Gemeente maakt haast met Bróekpolderbos Stoopkes present tijdens Schiedamse Molendagen mm Ricky and the Frog terug op de thuisbasis Een gecastreerde avonderinkel PvdA-conferentie over toekomst Delta SFC organiseert kampioenschap Solidariteit groeit in Steendijkpolder Gereedschap, geld en cv- installaties weg ws ii I CYan een onzer verslaggeefsters) h SCHIEDAM „De Oosterstraat hoeft niet on- -Rgerust te zijn. Wij kopen het pand nummer 97 be? "fSlist aan. Alleen wanneer, dat is de vraag. Wij 9wachten op advies van het projectteam Qost." Wethouder mr. Hans van Kleef reageert zeer be slist op een klaagbrief van bewoners. Vallende dakpannen, loszittende betimmeringen en het ge vaar voor instorting van het kleine huis houden -,de gemoederen in Oost al maanden bezig. - Haast Niet op de grond Onsportief WI De Bazuin Filmhuis Concert Informatica MW'27 Koken 60 jaar getrouwd het vrije volk Schiedam Wém - M T- v-" 7/ w/mm BiK I pggg A%?5 s;r p|™ S X-" - tf&K-r. Van BVSO Van 'langzaamaan actie' De gemeente wilpas „beslis sen, oyer,' aankoop of sloop na "advies van het projectteam "'Dost. Daarin hébben bewoners. en ambtenaren zitting. Wet- '2houder Van Kleef, is bang dat 'dé Bewoners Vereniging Schie- dam Oost (BVSO) de 'zaak' op houdt. De BVSO heeft verte genwoordigers in het Project: .team Oost. Voor de bewoners van de Oostérstraatf verenigd in een ""straatgroep', kan de beslissing niet vroeg .genoeg genomen „.worden. „Wie is er verantwoor- J delijk als één van orize kinde ren dadelijk een dakpan op „'zijn hoofd krijgt?" vragen on geruste bewoners zich af. Vol gens de straatgroep wordt de "'aankoop en sloop tegengehou den door een bouwkundig on- "ilë'rzoek naar de belendende panden. De beschuldiging van de ge meente dat de bewonersvereni ging de zaak met opzet op houdt,kómt niet uit de lucht vallen. Al weken lang liggen de bewonersverenigingen in de oude wijken en het gemeente bestuur met elkaar overhoop in verband met het opbouw- werk en het aanstellen van be wonersdeskundigen. Uit pro test tegenhet gemeentelijke beleid hebben de wijken de on derhandelingen met hét collé ge van burgemeestér en wet houders opgeschort.De BVSO legt de aantijgingen naast zich neer.'' „Met onze boycot heeft de zaak Oosterstraat niets te maken," zegt voorzitter Aad de Wolf van de bewonersvereni ging. „Het1 instortingsgevaar bestaat zeker al een jaar. Wij hebben de onderhandelingen' een maand geleden opge- -tf "^yan eenónzer „verslaggevers 'ooCVBAARDINGEN'}' Binnen -tÜrievjaaj-ïz'aDdëligehelêBroek- polder bebost -zijn.' Dit jaar wórdt begonnen met het bebos sen van 27 hectare in het hart van de polder. Daarna resteren nog een kleine 100 hectare, die Na eerder bij de Pachtka- mer bot te hebben gevangen, verwacht de'gemeénte dit keer wejnig problemen bij het op- zeggen van hét pachtcontract -met boer Van Woerden jr., nu de hogere overheden de bebos singsplannen steunen. Dit heb ben de wethouders IJ. van der Velden (Financiën) en B. Gou- driaan (Stadsontwikkeling) 'gisteren bekend gemaakt tij- ,dens een persconferentie in het "'stadhuis van Vlaardingen. De verdere bebossing van de Broekpolder (140 hectare is al "ingeplant) heeft sinds 1981 stil- „gelegen, toen het Openbaar Li chaam Rijnmond het bestem mingsplan voor de polder af wees. In januari 1984 stelde de (Van een onzer L