Woóiièxpösitie over 48 luxe terrasappartementen ■4 Extra geld voor künstaankopen Slagersinventaris, loempia^s en geld weg Tien jaar Jeugdland in het Stedelijk j Vernielers van j auto's aangehouden SIJSJESLIJMER BETRAPT Auto te water Viernieuwe straatnamen Auto, gelden kleding gestolen op komst Opgelicht -door glazenwasser' kerdeheer K. BOON |pil| Piipii 2e van Leyden Gaelstraat 38 - Vlaardingen (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Sommelsdijksestraat wordt niet gesloopt. Het college van burgemees ter en wethouders ziet af van zijn eerdere be sluit om de smalle straat in Schiedam Zuid met de grond ge lijk te maken. De koers verandering is vooral te danken aan de protes ten van de bewoners. De sloopplannen be staan al geruime tijd. De bewoners van de twaalf huizen hebben met onderzoeken aan getoond? dat sloop niet nodig is en de woningen in goede staat verkeren. Het gemeentebestuur had de onderzoeken steeds naast zich neer gelegd maar ziet daar nu de zin wel van in. Dolf de Vries, Carry Tefsen, Lies de Wind en Bart de Graaf (v.l.n.r.) in 'Boefje': za- j terdag 18 de cember in het Passage Theater., 'T-ïS.,: - -'f 1 Schiedams smalste straatje, de Sommelsdijksestraatblijft behouden. Het gemeen tebestuur ziet af van sloop. (Foto's Arie Wapenaar) Feest Het Bouwfonds wil met een 'woonexpo' in zaal de Ark de behoefte peilen naar 48 lu xe terrasappartementen aan de Scheepvaartweg in Woudhoek, (Repro Arie Wape naar) Stadsgehoorzaal Harmonie Filmhuis Jeugdtheater Schuurkerk Foppentheater Passage Theater ;f Na een dienstverband van ruim 32 jaar, 2al onze medewer- chef onderdelenverkoop, per I januari a.s. gebruik maken van de regeling vervroegd uittreden. Als blijk van waardering en om onze relaties in de gelegen heid te stellen afscheid van hem te nemen is er op 10 de cember a.s. van 16.00 uur - 20.00 uur een receptie in onze showroom aan de 2e van Leyden Gaelstraat 38 te Vlaar dingen.' U kunt dan tevens kennis maken met zijn opvolger, de heer J. Rosenthal. Wij zouden het zeer op prijs stellën u bij deze gelegenheid te mogen begroeten. Direktie en medewerkers E.V.A.G. Servicebedrijven B.V. HET VRIJE VOLK Sommelsdijksestraat sloop is van de baan VL(KLN DINSDAG BJÏECEMBEfl 198S „Wat denk je, wij zijn na tuurlijk hartstikke blij," zegt Bob Meülendijk, één van dè be woners en voorzitter van de stichting tot; behoud van de Sommelsdijksestraat „Maar het is aan de andere kant na tuurlijk walgelijk zo gemakke lijk als er van mening wordt veranderd. De afgelopen tijd werden de resultaten van on- derzoeken die wij hebbenge pleegd niet ontvankelijk ver klaard. En nu wordt er opeens A 1 - wel naar geluisterd. Het zijn oude gegevens die al die tijd al bekend waren." In zijn voorstel aan de ge meenteraad (die maandag avond vèrgadert) stelt wethou der Hans van Kleef (stadsver nieuwing) dat de kwaliteit van de woningen sinds 1984 aan merkelijk Is verbeterd. In dat jaar bekeek de gemeente de huizen waarna besloten werd tot sloop. „De woningen zien er 'veel beter uit dan toen," zegt SCHIEDAM Het'gemeen tebestuur wü het fonds Aanko pen^Kunstwerken vergroten met 50.000 gulden. Eterder was 25.000 gulden beschikbaar 'ge steld. Van daadwerkelijke aan kopen kan echter nog geen sprake zijn omdat de kunst wetken niet kunnen worden on dergebracht. Het is de bedoe ling dat daar een artotheek (bibliotheek voor kunst) voor to":hét leven wordt geroepen. Met