Bachplein dreigt SSSW met kort geding Orpheus mannenkoor: 'De inzet is ideaal' SINGEL DICHT Gedwongen verhuizing: wel recht op nieuwbouwhuis 'nAmbtenaar loert op mij SÉI ws Hogebanweg op schuim Auto onverzekerd m reünie Politie vindt piano Wm (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De aanslagen voor Onroerend Goed Belasting (OGB) blijven de gemoederen in Schiedam Zuid bezighouden. De bewonersvereni ging wil de waardetaxaties onderzoeken die de gemeente heeft gedaan. Mensen die het afgelopen jaar een huis in de wijk hebben gekocht, worden opgeroepen zich te melden bij de vereniging. Deze vergelijkt dan de koopprijs die is betaald met de waarde die de gemeente het huis heeft gegeven. Verkeerde schatting Onafhankelijk Besparing Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus viert de 120ste verjaardag met een jubileumconcert vrijdag 34 november in de sporthal Margriet. Dirigent Richard F am (30):„Een prima koo jn materiaal." (Foto's He Wapenaar) Mannenstemmen Rode Kruis Onderscheiding Prijswinnaars Erker -nit. KSM Orpheus Kinderpostzegels -fj .-:. 5 HET VRIJE VOLK schiedam 14 VRIJDAG 7 NOVEMBER 1988 Bewonersvereniging gaat OGB-taxaties onderzoeken Aan de hand van die waarde wordt het bedrag vastgesteld dat aan belasting moet worden afgedragen. De vereniging verwacht op die manier de verschillen afin het licht te krijgen. Als grens voor het on aanvaardbare wordt een be drag van rond de zesduizend gulden genoemd. „We hebben de indruk dat een hoop panden verkeerd In waarde zijn geschat," zegt Ar- mand van Puyvelde namens de bewonersvereniging. „Er zijn al zeventig tot honderd mensen bij ons geweest met vragen en klachten. Iedereen schrikt zich rot van de bedra gen die moeten worden be taald." Eerder heeft de bewo nersvereniging iedereen die ook maar enige twijfel over zijn aanslag had, opgeroepen de aanslag voorlopig niet te betalen. Alleen als er nog geen cent aan de belastingen is overgemaakt, kan er bezwaar tegen worden gemaakt. Een- maai betaalde vorderingen worden niet geretourneerd. En passant beschuldigt de vereniging de gemeente van het verschuiven van de aansla gen van gemeentewoningen naar particuliere huizen. „Het is toch geen toeval dat bij de meeste gemeentewoningen de OGB is gezakt, en dat particu lieren meer moeten gaan beta len," zegt Van Puyvelde. „De gemeente drukt daarmee haar eigen uitgaven en laat dat door anderen aanvullen. Dat het to taalbedrag daardoor gelijk blijft geloof ik wel." Bij monde van ambtenaar W. Aarts, op de afdeling Finan ciën belast met de OGB, wordt deze redenering door de ge meente van de hand gewezen. „Welke personen bedenken nu zoiets. Dit is pertinent niet waar," zegt hij. De taxaties zijn gedaan door de onafhan kelijke stichting Kadastrale en Financiële Adviezen (KAFI) die voor 300 andere gemeenten In Nederland hetzelfde heeft gedaan.' „De stichting had er geen enkel belang bij om ver keerde taxaties uit te voeren," zegt Aarts. „En ze zullen hun goede naam heus niet in de waagschaal stellen door oneer lijk te rekenen. Er Is objectief gerekend." De bewonersvereniging Zuid zal met mensen die een in haar ogen te hoge OGB-aan- slag hebben gèkregen, bezwaar aantekenen bij de gemeente. „Dat lijkt me het enige dat voor ons mogelijk is," zegt Van Puyvelde. „De hele berekening kunnen we niet op z'n kop zet ten. Bovendien is er over vier jaar weer een hertaxatie." SCHIEDAM Om te voorkomen dat