Vereniging Streven Doet Herleven jubileert 5 -plussers- iSoleeB^enotoiipe roos Meer crematies Pieremachocheltocht tijdens maritiem '87 ws KtM^fdalverbliiven fuseren! met werkgroep van Unilever! Veel vraag naar studenten van'Die Vlaerdinghe' Vrouwen leren acteren Schuur uitgebrand Halve varkens gestolen Erker 2 Ontwikkelingshulp Vrouwenhuis Sint Radboud Ter Schie Vaartuigen (Van een onzer/; verslaggeefsters) SCHIEDAM Nog trillend op zijn benen staat de scholier Robert Trouwborst (14) naast zijn fiets op de West frankelandsedijk in de Schiedamse wijk de Goirzen. „Daar was hét," wijst de jongen naar het stuk klinker weg voor de poort van hét,, bedrijf Hollandse Constructie Groep BV (HGG) Deze week werd Itbbèrt bijna geman geld tussen twee vrachtwagens en ille gaal in de berm gepar keerde auto's. fefp»? In de bres Klaagbrief Plaatsen gekocht Bijval Videofilm Erker 1 Lentefeest Bibliotheek Bevolking Volmacht 33 sss A HET VRIJE VOLK Schiedam 18 WOENSDAG 4 FEBRUAR11987 WmSÊi Robert bijna doodgedrukt op Westfrankelandsedijk Robert, die in, de Middelhar- nissestraat woont, ontsnapte ternauwernood aan de dood. Zijn.broek hing in ilarden om zijn been. De scholier aan de Maaslandse Land- en Tuin bouwschool fietst elke dag twintig kilometer heen 'en weer.Zijn vaste route leidt over.de zeedijk. Langs de Westfrankelandse dijk staan meer dan tien van. die /overbekende rood/blauwe verkeersborden met de aandui ding;; Verboden te Parkeren. „Tegen mij werd doodleuk ver klaard dat die borden er niet meer stonden. Maar ik ben toch niet blind. Ik durf mijn jongen niet meer op de fiets over.de dijk te laten gaan, Die knul neemt gewoon de snelste weg. Jlij trapt, elke dag veertig kilonieter weg. Goed voor de conditie,' nietwaar. Hij heeft toch het recht om hier'té fiet sen," vindt vader Ab Trouw borst, een echte 'Gorzenees'. De Bewoners Vereniging Schiedam Zuid (BVSZ) is in middels voor de hevig ge schrokken scholier in de bres gesprongen. De BVSZ knokt al jaren tevergeefs om de hom- derden auto's, die soms op de dijk staan, weg te krijgen. „Het is vechten tegen de bierkaai. De politie steekt géén poot uit. De; surveillancewagens rijden met een grote bocht om dit stukje Schiedam heen. Par keerbonnen worden nooit uit geschreven.- Er is zelfs al toe gegeven dat dat ondoenlijk zou zijn, te veel werk dus. Wagens worden niet in de kraan gehe sen en weggesleept," zegt Piet Zonneveld, lid van de ver- keerscommissie van de BVSZ, verbolgen. Woordvoerder van de politie, hoofdinspecteur J.P.- van Boff:„Pe parkeerdruk is op die plaats ontzettend groot. Wij Juinhen vooralsnog de parkeer ders geen alternatief aanbie den. Elders kunnen we die tientallen auto's niet kwijt. Er zijn besprekingen gaande met het bedrijf en de gemeente, maar de betrokken ambtena ren zijn afwezig." Piet Zonneveld vreest intus sen het ergste: „Het loopt de spulgaten uit. De dijk wordt kapot gereden. En de situatie voor fietsers is levensgevaar lijk. De politie doet geen steek. De herinrichting van de straat, De van zijn fiets gereden Robert Trouwborst (links) met naast hem Piet Zonneveld, lid van de verkeerscommissie van de Bewoners Vereniging Schiedam Zuid. (Foto Arie Wapenaar) de weg zal worden geasfal teerd, laat nog zeker twee jaar op zich wachten. Moeten er dan eerst 'dooien' vallen?" vraagt hij zich af. Razend zijn ze in Zuid. Nog deze week gaat er een 'brief op poten' de deur