schiedam 10 T u Andere maquette CDA Vogeltjes zullen dit voorjaar huilen' Ook Maassluis redt Verantwoord Wonen Les voor werklozen Meer cursussen in wijkcentrum De Erker Volgend jaar korenfestival Trio-concert in De Ark Tine Ruysschaert start boekenweek Ons karwei in Zuid-Holland: een goed woon- en leefklimaat. (Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Met zwierig geplaatste handtekeningen van burgemeester drs R. Scheeres en wethouder mr H. van Kleef is gis termiddag de over dracht van de zesender tig huisjes van de parti culiere stichting Hof van Belois aan de ge meente Schiedam een feit geworden. De on dertekening van de akte van overdracht was ge lijkertijd het startsein voor een grootscheepse renovatie van het Hof van Belois aan de Sehiedamse Aleida- s tra at, waar vroeger al- ilejen vrouwen mochten •wonen, die zich er in kochten. Alarm Het Hofje van Belois in Schiedam. In vroeger dagen kochten alleenstaande vrouwen er zich in. Inzet: Burgemeester Scheeres zet zijn handtekening onder de overdragakte. Wethouder Van Kleef (links), notaris Sneep en bestuurslid Geerdes van het Sint Jacobs Gasthuis (rechts) kijken toe. (Foto's Arie Wape naar) mm f'k 311; 18 MAART Huwelijk Wijf lies Gisteren is al een begin gemaakt met de voorbereidin gen voor de verhuizing van de kastanjebomen langs de Parallelweg. De zestien bomen worden deze week ver plaatst naar de Binnensingel. (Foto Arie Wapenaar) Geen feuten op komst De Tender - Teerstoof Roo Roosenzaal Harmonie Filmhuis Stadsgehoorzaal Jeugdtheater DINSDAG 17 MAAR'W987 HET VRIJE VOLK Hofje van Belois aan gemeente overgedragen De meeste huisjes krijgen een grote opknapbeurt. Het dak van het Hof, waarin zich vroeger vooral oudere, alleen staande vrouwen 'inkochten', gaat er af. De vrouwen, ook wel inkoopsters genoemd, kre gen in het verleden voor soms duizenden guldens een riante woonruimte voor het leven in het nu vijftig jarige Hofje van Belois. „Tot mijn dood mag ik in mijn huisje op nummer der tien in het Hof blijven wonen," vertelde mevrouw A. van Nie- len (70) tijdens de feestelijke overdracht-bijeenkomst in het Sehiedamse '.wijkcentrum De Erker,aan de, Jan' van Avenne- straat. De voormalige eigen ares van de ABC wasserij aan de Sehiedamse Rótterdamse- dijk kocht zich in 1963 'in' bij de particuliere stichting. Zij knapte haar woning op, plaats te er een nieuwe keuken in met een roestvrijstalen aanrecht, legde parket en isoleerde de muren tegen vocht. „Een op knapbeurt door het gemeente lijke bureau Woningbeheer is voor mij absoluut niet nodig," vertelt deHofbewoonster, die nu maandelijks ƒ30,20 betaald voor water en het onderhoud aan de gemeenschappelijke tuin. Haar buurvrouw van num mer 11 is de van oorsprong Rotterdamse E.M. van Zetten (77). Op haar twintigste kwam zij in Schiedam wonen. Zij was hair buurvrouw jaren voor als bewoonster van het Hof. Zij kocht zij in 1956 in. „Al 31 jaar woon ik met veel plezier in het Hofje," vertelt ze. „Wij kennen elkaar allemaal. Ik heb me wel in laten schrijven voor het Sint Jacobs Gasthuis aan de Burge meester Knappertlaan. Daar alleen, wanHlrheb altijd in de ze buurt gewoond en gewerk. Een alarm wil zij-niet in haar Hofhuisje. „Dat, kost weer 35 gulden extra per" maand.; We hoeven maar op de muur te kloppen en onze buren staan klaar," laat mevrouw Van Zet ten weten de buurvrouwen. Mevrouw Van Zetten onder tekende onlangs wel vragen lijsten van Woningbeheer. Waarvoor zij getekend heeft weet zij niet. „Dat zoeken we gezamenlijk even uit," verze- (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Schiedam krijgt er een jaarlijks terugke rend festival voor koren bij. Bestuurslid J.Th. van der Klink van het Algemeen Zang Overleg Schiedam, wil het ko renfestival, de evenknie van de Orkestrale voor harmonie-or kesten, in 1988 houden in het Sehiedamse Passagetheater. Aan