flats aan de Hogebanweg worden „weg geduwd", zal de gemeente bij het ophogen van deze' straat een nieuw soort ma teriaal gebruiken. Volgen de week donderdag worden in plaats van zand als on dergrond, platen polysty reenschuim gebruikt Deze zijn aanzienlijk lichter dan het zand dat doorgaans bij ophogingen wordt gebruikt. Uit onderzoek is geble ken dat het gebruik van zand risico's met zich mee zou brengen voor de funde ring van de flats. De Hoge banweg loopt aan het einde schuin omhoog naar de Horvathweg. Deze hol ver oorzaakt al de nodige druk op de zijkanten van de weg. Als bij het nieuwe wegdek zand gebruikt'zou 'wórden, wordt de druk te groot. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Omdat de wagen vermoedelijk niet verzekerd was, is de auto van een 23-jarige Schiedammer in beslaggenomen De man liep bij een verkeerscontrole op de Mr. DA- Kesperweg tegen de lamp. Op vertoon van een gel dig verzekeringsbewijs kan hij zijn voertuig weer terugkrij gen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bewoners van het Schiedamse Bachplein hebben de SSSW met een kort geding gedreigd. Hiermee pro beren zij af te dwingen dat de werkmaatschappij van de vijf Schiedamse woningbouwver enigingen nieuwe verwar mingsketels installeert, de ser vicekosten verlaagt en achter stallig onderhoud pleegt. De huurdersvereniging heeft de van ombudsman Frits Bom be kende advocaat Bernard Tom- low in de arm genomen. De SSSW heeft tot 15 decem ber de tijd gekregen om de verwarmingsketels te vervan gen. De verlaging van de ser vicekosten en het achterstallig onderhoud moeten voor het eind van dit jaar hebben plaatsgevonden. Deze ultimata zijn overeengekomen in een gesprek dat ,in aanwezigheid van Tomlow in juni dit jaar heeft plaatsgevonden. Omdat er sindsdien weinig of niets is gebeurd heeft de strafpleiter vorige maand een brief aan SSSW-directeur Kamminga gestuurd waarin hij deze „sommeerde" om in ieder ge val met het vervangen van de ketels te beginnen. In een ant woord heeft Kamminga be loofd een installateur opdracht tot vervanging te geven maar de Bachpleinbewoners hebben tot nu toe nog „niets gezien" dat wijst op werkzaamheden. De SSSW heeft van de gemeen te inmiddels toestemming ge kregen om de vervanging uit de algemene bedrijfsreserves te financieren. Er is ongeveer Huurders van het Bachplein (foto) dreigen de SSSW met een kort geding.(Foto Arie Wapenaar een half miljoen gulden mee gemoeid. De ketels zijn volgens woordvoerder JA. Huijsmans van de huurdersvereniging in 1981 al afgekeurd. „Nieuwe ke tels zorgen volgens de bereke ningen voor een besparing van vijftien procent. Per Jaar be taalt het plein zo'n zeven ton aan stookkosten. Kun je na gaan wat dat aan geld scheelt," zegt hij. De huurders overwegen de SSSW de gemis te besparing te laten betalen, als de ketels er niet komen voor de winter goed inzet „De ketels zouden vóór het vorige stookseizoen al zijn vervangen. Een sociale verhuurder als de SSSW moet er toch voor zor gen dat de huurders zo goed koop mogelijk kunnen stoken. Het is triest dat we al die stap pen moeten ondernemen om de SSSW zover te krijgen." Huijsmans erkent dat het aantrekken van een strafplei ter als Tomlow de nodige dui ten kost. .Maar als je een slechte advocaat Inhuurt kost dat ook geld, misschien zonder dat je dan wat bereikt" Uit de begroting over dit jaar blijkt dat de advocaatkoat»» ruim 2800 gulden