piden 'krijgen °P komst voorjaar in kop' 'Nieuw coDege verder weg dan onderhandelaars zeggen' Vlaaïdingse van 102 jaar ABOP: 120 banen weg door kleuterregeling Politie deelt taart uit aan kinderen Eerste paal Zonneweelde Lijsttrekkers gaan toch In discussie Spreekuur van belastingwinkel Geld uit kluis van Ndordmolen Man valt door vloer SSIIffSi: vvÏM"I O Dronken vrouw door rood licht De Tender Rotterdam adviseert Corinto PROMOTIE? 11(8 1 1 f**ï t»-8' 8 1 Si? i Jr. m é- I 4 f (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Tafel tje dekje, de open tafel, HVD, de Zonnebloem, UW, sociaal raadslie- den, GGD, burenhulp, aanleunwoning, alar mering, gezinszorg, ser viceflats, bejaarden hulp... Wie kan er nog wijs uit? Toch moeten bejaarde Schiedam mers weten welke hulp hen kan worden gebo den. „We -gaan het ze vertellen," zegt Pim Cuypers van de stich ting gecoördineerd ou derenwerk Schiedam.. Het ouderenwerk gaat in samenwerking, met de wijk- en gezinsver zorging, de kruisver enigingen en de wijk post Oost voorlichting geven. Medewerkers van het ouderenwerk bijeen in wijkpost Oost in Schiedam. (Foto Arie Wapenaar) Achterban VCP Moeder Stein. (Foto Arie Wapenaar) DeTèerstoof Passage Theater Stadsgehoorzaal Harmonie Jeugdtheater Filmhuis TheatercaféviiTv Schuurkerk I Grenzen Plaats een Van Harte! Een rubriek om geluk te wensen. Bél 010-4004.293. over Ouderenwerk nodig' i. „In deze stad Is zo veel voor ouderen te doen, dat de oude ren het niet meer bij kunnen houden," meent Cuypers. „Wie kent nu nog het verschil tussen een wijk- eneen gezinsver zorgster? De ouderen weten het vaak niet. Ze zien door de bomen het bos niet meer. We moeten hen van onze activitei ten op de hoogte brengen. Voorlichtingis noodzaak - ge worden. Daarnaast moeten dé. hulpverlenende instanties meer samenwerken en beter naar elkaar venvijzen," meent Cuypers. De voorlichtingsactie zal dé naam Thuis Ouder Worden dragen. Op U maart begint de actie met een informatiedag in het Kruisgebouw aan de Van Swindensingel 40 in het cen trum van Schiedam! Belang- stellenden worden er toege sproken door Cuypers en kun nen een videofilm over de hulpinstanties bekijken. Deze film, Ik zou wel eens willen we ten genoemd, is opgenomen in Schiedam. Een aantal instel lingen is vertegenwoordigd met een kraampje. Ook zal het eerder gepresenteerde infor matieboekje Wegwijzer voor 55-plussers verkrijgbaar zijn. De ouderen krijgen een fol der in de bus. Ook kunnen ze informatie krijgen bij het ou derenwerk, de kruisverenigin gen, de gezinsverzorging, Tref punt Oost, 'Kluphuia Oost', Fy siotherapeutenpraktijk Oost singel en de Werkgroep Oude ren Oost. De voorlichting is vooral ge richt ophet centrum van de stads en Schiedam-Oost. Later wordt de actie uitgebreid naar andere delen van de stad. Met de ervaringen in Oost zal het ouderenwerk aan het werk gaan in de andere wijken en ook in Vlaardingen en Maas sluis. De voorlichting is onder deel van het zogenoemde 'pre ventiewerk' (voorzorgsmaatre gelen nemen) voor de ouderen. .Preventie ts het sleutelwoord 1 van bet „flankerend beleid" ou derenwerk, dat erop is gericht de bejaarden thuis te laten wo nenen. SCHIEDAM De Padden- werkgroep Schiedam KNNV. verwacht dat de Schiédamse padden binnenkort het 'voor jaar in dé kop' krijgen'en zul len gaan trekken. Daarom zoekt de werkgroep vrijwilli gers, die tussen 7 maart en 12 april willen helpen bij het overzetten van padden langs de Harreweg en de Kerkweg bij het dorp Kethel (Schie dam), Volgens de woordvoerster van de Paddenwerkgroep ko men de padden zodra de tem peratuur ongeveer vier graden Celsius of hoger Is tevoor schijn uit hun winterschull- plaats. Ze gaan dan, net als kikkers en salamanders, op