'Gewone' scholiertjes hebben talent voor balletdansen Schoolleidingen tegen plannen minister Deetman: 'Leerlingen verliezen toch jaar na basisvorming' 28e Muziekweek Maassluis tijdens voorjaarsvakantie Kortaf Werk van Deel erq en Stam In De Essentie MMPWffiËSÊ&St mmmrnm WËÊÊÊÊÊSêSiiSk "cnl PvdA-er Wim Oomen stapt uit de raad Hoofdbibliotheek krijgt nieuwe telefooncentrale Dieven betrapt Inbrekers met koevoet binnen Man bekneld Vrouwen het vrije volk WS (Van een onzer verslaggevers) VLAARDIN GEN/SCHIEDAM Het aantal werklozen in de drie Waterweggemeenten is in 1986 met 783 gedaald. De daling deed zich voor bij mannen en vrouwen. In december 1986 telde del regio nog 8.426 werklozen. In die maand zelf is de, werkloosheid andermaal gedaald met 269. Dit' laatste absolute cijfer zegt niets over werkloos heidsontwikkeling, de trend, die overigens ook nog steeds dalend is. De maand- en jaarcijfers zijn deze week gepubliceerd door het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord in Schie dam. Cosmetische ingrepen 70 per maand iétJSk Heerlijk bewegen Extra opvang Slimmerik Sceptisch Rapport Ouderen Rode Kruis Stadswandeling Open Dag Voorlichting Enquête Barok i Schiedam 14 •t f!ir4ttr' ttf«''Atf/ "5.* <*-*J"S' Werkloosheid vorig jaar weer gedaald Directeur J_A. van Lent van het arbeidsbureau zegt dat de 'daling ook in 1987 zeker nog i wel zal aanhouden. De dalende i werkloosheid staat in tegen- stelling tot de werkgelegen heid in de Waterweggemeen ten, die volgens het Statistisch' Bulletin van de provincie Zuid-Holland, dienst Rijn mond, maar weinig stijgt. De werkgelegenheid steeg licht in Vlaardingen en Schiedam, en nam in Maassluis iets af. Het bulletin rapporteert dit over de periode '83/*86. Het optimisme van Van Lent is dan ook gestoeld op voorna melijk 'cosmetische ingrepen'. „De daling van de werkloos heid zegt inderdaad niet al te veel over de werkgelegenheid," zegt de directeur. „Slechts een deel van die zeg maar 800 is te fwijten aan de economische j ontwikkeling. De rest heeft te maken met het schonen van ionze administratie. Hoe hard is het bestand? Het gebeurde wel dat mensen een baan kre gen, maar het ons niet meld den. Dan bleven zij toch als werklozen ingeschreven. Wij hebben dat dit jaar deels kun nen corrigeren, hetgeen een gunstige invloed op de cijfers heeft gehad. Met name in de tweede helft van 1986 hebben onze acties effect gehad." i Door- kortere inschrljvings- i bewijzen hoopt Van Lent I voortaan de administratie zui ver te houden. Hij verwacht jdat dit eveneens gunstig effect zal hebben voor de resultaten van het komende jaar. Boven dien wijst hij op subsidies voor jongeren, vrouwen en culturele minderheden die dit jaar wor den verstrekt. „Ook die initia- itieven zullen we terugvinden [in de cijfers," zegt hij. „Maar als uiteindelijk de economie niet blijft aantrekken, stort de boel natuurlijk toch in elkaar. Momenteel gaan het het goed, maar waar is het eindpunt?" I De werkloosheid in de Wa- jterweggemeente daalt nu ge middeld met bijna 70 personen per maand. De cijfers fluctu eren met honderden, zodat spe culaties op korte termijn onbe trouwbaar zijn. „Landelijk is het al tamelijk heikel om iets over de trend te zeggen. In dit gebied is het nog eens extra moeilijk," aldus Van Lent. In december daalde het aan tal werklozen met 149 vrouwen en 120 mannen (totaal 269). Er waren 201 openstaande vacatu res, waarvan 106 nieuwe zijn Directeur Van Lent: Administra tie schonen..." (Foto Arie Wapenaar) ingediend. In november wer den er nog 120 vacatures inge diend. De werkloosheid in de bouwnijverheid (-8) kantoor personeel (-74) en handelsper- soneel (-69) daalde, maar steeg in de metaalsector (+23). De werkloosheid onder werk zoekenden jonger dan 23 jaar