b">drs>óen. Dat is Iets meer dan het tekort dat de balans van de huurdersvereni ging vertoont. Een advocaat van het kaliber Tomlow kost de vereniging naar schatting 250 gulden per uur. De huurdersvereniging ligt al langer overhoop met huls baas SSSW. In mei dit jaar be taalden 244 bewoners de maandhuur niet uit protest te gen de volgens hen te hoge ser vicekosten en achterstallig on derhoud. De .huurders hebben een waslijst van zaken die de SSSW'móet aanpakken. Repa ratie vantegelvloeren, schil derwerk aan kozijnen, vervan ging keukenblokken, reparatie van verwarmingskranen enzo voort.- - ''-i •De huurdersvereniging is op dit moment bezig met het be kijken van klachten over de af rekeningen van de nutsbedrij ven. „De nabetalingen variëren van veertig tot achthonderd gulden. Zeker in het licht vein de besparingen die er hadden kunnen zijn, is dat een ziel- streurige zaak," meent Huijs mans. De SSSW heeft de flats aan het Bachplein in beheer van de gemeente die eigen aresse is. Eerder dit jaar ver zochten de huurders de ge meente al tevergeefs het be heer zelf ter hand te nemen. i -r l E Van onze verslaggeefster MARJAN MEIJER SCHIEDAM „Dat is toch geen gezicht, die klappende ka ken. Nee, rustig aan maar." Di rigent Richard Ram staat voor het voltallige Koninklijk Schie dams Mannenkoor. Orpheus in zaal TivolL Het koor luistert naar de piepjonge, 30 Jaar, di rigent. Ram zelf trekt vreemde grimassen. Hij geeft korte dwingende aanwijzingen met 2ijn magere armen. Het man nenkoor Orpheus volgt hem gedwee. „Men goed koor," vindt Ri chard Ram, die sinds 1979 de vaste dirigent is van Orpheus. „Een fantastische begaafde knaap," complimenteren de le- den van het Koninklijk Schie damse Mannenkoor Orpheus óp hun beurt. De 71 leden van het koor, verdeeld over 21 eer ste tenoren, 19 tweede tenoren, 17 eerste bassen of baritonnen en 14 bassen, zijn trots op hun dirigent, die door de vorige lei der Chris Verhoog werd aan bevolen. „Laat het geheimzinnig klin ken. Jaah, dat is het Nu zacht jes, fluisterend zingen. Tie tie Ue. korthouden heren," roept Richard Ram de mannen toe, terwijl zij de puntjes op de 'i' zetten voor het jubileumcon- eert op vrijdag 14 november in de sporthal Margriet. Bijna tongbrekende teksten in bet v Italiaans van bet Bandieten- ikoor uit Ernanl van de compo nist Gulseppe Verdi komen er overweldigend uit Het koor klinkt. „Het materiaal is pri ma. Maar vooral belangrijk is de persoonlijke inzet van alle koorleden. Die inzet is ideaal. Zij zijn bereid te knokken om eruit te halen wat erin zit," vertelt Richard Ram. „Zij rea geren-op iedere beweging die ik maak," knikt Ram, die vindt dat hij zijn 'eigen stempel' op nhet koor heeft gedrukt Richard Ram wilde altijd al in de muziek. Op zijn achtste jaar begon hij met lessen. Op zijn veertiende ging hij zich toeleggen op orgelmuziek. Op zijn zeventiende had hij als di rigent zijn eerste koor. Bij dat Deo Volente in de Haagse "Martelaren van Gor- cum' kerk, vierde hij onlangs zijn 1254 jarige dirigenten-jubi leum. In 1982 slaagde hij cum laude voor zijn organisten-exa men. Hij 'schnabbelt' er regel matig bij door achter de vleu gel of piano van het Residen tie-orkest te kruipen. Hij leidt verder nog het Kralings Vrou wenkoor en de Oratoriumver eniging Kerkgezang in Utrecht. „Een druk, onregel matig, maar erg afwisselend leven," zegt Ram, die in Noot dorp woont. „Het bele stuk nog een keer," sploort Ram