i Onderscheiden Schiedamse Molukkers: 'Terima Kasih' m BMW weg enterug iOyerval op snackbar Uit Op komst SP doet nieuwe aanval op boekhouding ASHVB Voorwiel breekt af *1 m VARA leden riSIr In de Rode Haan Nog dit jaar schaatsen op Capelse ijsbaan Tegen lichtmast aangereden Messenslijpster troggelt geld af SCHIEDAM „Het 'wordt hoog tijd dat er één alarmnummer -komt waarheen jë in noodgevallen kunt bel len. Eén gemakkelijk te onthouden telefoonnum mer voor brandweer en politie." Met deze eis trokken gistermiddag [enkele tientallen ver ontruste Schiedammers iin een unieke protest- jmars naar het Stads kantoor. De demonstre rende Schiedammers wilden vooral ophelde ring over de gang van [zaken rond de brand afL jgelopen weekeinde in [een woning aan de Buys Ballotsingel/hoek Lo- rentzlaan. Bij deze brand is de 24-jarige John Groeneweg en zijn éénjarige zoontje Ra mon om het leven geko men. i „Eén alarmnummer moet er komen," aldus de protesterende groep onder leiding van Henk Verkerk (midden in witte jas). De demonstranten werden in het stadskantoor ontvangen door gemeentesecretaris Gorrissen (rechts). Dertien Schiedamse Molukkers ontvingen van burgemeester, drs. B. Scheeres de gedenkmedaille in de trouwzaal van het stadhuis aan de Grote Markt. (Foto Arie Wapenaar) Exploitatiezorgen Ouderenwoningen Sterke vermoedens De Nieuwe Snaar uit Vlaanderen met 'La-La': vrij- dag 6 februari in de Stadsgehoorzaal in Vlaardin gen. Passage Theater De Tender Teerstoof Poppentheater Stadsgehoorzaal Filmhuis Harmonie Harmonie - Jeugdtheater Lijnbaanhal Schuurkerk DINSDAG 3 FEBRUARI 1987 HET VRIJE VOLK schiedam 'Stel één alarmnummer in voor brandweer en politie' I Het verhaal circuleerde dat jde brandweer een brandmel der had gezegd éérst de politie ;te waarschuwen. „Fabeltjes. [Onwaar en totaal onmogelijk," ontzenuwde burgemeester drs. Reinier Scheeres deze zware i beschuldiging. Vanaf het mo ment dat de melding blnnen- ikwam, staan alle gesprekken 'die de brandweer voerde vla de mobilofoon en telefoon op band. Dit ls een normale gang van zaken. Burgemeester Scheeres kwam, vergezeld van commis saris,van politie Plet van den Hengel, en brandweercomman dant Arie Metaal, de fabel uit de wereld helpen. „Absoluut onmogelijk," aldus het trio, dat in allerijl werd opgetrommeld om de geëmotioneerde groep onder leiding van de bekende - actievoerder Henk Verkerk te woord te staan in de kantine van het Stadskantoor. De theoriën over wat er pre cies heeft plaatsgevonden tij- jdens de brand, Hepen gisteren 'uiteen. Volgens omwonende en ooggetuige Marl Koppeschaar uit Schiedam West, die de brand om elf uur had zien uit breken, is door de politie en de 'brandweer onzorgvuldig ge handeld. De brandweer be streed dat:,,Wij zijn door om wonenden laat gebeld," aldus commandant Arie Metaal van het korps. „Het is heel triest, maar waar. Vele buurtbewo ners hebben elkaar én de be woners van de betrokken pan den gewaarschuwd. Maar in de paniek die ontstond is niet naar de brandweer gebeld. Of althans te laat. De eerste offi- cële brandmelding kwam om exact 11.14.40 uur binnen bij de centrale meldkamer. Het was een overbuurvrouw. Kort erna kwamen dertig meldingen van anderen binnen. Wij waren om 11.19 uur ter plaatse. De man schappen stonden toen de eer ste melding binnenkwam bui ten de kazerne al klaar voor een andere klus. Elders in Schiedam zaten mensen vast in een lift." Metaal schatte dat de brand om ongeveer elf uur ontstond. „De politie ontving, om 11.17 uur dé éérste offciële^melding, Mflj waren .om .llJiO ♦uuiw.inet auto's tér plaatse. De brand melding is gewoon laat binnen gekomen," zei