. Door nog onbekende oorzaak taakte een" ruimte onder een' ksiri de glasmachines in brand, tn de zogenoemde 'kieft' wor den niet gebruikte glasdrup pels opgevangen. In de kelder ruimte bevonden zich geen chemicaliën. De Schiedamse brandweer kreeg om 10.42 uur de brand melding binnen. Het binnen brandje, dat zich aanvankelijk ernstig deed aanzien door de grote rookwolken, was binnen 24 minuten geblust. De brand weer rukte uit met twee tank autospuiten en 14 manschap pen. De schade is onbekend. Eén glasmachine zal waar schijnlijk stilgelegd moeten worden. (Van een onzer verslaggeefsters) I SCHIEDAM Hoewel over al elders In de binnenstad me nigten:'te hoop liepen, wisten katerdag slechts enkele Schie-, jdammérs de weg te vinden [naar de open-dag ln gebouw De Teerstoot Een wat oudere [bezoeker gaf hiervoor mis schien de oorzaak aan toen hij (zei: .Dat dit gebouw nog zo [ruim is, dat zie je er aan de buitenkant niet van af. Je loopt 'er zo voorbij." 1 Frans Segers één van de be stuursleden van de Stichting (Filmclub Schiedam (gehuia- Jvest in gebouw De Teerstoof) [heeft,hier echter een andere iménlng over „Schiedammers zijn,lü;ltische mensen. Er moet Iheeh wat gebeuren voor ze een [kijkje- komen nemen. Het kan look'dafze gewoon lui zijn." I Nïétalleen het publiek maar [ook' bé't Theater de Teerstoof I lief bet deze dag afweten. De [deuren.van het theater bleven Jgesloten met het excuus dat zij tdeze dag nodig hadden om Imt (theater klaar te maken voor de 'eerste voorstelling van het sei zoen, die zaterdagavond werd gegeven. De andere gebruikers van het gebouw De Teerstoof wa ren wel present. Pottenbakster Cathy Lorand - en de Stichting Vrienden van Delfts Aarde werk demonstreerden hun ver- schillend vakmanschap. De to neelgroep Apollo en de bewo nersvereniging Schiedam ston den klaar, om belangstellenden informatie te verstrekken over hun bezigheden. f De Stichting Filmclub Schle- Het popfesti val in de muziek schelp in de Plantage trok weinig publiek. Op de foto: de subliem spe lende saxo fonist Hans Dulfer. dam schonk gratis koffie en trakteerde op oorverdovende videoclips. Een gratis film voorstelling die op het pro gramma stond werd afgelast omdat er geen „kip" kwam kij ken. Frans Segers had dit toch niet verwachts omdat de films die sinds enkele weken weer iedere vrijdag draaien wel goed worden bezocht. In oktober begint de Film club ook weer met de vaste za terdagavondactiviteiten. Voor deze avonden is een nieuwe commissie met jonge leden ln het leven geroepen. Wildrik Wigmans is één van de leden van deze zaterdagavondcom missie „De leden van de li teraire- en filmcommissie wil den de zaterdagavonden door andere en Jongere mensen la ten programmeren. Daarom hebben ze enkele mensen die hier regelmatig over de vloer komen, zoals ik, benaderd om in een speciale zaterdagavond commissie plaats te nemen." De zaterdagavondcommissie neemt de eerste drie [zaterdag avonden van de maand voor baar rekening. De eerste zater dag van de maand wordt, van af 4 oktober, vrijgehouden voor een bandoptreden. Tij dens de tweede worden video films vertoond over een be paald thema. De derde avond is een zogenaamde Incidentele avond. „Voor deze avond kun nen we bijvoorbeeld een regis seur uitnodigen om te vertel len, maar het kan ook een avondje darten worden," aldus Wigmans. De vierde zaterdag wordt een schrijversavond, maar deze komt voorrekening 'van de literaire commissie. Het dienstencentrum de Woudhoek, Heljermanspleln 36, houdt dinsdag 23 septem ber een informatie-middag In samenwerking met de Patiën tenbelangen Vereniging Schie dam. PBVS-voorzitter Van Ewijk geeft een inleiding. Er wordt een video gedraaid, er is