Schiedam kortaf kunnen niet zonder Ouderentoernooi Sint-Jozefleerlingen brengen musical over gewoon een buurt is weer OOOOOÖOM HANDWERK VOORVOETEN JÏÖHK RAADSLEDEN VRAGEN OPHELDERING OVER WACHTEN OP VRAGEN Werkloosheid in februari van Dalen schoenen Kamerlid Kombrink Ionen en uitkeringen De Instuif is ter ziele, Irene soos staat op Tennislicht (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De wachtgelegenhe- den langs het Schiedamse traject van tramlijn 1 zijn 'zeer belabberd'. Tot de ze conclusie komt Rover, de vereniging voor reizigers met het openbaar ver voer. In een brief aan het Schiedamse gemeentebestuur spreekt de vereniging verder haar bezorgdheid uit over het vandalisme langs het traject. „Bijna al le wachthuisjes langs de lijn zijn glas loos: er staan nog slechts skeletten." Be wacht huisjes langs het traject van tram lijn 1 staan er bij na altijd glas loos bij. (Foto Arie Wape naar Verlenging Voorzitter Stouthandel van de organiserende biljart vereniging 't Oosten overhandigt de tweede prijs aan de voorzitter van Woudhoek. Het Vlaardingse biljart- toernooi voor ouderen was opnieuw een groot succes. (Foto Arie Wapenaar) Alleen mannen Be leerlingen van de Sint Jozef basis school spelen hier nog in hun alledaag se kloffie de generale re petitie..Maar vanavond wordt het me nens: dan - vbordt dëmti sipdlBpnje'/' écht opge- voerd, in de Buitenhof. (Foto Arie WapenaarV Vacatures Mannen Vrouwen .Totaal Voorlic |#^over gezon* Siouxschoenen worden met de hand gemaakt van de tijnste soorten kwaliteitsleer.Ze hebben een uit stekende pasvorm, zijn soepel en geven door hun anatomisch gevormde leest uw voeten volledige steun. Vraag dus bij ons er een past, trekt hem aan. Nog jaren en jaren. leesx uw voeten voiieaige ns naar Sioux. Wie Inwoners Directeur Kinderboeken Softbal WHIP het vrije volk lÉbrTs architectcmisclie misser9 Rover noemt de abri's langs de vrije trambaan, die in '85 in gebruik werd genomen, een 'ar chitectonische misser*. Er is volgens de vereniging totaal niet aan de reizigers gedacht „Het geheel is vanachter een te- kentafel ontworpen. In de spits uren zijn de ongemakken door de hoge frequentie en daardoor korte wachttijden nog beperkt In de daluren is het treurig ge steld. Vooral met slecht weer staan de passagiers in weer en wind, omringd door niet vrolijk stemmend beton. Men kan al leen enigszins droog staan on der de kleine viaducten," aldus Rover. Het vandalisme langs het traject is volgens Rover een apart probleem. Vooral langs de Burgemeester van Haaren laan hebben dé wachthuisjes het zwaar te verduren van ver nielzuchtige voorbijgangers. Ook de huisjes langs de Rotter- damsedijk worden om de twee maanden, meestal direct na het herstel, weer glasloos ge slagen. „Dit doet het elan voor de lijn bepaald géén goed," stelt Rover. De vereniging draagt een op lossing aan voor beide proble men. Het Is volgens'Rover nog 'niet te laat' om halfronde hal te-overkappingen aan te bren gen die vandalismebestendig zijn. Deze overkappingen zijn al aangebracht in het metros tation Prins Alexander. Ze worden gefabriceerd in West- Dultsland. De vereniging ziet de verlen ging van lijn 1 naar de Schie damse nieuwbouwwijk Woud- hoek Noord nog steeds als een 'voorbeeld' van goed railver- voer in een stad. Maar bij de technische uitwerking zijn de ontwerpers de reizigers verge ten, concludeert