Operatie van 200 miljoen begonnen mmm Wustrow wil Kerkeiland snel in ere herstellen 'Kruiswerk veel te ouderwets' i Kortaf "Als tuinman ben Je altijd gelukkig' Nog dit jaar fusie kruis verenigingen Fort trekt 20.000 bezoekers Bestuur SION en DSS'26 akkoord met fusie m- RECREE REN fwoRDfKREPÉREN Hengelaars en bovenlichters ws] WV s; '''"k (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het fraaie polderlandschap tussen Vlaardingen, Maassluis, Maasland, Schip luiden, Den Hoorn, Delft en Schiedam gaat de ko mende 20 jaar voor 200 miljoen gulden onder het mes. Gisteren werd het startsein gegeven voor het zogeheten deelplan Lickebaert, waarmee een bedrag van 48 miljoen gulden is gemoeid. Gezonder Surfplas Protesten deze winter tegen de plannen voor hét Li- ckebaertgebied. Op de foto een bord langs de Zuid- buurt, het landelijke weggetje tussen Vlaardingen en Maassluis. Gisteren werd het officiële startsein voor de bekritiseerde plannen gegeven. (Foto Arie Wape naar) 4 ÜPP m Contactcentrum Verkeersproef Concert Schoonmaak Speciale boeken Ontslag De heer en mevrouw Van der Weijden: evenals op hun huwelijksdag 60 jaar geleden regende het giste ren. (Foto Arie Wapenaar) ,4 het vrije volk vlaai-dingen* scNedam WOENSDAG 13 ME! 1987 Ten westen van Vlaardingen sloeg mr J.P. van Zutphen van het ministerie van Landbouw eri Visserij een speciale her- denkingspaal voor de beschoei ing van een surfplas, die daar wordt gegraven. Wanneer ook 'de deelplannen Gaag en Abts- "woiide klaar zijn, zal er in to naal in Midden-Delfland ruim te'zijn voor 45.000 recreanten. De start van de zogeheten reconstructie van Midden- Delfland werd omgeven door "een dubbel protest. Boeren uit het gebied vroegen per span doek 'Maak boerderijverplaat- sing in Midden-Delfland moge- lijkten de actiegroep *Bchoud Lickebaert' protesteerde tegen de'plannen voor de aanleg van de, Blankenburgtunnel ten oos ten van Maassluis er. aanslui tend rijksweg 24. De; actiegroep kreeg tijdens het officiële deel van het pro- "gramma in een feesttent steun van dra J. Borgman, oud-gede puteerde van de provincie Zuid-Holland en thans voorzit ter van het Recreatieschap Midden-Delfland. V. „Als het gebied doorsneden zou worden door een nieuwe rijksweg, wordt het uiterst moeilijk onze ideeën te verwe zenlijken. Maar die tunnel ligt er nog niet.,Wellicht komt er nog wijsheid de komende ja ren," zei Borgman, die 'onze ideeën' ais volgt omschreef: „Niemand kan de verstedelij king tegengaan, maar je kunt wel de ruimte zo goed moge lijk ordenen." De problemen van de agra riërs werden aangesneden door voorzitter S. Overwater van de reconstructiecommls- sie Midden-Delfland, een in 1978 Ingestelde commissie die de plannen maakt en laat uit voeren. Overwater vroeg de heer Van Zutphen om speciale regelingen in het leven te roe pen voor het zogeheten recrea tief medegebruik (landbouw grond openstellen voor recre anten) en bedrijfsvergrotlng. De heer Van Zutphen, direc teur-generaal Landelijke ge bieden en kwaliteitszorg, die de aangekondigde maar afwe zige minister ir G.J.M. Braks verving, reageerde 'terughou dend' op de problemen van be drijfsvergrotlng. Wat betreft hét recreatief medegebruik gaf hij het recreatieschap de tip in de eerste plaats schouwpaden, dijken en kaden open te stellen voor publiek,, omdat het ge makkelijker is afspraken te maken met waterschappen dan met individuele agrariërs. „Alle belangen (land- en tuinbouw, recreatie, milieu en zovoort) zullen sterker en ge zonder uit het reconstructie proces komen," zo voorspelde Van Zutphen over het mon sterproject, waarvoor hij het startsein gaf. „Ik wil nog eens wijzen op de grote behoefte in de dichtbevolkte randstad aan recreatiegebieden op korte af stand van de stad. Maar ook op de vraag naar grote ver scheidenheid aan recreatiemo gelijkheden. Midden-Delfland voorziet hierin." v&mM De reconstructie van Mid den-Delfland (in 1977 in een speciale wet geregeld) valt uit een in drie deelplannen voor de gebieden Lickebaert, Gaag en Abtswoude. Het deelplan Li ckebaert kreeg vorige maand het groene licht van de provin cie. Enkele kleinere projecten zijn al sinds 1982 bij voorrang uitgevoerd, maar het échte werk is pas gisteren begonnen. De twee andere plannen zijn in voorbereiding. Als eerste komt het recrea tiegebied Vlaardingen-West aan de beurt. Daar worden drie plassen aangelegd: een grote surfplas, een kleine surf plas en een zwemplas; een via duct over rijksweg 20, speel- en ligweiden, fietsroutes en bos jes. Opvallend onderdeel zijn een cirkelvormige en driehoe kige beplanting van wilgen, el zen en populieren, ontworpen door beeldend kunstenaar Lambalk en landschapsarchi tect Van Dusseldorp van de Grontmij. In de cirkel steekt een punt van de surfplas, die voorlopig pas voor een zeer klein deel kan worden aange legd, omdat sómmige grond nog in particuliere handen is. Het recreatiegebied Vlaar- dingen-West is onderdeel van het - deelplan Lickebaert, dat verder voorziet in de aanleg van de Poppenplas bij Maas land, enkele kleinere piassen ten oosten van Maassluis, speel- en ligweiden, parkeer plaatsen, picknickvoorzienin gen, een wandelgebied van 30 hectare tegen de Maassluise- dijk en fiets- en voetpaden. Voor de landbouw blijft 225 hectare gereserveerd en de na tuur krijgt vrij spel in de Vliet- landen, de eendenkooi, de Aal- k eet buitenpolder en langs de Rijskade. Bij de reconstructie van Midden-Delfland (6700 hectare groot) levert de landbouw in totaal 1900 hectare in voor de recreatie. Belangrijke knelpun ten tijdens de voorbereidingen waren en zijn in sommige ge vallen nog steeds de aanleg van rijksweg 19 dwars door het gebied, het onder water zetten van de Foppenpolder, het milieu in het Lickebaertge- bied pal onder de rook van de Botlek en de eventuele aanleg van rijksweg 24 en de Blanken-, burgtunnel. (Van een onzer - verslaggeefsters) MAASSLUIS Langzaam maar zeker beginnen de plan nen voor de,bebouwing van het Kerkeiland in Maassluis vaste re vormen aan te nemen. Van-, avond praten de leden van de commissie Ruimtelijke Orde ning over een woningbouwpro ject van projectontwikkelaar Goudswaard uit Maasland voor het gebied, waar voor heen de Ploeg stond. Het zal daarbij gaan om 40 tot 45 koopwoningen, waarvan ongeveer 30 in de premie O- sfeer (woningbouw die geheel aansluit bij historische bebou wing waarvoor het ministerie hogere premies verleent red.). De tekeningen hiervoor ziener fraai en speels uit maar bovendien blijkt hieruit dat de architect zich bewust is geweest van het historisch be lang van het eeuwenoude Ker- jkelland. i De aanblik van de kaalslag jvanhet gebied, waar eens de jPloeg domineerde, wordt in de {volksmond niet geheel ten on rechte aangeduid als kerkhof. jDe bebouwing van dit terrein izal niet alle open plekken van jhet Kerkeiland opvullen. Wet houder Anton Wustrow: „Met {dit woningbouwproject zijn we jer.nog niet, want er zijn nog jenkele plaatsen waar iets mee gedaan zal moeten worden wll- Pfen we het Kerkeiland, dat toch {een van de mooiste plekjes van [onze gemeente is, weer een fraai- aanzien geven. Daar- zitten er aan het bebou- van deze plaats nogal wat ken en ogen. In de eerste plaats dienen we rekening te houden met de geluidsoverlast .van scheepswerf De Haas, ook al is dit bedrijf failliet." j De voormalig directeur P. de Haas heeft nog steeds een [bedrijfs vergunning, die pas over drie jaar afloopt en vol- jgens de offlciële spelregels moet de gemeente Maassluis hiermee terdege rekening hou den. Wustrow wijst verder op jeen ander obstakel: „We weten dat de grond, waarop de Ploeg stond, verontreinigd is. Voor dat de eerste paal de grond in kan, zal die boel toch eerst schoongemaakt moeten zijn. Dus er zijn nogal wat belem meringen. Maar ik vind wel dat we zo snel mogelijk iets moeten ondernemen om de be bouwing te realiseren." j Over verdere Invulling van i- i HOEK VAN HOLLAND Niét minder dan tien meldin gen van inbraken en insluipin gen kreeg de Hoekse politie na het; afgelopen weekeinde bin nen. In alle gevallen werkten de daders volgens twee be proefde methoden. In een aantal eengezinswo ningen werd "gehengeld', dat wil.zeggen dat via de brieven bus rwerd geprobeerd .het slot van 1de buitendeur te openen. Omdat toch nog steeds vrij -veel deuren niet op het nacht- Slot blijken te zitten, lukte dat fen aantal malen, i Vooral In enkele flats, wist men binnen te komen via de bovenlichten in de keuken die 's nachts vaak op een kier blij ken te staan. De Hoekse politie raadt aan om' 's nachts alles goed af te sluiten. De nieuw- bouwplannen voor het Ker keiland doen recht aan het historische belang van het gebied. (Foto Arie Wapenaar) het Kerkeiland verschillen de" diverse gemeenteraadsfracties van mening. De ene partij wil een terrein voor evenementen (WD) al tekent het WD- raadslid Leen de Zeeuw hier; onmiddellijk bij aan dat zijn fractie hieraan nietecht zal vasthouden. „Naast het project van Goudswaard kunnen er ook nog wat andere huizen bij. Samen met Jan Storm (D66) en Yvonne de Groot (PvdA) hebben we ons kort geleden ge wend tot professor Rozémondt uit Delft en een aantal van zijn studenten bouwkunde met het verzoek oplossingen aan te dragen voor dit gedeelte van het Kerkeiland. We verwach ten zeer binnenkort hierop ant woord te krijgen." Het socialistisch raadslid Yvonne de Groot: „Het Kerkei land ziet er verpauperd uit. Het is de hoogste tijd, vinden wij, dat daar iets aan gedaan wordt. Behalve bebouwing wil len wij ook wat parkachtige groenvoorziening met bankjes, waar ménsen kunnen genieten van de schoonheid van het Kerkeiland als het allemaal weer netjes bebouwd en opge knapt is." Wustrow hoopt dat de woningbouw nog dit jaar van start kan gaan. „We zullen 'er alles aan doen, want zoals het nu is is het gewoon geen gezicht. Maar je kunt geen ij zer met handen breken. Je zit nu eenmaal .met die normen voor geluidshinder en de aan wezige bodemverontreini ging." De openbare commissie vergadering vindt plaats in hét Stadskantoor en begint om 19.45 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De kruisver eniging maakt een bedompte, en ouderwetse indruk, vindt W. van Santen, hoofd van de afde ling Zorgverlening van de Na tionale Kruisvereniging. Hij zegt dat zijn droom, een bruisende