14 Kruiswerk leefde van kermis rtro wegwijze Succesvol peanutbal- toernooi van scholen Maassluis Filmnacht met zes films, Johnny the Selfkicker en Mama's gotta headache Schooltheater voor 1000 Schiedammertjes VUUI Jf Actui CldllIC Vit i WS Hockey (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Met een vederlichte zwaai aan een kettingpomp pompten drie leerlingen van de Schiedamse Rijnmond MTS gistermiddag een plens water in een aardewerken kruik. De Schie damse wethouder Aad Wiegman van Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS), bleef amper droog bij het verrichten van de officiële over drachtshandeling op het plein van de school aan de Schiedamseweg. Eeuwfeest ■De vrouwen groep Mama's "gotta heada che treedt op tijdens de Schiedamse rFilmnacht in Theater De Teer stoof .aanstaande 'zaterdag om 22.30 uur. De Schiedamse wethouder Aad Wiegman (nutsbedrijven) vangt het water uit de door leerlingen van de Schiedamse Rijnmond MTS gemaakte kettingpomp in een kruik op. (Foto Arie Wapenaar) Niet drinken Eindeloos Typisch HET VRIJE VOLK Schiedam (Van een onzer verslaggeefsters MAASSLUIS Drei gende wolkenpartijen, met slechts één keer een forse regenbui, weerhiel den de bijna 200 leerlin gen van de Maassluisse basisscholen er gister middag niet van alles op alles te zetten om de eer ste prijs te behalen bij het jaarlijkse peanutbaltoer- nooi. Aan dit toernooi, dat voor de tweede maal door de peanutbalclub Gophers op eigen terrein werd ge organiseerd, deden zeven basisscholen mee, met ie der twee teams. De spe lertjes, meisjes en jon gens van 7 tot en met 10 jaar, sloegen met veel verve de bal en renden zo hard ze konden van het ene naar het andere honk terwijl de tegenpartij steeds haar uiterste best deed om zo snel mogelijk de bal 'af te pikken'. Peanutbal is een aftak king van hockey, waarbij de slagman/vrouw een niet al te harde bal vanaf de paal het veld in slaat. „Het is duidelijk dat er steeds meer belangstel ling komt voor deze tak van sport. En dat vinden wij natuurlijk heel leuk, want het is een fijne en ongevaarlijke sport voor kinderen in die leeftijd. We vinden het plezierig om dit evenement te or ganiseren en bovendien houden we er nieuwe le den aan over," aldus Rob Houweling, een van de or ganisatoren van Gophers. Aan het eind van de middag dromden alle spelers, juffen, meesters en niet te vergeten moe ders samen rond de kan tine, waar de uitslag be kend werd gemaakt. De Prins Willem Alexander- school, Panta Rhel team I en II, de J. F. Kennedy- school team II behaalden de eerste prijs.' Het twee de team Van de J. F. Ken- nedyschool wist het hoog- sté runsaldo bijeen te krijgen, waardoor zij de wisselbeker, mee naar huis mocht nemen. Ifffi¥0ÈÊÊi 'We doen zo nog eens mee aan zo'n nuttig project' Wiegman gaf op zijn beurt de gevulde kruik aan J. de Lange vajn de Stichting Tech nische Ontwikkeling Ontwikke lingsland (TOOL). Daarmee is een 'nuttig en erg leuk school project' afgelopen voor zo'n twintig leerlingen van de Rijn mond MTS afdeling Werktuig kunde. De Schiedamse kettingpomp, vervaardigd naar een eeuwe noud ontwerp (ook wel het 'Perzisch wiel' genoemd), maar uitgevoerd in kunststof en roestvrij staal, wórdt bin nenkort door TOOL naar het Westafrikaanse land Maureta nië verscheept. „Geweldig, man, ik zou zó weer aan zo'n project mee wil len werken. Voor mij hoeven die proefstukjes, zoals een as- 100 jaar water bak voor Moederdag of een an dere fröbelwerkje niet. Dit is leerzaam, leuk en nog nuttig ook," aidus de Vlaardingse scholier Johan Houthuysen, bijgestaan door de Schiedamse leerling Menno de Gans en de Maasslulzer William Roza over het