uit over de parkeerproblemen op en rond de Westfrankelandse dijk. „Wij spreken de burge meester, als hoofd van de poli tie, hierover aan. Zijn perso neel blijft in gebreke," zegt Zonneveld. De werkmensen van de HCG konden vroeger hun voertuig kwijt op een terrein tussen de bedrijfspoort en het Zwembad Zuid. Dat terrein is inmiddels in gebruik genomen, voor op slag en er staan loodsen op. De auto's van gasten en 'losse' ar beiders moeten nu op de zee dijk staan,ondanks het par keerverbod. De werknemers van de HCG zitten er zelf ook mee in hun maag. „Verschrik kelijk, je kunt je wagen niet' kwijt," zeggen enkelen. Ook de portiers en de men sen van de beveiligingsdienst vinden de situatie rond de poort gevaarlijk. Van tijd tot tijd wordt de poltie zelfs ver zocht om assistentie omdat grote en brede transporten niet door de poort op de Westfran kelandsedijk kunnen komen. Er was gistermiddag niemand meer voor commentaar aan wezig in het hoofdkantoor van de HCG te Leiden. ..VLAARDINGEN De kin derdagverblijven De Krenten mik'en Pino in Vlaardingen gaan fuseren met de werk- groèp bedrijfscrèch'e Unilever van, Unilever, Research Labo ratorium. De kinderopvang wordt onder gebracht in de nieuwe stichting Vlaardingse Kinderdagverblijven. Dit be sluit is in december genomen, maar werd gisteren bekend ge maakt. De fusie betekent te vens een uitbreiding. Nieuwis bedrijfscrèche, die bij Pino in hef schoolgebouw aan de Thor- beck'estraat gevestigd zal zijn. Momenteel bezoeken onge veer 70 kinderen het dagver- blijf.De Krentenmik. Bij de ge meentelijke kinderopvang Pi- rió ,'komen ruim dertig kinde ren. "Daarbij zullen erbinnen- kort nog ruim dertig var Uni lever bij komen. Interimvoor zitter E. Haddeman van de Vlaardingse Kinderdagverblij ven vindt het een doorbraak dat/een Vlaardlngs bedrijf de crèche heeft willen betalen. „Mèestal kijken directie alleen naar de kosten;", /zegt;fHadde- man. „Zo'n "opvangis dan al snel te duur. Verder is het op merkelijk dat directies vaak zeggen dat geen behoefte is aan een crèche, terwijl later blijkt dat het personeel er wel voor voelt." Inmiddels heeft Unilevér 12 plaatsen 'gekocht' tegen de prijs van 144.000 gulden jaar lijks. Volgens mevrouw C.H.E. van Lingcn van Unilever is de verwachting dat haar bedrijf op den duur meer plaatsen zal kopen/ Tegelijkertijd probeert Haddeman van de stichting andere bedrijven warm te ma ken voor een plaats. De prijs van zo'n plaats is steeds 1200 gulden per jaar. De ouders zul len voor de creche naar draag kracht in de kosten moeten bij- dragen. Dit'geldt ook voor De' Krentenmik, terwijl de bijdrag bij Pino-25 gulden per kind be draagt. De stichting hoopt door de fusie meer kinderen te kunnen opvangen. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Een dubbel jubileum wordt zaterdag 28 fe bruari gevierd in Diergaarde Blljdorp. De Vereniging Stre ven doet Herleven bestaat dit jaar 35 jaar. Voorzitter A. Ver- maat! is sinds de oprichting van'de vereniging bestuurslid. Als/jongmaatje startte hij bij de vereniging met het ophalen van.de contributie/Naar mate hij, de leden van de vereniging beter/ging leren kennen, des te groter werd de aanslag op zijn portemonnee. Uit eigen zak nam,hij voor zijn vrienden" een.aardigheidje mee. Zijn me- dèbëstuursleden namen ter be scherming van Toons portem onnee zijn taak als contributie ophaler van hem over. Toon Vermaat heeft