gelégenheid tot het stellen van •ragen of discussie. De middag voor ouderen begint om 14 uur. Zaal open: 13.30 uur. En tree 1,—. De splinternieuwe stickers met alle Schiedamse alarmnum mers zijn uit. De gemeente Schiedam geeft de fel-oranje stickertjes gratis weg. Op de plakker staat vermeld: brand weer, politie en ambulance. Aan de torenbeklimming van de Grote of Sint Janskerk op zaterdag 27 september onder leiding van stadsbeiaardier As- die de Jong kunnen slechts een beperkt aantal deelnemers meedoen. Op dinsdag 23, woensdag 24, donderdag 25 en vrijdag 26 september tus sen 16.30 en 18 uur ligger er gratis kaartjes klaar aan de re ceptie In de hal van het stads kantoor, Emmastraat T. De to renbeklimming óp zaterdag vindt plaats om 13.30,14.30, 15.30 en 16.30 uur. Per be klimming kunnen maximaal 20 personen meedoen. De Gemeentelijke Sociale dienst van Schiedam heeft In de week van 15 tot 20 septem ber de aanvraagformulieren voor een eenmaligo uitkering verstuurd. Alle 3300 Schie dammers die vorig jaar een ex tra bedrag hebben ontvangen, kragen het formulier. De aan vragen moeten voor 15 novem ber aanstaande bij de GSD te rug zijn. De afdeling Eenmalige Uitkering heeft een recht streeks telefoonnummer voor de mensen met vragen of pro-; blemen oVer de uitkering: 426.57.04 of 473.21.11 toestel 140. ROTTERDAM Het Konver sie Platform Rijnmond houdt op 27 september een dag met als thema: wapens omsmeden, noodzaak voor vrede. Het Kon versie Platform Is een werk groep van mensen uit de vak beweging, kerken en vredes beweging, die de discussie be vordert over en onderzoek doet naar de mogelijkheden voor omschakeling van militai re produktie naar maatschap pelijk nuttige produktie. Het ochtendprogramma bevat een drietal Inleidingen: bewa-' pening, konversie en de in vloed in de derde wereld, be wapening en konversie van het vijandsdenken en bewapening en konversie van militaire pro duktie. In het middagprogram ma zal in werkgroepen verder gepraat worden. Dat alles vindt plaats in de scholengemeenschap Geer- landthof aan de Jan Ugthart- straat 155 in Rotterdam. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. kracht van de milleu-organlsa- tle^Relnwater,die;"het,schip aan" dé' Rival beheert. Joke. Proos van 'Amstél, studente aan de lerarenopleiding biolo gie en scheikunde, gaat de schoolkinderen deze week weg wijs maken in watervullings- land. "Joke, die tijdens het eer ste" "weekeinde Brandersfeest niet veel te doen kreeg, vertel de: „De kinderen zijn vaak erg enthousiast". Kees Wulffraat: .,W!J vinden dat de educatie aan kinderen verschrikkelijk belangrijk is." Mirjam (10) en Hester (12) Pastoor uit Schiedam-west lie pen zaterdag enthousiast rond te kijken in het ruim. Mirjam gaat deze week ook met school nog een keertje. „Als je er Dreft bij doet gaat het beestje zinken," aldus Hester, die hier mee een test uitlegt. Door het toevoegen van zeep in water zakken sommige beestjes naar de bodem. „Dan verdrinken ze," 'aldus 'Mirjam. VJk ga niet tegen'mijn moeder zeggen dat ze fosfaatvrije wasmiddelen moet gebruiken, maar ik vind het vyel ergidatvdie dieren dood gaan door.zeep,"valdus Hester en Mirjam gezamenlijk. De Brandersdagen-zondag stond in het teken van de sport. Onder grote belangstel ling klünden een groot aantal bekende- en minder bekende schaatssterren over de Broers veld. Nederlands kampioen klunen, hardlopen op de schaats over vloerkleden, Harm van der Pal wist zich in Schiedam van de titel te verze keren. Hij rende in de finale te gen schaatsers Henri Ruiten berg en Hilbert van der Duim. „Wat zijn die gasten aardig. hé," zeiden de Schiedamse toe schouwers. Hilbertf van a der- Duim ging grijnzend de