[enoordsepolder te door|i Meer steun voor acties tegen apartheid ËWWMIÜ MBtt I Zwerfkatten houden slachting onder eenden Historisch uurwerk komt in het stadhuis Centraal-Wonenproject De Pionier schiet op METDEPAAS BATma Ml - - 8iBi8PH 'Nederlandse zakken zijn attIJd kleiner' Sobere tekeningen In galerie Essentie Overval op videotheek Wmm, TWEEWIELERPALEIS VAN RIETSCHOTEN i Knotgroep legt 'n griend aan Collectanten hielden geld voor invalide sporters zelf ■&*■- (Van een onzer verslaggevers) (^VLAARDINGENDe toekomst van het monu mentale fabriekspand op de hoek van de Stations straat en Vettenoordstraat in Vlaardingen is nog steeds uiterst onzeker. Hoewel wethouder B. Gou- driaan (Stadsontwikkeling) het een 'leuk, zelfs erg leuk' idee vind om ateliers in het pand onder tb5 brengen, lukt het nog niet erg om financie ringsbronnen aan te boren. wmm Samen met het Inter Kerkelijk Vredesberaad (IKV) hield de, organisatie Rotter dam tegen Apartheid afgelopen zaterdag weer een protestactie bij het hoofdkantoor van Shell aan het Rotterdamse Hofplein. .Een twintigtal demonstranten droeg op gele oliepakken de tekst 'Shell smeert apartheid'. (Foto Jota) Speelplaats Kom dan al® een haait even langs voor zo'n spor- Batavus. Soepel sturend IfchH lópend öh uitgerust mót* eerste klas komponenten Voor echt vrij en blij fiets- Sï pleziert Diverse types-In verschillende prljskki^n-^ blfiioor uklaa mr-rk ilMnkK»tet;n(iljr. t',*; -§f Prof. K.O. Laan 82 - Schiedam - 010-4153995 MM De toekomst van het Delvapand hangt af van een 'collecte' gil» |V 'Berf'van Kan, projectcoördi nator' in de Vettenoordsepol- der," heeft zijn hoop nu geves tigd op een/provinciaal fonds, „We zijn aan het' collecteren, 't Is een financieringsverhaal. We moeten maar eens zien hoe het nieuwe v college erover denkt," zegt hij. Joost Kühne van de vereni ging. Wijkbelangen Vettenoord- scpolder is één van de intia- tiefnemers van het plan om het pand te behouden, ,,'t Is de laatste .mogelijkheid om nog een beetje variatie in de wijk te brengen, die door sloop en renovatie een beetje monotoon is geworden," zegt hij. „Er zijn nogal wat bedrijven uit de Vet- tenoordsepolder weggegaan. Het is een mooi, stoer pand. Je zou bijna van een industrieel monument kunnen spreken." Ook Bert van Kan benadrukt de unieke kans om de monoto nie van de stadsvernieuwing in de Vettenoordsepolder VOP) met alleen maar woningen te doorbreken. „Het gebouw staat stedebouwkundig gezien op eeninteressante plek," meent Van Kan. „Het steekt net iets uit in beide richtingen. We den ken er daarom aan om de loop route door het gebouw heen te trekken." Hoewel het pand geen monument is, vindt Van Kan het wel heel beeldbepa lend. Het plan voor het pand (in de wandeling Delvapand ge noemd naar de fabriek van rubberartikelen die erin geves tigd was) werd in mei vorig jaar bij de gemeente inge diend. Patrimonium's Wonin gen (PW) heeft zich inmiddels bereid verklaard om als op drachtgever op te treden. De makers van het plan, de wijk- verenigtng en architect Peter Jansen Schoonhoven van het architectenbureau Leo de Jon ge, willen op de eerste verdie ping zes ateliers inbouwen en op de begane grond een speel- ROTTERDAM „De acties tegen apartheid breiden zich s{terk,;iuit in Rotterdam. Het doel van deze steuncampagne 'gfjór" het ANC is dat er steeds meer i - groepen initiatieven gaan ontwikkelen, en dat ge beurt ook. Op de startmanifes- tatié waren er mensen van be- wonersgroepen, vanuit de vre desbeweging en van buiten landse organisaties. Die sterke uitbreiding is vooral iets van de laatste maanden, niet in de lactate plaats omdat nu ook politieke partijen, voorname lijk-de PvdA en klein links, zich