het korenfestival mogen koren uit het hele land deelne men. Het festival zal op drie achtereenvolgende zaterdagen worden gehouden. Elk koor moet een verplicht muziekstuk uitvoeren. De deel nemende zangkoren, te verde len in de categorieën ge mengd-, mannen-, vrouwen- of bejaarden, kunnen kiezen uit drie verplichte nummers. Daarnaast worden zij ge vraagd twee aan het verplich te stuk gelijkwaardige muziek stukken ten gehore te brengen. Er is een prijs verbonden aan het korenfestival. De jury zal bestaan uit ongeveer tien diri genten van verschillende Sehiedamse koren. SCHIEDAM Het Gemengd Koor Senectute, het Schiedams Vrouwenkoor en het Konink lijk Schiedams mannenkoor Orpheus concerteren vrijdag 20 maart in kerkgebouw De Ark (Hargplein 101) te Schie- dam-Noord. Er worden tijdens dit unieke drie koren concert werken ten gehore gebracht van onder and e de componis ten J.S. Bach, 3,. Verdi en B. Britten. De drie koren zingen tesamen een werk van G. .Rathbone. De presentatie van i de feestavond is in handen van de Sehiedamse E. Stouthan- del-de Vogel, secretaresse van het KSM Orpheus. Het Schiedams Vrouwenkoor staat onder leiding van Ria Borgmeijer, het KSM Orpheus onder leiding van Richard Ram en Senectute wordt gedi rigeerd door Bep Mekes-Ros- man. Mevrouw Borgmeijer be geleidt de koorgezangen op de piano. Richard Ram bespeelt het orgel. Aanvangstijd is 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal of via de leden van ge noemde zangkoren. Toegangs prijs ƒ7,50 inclusief program ma. In het artikel over de nieuwbouwplannen voor het Weeshuis- en Veerplein (zie onze krant van giste ren) is een storende fout geslopen. Volgens het bij schrift zou de afgedrukte foto de gewraakte maquet te vertonen, die zoveel stof deed opwaaien. Maar dat was niet het geval. De foto toont een gedetailleerde maquette, die van recente datum is. kerde buurvrouw Van Nielen, die een auto heeft en vaak dringende zaken regelt voor andere Hofbewoners zonder vervoersmiddel. „Het lijkt wel een huwelijks akte tussen de stichting en de gemeente," lachte de Sehie damse notaris mr C.P. Sneep bij het passeren van de officië le akte in de grote zaal van wijkcentrum De Erker ten overstaan van tientallen bewo ners, gemeenteambtenaren en stichtingsleden. In de akte staat, net als in een huwelijks akte, dat de gemeente de ver plichting heeft voor het Hof te zorgen in voor- en tegenspoed. Het Hof moet geëxploiteerd worden als woonruimte. De ge meente heeft ook getekend voor de verplichting tot onder houd en aanpassing aan de huidige wooneisen. De particu liere stichting heeft het nog aanwezige vermogen aan de gemeente overgedragen. In het Hof van Belois, ge bouwd in 1931, wonen op dit moment ongeveer nog elf 'in koopsters" en tien gewone huurders, waaronder vier echtparen, die zo'n tweehon derd gulden per maand verwo nen. Vijftien huisjes staan leeg. Onlangs verhuisden enke le -van de oudere alleenstaan den naar een flat in een Schie dams bejaardentehuis. De overdracht van de huis jes van de stichting naar de gemeente is niet geheel zonder problemen verlopen. Het heeft jaren geduurd voordat de par ticuliere eigenaar zich gewon nen gaf. Ook een aantal van de bewoners hadden bezwaren te gen de overname. „Afspraak is afspraak," stelden de bewo ners. De meesten hebben ten slotte 'voor het leven' betaald voor hun huisvesting. De over dracht aan de gemeeente zou hun 'bezit' in gevaar kunnen brengen. „De belangen van de bewoners gaan voor," meende burgemeester Scheeres, die te vens voorzitter is van de parti culiere stichting Hof van Be lois. Het huidige Hof van Belois aan de Aieidastraat is voortge komen uit vroegere woonplaat sen voor vooral behoeftige ou de of jonge vrouwen, die hun kost niet zelf konden verdie nen, omdat zij gehandicapt of ziekelijk waren. Heel vroeger, tot vier eeuwen terug, stond