4 Koerier LEHAR Vredig 1987 IKV STRUIKELEN Een hoopvol begin" Sportief 167.- 199.- 39Zr vink&co Een naam op de deur Feestverlichting in 1987 voor Hoogstraat Ondersteuning voor bewoners VREDE NETZO VOORDELIGWEL ZO BETROUWBAAR. PRIJZEN INCLUSIEF MONTAGE EN BTW. w Wonen en Leven De beste wensen WATERPOMP NIEUWE RADIATEUR NIEUWE VOORRUIT as (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN/ SCHIEDAM Twee Schiedammers van 30 en 22 jaar zijn gister morgen vroeg in ge vecht geraakt met de politie. Daarbij hebben zij ruiten en deuren in getrapt van een surveil lancewagen. De agen ten waren met hun wa gens en honden toege sneld, nadat groepen jongeren elkaar te lijf waren gegaan in de E. Beinumstraat. De koerier van Het Vrije Volk wenst al zijn klan ten een geinkkig 1987, J. Mulder, Schie dam Bethlehem, dan denk je aan Kerstmis, Franz Lehar, aan de componist. Wat "denk je als ik zei: Bet lee hem, Franz lee haar. Toen lagen ze allebei, Wim de Haan, Lange Haven fdfav 1381 7 /{r&ttftw /rudl/LvJ Ook in het Waterwegge bied werden grote hoeveel heden vuur werk afgesto ken. Ongeluk ken deden zich daarbij niet voor. De intensieve voorlichtings campagnes met een lan delijke opzet, hebben ken nelijk effect gehad. Aanhoudingen Wij wensen alle handballers en nïet-handballers van Schiedam een gezond en sportief 1987 toe Familie S. Weerdenburg, Newtonplein Nieuwjaar 1987, een wens, Wat ik een ieder toe zou wensen, Dat is (Schiedammers)beste mensen, en met medewerking van PTT en B en W? Waarom steeds bij veler brievenbus, die vervelende klus, om steeds te staren en dat is nu al jaren, het gezeur, waarom geen naam op de gleuf of op de deur? Ik doe graag 'het cadeau' in het juiste 'vakkie', en zo raakt er nooit iets zoek, Dat was mijn wens, groet, van Joop van den Broek De redactie Schiedam van Het Vrije Volk wenst haar lezers een voorspoe dig 1987 toe. Ook in het nieuwe jaar zijn wij be reikbaar voor vragen en suggesties. Ons adres: Hoogstraat 125B, 3111 HD Schiedam. Te lefoonnum mer: 426.66.li6. THE DITCH GOUDSBLOEM TEERSTOOF SCHIELAND KOFFIECONCERT 4MOLENS Deze week is de jubileum tentoonstel ling in Gale rie de Essen tie, Korte Kerkstraat, nog te zien. (Foto Arie Wapenaar) FILMCLUB HACHMANG- MOESMAN HUISVROUWEN WOUDHOEK PODIUM ESSENTIE WEEKEINDDSENST Fiesta tot '83 Resta Originele Ford onderdelen. Door Ford getraind personeel staat voor u klaar. Een onverslaanbare combinatie! Staat het onderdeel dat u wenst met vermeld? Bel dan op. CA beter nog, kom iangs. Bij ons bent u met uw Ford altijd welkom. Doordacht Dynamisch. VRIJDAG 2 JANUAR11387 schledam HET VRIJE VOLK f&ilf met Schiedam De totale schade is niet be kend. Ook is nog onduideljk hoeveel jongeren bij de vecht partij betrokken waren. Aan leiding voor de ruzie was ,een aanrijding met een taxi, waar bij niemand gewond raakte. Volgens de politie gebeurde de aanrijding rond 01.00 uur 's nachts, maar moeten de pre cieze feiten nog worden nage trokken. Verder is de jaarwisseling voor de brandweer en de poli tie in de Waterweggemeenten uitzonderlijk rustig verlopen. Er ontstonden geen branden en ongelukken met vuurwerk de den zich niet voor. De Viaar- dingse politie spreekt van een „buiten verwachting, rustig be gin van het nieuwe jaar". De Schiedamse politie had naast de vechtpartij nog enke- !e gesneuvelde ruiten bij win kels en scholen te melden. Een woordvoerder van politie in Maassluis