ook politiecom missaris Piet van den Hengel. Hij benadrukte dat de politie of de brandweer nooit naar el kaar zullen verwijzen. „Onze telefooncentrales zijn met el kaar verbonden. Een druk op de knop en hét bericht is door gegeven: Dat kan het probleem metr:zijn,,r'aldüs"Van den' Hen gel. De groep klagers, die elkaar en het slachtoffer van de brand kennen via de 27-MC 'zendbakkies', vond: „Wij wil len in de toekomst misverstan den voorkomen. Iedere Schie dammer kent bijvoorbeeld het nummer van de ONS (Openba re Nutsbedrijven Schiedam) uits het, hoofde/een, vier, één maal,6 en vijf-maal twee.-Dat is makkelijk. Waarom ver schillende nummers voor be langrijke diensten als de brandweer en politie? Dat is niet logisch en het kan men- sénlevens. kosten;" Burgemeester Reinier Scheeres achtte een centraal Schiedams alarmnummer voor brand wéér, en. politie niet noodzakelijk. „Het:; landelijke alarmnummer 0011 komt er aan. Laten de mensen nu één nummer uit het hoofd leren. Het maakt niet uit of het dat van de politie (4264666) of dat van de brandweer (4264264) is. De brandweer rijdt op alle meldingen. Hoe vaak het ook loos alarm mag zijn." SCHIEDAM VARA-leden uit Schiedam, Vlaardingen, Maassluisen Hoek van Hól land kunnen zaterdag 7 februa ri de radio-opnamen bijwonen van het programma 'In. de Ro de Haan'..,'s. Morgens,jömiiOiOÓ uur vertrekt bus-maar de (VA RA studio's in Hilversum. De heen- en terugreis plus de lunchkosten bedragen per deel nemer ƒ12,50. Opgeven via de volgende telefoonnumers: 010- 473.88.23, 010-474.92.97 of 01899- 14068. Er kunnen 25 leden van de afdeling Nieuwe waterweg- Noord mee. SCHIEDAM Een dag later dan in andere steden hebben dertien Schiedamse ex- KNIL- militairen gistermorgen een herdenkingspenning gekregen. De Molukkers van de 'eerste generatie' kregen de medaille uit handen van burgemeester drs. Reinier Scheeres.„Er is ons veel leed berokkend. Wij hopen dat deze erkenning en het eerherstel voortkomen uit een besef dat er een bijmndere verbondenheid bestaat tussen Nederlanders en Molukkers," aldus één van de onderschei den Schiedammers, Max Mar lissa. „Het toekomstig beleid aangaande de Molukkers moet óp dit besef zijn gebaseerd," voegde hij er aan toe. Tijdens de feestelijke cere monie met koffie en gebak in de trouwzaal van het stadhuis óp de Grote Markt, verwoord de Marlissa de gevoelens van de 'aanwezige Molukkers, hun familieleden en vrienden. „Voor ons is het toekennen van een jaarlijkse toelage van 2000 SCHIEDAM Een Engels man, die zijn peperdure BMW 735 met draaiende motor voor Tiet: Novotel in Schiedam had geparkeerd, kreeg afgelopen zaterdag de schrik van zijn le ven. Vier onbekend gebleven mannen zagen hun kans schoon en stapten ln de perso nenauto. Later in het weekein de werd de auto in de Haagse 'binnenstad teruggevonden. De iwagen was onbeschadigd. i SCHIEDAM Twee gewa- pende mannen hebben gister nacht een overval gepleegd op snackbar de Sleeptros in de Gordonstraat in Schiedam. Klanten en personeel werden ■door hét duo gedwongen plat óp de grond te gaan liggen. Vervolgens haalden de over vallers de kassa leeg. De grootte van de buit is nog on bekend. Elk spoor van de. da- ."dersyontbreekt. gulden en liet ontvangen van de bijbehorende bedankme- dallle een pleister op de wonde. Velen van oris, die hier in 1951 tijdelijk, Ik herhaal tijdelijk, in Nederland werden geïnter neerd, hebben grote geestelijke nood gekend," memoreerde hij. „Velen van de KNIL militai ren wisten na de aankomst in Nederland in 1951 niet waar ze aan toe waren. Zij waren uit het leger ontslagen en stonden met lege handen. Ver weg van hun