D66-raadslid achter Sehiespoor Trekker van sauna De Knappert: De Beauty Day voor vrouwen Weinig D66-ers bij 'Hét Huwelijk' SAUNA whirlpool GmóBxwzmmmm smmm WsSm .:ïS Ziekenomroep Rano bestaat 40 jaar Meer vrouwen bij gemeente Vlaardingëns wmsmm Wandpanelen en gereedschap weg r V T *1^ V,"A W* r ~f. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM „Wij zitten met het door 'Den i Haag' en 'Zoetermeer' opgelegde onderwijsbeleid opgescheept,; ja. Er wordt met twee maten geme ten.; Niets aan te doen, maar die subsidie laten we ons niet afnemen. Die miljoen gulden geven we natuurlijk niet terug. We hebben dat geld toch no dig?" Samenwerking Jacob Boven, projectleider in dienst van de Onderwijs Begeleidings Dienst Nieu we Waterweg Noord over het onderwijs voorrangs be leid: ,J~>wei- len met de iï kraan open." (Foto Arie Wapenaar) Buitenlanders s Spaarkaart Het Sportfondsenbad aan de Burgemeester Knappertlaan is uitgebreid met Sauna De Knappert. Interieur van de totaal vernieuwde sauna bij het gemeentelijke binnenbad. Links op de voorgrond het dompelbad, dat gevuld wordt met ijskoud water. (Foto's Arie Wapenaar) Geen uitnodiging Loterij Koor Vrijwilligers Orpheus Schieland Lentefeest Erker PvdA" Jubileum Het verleden VRIJDAG 13 FEBRUAR11987 w-;.viv«M W% mMM^; 'Dat miljoen geven we niet terug' De-leden van hei Samenwer kingsorgaan Onderwijs Voor- rangs Gebied Schiedam won- den er geen doekjes om tijdens {de presentatie van het Ge- biedsplan 1986 - 1990. Op. het- nippertje werden deze week, het plan moest voor 1 februari bij de subsidiegever liggen, al le lopende en toekomstige on derwijs voorrangsprojecten in Schiedam gepresenteerd. Schiedam is een van de ze senzestig onderwijsvoorrangs- gebieden in Nederland. De ge- meente ontvangt ruim 900.000 gulden subsidie op jaarbasis. Met het geld moeten de activi teiten, die gericht zijn op het opheffen, verminderen en voorkomen van achterstanden in het onderwijs, worden be-, taald. „Aan de ehe kant wordt bezuinigd op het onderwijs aan kleuters en zieke onderwijzers mogen niet vervangen worden. En aan de andere kant krijg je dan weer een miljoentje om achtergeraakte - leerlingen, waartoe in Schiedam vele van oorsprong buitenlandse kinder tjes behoren,,'bij te spijkeren'. Dat is eigenlijk dweilen met de kraan open," vindt de project- Ietder Jacob Boven van het Sa menwerkingsorgaan, in dienst van de Onderwijs Begeleidings Dienst Nieuwe Waterweg Noord. (OBD) Een goede samenwerking tussen het 'onderwijs', 'instel lingen' en tussen scholen, van verschillende richtingen on derling zorgde „voor een volle dig Gebiedsplan. „Vooral die onderlinge samenwerking tus sen openbare en bijzondere scholen van het basis- en het voortgezet onderwijs, was heel goed. Zeer verhelderend en het hielp echt. Want we zitten toch allemaal met dezelfdeproble men. Iedere school hoeft na tuurlijk niet steeds weer het wiel uit te vinden. Nu hebben we ideeën en oplossingen voor problemen uitgewisseld, ge weldige ervaring," aldus Thea de Rijke, hoofd van een lager beroeps onderwijs (LBO) school en lid van het Samen werkingsorgaan. Alle deelnemende scholen die in aanmerking komen voor de gesubsidieerde 'lapmidde len', inclusief de medezeggen schapsraden en de Schiedamse instellingen,, hebben inmiddels ingestemd met hetGebieds plan. Schiedam heeft gekozen voor een „nuchtere, praktische aanpak". „Er worden geen grootse nieuwe projecten be gonnen. Activiteiten die al lo pen öf die men al van plan was worden uitgevoerd. Nu hebben ■we het geld en de kennis er voor. Het geld moet direct ten goede komen aan de scholen zelf. De schoolbesturen kunnen zelf uitmaken voor welke pro jecten zij werkkrachten in dienst willen nemen," aldus on- derwijsconsulent A. J. Tigges. De komende jaren ligt voor de Schiedamse scholen het ac cent op: onderwijs in eigen taal en cultuur aan van oorsprong bui tenlandse kinderen; betere afstemming van het onderwijsaanbod in de hogere leerjaren van het basisonder wijs en de aanvangsklassen van het voortgezet onderwijs; aandacht voor vroegtijdige schoolverlaters (spijbelaars, schoolverlaters zonder diplo ma); kunstzinnige en motorische vorming; opvang voor en na school tijd; ontplooien van activiteiten in club- en buurthuizen, in bibli otheken en peuterspeelzaken; vroegtijdig erkennen en ver beteren van de hulpverlening aan kinderen met leer- en ont wikkelingsproblemen. Een groepje praktijkmensen, onder leiding van Jacob Bo ven, voorheen hoofd van de Schiedamse basisschool de Ka meleon, begeleidt het geheel. Het - Samenwerkingsorgaan, dat een jaar aan het gebieds plan werkte, bestaat uit: J.A. van Lambalgen uit het bijzon der onderwijs; Paul Stasse, be geleider voor 20 uur per week van de OBD, Herman Gerrits, beleidsmedewerker van de ge meente Schiedam, afdeling on derwijs; Thea de Rijke, open baar voortgezet onderwijs. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Schie damse gemeenteraadslid H.P. van Doorn (D66) gaat een nieuw onderkomen zoeken voor modelbouwvereniging Schiéspoor. Hij heeft de gehele correspondentie van de vereni ging met de gemeente bij de secretarisvan de club opge vraagd. Intussen lopen de le den van Sehiespoor nog steeds met him ziel en him trein tjes onder de arm. Niettemin blijft secretaris A. Luijsterburg optimistisch. „Ik heb een brief van wethouder Van Kleef, waarin hij bevestigt onze aanvraag voor een ruim te te hebben," zegt hij. „Nou, en dat al binnen negen weken. Ik vind het heel wat. Gewoon lijk duurt het maanden voor dat jé iets hoort." De vereniging heeft' van de gemeente te horen gekregen (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGËN De ge meente Vlaardingën gaat meer vrouwen aannemen. Het aantal deeltijdbanen zal wor- den uitgebreid en de regels bij zwangerschap worden versoe peld. Deze plannen worden ont vouwd in drie nota's, die door B. en W. van Vlaardingën zijn vastgesteld. In de nota 'Gemeentelijk per soneelsbeleid ten aanzien, van vrouwenemancipatie' schrij ven B. en W., dat zij het aantal vrouwen in gemeentedienst willen vergroten. Het gaat daarbij voora' om functies in het midden en hoger kader. Door opleiding en loopbaanbe geleiding moet dat doel wor den bereikt. Aanvragen voor studiefaciliteiten door vrouwen worden tijdelijk ruimer beoor deeld. Bij het vervullen van vacatures zal de voorkeur aan een vrouw worden gegeven. Verder krijgt elke gemeentelij ke afdeling of bedrijf een ver trouwenspersoon, bij wie vrou welijke werknemers kunnen aankloppen. In de tweede nota, over deel tijd, gaan B. en W. ervan uit, dat in principe alle vrijkomen de vacatures in deeltijd ver vuld kunnen worden, tenzij hiertegen bezwaren bestaan. dat haar clubruimte in