Schiedam egwijzer Brandweermuseum LPG pompeiland bij reparatiewerk verwoest Personeel wil weg uit LUCHTVERING Kantoren in herenhuizen moeten woningen worden Voetbalclubs niet wijzer over fusie Tiron Schoenen van Dalen schoenen Diefstal van hardware KZMRS-directeur wil een nieuwe I recIdin^»oot Monteurs Krijn Koest rechtsen Bob Hoogeboomhier ondervraagd door brand weerlieden, ontsnapten ternauwernood aan de dood toen het LPG .pompeiland waaraan zij werkten in brand vloog. Politieke affiches Kwaad bloed (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM.— Van een gezamenlijke 1 mei-vie ring door alle linkse Schiedamse politieke partij en PvdA, PPR, PSP en CPN, de vakbonden, de ac tiegroep Schiedam Tegen Kernwapens, de werk groep Anti Discriminatie Anti Fascisme, de Turk se, Surinaamse en Marokkaanse verenigingen, de VARA, Jonge Socialisten, Wereldwinkel en de Ro de Valken; zal dit jaar niets, komen. Vorig jaar vierden voor het eerst in de geschiedenis van 'links Schiedam' alle linkse organisaties deze Dag van de Arbeid samen met het hijsen van de rode vlag op de Grote Markt, een broodlunch, warm avondeten, vele optredens, lezingen en discussies in het Passagetheater. 'Ingepalmd' De rhytm and blues groep jive speelt zaterdag in het De Goudbloem. Zuidvliet 6, 01899-12404, Maassluis Koningshoek 376, 01899-21275, Maassluis Don John arid the blues Schiedamse muziekcafé Noodstop Gaeén treetje hoger in ioopcomfort. Gun uzelf Ciarks .Air Shoes;',Schoenen met in de zooi een uniek netwerk van luchtkamers en luchttunnêls, wat tijdens het lopen voor een weldadig;verend voetbed zorgt; Maak bij ohsuweersteluchtwandeling.Enalna a A een paar stappen bent u in de wolken. t ^iT4i CLARKS AIR SHOES. ZITTEN LEKKERDER,STAAN BEIER. Met een explosiemeter mat de Schiedamse brandweer het gevaar voor meerontploffingen van de door brand verwoeste LPG installatie van het tankstation aan de Horvathweg. (Foto's Arie Wapenaar) ïMXti (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op het nip pertje ontkwamen gistermor gen om vijf voor elf de bewo ners van Schiedam-Oost aan een ramp toen het LPG pom peiland van het benzinetank station aan de Horvathweg in brand vloog. „Een schande. Le vensgevaarlijk. Een - foute zaak. Er had nooit gesleuteld mogen worden aan de LPG in stallatie terwijl het apparaat onder druk stond," raasde ambtenaar LA. Seelen van de Hinderwet een uur later over de l brand die het pompeiland van Total Nederland BV ge- HET VRIJE VOLK ROTTERDAM Heren huizen in het Scheepvaart kwartier, langs de singels er. aan de Mathenesserlaan in 'Rotterdam die nu nog ge bruikt worden door kantoren, zullen op den duur woningen moeten kunnen worden. Op die manier kan het, rijke ge bied dat ze vertegenwoordi gen behouden blijven en heeft- Rotterdam ook duurdere, grote en oudere huizen aan te bieden aan de beter gesitu eerden. DU ls één van de uitgangs punten in een nota 'herbe stemming leegstaande kan toorpanden' waar de gemeen te Rotterdam aan werkt. De bedoeling is dat in samen werking met één of meer particuliere ondernemingen de voormalige kantoorpan den worden gekocht, opge knapt en voor hun nieuwe be stemming worden klaarge maakt. „Het gaat natuurlijk 'maar om zeer kleine hoeveelhe den," zegt Wethouder J. Laan (Ruimtelijke Ordening, Ver keer 'enVervoer)„Daarbij zijn verschillende financiers nu aan het bekijken wat deze manier van Investeren voor risico's en gevolgen zal heb ben. Er is tot nog toe geen waterdichte afspraak met een van die particuliere ge gadigden." Laan denkt dat het een moeizaam proces wordt in Rotterdam. Niet alleen om- dat de vierkante meterprijs van kantoorruimte veel ho ger ligt dan die van woon ruimte en er bij beleggers dus