tijdens één van de laatste repetities voor het feestconcert ter gelegenheid van het 120-jarig bestaan van de KSM Orpheus, aan. Alle koorleden lachen want de pia nist Peter Beijersbergen van Henegouwen (39) haalt een grap uit Opeens verlaat hij bet toetsenbord. Het koor, be staande uit mannen van 35 tot 82 Jaar uit zi'fr uiteenlopende werkkringen, staan met open mond de pianist na te staren. Peter Beijersbergen van Hene gouwen 'doet' bijna alle Schie damse koren. Hij begeleidt da- mes-, heren- en gemengde ko ren op piano bij concerten. Hij brengt verder een solo-pro gramma met de naam 'Van toetsen en tonen' op scholen en In concertzalen ten gehore. „Ha ha," lacht het oudste Or- pheus-lid Plet Voogd (82). „Nee, een borrel neem ik niet. In de pauze drink ik altijd kof fie," aldus Piet Voogd, ooit kantoorbediende bij de Rotter damse Droogdok Maatschap pij. .Meisje, ik ben al zeventien Jaar met pensioen. Dat werk ben ik allang vergeten. Dit koor geeft mij lol. Vooral om dat het een 'echt mannenkoor' is. Ik ben dol op vrouwen hoor, maar een mannenkoor gaat vóór bij mij," legt bariton Voogd uit, die ook de stukken speciaal geschreven voor man nenstemmen wondermooi vindt. „Zijn stem klinkt nog als een klok," vinden zijn collega zangers. Bas den Hartog "(75) is het langst lid van het KSM Or pheus. Hij zingt sinds 1939 bij het koor. VI aar dinger Bas den Hartog herinnert zlch:„Met een bevriende bakker kwam ik mee. We hebben zovele fijne dagen gehad. Ik heb thuis nog zo'n mooie pul staan. Die schoot in mijn zak na een op treden In Utrecht Wij genieten er zo van met z'n allen, geloof dat maar," aldus de bariton Den Hartog enthousiast. De Schiedammer Willem iBalvers (35), bariton, is het 'jongste Orpheus lid. ,Met fa milie kwam ik zes jaar gele den mee. Ik zou het zingen niet graag missen," aldus de Ylaar- dingse gemeente-ambtenaar op afdeling weg- en water bouw. Het repertoire van het KSM Orpheus wordt nauwlettend bijgehouden door de bibliothe caris Ton Kats (50). Hij is twintig jaar lid. Hij trad als bi bliothecaris in de voetsporen van zijn vader, die eerder de honderden muziekstukken ar chiveerde, bewaarde, opzocht en op verzoek ronddeelde. „Nu hebben we 530 muziekstukken in de kast liggen. Alles in 75- voud, of 100-voud, vroeger was het koor groter. Maar tweeder de ervan ls ouderwets, van voor de oorlog. De smaak ver andert. Wij zingen nu moder nere stukken," aldus Ton Kats. Voor het jubileumconcert op vrijdag 14 november in de sporthal Margriet staat mu ziek op het programma van onder andere Edvard Krieg, Franz Schubert, Anton Bruc kner, Pi Scheffer, Charles Gou nod, Richard Wagner en Gul seppe Verdi. De Marinierska pel van de Koninklijke marine onder leiding van kapitein Lambert F. Niesten verleend zijn medewerking. Het concert begint om 20 uur. Toegangs prijzen: 12JS9, Pas65+ /7JS0> Er zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar bij de VVV, de koorleden en zaterdag bij de kraam op de kop van Hoog straat, Koemarkt-zijde. Tele fonische bestellingen via num mer: 426.70^7. SCHIEDAM De bouw van een houtskeletwoning aan de Singel zorgt volgende week en de week daarop voor verkeers stremmingen. In verband met het op bun plaats hijsen van delen van het huls, is de Singel op woensdag twaalf november van half acht 's ochtends tot vijf uur 's middags afgesloten. Op maandag zeventien novem ber ls er van half één tot vijf uur 's middags geen doorgang mogelijk. Het verkeer zal wor den omgeleid via de Boerhaav- el&an, Rotterdamsedljk en BroersvesL Deze route is met borden aangegeven. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Mensen die wegens stadsvernieuwing moe ten verhuizen, kunnen in het vervolg aanspraak maken op een plek in de nieuwbouw. Tot nu toe was gedwongen verhui zen geen reden om op een nieu we woning aanspraak te kun nen maken. Schriftelijke vra gen over woningtoewijzing en huursubsidie hebben geleid tot deze kleine beleidswijziging van het Schiedamse gemeente bestuur. De wijziging is al in praktijk gebracht Alle bewo ners van panden aan de Van der Elststra&t In Schiedam West, die een woning wilden in nog te bouwen huizen, hebben die inmiddels toegewezen ge kregen. Een vermeend incident tij dens een Informatie-avond over de Van der Elststraat, vormde de aanleiding voor de vragen. Een ambtenaar van het Bureau Huisvesting zou hebben beweerd dat mensen die huursubsidie nodig hebben, niet voor de nieuwbouw in aan merking komen. De bewoners vereniging kwam in het ge weer en beschuldigde het bu reau van discriminatie. De raadsleden Herman Posthoorn en Hans Bakker vroegen het college of huursubsidie inder daad een reden Is om een wo ning te weigeren. Ook kwam volgens het duo het principe Bouwen voor de Buurt op de tocht te staan. In zijn antwoord zegt het college zijn beleid Inzake het bouwen voor de buurt te zullen herzien. In een notitie die in 1984 door de gemeenteraad werd aangenomen, staat dat gedwongen ver hulzen niet als „persoonlijke omstandigheid" wordt gezien. Persoonlijke om standigheden geven een wo ningaanvrager het recht om aanspraak te maken op nieuw bouw. Gedwongen verhuizing wordt in het vervolg wel als persoonlijke omstandigheid gezien. Ook in zijn antwoord op de vragen over huursubsidie haait het col lege de notitie aan. Daarin wordt gesteld dat het een taak van de gemeente ls om huurders tegen zichzelf te beschermen. Mensen dienen niet automatisch in (te) dure huizen te komen, omdat er nu eenmaal huursubsidie is. Het college zegt dat daarmee de gemeente in sommige gevallen het recht heeft om mensen een woning te weigeren, als daar huursubsidie voor moet wor den aangevraagd. De gemeen teraad ging destijds akkoord met dit deel van de notitie om- Mat het rijk plannen had te be zuinigen opo huursubsidie. Het gevaar bestond dat huurders in financiële problemen zouden komen als er op hun subsidie zou worden gekort Verder beroept het college zich op de normen gesteld door het rijk. Ais iemand huursubsi die nodig heeft voor een be paald huis, kan dat worden ge weigerd als er andere „passen de" woonruimte voorradig is waar geen subsidie voor nodig Is. Er loert een Schiedamse ambtenaar op mij. Eén, die geschrokken is van de woor den van zijn grote baas, mi nister Van Dijk, en nu van de weeromstuit veel te hard werkt. Hij schept er een ge noegen in het bordje 'onbe woonbaar verklaarde woning' boven de voordeur van mijn woning te timmeren. Dat is al drie keer gebeurd. Wie het Is, weet ik niet. Ik vermoed, dat hij niet kan le zen. Daarom durf ik deze woorden wel te schrijven, an ders zou hij mij misschien nog een vierde keer straffen. Het begon enkele maanden geleden. Ik kwam thuis en trof het bordje boven de en tree van de portiek aan. Bo venaan de portiektrap bevin den zich vier woningen. Twee daarvan waren net onbe woonbaar verklaard. De man moet gedacht