i^^ssmmmM wMmmmmmmm 14 I ALEYDA WAS NOOIT GRAVIN Inbraak in huis 'SVV moet als theater voor kleiiie man behouden blijven' w Lentefeest sponsort team yan gehandicapten Hout gestolen ws wmmmm m WM, Boomplantdag: 50 bomèri^rbij op komst De Tender fétï ;i 'v- -• i (Van eèn onzer I verslaggeefsters) j SCHIEDAM Voor de leerling metselaars en stratenmakers van de scholengemeenschap Ter Schie en de streek school Rijnmond bete kent, het bouwen aan de ruïne Huis te Riviere in Schiedam bouwen aan hun toekomst. De met selaars kunnen het vak van troffel en specie er in de praktijk toepassen >én de stratenmakers 'hebben het ruïne pro ject uitgeroepen als jsindexamenwerkstuk. Subsidie v i Werkkrachten,,oVijftog i Kloostermoppen Stadspromotie Lichtinstallatie Warm hart Wiiiiir Roo Roosenzaal Passagetheater Teerstoof Poppentheater Stadsgehoorzaal Harmonie Filmhuis Jeugdtheater Schuurkerk HET VRIJE VOLK schiedam DINSDAG 24 MAART 1987 IHtiis te Riviere moet X-'-X-.V 1 publiekstrekker worden „Daar draaien wij ons hand niet voor om." Zo reageerden énkele van de scholieren gis termiddag tijdens de presenta tie van het 80.000 gulden kos tende restauratiekarwei in het Schiedamse stadskantoor. De stratenmakers gaan de vloe ren van een klinkerlaag voor zien en de omgeving van de ruïne betegelen. De metselaars zullen bestaande muren hoger maken, beschadigingen repa reren en een trap aanleggen. De ruïne van het kasteel, waar eens' de stichtster van de stad Schiedam Aleyda van He negouwen woonde,- wordt toe gankelijk gemaakt voor het publiek. „Er wordt vandaag de dag anders gedacht over mo numenten. Voorheen wildé men er voornamelijk voorzich tig mee omgaan. Maar de bouwkundige kwaliteit laat toe, dat er mensen doorheen wandelen of op de muren gaan zitten. De bankjes voor het hek behoren nu al tot de meest fa voriete plekjes van toeristen, marktbezoekers en Schiedam mers," vertelt Peter van Vel- zen, inspecteur bouwtoezicht van de dienst Gemeentewer ken, die het plan uitwerkte. .De restauratie en aanpassin gen kunnnen plaatsvinden om- dut de gemeentereen subsidie ontving voor het aanbrengen van binnenstedelijke recreatie ve voorzieningen. .Daar valt het bereikbaarder maken, van de slotruïne ook onder. Het ste nen bouwwerk staat er maar plompverloren bij tussen die hekken. We willen hert een functie in de stad geven. En meer begripo ervoor kweken bij de bevolking. Want als die ruïne er niet gestaan had, dan zaten wij hier niet in dit stads kantoor. Dan was Schiedam al tijd een onbeduidend dorp ge bléven," aldus Jeff Jansen, ambtenaar van het Gemeente Archief. Tien jaar geleden onderging de voormalige woning van Aleyda van Henegouwen ook al een- 'grootscheepse renovatie. Gedeelten van muren werden öpiüeuw gemetseld. Gaten, die in dè muren vielen, werden ge- De leerlingen van de streekschool Rijnmond en van de scholengemeenschap Ter Schie draaien hun hand niet om voor het metsel- en bestratingswerk in en aan de Schiedamse ruïne. Gisteren namen zij bij het voormalige Huis ter Riviere alvast een kijkje. (Foto Arie Wapenaar) repareerd, het beruchte hek werd neergezet en een vijver aangelegd. Ruïneresten van oude omheiningen en muren werden onder het zand ge schept. De tramkeerlus werd aangelegd. Staat de ruïne na dat er