het voormalige pand van Het Zuiderkwartier aan de Dwars straat in de Schiedamse wijk De Gorzen afgebroken moet worden. Ieder moment kan het besluit vallen over het tijdstip waarop met de sloop wordt be gonnen. y Intussen heeft Sehiespoor steeds tevergeefs naar een nieuw onderkomen gezocht. Om de aandacht van het pu bliek te vestigen op de ruimte nood, werd begin deze maand een Open Dag gehouden. Een kleine honderd bezoekers be wonderden de spoorbaan en de nieuwe aanwinst: een model van de Haagse tram. Onder de belangstellenden bevond zich ook een handjevol raadsleden. „Dankzij de Open .Dag kun nen we nu op Van Doorn reke nen," zegt Luijsterburg. „Hij heeft met eigen ogen" het en thousiasme van dé leden kun nen zien. Onze vereniging be hoort sinds kort tot de grote spoorclubs, doet er alles aan oni reclame voor de stad Schiedam te maken en bezorgt vele Schiedammers een leuke hobby. Is het dan zo veel ge vraagd ons een ruimte toe te kennen?" Sehiespoor bestaat twee jaar en telt 35 leden. De club heeft al vier keer moeten verhuizen. Bij permanente vestiging zou de vereniging een betere baan kunnen maken, voorzien van een compleet stations-empla cement naar het model van het Rotterdamse station Blaak. Daarbij staan de trams onder de treinen opgesteld. Luijsterburg blijft volhou den. „De wethouder hebben we in de club nog nooit gezien, maar wij hopen nu op Van Doom," zegt hij. SCHIEDAM Onbekenden hebben 40 grote wandpanelen ter waarde van 5000 gulden weggehaald van een bouwter rein aan de Algerastraat op het Schiedamse industrieter rein. Slavenburgs bouwbedrijf Is de gedupeerde eigenaar van de 5,5 meter lange panelen. De dieven moeten de materialen met een vrachtwagen hebben afgevoerd. Uit een huis aan de Boter- straat is voor 1300 gulden elek trisch gereedschap gestolen. De inbrekers braken een branddeur open. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De service van het gemeentelijke NV Sportfondsenbad Schiedam Is uitgebreid met een Turks bad en een zonnebank. Een ingrij pende face lift heeft een totaal aangepaste en verbeterde sau na, een" Turks bad, bar, zonne bank en beauty shop opgele verd. In de bar worden slechts gezonde hapjes en drankjes ge serveerd. Trekker moet de zo genoemde Beauty Day voor dames worden. Elke vrijdag van half tien tot vier uur wor den (voorlopig alleen nog) vrouwen verwend met een schoonheidsbehandeling, het gebruik van dè zonnebank, een saunabezoek, verblijf in - het Turkse, bad en een heerlijke lunch. - Een' gediplomeerd schoon heidsspecialiste geeft de be handeling. De dames kunnen tussen de middag ook een duik nemen in het zwembad. „Deze activiteit moeten we nog be ginnen. Een beauty day kost 75 gulden per persoon per dag. Maar daar zijn ze wel een hele dag voor uit en onder, de pan nen. Met veel gezelligheid, lek kere hapjes en gezonde activi teit," aldus de enthousiaste be drijfsleider Rob Schouten. De omvangrijke verbouwing noopte de uitbaters van het zwembad ertoe een eigen naam te bedenken voor de sau na-faciliteiten. De Knappert heet de sauna, na enkele maanden breken en bouwen. „Makkelijk te onthouden en makkelijk te vinden," vindt de directie van het zwembad aan de Burgemet .er Knappert laan. Vanavond opent wethou der Luub Hafkamp (Sport) de gerenoveerde sauna. Hafkamp gaat in ieder geval niet 'uit de kleren'. Hij laat het