daalde (-226). Werkloosheid ultimo december 1986 Werkloosheid mannen vrouwen totaal Schiedam 2188 1235 3423 Vlaardingen 1839 1240 3079 Maassluis 755 392 1147 Rozenburg 262 220 482 Hoek van Holland (R'dam) 146 81 227 Maasland 33 35 68 totaal 5223 3203 8426 c,h SCHIEDAM Het PvdA raadslid Wim Oomen stapt op. Hij heeft om persoonlij ke redenen zijn raadslid maatschap met ingang van februari opgezegd. Hij wordt opgevolgd door Cor Huijken. Diens specialiteit is woningbouw. Huijken werkt in het ge meentelijke sportfondsen- bad aan de B.K.laan. W.J.M. Oomen hield zich vooral be zig met zaken op het gebied van de ruimtelijke ordening en stadsvernieuwing. In het dagelijks leven is Oomen waarnemend directeur van de gemeentelijke. - sociale dienst in Vlaardingen.,/, at trnn^l SCHIEDAM De sterk ver ouderde telefooncentrale van de hoofdbibliotheek aan de Lange Haven in Schiedam wordt vernieuwd. Storingen konden door het ontbreken van onderdelen niet of slechts pro visorisch verholpen worden. Een telefoontje naar de 'bieb' was dan ook geen sinecure. Vaak bleek de hoofdbibliotheek telefonisch onbereikbaar voor pubiek. De verouderde installatie, bestaande uit twee netlijnen met- negen toestellen, zal ver vangen worden door een in stallatie met drie netlijnen en twS.alf toestellen. Uitbreiding tot" acht netlijnen en achten twintig toestellen Is mogelijk op het nieuwe apparaat. Een nieuwe centrale, kosten ongeveer 26.700 gulden, was Lhard nodig. Omdat het nodige j.bedrag niet in de gemeentelij ke meerjarenbegroting 1987- il991 was opgenomen stelt de j gemeente voor, het geld uit de pot 'onvoorzien' te halen. SCHIEDAM De Schie- j? damse politie heeft twee Schie dammers op heterdaad be- l trapt toen zij probeerden siga- renhandel Dullaard aan de |Mgr. Nolenslaan te bestelen. vMet een glassnijder had het diio een raam uit de toegangs deur gehaald. Een oplettende '-^Voorbijganger waarschuwde de politie. De mannen, 39 en 25 Jaar, hadden geen tijd om zich sigaretten of andere waar toe te eigenen. Zij gaven zich over toen zij bemerkten dat de poli tie hen in het oog had. SCHIEDAM Uit een be drijfspand aan de Noordvest- singel verdwenen acht KLM- overalls, vier dozen bier, drie dozen Friesche Vlag kofde- - melk en 200 blikjes limonade eter waarde van 1700 gulden. De ("inbrekers kwamen het pand binnen door de voordeur met een koevoet te forceren. SCHIEDAM Een werkne mer van een bedrijf, dat filters installeert voor bodemsane ring, Is met verwondingen naar het Schielandziekenhuis 'gebracht. De man raakte be kneld tussen een stellage en de (muur van een pand aan de 1 Nieuwe Waterwegstraat. SCHIEDAM „Laat je bil letjes zien. De armen mooi hoog, in de eerste positie staan. Luisteren naar het rit me. Goed zo," riep balletlera res Miranda van Oorschot, van de gelijknamige schooi uit Kethel, gistermiddag 24 leerlingetjes toe. Met serieuze gezichtjes, gespitste oortjes, blote voeten en soms naakte bovenlijfjes dansten de scho lieren in het gymnastieklo kaal van de openbare basis school de Ouverture op het Bachplein. Sommige kinderen bleken echt talent te hebben voor de danskunst. Met mooi gestrek te voetjes, elegante armen en een rechte rug bewogen zij swingend op pianomuziek. En dat zonder veie jarenstudie, oefenen, trainen, bloed, zweet en tranen. De 'kindereer; deden na wat ze door Öe klriderbal- letgroep Toi Toi Toi, eveneens onder leiding van 'Miranda, voorgespeeld hadden gekre gen. Momenteel nemen twaalf groepen leerlingen van zeven en acht jaar van Schledamse basisscholen deel aan een project Dansante Vorming van het Passagetheater. De educatief medewerker van het theater Carel Beke stelde het programma samen. Mi randa van Oorschot geeft de speelse lessen in de dans kunst. Juf Ellen Verhagen pro beerde het