zoek naar him geboorte-sloot om daar eieren af te zetten. Hierbij trekken zij zich niets aan van drukke verkeerswe gen. Padden kunnen, in tegenstel ling tot kikkers, niet springen en zijn tragelopers. Daarbij komt nóg dat zij warmte van buitegaf nodig hebben om ac tief te kunnen worden. Daarom hebben ze de neiging óm tij dens het oversteken van dé we gen op het warmere asfalt te blijven zitten enworden dan doodgereden.Om die reden probeert de Paddenwerkgroep al zes Jaar zoveel mogelijk padden over terzetten in het voorjaar. Omdat ze nogal wat mensen tekort komen vraagt de werk groep vrijwilligers die wacht willen lopen. Een wacht be slaat anderhalf uur en is van 19.30 tot. 21.00 uur, 21.00 tót 22.30 uur of van 22.30 tot 24.00 uur. Voor pechlampen, veilig heidsjasjes en andere benodig- heden zorgen de le ien van de Paddenwerkgroep. Voor infor matie: Monique Janse of Bart Hinten, tel. 010-4264545 (na 19.00 uur). (Van een onzer verslaggeefsters) MAASSLUIS Samen met bewoonster A. Slot heeft de Maassluise wethouder Lies- beth Snoeck de eerste paal ge slagen voor de nieuwbouw van het christelijk bejaardentehuis Zonneweelde. De belangstel ling voor deze gebeurtenis was groot. Vanuit het huidige verouder de bejaardencentrum aan de Bilderdijklaan keken veel be woners toe hoe de twee vrou welijke heiers de klus klaar den. Op de bouwplaats waren leden van het gemeentebe stuur, ambtenaren en be stuursleden van de stichting Zonneweelde aanwezig. Het huidige centrum dat da teert uit 1960 en is verouderd. De 74 kleine kamers hebben bijvoorbeeld geen eigen dou che. Tijdens de nieuwbouw, die in drie fasen wordt uitgevoerd, blijven de bewoners zoveel mo gelijk in hun eigen kamer wo nen. In het nieuwe Zonneweel de is straks plaats voor 55 be jaarden die daar zonodig in tensief kunnen worden ver pleegd. Naast het nieuwe be jaardencentrum worden 39 aanleunwoningen gebouwd; Hier konfeh-oudci^. •'•'•wonen die zichzelf goed kunntavrred-1 den en in geval van noodop.de voorzieningen van Zonneweel de kunnen rekenen. De toewij zing van deze aanleunwonin gen zal in de toekomst vla de gemeente gaan lopen. Voor het nieuwe Zonneweelde bestaat nu al een wachtlijst met kandi daat-bewoner». (Van een onzer verslaggever*; VLAARDINGEN Een 46- jarige vrouw, is gisteren met verwondingen opgenomen in het Schielandzlekenhuis In Schiedam, nadat zij volgens de politie onder invloed van alco hol een aanrijding had veroor zaakt. Ze zou door rood licht zijn gereden bij de afrit van rijsweg 20 ter hoogte van Vlaardingen en op de kruising aan het einde van de afrit een andere auto hebben geraakt. Na de botsing reed de vrouw nog eenpaar-meter door en kwam jtot stilstandtegen öèeri j pilaar. ya^ëën^laduct 0vab «dej i rijksweg.r"Vèrdën17wer<£ alleen! materiële schade aangericht- i <•-. --'c;'"---' -- -•i ï%Vion asv fifs JCTstf «il i (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De colle ge-onderhandelingen in Vlaar dingen vorderen niet goed, zo zeggen de ntet-meepratende partijen. Klein links, klein rechts, de Socialistische Partij en D66 vinden dat de vorming van een nieuw college te lang 1 op zichlaten wachten. Het stoort hen dat PvdA, VVD en J CDA tijdens de gesprekken het onderwerp 'collegesamenstel- llhg' steeds vooruit schuiven. „Na drie. ma aden kletsen is "nog niet eens de begroting be- sproken," zegt fractieleider W. van Rijn van D66. Zo optimistisch ais de onder handelaars zijn, zo pessimis tisch zijn de andere partijen. Van Rijn: „De grote partijen schermen met het beleidspro gramma. Maar wat stelt dat voor? De werkelijke onenig heid bestaat over de poppetjes, de portefeuilles en de begro ting. Deze. onderwerpen' zijn nog slechts informeel bespro ken en moeten