14 Raad boycot Zuidafrikaanse artikelen Eindelijk vuurwerk in begrotingsdebat W is net zo goed als gemeentelijk woningbeheer* VERHUIZEN 'ZONDER KATER 'N EEUW LANG WATER' 'Zoek in een museum eerst de koffiekamer' tp»* 'Schiedam een tweede Bophal?' Raadscommissie ^gearresteerd' Onderschatten WS Burgemeester Scheeres:,JJit is wel erg goedkoop (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Raadslid Adri Reijnhout (D66) heeft burgemeester Scheeres van Schiedam be schuldigd van ondemocratisch en onbehoorlijk gedrag. Volgens de democraat is het Scheeres ge weest, die een nog niet gepubliceerde nota over erfpacht aan de PvdA-fractie heeft overhandigd. De socialisten werden daardoor bevoorrecht. De burgemeester zou dat in een telefoongesprek met Reijnhout hebben bevestigd. Ck Omgekeerd Huiverig Band mm „Het' HET VRUEVOLK schiedam (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Er komt geen Zuidafrikaanse sinaas appel het Schiedamse Stads kantoor meer binnen. Als het aan de Schiedamse gemeente raad ligt worden er helemaal geen Zuidafrikaanse artikelen meer gekocht voor en door al le gemeentelijke instellingen. De gemeenteraad nam gister avond tijdens de begrotings behandeling met twintig stemmen vóór (PvdA en Klein Links) en dertien stem men tégen (WD en CDA) een motie aan met deze strek- king. De indieners van de mo tie, CPN, PSP/PPR en D66, moesten wel een belangrijk deel van de boycot-motie la ten vallen. Fractievoorzitter Gé Brouwer (PvdA) wilde al leen voor een afgezwakte ver sie stemmen. De gemeente hoeft nu niet aan alle Schiedamse bedrij ven en instellingen, waarmee zaken wordt gedaan, te vra gen om de economische ban den met Zuid-Afrika te ver breken. Deze bedrijven hoe ven niet bang te zijn dat zij geen opdrachten meer zullen krijgen van de gemeente. In de oorspronkelijke versie van de motie zou handel met het land „waar rassendiscrimina tie tot wettig systeem is ver heven" wél consequenties voor hun relatie met de ge meente hebben. „De gemeente Schiedam mag geen directe of indirecte steun geven aan het Zuidafri kaanse apartheidsregime. De huidige regering kan mede door buitenlandse handel en 'investeringen aan de macht blijven. De boycot van een ge meente in Nederland kan een grote steun zijn voor de poli tieke organisaties van de on derdrukten, de zwarte vakbe weging. de Zuidafrikaanse Raad van kerken," stelde CPN-raadslid Ulferd Bruse- ker, die de boycot-motie aan de orde bracht. De motie werd mede-ondertekend door de D66-er Adri Reijnhout en PSP/PPR-lid Bart de Leede. De gemeente gaat andere instellingen in de stad, zoals het ziekenhuis, bejaardenoor den en dienstencentra oproe pen de boycot te volgen. De gemeente wil proberen om via de Vereniging van Neder landse Gemeenten andere ste den in het land ertoe te bren gen him voorbeeld te volgen. Brouwer wilde ook weten of politieke vluchtelingen uit Zuid-Afrika in Schiedam wel kom zijn. „Voeg de daad bij het woord en biedt de vluchte lingen huisvesting aan," aldus de PvdA-er Bruseker. „Dat kan allemaal al lang in Schie dam. We hebben toendertijd met die Tamils ook onderdak aangeboden, maar daar pra ten wij niet over," was daarop het wat pinnige antwoord van wethouder Hans van Kleef. W2 v>.a' X'5" Burgemeester beschuldigd van ondemocratisch gedrag In een reactie noemde Scheeres de democraat 'dema gogisch' en wees hij alle be schuldigingen van de hand. De nota zou door één van de PvdA-wethouders aan de so cialisten zijn overhandigd. De felle woordenwisseling tussen beide politici vormde de uit smijter van een toch al leven dige laatste ronde van de be grotingsbehandelingen. Volgens Reijnhout was (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Schiedam kreeg, na twee dagen 'leute- j ren', dan uiteindelijk toch waar het recht op had: vuur werk in de derde ronde van de i begrotingsbehandelingen. Een stief kwartiertje grollen en I grappen van clown Verhuls- i dónk (WD), aan de lopende band interrupties, interessante .woordspelingen .tussen kwade wethouders ên, rebellerende i raadsleden en, als bel voor de borrel, een boze burgemeester. Het onverwacht hete avondje werd afgesloten met een una- i niem fiat voor de begroting, want een tweede Vlaardingen wordt Schiedam natuurlijk nooit. De beraadslagingen werden rustig geopend door fractie voorzitter Gé Brouwer van de PvdA. Hij pleitte voor het op nemen van slachtoffers van i het apartheidsregime in Zuid- j Afrika en vond dat een besluit over een woonwagenkamp .op een terrein aan de Schie moest - .worden uitgesteld. Hij kreeg daarvoor de hele raad achter zich. De WD kreeg het vervol gens zwaar te voortduren. Het CDA en later klein links (CPN, PSP/PPR en D'66) kwalifi ceerden de liberale fractie als Cv een 'bijwagen van de PvdA'. cDe oorzaak lag in het ontbre- iken van een collegewerkpro- gramma waar een detaillisti- sche beschrijving van het be- •v/ieid voor de komende vier jaar in hoort te staan. De college lid partners PvdA en WD vinden i een collegewerkprogram niet nodig. De WD had zich vol gens de oppositie overgeleverd aan de genade van de socialis ten door tijdens de benoeming van het college te stellen dat het partijprogramma van de -<«- PvdA als leidraad voor het col lége" zou gelden. De liberalen maakten destijds een uitzonde ring voor vliegveld Zestienho ven waarover de beide partijen het niet eens zijn. Fractievoorzitter Gerard Verhulsdonk toog naar het j spreekgestoelte voor een ui- -terst amusante verhandeling 'ÉéiW/tA MÉikI Begrotingsbehandelingen Schiedam. Ondanks het bij tijd en wijle losbarstende ver bale vuurwerk, werd niet iedereen geboeid. Ambtenaren lezen rustig hun krantje terwijl het c ollege aandachtig luistert. (Foto Arie Waperaar) maar van e:ht repliek diende hij de oppositie niet. „Een bij wagen? Mag ik dan even her inneren aan Atie Hoogendijk in Vlaardingen (D66 red.), die je als 'slaapwagen' van de PvdA zou kunnen zien." Ver hulsdonk doelde op de relatie die Hoogendijk onderhoudt met PvdA-fractie voorzitter John Ranshuysen. De eminente WD-voorman zorgde met zijn 'optreden' voor een uitstekende sfeer, die niet door iedereen op prijs werd ge steld. Adri Reijnhout (D66) fronste als volgende spreker al meteen de wenkbrauwen om zijn betoog ernst bij te zetten, evenals Ulferd Bruseker (CPN) en Bart de Leede (PPR/PSP). De laatste zei zich niet te kunnen vinden in de 'hoerastemming' en tracht te die te doorbreken door felle kritiek aan het adres van wet houder Chris Zijdeveld. Zijn minimabeleid zou niet kloppen. „Het is ernstig dat Zijdeveld het minimabeleid bagatelli seert," meende het PSP/PPR- raadslid. Zijdeveld verslikte zich bij na van kwaadheid tijdens zijn antwoord. „Ik bagatelliseer he lemaal niets. Ik heb gezegd dat er op een veelheid van terrei nen minimabeleid wordt ge voerd en dat het noodfonds in vergelijking met het totaal be drag aan uitkeringen, slechts enkele tonnen telt." Hij gaf nogmaals toe dat het gebruik van het Fonds Bijzondere No den moeilijkheden met zich meebrengt in verband met richtlijnen van de overheid. „Ik kan natuurlijk met een ton geld op de Koemarkt gaan staan. Dan zijn we het zo kwijt maar bereiken we er niets mee," aldus Zijdeveld. SCHIEDAM „Moeten wij dan eerst een Bophal worden?" Onheilspellende woorden gisteravond van CPN'er Ulferd Bruseker. Hij had het over de milieuconfe rentie die, op initiatief van Schiedam, gehouden zou moeten worden. Wethouder. Chris Zijdeveld achtte Schiedam eerder deze week internationaal niet bekend genoeg om een dergelijk ini tiatief te nemen, „Futloos en zonder elan," concludeerde Bruseker. Volgens