zelf ook. Ellen:„Bewegen is heerlijk. Dansen is fantastisch. Ik heb een cursus gevolgd om met de kinderen één keer in de De leerlingen van groep vier van ba sisschool de Ouverture le ren van bal letjuf Miran da van Oor schot de vijf balletposities tijdens de les sen Dansante Vorming. (Fo to Arie Wape naar) week vrije expressie te doen. Geweldig leuk. Voorheen was ik kleuterjuffrouw. Ik had ei genlijk veel meer tijd in dans en bewegen willen steken tij dens de lessen aan de oudere kinderen, maar dat blijkt on mogelijk. Mijn lesprogram ma ligt te zeer vast. Maar in plaats van gymnastiekles kunnen we nu aan dit project meedoen." Zonder verlegenheid wer den de pasgeleerde b&lletpas- sen in praktijk gebracht. Jon gens en meisjes van groep vier, dus zeven en acht jaar, durfden zich te bewegen op klassieke en disco muziek. Zelfs die drie jongens die het maar 'zo zo' en 'helemaal niet tof vonden om te dansen. „Meidengedoe," stelden de knullen, die tijdens de les van Miranda van Oorschot opeens aanleg bleken te hebben. Geïnspireerd draaiden de dansertjes om elkaar heen. s Twee aan twee beeldden de kinderen 'de spiegel en zijn spiegelbeeld' uit. Het ene kleintje maakte een bewe ging, die door het klasgenoo tje gedupliceerd moest wor den. Gegrinnik klonk er af en toe. Bij de 'vijfde positie' raakten de voeten nog al eens verstrikt. „Moeilijk, hoor," vergoedelijkte balletjuf Van Oorschot. Zij was heel tevre den over de, aandachtig luis terende en gehoorzame, dan sers en danseressen. Het pro ject Dansante Vorming be staat verder uit een 'echte balletles' in de studio van bal letschool Miranda van Oor schot in Kethel, een bezoek aan het theater, het bedenken en uitvoeren van een zelfge schreven choreografie. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Leerlin gen die de basisvorming vol gen, verliezen toch een jaar als zij willen doorstromen naar MAVO, HAVO of VWO, als het aan de scholengemeenschap pen in Vlaardingen ligt. Deze willen een schakelklas instel len voor de opvang van die leerlingen. Dit is echter in strijd met het wetsontwerp ba sisvorming van minister W. Deetman. Daarin staat dat de scholleren direct de overstap moeten kunen maken. Ook de Vlaardingse PvdA-wethouder A. Maarleveld staat achter de plannen van -de minister, al heeft hij begrip'voor de vraag tekens bij de plaatselijke scho len'. In 1990 zal scholengemeen schap De Vaart (LEAO, LHNO) leerlingen afleveren die willen doorstomen naar MAVO, HAVO en VWO (AVO, algemeen voortgezet onder wijs). Zij beginnen in augustus van dit jaar aan de zogenoem de basisvorming, waarbij zij lessen volgen in veertien vak ken op een algemeen streefni veau of een hoger niveau. In 1997 moeten volgens de plan nen alle leerlingen in Neder land de basisvorming volgen. De opvang van die leerlingen op de AVO-schoiengemeen- schappen is een onderwerp, dat deze weken zal terugkeren op de agenda van het 'school leiders-overleg' in Vlaardin gen. J. van -Hemert, plaatsver vangend rector van de Christe lijke scholengemeenschap Westiand Zuid en WD-raads- lid in Vlaardingen, ziet de plannen, van de minister niet zitten. „De overstap van drie jaar basisvorming naar bij voorbeeld vier atheneum is bij zonder moeilijk, zo niet onmo gelijk," zegt hij. „Zonder scha kelen, die extra opvang dus, zal het niet lukken. Waar ik aar. denk, is een aparte klas, een schakelklas, waarin de leerlingen een jaar lang wor den voorbereid op de vierde klas HAVO of atheneum." Van Hemert realiseert zich dat dit niet overeenstemt met de oorspronkelijke plannen van de minister. „Rechtstreeks doorschuiven kan niet. Bij het ministerie verzinnen ze een he-' ie nieuwe onderbouw (de laag ste klassen red) van het voortgezet onderwijs. Dat is prima, maar laat ze dan niet verwachten dat