verslaggeefsters) v> SCHIEDAM De Schie- damse Football Club (SFC) oraniseert in de zo mer een kampioenschap ,voor alle Schiedamse stan- daardelftallen. De eerste teams van alle 19 Schie damse voetbalverenigingen worden uitgenodigd mee te doen. De wedstrijden moe-, ten het alternatief worden voor het ter ziele gegane ABC-voetbal (Algemene -Bedrijfsvoetbal Competi tie). De kampioensstrijd r.zal zich, evenals, tijdens de ABC wedstrijden, in de zo merse avonduren afspelen. ..Wij willen alle clubs graag een alternatief bie den voor het zomeravond- voetbal. Het gebeurt ook in 'Vlaardingen. Onze kampi- i'.oen kan later dan weer te gen de Vlaardingse kampi oen strijden om de eer," al dus K. Zuidema, de admini strateur' van SFC, die het 'op poten zetten van1 een Schiedams kampioenschap op zich heeft genomen. Aan de deelnemende elf tallen wordt een inschrijf geld gevraagd van 100 gul den. De organisatie van het zomertoernooi heeft al eni ge sponsors gevonden. Als het Schiedams kampioen schap een succes wordt en er geld overblijft, zal dat bedrag geschonken worden aan een nader te bepalen organisatie of instelling dié 'goed werk' doet voor de Schiedamse lichamelijke opvoeding. Voetbalverenigingen die nen zich voor maandag 16 februari op te geven bij K. Zuidema, telefoon 4737205. Kroon het Openbaar Lichaam tegenstelling^,töbj^yjaiÉuccÜngen de polder ...wilde vrijhouden voor woningbouw. Maar eind 1985 gaf Rijnmond zijn tegen werking op, toen uit een rap port van het Heidemij Advies bureau bleek, dat een,.schóne af deklaag, vaxij ;X,5>fc2<mefer no dig zou zijn 'omdh' dë^stérk ver vuilde polder, veilig woningen te kunnen bouwen. B. en W. van Vlaardingen willen nu haast- maken met de verdere bebossing van de pol der. Voor de 27 hectare in het hart van "de polder is een be drag van 1,4 miljoen gulden nódig. Staatsbosbeheer neemt hiervan 220.000 gulden voor haar rekening. In het bedrag van 1,4 miljoen-gulden zijn de grondkosten ad. 950.000 gulden begrepen. Een deel van het be drag komt te zijner tijd weer terug, wanneer de geplante bo men (populier, wilg, es en es doorn) na circa 20 jaar gekapt en verkocht worden. Aan het advies van het Hei- demij Adviesbureau om de pol der ook bij recreatief gebruik met schone grond af te dekken, wordt door Vlaardingen voor bijgegaan. Ter verdediging wijst wethouder Goudriaan erop, dat een 'produktiebos' wordt aangelegd en niet een 'recreatiebos'. „We weten alle maal, dat de grond er veront reinigd is. Met helemaal niks doen, is niemand gebaat." De heer G.J. Davidse, chef van, de plantsoenendienst vindt: „Ik denk,' dat je van een aantal kwaden het beste moet kiezen.' Ik ben niet ongelukkig met een produktiebos, waar de mensen doorheen fietsen of een enkele dag iri verpozen. Ze komen niet echt met de grond ih contact. Laten wij voorlopig maar eens de bodem met rust laten. Want ook bij afdekken is het de vraag of dat de beste oplossing is." Wethouder IJ. van der Vel den: „Je zit daar niet iedere dag uren op de grond. De Broekpolder is wat ander3 dan een woonwijk zoals de Steen dijkpolder in Maassluis. Laten we over een jaartje of zo maar eens kijken of de grond verbe terd is. In de tussentijd probe ren we de grond zo functioneel mogelijk te maken." Op het gebied, dat vermoede lijk in de herfst van dit jaar wordt ingeplant, verbouwt de gemeente thans