voor het vele werk dat hij in de loop van de jaren voor de vereni ging heeft verricht in 1982 een Koninklijke onderscheiding ge kregen. Een zelfde eer viel de vereniging zelf in 1984 te beurt. Streven doet Herleven is een ontspanningsvereniging voor invaliden van alle gezindten. Elk jaar worden, in samenwer-, king met ondermeer de Alge mene Autohulpdienst Rotter dam (AAR) en het Rode Kruis uitstapjes en feestavonden voor, de leden georganiseerd. Elk jaar weer een enorme in spanning omdat veel van de le den;: gebruik maken van een rolstoel en niet alle openbare gelegenheden rolstoelvriende- lijk zijn. Deze feestdag ter ere van de beide jubilea is groots opgezet. Behalve een demonstratie van de Nederlandse kampioenen rolstoeldansen en een keur van artiesten in de Tropenhal tij dens de middaguren begint om 16.30 uur de offici ële receptie. In de Victoria Regina hal van de diergaarde kan men de ver eniging feliciteren. Voor iedereen is er een cor sage, aangeboden door een orchideeëhkweker.Ook het 'feestdiner in het restaurant van Blijdorp wordt de leden van Streven doet Herleven aangeboden door de vereniging.Het avondprogram ma wordt geheel verzorgd door de Rotterdamse Opera. Koor, solisten en orkest bren gen bekende gedeelten uit ope ra's en operettes. bijfS oioi.' hulb i ■aiuasm&stso (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM - Voorzienin gen, regelingen en instanties voor ouderen moeten toegan kelijker en bekender worden; De Schiedamse Werkgroep Preventie heeft daarom een Wegwijzer gemaakt met tien tallen adressen, telefoonnum mers en uitleg over de werk wijze van allerhande instellin gen en bedrijven. Belangrijke schakel in het voorlichten en helpen van de bejaarden wordt de Centrale Informatielijn voor Ouderen. Dittelefoon nummer (4731976) is tijdens werkdagen bereikbaar.' Mede werkster Tineke de Bel zit da gelijks klaar om alle vragen van bejaarden te beantwoor den. Met de Wegwijzer wil de Werkgroep Preventie de ser vice'aan de ouderen vergroten. Het vijfennegentig pagina's tellende boekwerkje wordt gra tis verspreid in Schiedam. De folder krijgt hoogstwaar schijnlijk binnenkort een 'broertje' in Vlaardingen en Maassluis. Er werd een jaar gewerkt aan de uitgebreide Wegwijzer voor 55-plussers in Schiedam. Deze week overhandigde wet houder Luub Hafkamp (oude- renzaken) het eerste exem plaar aan een vertegenwoor digster van de Schiedamse Ou derenbonden mevrouw dr. C.M. Westra. Mevrouw Westra: „Vooral de samenwerking tus sen alle Schiedamse'instanties is belangrijk. Het is prachtig dat deze folder er is. Het zal velen een grote steun zijn. Een goede samenwerking van bij voorbeeld de kruisverenigin gen, de gezinsverzorging, het maatschappelijk werk, ls van groot belang om de ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te •houden." j De ouderenbonden krijgen bijval van Plm Cuijpers. Hij is full time preventiewerker voor het ouderenwerk in Schiedam. „Sommige ouderen kunnen door de bomen het bos niet meer zien," meent hij. „Er zijn SCHIEDAM 414 Schie dammers en 377 overledenen uit de regio werden vorig jaar gecremeerd in crematorium Dc Beukenhof te Schiedam. Er werden 296 Schiedammers en twee mensen uit de regio ter aarde besteld. De belangstel ling voor cremeren in plaats van begraven is groot. Er wer den in De Beukenhof ongeveer twee keer zoveel mensen ge cremeerd dan verwacht na de opening. Tijdens