project, waaraan zij meewerkten. „De pomp ziet er prima uit, prachtig solide ge maakt," aldus De Lange en thousiast tegen de makers. Het maken van de ketting pomp is een idee van de ONS medewerkers H. Dingenouts en P. van Zessen. Tijdens de voor bereidingen van het eeuwfeest vorig jaar van het Schiedamse drinkwaterleidingbedrijf 'brainstormden* zij met het schoolbestuur van de Rijn mond MTS. De ONS vierde het honderdjarig bestaam van de drinkwaterleidng met het be lichten van water in al zijn fa cetten: kunst, recreatie, drink water, techniek, milieu, hygië ne en historie. De kettingpomp, voor het overgrote deel betaald door de Rijnmond MTS en de ONS (ƒ3.500), werd ontworpen door de Stichting TOOL uit Amster dam. De kettingpomp is zoda nig geconstrueerd dat de plaatselijk bevolking, waaron der veel ondervoede en dus zwakke mensen, deze pomp ge makkelijk kan bedienen. Ook kan de constructie gemakke lijk gekopieerd worden door de bevolking van Derde Wereld landen. De Stichting TOOL vindt vooral de begeleiding erg be langrijk bij dergelijke projec ten. „Wij hebben al tien van de ze pompen en twee windmo lens geplaatst In het woestij nachtige Mauretanië. Wij wil- (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De naam Filmnacht van de stichting Filmclub Schiedam dekt al lang de lading niet meer. Aanstaand weekeinde is het weer zover. De vierde Film nacht staat voor de deur in het Zoldertheater De Teer- stoof (Nieuwstraat 12). Dit jaar niet alleen films kijken en nadien, moe maar vol daan, ontbijten in de film zaal, maar ook optredens van de bekende vrouwengroep Mama's gotta headache en een flitsend optreden van de vroegere Johnny the Selfki cker, oftewel de dichter/schrijver/entertainer Johnny van Doorn. Niet al leen de filmzaal werd afge huurd, maar ook de grotere theaterzaal en de foyer voor het Filmnachtgebeuren. In de theaterzaal begint om 21.00 uur Johnny van Doorn, schrijver van vele leuke ge dichten en het boek Gevecht tegen het zuur, met voorlezen en declameren. Met zijn op treden wordt het tweede sei zoen' Schrijversavonden, ge organiseerd door de Film club in samenwerking met de Openbare Bibliotheek Schie dam en de ondersteuning van de plaatselijke w boekverko pers, afgesloten. Dit jaar wa ren Yvonne Keuls, Maarten Biesheuvel, Marijke Höweler en Tessa de Loo te gast. De vrouwengroep Mama's gotta headache swingt vanaf 22.30 uur de pan uit in de zaal van de filmclub. De soulfor- matie bestaat uit acht da mes. De vrouwen brengen, een cocktail van covers op de bühne. Na het optreden van de vrouwenband begint het eigenlijke nachtwerk: de filmnacht. De volgende films staan op het programma: 23.30 uur - Theaterzaal, ALMOST YOU van regisseur Adam Brook, met in de hoofdrollen Brooke Shields, Marty Watt en Karin Young over oudere yuppies, een ko medie. 01.30 uur - Theaterzaal, POLICE van regisseur Mau rice Pialat, met In de hoofd rollen Gerard Depardieu en Sophie Marceau over een re chercheur die probeert een drugsbende op te rollen, een politiefilm. 0L50 uur, Societeitszaal, MANNER van regisseur Do- ris Dörrie, met in de hoofd rollen Roland Giraud en Mi chel Boujenah over een za kenman, die door zijn vrouw wordt bedrogen, een kome die. 04.00 uur. Theaterzaal, FALLING IN. LOVE van re gisseur Ulu Grosbard, met in de hoofdrollen Meryl Streep en Robert de Niro over een getrouwde man en een even eens gehuwde vrouw die ver liefd op elkaar worden, een lovestory. 04.00 uur, Societeitszaal, TROIS HOMMES ET UN. COUFFIN van regisseur Co- llne Serreau met in de hoofd rollen Roland Ginaud en An dre Dussolller over drie man nen, die alledrie denken de vader te zijn van de baby van hun gezamenlijke minnares, een heel aardige komedie. 