zei dat het, afgezien van enkele kleine vernielingen, rustig in de stad bleef. Er wer den ruiten ingegooid in winkel- V is het woord voor vrede, R is het woord voor recht. E.i« het woord voor eenvoud, D is de goede daad, waar men van houdt. E komt voor in Vrede jammer genoeg alleen een bede. A.M.K., Burg. van Haarenlaan, Schiedam centrum Koningshoek en bij enkele scholen. Een politie woordvoerder noemde de on geregeldheden gering. De rust was voor de Vlaar- dingse politie verrassend, om dat de dagen tussen kerst en nieuwjaar nogal roerig waren. De kerstboomrellen liepen vo rige week hoog op. De politie greep een enkele maal naar het vuurwapen toen zij werd bedreigd door jongeren. De ongeregeldheden in Vlaardingen begonnen op de eerste kerstdag. Een jongeman liep tijdens de kerstbomen- jacht in de Westwijk met een naar later bleek ongeladen luchtbuks over straat. Op de tweede kerstdag liet de politie het woord 'kerstbomen-oorlog' vallen. Aangehouden werden drie mannen in de leeftijd van 41. 28 en 18 jaar. Zij droegen knuppels bij zich, waarin dikke spijkers geslagen waren. Vorige week vrijdag liepen de kerstboomgevechten uit op een opstootje in de Professor Telderstraat, waarbij een Vlaardinger omstanders be dreigde met een gaspistool. Toegesnelde agenten lostten een waarschuwingsschot op het moment dat ook zij zich bedreigd voelden. De vechtpartijen om de kerstbomen escaleerden afge lopen dinsdag toen twee gewa pende mannen in verband met de ruzies een 41-jarige bewo ner van de P.C. Hooftstraat uit zijn huis haalden en hem mee namen naar het I'CAtibaertbos. Daarbij werden ook de vrouw en de kinderen van het slacht offer bedreigd. De man werd in het bos weer vrijgelaten. Schoten werden gelost, nadat de politie ter plekke was Politie-woordvoerder L. Kor- bijn: „Na dit roerig begin, hiel den wij ons hart vast voor de jaarwisseling. Op zich hebben wij geen extra personeel inge zet. Maar wel waren we op ernstige ongeregeldheden voorbereid. Die bleven, zeer tot onze verrassing, uit." De politie in de Waterwegge meenten wijst er voorts op dat de - ongeregeldheden tijden de feestdagen zijn meegevallen. Zij wijt het succes aan de actie 'snel en streng politie-optreden tijdens de feestdagen*. Jonge ren die vuurwerk afstaken bui ten de toegestane tijden, ver nielingen aanrichtten of brand stichtten, kregen direct geld boetes of alternatieve straffen opgelegd. De Vlaardingse en Schiedamse politie werkte hierbij samen met het Rotter damse korps. De gemeente Maassluis was niet betrokken bij de actie. De boetes en de straffen had den volgens de politie het ef fect van snelrecht. De straffen konden worden opgelegd via processen verbaal, waarvoor het Openbaar Ministerie toe stemming had verleend. 'Struikelend over de drem pel'. Schiedam moet dat popu laire refreintje van Wim Kan stevig in de oren hebben ge knoopt. En zoals alies in Schie dam, laat de uitwerking van zoiets altijd een jaar op zich wachten. Jan en Kaat, hoe fraai opge poetst ook, staan droevig te staren op de Lange Achterweg. Nooit hebben zij zich eenza mer gevoeld dar-, juist van daag. Wez; -, zijn zij. Daar heb ben zij zich allang bij neerge legd. Maar wezen zonder bur gervader dat is pas echte een zaamheid. Verdrietig vragen zij zich af waarom zii niet even de hand mogen schudden van de vroedschap die zo mooi het oude weeshuis heeft laten opknappen. Nee, het kan niet