zorgorganisatie die midden in de wijk staat en 24 uur per dag bereikbaar is, nog ver van de werkelijkheid af is. Hij hoopt dat het kruiswerk het roer om zal gooien. Van Santen sprak zijn zorg giste ren uit op een regionaal sym posium in het Stedelijk Muse um in Schiedam, ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van de Kruisvereniging Schie dam. Van Santen: „Wanneer ik in mijn woonomgeving bood schappen moet doen, kan ik op elk uur van de dag mijn auto kwijt op het parkeerterrein van de desbetreffende kruis vereniging. En dat, terwijl het parkeerterrein niet groot is en het winkelcentrum altijd zeer druk. Daar maakt het kruis werk in elk geval geen levendi ge indruk. Het gebouw oogt somber, je moet goed kijken of het weL van het kruiswerk is en het lijkt meer een ouderwetse poli kliniek. De oog- en. huidarts houdt erdan ook spreekuur. Het gebouw ademt een sfeer „Het roer moet om bij de kruisverenigingen, we moe ten ons meer opstellen als een bedrijf," vernam het ge hoor in het Stedelijk Museum. (Foto Arie Wapenaar) die niet van nu is, maar meer van de jaren vijftig." Dit 'beeld moet snel verande ren, zo meent Van Santen. Het' roei moet om. „Wij moeten niet schuwen klare wijn te schenken. Wij zijn nu nog in de positie de zaak te kunnen ver anderen. Straks kan het mis schien niet meer omdat we aan de grond zijn gelopen," zegt hij. Van Santen meent dat het kruiswerk tevens, hoe tegen strijdig dit ook lijkt, in de com fortabele situatie verkeert om goed te kunnen functioneren. „Het kruiswerk beschikt over uitstekende kanalen. Iedereen in de wijken heeft zo nu en dan met het kruiswerk te maken. Zo niet, dan. gebeurt dit in een latere fase nog Wel eens. Er wordt een breed zorgpakket geboden wijkverpleging, zuigelingenzorg, bejaarden hulp van de wieg tot het graf en bij de bevolking be staat heel veel goodwill. Dit blijkt bijvoorbeeld uit het feit dat veel Nederlanders lid zijn van het Kruiswerk." Vanuit deze startpositie kan het Kruiswerk volgens hem snel en effectief zijn vleugels uitslaan. Van Santen: „Hoeveel kansen heeft zo'n organisatie niet als zij oog heeft voor de behoeften van de wijkbewo ners, de bevolking gced voor licht, aandacht schenkt aan ge handicapten in de omgeving en een actiecentrum is voor het vrijwilligerswerk. Een or ganisatie waar je altijd terecht kunt voor. hulpmiddelen en verplegingsartikelen." Daarbij achtte hij het wense lijk dat het kruiswerk lering zou trekken uit wat hij noemt het succes van de de Makro. „Ik kan me voorstellen dat het kruiswerk aan zijn. leden pas jes ter beschikking stelt; waar mee kortingen op verplegings artikelen verkregen worden." Van Santen juicht enige commercialisering in de ge zondheidszorg dan ook ten dele toe, maar la bevreesd voor eventuele bezuinigingen. „Ik sta vrij kritisch tegenover het rapport van de Commissie Dekker. Maar laten we aanbe velingen ter harte nemen en ons beter richten op onze afne mers. Wat willen onze klanten? Zijn ze tevreden? Wat doen we met de nieuwe ontwikkelingen denk bijvoorbeeld aan kan ker, Aids of dementie? We moeten ons meer opstellen als een bedrijf' (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Nog dit jaar zullen de kruisver enigingen in Maassluis, Schiedam en Vlaardingen fuseren met de provinciale kruisvereniging in Spijke- nisse. De overeenkomst is onlangs door de betrokken besturen getekend. Dit is gisteren op een symposium, ter gelegen