voor tonnen in werd geïnvesteerd alweer op instor ten? „De overblijfselen^ van" Aet bouwwerk blijken wel stevig te zijn. Het is alwerkelijk uniek dat zo'n ruïne eeuwen midden in de stad heeft gelegen. Af en toe opknappen öf bijhouden! is echter noodzakelijk. En nu hebben we geld, de werkkrach ten zijn gratis," aldus Peter van Velzen, terwijl de direc teur H.M.A. van de Wóerji vpn de scholengeméèriscftép:f/i'I|er Schie Instemmend knikt/' j j Directeur Van de Woerd:' „Onmiddellijk waren' we op school enthousiast, toen we' door de gemeente werden be naderd met het verzoek een bijdrage te leveren aan het op knappen van de ruïne. Leraar metselen K. van de Lugt en hoofd vakgroep A. van Herk hebben onmiddellijk een werk plan opgesteld. Het is een uit gelezen gelegenheid om de praktijk van het metselen uit het lokaal te halen." Scholengemeenschap Ter Schie voor LTO, LHNO en ITO startte zo'n acht jaar geleden als enige school in de regio met steun uit de bouwwereld met een 'kopklas metselen'. De eenjarige op de praktijk ge richte opleiding aan leerlin gen, die meestal hun A- of B- dlploma Bouwtechniek al heb ben gehaald, voorziet in een grote behoefte. Alle studenten vinden meestal al tijdens hun studie-metseltijd een baan. Er is grote vraag naar vakkundi ge metselaars. s:t)e rnetselaarsi,gaan;bij Jiet mets.elwerk,aande,,ruïneleen- métselspecie gebruiken, waar in -meer kalk dan normaal, is verwerkt „Het werk wordt ui teraard aangepast aan de oude steensoorten en de manier waarop.'het vroeger gebeurde," aldus Peter van Velzen. Bij het restauratiewerk worden de ou de oorspronkelijke stenen 'kloostermoppen' genoemd ge- bfiükt.die werden,.opgegraven, bijJde,' aanleg van dértramkéérr, lus' en, eerdere werkzaamheden; bij "desloop van de vroegere brandweerkazerne, de Rijks HBS en de gymnastiekzaal van de HBS, waar jarenlang de af delingen Bevolking en Burger Zaken in waren gevestigd. „We willen niet beschuldigd worden van geschiedverval- king. Dus het moet goed duide lijk worden welke straat- en metseldelen origineel en welke gedeelten nieuw zijn. Dat is te zien aan de soort steen en aan de kleur. We willen geen nep- geschiedenis maken," aldus Peter van Velzen, dié uitlegt dat voor het hoger maken van muren niet de 'kloostermop pen' gebruikt worden. „Die zijn daar te zacht voor. Die grote stenen brokkelen veel te snel af," aldus Van Velzen. SCHIEDAM!— De sticht ster' van de stad ^Schiedam, Aleyda van Henegouwen, is nooit een gravin geweest. De in alle officiële papieren, ge schiedenisboekjes én ge schriften als GRAVIN aan geduide vrouw had die titel helemaal niet. Aleyda van Henegouwen stichtte de kerk, liet het kasteel Huis te Riviere (nu de ruïne aan de Broersvest) 1 uwen en ves tigde het Gasthuis er. Zij zorgde er eveneens voor da.t Schiedam markt- en stads rechten kreeg ln 1275. In de folder Schetsen van Schiedam, geschreven door de gemeentelijke voorlich ter Bas van Bochove,.;wordt Aleyda; ook weer 'gravin' ge noemd. „Zij is nooit gravin geweest," aldus Jeff Jansen van het gemeente-archief. Bas van Bochove haalde overigens alle gegevens voor 'zijn' Schetsen uit ge schriften opgeslagen in dat zelfde gemeentelijke ar chief.. Het jaartal van de vermeende verwoesting van het kasteel klopt evenmin in de -/gemeentelijke folder,; Daarin staat dat de Schie- "dammers het slotIri: 1675-' zelf in brand stakenuit angst voor Spaanse solda ten. Die zouden er, het was tijdens de 80-jarige oorlog, wel eens een legerplaats kunnen inrichten. De steen klomp aan de rand van de stadsgrenzen werd echter In 1572 verwoest. Omdat de stratenmakers van Streekschool Rijnmond het ruïne-project uitgeroepen hebben als examenwerkstuk moet de klus voor eind mei ge klaard zijn. Dan moet er iri ie der geval een geheel nieuwe vloer liggen in de kelder van Huis te Riviere. „Nee, hierbij gebruiken we geen originele stenen of klinkers. Wij nemen gewoon een partij straatste nen, die ergens anders uit een straat komt. Maar .er wordt wel In bijzondere patronen ge- straat. Dus wel 'aparter' werk ■dan het leggen van een rechte weg," aldus Peter vein Velzen. De stratenmakers-in-de-dop denken geen probleem te heb ben met het leggen van de ste nen. SCHIEDAM Bewoners van een huis in de Schiedamse Van Leeuwenhoekstraat heb ben niet gemerkt dat tijdens hun nachtrust hun gehele wo ning werd doorzocht. De Inbre kers, die het huis op de éerstè etage waarschijnlijk met een valse sleutel binnenkwamen, namen 2000 gulden aan papier geld mee, een videocamera en een dameshandtasje. Vorige week was de Van Leeuwen hoekstraat het toneel van een gewapende overval op een wo- i'nlng, eveneens op de eerste etage. Drie mannen bedreig den zes leden van een familie. De overvallers verdwenen met 1000 gulden in een oud type Rord Taunus, kleur donker rood, richting Rotterdam. Van hen ontbreekt sindsdien elk spoor. SCHIEDAM Het eerste ge handicapten voetbalteam van de Schiedamse Voetbalvereni ging HBSS heeft sinds kort een echte shirtsponsor gevonden in de Stichting Lentefeest De al lereerste wedstrijd van de ge- handicaptenploeg van HBSS werd gespeeld in splinternieu we shirts met de sponsornaam erop. De wedstrijd tegen een Vlaardings team.werd door de Schiedammers met drie tegen nul gewonnen. Er wordt door HBSS al gesproken over het vormen van een tweede voet balelftal voor gehandicapten. De Stichting Lentefeest; die zich al jaren inzet voor gehan dicapten vervoer en vermaak in Schiedam en omstreken, heeft dit initiatief toegejuicht. •/••■'SCHIEpAM rr Leerlingen van/de - Schiedamse Koningin-, j Julianaschool plariten inorgen;/ 'woensdag 25 niaart, omTftaifi i tien zesentwintig jonge bomen langs de Schiedamseweg ter hoogte van hetrioolgemaal. De bomenplant actie is een om derdeel van dë"5*3ïs"te'nationale boomfeestdag. Om elf uur po ten leerlingen van de Schie damse Rijnmondschool veer tien bomen aan dé F.J.iTróèl-j stralaan en tien bomen" in dei omgeving, vari/de. schoolgaan- de Pr de Visserlaan. SCHIEDAM Een aanhan ger, geladen met 7,8 kubieke meter Zweeds naaldhout, van het bedrijf .Van Lingen Trans port is gestolen van een par keerplaats aan de Schiedamse Calandstraat. De waarde van de partij hout is 3000 gulden. Van een bedrijfsterrein van Slavenburgs Bouwbedrijf aan de Schiedamse Algerastraat, werden drie dekzeilen ter waarde van 300 gulden en 10 lijmklemmen ter waarde van 650 gulden gestolen. m Muziekgroep Flairck speelt saterdag in. .het Schiedam se Passage- theater mu ziek van hun laatste plaat Sleight of hand. (Foto archief RW) (Vaneen onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM „SW is het theater voor de kleine man. Voor zeven gulden kan Iedere Schiedammer, als de ge meente een handje wil hel pen, volgend seizoen over dekt kijken naar betaald voetbal. Ter vergelijking; om het,Schiedamse Passage- theater in stand te houden legt de gemeente jaarlijks een bedrag van een half mil joen gulden neer." De Schiedammer CJ. van Opijnen. is razend op de Schiedamse wethouder L. Hafkamp (Sport en Recrea tie),, die onlangs eèn subsi die-aanvraag van Schiedam se Voetbal Vereniging (SW) naast zich neerlegde. „On- danks dié subsidiés aan cul turele activiteiten kost een kaartje voor een voorstelling vaak nog zo'n 25 gulden, het geen voor, de meeste'Schle- dammmers haast niet Is op te brengen," gaat Van Opij nen verder. „En trouwens, hoeveèl mensen komen er* jaarlijks in het theater? Vast veel minder dan de 17.000 tot 35.000 bezoekers aan de voet balwedstrijden op sportpark Harga van dc Schiedamse Voetbalvereniging." Van.. Opijnen vindt dat de gemeente' Schiedam maar een warrig beleid voert op sportgebied. „Het tijdstip dat SVV met .de nieuwbouwplan- nen en de subsidie t aanvraag. bij de gemeente komt aan kloppen is niet zo maar geko zen," vervolgt hij. „Nee, daar is over nagedacht. Dit jaar kan SW namelijk voor der gelijke projecten nog in aan merking komen voor een rijkssubsidie via het ministe rie van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur. Dat zou neerkomen op een bedrag van 328.000 gulden. SW wil er door middel van leningen driehonderdduizend gulden bijleggen." - Hij voegt eraan toe dat SW de gemeente Schiedam om een subsidie van 670.000 gulden heeft gevraagd, opdat de voetbalclub tegelijk een steviger hekwerk (kosten 120.000) rond het terrein kan plaatsen en de statribune kan overdekken. „Een tweede bewijs voor de stelling dat er wel degelijk geld beschikbaar is, mits de politiek dat maar wil, vormt de aanleg - van het hockey- kunstgrasveld In het sport park Thurlede, enkele jaren geleden. De toenmalige kos ten: 1.200.000 gulden. Daar zit ook gemeenschapsgeld In. Maar er wordt dan wel prak tisch alleen van geprofiteerd door mensen met de betere banen. Een vorm van'elitair bestuur," meent Van Opijnenj dat volgens hem wordt be vestigd doordat er vanuit het' gemeentebestuur geen enkele ..belangstelling is voor thuis- wedstrijden van zijn vereni ging- /'-'y-r „Een club waarin de 'S' van Schiedam nog altijd hoog in het vaandel geschreven staat," vertelt Van Opijnen verder. „Op dit moment heb ben we in Schiedam te doen met een WD-wethouder, die zijn oren laat hangen naar de PvdA. Dat is vervelend nu 'eindelijk hét bedrijfsleven, plaatselijk zowel als lande lijk, SW positiever benadert en in Sandor Popovics een zeer enthousiaste trainer/manager werd ge vonden.". Hij gaat ervan uit dat een 'goed functionerend SW een positieve uitstraling op de Schiedamse amateurverenig ingen niet zal missen. „Laat de Schiedamse voetbalge meenschap de handen in eenslaan en de rancunes die er ten opzichte van elkaar le ven verder vergeten." Van Opijnen; „Ik vind dat de gemeente dan in ieder ge val mee moet betalen aan het hekwerk rondom de velden. Voldoet SW niet aan deze eis van de KNVB, dan loopt de club kans haar licentie te