'Ingehouden woede over werkgeverspooi' Verkoop-expositie droogbloemen Iets gezelligs aan met de feestdagen? Veelheid aan fouten in afgekeurde minimafölder ioHn kroes CDA protesteert tegen z'n eigen minister tmt-'rM Dievegges op Hoogstraat achterhaald Aanrijding Weekenddiensten Hülsta-tolaal j WS mmmmm (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het merendeel van de Schie- damse bewonersorganisaties die te maken hebben met de SSSW, vindt dat woningbouwverenigingen moeten worden opgeheven. De huizen die de verë- nigingen via de werkmaatschappij SSSW in be heer hebben, moeten worden overgedragen aan de gemeente. Dit blijkt uit een schrijven van het Schiedams Overleg Bewoners Organisaties (SO- BO), waarbij de bewonersverenigingen zijn aan gesloten. Schiedam West is de enige van de acht bewonersorganisaties die de woningbouwverenig ingen in stand wil houden. Crisis-sfeer Kijk bij Alja. Altijd weer nieuwe variaties. Zo ook voor feestelijke uurtjes. Van glanzende en schitterende avond ensembles tot gezellige cocktail- combinaties. In de Branderszaal van Interbook aan de Lange Haven zijn vanavond en in het weekeinde boeketten- en droogbloemstukken te zien. (Foto Arie Wapenaar) Stencils Een exem plaar van de gewraakte folder. Wet houder Zijde veld heeft met een kleu rige stift de fouten aange stipt. Zijdeveld: „Wat er had gebeurd als we de folder hadden ver spreid." (Foto's Arie Wapenaar) Filmclub Wetenschap Schielandgalerie Schïedam-Noord Toerclub De Woudhoek Trefpunt-Oost Huisvrouwen ■Gitarist Theo Houtkoop speelt za terdag vanaf 22 uur met- zijn band lJ Blues Bi-'' anco in"'l café Podi- um aan de Lange Haven.- Klaverjassen Toneel Instuif Consumentenbond Nivon De Erker De Essentie Podium *r Ml SO Jaar voorlichting o var wonen en slapen malle slaapkamers, alle woonkamers. De zaak waar u niets vooruit hoeft te betalen HET VRIJE VOLK schiedam DONDERDAG 20 NOVEMBER,1988 'Gemeente, neem SSSW woningen snel over' Morgen zullen de bewoners organisaties officieel stelling nemen tegen de vijf Schied&m- se woningbouwverenigingen. Op een bijeenkomst In de Blau we Brug worden brieven ont huld die onder meer naar de gemeente zijn gestuurd en waarin op overname van de huizen wordt aangedrongen. De aanleiding vormt een schrijven van het ministerie van Volkshuisvesting. Daarin worden alle misstanden opge somd die tijdens een onderzoek in 1984 hij de SSSW werden aangetroffen. Het ministeriële onderzoek werd ingesteld nadat de Natio nale Woningraad met een rap port over de SSSW op de prop pen was gekomen. Daarin werd onder andere geconsta teerd dat miljoenen teveel aan (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In navolging van het Centrum, heeft nu ook Nieuwland de noodklok geluid over de nog op te zetten pool voor opbouwwerk en bewo nersdeskundigen. In een open brief aan de gemeenteraad zegt de werkgroep Wonen en Leven Nieuwland met „inge houden en onbehaaglijke woe de" de beraadslagingen over de werkgeverspooi te hebben gevolgd. Nieuwland steunt de mening'"van Centrum dat de drie oude wijken Zuid, West en Oost de boventoon voeren en dat de rest van de stad buiten spel'komt te staan. „Ondanks alles," schrijft Nieuwland, „ge ven wij de moed niet op en blij ven wij strijden voor ons recht Wij komen er heus wel." Zowel Nieuwland als Cen trum voelen zich achtergesteld ten opzichte van de oude wij ken die al jaren kunnen bogen op professionele steun van op bouwwerkers en bewonersdes kundigen. De kritiek is vooral gericht op de samenstelling van decommissie die de werk geverspooi moet gaan begelei