meer. De deuren van het Passagetheater blijven hermetisch gesloten. De nieuwe zakelijkheid van het stadsbestuur zorgt ervoor dat de trappen van het stad huis niet meer beklommen kunnen worden want de nieuw jaarsreceptie van het gemeen tebestuur is afgeschaft.' Flau wekul, die traditie" moet het stadsbestuur hebben gedacht. Tijdrovend, geldverspillend maar bovenal lastig, zo blijkt uit de afschaffing. Met gewone burgers zoals u en ik, houdt dit college geen enkele rekening. Mij hebben ze tenminste niet gevraagd of de nieuwjaarsreceptie moest wor den afgeschaft. Goed, het liep de laatste ja ren niet bepaald storm, dat moet worden toegegeven. Maar wat wil je als het stads bestuur vrijwel onbereikbaar is en geen prijs stelt op de wel gemeende nieuwjaarswensen van de bev viking. Wel open huis houden voor ondernemers in Klaverstede waar de drank rijkelijk aanwe zig was en de hapjes huizen hoog lagen opgestapeld. Maar een glas warme Bisschopswijn en een paar schalen overgeble ven oliebollen zijn blijkbaar nergens meer te vinden voor die bijna zeventigduizend Schiedammers. 'Schiedam schenkt meer dan u denkt' staat er op de fran keermachine van de gemeente. En dus ook op de enveloppe met daarin het bericht dat je geen huursubsidie meer krijgt, al heb je daar wel op gerekend. Van schenken is geen sprake meer. Daar gelooft dit stadsbe stuur niet in. Net zo min als het geloof in eigen kunnen. Want wie neemt nu in de eigen stadsgids een paginagrote advertentie (blz.112) op met de oproep 'Kom wonen in Hoogvliet""? Over struikelen gesproken. Toch een goed 1987. MEINDERT BUYTEN- SLUYSER Bestuur, personeel en mede werkers van Wijkcentrum de Erker, dit jaar eindigend met 92 groepen en ongeveer 55.000 bezoekers, bedanken alle be zoekers en wijkbewoners voor hün bijdrage aan het huidige functioneren als centrum vol activiteiten, cursussen, bij stand en ontspanning. Als net gestarte stichting hoopt de Erker, aan de Jan van Avennestraat 32 in Schie dam West, op een. voortzetting ervan in het volgend jaar. Wij denken dat daarbij de steun nodig is en blijft van alle me dewerkers, wijkbewoners, col lega-instellingen en de politie ke wil, realiteitszin en creativi teit. De Erker wenst iedereen daarom een HOOPVOL 1987 toe, namens stichtingsbestuur De Erker, voorzitter Bert van Kan Namens alle 100 leden van de winkeliersver eniging Hoogstraat wil het bestuur van deze vereniging alle 70.000 Schiedammers en na tuurlijk ook zij die van buiten Schiedam regel matig 'een Hoogstraatje pikken', een goed, ge zond en voorspoedig 1987 wensen. De meest actieve winkelstraat, met haar enorme aam- bod van branches, zal ook in 1987 weer zorgen voor gezelligheid en sfeer in het centrum van Schiedam. Plannen voor 1987 zijn: werken aan een nog betere parkeervoorziening; trachten branches aan te trekken, die nog niet in de Hoogstraat vertegenwoordigd zijn; nieuwe feestverlich ting; het mede-organiseren van de Schiedam se Molendagen; het mede-organiseren van de Schiedamse Brandersfeesten; het organiseren van de tradltonele Zondagsmarkt; het organi seren van gezellige acties, recreatief winkelen in een publieksvriendelijke sfeer. Namens het bestuur, Chris Coppens, voorzitter. „Ik wens dat de wijken in Schiedam, die met stadsvernieuwing te maken hebben, in 1987 waar nodig ondersteund kunnen worden door een INSTITUUT BEWONERSONDERSTEU NING. Een instituut, dat door alle betrokke