per definitie meer be langstelling bestaat voor kantorenverhuur. Daarbij spelen er nog twee tegenwer kende krachten een rol: Rot terdammers zijn niet gewend om veel te betalen aan huur, ook niet in het centrum; en tenslotte is de infrastructuur van de stad zo goed, dat het centrum ook gemakkelijk be reikbaar is voor degenen die - niet aan een van die 'rijke' gebieden gaat wonen. „De factoren," zegt Laan, „werken nog niet zo mee als in andere grote steden waar zeer veel geld wordt neerge teld om juist in zulke karak teristieke huizen te kunnen wonen." Hij ziet daarom in dat men in Rotterdam klein moet beginnen: „Wat betreft hoeveelheden woningen zet deze maatregel geen zoden aan de dijk, wat betreft de kwallteitsbehoud van de stad wel. Mensen wonen immers graag in een huis met een ei gen identiteit. Het gaat hier om huizen met een zekere status. We kunnen kijken of de meerwaarde, die extra kwaliteiten gewild zijn bij be paalde groepen." Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoog straat 125b, SlllHD Schiedam. Telefoonnum mer: 4266646 of 4T96061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de ■woens dagochtend voorafgaand aan de plaatsing op don derdag in ons bezit te.zijn. DONDERDAG 23 APRIL 1987 'Initiatiefnemers zijn niet te vinden' maaltijd, vele optredens van dans- en zanggroepen en diver se activiteiten voor kinderen in. het Schiedamse Passagethea ter, was best gezellig. Er kwam toch een redelijke hoe veelheid linkse mensen op af," aldus stichtingsvoorzitter Cees Huisman. Het Rode feest was organi satorisch gezien een succes. In de hal van het Passagetheater werd Wen tentoonstelling geo pend van politieke affiches van de Duitser Klaus Staeck. In het theatercafé De Tender opende burgemeester drs: Reinier Scheeres een bijzondere expo sitie van het werk van de Ar gentijn Ruben Herrera. Voor de kinderen werden er zeven films vertoond. Voor de vol wassenen was er discussie on der leiding van de Schiedamse historicus/journalist drs. Han .van der Horst. De Schiedamse PvdA-er Huisman heeft de voorzitters hamer .van de Stichting 1ste mei; neergelegd.' Hij vindt- het na drie jaar besturen welletjes nu hij de 65 jaar is gepasseerd. „Laat anderen het voortouw maar nemen,"; zegt Huisman, die vorig jaar veel werk ver zette voor de viering van de Dag van dc Arbeid. „Aan het overnemen van de initiatieven schort het jammer genoeg. We hebben plannen zat, maar te weinig mensen om die plannen uit te werken," verzucht Hans Verlinde. De Schiedamse afde ling van de Partij van den Ar beid houdt wel haar eigen 1 mei viering. Hoe. waar en hoe laat is nog niet bekend. we toiletten. Ofschoon dit alles het pand zeker aantrekkelijker zal maken, geloven de mede werkers niet dat het museum hierdoor beter zal functione ren. Grotere ingrepen zijn ech ter uit den boze, aangezien het gebouw onder Monumenten zorg, valt, zodat rigoureuze verbouwingen verboden zijn. „Het pand is en blijft onge schikt voor dit soort tentoon- stèllingen," stelt de woordvoer der. „Het is nog steeds te klein en te laag. Bezoekers met de lengte van burgemeester Van der Jagt stoten gegarandeerd meerdere malen him hoofd." De mening van de museum medewerkers heeft inmiddels kwaad bloed gezet bij het stichtingsbestuur. Conservator J, Godschalk wordt als grote boosdoener gezien, hetgeen hem inmiddels een spreekver bod heeft opgeleverd. Vorige week deed hij in een weekblad uitspraken waardoor het stich tingsbestuur „compleet van de kaart" was geraakt. Voorzitter A.C. Broeshart belegde ijlings een persconferentie waarin hij benadrukte dat deze uitlatin gen uit de lucht zijn gegrepen. „De conservator wil alles licht, luchtig en mooi," meent hij. „Een plantenbakkle