het extra; bedrag voor künstaankopen moet de inko menspositie van kunstenaars in Schiedam wordenverbe terd. Met ingang van januari volgend jaar wordt de zoge noemde Beeldende Kunste naars Regeling van het rijk af geschaft waardoor veel kun stenaars in de bijstand terecht komen. De artotheek wordt onderge bracht in de nog te bouwen nieuwe centrale bibliotheek- Zoals het er nu naar uitziet wordt dé bibliotheek onderdeel van een nïeuwbouwcomplex op het Stadserf. Enkele jaren ge leden waren er plannen om een artotheek te beginnen aan de Broersveld. Dit idee is van het toneel verdwenen. De gemeen teraad zal zich komende maandagavond moeten uit spreken over de storting in het fonds. SCHIEDAM De kantine van voetbalvereniging SVV, sportpark Harga, is dit jaar voor de vierde keer I 2t doelwit geworden van inbrekers. De onbekende gasten, evenals voorgaande kerer. binnengeko men via de dakkoepel, namen een doos met 12 loempia's weg, een hele Goudse kaas en twee dozen rookworsten. De waarde van de gestolen goederen is 100 gulden. De buit van inbrekers aan de Remnbrandtlaan was beduidend meer waard. Onbe kenden haalden de gehele In ventaris uit een sinds april on gebruikte slagerij weg. De die ven gingen er vandoor met twee snijmachines, een kassa, een electronische weegschaal, eencomputer weegschaal en enkele vleesschalen ter waar de van 7000 gulden. Een 72-ja- rige man aan de Ary Koplaan raakte zijn portemonne met 800 gulden kwijt. Onbekenden namen de beurs uit zijn huis weg, nadat zij de achterdeur hadden opengebroken. (Van een onzer verslaggeefster*.) SCHIEDAM Tien jaar Jeugdland wordt, begin vol gend jaar gevierd'met een ten toonstelling in het; Stedelijk Museum. De gemeente heeft 5000gulden beschikbaar ge steld voor de expositie die, on der de haam '10 Jaar Jeugd land gedecentraliseerd', van 22 januari tot en mét 1 februari Wordt gehouden. Het geldbe- sjdrag, komt uit de pot "inciden tele sociaal-culturele subsi- dies'.Organisator en dé grote inspiratiebron achter de Schie- damse Jeugdland vakantie-ac tiviteiten Joop van Broekho ven is al maanden bezig met de voorbereidingen van de ex positie van zijn 'stokpaardje'. Op de tentoonstelling zullen onder andere een groot aantal van Van Broekhoven's foto's, die hij door de jaren heen maakte van 'zijn' kinderen, worden opgehangen. SCHIEDAM Eten 24-jarige 11 - Schiedammer en een 22-jarige lRotterdammer zijn. zondag- CiK nacht to de kraag gegrepen na- at zij negen pers nenauto s f - ihadden' beschadigd- Het duo jliep slopend langs de bouw- plaats bij de Sint Jansschool éan de Laurens Costerstraat, Op hun tocht vernielden zij au tospiegel# braken antenne's af en trapten deuken to auto's. Het tweetal werd voor verhoor meegenomen naar het bureau. Van Kleef. „Als ze er nog net zo uit hadden gezien, had ik zonder meer sloop bepleit. De bewoners hebben bewezen dat de huizen kunnen blijven staan. Als je een besluit neemt in '84, kan dat heus wel worden teruggedraaid als er nieuwe ontwikkelingen zijn," aldus Van Kleef De verbetering van de hui zen komt louter op het conto van de bewoners die hun wo ning zelf hebben opgeknapt Aan een groenvoorziening op de plaats van de Sommelsdijk sestraat, een andere reden om de huizen te slopen, is volgens Van Kleef bij nader inzien geen behoefte. Dit zou blijken uit een enquête die in de buurt is gehouden. De Sommelsdijksetraat is zondermeer de smalste in zijn Hans