het allemaal keurig aansluit op de oude bo venbouw (hoogste klassen) van het AVO-onderwijs," zegt hij. De aanpak van het minis terie van Onderwijs noemt Van Hemert dan ook halfslach tig. Zeker zo kritisch is rector L. J. Ph. Maas van de openbare scholengemeenschap Profes sor Casimir. Ook hij acht het ondenkbaar, dat de leerlingen van De Vaart na drie jaar rechtsreeks naar de vierde klas HAVO of VWO zullen wor den gestuurd. „Natuurlijk is een hele pientere bavo-leerling (basisvorming) bij ons wel kom," zegt Maas. „Maar zou die slimmerik op De Vaart te recht komen?" vraagt hij zich af. „Ik moet nog zien wat bavo gaat doen. De gedachten hier over zijn nog lang niet uitge kristalliseerd. Ook onze docen ten hebbben er nog niet goed over gesproken. De discussie is in volle gang en moet deels zelfs nog beginnen." „Onuitvoerbaar", noemt con rector H. van Viegen van de christelijke scholengemens- chap Groen van Prinsterer de plannen van de minister. „Ik geloof niet in wonderdokters. Met wat nieuwe onderwijs plannen verander je nog geen kinderen. Zonder bijscholingen en aanpassingen zullen de ba- vo-leerlingen van De Vaart over drie jaar niet Ja onze vier HAVO- tn VWO-klassen te recht kunnen komen." Ook over os: haalbaarheid van de schakelklassen zijn de Vlaardingse scholen sceptisch. „Laten er nu vijftien leerlingen van De Vaart in aanmerking komen voor HAVO of VWO," speculeert van Hemert, .„Stel dat er daarvan steeds vijf naar Westland-Zuid gaan, vijf naar 't Casimir en nog eens vijf naar Groen van Prinsterer. Hoe doen we dat dan met de schakelklassen? Je kunt moei lijk een klas van vijf leerlingen maken; dat is financieel niet mogelijk." De wethouder wrijft echter zijn handen. „De discussie barst los," zegt Maarleveld. „De basisvorming, daar ben ik natuurlijk glad voor." Hij is blij dat nu een antwoord is ge vonden op de vastgelopen Mid denschooldiscussie. Niettemin kan de bestuurder zich voor stellen dat bij de scholen onge rustheid is ontstaan. „De mi nister heeft zijn plannen nu niet bepaald op de meest zorg vuldig gekozen tijdstippen be kend gemaakt." MAASSLUIS In de voor jaarsvakantie wordt de tradi tionele Maassluise Muziek week gehouden. Voor de acht entwintigste maal zullen jonge en oude amateur-musici voor een kritische jury iaten horen hoe goed zij zijn. Ook wordt er weer een gelegenheid.et.- atie gevormd, de zogehet-, <en- spelgroep onder leid-' 0 van Meeuwis Rebel. De muziek week wordt afgesloten met een slotavond, waarop de prijswin naars en de samenspelgroep optreden. De Muziekweek begint op maandag 2 maart in het Schuurkerk Theater en duurt tot en met donderdag 5 maart. Iedereen kan meedoen: leeftijd, instrument en muzikale erva ring doen er niet toe. In het theater staat een vleugel, waaraan desgewenst Koos Bons plaatsneemt bij deelne mers, die zich door hem willen laten begeleiden. De deelne mers mogen ook hun eigen be geleider meenemen. De orga nisten spelen in de Maranatha- kerk. De muzikale prestaties wor den beoordeeld door een jury, bestaande uit Guus Smeets, in specteur muzikale vorming, en Martien van Woerkom, leraar aan het Brabants Conservato rium. Alle deelnemers krijgen een rapport met cijfers voor techniek, zuiverheid en rit miek. De prijzen worden per leeftijdscategorie toegekend. De samenspelgroep van Meeuwis Rebel repeteert elke ochtend in de ontmoetings ruimte aan de achterkant van het Schuurkerk Theater. Hij studeert eenvoudige composi ties in, die tijdens de slotavond op 6 maart In de Koningshof worden gespeeld. Aanmeldingsformulieren voor de Muziekweek zijn ver krijgbaar bij de meeste mu ziekleraren, de informatiebalie van het Maassluis stadhuis en bij mevrouw Vons-Pennlng, Jan Steenstraat 59, Maassluis. Deelname kost 4 gulden per persoon. Aanmelden