nen in de gelegenheid gesteld wordt, zorg te .dragen voor opbouwwerkers, die terug kunnen 'komen in Schiedamse samenlevingsopbouw, en voor bewonersdeskundigen, die hun stads- vernieuwende werk kunnen blijven uitvoeren. Daarom: een werkzaam 1987 toegewenst door: Bert van Kan, ex-bewonersdeskundige wijk West De vrede blaast niet op De vrede zoekt zichzelve niet De vrede verbittert niet De vrede denkt geen kwaad De vrede verblijdt zich in de waarheid De vrede verdraagt alle dingen ZO OVERWINT DE VREDE DE ONVREDE Gelukkig Nieuwjaar, Bep en Jan Krabbendam De wijk- en bewonersver eniging Wonen en Leven Nieuwland wenst alle in gezetenen van Schiedam en in het bijzon der van Nieuwland, alsmede alle gemeentelijke en andere in stanties van harte een zeer voorspoedig en gelukkig 1987. namens het be stuur, W.L. Elgers secretaris wegwijzer Het Rob van Krefelt trio spseit vanavond in jazzcafé The Ditch. Aanvang 21.30 uur. Zaterdag 3 januari treden James en Mari anne Long op in het café aan de Korte Haven. Aanvang 21.30 uur. Zondag 4 januari is er 's niiadags een sessie. Aanvang 14.30 uur. 's Avonds komt Jani ce Lakers Solo muziek maken. Aanvang 21 uur. Woensdag 7 januari is er een jam sessie. Aanvang 21 uur. The Ditch, Korte Haven 9. De Eindhovense formatie Blee ding Romeo, een 'must' voor alle Frank Zappa liefhebbers, treedt zaterdag 3 januari op in muziekcafé de Goudsbloem. De groep, bestaande uit Marco Blanco, zang, gitaar, percussie en piano; Marianne Rosita, zang, percussie, gitaar en pia no; Bob Reurink, basgitaar; Piet Saxobeat, alt-sax; Joyce Seubring, toetsen; Alphons Ba ton, drums, speelt vanaf 22 uur. Toegang 3,50. Café de Goudsbloem, Sint Annazuster- straat. Poppentheater Globedorus staat zaterdag 3 januari vanaf 14.30 uur klaar met de kinders how 'De man met het witte masker' in het Teerstoofthea- ter. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Toegang 3,50. Theater de Teerstoof, Nieuwstraat 12. Maandag 5 januari begint in de galerie van het Schielandzie- kenhuis, in de polikliniek aan de Burg. Knappertlaan en in het gebouw aan de Stadhou derslaan, een tweetai exposi ties. Mans Mees uit Oapeile aan den IJssel, is vertegenwoordigd met tekeningen. De Zwolse lene Vonk zette in de gangen kera mische sculptures neer. Galerie Schieland in de polikliniek is geopend van 9 tot 17 uur op werkdagen. Galerie Schieland in gebouw Stadhouderslaan is dagelijks geopend van 9 tot 20 uur. Gratis toegang. De bekende Nederlandse pia niste Ineke Kok voert woensdag 7 januari werken uit van Beet- hoven en Choplri op de vleugel van het Stedelijk Museum. Het gratis koffieconcert in de aula begint om 12.30 uur. Ineke Kok startte haar studie achter het klavier op negenjarige leeftijd. Zij studeerde aan het Rotter dams Conservatorium onder leiding van Istvan Hadju. Zij maakte studiereizen naar We- nen. Zij treedt veelvuldig op in binnen- en buitenland, toegang gratis. De koffie staat klaar. Stedelijk Museum, Hoogstraat 112. Maandag 5 januari wordt in dienstencentrum de 4Molens een nieuwjaarsreceptie gehou den van 14 tot 16 uur. Dinsdag 6 januari rollen vanaf 14 uur de bingoballetjes in de grote zaai. DC 4Moiens, Nieuwe Damlaan 766. De Filmclub Schiedam vertoont vanavond de Amerikaanse speelfilm 'Prizzie's Honour' van regisseur John Huston. Met in de hoofdrollen: Jack Nicholson. Kathleen Turner en Anjelica Huston. Aanvang 21.30 uur. Zaal open