hem kon dan alleen een milieuramp de ogen nog doen openen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Bij de SSSW zijn de bewoners niet slechter r„ af dan bij het gemeentelijk wo ningbeheer." Dit is de stellige mening van directeur Cees Kamminga van de SSSW, de S) werkmaatschappij van de vijf Schiedamse woningbouwver enigingen. Hij reageert op de stellingname van zeven bewo nersorganisaties. Die zien het liefst dat de woningbouwver enigingen en de SSSW worden opgeheven en de huizen bij de "'"gemeente worden onderge- 5' bracht. De bewonersvereni- ging Schiedam West is het "daar als enige niet mee eens. J» In het verleden is Kammin- ...ga al eens eerder met een der- /gelijke mening geconfronteerd. "Vorig jaar deed de bewoners- I „commissie Bachplein een drin gend verzoek aan het adres van de gemeente om het be heer van de huizen van de SSSW over te nemen. Een ver zoek dat niet werd ingewilligd. „Toen ging het ook om wonin gen die eigendom zijn van de gemeente en alleen beheerd werden en worden door de SSSW," herinnert Kamminga zich. „Nu gaat het ook over de huizen die eigendom zijn van de woningbouwverenigingen. Kijk, onmogelijk is het natuur lijk niet. Als de woningbouw verenigingen zich opheffen, kan er van alles gebeuren. Maar op dit moment zijn wij een redelijk draaiende organi satie. We zijn op weg de op één na beste van het land te wor den," aldus de zelfverzekerde SSSW-directeur. De ontwikkelingen in Schie dam staan haaks op die in de meeste gemeenten in ons land. Doorgaans zijn het de gemeen telijke woningbedrijven die in moeilijkheden verkeren en hun bezit overdoen aan corpora ties. „Dat is ook logisch," vindt Kamminga. „Er zijn plaatsen waar de gemeenten door de womingbouwvereni gingen worden uitgesloten van nieuw bouw. Dat kan op basis van de wet. Het gemeentelijk woning bedrijf blijft zitten met een oud huizenbestand. Op het laatst moet daar grof geld bij en wordt besloten de woningen af te stoten." In de Schiedamse situatie ontfermt de gemeente zich steeds vaker over de nieuw bouw en vallen de woning bouwverenigingen doorgaans buiten de boot. Schiedam is destijds op grote schaal gaan bouwen, omdat de verenigin gen het lieten afweten. De nieuwbouw werd voor het aan het licht komen van het zoge noemde SSSW-schandaai, nog wel aan de verenigingen in be heer gegeven. Sinds de ontdek king van de misstanden bij de werkmaatschappij, staat de gemeente daar huiverig tegen over. Uit een rapport van de Nationale Woningraad bleek in 1984 dat miljoenen guldens te veel waren betaald aan aanne mers en er bestuurlijk het no dige verkeerd zat. Scheeres te ver gegaan door zijn positie als burgemeester te vermengen met die van wet houder voor Economische Aangelegenheden. „U staat als burgemeester boven de partij en. Dat is wat anders dan de wethouders die gekozen zijn. Door een ambtelijke notitie te laten circuleren in uw eigen partij, is de PvdA bevoordeeld. U brengt daarmee uw goede naam als burgemeester ern stig in gevaar," stelde Reijnhout.,,Deze partijdigheid is onaanvaardbaar en ik wens de burgemeester ter verant woording te roepen."Zichtbaar geïrriteerd diende Scheeres de democraat van repliek. „Dit is wel erg goedkoop," meende hij. „Ik weet dat ik binnen deze raad een zeer bijzondere posi tie heb. Maar burgemeester en wethouders zijn verantwoorde lijk voor het beleid. De notitie is ter tafel gekomen in het col lege. Het is dan duidelijk hoe de nota bij de PvdA terecht is gekomen. Het is heel normaal dat de wethouders met hun partij overleggen." Reijnhout bleef bij zijn stel ling dat Scheeres hem telefo nisch had meegedeeld dat hij persoonlijk de nota aan de PvdA had gegeven. „Ik kan het helaas niet bewijzen," zei hij na de beraadslagingen. „In het vervolg zal ik alle gesprekken die ik met