verliezen. Dat mislopen van die licentie zou op een uiterst ongelukkig tijdstip komen. Want bestuur, supporters, de nieuwe trainer/manager en, heel belangrijk, de sponsors, hebben alle vertrouwen in een gezonde toekomst voor' de Schiedamse Voetbal Ver eniging. Alleen het gemeente bestuur heeft nog een zetje nodig." „Het gemeentebestuur heeft in het verleden gezegd niet onwelwillend te staan te- gen het idee om financieel bij te springen, als dat voor de accommodatie nodig zou zijn. Dat is in 1980 gebeurd bij het aanbrengen van de lichtinstallatie. Aan de gift werd de voorwaarde verbon den dat ook de gemeente en de overige Schiedamse clubs moesten profiteren van de lichtinstallatie. Het heeft niet aan SW gelegen dat dit veel te weinig is gebeurd," meent Van Opijnen. Van Opijnen draagt de Schiedamse eerste divisie be taalde voetbal vereniging SW een warm hart toe. „SW is al 83 jaar een stuk promotie voor de stad. Maar kennelijk gebruikt de ge meente Schiedam SW alleen als het in zijn kraam te pas komt, zoals in de promotle- füm over de stad." SW, in mei 1904 opgericht uit de arbeidersklasse, draalt zowat een halve eeuw In de top van het Nederlandse C.J. van Opijnen: „Ik zie SVV als het theater voor de kleine man. Een staanplaats je op de overdekte tri bune hoeft maar zeven gulden te kosten. Dat kunnen de meeste mensen betalen." (Foto Arie Wapenaar) voetbal mee. Hoogtepunten waren het landskampioen schap in 1949 en de promotie .naar de eredlvidisie in 1969. Sinds 1964 het betaalde voet bal werd ingevoerd verdween SW niet uit de vaderlandse voetbaltop. „SW heeft haar afkomst nooit verloochend. Het is daarom des te triester dat die volksclub uitgerekend door een socialistisch ge meentebestuur de nek opge draaid dreigt te worden," stelt Van Opijnen. Het bestuur van SW, on der voorzitterschap van Mar tin de Jager, diende onlangs een achttien pagina's dik rap port In bij de gemeente "Schiedam, waarin nieuw bouw plannen uit de doeken werden gedaan. De voetbal vereniging verzoekt de ge meente om 600.000 subsidie. Wethouder Hafkamp ver klaarde in het programma van een regionale radio-om- roep dat SW naar deze cen ten kan fluiten. „Er Is geen geld," sprak de wethouder, die niet de moeite nam dit besluit officieel aan de be- stuurderen van SW mee te delen. „Dat noem. ik nou de arrogantie van de macht. SW kreeg het politieke ant- woord op een soort-kladbrief je, zonder brievehoofd of wat dam ook-" Jeugdclrcus Pipo en Rico heeft woensdag 25 maart een voor stelling in de Roo Roosenzaal van het Schiedamse Passage theater (Passage 9-13). Het jeugdclrcus bestaat uit 13 Schiedamse en Viaardingse kinderen, variörend in leeftijd van 8 tot 12 jaar. De jonge ar tiesten verzorgen een compleel circusprogramma met gooche- lacts, clowns, Hawaïaanse meisjes, een quiz, acrobaten, balletdanseressén en een grote verdwijntruc. Het jeugdcircus is een initiatief van de Viaar dingse jongen Remco Ruhorst. Hij richtte het circus op. Dé ar tiesten repeteerden de afgelo pen maanden in kelders, gara ges of op straat. Zij kennen el kaar van de straat of van school. De 12-jarige Viaar dingse circus directeur Remco Ruhorst treedt tijdens de mid dagvoorstelling, het tweede optreden van het circus, op als spreekstalmeester. Aanvang 14.30 