Rover. Sinds de in gebruikneming van de 'nieuwe lijn' zoals Schiedam het traject noemt, houdt Rover nauwgezet in de gaten wat de ervaringen er mee zijn. Eerder werden on derzoeken gedaan naar de ge luidsoverlast die de voorbijrij dende trams veroorzaken, -h (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Met een verwoestende slotpartij een tje met een uitslag van 14 te gen 2 won de biljartploeg van dienstencentrum Emma gisteren het Achtste Ouderen- toernooi in Vlaardingen. De prijzen voor dit toernooi zou den worden uitgereikt door wethouder K. van der Windt (Sportzaken), maar deze bleef zonder bericht weg. De oude ren hebben ruim een kwartier op de 'demissionaire' wethou der gewacht en besloten daar na zelf de uitreiking te regelen. Zestien ploegen van acht ou deren uit de Waterweggemeen ten hebben de afgelopen 21 we ken gestreden in het Ouderen- toernooi. Het is, zoals voorzit ter A. Engels van de ploeg van Emma zei, een harde strijd ge- weest. „Als je ouder wordt valt zoiets niet mee," meende En gels. „We hebben deelnemers van In de tachtig en dan is 21 weken erg lang. Maar nie mand zou het willen missen. Onze groep heeft er naar uitge keken en iedereen heeft enorm zijn best gedaan. Aan het einde van het gevecht gaat het om de langste adem. Men heeft hier kunnen zien wie dé lang ste adem heeft." Emma staat •bij de ouderen bekend als een fanatieke biljartclub. Vorig jaar won het A-team van Em ma en dit jaar kreeg Emma B de titel. X De winnaar mag deelnemen aan de gewestelijke kampioen schappen en kan zich eventu eel plaatsen voor, nationale wedstrijden. Vorig jaar bereik te Emma een tweede plaats hij de gewestelijke wedstrijden. .Landelijk kwam de club op een 18e plaats terecht. Het enthousiasme voor het Ouderentoernooi is:- vrij -groot en stijgt nog jaarlijks. Het aantal deelnemende ploegen is in acht jaar tijd verdubbeld. Het maximaal aantal deelne mers ls nu bereikt en de orga nisatie zal volgend jaar aan enkele B-teams 'nee' moeten verkopen, om nieuwkomers te kunnen toelaten. Daarnaast krijgt het Ouderentoernooi steeds meer toeschouwers. Bij "de finale van het toernooi de zaal geheel vol. Ook KNBB- hoofdbestuurder S. Trimbos kwam een kijkje nemen. Hij zei dat de KNBB de wedstrij den onder ouderen een warm hart toedraagt. De organisatie van het Oude rentoernooi was In handen van biljartvereniging 't Oosten in Vlaardingen. 't Oosten begon het toernooi voor de bejaarden te organiseren ter gelegenheid van haar 50-jarig jubileum. Voorzitter A. Stouthandel: „De ouderen genoten enorm van het toernooi. Ze vroegen ons of het gebeuren het jaar daarop nog, eens! kon plaatsvinden. We zijn door de knieën gegaan en nu voelen we ons moreel ver plicht door te gaan. Ze kunnen dit evenement gewoon niet meer missen." Vaste prik is ook dat de strijd wordt geleverd in het café/biljartcentrum De Griffi oen. De vereniging 't Oosten speelt al ruim veertig jaar hij het bedrijf De Griffioen. De ei genaren; de familie Versloot pa, moe en zoon zijn op het toernooi steeds, degenen ge weest die er voor zorgden dat de deelnemers hun borreltje kregen. De laatste jaren zijn vooral, de oudere leden van 't Oosten belast geweest met de leiding van het toernooi. Met een te vreden lach vertelde R. Oost veen (79), ere-voorzitter, dat hij en zijn 'maat' R. van Opstal (74) zo'n beetje de jurering in handen hadden. Natuurlijk werden zij