een Open Dag eind vorig jaar in dc Beukenhof kwamen veel Rijnmond bewo ners een kijkje nemen in het cremeatoriumgebouw. Zij kre gen een rondleiding in het ge bouw, langs de ovens, door de urnenruimtes en werden voor gelicht over de werkwijze. Ouderenwerken Pim Cuijpers: „Er zijn genoeg voor zieningen, maar de ouderen weten dat niet." (Foto Arie Wapenaar) voldoende prima voorzienin gen, maar men weet het niet. Wij denken met deze folder een schot in de roos te hebben gedaan. Dat er een voorbeeld functie van uit gaat voor de buurgemeenten is toe te jui chen." De samenstellers van de Wegwijzer denken met de fol- dér 'mensen met het pensioen in zicht' een handje te helpen. „Kijk, 'jongere ouderen' zullen we maar zeggen, denken dat zij nog niet oud zijn. Zij maken zich nog niet druk over later. Maar iedereen wordt een keer tje oud. Door deze Wegwijzer leer je de mogelijkheden ken nen, de activiteiten, de instel lingen en de betrokken men sen. Zo wordt iedereen er bij betrokken. Dat is een voor deel," aldus de Werkgroeple den. De Wegwijzer is verdeeld in vijf hoofdstukken. Aan de orde' komen, gezondheid en welzijn, rechtskundige hulp, wonen, geldzaken en vrije tijd en ver voer. Gelijktijdig met de nieu we Wegwijzer werd een video film gepresenteerd over het werk voor de ouderen in Schie dam. De Werkgroep Preventie gaat de komende maanden met deze film, in feite een Wegwijzer op videoband, de buurthuizen en de dienstencen tra ln de stad langs. In de Schiedamse Werk; groep Preventie hebben verte genwoordigers zitting van de Stichting Gecoördineerd Oude renwerk, de Gezamenlijke Commissie Ouderenbclangen, de Kruisvereniging, de Stich ting Gezinszorg, de Stichting Maatschappelijk Werk, het RI AGG Nieuwe Waterweg Noord, afdeling Ouderen en de GGD Nieuwe Waterweg Noord, afde ling GVO. Uit dc regio nemen de volgende organisaties deel in de werkgroep: de Stuur groep Plankerend Beleid voor Ouderen Vlaardingen, de Ou derenbonden Vlaardingen en de Stuurgroep Flankerend Be leid voor Ouderen Maassluis. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Negen tig percent van de leerlingen van de Christelijke Scholenge meenschap voor lager- en mid delbaar beroepsonderwijs Die Vlaerdinghe krijgt na de oplei ding een baan. „Middelbaar be roepsonderwijs Is in." Met de ze boodschap benadert direc teur JA. Meijwes van Die Vla erdinghe de leerlingen, die zich kunnen aanmelden voor het nieuwe schooljaar. Giste ren hield de school een Open Dag, om zich te presenteren aan de toekomstige leerlingen. De directeur spreekt van een wervende actie. De school leidt op tot groeps leiders in het inrichtingswerk, sociaal cultureel werk, kinder werk, de gezondheidszorg/wel zijnszorg of de maatschappe lijke dienstverlening. P" gedi plomeerde komt dan bijvoor beeld te werken In een buurt huis of een peuterspeelzaal. Vrijwel alle schoolverlaters van Die Vlaerdinghe hebben een baan gevonden. Volgens Meijwes is de reden voor de populariteit van zijn school 'minder mooi'. „Vele in stellingen vinden een HBO-er te duur," zegt hij. „Zo iemand is voor voor menige functie niet meer te betalen, na al de bezuinigingen die zijn doorge voerd. Het geld is er niet meer. Onze leerlingen profiteren daarvan, omdat zij minder verdienen en daarom beter in de markt liggen." i De vraag naar MBO-leerlin- gen is zo groot, dat de direc teur moet constateren dat en kele MBO-ers terechtkomen