bezighouden met de strijd tegen- Apartheid in Zuid-Afri- ka." Dit zégt Arthur Boëlsma, lid van-de werkgroep 'Rotterdam tegen Apartheid'. In deze groep zittenvertegenwoordigers van' linkse politieke partijen en kerkelijke organisaties: Hij was gemeenteraadslid voor de CBN, maar sinds hij is wegge- stamd houdt hij wat meer tijd gyer om te vechten tegen ra cisme en Apartheid^ „Ik blijf een politiek ..dier,;, ik ..moet me daar gewoon mee bezighou den." geeft hij aan. Zoals met de actie 'Steun het ANC'. Deze is georganiseerd door de Anti Apartheidsbewe ging Nederland en het comité Zuidelijk Afrika. Het accent ligt op de maand, juni,.'waarin een landelijke collecte wordt gehouden. Rotterdamse aktie- groepen zijn op 3 april begon nen De komende twee maan den staan in het teken veui in formatie over de rol van het ANC. Boelsma: „Begin juni presen teren we een onderwijsproject voor de hoogste klassen van de basisschool en voor het voort gezet onderwijs. We willen meer zicht geven op wat het ANC doet en ideeën en moge lijkheden belichten. Daarnaast is het belangrijk dat wij initia tieven vanuit allerlei groepen begeleiden,' door bijvoorbeeld gastsprekers te regelen. In de Rotterdamse wijken Vreewijk, Bloemhof en Felj- enoord organiseren de bewo ners nu zelf informatie-avon den: Dat is goed, want we moe ten de informatie naar de men sen toe brengen, dat werkt be ter:, dan prediken vanuit een centraal punt. Maar het is heel duidelijk dat de verbondenheid -met- en de belangstelling voor de!-"strijd tegen de Apartheid groeit: vorig Jaar kregen we vanuit het hele land drie aan- ■JRI mmgcWwM vragen voor gastsprekers, dit jaar zijn dat er zeshonderd." Wat doet hét ANC nu pre cies? Boelsma: „Op de eerste pléats bevechten zede Apart heid.''Hef; ANC wil éeh'nbnifa- ciale samëniëvtng in Züid'-Afri- ka, op democratische grond slag. En'dat betekent dus niet dat'alle. bezittingen genationa liseerd' zouden worden, of dat alle blanken zouden moeten verdwijnen als het ANC aan de macht komt Het principe is 'One man, one vote'. Daarnaast zorgt het ANC voor ziekenhui zen en scholen, bijvoorbeeld in Tanzania.'" De organisatie 'Rotterdam tegen Apartheid' krijgt geen susidie yarn de gemeente, maar daar wordt wel over gepraat. Boelsma: „Kijk, het zou bij voorbeeld mooi zijn als de ge meente Rotterdam het bedrag dat wij met de juni-collecte op halen, zou verdubbelen. De ge meente steunt ook projecten in Nicaragua, dus waarom zou ze geen zuster-relatie met het ANC aangaan? Maar we mo gen niet klagen. Het loopt alle maal al wat sneller, de PvdA steunt dat goed. Binnenkort gaan we met het CDA praten, dat wordt ook wel wat. Van de WD verwacht ik geen ene mallemoer, die vinden dat de landelijke overheid zich daar maar mee bezig moet houden. En ze zijn te veel gebonden aan de bedrijven. Ik weet zeker dat de Apart heid in Zuid-Afrika zal ver dwijnen, maar dat kost gigan tisch veel strijd," besluit Boel sma. .Boycotten zoals die in Zweden en de Verenigde Sta ten wordendoorgevoerd, zijn heel belangrijk. Het wordt tijd dat de Nederlandseö'vërhëid zelf z'n nek 's uitsteekt en niet afwacht wat de EG doet. Want daarmee staat of valt de" tijd die het nog duurt totdat de apartheid verdwijnt." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Sinds de slui ting van het slachthuis houden zwerfkatten een zware slach ting onder de eenden, die in het vogelasiel verblijven. „De laat ste twee A drie jaar was het erg, maar het is helemaal bar en boos, nu ze begonnen zijn het abattoir te slopen, want daar zaten nogal wat zwerfkat ten. Ik schat zestig A zeventig," zegt vogelasiel-beheerder Ger- rit van den Hoek. Hij houdt zijn hart vast, wanneer de een- deëieren, die op dit moment bebroed worden, uitkomen: „Die jonge eendjes sneuvelen dadelijk achter elkaar." .D'r blijft niks over," vreest Van den Hoek. „Smientjes, slo- gcfcii'.