door velen terzijde gestaan, zoals C. Sonneveld, B. Hoogendijk en C. Eigenraam (wedstrijdleider). „Nee", gaf Oostveen voor vrienden Ri- nus toe„ „Wij kunnen echt niet meer zonder dit Ouderen toernooi. Het is ons jaarlijks uitje geworden." (Vaneen onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Sociëteit de Instuif is ter ziele. „Voor velen moet het toch na 32 jaar insti tuut, wat de Instuif was, een schok zijn. Altijd had De In stuif het recht van bestaan. De dansavonden werden jaren lang .zeer druk bezocht," zegt zaaleigenaar Rob'Lutz,. die de opheffing van' Sociëteit- pé In- stuif (sinds jaren in 'zijn'>zaal' Irene aan de Nieuwe Haven) wel- aan zag komen. Steeds minder jongelui kwamen'naar® de wekelijkse dansavond in hët Schiedamse. zalencomplex.' Dé organisatoren van; Per Instuif' konden déze maand geen pro gramma meer maken, omdat de financiële middelen ontbra ken.- 'Ji Het definitieve besluit om te stoppen met de Instuif avonden in zaal Irene werd afgelopen zondag genomen. Dat was te vens de laatste soosavond. Zaaleigenaar Rob Lutz heeft aangekondigd met ingang van 6 april zelf muziek- en dansac- tiviteiten te. organiseren. „Jammer toch, ik wil echte soosgangers de mogelijkheid bieden om toch nog zondags te kunnen komen dansen," aldus Lutz. Aanstaande zondag start de Irenesoos met een optreden van de Vlaardingse band Bitch. Bitch brengt repertoire uit de jaren zestig en zeventig ten gehore. De nostalgische rockmuziek van de The Beat les, Rolling Stones, Kinks en The Who, die met meer dan aanstekelijk enthousiasme worden gespeeld door de vijf- mans formatie, is vanaf tien uur te horen. De Irenesoos gaat om p 20.30 uur open. De toegangsprijs is 7,50. Tussen de bedrijven door zorgt de Schiedamse huis- deejee Peter Voorburg ervoor dat er geen stiltes vallen in zaal Irene door topveertig mu ziek van nu te draaien. De groep Bitch treedt om tien, elf en twaalf uur uur op. Voorlopig worden de soos- avonden één keer in de twee weken in de grote zaal gehou den. De overige zondagavond en staat de bar Port Nouvelle ter beschikking van de Irene soos klanten. Inlichtingen bij Rob Lutz, telefoonnummer 4267425. (Van een onzer verslaggéefsters) SCHIEDAM Keihard oe fenden de leerlingen van de Schiedamse basisschool Sint Jo zef gistermiddag op het podium van het Passagetheater. Nog in hun dagelijkse kloffie gestoken repeteerden de scholieren voor de grote gebeurtenis. Vanavond en vrijdagavond wordt het me nens. Dan spelen en zingen de scholieren, geschminkt en tn prachtige toneelkostuums, voor honderden belangstellenden de musical Bonje in de Buitenhof, een 'liedjestoneelstuk' over een gewone buurt De musical, geschreven door de bekende Benny Vrede, gaat over het oprichten van een buurtvereniging In een gewone wijk, waar alle bewoners „ge woon bijzonder" zijn. Liedjes als Onze wijk, Gewone jongens, Opnieuw beginnen en Mooie spullen, vrolijken het geheel op. Hoofdpersoon in het stuk is postbode Frans Vrolijk, een la chebek met een rappe babbel. Hij richt de buurtvereniging op. Schoolhoofd Karei Krijtje neemt ook een belangrijke rol voor zijn rekening in het stuk over gezellig en saamhorig le ven in een wijk. Zijn echtgenote José Krijtje zorgt voor het emancipatorische deel van het toneelstuk. „Vrouwen hebben ook her sens, hoor. Waarom zitten er al leen maar mannen in het wijk- bestuur?" vraagt een boze José zich