op plaatsen waar zij niet thuisho ren. „Zolang men de HBO-er te duur vindt, wordt het een MBO-er," zegt Meijwes. „Het komt wel eens voor dat de baan voor onze leerlingen een beetje te hoog gegrepen ls. Ze moeten dan bijvoorbeeld aan veel mensen leiding geven, iets waarvoor zij niet zijn opge leid." kortaf ROTTERDAM In Trefcentrum Middelland in Rotterdam begint volgende week dinsdag een toneel cursus voor vrouwen. Do cente Piëta Bot van de Stichting Kunstzinnige Vorming Rotterdam zal twaalf dinsdagavonden achter elkaar van 20.00 tot 22.00 uur les geven. De cursus begint met de keuze van een thema, bij voorbeeld (on) fatsoen. Hierbij worden een aantal rollen bedacht, die uit gangspunt zijn voor een vervolgserie. Elke week be denkt men een nieuwe afle vering. Niet alleen 'vaste' teksten worden gebruikt, maar ook improvisatie speelt een grote rol tijdens de cursus. Piëta Bot geeft dezelfde cursus bok aan de Caland- straat 7 in Rotterdam, van 14.00 tot 16.00 uur. De cur sus kost 108,-. Vrouwen met een (gezins)inkomen van minder dan 1950,- per maand krijgen een korting van veertig procent. Belangstellenden kunnen zich uiterlijk tot 9 februari 13.00 uur aanmelden bij de Stichting Kunstzinnig Vor ming Rotterdam, Caland- straat 7, tel 4361366, SCHIEDAM Een grote boerenschuur aan dc Broekka de in Schiedam Kethel brand de maandagavond geheel uit. Een niet goed uitgeschakeld lasapparaat is waarschijnlijk de oorzaak geweest van de fel le brand. De 43-jarige eigenaar had eerder op de dag staan lassen. Twee brandweerwa gens rukten uit. De brandweer kon niet voorkomen dat de schuur volledig in de as werd gelegd. Het schadebedrag is onbekend. SCHIEDAM Drie halve varkens met een gezamenlijk gewicht van 270 kilogram zijn uit één van de diepvriescellen van het Schiedamse slachthuis gestolen. De vlecsdieven kwa men waarschijnlijk met een valse sleutel het pand binnen. De waarde van het varkens vlees is ongeveer 700 gulden. De Schiedamse fotograaf Chris Scholte gaat met kinderen uit Schiedam West een film opne men. De filmopnamen, waarbij de jeugd kan assisteren, wor den gemaakt vanuit wijkcen trum de Erker, Jan van Aven- nestraat 32. Kinderen van ne gen tot en met dertien jaar mo gen meedoen. Kosten bedra gen 7,50 per maand. Inschrij ven via het wijkcentrum, tel. 4267767 of 4263161. Kinderen uit West kunnen meedoen aan een wedstrijd met het thema 'Ken je eigen wijk'. De jeugd wordt gevraagd tekeningen, schilderijen, foto's of krantenknipsels over de ei gen wijk in te leveren. De in zendingen zullen van 11 maart tot en met 1 april worden ten toongesteld in het wijkcentrum. Inleveren voor 1 maart. Eerste prijs: twee maanden gratis kin dercursus; tweede prijs: een tekenblok; derde prijs; set vilt stiften. In wijkcentrum de Erker, Jan van Avennestraat 32, gaan de zer dagen weer verschillende cursussen van start. Nieuw is de cursus bloemschikken. Bij het opmaken van de bloem stukken worden niet alleen bloemen gebruikt, maar ook paprika's, mandarijnen, toma ten en rode kool worden erin verwerkt. Deelname 45,- voor tien lessen exclusief materia len. Tijdstip: vrijdagochtend. Dinsdagochtend wordt er les in beatballet gegeven In het wijk centrum. Kosten voor deelna me bedragen 10,- per maand. Zaterdags van 10.00 tot 12.00 uur en woensdags van 21.30 tot 22.30 uur wordt er badmin ton gespeeld in de Erker. Kos ten voor deelname per maand f 