koolzaad. Daarmee is twee jaar geleden begonnen en inmiddels zijn twee oogsten binnengehaald. De derde oogst 3taat op het land. - Daarna komt de grond van Van Woerden aan de beurt, die in de polder maïs en pootaardappelen verbouwt. In maart 1988 loopt zijn pachtcon tract af. Eerder lukte het Vlaardingen niet het contract via de Fachtkamer ontbonden te krijgen. Ditmaal moet dat volgens de wethouders wel kunnen lukken, omdat alle be lemmeringen voor de volledige bebossing van de Broekpolder opgeruimd zijn. Wethouder: Hans van Kleef: Projectteam Oost moet met advies komen over de aankoop en de bestemming van de pandjes in de Oosterstraat." /Foto Arie Wape- naar) schort. Het zijn absoluut onle- réchte beschuldigingen." De bewonersvereniging "past ervoor, de 'zwarte Piet' toege speeld te krijgen. „Die ligt'bij het college. Er zijn twee wet houders tegelijk verantwoor delijk voor het beleid inzake bewonersdeskundigen en op bouwwerk. Dat kan toch alle- maal niet," aldus voorzitter De Wolf. Het projectteam Oost noemt het 'flauw' dat de gemeente eerst een advies'van haar wil hebben, en dan pas beslist over hét pandje aan de Ooster straat: „Onze mening was for meel allang bekend. Aankopen en slopen," zegt teamlid Piet Ballemans. „Het is onsportief om ons nu om officieel advies" te vragen en tegelijkertijd de bewonersvereniging te be schuldigen. Het gaat om twee verschillende zaken."Het pro- jectteam, vertegenwoordigers van de BVSO en de leden van de Straatgroep Oosterstraat, gaan woensdag 24 februari massaal naar de vergadering van de raadscommissie voor stadsvernieuwing. Op de agen da komt de aankoop van het bouwval evénwel niet voor. i,Eisen stellen is niet nodig," vindt wethouder Hans van Kleef.- „Ik houd niks tégen hoor. In de rondvraag kan het aan de orde gesteld worden. Daar ben ik altijd toe bereid. Die zaak Is niéuw voor de com missie. We zetten niet alles zo maar klakkeloos op de agen- da." Van Kleef legt uit dat in eer dere jgevallen een bepaald punt op spéciaal verzoek op de agenda was geplaatst. „Toen kwam er geen kip, niemand van de betrokkenen was er. Dat is te gek natuurlijk. Dat wil ik nietmeer," aldus Van Kleef. De Belgische Stoopkes, op de foto tijdens het optreden vorig jaar in de aula van het Stedelijk Museum, komen tijdens de Schiedamse Molendagen in mei weer enkele drink- en borrelliederen zingen. (Foto Ed Eggermont) (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Stoop kes uit Hasselt, het Belgi sche equivalent van jenever- stad Schiedam, zijn door de organisatoren van de Schie damse Molendagen weer'ge strikt voor een optreden. De naam De Stoopkesstaat staat voor de 'Sociëteit Ter Onder steuning Onzer Plaatselijke Kroegen En Staminees'. De drie Vlaamse, leden van Stoopkes brengen op zater dag negen mei gezellige bor rel- en drinkliederen ten ge hore. Vorig jaar tijdens de Schiedamse Molendagen oogstte de unieke muzikan- tengroep, bestaande uit Luc Cuppens, Fons Vanhamel en Jos Tuts, veel succes met de Jeneversuite. Het repertoire van de Stoopkes omvat naast instrumentale stukjes op ac cordeon, saxofoon, klarinet, mandoline, banjollne, gitaar en allerhande percussie-In strumenten, ook onstuimige meezingers. De Stoopkes zingen niet al leen 'ten faveure' van de al coholische dranken. Ook een anti-drank lied maakt deel uit van het programma. Bin nenkort wordt in Hasselt de eerste langspeelplaat van het trio ten doop (met jene ver uiteraard) gehouden. 