uur. Toegangsprijs 3,50. Bestemd voor kinderen van 4 tot 12 Jaar. y De Friese jazz-zangeres Greetje Bijma staat donderdag 26 maart met haar kwartet in theatercafé De Tender in het Schiedamse Passagetheater (Passage 9-13). De zangeres improviseert op van te voren afgesproken thema's of klan ken. Zij gebruikt haar stem op een bijzondere manier, waarbij de klank van hartverscheurend ,',,.hoog tot,rustgevend laag is. '"Teksterizirigt Greetje Bijma niét/Het gratis optreden begint om 20.30 uur. De Utrechtse cabaretière Tine ke Schouten treedt woensdag 25 maart op met haar laatste st)ovy Tien in topvorm in het iSchlfedamsé Passagetheater ■'KPassagë 9-13). Vanaf 1980 maakt Tineke Schouten een ware triomftocht langs de uit verkochte Nederlandse thea ters. Zij startte met de show Tien met een gniffel, waardoor zij meteen landelijke bekend heid kreeg met de singel Lenie uit de Takkestraat. Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijzen f 22,-, 19,- en 16,-, reductie Pas65+ en CJP ƒ3,-. De Stichting RotterDanstheater voert vrijdag 27 maart de mu sical Maar verder gaat alles goed op in het Schiedamse Passage theater. De musical van Ste phen Sondheim én George Furth is groots opgezet. Zeven tig Rotterdamse amateurs, waaronder een 26 personen lellend orkest, studeerden het stuk in. De musical vertelt het verhaal van drie studenten, die afstuderen in 1955. Zij zitten vol plannen, idealen en hebben een hechte vriendschapsband. Totdat bij een van hen geld en een glansrijke loopbaan be langrijker worden. Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijzen 17,50, 15,- en 12,50. De Nederlandse muziekgroep Flairck speelt zaterdag 28 maart de muziek van haar jongste langspeelplaat Sleight of hand in het Schiedamse Passagetheater. De titel van het programma is Magic Music. De belangstelling van de groepsleden voor illusies, ma gie en goochelen wordt tijdens de voorstelling gepresenteerd. Flairck besaat uit: Peter Wee kers, dwarsfluiten en panfluit; Sylvia Houtzager, viool en harp; Erik Visser, gitaren en Stan Stolk, contrabas. Aan vang 20.15 uur. Tr gangsprijs 15,-, reductie Pas65+ en CJP ƒ2,50. Teo Joling, virtuoos aan de vleugel, treedt zaterdag 28 maart op in het Schiedamse theater de Teerstoof (Nleüw- straat 12). Joling maakt al tiem jaar solo muziektheater. De plechtig ogende vleugel blijkt een grote trucendoos te zijn. Aanvang 21.00 uur. Toegangs prijs ƒ9,-, Pas65+en CJP 1,50 reductie. Het jongetje Mathlas beleeft vreemde avonturen in zijn dro men tijdens het poppenthea- terspel van John de Winter za- térdagmidag in het Schiedam- «e theater de Teerstoof (Nieuwstraat 12). Aanvang 14.30 uur. Toegangsprijs ƒ3,50. Geschikt voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Vlaardingen Pim Jacobs en Louis van Dijk brengen op donderdag 26 maart Van Bach tot Beatles, een muzikaal programma met ever greens, nummers van Gershwin, een stukje jazz van Ellington enzovoort. Aanvang 20.15 uur. Toegang 16,-; Pas 65 en CJP 11,-. Gekkenwerk is, de vierde one- manshow van Robert Paul, waarmee hij vrijdag 27 maart in de Stadsgehoorzaal in Vlaar dingen staat. Had het vorige programma de computer en chip als actueeJ-thema, in deze nieuwe show benadert Robert Paul zijn publiek wat persoon lijker en laat