den. In de commissie is Voor alsnog plaats voor drie verte genwoordigers uit de bewo nerswereld. Centrum en Nieuwland vrezen dat die plaatsen automatisch inge ruimd worden voor de drie ou de wijken. De oorzaak van.de conflicten ligt in de.bezuinigin gen die de gemeente in het op- bouwwerk heeft ingevoerd. Van de vroegere vier werkers zijn er nog maar twee over. Zij moeten him werk over het ge bied ten zuiden van de spoor lijn verdelen. De oude wijken hebben al jaren opbouwwerk en willen dat niet kwijt. Nieuw land en Centrum hebben nooit of slechts gedeeltelijk de be schikking over professionele krachten gehad. aannemers was betaald en er bestuurlijk van alles scheef zat. De directeur van de SSSW werd daarop ontslagen. Tot groot ongenoegen van de SSSW en de woningbouwverenigin gen kwam het ministerie on langs pas met een rapport over zijn bevindingen. „Oude koelen," was de reactie. „Sinds.drie jaar verkeren de- woningbouwverenigingen in een crisis-sfeer," constateert het SOBO. „Indertijd is een on derzoek gedaan door het mi nisterie. Inmiddels schrijven we 1986. Voor ons een belang rijk moment om na te gaan oi we de beoogde fusie van wo ningbouwverenigingen moeten steunen. Wat wij moeten vast stellen Is een weinig rooskleu-. rlg beeld. De service aan de huurders is niet of nauwelijks verbeterd. Bestuurlijke en fi- nancieel-technisch gezien is er niets veranderd in positieve zin. Dit heeft bij de bewoners organisaties geleid tot de stel- lingname dat woningbouwver enigingen een achterhaald in stituut zijn," aldus het SOBO. ,JDe woningen moeten zo snel mogelijk worden overgedra gen aan de gemeente." Wethouder Hans van Kleef (Volkshuisvesting) voelt zich door dat laatste zeer gevleid. „Het is altijd goed als bewo ners het functioneren van hun hulshaas kritisch onder de loep nemen. Het doet me goed ais de verenigingen de gemeente een betere huisbaas achten dan de SSSW." Of de gemeente inderdaad het bezit zal overne men, valt te betwijfelen. Van Kleef: „We hebben nog nooit uitgezocht of het wel mogelijk is." Voorzitter Hans Coster van de bewonersvereniging West noemt de stellingname van de andere organisaties een „ko medie" die achterhaald is. Wij vinden ook dat er kantte keningen te plaatsen zijn bij het functioneren van de SSSW. Maar het is waanzin om de huizen over te hevelen naar de gemeente. Stel dat de gemeen te dat zou willen. Het gemeen telijk woningbeheer zou het niet aankunnen. Woningbeheer doet het nu goed. Maar'-dat gaat maar net. Ais je er vier duizend wonmingen bijdoet trek je een wissel op een orga nisatie die goed draalt," aldus Coster. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met een brief aan haar Tweede Kamerfrac tie en een motie in de gemeen teraad heeft het CDA-Schie- dam duidelijk gemaakt dat be zuinigingen in het sociaal cul tureel werk niet kunnen. De christen democraten trekken ten strijde tegen het beleid dat door hun eigen minister Eelco Brinkman dreigt te worden uitgevoerd. „Wij henaderen u vanuit het lokale vlak op een moment dat keren van het tij nog mogelijk is," aldus de CDA'ers in hun brief. „Schie dam is geen Wassenaar. De kortingsmaatregelen zullen niet voor elke gemeente gelijk uitwerken." Eenzelfde stelling neemt de CDA-raadsfractie in door mid del van een motie. Mochten de bezuinigingen toch doorgaan, dan moet bekeken worden of de gemeente met geld het werk in stand kan houden. De fractie noemt het „niet accep tabel" dat subsidies op het so ciaal cultureel werk worden afgebouwd. In de motie draagt zij het college van burgemees ter en wethouders