\ (Van een onzer verslaggevers) *i£VLAARDINGEN Het historisch uurwerk van dc ''Grote Kerk in Vlaardingen krijgt een plaatsje in het ".'stadhuis. Met dit besluit heb ben burgemeester en wet houders het verzoek van de Historische Vereniging ,i>ast zich neer gelegd om '.(het uurwerk na restauratie in de kerk te plaatsen. „Merkwaardig," zegt Leen Broppert, lid van de com missie Restauratiepenning van de vereniging. „Het ver baast me, dat we niet ge hoord zijn." Evenals Mar de Baan, ook lid van de commissie, vindt hij het stadhuis geen goede plek. Hoewel B. en W. daar over nog een beslissing moe ten nemen, vermoedt Drop- jSërf, dat het uurwerk in de "niéuwe hal aan de Markt zal Wórden geplaatst. „Dat is he lemaal geen publieke ruim te,"5 'zeggen beiden. „Daar -'kómt geen sterveling. Alleen ¥aadsleden en het vaste pu bliek eenmaal per maand tij dens 'de de raadsvergaderin gen." Leen Droppert ver zucht: „Maar ja, alles is mo egelijk in deze stad." Het idee om het uurwerk férug te brengen naar de Grote Kerk, werd in decem ber gelanceerd door Leen Droppert, Mar de Baan, Joop van Dorp en Jan Naujoks. Volgens het viertal zou de kerk de beste plaats zijn, omdat het uurwérk dan dichtbij de oorspronkelijke plek zou staan, waar het heeft getikt. Bovendien is de kerk vaak genoeg open (be halve op zondag ook op za terdagmiddag en op donder dag tussen de middag) en zou het uurwerk heel goed passen tussen de andere ar tefacten van de kerk, zoals een sarcofaag van rode zandsteen met de beenderen van Thidbald, huiskapelaan van graaf Dirk IV (1160), en enkele historische grafste nen. Het uurwerk werd in 1967 uit de kerk gehaald. Daarna maakte, het een zwerftocht van enkele jaren om uitein delijk te belanden bij gereed- schappenfabriek Madera BV, waar het gratis wordt gerestaureerd door Ed Kren- kel, één van de werknemers. Voor zover bekend is het uurwerk bet oudste of één van de oudste uurwerken van Nederland. De oudste vermelding dateert van 1611, maar het bouwjaar moet en kele jaren eerder liggen. Toen het uurwerk uit de to ren werd gehaald, deed het al lang geen dienst meer. beendjes..., ze gaan achter me kaar. Ik ben de tel kwijt ge raakt. Van de winter, toen die katten gemakkelijk over het ijs konden komen, ben ik ont zettend veel eenden kwijtge raakt. Ik heb eens een keer te gen burgemeester en wethou ders gezegd: waarom eten Jul lie geen katten en kraaien? Maar ja, d'er wordt niks aan gedaan. Je krijgt altijd de zo genaamde dierenliefhebbers tegen je." Voor de slachting onder de bewoners van het vogelasiel, dat gevestigd is in de voorma lige Babbersmolen langs de Poldervaart, zijn niet alleen de zwerfkatten verantwoordelijk, maar ook eksters. Zij pikken de eendeëieren kapot, die mo menteel in grote getalen her en der op het terrein liggen. Omdat de eieren niet constant bebroed worden, hoeven de vo gels voor hun smakelijke kost je weinig moeite te doen. Om de schade nog enigszins bin nen de perken te houden, heeft Gerrit van den Hoek vijf een- dekorven geplaatst. Daar zijn moeder en broedsel veilig voor de katten en vogels. Afgelopen zaterdag hield het vogelasiel open huis voor geïn teresseerden. Ondanks de geï soleerde ligging maakten tallo ze Schiedammers en Vlaardin- gers van de gelegenheid ge bruik om een kijkje te nemen in de molen en op het buiten terrein. Daar scharrelde onder meer een dwerggans rond, twee maanden geleden in Maasland gevangen. Het beest mist een halve vleugel. „Hij mag hier blijven, want hij loopt mij helemaal niet in de weg," zegt Van