geliefde Molukken. Ver weg van familie en vrienden. Zij werden in kampen gestopt. Helaas hebben heeft het twee generaties geduurd voordat de Nederlandse regering ons er kent en alsnog bedankt," aldus Marlissa namens de kleine Schiedamse Molukse gemeen schap. De medaille is gesierd met de afbeelding van een schip, een vogel en een opkomende zon. Op de voorkant staat de tekst 'Perghargaan atas Pen- gorbanan' (Uit waardering voor uw inzet). Op de keerzijde staat "Terima Kasih' (Dank U) en de jaartallen 1951 - 1986. De gemeente Schiedam overhandigde de zogeheten Rietkerkpenning, vernoemd naar de vorig jaar overleden minister van Binnenlandse Za ken, niet op de verjaardag van H M. Koningin Beatrix. De Mo lukse organisaties in het land hadden voorgesteld om de me- daille's overal gelijktijdig uit te reiken. Burgemeester Scheeres was afgelopen zater dag verhinderd. Scheeres zei tijdens de uit reiking dat hij begrip kon op brengen voor de gevoelens van de Molukkers. „Confrontaties konden niet uitblijven. De be trekkingen tussen de overheid en de Molukkers lieten te lang te wensen over. Het verleden kunnen en mogen wij niet uit wissen," aldus de burgervader, die een positieve samenwer- .king tussen de gemeente Schiedam en de Molukse ge meenschap toejuichte. „Wij moeten-proberen lande lijk, maar zeker ook plaatse lijk, verbeteringen aan te bren gen in de positie van de Moluk kers. Vooral onder de jeugd be staat-een grote werkloosheid. Daar moeten wij oog voor heb ben. En waar mogelijk moeten we dé werkgelegenheid voor de jonge Molukkers waarbor gen." alduSjScheeres. (Van een ónzer verslaggevers) CAPELLE AAN DEN IJS- SEL De Capelse gemeente; raad heeft gisteravond'na lan- ge discussie en vele eerdere vergaderingen ingestemd met de aanleg van een 400 meter kunstijsbaan in bet Stadsdeel park in Schollevaar. Opgelucht vernam hét bestuur van de Stichting "400 m Kunstijsbaan de uitslag van de stemming: 17 f raadsleden voor de - ijsbaan en 11 tegen. „Nu kunnen we einde lijk aan de slag," zei een opge luchte voorzitter De Zeeuw van de Stichting na afloop. Er zijn drie raadsvergade ringen en twee jaar van einde loos discussiëren aan hét ver lossende raadsbesluit van gis teravond voorafgegaan. En nu is het de beurt aan de direct omwonenden van de geplande ljBbaan, die ongetwijfeld be zwaarschriften zullen indienen tegen de bouw van de baan, die nog niet in het bestemmings plan is opgenomen. Capelle a/d Ussel zal nu Ge deputeerde Staten van Zuid- Holland om ontheffing van het bestemmingsplan vragen om de bouw mogelijk te maken. Een verdeelde PvdA-fractie leek gisteravond tot op het laatste moment nog róét in het éten te zullen gooien. Vier le den van deze fractie waren van mening dat de iokatie in het Schollehos onaanvaard baar was., Het CDA riep zich zelf uit tot de grote redder van het ijsbaanplan. Ondanks, veel fundamentele bezwaren tegen het plan besloot de raad om 'de Capelse burger deze schaats- voorziening vooral niet te ont houden'. Overigens is de gehele PvdA-fractie van mening dat de exploitatie van de kunstijs baan grote zorgen baart. Men zal in geen geval de Stichting een subsidie verlenen. Ook zeg de wethouder Max Meiboom van Stadsontwikkeling toe dat de ijsbaan niet zal worden ont sloten via de veelbesproken Oostelijke Randweg. Het ging Meiboom ehter te ver om een (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De So- cialistiese Partij (SP) heeft minister Ed Nijpels van VROM (Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieu) om een onderzoek ge vraagd naar de financiële gang van zaken bij de Algeme ne Stichting voor Huisvesting en Verzorging