op, deze me ning over te brengen aan de Tweede Kamer-fracties. De aangekondigde kortingen op het sociaal cultureel werk hebben al voor heel wat com motie gezorgd. De kortingen zijn In Schiedam goed voor de sluiting van twee wijkcentra. wegwijzer Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoogstraat 125b 3111 HD Schiedam. Telefoon: 4266646 of 4736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagochtend voorafgaand aan de plaatsing op donderdag in ons bezit te zijn. SCHIEDAM - Honderden droogbloemen, in kleurrijke" composities geschikt, staan vanaf deze week opgesteld in de Branderszaal van Interbook aan de Lange Haven. De droogbloem-arrangementen van de sierbloemenhandel La Fleurette Sechee uit Rockanje, werden vervaardigd door K. Kloosterman-Knip. Zij kweekte de bloemenweelde. Zij droogde de bloemen en maakte ze ge schikt om in de boeketten en bloemstukken te verwerken. De droogbloemen zijn gesto ken in koperen potten of ketels, in handgedraaide keramische vazen en in aardewerk potten. De bloemschikkunstwerkjes zijn te koop. De prijzen varië ren in prijs van 15 tot 150 gul den inclusief de potten, vazen of .andere omhulsels De verkoop-expositie in de Branderszaal in het grachten-; pand bij de Appelmarktbrug, Lange Haven nummer 97,' is in het weekeinde van 20 dot en met 22 november geopend van 11 tot 17.30'uur, het weekeinde van 27 tot en met 29 november van 11 tot 17.30 uur en op de donderdagen 20 en 27 novem ber van 19 tot 21 uur. De toe gang is vrij. y/'ÏU'i Modehuis Broersvest 109-113, Schiedam Tel. OIO-426 74,16 Ook op maandagmiddag en donderdagavond geopend. rTl Ruime parkeergelegenheid t.o. modehuis. mg' (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Twintig in formatiefouten en een serie stijl- en tikfouten telde wethou der Chris Zijdeveld deze week in de afgekeurde minimabro chure over kwijtschelding. „Je hebt geen idee wat een effect deze brochure zou hebben," al dus de wethouder die direct na vragen over het boekwerkje maandagavond tijdens de be grotingsbehandelingen, een exemplaar heeft opgehaald bij de sociale dienst. Naar ver luidt zijn er vijfduizend exem plaren gedrukt en inmiddels ook al weer vernietigd. Kosten: 20.000 gulden oftewel vier gul den per stuk. De fouten die Zijdeveld met een kleurige stift heeft aange stipt liegen er niet om. Ver keerde afkortingen van uitke ringen, omschrijvingen die niet kloppen, informatie die ontbreekt. Ulferd Bruseker (CPN) bracht het boekwerkje maandagavond tot verbazing van onder meer Zijdeveld ter sprake. Volgens de communist was er geld verspild aan tien duizend exemplaren. En dat terwijl de wethouder steeds had volgehouden er niets van te weten. „Toen ik er vragen over kreeg in de commissie, wist ik er inderdaad niets van," erkent Zijdeveld. „Dat was iets van mijn voorganger Herman Posthoorn, die de fol der ook heeft afgekeurd. Maar dat er iets stiekum is gebeurd, klopt niet. De raadsleden heb ben op elf april een exemplaar van de folder gekregen." Een raadsel is wel hoe de folder, ondanks dc veelheid I aan fouten, toch bij de drukker heeft kunnen belanden. Een uitgebreide overleggroep heeft zich met de fabricage bezigge houden. Vermoedelijk kreeg Posthoorn het boekwerkje pas onder ogen, nadat er al enkele duizenden van de persen wa ren gerold. Inmiddels heeft de commis sie sociale zaken zich al uitge- SCHIEDAM De Schie- damse politie heeft zes meisjes uit Den Haag aangehouden op verdenking van diefstal. De dames, in de leeftijd van 17 tot en met 21 jaar, zouden uit de kledingzaak Bluetiek In aan de Broersvest