uiterlijk 24 januari. Inlichtingen via tel. 01899-19111, toestel 219. VRIJDAG 23 JANUAR11987 De werkgroep Preventie van het Flankerend Ouderen beleid Schiedam heeft een Wegwijzer voor 55-plussers samengesteld met daarin adressen, telefoon nummers of uitleg óver voor zieningen. regelingen en in stanties. De folder is gemaakt door vertegenwoordigers van de Schiedamse Kruisvereni ging, de Stichting Gezinsver zorging, de Stichting Maat schappelijk Werk, de RIAGG, de GGD, de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk en de Schledamse Ouderenbonden. Het vouwblad is vanaf maan dag 2 februari verkrijgbaar. Wethouder Luub Hafkamp (Volksgezondheid en Weizijn) neemt op die dag het eerste exemplaar in ontvangst van Pim Cuypers, de preventiewer ker bij de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk. De werk groep heeft eveneens een vi deofilm gemaakt over de Schledamse mogelijkheden voor 55-plussers. Inlichtingen, tel. 4731976. De Schiedamse afdeling van het Rode Kruis opent zaterdag 24 januari een nieuw gebouw aan de Van Beverenstraat 40 te Schiedam. Het pand is volle dig aangepast aan de eisen die in de nieuwe Rampenbestrij- dingswet worden gesteld. De opening wordt gevierd met een Open Huis van 12 tot 17 uur. De jeugd van het Rode Kruis verbindt 'echte wonden' en er wordt reanimatie gedemon streerd. Er staat een Rad van Avontuur. Er wordt informatie gegeven over het werk in de Welfare, vakantieprojecten en gehandicaptenvervoer. De Schledamse VW heeft een nieuwe stadswandeling samen gesteld. De wandeling langs historische plekjes in de stad is tot stand gekomen na de tele visie-opnamen voor het AVRO-programma 'Ontdek je plekje'. Afgelopen dinsdag werden de beelden uitgezon den. Deze zondag is uitgeroe pen ais 'wandeldag in Schie dam'. Er worden 5000 bezoe kers verwacht. De VW aan de Buitenhaven weg is geopend van 12 tot 16 uur. De routebeschrijving met kaartje is voor twee gulden te koop. In de wandelroute zijn de volgende gebouwen, bedrijven of historische panden openge steld,voor publiek: drukkerij Bruno Cauwe met bijzondere -.-..machines vanaf bouwjaar 1946; Galerie Keerzijde, inter- ■book,rZakkendragershuisje. - 'i-,;NatjonaaUCodperatie Museum .inclusief 'i,Winkeltje, Molen de Vrijheid, Moien de Vrijheid, Galerie de Essentie, Grote Kerk met orgelbespeling door organist André Verwoerd, Ste delijk Museum, Nationaal Ge distilleerd Museum inclusief het proeflokaal, Galerie 't Koetshuys, Havenkerk, Galerie Hachmang/Moesman. De volgende restaurants zijn geopend: Grieks specialiteiten restaurant Korfoe, restaurant de Noordmolen, bistro Sint .Jan, museum restaurant Het Land van Belofte,'restaurant de Passant en restaurant de Kleine Visser. De Zieken Om- roep Schiedam doet verslag van de wandeling. Er worden wandelaars geïnterviewd. Het ligt in de bedoeling de opena men uit te zenden via de kabel. De Caiand-LTS te Maassluis, - christelijke school voor tech nisch onderwijs, houdt op woensdag 28 januari een Open Dag om volwassenen (leden van gemeenteraden, kerkera- den, schoolbesturen, vrouwen organisaties) een beeld te ge-< ven van het iager beroepson derwijs. Volgens de school is •-> het van belang, dat mensen uit deze kringen goed geïnfor meerd zijn, omdat zij vaak jon geren adviseren. De Open Dag duurt van 14 tot 16 en van 19 tot 21 uur. Caland-LTS, Mes daglaan 1, Maassluis. Turkse inwoners van Maassluis zijn op donderdag 29 januari welkom in de burgerzaal van het stadhuis, waar de gemeen telijke sociale dienst en het Gemeenschappelijk Admlni- stratiekantoor voorlichting zul len geven over de veranderin gen in het stelsel van sociale zekerheid. Van 14 tot 16 uur. In de week van 2 tot en met 6 »r februari worden busreizigers -,-j op alle lijnen van de Zuid- >-, West-Nederland