schuimbak door. Hij had het reuze naar zijn zin en gunde concurrent Van der Pal de titel best. Hilbert: ;,Ik' heb'geklünd op het scherpst van de snede, maar het mocht niet baten." De schaatser Rein Jonker, af gelopen winter tweede in de Friese Elfstedentocht, kwam nog ten val op de ruige kleden die op het Broersveldparcours waren gelegd. De -schaatshardlópers moes ten op hun tocht door een schuimbak heen waden, en over en onder hindemissen door. "Gevaarlijk ijs", stond te lezen op een bordje terwijl het heet was op de met publiek af geladen afrol van de Hoog straat naar de Broersveld. Een delegatie uit het Friese Joure onder leiding van orga- (Van een onzer medewerksters) SCHIEDAM „Amateurtoneel is begrijpelijk spelen op het nl- ,veau van het kinderlied Drie kleine kleutertjes," betoogde een acteur over de moeilijk heidsgraad van het amateurto neel. Hij had het mis want het Eénakterfestival onder de noe mer SAMEN bood sterk spel. Vier Schiedamse amateur theatergezelschappen presen teerden afgelopen zaterdag in het Passagetheater korte to neelstukjes van de schrijvers Tsjechov, Saroyan, Campton en Quintero. Jammer dat maar vijfenzeventig mensen in de zaal zaten. Het festival opende met de bloedaerieuze éenacter Hallo, is daar iemand van Saroyan. Othello-regisseur Ernst Hoog straten eiste met een sober de cor (een deel van een tralie cel, een houten brik, etensbord- je, deken en stoel) veel van het spel van de acteurs. Annemiek Hoogstraten speelde eten kookster in een Amerikaanse strafgevangenis. Zij is in december twee jaar bij Othello en is bijna twintig jaar. Annemiek: .'.Normaal speelt Othello kluchten, maar wij wilden nu iets ernstigers. Ik heb meegespeeld in een blij spel, maar Ik vind drama, '.waar het om ernstiger emoties gaat, gemakkelijker." Zij had maar twee keer gerepeteerd en hoewel het ook te merken was aan het samenspel zei ze toch: „Ik had niet verwacht dat het nog zó goed zou gaan." De ernst van het openings stuk maakte in de drie andere éénacters plaats voor subtiele tragie-comedie. In Even zitten wist Bijdorp-acteur Henk Roe- ling realistisch gestalte te ge ven aan een 70-jarige. Zijn echtgenote ln deze éénacter, vertolkt door Mieke Meyer, speelde haar angst dat 'er 'straks geen geld Is voor een gezamenlijk graf 'ook heel waarachtig. Dat geldt ook voor Tilly van Traa van Ultile Dulcl en Sjaak Dessens van Othello. Zij speelden de hoofdrollen in Een zonnige morgen. Met sim pele middelen, een bankje en twee tropische planten, wist regisseuse Nancy Macgillavry van Bijdorp een Spaans zuide lijk klimaat te scheppen. Cor de Groot van Othello stond als een zenuwachtige landjonker te trillen van de ze nuwen omdat hij een huwe lijksaanzoek moest doen ln Het Huwelijksaanzoek van Tsjechov, vierde en laatste to neelstuk. Het decor een huiskamerinterieur in het 19de eeuwse Rusland was tot in de puntjes verzorgd en ontlok te een toeschouwer de uitroep: „Dit is pas écht toneel"! De en scenering en natuurlijke speel wijze gaven de eenacter waar van de Intrige simpel Is, zoals nisator Herman Kleinsmit was aanwezig. Kleinsmit organi seerde, vorig.jaar, de Nationale Klünkampioenschappen. Een nationaal wedstrijdprogram ma bleek eerder niet mogelijk vóór"1' Schiedam. Geld èn tijd ontbrak" Tér"aan( Kléinsmit zet- i te deze eerste klünwedstrijden van dit seizoen op video-tape. Klünkampioen: Harm van der Pal. Tafeltennlskamploe- nen Branderstoernooi gehou den in de Korenbeurs, georga niseerd door tafeltennisvereni ging de Korenbeurs: tot 14 jaar Ron Bredius; tot 19 jaar Marco Vink en 19 jaar en. ouder Ben Meijer. Regatta: er heeft 2ich geen Schiedamse deelnemer aan de zeilwedstrijden geklas seerd voor de landelijke