enkele spijkerbroe ken hebben gestolen. Terwijl één van henenkele broeken paste, ging de rest er omheen staan waarna de kledingstuk ken In een tas verdwenen. Pas na het vertrek van het zestal bemerkte de bedrijfsleider de diefstal en alarmeerde hij de politie. Deze kon de meisjes op de - Hoogstraat aanhouden. Ze hadden de broeken nog bij zich. Ze kregen een proces ver baal. sproken over een alternatief voor de gewraakte folder: losse stencils. Per onderwerp wordt de inmformatie op een a-vler- tje gegeven. „Dat is veel mak kelijker voor het publiek," meent Zijdeveld die inmiddels het fiat van de commissie op zak heeft. „De stencils kunnen overzichtelijk in een rekje wor den gestopt en een ieder kan er zoveel als hij maar nodig denkt te hebben pakken. Een folder in vierkleurendruk kan ook zijn nadelen hebben." SCHIEDAM De zevenjari ge Roland van der W. is licht gewond geraakt bij een aanrij ding op de Westfrankenlandse- weg. Het ongeluk ontstond toen het jongetje zonder op te letten tussen twee geparkeerde au to's door de rijbaan op rende. De automobilist kon hem niet meer ontwijken. De film White Nights van regis seur Taylor Hackford is vrijdag 21 november ie zien bij de Filmclub Schiedam (Nieuw- straat 12), Het verhaal gaat over een uit Rusland gevluchte balletdanser. Door een vlieg tuigongeluk komt hij na ja ren weer in zijn vaderland terecht. Daar pakt de KGB hem op. Aanvang 21.30 uur. Toe gangsprijs: 5,-, donateurs be talen ƒ4,- 'De kunst van verzamelen en het verzamelen van kunst', is de titel van een lezing voor de Weten schappelijke Kring te Schiedam en Vlaardingen, woensdag 26 november. De lezing wordt ver zorgd door prof. mr P. Sanders, emeritus hoogleraar aan de Erasmus Universiteit. Aanvang 20 uur. Plaats: De aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112. Keramiek van van Mieke Bij- kerk-Hanse Is tot en met 31 de cember te zien in de galerie van het Schielandziekenhuis (Stad- houdersfaan). De objecten ge ven ©en beeld van het wisse lend landschap. Soms veran dert het landschap, de aard korst scheurt, barst open en nieuwe aardlagen komen te voorschijn. De galerie is dage lijks geopend van 9 tot 20 uur. Toneelgroep Betonbuurt uit Utrecht speelt Zo gaat dat te genwoordig,'vljdag 21 november in 't schooltje aan de Pereniaan 5. Het toneelstuk gaat over het alledaagse '.wén in een arbei dersbuurt. Dé toneelavond Is een initiatief van de Stichting Samenlevingsopbouw Schie- dam-Noord en de wijkvereni- ging Tuindorp. Aanvang 20 uur. De toegang Is gratis. De Toerclub Rijnmond rijdt zondag 23 november een 'Veld-fiets-tocht'. Deze tocht, over een afstand van dertig ki lometer, voert door het gebied van de Broekpolder en het Mid- den-Deilland. Het is een fiets tocht over gebaande en onge baande wegen. Deelname staat voor iedereen open. De start is om 10 uur bij de Wielerbaan Schiedam aan de Oiympiaweg. Deelname kost 2,50. Inlichtin gen: tel. 4357266. Vanavond is in de kantine van de wielerbaan een ledenraadsvergadering. Op de agende staam onder meer: bestuursverkiezingen, verkie zingen van commissieleden, concept begroting 1987, vast stelling toerprogramma 1987 en het clubshirt. Aanvang 20 uur. Dienstencentrum de Woudhoek (Heijermansplein 35) heeft vonr zondag 23.november een thee dansant in pétto. Vananf 13.30 uur is de zaal open. Kaarten zijn aan de balie van het dien stencentrum verkrijgbaar van 9 tot 16 uur, alleen op werkda gen. De kosten bedragen ƒ1,- (inclusief een wanne consump tie). Buurtcentrum Trefpunt-Oost (Celsiusstraat 2) biedt wekelijks de voigende cursussen en