op Voorne- «<1 Putten en Rozenburg geënquê teerd, inclusief die op de lijnen; naar Ouddorp, Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam Mar-.n coniplein en op de drie Metro- -1 stations in Spijkenlsse. Doet van het onderzoek, dat is op- gezet door de provincie Zuid- Holland, is om te weten te ko men of het reizigersgedrag is veranderd ais gevoig van de verlenging van de metro naar Spijkenisse. Bij de regionale opstaptralnlng voor vrouwen in de regio Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zijn nog enkele plaatsen vrij. De driedaagse cursus richt zich op vrouwen, die, in de toekomst cursussen willen gaan begeleiden of vrou wen, die al op het gebied varr de .errtanpipatiaacUef zijn,, De cursus wondt op:3n10 en 17 fe bruari, (9.30-15 uur) gegeven In het Vrouwenontmoetingscen trum te Schiedam, adres: Lan ge Kerkstraat 62. Aanmelden bij de stichting Coerke te Vlaardingen, tel. 4351280 (H. Caro). '/■'A De kunstwerken van De Clera en Stam zijn tot 12 februari te zien in Galerie de Essentie aan de Korte Kerkstraat. (Foto Arie Wapenaar) Door MARJO PEPPELAAR SCHIEDAM Met het werk van Veronique Declerq en Do- rine Stam de Jonge heeft gale rie De Essentie aan de Korte Kerkstraat in Schiedam deze maand een buitengewoon mooie expositie binnenge haald. Beiden studeerden vorig jaar af aan de academie voor beeldende kunsten in Rotter dam. Toch hebben deze jonge kunstenaressen ieder nu al een onmiskenbaar eigen stijl ge vonden. Veronique Decierq toont In de Essentie etsen op zelfgemaakt papier en hoog druk, Van Dorine Stam de Jon ge zijn in de Schiedamse gale rie etsen en werken in ge mengde technieken te zien. Voor deze tentoonstelling knapte galeriehoudster Yvonne Davenschot de fotostudio an nex atelier boven de galerie op. Deze kan nu dus ook als expositieruimte gebruikt wor den. Veronique Decierq maak te van die gelegenheid gebruik om daar de hoogdruk te tonen' die zij speciaal voor de grafiek- kalender van de Rotterdamse Kunststichting maakte. Hierop beeldt zij op kubistische wijze twee stoelen af. In De Essentie zijn van deze hoogdruk een tiental versies in steeds ver schillende kleurencombinaties te zien. Ook de kalender wordt in de Schiedamse galerie voor de prijs van 50 verkocht. In de oorspronkelijke galerie ruimte toont Veroniqe Declerq etsen op zelfgemaakt papier. Door de grove stnjctuur en de grillige vorm van hat papier wordt het niet alleen de drager maar ook een onderdeel van de meestal abstracte afbeel ding. Soms ook is de afbeel ding figuratief. Zo beeldt zij op een mooie serie etsjes In één lijst negen kleine stilieventjes af. Door de mooie tint blauw weet de kunstenares volledig, de intieme sfeer die zij beoogt te bereiken. Dorine Stam de Jonge maakt" voor haar werk In gemengde u technieken gebruik van ge- u scheurd papier, verf en soms n ook fragmenten van reeds be staande afbeeldingen. Deze -r laatste vormen het figuratieve element in haar overigens ab stracte werk. Ronde lijnen wekken hier de suggestie van mens- en dierfiguren. Het war me kleurgebruik en het volup tueuze lijnenspel geven de werken een barokachtig tintje. De etsen van Dorine Stam de Jonge tonen een duidelijke verwantschap met de voor- noemde werken. Ook hier zijn menselijke en dierlijke vormen het uitgangspunt. Maar door het ontbreken van kleur wordt alle aandacht nu gericht op de lijnvoering, die kracht en be weging uitstraalt. Veronique Declerq met eteen op zelfgemaakt papier en hoogdruk en Dorine Stam de Jonge met eteen en werk in gemengde technieken tot en met 12 februari in galerie de Essentie, Korte Kerkstraat 9, Schiedam, Geopend: don. en vrij. van 10.00-12.30 uur, don. van 19.00-21.00 uur en zat. van 12.00—17.00 uur.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1