van Kleef: „Wonin gen sijn sterk verbeterd." soort in Schiedam. De straat is slechts enkele meters breed en - heeft alléén een voetpad: Bijna elke jaar wordt in de straat een feest georganiseerd. Het laatste werd gehouden in au gustus. Toen werd er al voor zichtig rekening mee gehouden dat de huizen gevrijwaard zou den blijven van sloop. Op dat moment circuleerde in het stadskantoor een alter natief plan, samengesteld door (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Oia de be langstelling te peilen voor 48 terrasappartementen aam de Scheepvaartweg houdt de bou wer de nv Bouwfonds Neder landse gemeenten een 'woon expo'. De bouwplannen voor de verrassend uitziende terraswo ningen in Schiedam Woudhoek worden donderdag in gebouw de Ark, Hargpleto 101, tussen 17 en 21 uur tentoongesteld. Bij voldoende - ï1' belangstelling wordt in het eerste kwartaal van 1987 al begonnen met de bouw van de luxe appartemen ten mét flink zonneterras op het zuiden, luxe keuken met dubbele spoelbak, een badka mer met ligbad, aparte douche en dubbele wastafel en een In dividuele centrale verwarming Installatie. De huizen worden vrij op naam geleverd. De prijs is in clusief afgekochte erfpacht voor vijftig jaar. Verdeeld over vijf woonlagen en uitge voerd in negen verschillende typen woningen moeten de 48 terraswoningen tussen de 158.000 en 187.000 gulden gaan kosten. Volgens de berekenin gen van het Bouwfonds worden de woonlasten voor de huizen ongeveer 750 gulden netto per maand. SCHIEDAM De personen auto van een 27-jarige Schie dammer werd zaterdagnacht om onduidelijke redenen de Lange Haven In gereden. Voor dat de auto ter hoogte van Mercurius het water werd In geduwd, dansten jongeluiop het dak van de Renault. De brandweer kwam met duikers en een takelwagen om de wa gen uit het water te halen. SCHIEDAM De 58-jari ge Schiedammer L.H. Is het afgelopen weekeinde be keurd, omdat hij met enkele lokvogels probeerde vogels te'vangen. De man had de lokvogels in een kooltje in zijn tuin aan de Polderweg staan. De 'sijsjeslljmer' had een zogenoemd mlstnet van 2 bij 10 meter klaar liggen. De politie nan. twee kleine vogeltjes, een putter en een ringmus, in bef lag, die waar schijnlijk kort ervoor waren gevangen. De beestjes, waar schijnlijk bestemd voor con sumptie, zaten in éeh kistje. De nog levende bewijsstuk ken werden op het hoofdbu reau van politie gefotogra feerd. Daarna zijn; de gered de 'delicatessen' naar het Vogelasiel gebracht. de bewoners dat volgens wet houder Van Kleef 'bespreek baar' was. De bewoners boden de gemeente daarin aan op ei gen kosten de slechtste stuk ken weg te slopen en de huizen verder op te knappen. De ge meente zou dan alleen voor de afvoer van hét puin moeten zorgen. Tot grote vreugde van de be woners gaat de gemeente in het nieuwste voorstel verder dan de bewoners voor mogelijk hadden gehouden. Er is sprake van onderhoud op kosten van de gemeente. Zo zuilen aan de achterkant van de huizen de gevels worden opgeknapt. In zijn voorstel zegt Van Kleef dat het nieuwe plan goedkoper is dan het oude. Dit komt voor namelijk doordat er nu geen huizen hoeven te worden aan gekocht om ze daarna te kun nen slopen. De totale kosten van het oude plan werden des tijds door het projectteam gé- schat op zo'n twee miljoen gul den. De verwachting is dat het nieuwe plan iets goedkoper zal uitvallen. Binnenkort zal de gemeente met de bewoners