hier, een plantenbakkie daar. Het ls allemaal pure fantasie van die man, waarvan wij niets af wis ten." Volgens Broeshart was con servator Godschalk geobse deerd door een meubelhal in Stellendam, waar enkele voer tuigen uit het museum tijdelijk zijn opgesteld. Ofschoon ook het bestuur het er over eens is dat deze huisvesting voordelen heeft, wordt een eventuele ver huizing naar deze plaats als onhaalbaar bestempeld. Broes hart: „Er wordt gezegd dat we maar helemaal in Stellendam moeten blijven zitten. Men weet zeker niet wat dat alle maal gaat kosten. De huur prijs is vele malen hoger dan wat we nu betalen. Volgens mij is Stellendam zelfs niet be reid subsidie te verlenen. Bo vendien hebben we goede ban den met Hellevoetsluis, die het museumbestuur niet zomaar wil verbreken." SCHIEDAM Vier Schiedam se voetbalclubs (PPSC, WK, Olympus Schiedam en DHS) zijn gisteren tijdens een verga dering met de Sportraad niet veel wijzer geworden. De clubs hadden een maand geleden een onderhoud verzocht met de wethouder van Sportzaken, Luub Hafkamp. De clubs wil den meer Informatie omtrent de vage plannen van de ge meente over het verdwijnen van sportaccomodaties, en mogelijk daaruit voortvloeien de samnwerklngsverbanden tussen verenigingen. Jo van der Touw, lid van de Sportraad: „Ik wist van tevoren dat er nog niet veel bekend was. Dat Is niet plezierig voor de clubs. Op 11 of 18 mei Is er een sectievergadering, waar de clubs moeten beslissen over een aantal modellen voor alter natieven. Daar worden ze bin nenkort over ingelicht." Eef Collé, voorzitter van PPSC was niet echt teleurgesteld;-] over de gang van zaken op het stadskantoor. „Ach, teleurge steld, Je bent niet anders ge-? wend van de gemeente. Nie mand was voor de vergadering al érg optimistisch. Het is ei4 genlljk een trieste bedoening. De gemeente zaait eerst pa-? niek met haar plannen en dan moeten de clubs zelf met de oplossing komen. Dat is te be zopen om over te praten." „Het gaat allemaal hee! 'ïbuf-, stroef," vertelde DHS-voorzit- ter Koos Kerssemeljer. ,,De' clubs weten niet waar ze.aan toe zijn. Er wordt wel wat heen en weer gepraat, maar dat id doen we al een Jaar lang.!) Van onze verslaggever MARCEL POTTERS HELLEVOETSLUIS „Het Nationaal Brandweermuseum gaat z'n ondergang tegemoet. Ondanks de verbouwing blijft het huidige pand zoveel nade len houden dat de doelstelling van het museum verloren gaat. De enige oplossing is vol gens ons het verhuizen naar; een nieuw gebouw, desnoods in een andere gemeente.*' Een woordvoerder van de achttien vrijwillige" medewer kers van het Nationaal Brand weermuseum in Hellevoetsluis spuwt zijn gal over de kleine renovatie die het museumpand aan het Gallasplein ondergaat; Volgens de medewerkers heeft deze ruim één miljoen gulden kostende ingreep totaal geen zin, aangezien de nadelen van het pand niet worden weggeno men en hier en daar zelfs wor den versterkt. „Het museum is te donker, te klein en de ruimtes zijn té laag voor het grotere materieel," zegt de woordvoerder. „Boven dien werkt de ligging van het museum, midden in de vesting, behoorlijk In ons nadeel. Bus sen kunnen nauwelijks bij het pand komen. Nu gaan ze de in gang ook nog eens een keertje naar de kant van de Industrie- haven verplaatsen. Dan zijn we dus helemaal niet meer te bereiken." Een doorn in het oog van de betrokkenen is verder de grote rol die de gemeente Hellevoet- sisuis speelt in het reilen en zeilen van het Brandweeravu- seum. Volgens de medewer kers wordt het stichtingsbe stuur 'ingepalmd' door het ge meentebestuur. Doordat de ge meente het museum subsidi eert („20.000 gulden, een la chertje," aldus de woordvoer der) is het deel gaan uitmaken van de ambitieuze recreatieve