07.00 uur, Sociëteitszaal, TARGET van regissseur Art- hus Penn met in de hoofdrol len Gene hacjkmann en Matt Dillon over een CIA-man, wiens vrouw wordt gekidnapt en het gezamenlijk zoeken van vader en zoon, een avont urenfilm. 08.00 uur, ontbijt. Voor de filmnacht zijn pas separtouts verkrijgbaar k 20,- inclusief ontbijtkosten. Elke avond tussen 19.00 en 21.00 uur zijn de kaarten te koop bij de filmclub, Niéuw- straat 12, Schiedam. Voor het optreden van Johnnie van Doorn zijn losse kaarten k 10,- te koop en voor het op treden van Mama's gotta headache A ƒ5,-. telefonische Inlichtingen, tel.. 4700181, 4267272,4377152. den deze kettingpomp, zoals eerst de bedoeling was, niet in een ander land zetten; te geïso leerd en begeleiding is dan bij na onmogelijk. Wij gaan nu eens bekijken hoe of het werkt," legde De Lange uit. „Daarmee bereik je in de toekomst dat die mensen 'weer inhun eigen levensbehoeften kunnen voorzien. Want ze kun nen hun land bevloeien," aldus De Lange. „Daarna proberen we werkplaatsen in te richten bij die pompen. Want, alhoewel het niet ingeburgerd is bij Afrikaanse volkeren: onder houd is het belangrijkste," al dus de TOOL-medewerker. Het opgepompte water is niet bestemd om te worden ge dronken. Voor drinkwater be staan traditionele pompen, die eveneens met handkracht wor den bediend, maar kleine hoe veelheden naar boven halen. De in Schiedam vervaardigde pomp kam 60 liter water per minuut ophalen uit een put tot twaalf meter diepte. „Dus ideaal voor irrigatie- doeleinden," aldus De Lange tegen de trotse makers, die on der leiding van de docenten H. van den Berg, J. Melse, F. Mul der en A. Walhout een klein jaartje aan het apparaat knut selden. A. Smaal van het Vlaar dingse bedrijf Kunststoffen "en Staaltechniek BV verleende zijn kosteloze medewerking voor wat betreft de kunststof fen die verwerkt werden in de pomp. W.P. Spuibroek verzorg de het roestvrije staal voor di verse onderdelen. Hij galvan iseerde alle kettingdelen. De pomp bestaat uit een ein deloze ketting wielen die in een pomphuis zitten. Door aan twee slingers te draaien wor den bakjes naar boven ge bracht en gekanteld. Het uit stromende water valt in een opvangbek, waarna het naar de uitstroomopening stroomt. De waterput heeft een diame- ter van anderhalve meter. Er worden bij de plaatsing beton nen ringen in de bodem' ge- plaatst. De pomp is al getest door de TH in Twente, Hij voldoet pri ma; dat staat buitërï 'kljf.' In Mauretanië vormt", '^rondvlie gend woestijnzand hét groötsté probleem. De putmoet altijd afgedekt worden als'hij niet wordt gebruikt. Anders raakt ie verstopt," legt De Lange uit. Wethouder Aad kondigde meerder schoolprojecten aan voor Derde. Wereldlanden: „De gemeente Schiedam wil, in sa menwerking met de buurge meenten Vlaardingen en Maassluis, vaker dit soort pro jecten steunen. We willen ook graag op de hoogte gebouden worden." Van onze verslaggever TON DAMEN SCHIEDAM Rond de laat ste eeuwwisseling weigerde het toenmalige Schiedamse ge meentebestuur geld te geven voor werkzaamheden die nu vallen onder het werk van de Kruisvereniging. Wel werd toegestaan dat de opbrengst van de jaarlijkse kermis ten goede kwam van de toen nog zeer nauw met elkaar verwe ven armenzorg en gezond heidszorg. Deze kleurrijke details van de eerste ontwikkelingen in het Schiedamse Kruiswerk heeft historicus Hans van der Sloot met smaak beschreven in zijn boekje Zuster Barthelomée helpt ook de Heidenen, dat de ze week verschijnt ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van de Kruisvereniging Schie dam. Van der Sloot heeft