Scheeres via de tele foon voer, op band opnemen. Reijnhout (D66):„ Vanaf nu neem ik alle gesprek ken op de band op." (Fo to's Arie "Wapenaar Scheeres maakt zich er met een woordspelletje vanaf." De democraat had zich in de pauze in nog gespierdere taai uitgelaten. „Ik zoek dit uit tot op de bodem. Ik ga naar het ministerie van Binnenlandse Zaken om dit aam de orde te stellen." Wegens het 'gebrek aan bewijs' zag hij van dat laatste af. In de nota, die al enkele we ken bij de socialisten in han den is, staat het veelbesproken erfpachtbeleid van het college op een rijtje. Het college werd door een motie in mei dit jaar gedwongen haar visie te for muleren. De nota is tot onge noegen van enkele partijen in de raad enkele maanden te laat en moet nog worden uitge deeld. SCHIEDAM „Een hon derdjarig oudje uit Schiedam, vertelde aan een jonkie hoe het kwam, dat hij zonder kater, al een eeuw lang water, en ge zondheid tot zich nam," Zo luidt de tekst van de limerick waarmee M. Voogt een wed strijd uitgeschreven door de Schiedamse nutsbedrijven heeft gewonnen. Voogt is chef van de Hoofdafdeling Gas en Water bij de nutsbedrijven. De wedstrijd werd uitgeschreven als onderdeel van de viering van honderd jaar waterleiding in Schiedam. Behalve Voogt, vielen nog zestien Schiedam mers in de prijzen. Allen krij gen zij een reis naar de Bies- bosch aangeboden waar zij een kijkje kunnen nemen bij de waterreservoirs aldaar. SCHIEDAM De raads commissie voor algemene en bestuurlijke zaken (ABZ) zit begin volgende maand (waar schijnlijk) voltallig in het Schiedamse politiebureau. En dat op haar eigen verzoek. De politici zullen op het bureau eerst vergaderen en vervol gens een avondje voorlichting krijgen over het reilen en zei len van het korps. Ze krijgen onder meer een voorlichtigs- fiim te zien over de manier waarop arrestaties worden verricht en over de opleidin gen van agenten. De voorlich ting is bedoeld voor de raads leden die dit jaar voor het eerst in de gemeenteraad zijn gekozen. VRUDAG 21 NOVEMBER 1988 Kunstkenner Pierre Jansen sprak gisteren vierhon derd Vlaardingse huisvrouwen toe. Hij leerde hen kunstkijken. (Foto: Arie Wapenaar) VLAARDINGEN Hoe over leef je een museum? Kunst kenner Pierre Jansen weet het: „Loop door tot u iets moois ziet. Of nog beter; loop eerst het hele museum door, zodat u weet waar alles staat en hoe veel zalen er zijn. Drink een kopje koffie in de koffiekamer, want die zoekt u het eerst. Wandel in de museum-tuin. Bekijk de expositie desnoods tegen de voigorde van de ten toonstelling In. Probeer u voor al thuis te voelen en heb niet dat benauwde gevoel van gut gut, nou moet ik Kunst gaan zien. Néém uw kinderen of uw klein kinderen mee," vervolgt de goede raad van Jansen. „Dat is heerlijk. Niet dat ze enige belangstelling voor de tentoon stelling zouden hebben. Wel nee, ben je mali Kinderen zien altijd hele andere interessante dingen in een museum, zoals de luchtroosters in vloer. Mijn zoontje zei me vroeger eens tij dens de opening van een ex positie, terwijl hij met zijn handje over het wollig tapijt streek: 'Knap hè pappa, het kleed is helemaal met de hand gemaakt". Prachtig toch!" Pierre Jansen sprak gistermi- dag in de Vlaardingse zaal Tri angel voor vierhonderd leden 'van de Nederlandse Vereniging van Hulsvrouwen, afdeling Vlaardingen. Jansen zegt, dat de bezoekers zich moeten blij ven realiseren dat een museum is gemaakt voor hen In plaats van andersom. Volgens hem moeten ze het zich daarom lekker gemakkelijk maken. Voor wie het nog niet wist: „in een museum verblijven is zeer vermoeiend," waarschuwt de kunstkenner. „Alles is er an ders. Neem bijvoorbeeld het licht. Buiten wisselt het licht, doordat af en toe een wolkje voor de zon komt en zo meer. Niet in een museum. Daar is het