den Hoek. „Dwergganzen staan op uit sterven. Ze zeggen wel eens die stomme Belgen, maar in België mag niet op ganzen en eenden worden geschoten. Wat dat betreft lopen we in Neder land achter." De bezoekers konden ook de vernieuwde eendenkooi zien, waarvan de beschoeiing is ver nieuwd. Omdat de houten man tel was verrot, is deze vervan gen door een constructie met stellingpijpen. Wanneer de kooi in gebruik is, hangt daar een net over. Met de kooi vangt Van den Hoek waterkip- pen en meerkoeten, die vervol gens worden geringd en weer losgelaten. SCHIEDAM De Knot groep Schiedam is zaterdag begonnen met de aanleg van een griend in het nieuwe ge deelte van Park Kethel bij de Harreweg. De groep zal in to taal 2SOO wilgeslierten aan planten. Een griend is een dichte aanplant van naast el kaar staande wilgen. VLAARDINGEN Centraal Wonen als alternatief voor het bruin café De Steeg. Voor Ma rianne Klop zou dat een reden kunnen zijn om een woning te betrekken in het Centraal-Wo- nenproject De Pionier. Zater dagmiddag liet ze zich door het complex rondleiden door enkele toekomstige bewoners, die al beslist hebben. „Ik weet hét nog niet," zei ze eerlijk. „Ik heb me er nog niét zo in verdiept De financiën hè. Het idee vind ik heel goed: een eigen hokkie waarin je je kunt terugtrekken, en een gemeen schappelijke ruimte, waar je andere mensen kunt ontmoe ten. Dan hoef je niet meer naar De Steeg, want dat gaat op den duur ook vervelen." Marianne Klop was één van de weinigen, die op de infor matiemiddag van de vereni ging Centraal Wonen Vlaar dingen was afgekomen. De vereniging had de middag be legd om nog enkele bewoners te vinden voor De Pionier. Van de vierentwintig woningen, die momenteel verrijzen tussen de Willem Beukelsznstraat en Ko ninginnestraat in de Oostwijk, zijn nog enkele twee.- en vier- kamerwonlngen beschikbaar. „We zijn niet echt bang dat zij leeg blijven, maar we moeten wel zorgen, dat ze volkomen," zegt Trix Moerman. Hoewel de informatiemiddag in dit opzicht niet aan haar doel beantwoordde, gingen de aanwezigen toch even een kijk je nemen op de bouwplaats. „Dit is ons huis. D'r staat nog geen trap. Hier komt de keu ken.' Wat klein." Enthousiast commentaar gevend liepen Dennis en Wendy met hun moeder tussen de vier muren, waar zij over enkele maanden zullen wonen. Wanneer de bouwvakvakan- tic .Is aangebroken, moet het complex klaar zijn. De Pionier heet het toepasselijk, want het complex is het eerste Cen- traal-Woneuproject in Vlaar dingen. Vier jaar geleden werd het idee geboren en sindsdien zijn al heel wat mensen afge vallen, maar er zijn ook heel wat bijgekomen. Al die Jaren is er ook heel wat vergaderd. „Je leert elkaar best goed kennen," zegt Ruud Kimmelaar. Hij is niet bang voor problemen, die te verwachten zijn wanneer mensen zo dicht op elkaar le ven. „Niemand heeft gezegd, dat het gemakkelijk zou zijn," lacht hij. „Er zullen conflicten komen, maar die moeten op te lossen zijn. Iedereen die hier komt wonen, weet waar die aan begint." Het complex, dat de vorm van een Engelse sleutel heeft, bevat zes tweekamer-, zeven» driekamer- en elf vierkamerw- oningen. De bewoners hebben gezamenlijk de beschikking over een grote ontmoetings ruimte met open haard, kin derkamer, twee groepskeu- kens, hobbyruimte, donkere kamer, twee wasmachineruim ten en twee grote tuinen. Voor de driekamerwoningen bestaat een wachtlijst. Inlichtingen worden ver leend door Willy Mallee, Gel derlandlaan 39, Vlaardingen. Telefoon: 4743716. plaats aanleggen. De begane- grondgevel zou dan tussen de kolommen moeten worden opengewerkt.;. Of dat laatste doorgaat, is nog de vraag. Wethouder Gou- driaan: „Een speelplaats? Dat wordt niks. Veel