heid van het tienjarig be staan van de Kruisvereni ging Schiedam, bekend ge maakt door de directeur van de kruisvereniging; J.J. van Coilenburg. De di recteur zegt goede hoop te hebben dat voor het einde van het jaar de fusie rond is. In oktober zal de toekom stige leiding van de Kruis vereniging Nieuwe Water wég Noord (KNWN) wor den aangesteld. De nieuwe vereniging telt 200 mede werkers en moet zorg ver lenen aan een gebied waar ruim 175.000 mensen wo nen. De bevolking zal volgens Coilenburg weinig merken van de fusie. „Wij blijven toch voornamelijk werken vanuit de wijken. Dat bete kent dat op straat niets verandert Wel hopen we dat de dienst verbetert. Doordat we afdelingen in elkaar laten schuiven kun nen we efficiënter werken. Zo wordt de bereikbaar heid van de kruisvereni ging 24 uur per dag." Vooralsnog heeft de fusie geen bezuinigingen tot ge volg. Coilenburg: „Dat is niet de bedoeling van de fu sie. Het is zelfs zo dat hoogstwaarschijnlijk op management-nlveau extra krachten aangetrokken zul len worden om de hoofd- wijkverpleegkundige de kans te geven zich geheel op de 'zorg' te concentre ren." Volgens Coilenburg is die extra aandacht van de 'hoofden' hard nodig omdat de druk op de kruisvereni ging jaarlijks stijgt. Hij wijst als voorbeeld op de vergrijzende bevolking en de verkorte duur van opna me In ziekenhuizen. „Dat laatste vraagt extra na zorg, die steeds gevraagd wordt van de kruisvereni ging" HOEK VAN HOLLAND De expositie 'Fort aan den Hoek van Holland' heeft een recordaantal van 20.000 bezoe kers getrokken. „Dit sxicces heeft zelfs de stoutste ver-, 'wachtingen overtroffen. We hadden gehoopt op 5000 bezoe kers in tien dagen. Sommige optimisten spraken van 10.000, maar 20.000, nee, dat had nie mand verwacht," zegt stich tingsvoorzitter Jan Wouters. Zondagmiddag tegen vijf uur ging de poort dicht, een uur later dan de bedoeling was. „We moesten wel. De mensen bleven komen," aldus Wouters. „We moesten op een gegeven moment zelfs beslui ten om groepjes te vormen. De 20.000ste bezoeker kwam zondagmiddag binnen op het moment, dat de tentoonstelling eigenlijk gesloten had moeten worden. Behalve bloemen en een offlciële rondleiding kreeg de 18-jarige scholier Marcel van Koppen uit Honaelersdijk ook nog een diner voor twee personen aangeboden. Niet alleen in de weekends, maar ook op gewone werkda gen is het doorlopend erg druk geweest in het Fort, waar tal van historische zaken werden tentoongesteld. Toch wordt er aan een permanente expositie alleen nog maar op langere termijn gedacht. Vooralsnog wórdt de ten toonstelling ontmanteld en gaan alle spullen terug naar de eigenaars die ze in bruik leen hebben afgestaan. Daarna gaat men zich binnen de stich ting beraden of er inderdaad mogelijkhedèn zijn om perma nent open te zijn. Woensdag 20 mei vergadert het Contactcentrum Openbaar Onderwijs Vlaardingen. Be langrijkste agendapunt is de Londo-systematiek, een nieuw systeem van onderwijsfinancie ring. De vergadering begint om 19.30 uur in kamer 10 van het stadhuis Vlaardingen. Ruim negenhonderd leerlingen van het basisonderwijs in Vlaardingen nemen deze week deel aan de praktische ver keersproef. Gisteren werd er gereden in de Westwljk en Ho ly. Op donderdag 14 mei ko men de leerlingen aan de beurt, die in de öostwijk op school zitten. Bij de verkeers proef krijgt de politie assisten tie van 111 ouders. Zij zitten langs de route om de verricht