Jicht altijd hetzelfde. Effen licht. En dan de lucht; die is gezuiverd, chemlcaliën-vrij ge maakt. Hoe mooi een museum ook in de bossen ligt, binnen is alles direct anders. De frisse buitenlucht ben je in een klap kwijt. Ik zeg het nog eens; aan musea moet je wennen. Ik zelf krijg er na een dag kloppende hoofdpijn." Als de bezoekers Jansens raad opvolgen en zich lekker voelen in een museum, dan kan „het" pas gebeuren. Tenminste, zo meent Jansen: „Dan loopt u vlot de zalen rond, zoals u dat ook in een bos zou doen. ik weet zeker, dat u daar niet el ke boom bestudeert. Nee, u loopt, ziet iets aardigs en stopt, U denkt, tja, wat zou dat nu zijn? En dat Is „het". Dat is 't helemaal. Rustig kuieren en dan denken, 'hee, dat Is nu aardig'. Op die manier kunt u ontspannen een expositie be zoeken." Het vingertje van de kunstken ner gaat vermanend omhoog. Jansen: „Dus niet bij leder schilderij kijken, wie het ge maakt heeft. Dan bent u na drie schilderijen doodmoe. Niet doenl Je ziet veel te veel men sen direct al bij de ingang zo doen Jansen houdt daar bij zijn hoofd onhandig scheef en heel laag bij de grond. Die mensen willen het kaartje le zen. Nergens voor nodig. Kan u het schelen, wie het gemaakt heeft? Belangrijker is, wat u er van denkt en of u net mooi vindt." „Nee nee," vervolgt hij, „het is veel meer een reflex, die u doet stilstaan en u even naar een schilderij laat kijken. Maar dan wordt het aardig om u af te vragen hoe een schilderij in elkaar zit. Dat is niet moeilijk, want kunst is gemaakt door mensen. Daarom kan iedereen zien hoe het in elkaar zit. En tenslotte, natuurlijk, is de ma ker interessant en, nog belang rijker, uit welke tijd hij komt. Onthoudt u maar dat kunst van mensen is en niet oooooh's en aah's," zo meent hij. Jansen is reuze op dreef en krijgt steeds meer schik in het geboeide publiek. Hij zegt, dat hij er vanuit gaat dat Je een zaal vol publiek niet 'moet on derschatten'. Jansen: „Ik blijf het herhalen tegan vrienden van mij; het publiek weet meer dan je verwacht en u gaat dat bewijzen. Kijkt u eens naar de ze dia. U stelt zich voor, dat u de eerste zaal van een muse um binnenstapt en u ziet dit. Ja, inderdaad, een mooi schil derij. Van wie Is het? Wie heeft het gemaakt? U zult zien, dat u het best weet. Potter? Nou, nee. Ruysdael, Steen, eh, ik zal het u zeggen. Dit schilderij is van Rubens. Mooi landschap, hè? Ja. Mensen aan het werk, vee in de wei, de bossen. Kort om, het staat keurig op een rij tje. In de zaal komen nu de eerste reacties. Maar Jansen raast door: „Nu gaat u zich afvragen, hoe het schilderij in elkaar zit. Dat lijkt ingewikkeld, maar is het toch niet. Want Rubens was een mens, met daarbij ho rende eigenschappen. Nu moet u weten, dat de man een wei- varend persoon was. Had veel werken verkocht, woonde In Engeland; alles was ok met hem. Dat kun je zien aan het ordelijke in al die doeken die hij heeft gemaakt. En kijk eens naar het land schap. Alle lijnen en het licht leiden naar een kant. Het doek is een soort tunnef. Ook de re genboog wijst in die richting. ledereen kan dat zien. Het schilderij is gemaakt in 1600, toen nog geen verftubes be stonden. De schilders maakten de verf zelf en konden alleen in hun atelier werken. Dus Ru bens heeft het schilderij hele maal zelf verzonnen. De rust en ik zou haast zeggen saai heid is bedacht," analyseert Jansen. Bij een volgend schilderij van de Deutser Caspar David Frie- drich houdt hij een soortgelijk praatje. Alieen leeft de Duitser (1820) in een spannender tijd --oorlog van Napoleonhet geen in het schilderij volgens de kunstkenner terug te vinden is. Langzaam maar zeker praat Jansen zijn publiek door de tij den heen en belandt in de twintigste eeuwwaar de mo derne kunst haar intrede doet. Hij heeft geen begrip voor