hij het kennisma ken met gebeurtenissen uit het dagelijks leven, die deels auto biografisch zijn. Aanvang 20.15 uur. Toegang 22,50; 20,- en 17,50; Pas 65 en CJP 17,50. Stadsgehoorzaal, Schiedamse weg 51, Vlaardingen. Het Werktheater speelt vrijdag 27 maart Beloftes in de Harmo nie. Wat doen we als onze dro men niet uitkomen? Gaan we op zoek naar beloftes? Dit zijn enkele vragen die aan de orde komen. Met Yolanda Bertsch, Peter Blok, Flip Fliz, Sabine Heres, Marc Krone, Carla Reit- sma, Truus te Stelle en Her man Vinck. Aanvang 20.30 uur. Toegang 10,-; Pas 65 en CJP ƒ7.50. Ook op vrijdag 27 maart (aan vang 22.30 uur) speelt Confusi on, een nieuwe ster aan het jazzrock en jazzfunk firnament. De band, samengesteld uit sessiemuzikanten, speelt co vers van onder meer Yellow Jackets en Friendschip. Toe gang gratis. Op de laatste dag van de Boe kenweek, zaterdag 28 maart, is er een extra literair café in de Harmonie. Uit eigen werk lezen voor Marjan Berk, Simon Vin kenoog', Nico Scheepmaker, Jaap van de Merwe en Max Dendermonde. Presentatie Boudewljri Büch, die tevens een boekenveiling leidt. Verder treedt op dé cabaretgroep Mon Cherle en de HerenfiiK- ken, die een deel van haar nieuwe programma ik' hou van zingen brengt. De avond wordt besloten met een optreden van het Amsterdams Volks- en Sa lonorkest. Aanvang 20.30 uur. Toegang 10,-. Zaal Harmonie, Schiedamse weg 51, Vlaardingen. In de serie Film Overdag (zaai Harmonie) draait donderdag 26 maart Top Haf van M. San- drich. De klassieke tapdans film met Fred Astaire en Gin ger Rogers en klassieke num mers als Cheek to Cheek en Isn't this a lovely day to be caught in the rain. Aanvang 14.30 uur. Toegang 5,-. De zelfde film draait 's avonds in „het Filmhuis Harmonie. Vrijdag 27 maart en zaterdag 28 maart volgt Ginger o Fred van Frederi- co Fellini. Met Marcello Mast- roiarini en Giuiietta Masina als Amelia en Pippo, imitators van Fred Astaire en Ginger Rogers, die elkaar na jaren weer terug zien. Aanvang 20.30 uur. Toe gang ƒ6,50; Pas 65 en CJP ƒ5,-. Filmhuis Harmonie, Schiedamseweg 51, Vlaardin gen. Woensdag 25 maart is een doe-middag gewijd aan pop pen in het Harmonie Jeugd theater. Bij de kinderen van 4 tot 6 jaar is Jan Klaassen ziek en bij de kinderen van 7 tot 12 jaar komen de poppen tot le ven. Aanvang 14.30 uur. Toe gang 3,50. Harmonie Jeugd theater, Schiedamseweg 51,. Vlaardingen. Maassluis Swing '87 begint op woensdag 25 maart al om 20 uur in het Schuurkerktheater. Het pro gramma wordt verzorgd door trio Rlnus Bakker, zangeres Ankle van Leeuwen en haar vaste begeleider Ignaas Schol ten aan piano, en na de pauze het Schuurkerkcombo, waarbij desgewenst gastspelers en -zangers(essen) kunnen aan schuiven. Belangstèllenden dienen zich tevoren op te ge ven bij Lou Boer, tel. 18815 of 13700. Toegang 3,50. Donderdag 26 maart draait The Cotton Club tweemaal: om 14.00 en 20.30 uur. Tegen de achtergrond van de Cotton Club In Harlem wordt kornet- speler Dixie Dwyer verliefd op de vriendin van een gangster en koestert een zwarte topdan ser romantische gevoelens voor een blanke zangeres. Toegang ƒ5,-; Pas 65 2,50 (middag); 7,50 en Pas 65/CJP 6,-. Theater de Schuurkerk, Schuurhof 142, Maassluis.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1