het boek je in sneltreinvaart geschre ven. De haast heeft geleid tot een vlot gehanteerde pen, ter wijl de historicus er in is ge slaagd niet te veel diepgang prijs te geven. „Anderhalve maand geleden werd ik pas gevraagd. In de korte produktietijd zit ook nog het onderzoek. Ik weet niet waar ik nog de tijd vandaan heb gehaald om een hap eten door mijn keel te krijgen en mijn tanden te poetsen," zegt hij. Grotendeels vertoont de ge schiedenis van het Kruiswerk overeenkomsten met andere steden. De bedeling en de zie kenzorg ontstonden zeer ver zuild en begonnen veelal bij de diakonaten. Volgens Van der Sloot was liefdadigheid steeds de belangrijkste drijfveer. Na de eeuwwisseling werden in Schiedam evenals elders in het land meer pogingen on dernomen om een begin van wijkverpleging op te zetten. Interessant wordt het werk als de typisch Schiedamse aangelegenheden ds boventoon gaan voeren. Zo meldt hij dat de omstandigheden in de stad in het begin en midden van de jaren twintig al beter waren dan in bijvoorbeeld het nabije Rotterdam. Van der Sloot: „Dit was voor al te danken aan de kleinere schaal van de stad en de mo gelijkheid om woonhuizenop te delen in zulke kleine wo ninkjes als in de havenstad. Maar waar Schiedam geen straten bezat als het Lijnbaan kwartier in Rotterdam, geen Zandstraat of de smalle, zonlo- ze stegen aan de landzijde van de Schiedamsedijk, waren hier de hofjes en buurten ooit in opzet bedoeld als werkmans huizen van iets beter allooi voor het merendeel te klein om er die grote stadsgezinnen in onder te brengen. Ondermeer daarom zijn ze ook niet zo in verval geraakt. Ook wijst Van der Sloot, als altijd, In zijn boek op het feit dat Schiedam al eeuwenlang jeneverstad is. Van der Sloot: „Spiritusdrinkers waren onbe kend in Schiedam. Waarom zouden ze ook; in deze stad die zijn voorraden in miljoenen li ters telde..." De schrijver is er in ge slaagd een puur plaatselijk produkt van waarde uit zijn pen te laten vloeien- en het zal zeker niet zijn laatste werk zijn 'Zuster Barthelomée helpt ook de heidenen', Hans van der Sloot, uitgave van Interbook International BV in Schiedam. Prijs: 19,90. SCHIEDAM De theater groep Poppenkeet treedt vol gende week vijf dagen op in het Schiedamse Passagetheater. Meer dan 1.000 Schiedamse scholieren van de groepen vijf en zes van het basis en speciale onderwijs krijgen het spel Ach ter op schema voorgeschoteld. De schooltheatervoorstellin- gen worden evenals voorgaande jaren georganiseerd door mede werkers van het gemeentelijk bureau onderwijsconsulént Medewerker Carel Beke: „De grapjes en geintjes volgen el kaar in récord tempo op tijdens de voorstelling. Jong en oud kan van het spel van de vier acteurs genieten. De overige rollen worden gespeeld door poppen, die op bijzonder knappe wijze en passant tot le ven worden gebracht." Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam, tel. 4266646 of 4736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagochtend vooraf gaand aan de plaatsing óp donderdag in ons bezit te zijn. Zangeres In- grid Kup treedt zater dag op tijdens de braderie in de Mgr. No- lenslaan. STEDELIJK MUSEUM ,De Haagse organist Richard /(Ram bespeelt zaterdag 16 mei het orgel In de aula van het Schiedamse Stedelijk Museum (Hoogstraat 112). Richard Ram heeft in Schiedam veel be kendheid als de dirigent van 1 het Koninklijk Schiedams Man nenkoor Orpheus. Ook werkt hij regelmatig mee aan concer ten van het Haagse Residentie vorkest. Zaterdag speelt Ram stukken van Italiaanse, Duitse en Franse componisten uit de periode 18e eeuw tot heden. Aanvang 15.00 uur, duur drie kwartier. Toegang vrij. HUISVROUWEN