derhalve deze week nog behandeld worden,". De D66-voorman wijst erop dat de diverse partijen intus sen het een en ander hebben moeten slikken. „Het CDA heeft slechts ƒ34.000 van zijn ln de raad ingediende amende ment van ƒ628.000,- gereali seerd gezien in het nieuwe be- leitisprogram. Hoe verkopen ze dat aan de achterban? Verder zie ik geen beleid achter het program. Ik verwacht •'at D66 zich straks bij de beooi deling van het programma van com mentaar zal onthouden." SGP-raadslid M.W. Lensvelt meent dat toch vooral PvdA een veer heeft moeten laten. „De A. Knottenbeltsingel wordt niet afgesloten, terwijl het ver- keeerscirculatieplan (VCP) zo onwrikbaar zou zijn. Het resul taat van de onderhandelingen Is een compromissenprogram. Er is geen enkele lijn in terug te vinden." SP-voorman R. Poppe vindt de ontwikkelingen 'van de gek ke'. „Zijn ze nou helemaal van de pot gerold," zegt Poppe. „Neem het compromis van de Knottenbeltsingel, waarbij is gekozen voo;- een soort sector grens. De oplossing is gevon den c oor de auto's langer in de wijk ts laten rondrijden. Dat is toch tegen eik beginsel van een verkeerscirsulatieplan? Auto's langer rond de hulzen laten ra zen dan nu het geval Is. En dan bij die huisjes aan het Eroaus en Rozenlaan nog ver keer dat heel dicht langs de deuren dendert- Krankzinnig toch?" Poppe verwacht binnen kor te tijd nog geen nieuw college. Ook klein links is uiterst pessi mistisch. ;v< <r, *j» r? V ff/. 7 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Vlaardingse N. van Stein-Op- rel (Neeltje) is zondag 102 jaar geworden. Gisteren werd zij gefeliciteerd door burgemeester AA.J.M. van Lier van Vlaardingen en zijn echtgenote. De verjaardag is in fami lie- en kennissenkring in ver zorgingshuls Vaartland ge vierd. De belangstelling was erg groot Ruim veertig ken nissen kwamen 'Neeltje' feli citeren. Bijzondere aandacht kreeg ook de 84-jarige zoon van de jarige. Hij noemde het een voorrecht om op zijn leeftijd nog te kunnen zeggen: „Ik ga even bij mijn moeder langs." Ook wees hij er steeds op dat het tweetal 'samen 186 Jaar' is. Eigentijdse swingende muziek Is donderdag 5 maart te horen in theatercafé De Tender in Schiedam.' Edwin Ligterlngen speelt gitaar, Egón Kracht, bas en Stefan Kreuger neemt het slagwerk voor zijn rekening in -• trio Trits., In mei '86 speelde de formatie voor het eerst samen. Dit beviel hen zo goed, dat zij besloten een permanent trio te vormen. Aanvang: 20.30' uür.Toegang: gratis. In maart en april is De Tender steeds na de voorstelling tot 24.00 uur-, geopend. Drankjes worden te gen gereduceerd tarief ge schonken. Op zaterdag 7 maart treden De Gigantjes op in theater De Teerstoof in Schiedam. Aan sluitend op de voorstelling is er een Rock en Roll Drive-ln- show. De 'wilde avond' zal tot zeker 02.00 uur in de ochtend voortduren. Aanvang: 21.00 uur. Toegang:/12,50, CJP/Pas 65 2,50 reductie. De Vijf var. Purper heeft na het succes van Purper Vierkant al le ogen op zich gericht. De groep treedt vrijdag zes maart op in het Passage Theater. Teksten zijn geschreven door onder meer George Groot. Voorafgaand aan de voorstel ling wordt een theaterdiner ge serveerd (vier gangen). Aan vang: tussen 17.45 uur en 18.15 uur. Toegang: 16,-tot 22,-. Pas 65/CJP drie gulden reductie. Maaltijd: 35,- per persoon. Nog één keer is de musical Madame Arthur te zien in het Passage Theater In Schiedam. Optreden onder meer Jos Brink, Frank Sanders en Geor gette Hagedoorn. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: 25,- tot 30,-, CJP/Pas 65 2,50 reductie. Benny Neyman maakt niet al leen platen, maar gaat ook theaters langs met zijn pro gramma'Samen zijn we rijk'; Als zanger/entertainer weet hij de avond te vullen. Humor, ro mantiek en realiteit gaan hand in hand en zijn 'gouden num mers' als Waarom fluister Ik je naam nog ontbreken niet. Ney man staat vannavond in Stads gehoorzaal in Vlaardingen. H Aanvang: 20.15 uur. Toegangs prijs: ƒ.25,'?: Pas 65/CJP ƒ21,50. Cabaret Dubbel Dwars bréngt donderdag 5 maart '87 ïzljn'derde theaterprogramma, De.Vogelaar, in De Stadsge- 'l hoorzaal in Vlaardingen. In dé Vogelaar staat onder meer Jack Spijkerman op de plan ken. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: ƒ16,-; Pas 65/CJP 11.- Liesbeth List en Ramses Shaf- fy na jaren weer bij elkaar in de Stadsgehoorzaal in Vlaar dingen. De twee zijn jarenlang hun eigen weg gegaan. Hun optreden van vrijdag 6 maart draagt de naam Kussen. Aan vang: 20.15 uur. Toegang 17,50; Pas 65/CJP 12,50. Agnes van God is enige seizoe nen met succes gespeeld op Broadway, onderschelden met de Tony Award en wórdt be schouwd als een van de meest fascinerende stukken van de laatste tijd. Het mystery van Agnes begint met een onder zoek dat wordt Ingesteld In een klooster, na de vondst van een dode baby. Het ontwarren van de raadsels kan zaterdag 7 maart bekeken worden In de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. Aanvang: 20.15 uur: Toegang: 16,-; Pas 65/CJP/11,-. J Stadsgehoorzaal, Schiedamse- weg 51, Vlaardingen. Het Amsterdams Gitaartrio is in 1978 gevormd In het laatste jaar studie van Johan Dorres- teln; Olga Franssen en Helenus de Rijke aan het Sweellnck-r, conservatorium in Amsterdam. Op donderdag 5 maart brengt het trio werken van onder an dere Johann Sebastian Bach en Claude Debussy in de Har monie. Aanvang: 20.30 uun-j Toegang: ƒ12,50. .«y Het Nieuw Waterlandensemble brengt vrijdag 6 maart in De Harmonie in Vlaardingen geïn- proviseerde jazz-muziek. Aan vang: 22.30 uur. Toegang: ƒ5,- In Troeteliand, de wereld van de troetel beertjes, woont een groep allerliefste knuffelbeer tjes. Iéder beertje vertegen woordigt een menselijke emo tie. De tilm Troeteliand is woensdag 4 maart te zien in i het Jeugdtheater in Vlaardin gen. Aanvang; 14.30 uur. Toe gang: ƒ3,50. Une semaine de vacances ,ya n B. Tavernier volgt het levend j van een 31-jarige lerares Frans aan de middelbare school.idie rust .'«rijgt voorgeschreven-van haar arts. De rolprent draait óp romances, werk en overspant nenheid. De film is donderdag 5 maart en vrijdag 6 maart te zien in het Filmhuis in Vlaardin gen. Aanvang: 20.30 uur. Toe gang: ƒ6,50; Pas 65/CJP ƒ5,-. Het Is 1912, aan het einde van de zomer, als de bejaarde kunstschilder Ladmiral en zijn huishoudster in een sprookjes achtig landhuis wonen. Alles is rustig, totdat er familie op be zoek komt.;. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: ƒ6,50; Pas 65/CJP 5,- f= ?7 V-.'T K V V I •HetitriolTrlts ,'zie bóven bij; De Tender speelt op zater- - dag?7"maarj in hét Theatercafé in Vlaardingen.-Aanvang:» 22.30 uur; Toegangr gratis. -'.- - Jeugdtheater, Filmhuis, Thea tercafé en De Harmonie zijn gevestigd in het Stadsgehoor- zaai-complex, Schiedamseweg 51, Vlaaringen. De Nederlandse speelfilm Abe! is op donderdag 5 maart te zien in Theater de Schuurkerk in Maassluis. Aanvang: 14.00 uur en 20.30 uur. Toegang: 7,50;, Pas 65/CJP/6,-. ■- i ".;>C ■'-> HOEK VAN HOLLAND De vijf lijsttrekkers van de politie ke partijen die meedoen ct-r de Hoekse deelraadsverkiezin gen zullen op dinsdag 10 maart toch met eikaar in dis cussie gaan in wijkgebouw De Hoekstee. - Aanvankelijk was er geen geld voor een gezamenlijke verkie zingscampagne. De belangstel- I -u i JU I m/ i "7 i j ling voor de verschillende standpunten van de partijen y blijkt groter dan verwachten de discussie doen mee Pieter, de Lint namens hèt CDA, Ton Mulder voor de