gebruik van het saunabad en het nieuwe Turkse stoombad aan de klanten over, die vanaf maandag dagelijks terecht kunnen in De Knappert. Haf kamp knipt slechts een lint door. De bezoekers van sauna De Knappert kunnen ook gebruik maken van het zwembad. „Uniek," aldus de zwembad di rectie, „welke sauna heeft een 25 meterbad tot zijn beschik king? Bovendien zijn er specia le avonden waarop het zwem bad in combinatie met de sau na gebruikt wordt voor naakt- zwemmen." De prijs voor een saunabezoek bedraagt 12 gul den per keer. HHM Sauna de Knappert, vanaf maandag 14.00 uur geopend, ia een spaaractie begonnen. Na ieder saunabezoek wordt een kaartje afgestempeld. Na tien stempels mag de spaarder een keer gratis gebruik maken van de zonnebank. Na twintig stempels ligt er een Sauna de Knappert T-shirt klaar en na dertig stempeltjes krijgt de be zoeker een Sauna de Knappert handdoek cadeau. „We willen uiteraard de mensen stimuleren om te ko men 'sauna-en' bij ons. Wij wil len een begrip worden, dat wa ren we voorheen een beetje. Klantenbinding Is belangrijk. En daarbij willen we de vaste klanten belonen. Met een extra service, dat is toch leuk voor dié trouwe bezoekers," aldus Rob Schouten. Sauna de Knappert, Burge-, meester Knappertlaan 245c, tel. 4269600, is geopend: maan dag, woensdag en donderdag van 14.00 tot 23.00 uur voor. ge mengde sauna; maandag, don derdag en vrijdag van 21.00 tot 23.00 uur, gebruik zwembad, whirlpool, naaktzwemmen; woensdag van 21.30 tot 23.00 uur, gebruik zwembad in bad-' kleding, whirlpool en sfeerver lichting. Dinsdag van 10.00 tot 22.00 uur, dames. Vrijdag van 17.00 tot 23.00 voor gemengde sauna; van 9.30 tot 16.00 uur "beauty day' voor dames. Van een onzer verslaggevers VLAARDINGËN „U bent vanaf nu tot samenwoning ver plicht, maar daar. had u al er varing mee." Dit zei Vlaar- dings burgemeester AA.J.M. van Lier tot het veelbesproken paar mevrouw J. Ranshuijsen en de heer A. Hoogenboom, toen het gisteren onder grote politieke belangstelling in het huwelijk trad. De jong ge trouwden zijn beiden gemeen teraadslid in Vlaardingën en raakten in opspraak, nadat- D66 bezwaar maakte tegen het feit dat Hoogenboom (D68) sa menwoonde met Ranshuijsen, die fractievoorzitter is van de PvdA. Zij zouden hun persoon lijke en partijbelangen zodanig hebben verstrengeld, dat D66 daar schade van ondervond. Flnk wat mensen liepen te hoop voor het stadhuis om een glimnp van de trouwerij op te vangen. In de wandelgangen maakten enkele wethouders zich vrolijk over hun partijge noot die in het huwelijksbootje stapte. „Hét huwelijk, hét hu welijk,", zong wethouder A. Maarleveld lacherig. - De belangstelling van de zij de van D86 viel wat tegen. Al leen fractieleider W. van Rijn was prominent aanwezig. Na Ranshuijsen te hebben geluk gewenst kuste "hij nadrukkelijk de bruid. Van de felle ruzie die de D66-voorman met mevrouw Hoogenboom had gehad, was niets te merken. En dat, ter wijl Van Rijn begin januari nog meende uit de raad te moeten gaan als Hoogenboom niet zou opstappen. De plaatselijke afdeling van D66 heeft geen uitnodiging voor de bruiloft gehad. De con tacten tussen Hoogenboom en de partij zijn nog steeds niet hersteld. Het raadslid krijgt bijvoorbeeld geen notulen toe-, gestuurd en de beloofde „he lende gesprekken" moeten nog plaatevinden. Van het hoofdbe stuur