finale volgend weekeinde op de Kra- lingseplas. bij alle éénacters, veel kijkple zier. Organisatorisch was het een hele klus om de verschillende leden van de theatergezel schappen bij elkaar te bren gen. Daarom was het jammer dat het publiek voor een be langrijk deel uit familieleden, vrienden en kennissen bestond. Cor de Groot mede-organisa tor: „Vroeger hadden we een festival met een wedstrijd-ka rakter. Daardoor groeide de ri valiteit tussen de verenigingen onderling en dat leidde tot on derlinge verdeeldheid. Boven dien weerhield het de gezel schappen ervan te gaan kijken naar eikaars theaterproduk- ties. Dit festival getuigt van samenwerking en uitwisseling van ideeën." Plan is om het Eénakterfes tival eens in de twee jaar te houden. SCHIEDAM -- Na een hectisch beginweekeinde gaan de Bran dersfeesten deze week volop door. Hieronder een greep uit het chaotische programma tot en met donderdagavond. DINSDAG 23 SEPTEMBER: Etnmaplein: Kermis, dagelijks van twee uur 's middags tot twaalf uur's nachts. Dwaze Brandersmiddag Dwaze Brandersmiddag in Schiedams grootste winkel- !i 'straat, de Hoogstraat. De win- 'keilers' bieden het publiek „dwaze koopjes" aan. De aan biedingen zijn slechts geldig op ""'dé 'dinsdagmiddag. In de win-, kels zijn lijsten verkrijgbaar. Grote of St. Janskerk Om drie uur 's middags opent Wethouder Chris Zijdeveld on der het toeziend oog van geno digden de tentoonstelling Schiedam Groen in de Grote of St. Janskerk. Een dag later gaat de expositie voor het pu bliek open. De tentoonstelling is onderdeel van de Branders feesten en (s tot en met 27 september te zien, dagelijks van negen tot vijf en op don derdagavond van zeven tot ne gen. Aan de hand van enkele thema's krijgt het publiek een beeld van het openbaar groen in en rond de stad. Hemaplein Dagelijks wedstrijden fokhlj- sen. Voorrondes voor de finale komende zondag. Jong en oud kan van één tot zes 's middags meedoen.. WOENSDAG 24 SEPTEMBER Grote of St. Janskerk De expositie Schiedam Groen gaat om negen uur open voor het publiek. Bezoekers krijgen een beeld van het groen In de stad. ANWB De automobielorganisatie ANWB houdt in samenwerking met de bewonersvereniging en de nutsbedrijven een actie om het probleem van het zwerfaf val onder de aandacht te bren gen. Vorig jaar moest na af loop van de Brandersfeeslen in totaal zesduizend kilo afval van straat worden geveegd. De ac- tie vindt plaats op de Lange Kerkstraat. Daar staat ondar meer een groot springkussen, een computerspelbus, diverse afvalspeien en een fotowand. De actie begint om tien uur 's ochtends en duurt tot onge veer half vijf 's middags. Kindermiddag Met een luchtballonwedstrijd wordt op het Bagijnhof In de Nieuwe Buurt achter de Hoog straat om één uur de grote Kindermiddag gehouden. De kinderen kunnen zich uitleven in zo'n twintig attracties, vari ërend van boogschieten, ring- gooien, erwtenmeppen tot straattekenen enzovoort. Bij het Willemshofje begint om twee uur een poppentheater met een voorstelling. Wethou der Aad Wiegman maakt om vier uur de uitslag bekend van de kleurwedstrijd die op de ba-, sisscholen is gehouden. Verder is er een springiuohtküssen en kunnen de kinderen overtollige spullen van de hand doen op de kindervrijmarkt.» Tussenalle activiteiten door wandelen Fa-' beltjeskrantflguren en enkele clowns. Rond twee uur bren gen mevrouw Scheeres, echt genote van de burgemeester, een clown en enkele kinderen een bezoek aan de kinderafde ling van het Schieland zieken huis. Witte Fietsen Op het Hemaplein kunnen gratis witte fietsen van de ANWB worden geleend. DONDERDAG 25 SEPTEMBER Sportdemonstratios Tijdens de koopavond (van ze-J* ven tot negen) worden