De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Schiedam sluit woensdag 20 mei hel seizoen af met een vrolijke show van Marja Win ters in de Schiedamse Zaal Ire ne (Nieuw Haven 155). Marja Winters brengt in haar caba retshow Leven en laten leven liedjes, dans en vee! muziek op de planken. Aanvang 14.00 uur. De leden van de NVvH, die dit jaar het 70-jarige bestaan viert, gaan donderdag 21 mei nog op excursie naar het Vre despaleis in Den Haag. Ver trek: trein van 8.59 uur vanaf station Schiedam. Inlichtingen, tei. 4705971. PODIUM De Schiedammer Rinus de Bruin is vrijdagavond de ere gast in het schiedamse café Podium. Hij draait de plaatjes en neemt eigen banden mee. De Schiedam/Rotterdamse popgroep De Aardappeleters treedt zaterdag 16 mei op in het muziekcafé (Lange Haven 28). Zondag 17 mei speelt tra- ditiegètróüw'de Rotterdamse jamgröëp Blijdorp (van Hans Zirkzee) met twee speciale gasten, leden van het Rotter dams Philharmonisch orkest, vanaf 22.00 uur. Entree zater dag/3,-, zohdag, toegang vrij. TREFPUNT OOST De oudere Schiedammers uit de wijk Oost, boven de 55 jaar, kunnen woensdag 20 mei quiz zen in T refpunt Oost (Celclus- straat 2). De Stichting Gecoör dineerd Ouderenwerk Schie dam heeft een gevariëerd vra- genspelletje samengesteld. Hoe de quiz wordt gespeeld blijft nog een verrassing. Aan vang 10.00 uur, einde 12.00 uur. Toegang vrij. SINGELKWARTIER De leden van de buurtvereni- ging Het Singelkwartier kaar ten dinsdag 19 mei in de Schiedamse Zaal Marijke (Broersveld 121). De Joker-en klaverjasavond begint om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Toegang vrij. LENTELOOP De Rotterdamse zanger Lee Towers lost zaterdag 16 mei de startschoten voor de Lenteloop prestatielopen van de Schie damse Woudhoekschool over 1, 3, 5,10 kilometer en de hal ve marathon. Woudhoek school, Schiedam-Noord (Faassenplein). SCHIELAND GALERIE De kunstwerken van Marian Kievits (brons en keramiek) en Kiaashenk Blonk (zeefdrukken) zijn nog tot en met vrijdag 15 mei gratis te bewonderen in de Schieland Galerie (Schieland- ziekenhuis, Stadshouderslaan en Burgemeester Knappert- laan). Galerie in de vestiging BK.Iaan is geopend van 9.00 tot 17.00 uur op werkdagen; galerie vestiging aan de Stad houderslaan is dagelijks geo pend van 9.00 tot 20.00 uur. MUZIEKSCHOOL x Kalarinet- en saxofoonleerlln- gen van de Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg Noord spelen vrijdag 15 mei 'voor' in wijkontmoetingscen- trum De Blauwe Brug (Bach- plein 590). Aanvang voorspeel avond 19.30 uur. Woensdag 20 mei spelen leerlingen orgel- en keybords 'voor' in de muziek school (Lange Nieuwstraat 183). Toegang gratis. Aanvang 19.30 uur. ORGELCONCERT Een organist van de Neder landse Orgel Federatie (NOF) bespeelt zondag 17 mei het theaterorgel van het Passage theater (Passage 9-13). Het NOF concert begint om 10.30 uur. DE ERKER In wijkcentrum De Erker (Jan van Avennestraat 32) wordt vrijdag 15 mei tweedehands kleding en speelgoed verkocht. Schoongewassen kledingstuk ken en heel speelgoed voor de beurs kan tussen 9.00 en 11.00 uur worden aangeboden. Tus sen 13.30 en 16.00 uur wordt er verkocht. Van 18.00 tot 19.00 uur kunnen de niet ver kochte spullen worden opge haald. Dan wordt eveneens de opbrengst uitgekeerd, vermin derd met 20 percent organisa tiekosten. Degene die een en ander te koop aan willen bie den kunnen bellen met tel.