af. Mevrouw Krijtje zal nog heel wat moeten ruziën en discussiëren voordat zij de he ren op haar hand krijgt Zij zal zich ontpopppen als de oprichts ter van de buurt groep Vrije Vrouwen. Architect Arie Kadaster, de ontwerper van de nieuwe woon wijk en het buurthuis, voert eveneens de boventoon tijdens de verenigingsvergadërlngen op het PassagetoneeL Hoofd van de Sint Jozefschool Mar Elsendoom tekende voor de regie van de leerlingen van de bovenbouw. Juffrouw Trudy Timmers regisseerde de kinde ren van de benedenbouw. Oud- scholier Hans Peters verzorgt de muziek op banden bij de voorstelling. Aanvang 19.30 uur. Het feest is rond half elf afgelo pen. SCHIEDAM De PvdA- raadsleden G. Brouwer en J.D. Wiersma hebben het Schie damse college van burgemees-: ter en wethouders opheldering gevraagd over de lange wacht tijden bij het beantwoorden van schriftelijke vragen. Re gelmatig stellen raadsleden schriftelijke vragen aan het college. Binnen drie weken be horen deze vragen naar genoe gen beantwoord te zijn. Steeds vaker komt het voor dat het college de vraagstellers weken of maanden op antwoord laat wachten. Brouwer en Wters- man willen nu een overzicht zien van alle de laatste vier jaar schriftelijk gestelde vra gen. De termijn van beant woording, uitgedrukt In weken, dient te worden vermeld. „Drie weken lijkt ons vol doende tijd om ergens op te antwoorden," aldus de PvdA- ers in een brief aan de ge meenteraad hierover. Zij wil len dat hun vraag over de schriftelijke vraagstelling op de agenda wordt geplaatst van de coram missie voor Algeme ne en Bestuurlijke Zaken op 29 april aanstaande. Om dat gé- daan te krijgen moet het colle ge wel binnen drie weken ant woorden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIÈD AM/VLAARDIN - GEN De werkloosheid in de Waterweggemeenten is in fe bruari gestegen. Onder de vrouwen nam het aantal werk lozen toe met tien en bij de mannen bedroeg de stijging 141. De regio telde eind februa ri 8.525 werklozen. Deze cijfers zijn bekend gemaakt door het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord in Schiedam. Volgens directeur JjV. van Lent van het arbeidsbureau doorbreken de nieuwe cijfers „het patroon van de langzaam maar gestaag dalende werk loosheid", Verontrustend noemt hij de stijging niet. Van Lent: „Het ls heel normaal dat zo aan het eind van de winter de werkloosheid toeneemt. De negatieve seizoensinvloed gaat door tot halverwege de maand maart. In april breekt de zon door en dan ls er meestal meer werk te doen. De werkloosheid daalt dan weer, tot aan het be gin van de zomer de schoolver laters zich op de arbeidsmarkt presenteren. Het aardige van de laatste maanden," zegt Van Lent, „was dat wij geheel tegen het normale patroon in nog steeds dalende werkloosheidscijfers mochten noteren. Die daling was weliswaar niet schokkend, maar toch! Plotseling is die aangename daling nu omgezet in een lichte stijging. Niette min betekenen deze absolute cijfers weinig voor de trend (voortschrijdend halfjaarge middelde), die overigens nog steeds dalende ls." Het arbeidsbureau noteerde een daling van de vacatures. Hoewel er In februari meer va catures zijn Ingediend dan tn januari (+26), is de arbeids markt gekrompen doordat 181 vacatures vervielen (ruim de helft is vervuld). Er lieten zich 817 mensen als werkloos in schrijven, terwijl 666 werklo zen werden uitgeschreven. De