ingen van de kinderen te be oordelen. De routes zijn uitge zet door gemeentewerken en aangegeven met zwarte pijlen op gele borden. Tijdens zijn wekelijks lunch concert op het Van Peteghem- orgel van de Grote Kerk in Vlaardingen speelt Aad Zou tendijk werken van Van de Kerckhoven, C.Ph.E. Bach, Ho- milius en Tours. Het concert, dat van 12.45 tot 13.15 uur duurt, is gratis toegankelijk. Zo'n veertienhonderd kinderen van basisscholen en scholen voor speciaal onderwijs in de Westwljk in Vlaardingen heb ben gisteren, gewapend met prikstok, bezem, schep en vuil niszak de wijk schoongemaakt. Ook de gemeentelijke reini gingsdienst trok gisteren met enkele veegauto's en -ploegen de wijk in. Leerlingen van openbare ba sisschool De Zuidwester gin gen een dag eerder met de verfkwast de muurbeschilde ringen en teksten op het fietSr enhof van de school te lijf. De grote schoonmaak In de Westwijk was een onderdeel van het project woonomgeving Westwljk, opgezet door het Stedelijk Instituut voor Samen levingsopbouw en de afdeling .onderwijs van de gemeente Vlaardingen. in het kader van hetzelfde pro ject wordt In ontmoetingscen trum West aan de Floris de Vijfdelaan 2 een tentoonstel-' ling gehouden, waarin een beeld wordt gegeven van het vandalisme, kleine kriminaliteit, vervulling en onveiligheid in de wijk. Tot en met 15 mei dage lijks van 9 tot 17 uur en 19 tot 22 uur (behalve vrijdag) te be-, zichtigen. De gemeentebibliotheek Vlaar dingen heeft een deel van haar budget gereserveerd voor de aanschaf van specialistische boeken. De collectie zal over de verschillende vestigingen rouleren. Het gaat niet om zeer technische boeken of boeken op universitair niveau, maar om boeken, die vroeger niet werden aangeschaft omdat er geen geld voor wös of omdat- er per afdeling te weinig lezers voor werden verwacht. Sinds de automatisering bij de biblio theek geldt dit laatste argu ment niet meer. Recente aan kopen zijn bijvoorbeeld We reldjamboree 1937, Handboek van de Joodse geschiedenis en Geschiedenis van de Neder landse koopvaardij in de Twee de Wereldoorlog. Directeur ir. W.F. Plnkse van i de Gemeentelijke Energie- eh Waterleidingbedrijven (GEWB) in Vlaardingen Is per 11 mei' ontslagen. Pinkse (54), die In 1973 directeur van de GEWB werd, was al in augustus 1985 op non-actief gesteld. Nadere bijzonderheden over de reden van ontslag zijn door de ge meente niet bekend gemaakt. Destijds gaf het college van burgemeester en wethouders ais reden voor de buitendienst stelling, dat 'de gevolgen van zijn gedrag niet langer konden worden geaccepteerd'. VLAARDINGEN „Als je één dag gelukkig wlit zijn, bedrink je Je; als je één week gelukkig wilt zijn, slacht je een varken; ais je één maand gelukkig wilt zijn, trouw je, maar als Je altijd, gelukkig wilt zijn, word Je tuin man." Wanneer bij de heer D.J. van der Weijden (85) naar zijn lief de voor de natuur wordt geïn formeerd, citeert hij dit oude Chinese gezegde. Maar het ge zegde klopt in zijn geval niet helemaal/want gisteren vier den 'tuinman' Van der Weijden en zijn echtgenote P. Fonk (83) hun zestigjarig huwelijk. In hun woning aan de Van Ho- gendorplaan kreeg het echt paar bezoek van burgemeester A.A.J.M. van Lier en echtgeno te, die de traditionele taart ca deau deden. Een van de kinde ren vertelde de burgemeester, dat zij in de krant gelezen had: 'In Schiedam kan dat: 60 jaar getrouwd zijn, maar In Vlaar dingen is dat heel