te winderig. Ik zeg: zet er glas in en maak er ook ateliers in." Maar Joost Kühne is daar niet voor: „Wel winkels of expositieruimte. De artoteek zou geweldig zijn. Je moet die plek een beetje hel- misch houden." Intussen blijft Van Kans grootste probleem de financië le haalbaarheid. .Kunstenaars kunnen niet zo'n heel hoge huur opbrengen," zegt hij. „Het is natuurlijk mogelijk om een kostendekkende huur te bere kenen, maar dan kom je boven de vierhonderd gulden uit. Dat kunnen ze niet opbrengen voor alleen een atelier. We zoeken nu naar aanvullende financie ring. Misschien lukt het om een aantal potjes bij elkaar te krabbelen." Andere problemen heeft Van Kan voorlopig gelukkig niet. Uit een enquête onder de Vlaardlngse kunstenaars is voldoende animo voor de ate liers gebleken. Haast is er ook niet mee. Weliswaar gaat dit jaar de eerste paal de grond in voor de nieuwbouw aan de Sta tionsstraat, maar het Delva pand staat niet in de weg, om dat op die plaats openbaar groen is gepland. En mocht PW als opdrachtgever afval len, dan vindt Goudriaan, dat de gemeentelijk woningbedrijf haar taak moet overnemen. „PW stelt nogal wat eisen. Die willen geloof ik alles gratis," aldus de wethouder. SCHIEDAM Twee huis-aan-huls collecterende Schiedammers zijn aange houden, omdat zij de op brengst van de collecte in eigen zak staken. Het duo, 20 en 21 Jaar oud, werd aan gegeven door een familie in de Schledamse Burgemees ter Stulemeljerstraat. Deze vertrouwde het niet. Het tweetal gaf voor geld in te zamelen voor een noodlij dende sportvereniging van gehandicapten. De politie greep het tweetal met goed gevulde collectebussen in de kraag. Op het hoofdbu reau gaven zij toe de In houd voor zichzelf nodig te hebben. Nadat proces-ver- baal tegen hen was opge maakt, mochten de valse collectanten naar huis. SCHIEDAM ,,'n Echte Belgi sche zak, de Nederlandse zijn altijd wat kleiner. Cocosbolle- tjes. Suikersponsjes, kiwi-kiwi, smurfekes... Dat kent u zeker ook, mevrouw? Voilé, Een slangelerentas erbij; En dat al lemaal voor vijf guldekens." Rudi Delaere uit het Belgische Waasmunster stal zaterdag de show In verpleegtehuis Drie- maastede. Rap van de tong en met een licht Vlaams accent gaf hij commentaar, terwijl hij zijn marsepein torenhoog op stapelde in grote Belgische puntzakken. Het kwam dan ook voor niemand ais een ver rassing, toen hij aan het van de dag de eerste prijs ontving. Het standwerkersconcóurs, waar behalve Delaere negen Nederlandse standwerkers aan deelnamen, was verreweg het aardigste onderdeel van de braderie, waarmee Driemaas- stede een week van feestelijk heden afsloot ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Een symposium, een voorstelling van circus Aladln met een op treden door Nico Haak en een personeelsfeest in Engels te Rotterdam waren eraan vooraf gegaan, ,,'t Is heel positief.ver lopen," constateerde de heer S. de Geest, coördinator per soneel en organisatie, na af loop van de braderie, ,,'t Enige nadeel was, dat er door het weer wat minder mensen zijn geweest dan waarop wij had den gehoopt." De braderie speelde zich zowel binnen ais buiten af. Binnen deden de standwerkers hun werk, bulten stonden tal van kraampjes en probeerde de" Schiedamsè clown Ricky de: bezoekers Aan het lachen te maken. „We zijn allemaal clowns," wilde hij wel toege ven. „Ik moet me alleen schminken om gek te doen." Maar ook binnen werd gek ge daan. „Nog fijner dan 't zand van de Sahara," ze! de stand werker, die een handrauwkost- molen met drie messen van Moulinex verkocht, nadat hij ér stukjes beschuit mee had ver malen. Het ding bfeek ook knolselderij aan te kunnen. „En die Is toch zo taai als rub ber." Een andere