van D66, dat samenwer king tussen Hoogenboom en Van Rijn had bevolen, was nie mand aanwezig. Wel had Hoogenboom de hoofdbestuurders E. Cassee en P. Hagendoorn op persoonlijke titel voor de bruiloft uitgeno digd. Bij D66 in Den Haag wa ren evenmin uitnodigingen aangekomen. Daar heerste wel hilariteit omtrent het bruid spaar. „Oh gaan die twee trou wen? Oh, wat enig! Het zijn na melijk zulke schatten... Ik vind het gewoon enig," had een van de medewerksters bij het ho ren van het "blijde nieuws' uit geroepen. Hét bruidspaar hij in een grijs pak en zij in een zeer licht-grijze japon betrad de stadhuistrap, terwijl een haag kinderen van peuterspeelzaal Bibelebons hun Juf Atl (Hoog enboom) toezongen. De lange bruidegom kon zich maar net onder de triomfbogen van de schooljeugd doorwurmen. „Er is betaald, dus er kan getrouwd worden," zo stelde burgemeester Van Lier de ge tuigen, onder wie een oude vriendin van Ranshuijsen uit Joegoslavië, gerust. De burger vader stelde verder dat het al tijd goed is een vrouw te trou wen, Om Ranshuijsen daarvan te overtuigen, memoreerde Van Lier de woorden van de griekse wijsgeer Socrates. „So crates oordeelde het juist een vrouw te trouwen. Want een goede vrouw maakt je geluk kig en een slechte vrouw maakt je wijs," zei hij. Daar kon Hoogenboom het mee doen. Verder vergeleek de burge meester het huwelijk met een maaltijd, het toetje, 't dessert en een loterij, waarbij de man zijn vrijheid op het spel zet en de vrouw haar geluk. Vervol gens trouwde hij het bruid spaar. Toen was het de beurt aan Ranshuijsen. Hij nam het initiatief en kuste zijn bruid lang en innig, en deed dat nog enkele keren over voor de foto grafen. Zowel de bruid als de brulde- .gom blijven hun zetel in de ge meenteraad behouden, hetgeen vóór de Grondwetsherziening van 1983 niet mogelijk geweest zou zijn. Volgens artikel 129/5 van de toenmalige Grondwet mochten familieleden niet ge lijktijdig plaats nemen in een gemeenteraad. Vocalgroup Continue zoekt mannen en vrouwen, die het koor willen versterken. Het re- pertolr van het koor, dat op maandagavond repeteert in het Blauwe Huls te Schiedam (gebouw van de Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg Noord aan de Lange Nieuw- straat), bestaat uit gezelligë moderne muziek, zoals num mers van de Beatles en Don Maclean en evergreens als Gu- antanamera en de Rivers of Babyion. De leden van het koor, dat vorig jaar werd opge richt, komen voornamelijk uit Schiedam en Vlaardingën. De contributie bedraagt 10 gulden per maand. Inlichtingen bij Co- bie de Bruijn (4703212) of Jo- pie Vermeulen (4746070). Het dienstencentrum de 4 Mo lens (Nieuwe Dam laan 766) vraagt met spoed vrijwilligers voor het bezorgen van warme maaltijden bij Schiedammers, die hun eigen potje niet meer kunnen koken. De vrijwilligers mét auto (dames of heren) moéten een keer per week van 11.30 tot 13.00 uur beschik baar zijn. De warme maaltijden worden per wijk bezorgd. Het aantal te rijden kilometers be draagt ongeveer 10 kilometer per wijk. Voor meer informatie of aanmelden kunt u dagelijks bellen van 9.00 tot 16.30 uur, vragen naar mevrouw De Groot of mevrouw Van der Valk, telefoonnummer 4705500. Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus heeft vijf van zijn leden gehuldigd. De heren M.G. Kars, H.P. Putters, J.Ph. Dröge, P.L. Deurlo en G.H.M. Oostrom kregen een speldje omdat zij 40 jaar, 35 jaar of 30 jaar deel uit maken van het mannenkoor. De heren Kars en Putters ontvingen bo vendien het verbonds-insigne plus oorkonde van het Konink lijk Nederlands Zangersver bond. De heer P. Gielen werd eveneens gefeliciteerd in ver band met het met succes af ronden van de driejarige studie voor koorleider S.N.K. In de galerie van het Schie damse Schielandzlekenhuis, in de gebouwen aan de Burge meester Knappertlaan en de Stadhouderslaan, wordt maan dag 16 februari een expositie geopend met werk van de Tex- tfelgroep Hollandia en de Rot terdammer Dumont (J. van den Berg). De Textielgroep Hol landia bestaat uit amateurs, die al jaren bezig zijn hun crea tieve mogelijkheden te ontdek ken en te ontwikkelen. De groep volgde lessen aan de' Vlaardingse Vrije Academie. De afgelopen twee jaar werkt de groep zelfstandig aan textiel werkstukken. Wilma Kuil, beel dend kunstenares uit Vlaardin gën, adviseerde de deelne mers. De groep bestaat uit: trmgard van Dam, Femy Fic- tcor. Bernadine Haringsma, El- se Jamln, Faye Jeffkfns, Alies van Krimpen,'Anna Loohuis, Non Neelemaat, Camee Noord- ink, Francien van Rijt en coör dinatrice Hanneke Zonnè. De Rotterdammer Dumont (arties tennaam voor L, van den Berg) is autodidact. Het schetsboek maakte plaats voor cameramen donkere kamer, zeefdruk en fotografiek. Sinds 1971 maakt Dumont ijzeren, aluminum en vooral messing (geelkoper) schroot constructies. Schieland galerie, iokatle poli-' kliniek B.K. iaan, is dagelijkss geopend van 9.00 tot 17.00 uur; Schieland galerie, lokatie Stadhouderslaan is dagelijks geopend van 9.00 tot 20.00 uur. Tot 28 maart. Toegang vrij. %xa De stichting Lentefeest houdt zaterdag 14 februari het aan gepast carnaval voor ale Schiedamse bejaarden, eenza men, minder validen of gehan dicapten, die elders niet te recht kunnen om te 'hossen'. Een welverzorgde koffietafel staat klaar in het pand van Lentefeest aan de Tuinlaan. Di- ëetpatiënten moeten van tevo ren melden wat ze wel of niet mogen eten of drinken. Bedpa- tiënten zijn ook welkom. Deel nemers aan het feest hebben een toegangskaartje (gratis verkrijgbaar) nodig. Voor ver voer wordt gezorgd. Het feest begint om 13.30 uur. De feest gangers worden dringend ver zocht niet te roken tijdens het aangepaste carnaval. Informa tie of aanmelden vla telefoon nummer 4260027. In wijkcentrum de Erker (Jan van Avennestraat 32) wordt op de dinsdag van 14.00 tot, 15.30 uur en dinsdag en woensdag van 19.00 tot 20.30 uur en van 20.30 tot 22.00 uur een cursus computertaal gegeven. Deelne mers leren de programmeer taal Basic tijdens tien lessen. Kosten 100 gulden. Uitkerings gerechtigden kunnen korting krijgen (helft van de prijs). Voor nadere inlichtingen en in schrijven bellen naar het wijk centrum, telefoonnummer 4267767 0(42631616. 'The wrong end of the rope', een indrukwekkende film over vrouwen In Sri Lanka, wordt donderdag 19 februari ver toond in de filmzaal van ge- bouw de Teerstoof (Nieuw-, straat 12). PvdA-leden en an dere belangstellingen kunnen deze film, samen met cursisten van de Evert Vermeerstichting, bekijken. Aanvang 20.00 uur. Toegang één gulden; De We reldwinkel staat niet een standje in de Teerstoof. Mede werkers van de Schiedamse Wereldwinkel verkopen pro ducten uit de Derde Wereld en stellen actiemateriaal