rond de tafel gaan om de nieu we ontwikkelingen te bespre ken. Morgenavond staat het nieuwe plan op de agenda van de raadscommissie voor stads vernieuwing. irfarisv noJlhob [iW ■ïf kf '1*U, SCHIEDAM Een bewo-j, ner van de Lorentzlaan is -wpom 40. gulden rwgelicht" i mSfl^'d^bèléow'e 1 zijnramen,,eike maand te zemen. De onbekend geble ven glazenwasser inde al vast het gehele bedrag, waarvoor hij tot december 1987 de ruiten zou schoon maken. Hij kwam daarna niet meer opdagen. SCHIEDAM Het terrein naast het stadskantoor heeft eindelijk een echte naam. Het parkeerterrein Ingeklemd tus sen de Broersvest, Overschie- sestraat, Huls te Riviereweg en de Emmastraat heet vanaf nu officieel Stadserf. De ge meentelijke straatnamencom- mlssie koos deze voor de hand liggende naam uit. Er werden nog meer nieuwe namen ge lanceerd voor gedeelten van straten, binnenterreinen of pa den. Het binnenterrein bij de achterzijde van het voormali ge Weeshuis de Lindenhof, om sloten door de Lange Achter weg en de Boomgaardstraat, is Lindenhof gedoopt. Het wegge tje, dat de verbinding vormt tussen de Admiraal de Ruij- tersweg en het krachtstation van de GEB, heet nu Admiraal Trompstraat. Het Hazepad wordt de nieuwe naam van het pad, dat parallel loopt aan Rijksweg 20 tussen de Fokker- straat en de voormalige Schie- damseweg. 'Over Leven' heet de nieuwe one-manshow van Paul van Vliet, die hij op donderdag 11 december in de Stadsgehoor zaal brengt. Voor pianist en toetsenman Ben van der Lin den is het een thuiswedstrijd, want Ben is een Vlaardinger. Samen met John Eskes bege leidt hij Van Vliet bij diens nieuwe songs over het leven. Verder de van Van Vliet be kende sketches, verhalen en typetjes. Aanvang 20.15 uur. Toegang 22,50; 20,-en s i f 17,50; Pas 65 en CJP 17,50. Vrijdag 12 december een voor ronde van Henny Huismans Soundmix Piaybackshow. Met een live-optreden van Ballroom Blitz, met Henny Huisman op drums en Hans van Eyck op keyboards; Aanvang 20.15 uur. Toegang 17,50; Pas 65 en CJP/12,50. Met de komst van Kar iioe- men is Purper niet meer 'Vier kant' (de naam van het vorige programma), maar wordt ge sproken over 'De vijf De Van PurperDit programma brengt Purper op zaterdag 13 decem ber. Met Erik Brey, Bart Kine, Frans Mulder, Karin Bloemen en Adelheid Roosen. Aanvang 20.15 uur. Toegang 16,-; Pas 65 en CJP 11,-. v Stadsgehoorzaal, Schiedamse- weg 51, Vlaardingen. In de serie Kamermuziek bren gen Lucia Meeuwsen (mezzo sopraan), Lieuwc Visser (bas- bariton), Jarin Walta (viool) en Tan Crone (piano) gedichten van enkele Tachtigers op mu- ziek van Diepenbrock, Rönt gen, Badings, Tal, Ruyneman, Schiegei, De Lange en Ker- stens. Donderdag 11decem- ber, aanvang 20.30 uur. Toe- !t99;gangf:12;50; Pas 65 en CJP ƒ7,50. Vrijdag 12 december speelt Hans Dulfer Refiud in de 3-£0aïmöhieff Elektrische freefunk vanaf 22.30 uur door Hans Dul fer (saxofoon), Nick-Vos (gi- - ,-taar), Thijs Vermeulen (bas), v Roland Zeldenrust (drums) en v ".Woutér Planteijdt (zang). Toe- gang §,gu!den. M Champagne, oliebollen, confet ti en deiwingende soundvan de Big Band van Streekmu- ziekschoo! Nieuwe Waterweg Noord zijn de smaakmakers van de zevende Salon de Har monie op zaterdag 13 decem ber. Tijdens deze spraakma kende plaatselijke praatshow wordt teruggeblikt op het nieuws van het afgelopen jaar onder het motto 'n Klein Jaar Vlaardingen. Interviews, ge dichten en veel amusement. De Saion de Harmonie wordt ge organiseerd door de journalis ten Dick van der Lugt (Het Vrije Volk), Aad Rietveld (Rot terdams Nieuwsblad), schrij ver-zanger Cornell's Pons, Stadsgehoorzaal-medewerk ster Annemiek van der Slüys en freelance-journalist John Knieriem. Aanvang 20.15 uur. Toegang gratis. Harmonie, Schiedamseweg 51, Vlaardingen. 