standwerker stak» de loftrompet over een water sproeier, volgens de gebruiks aanwijzing een 'water wonder") „Sproeit in een cirkel van 360 graden, snel en grondig zonder spatten." Wie kan daar onbe roerd bij blijven? Een ander Ju belde „Kijk nou eens even, wat een zonnetje van een schoenj" nadat hij de schoen van een. bezoeker had laten glanzen met zijn schoensmeer. Maar Delaere was met zijn pra lines en marsepein de beste.'", „Ik sta niet Illegaal In Neder- '4 land," liet hij trots weten. „Ik ben de eerste Belg met een Nederlandse standwerkers- kaart van het Centraal Bureau] voor de Ambulante Handel. Dat zet de deuren open om hard te gaan werken in Neder land. Vorig jaar was ik ai spoL" radisch in Nederland en dit ,'T jaar doe ik. mee aan vijfentwin tig wedstrijden." Door MARJO PEPPELAAR SCHIEDAM Een cirkel ge vangen tussen twee bogen; dat is het oog. Voor kunstenaars is het waarschijnlijk nog belang rijker dan hun handen, er zijn per slot van rekening ook mond- en voetschilders. En kunstliefhebbers zouden zon der ogen ook niet ver komen. Kunstenares Marianne Fontein heeft het oog dan ook onder werp gemaakt van al haar te keningen en objecten. Momen teel zijn deze te zien in galerie de Essentie In de Korte Kerk straat in Schiedam. Marianne Fontein maakt haar tekeningen eigenlijk als ont werpen voor beelden en objec- ten. Maar, vindt zij, het werken in.de ruimte stelt zijn eigen ei sen. Je hebt andere mogelijk er heden.dan op het platte vlak. En. omdat de beelden zodoen de zeer verschillen van hun ontwerp ziet Marianne Fontein i deze tekeningen als autonome - werken, die zij naast de objec ten tentoonstelt. De tekeningen die in de Essen tie te zien zijn, zijn nogal sober van opzet. Ze zijn gemaakt in zwart op wit, waaraan af en toe een fel rood of blauw kleurac cent is toegevoegd. Steeds is het oog het onderwerp, maar dat niet zozeer In zijn symboli sche betekenis. Marianne Fon tein gebruikt het oog, de cirkel gevangen tussen twee bogenv* meer als een interessante L' vorm. Het is voorai in de teken ningen een soort basisvorm, waarvanult zij verder werkt. De bogen komen bijvoorbeeld ver der van de cirkel af te staan, waardoor het niet meer één geheel Is, maar een compositie van drie afzonderlijke vormen. Hoewel het verband duidelijk: te zien Is, vallen de tekeningen bij de veel sterkere objecten toch een beetje in het niet. De ze laatste hebben meer zeg gingskracht, vooral omdat hier wel gespeeld wordt met het oog als symbool. De objecten zijn strak van vorm en meestal gemaakt van metaal. Ook hief wordt weer weinig kleur ge- bruikt, soms ..een beetje róód of blauw. Een blauw oog boven een grote grljsmetalen.drie- hoek-heet bijvoorbeeld 'In het land der blinden is éénoog ko ning'. Heel grappig Is ook een1' - object van metaaldraad, be- staande uit tientallen oogvorm pjes: de hokjesgeest. Marianne Fontein met objec ten en tekeningen, tot en met 10 mei in galerie de Etsende, Korte Kerkstreet 9, Schiedam. Geopend: don. van 10.00 16.30 uur en van 19.0021.00 uur, vrij. van 10.0012.30 uur en zet. en zon. van 14.00 1630 uur. VLAARDINGEN Twee jon gemannen van ongeveer 18 jaar hebben zaterdagmiddag kort na sluitingstijd een video theek aan de Relgerlaan be roofd. Met nylonkousen over hun hoofd getrokken drongen zij de winkel binnen, waar op dat moment alleen de 21-Jarige winkelbediende en zijn vriendin aanwezig waren. De overvallers die met een mes dreigden, dwongen het meisje om op de--, grond te gaan liggen en gingen] er met 2200 gulden vandoor, j tjeVe iprr- -• - "j- v ri;-' t-'lurtS&fllK I 1 1 1 i'.y f V" .1 •V-H' kwaliteit onder alle omstandigheden i 1 •c? T

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1