-nr. 4267767 of 4263161. Thuis 1 kunnen de verkopers de arti kelen een numrfier geven en prijzen TOERCLUB RIJNMOND De leden van de Toerclub Rijn mond fietsen zondag 17 mei de 140 kilometer lange Mergelrou- te. Voorinschrijving via Aad van der Zalm, tel.nr. 4357266. Aanvang 6.30 uur. Dinsdag 19 mei is een Rijnmondsterrit uit geschreven. Aanvang 18.30 uur. Vertrek vanaf de kantine van de Wielerbaan Schiedam, Olympiaweg, Sportpark Harga, Schiedam. UNDERGROUND De Goudse groep Orion treedt zaterdag 16 mei op in de jon- gerenkelder van wijkcentrum De Erker (Jan van Avenne- straat 32) Underground. Orion bestaat uit; Sandra, zang/toetsen; Jan, toetsen/gitaar/zang; Gerie, bas; Carl, gitaar en John, drums/zang. De groep brengt harmonieuze rock. Zaal open 20.00 uur, aanvang concert 22.00 uur. Toegang 3,50."' CONSUMENTENBOND De werkgroep Schiedam van de Consumentenbond verga dert donderdag 14 mei vanaf 20.30 uur In wljkontmoeting- scentrum De Blauwe Brug (Bachplein 590). Op de agenda staat onder andere; bespreken gids, onderzoeken en de rond vraag. GIN TOWN ROLLERSKATE De Schiedamse leden van de Gin Town Rollerskate Society (Jeneverstad Rolschaatsers Organisatie) van. Cis van Man- sum gaan'zondag:17 moi rol schaatsen door Schiedam en omstreken. Derdeelname aan de toertocht is geheel gratis. Kaarten vóór tram' en de kos ten van de consumpties moe ten zelf betaald worden. Ver trek 14.00 uur vanaf de Yuca tan Cantina, (Passage, Schie dam). Bij regen wordt er een andere datum gekozen. WERELDWINKEL Medewerkers van de Schie damse Wereldwinkel verkopen vrijdag 15 mei van 11.00 tot 16.00 uur voor het pand van de voormalige De Trechter (Broersvest) en zaterdag 16 mei van 13.00 tot 16.00 uur op de Hoogstraat ter hoogte van de Wereldwinkel (Hoogstraat 76) bananen, koffie en suiker uit Nicaragua. Met de op brengsten steunen zij de actie Werk aan de plattelandswinkel. Het extra geld is bestemd voor de Unag, een organisatie van boeren in Nicaragua. Deze or ganisatie wil een keten van plattelandswinkels openen. NOLENSLAAN De winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan heeft voor zaterdag 16 mei een grootse braderie opgezet met 65 kramen, waar- ondër stands van een tlngiete- rij, een koperslager, een boek drukker, een boekbinder, een mandemaker, een stoelenmat- ter en een schapenscheerder. De TROS is aanwezig, 's Och tends wordt in de supermarkt Koornneef een spel gespeeld en rechtstreeks uitgezonden via radio 1. Het programma wordt gepresenteerd dooi1 Bram van der Weide. De win naar mag twee minuten gratis winkelen. Om 12.00 uur start' de Tros-muziek-spel-show. Het zangduo Saskia en Serge treedt op, evenals de zangeres Ingrid Kup, eens de vrouwelijke helft van het duo Big Mouth and Little Eve. Ingrid KupW- overde met het nummer Love what's your (ace, dat voor het eerst te horen was tljdens de Duitse televisie krimi Der Alte, de markt in Europa. BARRIKA De Schiedamse amateurschrijf ster Cobie de Bruijn leest van avond vanaf 20.00 uur voor uit eigen werk in het Schiedamse vrouwen ontmoetingscentrum Barrika (Lange Kerkstraat 62). De Schiedamse las eerder voor uit eigen werk tijdens de schrij versavond van de Schiedamse Filmclub en de Open Podium^ avond van Barrika. Cobie zal ook uitleggen waarom zij schrijft en dicht. Zaal open j 19.30 uur. Toegang vrij. BLAUWE BRUG In het schiedamse wijkontmoe- tlngscentrum De Blauwe brug (Bachplein 590) wordt zaterdag 16 mei een snuffelmarkt ge houden. Entree volwassenen f 1,50, kinderen mogen gratis naar binnen. WEEKEINDDIENSTEN Het Schielandziekenhuis aan de Stadhouderslaan heeft EH- BO-dlenst, tel. 4733733. Am- bulance, tel. 4333300. Huis arts: boodschappendienst bel len, tel. 4206611. Spoedrecep- ten, tel. 4261480. Tandarts: za terdag en zondag spreekuur van 17.00 tot 18.00 uur, tand arts A.J. Tijssen, Stadhouder slaan 79, tel. 4267385.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1