acti- vitieten aan: Maandag van 13.30 tot 16 uur een naaicursus en vanaf 19.30 uur een foto club. Dinsdag van 14 tot 16 uur creatieve uurtjes voor vrouwen. Woensdag van 14 tot 16 uur al lerlei kinderactiviteiten en van 19.30 tot 23 uur bingo voor vol wassenen. Vrijdag van 10 tot 11 uur yogalessen. Zaterdag van 13 tot 16 uur discodans en breakdance. Zondag van 13 tot 16 uur fiims. Belangstellenden kunnen zich nog opgeven voor deze activiteiten. Ook zoekt het buurtcentrum nog vrijwilligers. Inlichtingen: tel. 4621089. De leden van de nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Schiedam, vieren dins dag 25 november Sinterklaas in zaal Irene (Nieuwe Haven 155).. Aanvang 14 uur. inlichtingen: tel. 4731656. De Schiedanse Scheidsrech- tersvereniging heeft voor van avond een klaverjascompetitie' op het programma staan. Op het spel staat de wisselbeker. Deelname is gratis. Zij kaarten" in de kantine van de voetbal- •- vereniging Schiedam. Aanvang 20.30 uur. De toneeiverenlng Utile Dulci ,p speelt zaterdag 22 november de komedie Eva Bonheur variT j Herman Heijermans in het Pas-* sagetheater. Aanvang 20.15 uur. De toegangsprijs is de ré- daetie nog niet bekend, De ieden van de Stichting in- stuif Schiedam kunnen zondag 23 november terecht in zaai Ire ne (Nieuwe Haven 155) voor een disco-avond. John de Laat staat die avond achter de draaitafels. Aanvang 20.30 uur. Toegangsprijs 5,-. De werkgroep Schiedam van de Consumentenbond vergadert vanavond in zaal 1 van de Blau we Brug (Bachplein). Aanvang 20.30 uur. Op de agenda staan onder meer: werkgroepversla gen, onderzoeken groslijst en - de Consumentengids van no vember. Het Nederlands insituut voor Ontwikkeling en Natuurvrlen- denwerk (NIVON) maakt zater dag 22 november een excursie naar het Staeiduinse Bos. Daar bezoeken de deelnemers het informatiecentrum De Oude Koestal, waar hen een dia-serie en een lezing over het wei en wee van het Staeiduinse Bos te wachten staat. Daarna maken zij een wandeling. Belangstel lenden moeten zich om 9.30 uur verzamelen bij station Schiedam/Rotterdam-West. In wijkcentrum De Erker (Jan van Avennestraat 32) Is vrijdag 21 november een speelgoed- en kiedingbeurs. Degenen die iets te koop willen aanbieden moeten contact op nemen met. de Erker, tel. 4267767 of 'v';' 4263161. Van 9 tot 11.30 uur'ts er gelegenheid om de kleding" te brengen. De verkoop is vanc 13.30 tot 16 uur. Van 17.30 tot' 18.30 uur kunnen spullen die niet verkócht zijn weer opge- haald worden. '",wI De tentoonstelling inet textiel van Lenie Spanjers en foto's, van Ben de Vries Is dit week- - einde voor het laatst te zien in Galerie de Essentie (Korte Kerkstraat 9). Openingstijden: donderdag en vrijdag van 10 tot 12.30 uur en donderdag van 19 tot 21 uur, zaterdag van 12 tot 17 uur. 'f \t De lormatle Blues Bianco, de nieuwe groep van Theo Hout- koop, bestormt zaterdag 22 no vember Podium, met stevig swingende blues. Al eerder was deze band te zien in café Podi-^ um (Lange Haven). Blues Bian-, co zegt een frisse kijk op de blues-traditie te hebben. Een groot deel van het repertoire bestaat uit eigen nummers Aanvang 22 uur. Het Schielandziekenhuis aan de Stadhouderslaan heeft dit i weekeinde EHBO-dienst, tel. t 4733733. Ambulance, tei.' 4333300. Huisarts: bellen met de boodschappendienst, tel." 4206611. Spoedrecepten, tel. 4261480. Tandarts: J.H. Corne-' lisse. Buys Ballotsingel 67, tel. 4153461. Spreekuur van 17 tot 18 uur, op zaterdag en zondag/ Sngel 51 (achter Broersvest) Schiedam. 010 - 4267920

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1