PvdA, Danny Dukes van de VVD, Wim de Groot voor D'66 en Bob van Aalst namens Hoeks Welzijn. De bijeenkomst begint om half negen. ROTTERDAM De ge meente Rotterdam verstevigt deze zomer de banden met Ni caragua. In juni zal een ambte lijke delegatie, onder wie wet- -houder ir P.O. Vermeulen, de Nicaraguaanse havenstad Co rinto. bezoeken. Vermeulen zal daar onder meer praten over Jeen zogenaamd 'drie punten- project'. Het Is de bedoeling dat Rotterdam in Corinto iméer adviezen uitbrengt over dé stadsontwikkeling aldaar! en een waterafvoer- en riole- '.ringsstelsel. Tevens zal de Rotterdamse delegetie proberen de handels- betrekkingen tussen beide ha vensteden te bekrachtigen- Ni- caragua zal in december van dit jaar deelnemen aan de han delsbeurs Eurolatlna, die in het Ahoy'-complex in Rotter dam wordt gehouden. Ook omstreeks juni zal het Nicaragua Komitee Rotter dam (NKR) een 'werkbrlgade' sturen naar Corinto. Het NKR ''.zoekt nog enkele geïnteres seerden- voor deze vervolgex- Ipëditi®, Dewerkbrlgade wil i zich in. Corinto .verdienstelijk maken door mee te helpen met "de bouw van huizen en wijk- voorzieningen. v." Contactadres ia: Pupillens- traaf 93a;' 3023 VR Rotterdam, VNfl ROTTERDAM De onder- wijsvakbond ABOP vreest het verlies van 020 arbeidsplaat sen verdeeld over alle basis scholen in Rotterdam. Oorzaak Ia de nieuwe regeling voor vierjarige scholieren. Minister Deetman van Onderwijs wil de kleuters halve dagen naar school laten gaan. De ABOP houdt rekening met een verlies van ruim 50 banen bij openba re scholen. De gemeente Rotterdam kan geen prognoses maken over het aantal onderwijzers dat volgend schooljaar zal werken op openbare basisscholen. De gemeente wacht met haar voorspellingen op de tekst van (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Tientallen kinderen in ziekenhuizen en te huizen in Rotterdam hebben gisteren taart gekregen van de politie. Het korps zette ter ge legenheid van de nieuwe dia- trictaindeling in Rotterdam kinderen in het zonnetje die vrijwel nooit met de politie te maken hebben. De taarten, versierd met een snoepjesplattegrond van de stad, gingen langs in het So- phia-kinderziekenhuis aan de Gordelweg. de Beatrix-Irene- kinderkliniek in de Aarnoud- straat en de kindertehuizen Don'Bosco aan de Oostzeedijk, DominicusSavlo aan de Heeraraadsingel en het Kin- derterhuis der Hervormde Ge meente in de Van Speykstraat. De nieuwe districtsgrenzen lopen sinds kort parallel met de grenzen van de deelge meentes In Rotterdam. Vijf wijken vallen daarom onder een andere politiebureau. Dit zijn Blijdorp. Blljdorpsepolder en de Provenierswijk die nu bij bureau Noord zijn inge deeld (was bureau Marconi- plein). Inwoners van Om moord en Zevenkamp vallen nu formeel onder bureau Boe zemsingel. ZIJ kunnen voor de meeste zaken echter nog steeds terecht bij de oude wijk bureaus ln Ommoord en Ze venkamp. de nieuwe regeling voor vier jarige scholieren. Zoals het er nu naar uitziet wil het ministe rie de kleuters 12 uur per week onderwijs geven. Het gevolg hiervan zou zijn dat scholen minder geld krijgen en het met minder onderwijzers moe ten doen. Voor zover de plannen be kend zijn, wordt uitgegaan van daling van het aantal onder wijzers via natuurlijk verloop. Onderwijzers die 'over' zijn, blijven aan het werk op hun oude school. Vacatures die el ders ontstaan, worden dan op gevuld met deze 'boventallige' leraren. Deze regeling geldt tot augustus '89. De ABOP ver wacht dat ver daarvoor de door het rijk gewenste bezuini ging al is gehaald. „Het ver loop in Rotterdam is vrij groot," aldus een woordvoer der. De nieuwe regeling gaat volgens hem gemiddeld een halve onderwijzersbaan per school kosten. Binnen het onderwijs