er zo'n zelfde Hof aan het Sehie damse Spinhuispad. De vrou wen, die er woonden werden aangeduid met de naam 'wijf- fles'. En deze 'wijffies' hadden zich aan veie regels van de ei genaren en huismeesters de buitenvaders te houden. Zo mochten de Sehiedamse arme 'wijffies' "s avonds na het lui den van de klok de poort niet meer uit. Zij moesten de bui tenvaders én hun echtgenotes gehoorzamen. Het eerste Hof van Pelois werd opgericht door de gefortuneerde Sehie- damm »r Huybregt Corstiaan- se. Hij >n zijn nazaten of ande re fan 'lieleden hadden het eeuwer voor het zeggen in het Hof. Kwam er een nieuw 'wijffie' wonen in het Hof, dan was zij verplicht in te brengen: een bed, huisraad, zoals een grote waterkan, kookpannen, dekens, een beddelaken en een sloop. Verdere bezittingen moest zij inleveren. Met het geld dat zo in het bezit kwam van de par ticuliere stichting werdei; de 'wijffies' onderhouden, gekleed en gevoed. In de jaren zestig werden al le gelijksoortige tehuizen of in stellingen van particulieren opgeheven. De gemeente, of het rijk, betaalde na die tijd immers een bijstandsuitke ring, wanneer iemand zonder inkomen kwam te zitten. Het stichtingsbestuur van het hui dige Hof van Belois werd in 1973 samengevoegd met het bestuur van het Sint Jacobs Gasthuis aan de Burgemeester Keijzerlaan. Maar eind jaren zeventig werden de financiële problemen te groot voor eige naar en onoverzoichtelijk voor de bestuurders. Vanaf die tijd werd er gediscussieerd over de overdracht aan de gemeente, die gisteren eindelijk zijn be slag vond. j (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Zestien kastanjebomen aan de Vlaar- dingse Parallelweg verhuizen deze week naar de Binnensin gel. De voorbereidende werk zaamheden zijn gisteren be gonnen. De verplaatsing van de zestien statige witte paar- dekastanjes (aesculus hippo- catanum) is onderdeel van een grootscheepse saneringsopera tie van het bomenbestand in Vlaardingen, waarbij honder- de bomen zullen worden ge kapt. Door bewoners aan de Paral lelweg is voortdurend ge klaagd over de bomen, die wei- ning licht zouden doorlaten. Herhaaldelijk hebben de kla gers er bij de gemeente op aangedrongen, dat de bomen worden gerooid. Het college van burgemeester en wethou ders heeft onlangs besloten zestien van de 38 kastanjebo men aan de huizenkant van de straat weg te halen, maar de bomen op de middenberm te laten staan. Omdat het gaat om bijzon der sterke bomen, is in overleg met het bedrijf Nationale Bo- menbank in Sliedrecht beslo ten om de kastanjes elders te plaatsen. Ze komen eind deze week te staan op de midden berm van de Binnensingel, waar het afgelopen jaar de straat is veranderd in verband met het verdwijnen van het viaduct. De populieren die daar nog staan worden ge rooid. Volgens de gemeentelij ke Plantsoenendienst zijn die bomen zwaar beschadigd. Doordat de kastanjes-*ander, opgesteld worden dan de popu-; lieren is er genoeg plaats voor' parkeervakken, die na de 'ver huizing' gemaakt zullen wor den. Vorige maand protesteerden enkele Vlaardingers tegen wat zij noemen de 'grote bomen- moord". Eén van hen is het oud-FvdA-raadslid H. Krab ben. „De vogeltjes zullen hui len dit voorjaar," meent Krab ben. „Waar kunnen zij, als straks de bomen zijn gekapt, nog hun nestjes bouwen? Het hoofd van de Plantsoenen dienst is dol op luciferstukjes en vreetg rage motorzagen. Hij zal er voer zorgen dat ook dit jaar weer honderden jonge stammen van elzen, populieren en dergelijke worden afge zaagd." Al sinds november 1986 is de gemeentelijke Plantsoenen dienst van plan ruim tweehon derd van de ruim 1.500 bomen in de stad weg te halen. De dienst wijst erop dat in vee! gevallen juist de bewoners daar om vragen, daar de bo men nogal eens het licht uit de woningen willen houden. Een andere reden kan zijn dat de bomen elkaar te veel