'Dance with a stranged van Mike Newell draait op donderdag 11 december in Filmhuis Harmo nie. De geschiedenis van nachtclubzangeres Ruth Ellis, die in 1955 werd opgehangen wegens het doden van haar minnaar. Met Miranda Richard son, Rupert Everett en Ian Holm. in 'My beautiful laundrette' riaar het gelijknamige toneelstuka': van de Pakistaanse auteur Ha- nif Kureishi wordt tegen dé achtergrond van de Engelse' maatschappij de relatie ge schetst tussen een jonge Pa kistaan en een Engelsman, Op vrijdag 12 december in het Filmhuis. - Tenslotte op zaterdag 13 de- cember 'The lolling fieids' van ft Roland Joffe. Cambodja 1973. Twee vrienden, een Amerikaan en een Cambodjaan, worden - -' na jaren herenigd. -d'"' Filmhuis Harmonie; Schiedam seweg 51, Vlaardingen. Toe gang 6,50; Pas 65 en CJP 5 gulden, v Woensdag 10 december gaan de kleuters (4 tot en met jaar) spelen en tekenen oVefi ieuke en enge dromen. Voor de kindergroep (7 tot en niét.' 12 jaar) draait 'Uit Disney"srijk tekenfilm arsenaal', een serie'v Disney-tekenfilms uit de pértö- de 1936 tot 1954. Harmonle Jeugdtheater, Schie damseweg 51Vlaardingen, s Aanvang 14.30 uur. Toegang ƒ3,50. 'Back to the future' van Steven; Spielberg draait op donderdag 11 december in het Schuur kerk Theater te Maassluis. Een reis terug in de tijd naar de ja ren vijftig. Met Michael J. Fox en Christopher Lloyd. Aanvang 14 en 20.30 uur. Toegang 5"'- gulden; Pas 65/2,50 (mati- nee); 7,50; Pas 65 en CJP 6 guiden (avond). Kaarten ver krijgbaar bij de Verenigde Spaarbank aan de Veerstraat, de VVV in Hét Stadskantoor en vanaf een half uur voor aan vang-van de-voorstelling aan?? de zaal; SchuUrkerk Theater? Schuurhof 142, Maassluis. Het populaire clownsduo Wou- tje en Gapi beleeft als Koeki en Nopi op zaterdag 13 december in de Teerstoof 'banaanzinnigè' avonturen, nadat ze een tover drankje hebben gedronken. Aanvang 14.30 uur. Toegang ƒ3,50. Theater De Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam. Te lefonisch reserveren via 4269563. Het Nederlands Volkstoneel speelt op zaterdag 13 decem ber 'Boefje'. Een nieuwe muzi kale bewerking van het toneel stuk van Jaap van de Poli rtaar de gelijknamige roman van'. '-9 M.J. Brusse. Het Rotterdam# schooiertje Boefje groeit op>a voor galg en rad. Een lach erf een traan. Met Carry TefsënV7 Doif de Vries, Conny Vanden-; bos e.v.a. Aanvang 20.15 uur. Toegang 20,16 en 12 gulden; CJP en Pas 65 4 gulden reduc tie. Passage Theater, Passage 9-13, Schiedam. SCHIEDAM Een 58-jarige bewoner van de Van Swinden- singel werd zondagochtend be roofd van zijn Daihatsu perso nenauto, een herenregenjas, een windjack met een portem onnee met vierhonderd gulden erin, een geldkist met twee honderd gulden, twee leren jacks en een gouden horloge. De inbrekers kwamen waar-4 schijnlijk met een valse sleutel het huis binnen. De gedupeer de Schiedammer werd om zes uur 's ochtends wakker, omdat; er een tocht door het huis trok. De onbekende bezoekers had den de voordeur na hun i#" strooptocht opèn laten staan;

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1