hebben: lekker gemakkelijk, dan hoef ik maar één bordje op te han gen, automatisch mijn wo ning onbewoonbaar verkla rend. Bouw- en Woningtoezicht ge beld en de situatie uitgelegd. Een man staat mij op barse toon te woord. Niettemin druk ik hem op het hart niet alleen het bordje te verwijde ren, maar ook de gaten te dichten. Hij belooft er werk van te maken en jawel: beide gebeurt dezelfde dag. Vorige week vrijdag hing dat vermaledijde bordje er weer, dit maal niet boven het por tiek, maar nu boven de voor deur van mijn woning. Weer Bouw- en Woningtoezicht ge beld. De ambtenaar herinnert zich nog de vorige keer en belooft er iets aan te zullen doen. „Maar ik weet niet of het vandaag nog lukt met ai die ATV-dagen," zegt hij. Het lukt wel, want een uurtje later wordt er aan de deur gebeid en staat een man, gé- kleed in een regenjas, model 'stille', voor de deur. Niet ie-1; mand die gewend Is spijker** en hamer vast te houden, .''j! schat ik zo. Het is de ambtei naar van Bouw- en Woning- toezicht. Hij was zelf maar gekomen, want om nu pre cies uit te zoeken, wie de boosdoener was, zou teveel tijd kosten. Deze week was het dinsdag voor de derde keer raak. Weer hing het bordje er, nu met nog meer spijkers vast-'.; gemaakt dan de vorige ke- j ren. Deze maai heb ik de ge-," meente maar niet gebeld, •v: want van zoveel inefficiëntie word ik echt heel erg moede loos. Ik heb het bordje er zelf afgesloopt. Het corpus delic tus kan bij mij thuis worden, opgehaald, mocht de ge- meente mij wegens beschadi ging van yemeente-eigeh- ,1 dommen voor de rechter wil len slepen. "ff De spijkergaten zitten nog in de muur. Ik hoop, dat de ge meente ze dicht zal smeren. Want wanneer ik een dag te laat mijn belasting betaal, krijg ik al een boete. En wan neer ik betrapt word bij het bekladden van een tramhuis je, moet Ik hem zaterdags schoon gaan maken. De klei ne man is altijd de sigaar; Louis Davids wist het al. DICK VAN DER LUGT kortaf Het Rooms Katholieke techni sche onderwijs in Schiedam bestaat 25 jaar. De R.K. LTS Sint Jozeph, de meisjes mulo Mater Dei en de jongensmulo Sint Jozef, in 1969 gefuseerd tot de Scholengemeenschap Nieuwelant, vieren het heugelij- ke feit met een reünie op zater- dag; 15,november. Iedere leer- Jing die tussen 1961 en nu op .de schóoLzst wordt verwacht ri 'in het schoolgebouw aan de Mgr. Nolenslaan 99b/Burg Honnèrlage Gretelaan 20. Op 1 augustus van dit jaar ging Nieuwlant samen met Lièdewij- - de. Nu huisvest de scholenge meenschap Nieuwelant Lie- dewijde een Mavo, Leao, Lto en Lhno. Inlichtingen over de reünie op telefoonnummer: 4735377. De Jeugd Rode Kruis, afdeling Schiedam, begint deze maand met een opleiding voor meisjes en jongens van 11 tot en met 15 jaar. Elke maandagavond wordt er van 19 tot 20 uur les gegeven In het Rode Kruisge- bouw aan de Van Beveren straat 40. Deelname kost 15 gulden per cursus. Opgeven of informatie via telefoonnummer: 4266123 of 4735924. De koninklijke onderscheiding verbonden aan de orde van Oranje Nassau in goud is deze week toegekend aan C.H.L. Westerveld (62). Het hoofd planning verpakkingsglas nam begin deze maand afscheid van werkgever de NV Vereen- igde Glasfabrieken Schiedam. Hij werkte 46 jaar bij de glasfa briek. Westerveld maakt ge bruik van de Vut-regeling. Naast zijn werkkring heeft hij zich jaren verdienstelijk ge maakt in de Schiedamse Gere formeerde kerkgemeente. Hij is tevens secretaris