er op a diverse plaatsen In de binnen stad sportdemonstraties ge houden. Karate op de Koe- markt, basketbal op het Hernat plein, American Football op de Broersvest en de Hoogstraat, schaken op het Museumplein - en tennis op het Stadhuisplein.1 Op de Koemarkt is 's middags; van twee tot vier een Jeu de Bouies toernooi voor ouderen. Muziek De gehele koopavond wordt opgevrolijkt door het loopor- kest Dirty Dozen dat heen en weer over de Hoogstraat zal wandelen. Op het podium op de Koemarkt speelt het vier- maipsorkest The Hudsons. Rotterdamsedijk Voor het eerst sinds Jaren heb ben de winkeliers aan de Rot- terdamsedijk de handen Ineen geslagen en doen zij mee aan de Brandersfeesten. Tijdens de koopavond rijdt er een specia le paardetram over de dijk. De winkeliers hebben ook het op treden van de Hudsons geor ganiseerd en hebben voor de komende zaterdag een sjoel wedstrijd in petto. Molens Om het aangezicht van de stad een extra feestelijk tintje te ge ven staan alle Schiedamse mo lens donderdagavond in flood light. SCHIEDAM De hockey- derby tussen de aartsrivalen Asvion en Spirit is op Thurlede door de bezoekende heren met 3—0 gewonnen. Daarmee mag Spirit zich weer enkele maan den de sterkste van Schiedam noemen. De partijen hielden elkaar voor de pauze redelijk jn evenwicht. De 500 toeschou wers zagen pas doelpunten na de hervatting. .Nadat Niels Swiebel een straf corner versierd had, haal de Frans Hengst vernietigend uit: 01. Asvion kon deze te genslag moeilijk verwerken en een overtreding van Ronald Jacobs op de doorgebroken Jan-Bart Vollebregt was type rend voor de machteloosheid van de thuisclub. Ronald Jacobs kreeg voor deze overtreding terecht een gele kaart (vijf minuten uit sluiting) waarop broer Mare zo tekeer ging tegen de scheidsrechter, dat de laatste verdediger van Asvion een ro de kaart kreeg voorgehouden. Met deze veldmeerderheid kon Spirit zich beperken tot verdedigen om vervolgens via snelle counters toe te slaan. Rein Hengst profiteerde van de ruimte en schreef twee fraaie doelpunten op zijn naam, waarmee de eindstand op 0—3 bepaald werd. Spirit-aanvoerder Frans Hengst was meer dan tevreden met deze overwinning: „Wij hebben Asvion verslagen op karakter en ervaring. Asvion schoot duidelijk tekort wat be treft mentaliteit en werklust. Dit is voor ons een heerlijke overwinning, ook al omdat het in een sfeervolle wedstrijd ge beurde." SCHIEDAM Buurthuis Nieuwland aan de Albarda- straat in Schiedam wil meer Turkse en Marokkaanse buurt bewoners over de drempel krij gen. Daarom onder andere hield het buurthuis zaterdag, samen met het bijbehorend jongerencentrum Aladdin, een open-dag. Er zijn de laatste jaren steeds meer mensen met een buiten landse nationaliteit in de wijk Nieuwland komen wonen, vol gens Harry Gljtenbeek, publici teitsmedewerker en jeugdwer ker in het buurthuis. „Helaas zie je deze mensen maar wei nig in het buurthuis. Daar wil- len wij verandering in brengen In verband met een betere in tegratie in de buurt. Vandaag is ons dat in ieder geval gelukt, het was een Internationaal ge- zeischap jlat dè open-dag be zocht. Ik 'hoop dat dit in het vervolg zo zal blijven," aldus Gijtenbeek. Met een middagvullend pro gramma gaf het buurthuis een Overzicht van de vaste activi teiten als volksdansen, bailet- aerobic en jazz-ballet. Ook was er een optreden van de inter nationale Meidengroep en een modeshow waarbij cursisten van de wekelijkse naailes in het buurthuis, zelfgemaakte kleding showden. Voor de kinderen uit Nieuw land was de open-dag een echte feestdag met allerfel spelletjes, een kindercircus en twee straatciowns compleet.

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1