plannen die de gemeente na streeft. Het belang van het Brandweermuseum en de voorlichtende rol die het moet vervullen zijn daarbij onderge sneeuwd. Behalve aan de verplaatsing van de ingang naar de kant van de wandelpromenade wordt onder meer gewerkt aan het vernieuwen van de pleis terlagen én de bouw van nleu- GEUZENPLEIN De winkeliersvereniging De Woudhoek heeft in de directe omgeving van het Geuzenplein zaterdag 25 aprf! diverse at tracties voor de Schiedamse jeugd opgesteld. De hele klein tjes kunnen op het grasveldje naast het parkeerterrein op een pony rijden. Oudere jeugd kan de krachten meten op de mechanische stier Bertus. Oud en jong kan zich door Schie dam Noord iaten rijden in een echte Jan Plezier, een paard en wagen met zitplaatsen voor 20 personen. Poppentheater John de Winter uit Rotterdam vermaakt in het winkelcentrum boodschappende Woudhoe kers vanuit de poppenkast. PODIUM De nieuwe band The Lick van de Schiedamse drummer Kees van Krugten treedt zaterdag 25 aprii vanaf 22.00 uur op in het Schiedamse muziekcafé Podi um (Lange Haven 28). The Uck speelt covers van James Brown en David Sanborn, ei gen werk en jazzrock funk. Be zetting Is: Peter Vlietstra, toe sten; Marcel Karreman, gitaar; Aalke Elshout, bas; Fred Fiers, saxofoon en Kees van Krugten achter de drums. Toegang ƒ3;-. Zondag 26 april speelt de groep Blijdorp van de Rotter dammer Hans Zirkzee. Wie dft keer het gastoptreden ver zorgd ls nog niet bekend. Aan vang 22.00 uur. Toegang gra tis. FILMCLUB De Filmclub Schiedam vertoont vrijdag 24 april In het Schie damse gebouw De Teerstoof (Nieuwstraat 12) de Ameri kaanse film The Cotton Club van regisseur Francis Ford Coppo la. De film gaat over het rellen én zeilen van een beroemde nachtclub aan het eind van de jaren twintig. De mafia'houdt flink huis in The Cotton Club. Aanvang 21.00 uur. Zaai open 20.30 uur. Toegang donateurs 4,-, donateur worden kost ƒ5,-per seizoen. GOUDSBLOEM Het op één na laatste concert in dé serie Count Down optre dens in het Schiedamse mu ziekcafé De Goudsbloem (Sint Anna Zusterstraat) staat voor zaterdag 25 april geprogram meerd. Don Jon and the Blues Ji ve treedt vanaf 22.00 uur op. De band brengt een mengeling van rhytm and blues en blues ten gehore. De bezitting is als volgt: Jan van der Horst, zang, mondharmonica; Sjors Lange- veld, gitaar; Ton Vente, basgi taar; Ferry Buytendïjk, drum en Johan de Roos, mondharmoni ca en altsaxofoon. Entree 3,50, Geopend tot en met 3.00 uur. IRENESOOS De discjockeys van de disco Drive-In show Flashlight Speci al staan zondag 26 april achter de knoppen en draaitafels in de Schiedamse Irenesoos (Nieuwe Haven 155). De disco- show met lichteffecten begint om 20.30 uur. Toegang 5,-. MUSEUM De maandelijkse orgelbespe ling in de aula van het Stedelijk Museum was In verband niet de paasvakantie een week uit- gesteld. Zaterdag 25 april vindt het concert nu plaats in het Schiedamse Stedelijk Museum (Hoogstraat 112). De jonge or- ganiste Margreeth de Jong verzorgt het optreden. Lian Huyben verleent haar mede werking op blokfluit. Op het prorgamma staan werken van onder andere Buxtehude, Bach en Haydn. Aanvang 15.00 uur. Toegang vrij. KUISVROUWEN De leden van de Schiedamse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen kaarten vrijdag 24 april in de sporthal Margriet (Nieuwe „De Stichting 1ste mei "is 'slapend.' Initiatiefnemers om de viering te organiseren, heb ben zich dit keer niet gemeld," zegt de secretaris van de stich- SCHIEDAM Uit een com puterzaak aan de Schiedamse Parkweg werd een Commodo re starters pakket ter waarde van 800 gulden gestolen. De on bekende beginnende computer freak gooide een steen door de etalageruit om de computer voor'beginners te kunnen grij pen. Uit het dagverblijf van het Boddaertstichting in een schoolgebouw aan de Schie damse Schoolstraat is voor 1400 gulden aan audio appara- tuur weggenomen. Ook de j kleuren televisie werd door de j inbrekers meegenomen. De dieven kwamen het pand in door een raam uit de sponnin gen te lichten. i tr/l - i..'