van het be stuur van het bejaardencen trum de Harg. Alle prijswinnaars van wedstrij den gehouden in de Kinder boekenweek, georganiseerd door de Openbare Bibliotheek Schiedam, zijn bekend. Clau dia van der Glessen, Belinda Wormerdam en Hüsegin Kara- tay werden uitgeloot uit de vele deelnemers aan de Speurpuz- zei. Voor de groepen 3 en 4 van alle Schiedamse basis scholen was een tekenwed strijd uitgeschreven. Marieke Bruseker en Fleur van Heest waren de gelukkige winnares sen. Zij maakten de mooolste tekeningen. De jeugdbibliotheek had ook een foto-wedstrijd bedacht voor jeugdige fotografen. De jury heeft alle foto's bekeken en de volgende keuze ge maakt: Filiaal Noord, Bach plein: gedeelde le en 2e prijs, Wanda en Frank Faber; 3e prijs, Loes Boom. Jeugdbiblio theek, Korte Haven: 1e prijs, Jeroen Baron; 2e prijs, Erik van der Sloot; 3e prijs, Roris van Kleeff. De prijswinnaars kunnen hun prijs afhalen in de biblióthëek.lnllchtingen, tele foonnummer: 4266566. in wijkcentrum dé Erker, Jan van Avennestraat 32, beginnen deze maand weer een aantal computercursussen voor be ginners en voor gevorderden. De lessen voor beginners zijn dinsdags van 14 tot 15.30 uur, van 19 tot 20.30 uur en van 20.30 tot 22 uur. De gevorder den kunnen woensdags van 19 tot 20.30 en van 20.30 tot 22 uur terecht. Kosten 100 gulden voor tien lessen. Uitkeringsge rechtigden betalen de helft van het cursusbedrag. Belangstel lenden kunnen zich opgeven i aan de balie of bellen met tele foonnummer: 4267767 of 4263161. "v i. (r, Leden van het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Or pheus staan zaterdag de gehe le dag op de kop van de Hoog straat, aan de Koemarkt-kant, achter een kraam. De KSM Or- pheus-leden verkopen kaartjes voor het jubileumconcert op vrijdag 14 november In de sporthal Margriet. Het feest concert wordt gegeven met medewerking van de Mari nierskapel onder leiding van kapitein Lambert F. Niesten. De uitvoering ter gelegenheid, van het 120-jarig bestaan van het mannenkoor staat onder leiding van Orpheus dirigent Richard Ram. Toegangsprijs ƒ12,50, Pas65+ 7,50. De echtgenote van de burge meester mevrouw Manneke v, Scheeres koopt woensdag 12 november om 8.30 uur de eer ste exemplaren van de kinder postzegels in het hoofdpost- kantoor aan de Lange Nieuws- traat. Zij opent met deze han deling de officiële verkoop van de landelijke kinderpostzegels- actie, die dit jaar voor de zes tigste keer gehouden wordt. Het plaatselijke comité voor kinderpostzegels verkoopt van af woensdag dagelijks van 9.30 tot 16 uur zegels én wenskaar ten In de hal van het postkan toor aan de Lange.Nieuws- traat. Ook In de ha! van het postkantoor aan het Bachplein staat een kraampje van het co mité. VLAARDINGEN Op het trottoir van de Sneeuwbal straat in Vlaardingen heeft de politie tijdens de surveil lance een piano gevonden, die zo stelden de agen ten met kennersblik vast nog in redelijke staat ver keerde. Omdat ze er, gezien het tijdstip vroeg In de ochtend, niet achter konden komen of het instrument er stond om door de vullnisdlenst te worden weggenomen of dat het misschien gestolen was, werd besloten het in het politiebureau op te slaan. „Dat sluit Ik niet uit," ant woordt hoofdinspecteur G.J.M. Bierling op de vraag of de plano al door muzika le agenten is bespeeld. De eigenaar heeft zich In leder geval nog niet gemeld.

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1