van Bejaarden (ASHVB) te Vlaardingen. „Al drie jaar spreken wij onze twijfels uit over het financieel beheer bij de stichting, zowel in de gemeenteraad als in het stichtingsbestuur", schrijft de SP in een brief aan de mini ster. Zij beklaagt zich erover, dat zij 'nimmer' een afdoend antwoord heeft gekregen. Volgens de SP worden de uitgaven van de stichting, met name waar het onderhouds werk, verbouwingen, nieuw bouw, sehoonmaakwerkzaam- heden en schilderwerk betreft, niet behoorlijk gecontroleerd. De SP zet vraagtekens achter de accountscontrole, waar het stichtingsbestuur en het colle ge (van B. en W. steeds naar verwijzen. „Ons inziens biedt een accountantsverklaring geen sluitende garantie", meent de SP. „Immers, het is de vraag of de op de opgevoer de rekeningen aanwezige be dragen ook daadwerkelijk wor den gedekt door werkzaamhe den van die omvang." In haar brief gaat de SP ook in op de kwestie van de huren en servicekosten van de oude renwoningen in de complexen Drleën-Huysen en De Wouthof, j die door de stichting worden geëxploiteerd. Dit punt is voor het eerst ln 1984 aangesneden door een zoon van een bewoon ster vem Drleën-Huysen. In een uitgebreide correspondentie met het gemeentebestuur heeft hij voorgerekend dat de stich ting vele kosten ten onrechte in de servicekosten heeft on-, dererebracht. Dé SP wijst er ook op, dat de stichting medio vorig jaar als gevolg van het puntenstelsel de huren van belde complexen heeft moeten verlagen. Hier door dreigt op korte termijn een tekort te ontstaan, omdat de algemene bedrijfsreserve niet meer dan 640.000 gulden bedraagt. Om dit te voorko men heeft het stichtingsbe stuur zich tot de minister en tot de financier van de Wout hof, het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, gewend. „Onze sterke vermoedens van onregelmatigheden zijn tot op de dag van vandaag blij ven bestaan", is de conclusie van de SP, die het de drie gro te partijen kwalijk neemt, dat deze haar verzoek tot een diep gaand onderzoek steeds heb ben afgewezen. Raadsleden van de drie grote partijen vor men het dagelijks bestuur van de stichting. De SP schrijft dan ook aan de minister, dat zij verder geen verantwoorde lijk wenst te nemen voor het fi nancieel beheer van de stich ting. „In het belang van de be woners en het personeel zullen wij onze plaats in het alge meen bestuur echter niet op zeggen",yaldus de SP. steunen!' .-.Vusttj. ."x .i'.ws'.roó Peter Paul Doodtkorte van de Capelse Democraten sprak van een 'politiek handjeklap' óm de ijsbaan ondanks 'dé'véle bezwaren van omwonenden er vooral toch maar door te krij gen. „Er is nu een nieuw plan ingediend, dat.bijna exact, het- ^t^Vorigf?; 'M. tqen ,yopr,,idemand,,/Mtnvaar,d-; baar ;was."Dë'JCa.pèIs'e politiek maakt zich hiermee'erg onge loofwaardig." Voorzitter De Zeeuw toonde zich na afloop van de raads vergadering een gelukkig man. Ik verwacht dat we in ieder geval zo snel mogelijk met de aanleg van de ijsbaan-alleen kunnen beginnen. In dat geval kan er nog dit jaar op Capelse kunstijsbaan worden ge schaatst." SCHIEDAM Een 26-jarige Duitse automobilist is zondag avond met zijn auto van het merk Opel tegen een lichtmast aangereden. Het ongeluk ge beurde op de Schiedamse Zwa luwlaan ter hoogte van de Koe koekslaan. De man bleek onder invloed van alcoholhoudende dranken. De automobilist on derging een bloedproef. SCHIEDAM De 'messen slijpster met de gouden tan den' heeft weer toegeslagen. De vrouw, met opvallende veel gouden tanden in de mond, werd gesignaleerd ln de Fran cois Haverschmldtlaan. Voor veel te hoge bedragen biedt de dame aan messen of scharen te