vanaf 20.30 uur. Do nateur worden van de stichting Filmclub Schiedam kost 5,- per seizoen, inciusief toegang eerste film. Toegang donateurs ƒ4,-. Filmclub, gebouw de Teer stoof, Nieuwstraat 12. Nog tot en met zaterdagavond 3 januari is in Galerie Hach- mang/ Moesman werk te zien van vier jonge, in Schiedamse ateliers werkende kunstenaars. De collages en boeken, beel den, schilderijen en tekeningen van respectievelijk Marieke van Asperen, Geert van de Camp, Frits Kloppers, Henny van Leeuwen en Reint Vegt, zijn van woensdag tot en met zaterdag te bezichtigen van 11 tot 17 uur. Toegang gratis. Galerie Hachmang/ Moesman, Lange Haven 50. De leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen gaan dinsdag 6 januari op ex cursie naar de Zilverfabriek Voorschoten. Vertrek 14 uur. Donderdag 8 januari luiden de dames het nieuw jaar in met een nieuwjaarsbijeenkomst in zaal Chr. Soc. Belangen, Lange Haven. Het Barbershop Singing Koor treedt op. Aanvang 14 uur. Inlichtingen, tel. 4705971. De Schiedamse mevrouw Kor- pershoek exposeert tot en met 22 januari handgemaakte wandkleden in dienstencentrum de Woudhoek. De kleden zijn dagelijks tijdens de openings uren te bezichtigen. Toegang vrij. DC de Woudhoek, Heijer- mansplein 35. Vanavond draait discjockey Dick platen van de Rolling Sto nes in café Podium. Zaterdag en zondag worden de 'eerste Schiedamse Biuesdagen' ge-. houden. „Voortaan het eerste -s weekeinde van eik nieuw jaar: blues," aldus organisator Peter Pijpers van Podium. Zaterdag 3 januari: Afscheidsconcert van 'Goats Palace', voorheen 'Sa- turnus'. Maurice Wiegman, drums en Paul Hoekx, bas, ver laten de band. Gitarist en op richter Rob Boer en zanger Pe ter de Vries gaan door. Aan vang 22 uur. Entree 2,50. Zon dag 4 januari: de Schiedamse 'high energy' rythm and blues band 'Tip on in'. Voor het eerst na maanden experimenteren op de bühne met 'dé definitieve sound' Aanvang 21.30 uur. En tree 2,50. Podium, Lange Ha ven 26. Deze week is de jubileumexpo sitie in Galerie de Essentie nog te zien. De tentoonstelling, ter' gelegenheid van het éénjarig bestaan van de galerie van Yvonne Davenschot, bevat werk van Caroline Herman en Dulce Commenencia. De expo sitie bestaat uit tekeningen, schilderijen en een dia-serie, die van realisme naar abstrac tie voert. Openingstijden: don derdag van 10 tot 12.30 uur en van 19 tot 21 uur; vrijdag van 10 tot 12.30 uur.en zaterdag van 12 tot 17-uur. Essentie, Korte Kerkstraat 9. Het Schielandziekenhuis aan de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tei. 4733733. Ambulance, tel. 4333300. Huisarts: bellen met de boodschappendienst, tel. 4206611. Spoedrecepten, tel. 4261480. Tandarts: M. Handa- na, J.C. van Markenstraat 19, tei. 4736383, spreekuur op za terdag en zondag van 17 tot 18 uur. KUKBRST BU0RDI Lekkende waterpomp, verlies van koelvloeistof, zó een te hete motor! Deze ellende kunt u voorkomen met een nieuwe, originele waterpomp. Ford monteert 'm vakkundig voor Met een lekke radiateur kun je met rijden. Dus moet er een nieuwe in. De enige die er echt voor gemaakt is: Ford natuurlijk. Taunus/Sierra 1600 en 2000 Wij hebben de originele voorruit, voor elk type Ford in huis. STADHOUDER Stadhouderslaan ZZ11-13, Schiedam, Tel. 010-4264690. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00-17.30 uur; zaterdag van 9.00-12.00 uur.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1