over Sri Lanka ter beschikking. Tuinman N.G. Hoekzema, in dienst bij gemeentewerken, viert deze maand zijn 25-jarig ambtsjubileum. De heer Hoek zema recipiëert vrijdag 20 fe bruari vanaf 16.00 uur in de re creatiezaal van het Schiedam se Stadskantoor (Emmastraat 1). ROTTERDAM De Stichting Rano Rotterdam, de grootste ziekenomroep in de Maasstad, viert dit jaar het veertig jarig bestaan. Aan dit jubileum schenkt de Rano ruime aan dacht met een scala van activi teiten gedurende het gehele jaar. De ziekenomroep werd gestart door een patient in de voorma lige Boezembarakken. Uit ver veling ging deze man plaatjes draalen voor zijn medepatiën ten. Na zijn ontslag uit de ba rakken is hij hiermee doorge gaan. Al snel kreeg hij mede werking van enkele vrijwilli gers. Langzaamaan groeide het groepje uit tot de groep van 40 die nu de programma's voor het Oogziekenhuis, de Humanitaskliniek, ziekenhuis Dljkzigt, het Clara-, het Haven en het Zuiderziekenhuis verzor gen. Over de eerste periode van de omroep is nauwelijks iets be kend. De naam 'Rano' is, voor zover men weet, een afkorting van 'Radio Noord', een radio- winkel die 40 jaar geleden in Rotterdam Noord gevestigd was. De oprichter van de zie kenomroep haalde er zijn pla ten. Meer weten de mensen van de huidige Rano niet. Men is dan ook druk op zoek naar onder meer oud-medewerkers die meer over het radioverle den kunnen vertellen.Deze ge gevens zijn nodig omdat er een boek over de geschiedenis van de omroep wordt samenge steld. Pas nadat de Rano 20 Jaar geleden een Stichting werd, zijn alle gegevens be waard gebleven. „Het zou natuurlijk het aller mooiste zijn als de grondlegger van de omroep te voorschijn kwam," zegt Ton Schuiten, voorzitter van de Rano. „Alle werkers van het eerste uur zouden ons kunnen helpen. In samenwerking met 'Ons Rot terdam' zoeken we ook men sen die op de plaats of in de naaste omgeving van de bij ons aangesloten ziekenhuizen woonden en die ons, hopen we, een schat van informatie over dit stukje geschiedenis kunnen geven. In maart starten we met het programma Tref punt. Elke laatste zondag van de maand willen we deze men sen, naast een aantal Rotter damse artiesten in de ultzen- ding halen. Deze uitzendingen worden steeds in een ander, bij ons aangesloten ziekenhuis verzorgd." De Rano houdt in het kader van het veertig jarig bestaan een receptie op 15 mei in de Burgerzaal van het stadhuis. Men hoopt daar vele oud ge- dienden te kunnen begroeten zodat de receptie iets van een reünie krijgt en men tevens contacten kan leggen om in het verleden te vorsen. Tijdens deze receptie start de Rano een veertig uur durende uitzending. Elk uur behandel den de vrijwillige medewerkers een jaar historie van de om roep. Tijdens de Femlna in ok tober aanstaande, de Rano werkt al jaren met de Femlna samen, wordt een grote quiz gehouden. Het is de bedoeling, mede omdat ook de Femina dit jaar voor de veertigste maal wordt gehouden, dat zowel de patiënten in de ziekenhuizen als de bezoekers van de Feml na aan deze manifestatie mee kunnen doen. Mensen die iets meer kunnen vertellen over de eerste twintig jaar van de Stichting Rano Rotterdam kunnen elke avond naar de studio bellen. Tussen 20.00 en 22.30 uur zijn de me dewerkers te bereiken op num mer (010) 4635252.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1