slijpen. Vorige week troggel de de vrouw een bejaarde be woonster van de Burgemeester Stulemeijerstraat te Schiedam 150 gulden af vóór het slijpen van vier messen. In het Passage Theater In Schiedam speelt;Scène 14 op woensdag 11 februari Kop op en lach, een jeugdvoorstelling voor kinderen van 6 tot 12 jaar. De avonturen van de twee verlopen cabaretiers Sonja en Henk aan de vooravond van de première van hun nieuwe voor stelling De Stralend Gulle Lach Show. Aanvang 14.30 uur. Toegang 3,50. Op zaterdag 14 februari spelen Kitty Jansen en André van den Heuvel Alle maal leugens. Kaarten voor beide voorstellin gen kunnen vanaf zeven dagen voor de desbetreffende voor stelling worden gereserveerd via tel. 4269563. Passage Theater, Passage 9-13, Schie- dam.':'. Donderdag 5 februari speelt het Vera Vlngerhoeds kwartet in theatercafé De Tender in Schiedam. Van jazz tol funk, met vrije improvisaties en lied jes. Naast Vera Vlngerhoeds spelen Joost Buis, Wilbert de Joode en Bart van Helsdingen. Aanvang 20.30 uur. Toegang gratis. Theatercafé De Tender, Passage 9-13, Schiedam. De Rotterdamse schrijver-per former Jules Deeider staat op vrijdag 6 en zaterdag 7 februa ri op het podium van Theater 'f J'dè Tewstbóf in Schiedam. In zijn tweede [theaterprogramma Ja'Decider besteedt Deeider aandacht aan de nationale en internationale voetbalwereld, politiek, actuele zaken en geeft hij geïmproviseerde commen- ';"tafen/Zijri manager Vallént- goed is er ook bij. Aanvang 21 uur. Toegang 15,-; Pas 65 en CJP 2,50. Wordt verwacht: Brigitte Kaandorp mét De Diva, J( vrijdag 13 en zaterdag 14.fe- 3 :sÖfuarl. Theater de Teerstoof, 'n0 Niéuwst raat 12, Schiedam. 'Dwaallichtjes' heet het stuk, dat Marianne Rijpma zaterdag 7 februari met haar poppen speelt in Poppentheater De Teerstoof. Johannes doet een wens, krijgt een geschenk en hij moet een raadsel oplossen. Aanvang 14.30 uur. Toegang 3,50. Wordt verwacht: John de Winter met Roessle en Manou, zaterdag 14 februari. Poppentheater De Teerstoof, Nleuwstraat 12, Schiedam. Jazz Extension Dance Theater, een groep van twaalf dansers en danseressen, brengen op donderdag 5 februari een pro gramma in de Stadsgehoorzaal In Vlaardingen, dat bestaat uit de balletten Secret Resta (mu ziek Gato Barbiere, choreogra fie Fred Benjamin), Echo's (mu ziek Miles Davis, choreografie Jan Peter Sonneveldt), Perso nal Testimonies (muziek Ashford Simpson en Commodores, choreografie: Henny Kamer man, Fred Benjamin en Ralf Paul Haze), Passages (life mu ziek, choreografie Henny Ka merman) en Labymth (muziek Bob James, choreografie Hen ny Kamerman). Aanvang 20.15 uur. Toegang 12,50; Pas 65 en CJP 7,50. Het Belgische muzikale trio De Nieuwe Snaar brengt vrijdag 6 februari La-La, een programma vol Vlaamse pret, liefdesliede ren, chansons en rock and roll. Met hun eerste programma wonnen de drie snaren de per sprijs en de Zilveren Roos op het Festival van Montreux. Aanvang 20.15 uur. Toegang 16,-; Pas 65 en CJP 11,-. Stadsgehoorzaal, Schledamse- weg 51, Vlaardingen. De voor 7 februari aangekon digde voorstelling van Adèle Bloemendaal gaat wegens ziekte van de artieste niet door. ln de série Film Overdag draait op donderdag 5 februari In zaal Harmonie (aanvang 14.30 uur. toegang 5,-) de film Turtle Diary van J. Irvin. De film, ge maakt naar een roman van Russell Roban, draait 's avonds in het Filmhuls. Scena rio Harold Pinter. Twee ge strande veertigers vinden el kaar In hun gemeenschappelij ke interesse voor zeeschuld-:»- padden. Met Ben Kingsley.