wat moeilij ker.' De burgemeester was het met haar eens; deze bewering raakt kant noch wal. „Het zijn er zelfs heel veel," aldus Van Lier. De heer en mevrouw Van der Weijden zijn geen onbekenden in Vlaardingen. Nadat de Frie se Petronella in 1927 fn het ge meentehuis van Oosterbeek (gemeente Renmkum) met de Gelderlander Dirk Jan van der Weijden was gehuwd, kwam het echtpaar in 1933 naar Vlaardingen. De heer Van der Weijden werd er chef van de afdeling Plantsoenen van Ge meentewerken. Een van zijn eerste werkzaamheden was het aanleggen van een plantsoen i op het toenmalige Flardingha- j veld aan de Hofsingel. '4 j Het grootste werk was ongëtlj- i fold de aanleg van het Oranje- j park tn 1936. Er waren Inmid- dels al dertig plannen voor het i park gemaakt en enkele vijvers j waren ai gedeeltelijk gegraven, s Van der Weijden maakte een i nieuw plan en verwezenlijkte het park met hulp van op het, hoogtepunt van het werk wel', s zestig werklozen. Een Betula - l nlger, een soort berkeboom, bracht hij zelf op de fiets mee van een buitenplaats in Door- werth. Ook de witte kastanjes op de Parallelweg, waarvan onlangs een deel werd verplaatst naar de Binnensingel, kent hij goed, want hij plantte ze zelf. Naar de verhuizing is de heer Van der Weijden nog wezen kijken. „Interessant," is zijn commen taar op de iang niet eenvoudi ge operatie, in 1967 zette hij.. een punt achter zijn loopbaan, maar de lakkei gaf hl) wel door. Zo doet de oudste zoon hetzelfde werk en werkt klein-, dochter ingrid bij de plantsoe nendienst in Schiedam. -"v-y --'{W-i" at. VLAARDINGEN Als het aan de bestuursleden van SION en DSS'20 ligt zul len de belde voetbalverenig ingen met Ingang van het seizoen 1988—1989 onder een nieuwe naam verder gaan. Met deze fusie willen de bei de verenigingen voorkomen dat zij op last van de ge meente naar een andere ac commodatie moeten verhul zen. Het samengaan van SION en DSS'26 betekent dat de clubs hun historie laten val len. „Wij zijn allebei bereid om op nul te beginnen," zei DSS-voorzltter A. Schotel gisteren tijdens een bijeen komst in het clubhuis van zijn vereniging. „En de his torie van de belde verenigin gen ls niet bepalend voor de toekomst." SION en DSS'26 gaan er van uit dat de fusieclub aan de Marathónweg blijft In dat geval wordt er een nieu we accommodatie gebouwd. Over de bouw van het nieu we complex is inmiddels overleg gepleegd met een firma die tegen goedkope prijzen de nieuwe vesting bouwt. De accommodatie zal van kunststof worden opge trokken en vrij van onder houd zijn. Bovendien hoeven er geen heipalen in de grond te worden geslagen. Volgens Schotel levert dat een bespa ring van ongeveer vier ton op. De gemeente ziet de beide clubs echter liever van de Marathónweg vertrekken om üe voetbalvelden te ver- anderen in volkstuintjes. Dat J levert de Vlaardingse kas, meer geld op. De beide ver enigingen kunnen in deze tijd van bezuinigingen be grip voor de situatie tonen. Zij zijn echter woedend op'', de gemeente, omdat deze een aantal clubs volledig buiten schot Iaat. SION en DSS'26 achten de voorstellen van de plaatselijke overheid dan ook onaanvaardbaar. De le den van de belde verenigin gen worden ook in de gele genheid gesteld om te zeg-,' gen hoe zij over de mogelij-t ke fusie denken. Zij kunnen 1 aanstaande maandag van 19.30 tot 20.30 uur terecht in de kantine van hun club.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1