14 (Van een onzer verslaggeefsters) MAASSLUISDe bewoners van de Steendijkpolder zien de problemen In verband met de ernstige bodemverontreiniging in hun wijk groeien. Ze zien de toekomst met zórg tegemoet. Hun houding is nuchter, ze dramatiseren niet, maar ste ken hun 'kop niet in het zand'. Veertig procent van de huis eigenaren in de Steendijkpol der wil verhuizen. Zij voelen zich gevangen in hun eigen wijk en vrezen nooit meer te kunnen weggaan. Ze beleven geen plezier meer aan hun tuin. Deze feiten zijn naar vo ren gekomen uit een psycho sociaal onderzoek bij de bewo ners van de Steendijkpolder. Van de huurders wil 25 percent -■ vertrekken. Beide percentages zijn verdubbeld vergeleken met drie jaar geleden, toen een soortgelijk onderzoek is ge- daan. De onderzoeker, dr. J. de Boer van de VU in Amster dam, heeft een van elke vijf wijkbewoners in oktober '86 een vragenlijst voorgelegd. Op een enkeling na was iedereen het ééns met de beslissing dat de wijk wordt gesaneerd. In oktober was nog niets bekend over de wijze van Saneren. De zorgvuldige aanpak van de onderzoeken door Rijnmond beoordelen de bewoners posi tief. Ze laten zich negatief uit over de lange duur van alle on derzoeken. Voorde Steendijk- polderbewoners zijn de uit komsten van hét drinkwater- onderzoek en de risico's voor de volksgezondheid heel be langrijk. Ze vinden de infor- matieverstrekking van de overheid totaal onvoldoende. De nieuwsbrief van de Com missie Bodemonderzoek Steen dijkpolder (CBS) wordt door de meeste bewoners als de bes te informatiebron genoemd. Volgens het onderzoek kun nen de bewoners, nu zij al' ruim drie jaar weet hebben van de ernstige bodemveront reiniging in de wijk, de extra spanningen nog wel aan. Er is een gevoel van solidariteit ont staan. De actiebereidheid van de bewoners is groter dan drie jaar geleden, toen ze net had den gehoord dat, ze op veront reinigde grond wonen. Ze erva ren vanuit de andere wijken in MSassIuis nauwelijks medele ven met hun( precaire situatie. Een grote meerderheid1 van de Steendijkpolderbewoners (84 tot 93 percent) laat elkeoch tend 20 liter water" weglopen voor er theewater in de ketel "gaat. Dit'" advies 'is "gegeven dóór-de CBSófh elfee kans' té vermijden dat ér ongezonde stoffen uit de grond via de wa terleiding in het drinkwater te rechtkomen. SCHIEDAM Machinefa briek Technica BV aan de Nieuwe Waterwegstraat, het Sportfondsenbad aan de Bur gemeester Knappertlaan 'en Scholengemeenschap Schie- land aan de Nieuwe Damlaan kregen bezoek van inbrekers. Er werden respectievelijk vier zuurstofflessen, geld, een ste reo installatie, een electrlsche typemachine en gereedschap ter waarde van 1200 gulden ge stolen. De dieven zaagden het hangslot aan het afgesloten hek rondom de zuurstofflessen doormidden. De inbrekers, kwamen de overige locaties binnen door ramen in te slaan. Een klapraam uit een in aan bouw zijnde woning aan de Mi na Kruzemanstraat In Woud- hoek Noord werd er in zijn ge heel uitgenomen. Uit het huis verdwenen twee geiser- en cen trale verwarmingsinstallaties met een waarde van 4000 gul den. (Van een onzer .verslaggevers) KRIMPEN AAN DEN IJS- SEL Na twaalf jaar 'still going strong'. Dat kan best gezegdworden