in de weg zitten. Bomen die met de krui nen in elkaar groeien, worden in hun verder ontwikkelingen beperkt. Daarnaast is het stre ven van de plantsoenendienst om snelgroeiende bomen te vervangen door 'betere bomen' een extra argument om zo nu en dan naar de zaag te grijpen. (Van een onzer verslaggeefsters) MAASSLUIS De fraude bij de stichting Verantwoord Wo nen uit Capelle aan den IJssel gaat ook de gemeente Maas sluis geld kosten. Om het fail lissement van deze stichting te, voorkomen moet Maassluis met 174.000 gulden over de brug komen. Ook andere ge meenten waar de corporatie complexen heeft betalen mee aan de reddingsoperatie. Maassluis heeft hier belang bij omdat Verantwoord Wonen vier bouwprojecten in Maas sluis bezit. Voor de financie ring van déze projecten heeft de gemeente zich garant ge steld. Een eventueel faillisse ment van Verantwoord Wonen zou Maasluis vele miljoenen guldens kosten. Er is geen sprake van een gemeentelijke fout, vindt het hoofd P. Vork van de afdeling Financiën van de gemeente Maassluis. Weliswaar hoeven niet alle 29 gemeenten die met Verantwoord Wonen in zee zijn gegaan nu bij te dragen aan de redding van deze stichting. Waarom Maassluis als één van de tien gemeenten daar aan wél moet meebetalen legt Vork graag haarfijn uit: „De stichting Verantwoord Wonei: is fout geweest. Deze stichting heeft ons vertrouwen schrome lijk beschaamd. Wij vertrouw den op de ideële doelstellingen van Verantwoord Wonen, net als wij dat bij andere soortge lijke instellingen doen. Daar om hebben wij ons garant ge steld voor de geldleningen. We waren nog bezig om een eerste hypotheek te vestigen op de (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Sehie damse boekverkopers, de Ge meenschappelijke Openbare Bibliotheek Schiedam en de Filmclub Schiedam hebben de Vlaamse voordrachtskunste nares Tine Ruysschaert ge strikt om woensdag de boeken week activiteiten te openen in Schiedam. Tine Ruysschaert vertolkt Het Verdriet van Bel gië. Zij zingt, roept, fluistert, lacht, gekscheert in sappig Vlaams de bekroonde pil, een roman van 774 pagina's, van Hugo Claus. Zij kruipt twee uur lang in de huid van de vele kleurrijke personages uit de roman, waarin de jongen Louis Seyna- eve de hoofdrol speelt. Tlne koos uit het boek vooral de fragmenten, waarin typisch Vlaamse toestanden tot hun recht komen. „Een uitdaging, zeker. Maar uiterst boeiend," aldus de Vlaamse over haar solo-show. De regie is in han den van de Rotterdammer Ton Lutz. Flaatskaarten zijn verkrijg baar bij de Sehiedamse boek handels Mereurius, Van Leeu wen en Roobol en bij alle Sehiedamse bibllotheekfiliaien. De voorstelling wordt gespeeld in de aula van het Stedelijk Museum (Hoogstraat 112) te Schiedam. Aanvangstijd 20.00 uur. In de pauze en na de voor stelling speelt Ted van der He- ijt 'nostalgisch getinte' piano muziek. projecten. De surseance van betaling in december '86 maak te dit verder overbodig." Verantwoord Wonen heeft in de Maassluisse Vertowijk een flatgebouw in eigendom. Aan de Hoogstraat staat een pasge bouwd appartementencomplex van Verantwoord Wonen. In de Steendijkpolder worden voor de stichting een tiental wonin gen gebouwd. De Vlaardingse aannemer Van der Waal uit Vlaardingen voert dit project "lt. Vork kan zich niet Inden- Ken dat deze aannemer steek penningen zou hebben betaald aan de stichting Verantwoord Wonen zoals elders in Neder land wel is gebeurd. „Van der Waal heeft juist de bouw van deze woningen in de Steendijk polder voor eigen risico voort gezet," verklaard Vork vol ver trouwen. De reddingsactie voor Ver antwoord Wonen is door ver schillende financiers (ABP cn Nationale Nederlanden), aan nemers en tien Nederlandse gemeenten op touw gezet. De gemeente Maassluis stond ga rant voor leningen aan Verant woord Wonen ter waarde van 8,5 miljoen gulden. Deze gar antie