werkloosheid is vrijwel in alle sectoren van de arbeids markt licht gestegen. Zowel in de bouwnijverheid, als de me taal-, handels- en kantoorsec tor werden meer werklozen ge registreerd. Bij het metaal- en handelspersoneel steeg de werkloosheid meer dan In an dere sectoren. Een daling van de werkloos heid deed zich voor bij jonge ren onder de 23 jaar (-50). De werkloosheid onder de jonge ren bedroeg in februari 24 per cent tegen 26.1 percent de maand ervoor. Schiedam Vlaardingen Maassluis Rozenburg Hoek van Holland Maasland Totaal 2.229 1.218 3.447 1.849 1.259 3.108 780 393 1.173 269 220 489 153 80 233 40 35 75 5.320 3.205 8.525 SCHIEDAM Kennis van het eigen lichaam, voe ding, medicijngebruik en li chaamsverzorging zijn en- -< kele onderwerpen van een deze week begonnen tweeta lige cursus over gezond heidszorg voor buitenlandse vrouwen. De lessen, bedoeld om de kennis van de ver schillende aspecten van de Nederlandse gezondheids zorg onder buitenlandse Schiedamse vrouwen te vergroten, zijn ln de eerste plaats bestemd voor Turkse en Marokkaanse dames. De deelname aan de bij eenkomsten is gratis. In lichtingen bij Bureau Voor lichting, Stadskantoor Schiedam,telefoonnummer 4260500, toestel 375. uw schoenenzaak - Or. Ku/psrkado 13 - Maassluis - Tel. 01399-12427 WOENSDAG 1 APRIL 1987 -SO -tlCKV- MODEL NATURHOPPtR Mode in dame»-, Iwen- en kinderschoenen SCHIEDAM. Broersveal 33c, tol. 010 269029 MODESCHOENEN - TASSEN DIJKSTAL - 3111 EE SCHIEDAM Broersvest 135, Telefoon 4268492 Het inwonertal van Schiedam Is in de maand januari afgeno men met 26 personen. Woon den er op 31 december vorig jaarhog 69.349 mensen In Schiedam, 31 januari was het aantal gezakt tot 69.323. Vorig |aa>Jsteeg het aantal Schje- dammers voor het eerst ln ja- ren jfeer. De gemeente pro beert op alle mogelijke manfe- feff.'fong bloed" binnen de stadsgrenzen te halen en de vergrijzing tegen te gaan. MeVfóuw drs. ThXM.de Rjjb'k'ë, hoofd van de Scholen gemeenschap voor Mavo, LeaÖ; lto, Lhno en Ihno NiéÜwelant/Liedewyde gaat Schiedam verlaten. Thea de Rijcke heeft met ingang van 1 april een functie aanvaard als directeur van een scholenge meenschap in Deurne. Haar ta ken In Schiedam zijn verdeeld over drie mensen. P.J.J.M. van Aalst gaat de dagelijkse gang van zaken ln het gebouw Lie- dewyde behartigen. Hij neemt eveneens de zorg voor de lhno en de Lhno over. De heer J.W. Beiier zal de taken betreffende het Sio-project en het OVG be handelen. C.J.J. Schoenma kers neemt de onderwijskundi ge zaken voor zijn rekening. De .nieuwe directeur van de Woningbouwvereniging Schie dam de heer H. Brokerhof slaat donderdag 2 april om 15,00 uur de eerste paal voor de bouw van 56 premie-huur woningen aan de Gildeweg in de .Schiedamse wijk Woud- hoek-Noord. De bouw van de ze nliizen vormt het sluitstuk vafi.deelpian 2B2, dat in totaal 170'huurwoningen omvat. Na afloop van het slaan van de eerste paal wordt er in het ver enigingsgebouw De Stuurhut, Faassenplein 203, een glaasje gedronken. Alle afgeschreven kinderboe ken van de Openbare Biblio theek Schiedam worden don derdag 2 april vanaf 13.00 uur in de hoofdbibliotheek aan de Lange Haven 131aan het pu bliek verkocht. Voor een zacht prijsje kan de jeugd een ver-: ouderd, beschadigd of voor de bibliotheek onbruikbaar ge worden kinderboek aanschaf fen. In de hoofdbibliotheek lig gen permanent afgeschreven