— -[; Glenda Jackson erv Jeroen R'~ Krabbé. Vrijdag 6 en zaterdag 7 februa ri draait Betrayal van D. Jones., in het Filmhuis. Betrayal is een van de meest succesvolle neelstukken van Harold Pfntet Ook de filmbewerking is van Pinter. Over een driehoeksverr houding, maar dan in chrono^ logisch omgekeerde volgorde? verteld. Ben Ben Kingsley, 'Je-[ remy Irons en Patricia Hodge.' Aanvang 20.30 uur. Toegang 3,50. Filmhuis Harmonie; Schiedamseweg 51, Vlaardin?- gen. 4, Hoboïst, zanger, schoolmusl-! cus en koordirigent Ruud yariy der Meer en pianist Rudolf Jansen geven donderdag 5 fe bruari een recital in zaal Har- monle te Vlaardingen. Zij spe* len werken van Schubert, Schumann, Brahms en Wolf. Aanvang 20.30.uur.Toegang 12,50; Pas 65 en CJP 7,50. Vrijdag 6 sebruari Joost Prlp-> sen met de Firma List an Be-' drog. Acteur Joost Prinsen en pianist Dick van der Stoep-» hebben het over trucs in liefde, huwelijk, kunst, techniek en poiitiek. Aanvang 20.30 uur. Toegang 12,50; Pas 65 en -C CJP 10,-. Tenslotte op zaterdag 7 fe- bruari in de Harmonie I've Got, The Bullets, een Rotterdamse- rhythm and blues groep, wier-, ~,éei;s$è'.slhgl£In the middle óf[_., théóigh't wekènlangln'Öe hit-, j lijsten stond. Bezetting: Frédé- rlque (zang). Nel van 't Pas en'; Rlnl Klein (backing vocals), Pe- ter,van Gameren (gitaar), Tijn Smit (keyboard). Jan de Ligt (sax, synthesizer), Cees Trap penburg (trompet, synthesizer), Ock Klootwijk (bas, backing yocals) en Max Mollinger (drums).-Aan vang. 22.30 uur. Toegang ƒ,7,50:,-(Sf; n Wordt verwacht: Vlaardlngsen country-band Coincidence, vrijdag 13 februari. Harmonie, Schiedamseweg 51, Vlaardingen. •■z Woensdag 4 februari in hei Harmonie Jeugdtheater Een M staart voor oma door marionet tentheater Ella Snoep. Een ze^ venjarig meisje ontmoet een geheimzinnige oude vrouw in.v een strandstoel en gaat op zoek naar een staart voor haar oma. Voor kinderen vanaf .6. jaar. Aanvang-14.30 uur. Toe-, gang ƒ3,50. Harmonie Jeugdv. theater, Schiedamseweg 51 Vlaardingen.' Donderdag 5 februari bijt de - hardrockformatie Helloïse het spits af van een serie popcon certen in de Lijnbaanhal In M\aard\nger\, georganiseerd door Free Experience. In het - voorprogramma Line, bekend - van de single Solidarity Nite., Helloïse bestaat uit Ernst van; Eee(drums), Stan Verbraak,.», (zang), Marcel Remeeus (bas),- Ben Blaauw en Arjen Boogerds (gitaar). Van de groep kwam vorig Jaar november de Cosmogony uit, deze maand volgt Polarity. Toegang 10 gul» den. Voorverkoop: The Bulï, -- Schiedamseweg 2, Plato, Hoogstraat 81 en de VW. Lijn baanhal, Vlaardingen. Het Open Podium van woens- dag 4 februari wordt muzikaal geopend door leerlingen van ■scholengemeenschap West- land-Zuid, die muziek in hun t, eindexamenpakket hebben: Verder cabaret door Edna Kalb en Fred Meijer uit Am-, v sterdam en poëzie door en van Joseph Nantes uit Den Haag.- Aanvang 20.30 uur. Toegang ƒ2,50. Donderdag 5 februari draait The Day Alter, een onverbloemd beeld van de gevolgen van een kernoorlog; Aanvang 14 en.l: 20.30 uur. Toegang ƒ5.-; Pas?f 65 ƒ2,50 (middag); 7,50; Pas 65 en CJP 6,- (avond). Kaar ten verkrijgbaar bij de WV Koningshoek, Verenigde Spaarbank Veerstraat en vanaf een half uur voor aanvang van de voorstelling aan de zaal. ;r Theater De Schuurkerk, Schuurhof 142, Maassluis. SCHIEDAM Een 37-jarige Schiedammer is zondagavond ontsnapt aan de dood nadat het rechter voorwiel van zijn personenauto was afgebroken. Het wiel brak afdoordat de au to de betonnen rand van het viaduct bij het N.S. station Nieuwland raakte. De auto slip te over de betonnen midden- strook. De auto werd vernield. De man raakte niet gewond.0 De brandweer spoot het,weg- dek schoon. ''[>-

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1