wordt niet door de rijks overheid gedekt, omdat Maas sluis nog geen eerste hypo theek op de bouwprojecten had gevestigd. Heï Surinam Music Ensemble treedt donderdag 19 maart op in theatercafé De Tender van het Sehiedamse Passagethea ter (Passage 9-13). De groep speelt zogenoemde Paramar! bop, Nederlands Surinaamse jazz. Oorspronkelijke jaren vijf tig bebopmuziek en de Kase- ko, traditionele Surinaamse muziek, vormt de inspiratie bron voor het ensemble, dat al twee grammofoonplaten maak te. Aanvang van het gratis con cert 20.30 uur. De vroegere presentatrice van het Jeugdjournaal en andere kinderprogramma's op radio en tv Leonie Jansen brengt vrijdag 20 en zaterdag 21 maart een liedjesshow op het podium van het Sehiedamse theater de Teerstoof (Nieuw- straat 12). Zij wordt bijgestaan door Frans Ehihart, pianist/arrangeur en Albert Veenendaal, keyboards. Het programma, met de naam It's reverberation time, worden verschillende stijlen gebruikt en misbruikt volgens het trio. Leonie Jansen zingt werk van onder andere Joni Mitchell, Georges Bizet, Chick Corea, Stevie Wondei, Randy Newman, Frans Ehihart en Rob Chrispijn. Aanvang 21.00 uur. Toegangsprijzen ƒ9,-, CJP/Pas65+ 1,50 reductie. Clownscompagnie Ham en Hoppie, eerder voornamelijk optredend voor kinderen, speelt zaterdag 21 maart in de Roo Roosemaal van het Sehie damse Passagetheater (Passa ge 9—13) met een show voor volwassenen. Voor de pauze wordt door Ham, Diederik Hummelinck en Hoppa, Arjen Stuurman samen met compag nie medewerkster Anne van der Hoeven het mimestuk Con certo Movemiento ten tonele gebracht. Na de koffie staat het duo op de planken met hun programma over twee zwer vende muzikanten. Dialoog in het Duits. Aanvang 20.30 uur. Toegangsprijzen 12,50, CJP/Pas65+ 2,50 reductie. Chihuahua is en stuk met vier 1 'vrouwen. De Nieuwe Danserij, die zich In een ruimte bln- nennsjnuis bevinden. Het'vijfdelige stuk is donder- dag 19'inaart te zien in de Har monie ih Vlaardingen. Chihua hua wordt gedanst door Tama ra Huilmand. Borjam Bos, Mie- ke de Palmenaer en Mirjam Vos. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: 10,-; Pas 65/CJP ƒ7,50. Beef Squad, de pseudo-detec- tlve waarin wordt gerend, ge vlogen en gezwommen, toont het belang van toeval aan. Zonder geluk vaart niemand wel en zeker niet bij de Techni sche Theatergroep Perspekt uit Haarlem, waarvan de ac teurs „geheel in dienst staan van het uit raderwerken be staand decor". De groep speelt vrijdag 20 maart in De Harmonie in Vlaar dingen. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: 10,-; Pas oS/CJP ƒ7,50. Magisch Vlaardingen. Spiritis me, astrologie en paranormale verschijnselen zijn de belang rijkste ingrediënten van de ne gende editie van „Sonja op zijn dorps", ofwel de lokafe praat show De Salon, die op zater dag 21 maart in De Harmonie in Vlaardingen geheel gewijd is aan het on(be)grijpbare. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: gratis. De Harmonie, Schiedamseweg 51, Vlaardingen. Op donderdag 19 maart draait de film Tootsie van S. Pollack in het Stadsgehoorzaalcompiex in Vlaardingen. De rolprent volgt een acteur die reflectert op een advertentie, waarin een actrice wordt gevraagd. Met onder meer; Dustin Hoffman, Jessica Lange en Teri Garr. Aanvang: 14.30 uur Toegang: 5,-. The Coca Cola Kid is een ko medie met een zeer kritische ondertoon. De film van D. Ma- kavejev is donderdag 19 en vrijdag 20 maart in het Film huis in Vlaardingen. Aanvang: 20.30 uur Toegang: 6,50; Pas 65/CJP ƒ5- Sweet Movie, een coilage-ach- tige film van D. Makavejev over een Miss World die schrift van het geslachtsorgaan van haar man. De film is zaterdagavond 21 maart te zien in het Filmhuis in Viaardingen. Filmhuis/Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51, Vlaardin gen. Cupido, het soiopragramma van Peter Faber, goochelt met de tijd, de vrouw en de liefde. Peter maakt van alles mee in de rol van ontdekkingsreiziger. Hij is zaterdag 21 maart te zien in de Stadsgehoorzaal in Vlaar dingen. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: 16,-; Pas 65/CJP ƒ11,-. -loj,, Wülomei,:ritueie dans en zang van Ghana. De voorstelling is woensdag 18 maart te zien in de Stadsgehoorzaal in Vlaar- dingeff.*"',., Aanvang: 20.15 uur. Toegang: 22,50. De Stadsgehoorzaal, Schie damseweg 51, Vlaardingen. Het jongetje Josiast krijgt op zijn verjaardag van zijn Hek- se-tante een toverboek ca deau... Heel spannend. Woensdag 18 maart te zien in het Stadsgehoorzaalcomplex aan de Schiedamseweg in Vlaardingen. Aanvang: 14.30 uur. Toegang: ƒ3,50. VLAARDINGEN Bij het Edu catief Centrum in Vlaardingen zijn twee van de zeven cursus sen begonnen, die het centrum geeft voor Vlaardingers met een WW- of WWV-uitkering. Volgende maand beginnen de resterende vijf cursussen. Aan deelname zijn geen kosten ver bonden. De cursussen typen en kennis maken met de computer zijn ai begonnen. Voor de eerste kan men zich nog opgeven, de tweede is vol. De typecursus duurt zestien weken en wordt desgewenst afgesloten met een examen ter verkrijging van een typediploma. De volgend^ computercursus begint in sep tember. Deelnemers kunnen-* zich er nu al voor opgeven. De overige cursussen zijn lef om de solliciteren, algemene"' beroepsoriëntatie, beroepsori ëntatie in de gezondheidszorg, formulieren invullen en brieven schrijven, en een cursus alleen voor vrouwen, die zich op het gebied van technische beroe pen willen oriënteren. Aanmelden en inlichtingen bij het Plaatselijk Educatief Cen trum, Corn. Houtmanstraat 2a, Vlaardingen, telefoon 4600859. SCHIEDAM „We gaan over tot actie," zegt waarnemend coördinator Th. Kemmna van Wijkcentrum De Erker in Schiedam-West, „Lang genoeg konden de buurtbewoners hier vrijblijvend komen voor een praatje, een plaatje en een Jrankje." Het buurthuis pro beert sinds een half jaar vooral cursussen en activiteitengroe- pen van de grond te krijgen. Volgens Kemna gaat dat luk ken. Hij maakte gisteren bekend dat het resultaat zondag 22 maart te zien zal zijn tijdens de culturele manifestatie in De Er ker. Van twaalf tol vijf uur kun nen belangstellenden er komen kijken naar jazz-ballet, stijldan sen, kinderkarate, electric boogy, toneel, volksdansen door bejaarden, muziek door verstandelijk gehandicapten, popmuziek door jongeren en wat ai niet meer. Sinds anderhalf jaar is De Er ker druk de bewoners in Schie dam-West voor de activiteiten in het buurthuis te Interesse ren. Aanvankelijk kwamen zo'n duizend mensen wekelijks naar het wijkcentrum. Volgens Kem na bezoeken momenteel ruim 1.500 mensen het centrum. Bij bijzondere activiteiten, zoals een optreden van bekende popgroep, zou het bezoekers-, aantal zelfs tot tweeduizend per week oplopen. De pro gramma's worden georgani seerd door de 25 vaste- en honderd vrijwillige krachten van De Erker. i' Niettemin wil Kemna de be langstelling van de buurtbewo ners met en extra injectie trek ken. „Wij zijn te lang passief geweest," meent hij. „De men sen konden hier rondhangen; in de bar of in de discotheek. Er ward ook wei eens een cur sus gegeven, maar naar ons idee te weinig. Wij vinden het belangrijk dat nu mensen die voorheen nog nooit een mu ziekinstrument in handen had den gehad, nu zo'n beetje de sterren van de hemel spelen. En daar gaat het om: mensen tot creativiteit brengen. Kijk bijvoorbeeld naar de pop workshop van de meiden. Meisjes spelen net zo makke lijk drums en key-boards (toet sen) als jongens." Kemna zegt verder dat de cur sisten steeds meer om een af gerond lesprogramma vragen. Cursisten krijgen vaak een boekje met lesmateriaal. De spullen worden geproduceerd door de huisdrukkerij van De Erker.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1