-'-■-v' j HÖiEK VANHOLLAND i De Koninklijke Zuidholland- l sche Maatschappij tot Redding i van Schipbreukelingen over- weegt de aanschaf van een nieuwe reddingboot. Presi-- dent-directeur A. M. Leis ver- telde dat gistermiddag na de i jaarlijkse inspectietocht dié j traditiegetrouw werd besloten i in hotel Amerika In Hóek van Holland met een huldiging van i jubilarissen. j Directeur Léis, die aan het .eind van dit jaar afscheid neemt van de reddingmaat- j schappij, zei dat er nieuwe ont- wikkelingen zijn ten aanzien i van de reddingboten, vooral I met betrekking tot de koeling i van de motoren. Wanneer er een nieuwe reddingboot wordt - aangeschaft en waar die op station komt is nog niet beslo ten,; maar de heer Leis liet doorschemeren dat Hoek van Holland in dat opzicht een be langrijke kanshebber is. Damlaan). De dames gaan bridgen. Woensdag 29 april j houdt mevrouw Van Dis eenjle- zing in de bovenzaal van de f Schiedam zaal Irene (Niéuwe Haven 155) over bejaarden-j huisvesting. Na de lezing Is qr gelegenheid tot het stellen'van vragen. Aanvang 14.00 uur.j NIVON De Schiedamse afdeling van het NIVON komt maandag 27 april bijeen in het Schiedampe dienstencentrum De 4Mo!èns (Nieuwe Damlaan 766). Dé fë- milie de Vries uit Rotterdam vertelt over de reis naar Rus land. Er worden dia's vertöóM. Aanvang 19.30 uur. Entree J 1,50 voor leden, niet-leden betalen 3,-. TREFPUNT OOST lp Bejaarde bezoekers van: de ou- derensoos in het Schiedamse Trefpunt Oost (Celciusstraat'2) kunnen woensdag 29 aprii| i|| bloemschikken onder leiding; van mevrouw Van den Heiivél. Opgeven voor 27 april vlaiféle- foonnummer 4621089. Dekas ten bedragen vijf gulden bij. .5 deelname. ;V -.'''MSS- MENSEN IN NOOD («pi- De Schiedamse afdeling van de stichting Mensen In Npóöf||;, houdt zaterdag 25 april w<$£r| haar landelijke kleding inzame ling. De Schiedamse kerkènjj ,- verzorgen de kledingactlëróan 10.00 tot 13.00 uur. De kleding is bestemd voor Derde Wereld landen. Kapotte kleding !s - eveneens welkom, dat wórdt) als afval verkocht. Met dé*ópf brengst wórden projecten'van de stichting Mensen in Atoócf be taald. De volgende kerken zijn geopend: Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29; Onze Llevé Vrouwe Visitatie kerk, Dr. Schaepmansingel 3; Bethei- kerk, Nieuwe Maasstraat 68; Grote of Sint Janskerk, Lange Kerkstraat; Sint Jacobuskerk, Kerkweg 51, Schledam-Këthel; Trefcentrum, Willem Andriës- senlaan 65 eri Gebouw deb>n' Rank, Schledamseweg 122:1» TIPPELAARS .ioüi De wandelaarsvereniging De Schiedamse Tippelaars (DST)' organiseert zaterdag 25 en'! zondag 26 april voor de tiende keer de DST wandeltocht:v Startplaats: gebouw De Wil- 4 genburg, achter de Singelkerk (Singel) te Schiedam. Het start- bureau is tijdens de wandel tocht te bereiken via tel. nr. 010 - 4731979. Starttijdenöp belde dagen van 8.00 toM4.00 uur. Afstanden: 5,10, 15, 25; 35 en 45 kilometer. Inschrijf geld: 2,50 per persoon voor de 5,10 en 15 kilometer; zon der herinnering 1,25 per per soon. 4,- per persoon voorde 25, 35 en 45 kilometer; 2,50 zonder herinnering: - EMMAPLEIN Zaterdag 25 april barst op het Schiedamse Emmaptein het* kermisgeweld weer los. Dë ker misklanten zijn de gehele week aan het opbouwen geweest-De kermistenten blijven tot en met Koninginnedag staan. WEEKENDDIENSTEN Het SGhielandziekenhuis aan de Stadhouderslaan heeft-dit weekeinde