is de geruchtenmachine al op gang gekomen. Onderwijzers die als laatste bij een school zijn aan genomen, maken zich ongerust over hun toekomst. „Wij dur ven geen enkele mededeling te doen over het aantal onderwij zers in het volgend school jaar," zegt G. Getiman, hoofd van de onderafdeling Leerlin gen en Personeel van de afde ling Onderwijs van de gemeen te Rotterdam. „Intern hebben we wel enkele rekenmodellen gemaakt Maar de onzekerheid over de inhoud van de voor stellen is zo groot, dat wij daar niets over naar buiten bren gen." Volgens Geilman zal het on danks het uitblijven van offi ciële richtlijnen niet lang meer duren voor Rotterdam toch met informatie over de brug komt „We kunnen het perso neel gewoon niet langer ln on zekerheid houden," meent Geibnan. Hij verwacht dat na de krokusvakantie deze week mededelingen 'onder voorbe houd' zullen worden gedaan. „We hebben al eens eerder vooruitgelopen op beslissingen van bet ministerie. Ook toen moesten we berekeningen her zien. Maar het wordt nu tijd dat de mensen enig bericht krijgen." Normaal gesproken ziet Rot terdam elk jaar kans als één van de eerste gemeentenln ons land met prognoses over het aantal personeelsleden op tafel te komen. „Wij doen dat dan op basis van twee tellin gen van het aantal lèerlingen, in oktober en januari," legt Geilman uit. „Daarbij gaan we er vanuit dat het aantal leer lingen tot aan de derde peilda tum op 1 april nagenoeg het zelfde blijft. Dat kan nu dus niet" De gezamelijke schoolbestu ren hebben al laten weten dat de 4-jarige leerlingen in ieder geval gewoon de volle tijd op school blijven. De scholen krij gen echter geen geld om de on derwijzer te betalen. Het ligt voor de hand dat dan. de klas sen worden vergroot In Rotterdam zijn ongeveer 1150 zogeheten formatieplaat sen voor onderwijzers. Naar schatting worden deze banen bezet door bijna 1600 onderwij zers. „Uit een onderzoekje dat ik onder tien scholen heb ge daan, bleek dat 4-jarigen onge veer-13 procent van de leerlin gen uitmaken. Dat cijfer vari eerde van zes tot zestien pro cent Het rijk gaat de kortin gen vermoedelijk het eerste jaar met een vast percentage invoeren waardoor de ene school er goed en de andere school er slecht uitspringt" al dus Geilman. „In het school jaar '88/*89 wordt pas per school uitgerekend hoeveel geld het scheelt." SCHIEDAM De Belasting- winkel Rotterdam houdt de ko mende weken extra spreek- uren over het invullen van het aangiftebiljet voor mensen met een Inkomen van minder dan ƒ40.000 per jaar bruto. Be-' langstellenden kunnen maan-' dags en dinsdags van 18 tót 21 uur terecht aan het Broersveld 42 In Schiedam, telefoonnürn mer 473.10.33 t. 1 I (Van een onzer verslaggevers) SHIEDAM Bij een inbraak in restaurant De Noordmolen in Schiedam is gisternacht de kluis opengeslepen en ƒ7.000,- gestolen. De daders kwamen binnen nadat zij een ruitje bo- ven de nooduitgang hadden in geslagen. In de opslagplaats van het restaurant vonden zij de kluis. Met enkele slijptollen werd de kluis opengemaakt. VLAARDINGEN Een 43-jari- ge man is enkele meters geval len tijdens de verbouwing van zijn huis aan de Kwarteilaan in Vlaardingen. Hij was druk aan het werk op de eerste verdie ping van het pand, foen hij door de juist open gezaagde vloer viel. Hij raakte voor korte tijd buiten bewustzijn en werd ter observatie opgenomen in het Holyziekenhuis. SCHIEDAM Een 24-jarige man uit Delft is bij werkzaam heden in de Hoogstraat in Schiedam van een steiger ge vallen. Hij is met lichte verwon dingen naar het Schieiandzle kenhuis overgebracht. Hij heeft vermoedelijk zijn evenwicht verloren waarna hij een val van anderhalve meter maakte.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1