mensen, die zeggen dat ze niets in moderne kunst zien. „U kunt toch kijken? Dan voelt u vanzelf wel wat er bij de schilder leeft. Probeer het maar." En de zaal? Die pro beert het. Met een uiterst pijnlijke rug, geschaafde handen en contactlijn! onder m'n nagels, zit ik achter de schrijfmachi ne. Iedere aanslag doet zeer omdat beide wijsvingers die pe sneden vertonen, ontstaan door ondeskundige gebruik van een Stanleymes. Vloerbedekking leggen in het halfduister is geen werk voor een hoofdarbeider, maar met de huidige BTW-hoogte moet je wel. Om de kosten nog meer in de hand te hou den, hol ik dagelijks naar de beste ijzerzaak in town: Zee man op de Broersvest. Vroe ger mocht je in de bakken graaien, tegenwoordig' moet je met veel omhaal uitleggen dat de twintig Parkertjes niet langer mogen zijn dan de pleister op de linker wijsvin ger en niet dikker dan een lu ciferhoutje. Dat kost tijd. Kostbare tijd die ik had kunnen gebruiken om naar houthandel Van Thienen te snellen omdat de gemiddelde lengte van mijn generatie niet toereikend is voor het verven van de boven ste helft van de muren en het plafond van het trappenhuis. Daar moet een twee meter lange bezemsteel voor wor den aangeschaft. De HEMA herkent mij reeds aan de witte spikkels in m'n haar, de vlekken in m'n spijkerbroek en de vele em mertjes veegvaste muurverf uit de aanbieding. Maar ook dat schiet niet op, want het lijkt wel of aanbiedlngsverf nog sneller de muur Inzuigt dan de verf tegen de gewone prijs. Van Loenens Colorcen- trum, hoe bedenk je zo'n naam, bombardeer ik met een stukje novllon omdat mijn huisgenote de kleurgevoelig heid heeft overgenomen van de architect Heuvelhorst uit de Aleidastraat. Of is zij op gestookt door de herfstkleu ren die zo hier en daar nog schitteren tussen' de fraaie, vervallen gevels in het histo risch hart van de stad? Om kort te gaan, lk ben aan het verhulzen. Een sport die ik niemand toewens, omdat het net als voetbal, gepaard gaat met regelzucht, erger nis, agressie en perfectioni- osme. Ieder vlekje of spatje wordt opgemerkt. Alsof een beetje sfeerverlichting, een bos bloemen of een aardig stuk keramiek geen uitkomst kunnen bieden. Een mooie plant doet wonderen op het net niet dichtgekiopte naadje ,van het parket, dat met noes te vlijt en een geleende decou- peerzaag na twee dagen het grauwe beton kleurt Maar gelukkig bemerk je in zulke dagen dat Schiedam een uiterst tolerant'stadje is, al zal Sinterklaas daar an ders over denken. Je consta teert dat er vele hulpvaardige Schiedammers rondlopen al zou ik het liefst alles alleen willen doen. Een bekende tekstschrijver sleurt met to meloze energie stoelen, tafels en andere huisraad in het ge huurde bakje. Samen sjouwen we een gasfornuis omhoog dat in mijn herinnering nog loodzwaar Is. Gelukkig geven de woorden ,het is altijd zwaarder als je genuttigd hebt van Schiedams vocht" mij enige troost. De lankmoedigheid van de Schiedamse politie verdient eveneens een pluim. Ook zij hebben begrip voor worstelen de verhuizers. Wel vier keer rijden zij meewarig glimla chend voorbij de op de stoep geparkeerde auto. De voet blijft op het gaspedaal en het bekeuringsblok In' de borstzak van het cowboyjack. En na weken verven, stape len, in-en uitpakken en ge kreun loop je weer met rechte rug, gepoetste schoenen en een plooi in de broek door Schiedam. Met milde gevoe lens kijk je naar het stads kantoor waarboven honder den vogels zwermen. Wach tend op de komende winter om dan vliegensvlug zuid waarts te trekken. Met een diepe zucht van voldoening ga ik achter het bureau zitten om te ontdekken dat de schrijfmachine is vervangen door een computer. Ach, ver huizen ia ook een vorm van innovatie. MEINDERT BUTTEN- SLUISER

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1