EHBO dienst, tel:, 4733733. Ambulance, tel. 4333300. Huisarts: boodschap pendienst, tel. 4206611. e Spoedrecepten, tel. 4261480. Tandarts: spreekuur op zater dag en zondag van 17.00 tot 18.00 uur H. B. Erkelens, Van Rijkpad 3, te!. 4712802. ting, PvdA-voorzittér Hans Verlinde. „Jammer, hoor, want éen echte flop was het vorig jaar niet. De gezamenlijke vie ring met een Turkse avond- gens de monteurs nooit uit meer dan 30 tot 50 liter gas hebben bestaan. De opslag tank, waarin 8000 liter gas, bleef onbereikbaar voor brand. Chef Stephan van Gelder van de exploitant van het bezines- tation had onlangs opdracht gegeven de vulleidingen te verplaatsen, mede In verband met een grotere veiligheid. De brandweer had het vuur binnen enkele minuten mees ter. De kassier drukte onmid dellijk nadat de steekvlam om hoog schoot op de 'noodstop', een directe verbinding met de brandweer. Die was in vier mi nuten ter plaatse. Er werd met poederblussers geblust. Met water werd nagespoten, vooral ook om de gevaarlijke gassen te verdrijven. Het levensgevaarlijke meng sel butaan en propaangas werd door het snelle optreden van de monteurs en de brandweer geen gevaar voor de volksge zondheid. Met een zogenoemde explosiemeter werd na de brand bij de verkoolde en ge deeltelijk gesmolten pompei land steeds gemeten. Een uur na de brand gaf de explosie meter tien percent explosiege vaar aan. „Pas als de meter honderd percent aangeeft wordt het gevaarlijk," aldus brandweerman Heinrich Bon- zet, die al het verkeer over de Horvathweg liet stilleggen. Het. autoverkeer werd een dik uur lamgelegd. MODESCHOENEN - TASSEN DIJKSTAL -3111 EE SCHIEDAM ■fVoersvesl 135, Telefoon 4268492 Molenaar uit Nieuwerkerk aan den IJsselkrikten tijdens las werk van de monteurs het scheefgezakte pompeiland om hoog. Het pompeiland was, vol gens de werkmensen, hoog no dig aan vervanging of renova tie toe, want het ding hing scheef van de dijk af. „Waar schijnlijk is door het opkrik ken de koppeling geknapt of losgeschoten,'' veronderstelden de werklui, terwijl ze enigszins timide aan de overzijde van de straat bij hun graafwerktuigen 3tonden. Meteen na de brand gingen zij aan de overzijde verder met het graafwerk. Voor een nieuwe vulleiding wordt daar een gleuf gespit: De opslagtanks voor benzine en ook voor LPG liggen veel verder op de Horvathweg on der de grond. „Het eerste wat ik deed was de wagen inspringen en de bussen stikstof grijpen. We hebben met man en macht ge probeerd te redden wat er te redden viel, maar kregen de vlam niet uit," vertelden de monteurs Krijn en Ron, die „dood in de ogen zagen." De gaswolk, die ontstond; kan vol- Mode in dames-, heren- en kinderschoenen SCHIEDAM, Broefsvest 33c, tel. 010-269029 heel had verwoest: „Wie heeft hier opdracht voor gegeven," vroeg de Hinderwetambtenaar zich woedend af over de werk zaamheden die de brand ver oorzaakten. Aan hetpompei land en het station werd voor ruim honderdduizend gulden schade aangebracht. Persoon- li j ke ongevallen deden zich niet voor. ::y Nog trillend op hun. benen van de schrik, doodsbleek en met zwarte vegen op hun ge zichten, stonden de monteurs Krijn Koese en Rob' Hoog eboom van het LPG Installatie bedrijf De Visser BV uit Lely stad er bij. Zij waren in op dracht van de exploitant van het tankstation, het' Rotter damse - Hapex BV, bezig met het aanleggen van nieuwe vul leidingen, Zij stonden op een meter afstand van de pomp toen er een; steekvlam ont brandde „Ik dacht: Daar gaan we. Maar toch hebben we ge tracht te blussen. We zijn het vuur meteen met stikstof te lijf gegaan. Het baatte niet," aldus de m.onteurs uit Lelystad. Werklieden van de firma

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1