boeken te koop. De verkoop is vrij toegankelijk voor ledereen. Burgemeester drs. R. Scheeres draait zaterdag 4 april voor de allereerste keer de knop om van de splinternieuwe lichtin stallatie van de tennisverenig ingen Los Bigotos en The Smashing Fellows (TSF). De twee Schiedamse verenigin gen, Los Bigotos op de velden aan de Prins Bernhardlaan en TSF op de Van Vliettennisvel- den aan de Stadhouderslaan hebben de Installatie gezamen lijk laten aanbrengen. De licht masten werden uit de eigen kas betaald. Beide vereneigin gen hebben na zaterdag de beschikking over drie verlichte banen. Na de officiële hande ling van burgemeester Scheer es om 21.00 uur wordt in de kantines het glas geheven. De softbalselectie van deC Schiedamse Voetbal en Honk bal Vereniging Schiedam heeft dit seizoen financiële hulp ge kregen van een tweede spon sor. Tijdens de oefenwedstrijd aanstaande zaterdag 4 april te gen Kennemerland (aanvang 15.00 uur) op het terrein van Schiedam in sportpark Harga, worden de softbalspeelsters in de nieuwe shirts met daarop de naam Cross Channel Ser- vices BV erop, gehesen. Om 18.30 uur feesten dè speelsters met hun nieuwe shirtsponsor In de Schiedam-kantlne. Tevens worden de nieuwe posters ge presenteerd waarop in het ver volg de wedstrijden van de softbalsters worden aangekon digd. SCHIEDAM Het Twèëde Ka merlid Hans-Kombrink (PvdA) spreekt vanavond na de leden vergadering van de PvdA in zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat in Schiedam over de koppeling tussen ionen en uitkeringen. Kombrink pro beert in een inleiding de relatie tot onder andere arbeidsduur verkorting en werkloosheid te leggen. Naar aanleiding van een aantal stellingen wordt er na zijn lezing gediscussieerd. De verwachting is dat Kom brink daarbij in aanvaring zal komen met enkele leden van de FNV, die tot hun woede hebben geconstateerd dat Kombrink vindt dat niet tot el ke prijs de koppeling hersteld moet worden. Met name de plaatselijke Industriebond FNV voorzitter Jaap Eijkelboom kan het niet waarderen dat de uit keringsgerechtigden bij een te genvallende economie hun in komens zien achterblijven bij die van de werknemers. Kombrink zal tijdens zijn spreekbeurt ingaan op steilin- gemals: -to- een verdere verhoging van de belasting- en premiedruk is slecht voor de economische isqesp X OfX'X groei en de werkgelegenheid in i ons land; •---,ƒ>.•• -r ■Sv- onder de huidige omstandlghe-: den zijn loonmaatregelen on denkbaar; wanneer het aantal werkenden buiten de overheidssector af neemt of gelijkblljft én het aan tal overheidswerkers en uitke ringsgerechtigden toeneemt, wordt alleen al daardoor een gelijke behandeling bemoei lijkt. Hans Kombrink (40) begon zijn politieke carrière In de Federa- tie van Jongeren Groepen (FJG). Ais bestuurslid van het landelijke FJG maakte hij van 1964 tot 1971 deel uit van de Partijraad van de Partij van de Arbeid. Hij was binnen de PvdA actief in de groep Nieuw Links. In 1972 wordt hij geko zen In de Tweede Kamer. Hij was staatssecretaris van Fi nanciën tijdens het kabinet Den Uyl/Van Agt. Na de val van dat kabinet in 1982 kwam Kombrink weer in de banken van de Tweede Kamer terecht ais woordvoerder voor belas- ting-, bank- en verzekeringsza ken. PlaatsZaal Beatrix, Lange Kerk straat 68, Schiedam. Aanvang: 21.00 uur. Toegang gratis.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1