van een van Nederlands beste live-groe pen Ricky and the Frog. Na twee jaar geeft Ricky and the Frog eindelijk weer eens een concert in de Wilhelminahoe- ve in Krimpen aan den IJs- sel, de plaats waar het alle maal ooit eens is begonnen. Het optreden is bedoeld om de 'thuisbasis' duidelijk te maken dat. The Frog nog al tijd eens van Nederlands meest swingende bands is. Met gloednieuw materiaal, dat ook te vinden zal zijn op de derde lp van Ricky the Frog, die nog voor de zomer moet uit gaan komen. Een optreden in de Wilhelmina- hoeve is altijd iets bijzonders cn Agc Kat en Ricky Hogen- dorp beloven hun fans dat ze er iets moois van zullen ma ken. „Ik durf rustig te stellen dat dit de beste samenstel ling is dieThe Frog ooit heeft gehad," zegt gitarist Age Kat. „We hebben nu een basis sectie 'the Stylus Horns', die tot de'beste van Europa mag worden gere kend. Het swingt allemaal als een gek en iedereen is ra zend enthousiast. Ricky." and the Frog is meer dan voor heen een echte vriendenband geworden. En dat komt de muziek duidelijk ten goede." The Frog heeft in de afge lopen twaalf jaar vele hoog tepunten beleefd, met onder andere optredens in het voor programma van Tina Tur ner, Cool and the Gang, Gol den Earring en Joe Cocker. Ook op eigen kracht wist The Frog een groot publiek t lok ken, met name in West-Duits- land en Zweden. Tot een ech te doorbraak is het nooit ge komen. De tot nu toe "twee verschenen. Ip's verkochten redelijk, maar alle singles die de groep heeft uitge bracht flopten zonder meer. „We hebben er alles aan gedaan, maar het heeft ons nooit mogen lukken," zegt zanger Ricky Hogendorp. die met Age Kat de enige nog overgebleven oerleden van The Frog zijn. „Maar we heb ben nu een nieuw manage ment, die het klappen van de zweep kent. Misschien dat het nu wel zal lukken." Ricky and the Frog is één van de groepen met de mees te bandleden. Ook aanstaan de zaterdag staan er in de Wilhelminahoeve weer elf man op het podium. Ja, dat hoort nu eenmaal bij onze band," lacht Age Kat. .Met zoveel mensen is het natuur lijk geen vetpot, maar bij ons speelt iedereen mee uit liefde voor de muziek en niet voor de centen. We maken er al tijd een schitterend feest van. Ik heb pas uitgerekend dat er de afgelopen jaren ruim der tig verschillende muzikanten bij The Frog hebben ge speeld. En de meeste zijn uit stekend terecht gekomen, zelfs bij de beste bands van Nederland. Daar ben ik toch wel een beetje trots op," al dus Age Kat. Tijdens de jaarwisseling heeft de groep uit Krimpen aan den IJssel een uiterst succesvolle toernee door Noorwegen gemaakt. „Alle tien de optredens waren stijf uitverkocht," vertelt Ricky Hogendorp. ,Dat geeft de burger natuurlijk weer een beetje moed. Het blijkt nu dat het buitenland ons toch meer waardeert dan ons eigen land. Dat vinden we jammer, maar lk blijf geloven ln een doorbraak. Maar alles is hier zo afhankelijk van een sin gle-succes en wij blijven toch een live-groep bij uitstek. Elk optreden is bij ons een happe ning. Het Is de moeilijkheid om die sfeer vast te leggen op een plaat. Waar we nu op wachten is op voldoende bud get om eens uitgebreid de studio in te duiken om een plaat op te nemen. Tot nu toe moest dat altijd tussendoor gebeuren. We hebben in leder geval schitterend nieuw ma terietal en de metsen die za