10,-. Belangstellenden kun nen zich inschrijven via de tele foonnummers: 4267767 of 4263161. Tafeltennissen kan eveneens in het centrum. Zon dags van 13.00 tot 17.00 uur vliegen de ping pong-balletjes door de benedenzaal van de Erker. Contributie bedraagt 5,- per maand. Er is een spectrum computer club opgericht in het wijkcen trum. De bijeenkomsten zijn vrijdags van 19.30 tot 22.00 uur. Contributie 1,- per maand. De Schiedamse Partij van de Arbeid heeft voor partijgenoten en voor andere belangstellen den de cursus 'Ontwikkelings samenwerking: een vrouwen zaak?'uitgeschreven. Deze cursus, bestemd voor mannen en vrouwén. wordt op zes ach tereenvolgende donderdagen gegeven door Brenda Kwak en Gerda Dijkstra. De eerste les- avond is aanstaande donder dag 5 februari. De kosten be dragen 15,-. De cursisten krij gen de cursusmap en de boe ken 'Vrouwen, de vergeten helft' en 'Trefpunt Nairobi", ^p de lesavond 19 februari wordt de indrukwekkende documen taire 'The wrong end of the ro pe' vertoond. Toegang tot al leen deze filmavond is moge lijk. Entree ƒ1,-. Voor inlichtin gen of inschrijven bellen naar Peter Stadhouders, tel. 4704680. In het vrouwenontmoeting scentrum Barrlka aan de Lan ge Kerkstraat 62 wordt don derdag 5 februari een spelle tjes avond gehouden. De da mes kunnen kiezen uit: dam men, schaken, rummikub, sjoelen, scrabble en diverse kaartspelen. Vanaf 20.30 uur staat de koffie klaar. Op veler verzoek is er met ingang van zondag 8 februari weer vrou wencafé van 16.00 tot 20.00 uur. Vrouwen zijn ook welkom op de donderdagse café-avon den van 20.30 tot 24.00 uur of - a G op de vrijdagse'inloop Varr 10.00 tot 16.00 uur. Toegsmrg •vrij. !1]' Penningmeester Adriaan van der Drift van de Kethelsevm ü- ziekvereniging Sint Radboud fs onlangs geridderd. Hij ontvihg een oorkonde met goudernn- signe van de federatie van. Ka tholieke Muzlekbonden inNe- deland, omdat hij veertlg;jaar lid is van Sint Radboud.;Hll stond ook 27 jaar garant Vppr de 'penningen' van het miqgek- corps. Ih* De Stichting Lentefeest Schie dam.viert zaterdag 12 fetwdari carnaval voor alle oudere'dft gehandicapte leden. HeC car naval begint om 13.30 uunJHet feest in het pand van Lente feest aan de Tuinlaan 64 is gratis, maar de deelnemers moeten wel in het bezit zürwvan een toegangskaart én eepipar- navalshumeur'. Verkleed "zijn is geen eis, wel een wens. Zaal open vanaf 13.00 uur. Daèföe- mers moeten van te vorerfSp- geven of zij zoutloos of suiker vrij eten en drinken. •I Si ;-!9W Scholengemeenschap Te?on Schie voor LTO, LHNO ert lIO, houdt zaterdag 14 februart-A Open Huis. De deuren van.4?et schoolgebouw aan de MgraNo- lenslaan staan van 10.30-tot 12.30 uur open. Die van bet! pand aan de ValeriusstraatiVan 10.00 tot 12.00 uur. DooiVrnid- del van 'groepslessen' InrdB' verschillende lokalen wordöje- probeerd een beeld te schet sen van het technische onder wijs. u'/i iJa't Het bibliotheekfiliaal aan.dér Lorentzlaan 6 krijgt een jeugd afdeling met boeken voor kin deren tot 10 jaar. Het jeu&öfili- aal van de Gemeenschappelij ke Openbare Bibliotheekr-j.l Schiedam op de hoek van de Archimedesstraat/Laurensr: Costerstraat is met ingang.van 1 maart gesloten. De eerste^ weken van maart krijgt de boe- kenuitleen voor de kleintjes; een feestelijk tintje. Voorrelk kind dat zich laat inschrijven, ligt een attentie klaar. De.slui ting van het juegdfillaal hangt samen, mei de: nieuwbouw/ van ih da Sint Jan/Afoysiusschooben loopt; vooruit .op. de bouw van een nieuwe hoofdbibliotheek «P.het;s.tj9d8exf„., jiiitoa *ub. De Schiedamse bevolklngffifin 1986 met;27Tl^êrsönën^foege- nomen. Er stonden op 31 de cember 33.879 mannen (eeil toename van 165) en 35.47#. (een toename van 106) vrpu- wen in Schiedam ingeschre ven. Het totale inwonersaantal bedraagt nu 69.349. Op 31'de cember 1985 waren dat ér r/ 69.078 personen. Kiezers, die op 18 maart 'éUd- staande in een stembureau1- naar keuze willen stemmed"! voor de leden van de ProVIfti ciale Staten, kunnen een'aért- vraag indienen bij de gemèé'h- te. Op de secretarie liggert for mulieren (kosteloos) voor ver zoekschriften klaar. Het ver zoekschrift moet uiterlijk woensdag 4 maart worder geleverd. De stemmer hoef geen formulier In te vullea. Als hij op vrijdag 13 maart rnlQijn oproeplngskaart naar dé se-, cretarle-afdeiing gaat van df gemeente waar hij staat tngl- schreven. De kiezer krijgt,dan een kiezerslegitimatlekaart. Met deze kaart kan wordérf'Öe- stemd in elk stembureau'!H8ar keuze binnen de provindld.' in lichtingen bij het Bureau VërL kiezingen, 's-Gravelandsétoëg 567, tweede etage. l.-wl Ct HELLEVOETSLUiS Een zo genaamde pieremachochel tocht zal tijdens de Pinksterda gen in Hellevoetsluis dé nieuwste attractie vormen bij de manifestatie Maritiem Helle voetsluis 1987. Zoals bij eerde re afleveringen van deze twee jaarlijkse happening zulten ook deze keer weer vele oud-Hol- iandse schepen in de Haven afmeren. Het 'droge' gedeelte van de Vesting zal op 5, 6 en 7 juni onder meer plaats bieden aan een braderie, een kermis, een havencafé en voor de jeugd een straattekenwedstrijd en een spuitbal. De bedoeling van het Maritiem Weekend is de oude traditie van de haven in Hellevoetsluis ook In het heden levend te houden. Volgens Martin van Tol van de organiserende stichting Maritiem Hellevoet sluis viel de jeugd tijdens het in 1985 gehouden weekend een beetje uit de boot. „We willen het dit jaar een beetje meer op de jongeren toespitsen," zegt hij. „Alhoewel die pieremacho cheltocht nu niet speciaal op de allerjongsten is gericht ko men kinderen vanaf zeven jaar zeker aan hun trekken." unèfitj De pieremachocheltocht bè-* helst volgens de organisatie „een optocht van grappige, originele en bijzondere vaéhüi- gen." De bedoeling is datKirf- deren van zeven jaar en oööer deze vaartuigen zelf In eifiaar zetten. Er moet daarbij op,wor-' den gelet dat de bootjes rrtM langer zijn dan vier meter eg;; niet breder dan twee meter.-'ljla afloop van de parade beopri' deelt een Jury wie het origlgp ste vaartuig in eikaar heefl flanst en met de prljzen gëaT strijken. Dit jaar zai de hele haven. Van het Haringvliet tot en met fiei droogdok, bij de festiviteiten worden betrokken, „We willen de aandacht ook een beetl^op dat dok richten. Daar zijn we in Hellevoetsluis behoorlijk trots op. Zo'n evenement Is natuur lijk uitermate geschikt om «e mensen daarop attent te ma ken." aldus Van Tol, die af gaande op vorige edities varr het Martttiem Weekend zó'fj' 30.000 mensen verwacht.'Hif benadrukt echter dat het geenszins de bedoeling is een soort kopie van de later dlt'Y jaar te houden Vestingdagëh' moet worden. De officiële opening van hét') evenement door burgemeëiter L. van der Jagt zal op vrildèg 5 juni plaatsvinden. ab

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1