terdag naar de Wilhelmina hoeve komen zullen dat onge twijfeld beamen." „The Frog is weer back'in town en misschien dat onze doorbraak er nu na twaalf eindelijk komt," aldus een zelfverzekerde Ricky Hogen dorp. WOENSDAG 11 FEBRUAR11987 ortaf De evangelische werkgroep "De Bazuin' geeft op vrijdag 13 i februarl.een country- en go spelconcert in De Hoekstee. Een bijzonderheid van dit con cert is dat het gratis toeganke lijk is voor iedereen. Alleen wordt na afloop een collecte gehouden waarbij men één vrijwillige, maar niet verplichte bijdrage in de kosten kan leve- ren. Voor de liefhebbers van de traditionele country komt het duo A.G. and Kate. Voorts komt Wim Pols, presentator van EO-programma's en leider van de onlangs gevormde Country Trail Band. Deze band brengt moderne gospel met enkele close harmony songs. En tenslotte treedt dan nog Jimmy Laughton op, de Ameri kaanse zanger die in België woont. In het Filmhuis Harmonie draait op donderdag 12 februari Met jouw tanden in mijn nek van Roman Polanski. Parodie op vampierfilms. Met Roman Po lanski en Sharon Tate. Aan vang 20.30 uur. Toegang "ƒ6,50. Filmhuis Harmonie, Schiedamseweg 51, Vlaardin gen. Vrijdag 13 februari van dezelf de regisseur 'Cul-de-sac'. Een zwarte komedie over een gangster, een neurotische za kenman en zijn sexy vrouw. Aanvang 20.30 uur. Toegang 6,50, Pas 65 en CJP 5,-. Filmhuis Harmonie, Schiedam seweg 51, Vlaardingen. Aad Zoutendijk geeft donder dag zijn wekelijks lunchconcert op het orgel van de Grote Kerk te Vlaardingen. Hij speelt wer ken van J.S. Bach, Pachelbel, Guillaln en Guilmant. Het con cert duurt van 12.45 tot 13.15 uur. Toegang gratis. Op 10 maart begint een korte cursus 'Vrouw en informatica', georganiseerd door de werk groep Vrouwen oriënteren zich in de samenleving (VOS). On der leiding van docente me vrouw L. van Berkel houden de deelnemers zich bezig met dé vraag welke invloed de compu ter op het dagelijks leven| heeft. Data: 12,19 en 26 maart van 9 tot 11.15 uur (Vrouwen huis, P.K. Drossaartstraat 65- 67) en 2 april, 's avonds (Plaat selijk Educatief .Centrum, Corn. Houtmanstraat). Kosten 10 gul den.; Opgeven bij Marion Bin- dels (4353052) of Corrle Eij- kenbroek (telefoon 4742339). De Maaslandse Voetbalvereni ging MVV'27 houdt In verband met haar 60-jarig bestaan opf 2 mei een reünie voor oud-lexJén. De organisatoren roepen oüd- teden van 40 Jaar en ouder op om zich bij hen te metden::Hir Hulskes (01899-14080), J.J. a Mostert (01899-18575) of F. de Vos (01899-14340). Bij vol-;f doende belangstelling wordt een onderling toernooi ge- speeld. A Bij de Stichting Raad voor helt Ouderenwerk is een kookcur sus begonnen voor mannen van 55 jaar en ouder. De deel nemers leren in acht lessen van twee en een half uur de grondbeginselen van het ko*? ken. De cursus wordt gegeven in het gebouw van scholeng'ef meenschap De Vaart aan dé/i Planciusstraat. Er is nog plaats voor enkele deelnemers. Inlich tingen bij de Stichting Raad:'+ voor het Ouderenwerk, tel. y 4601500. De heer en mevrouw Van der' Lee-van der Stelt te Maassluis waren gisteren 60 jaar ge- trouwd. Omdat de heer Van»» der Lee wordt verpleegd in de Naaldhorst te Naaldwijk, heb ben burgemeester J. van Es én zijn echtgenote het echtpaar daar gistermiddag opgezocht om het namens het gemeente- bestuur geluk te wensen. Wil lem van der Lee werd op 12 april 1903 in Maasland gebo ren. Zijn vrouw zag op 15 sep tember 1905 in Maassluis het levenslicht. Een avondwinkel in Vlaardingen is nog toekomst muziek, hier een Rotterdamse avondwinkel op "de hoek van de Mathenesserdijk en Mathenesserweg. (Foto Arie Wapenaar) Condooms nodig? Maandver band op? Op zoek naar Pam- ■pers? Laatste stukje toilet-pa pier gebruikt? Eieren nodig voor een omelet? De Vlaar dingse avondwinkel zal deze nuttige artikelen niet verkopen. Dat heeft de Vlaardingse ge meenteraad vorige week be paald. Gekookte eieren kun je er ko pen, maar rauwe eieren zijn ta boe. Chocolade, suikerwerk en beiegde broodjes mogen ook; maar wie hoge nood heeft en toiletpapier zoekt, moet óf de kranten aan stukken scheuren óf tot de volgende ochtend wachten, want in de Vlaar dingse avondwinkel zul Je het tevergeefs zoeken. Vrees voor concurrentie van dagwinkels: dat is de achter grond van deze middeleeuws aandoende branche-bescher ming, die in schril contrast staat met de ook op plaatselij ke niveau veei gehoorde roep om minder bedilzucht van de overheid. De Vlaardingse liberalen span nen op dit punt wel de kroon. Op voorstel van WD-raadslld Jan Bulva is de Vlaardingse avondwinkel nóg verder geca streerd. De winkel mag niet groter dan zestig vierkante me ter zijn. Nu zal een beetje slim me winkelier hier nog wel on deruit weten te komen, want de kubieke inhoud van de win kel kent geen beperkingen. Het VVD-voorstel rept trouwens - van 'winkelverkoopoppervlak te', een begrip waarmee mis schien ook valt te rommelen. Maar wat een gek stadje, dat Vlaardingen, waarin zoiets be dacht wordt, is Bulva zijn pro testen tegen het verkeerscircu latieplan vergeten? At die ver keersmaatregelen zouden zijn klanten de stad uitjagen. Wat stond hij op de bres voor dé' Vlaardingne consument. En die gunt hij nu niet een behoorlijke avondwinkel? Voor Bulva, die zijn raadszetel dankt aan zijn acties tegen het VCP, Is het hemd blijkbaar ook nader dan de rok. Gelukkig is er één schrale troost. Hoewei twee onderne mers al belangstelling hebben getoond, komt die avondwinkel er voorlopig niet. Het ministerie van Economische Zaken geeft geen toestemming. In afwach ting van een landelijke regeling mogen alleen de grote toeris tensteden avondwinkels ope nen. DICK VAN OER LUGT OUDE TONGE Pvda-fractle- voorzitter Wim Kok lijkt geen genoeg van de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden te krij gen. Aanstaande zaterdag Is het PvdA-kopstuk werderom In de regio om aanwezig te zijn bij een conferéntle over de toekomst van het delta-gebied die de Partij van de Arbeid In het Sociaal-Cultureel Centrum De Grutterswei in Oude Tonge organiseert. Onder de titel 'Toekomst, ook voor de Delta?' zal een keur van gemeentelijke en provinciale bestuurders en geïnteresseerden discuslëren over zaken als de kwaliteit van de onderwaterbodems en het milieu in de Delta. Er zullen inleidingen worden gehouden door onder andere Rob Leuven van de stichting Natuur en Milieu en burge meester Lex van der Jagt van Hellevoetsluis.'s Middags zal Tweede Kamerlid Henk Veld hoen een forum voorzitten. De aanvang van de bijeenkomst is 9.45 uur. Voor meer informatie: Ronald Janssen, tel.: 070 614911 tst. 2527 of 3226 (Tweede Kamer).

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1