101 wÉBËl Vrouw vermoorde Turk wil blijven Steun voor starters in De Broedplaats la ar dings duo in Essentie m 'vïj Revalidatiecentrum op de lange baan Volkstuinen Heijplaat bestaan veertig Jaar z Bus toert weer langs havens Groter aanbod muziekschool Animo voor commissies is te groot Inbraak in showroom Wegpiraat Concert \,//WS (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het Vlaardingse theaterca fé zal in het nieuwe theaterseizoen op donderdag tot en met vrijdag van 12 tot 24 uur zijn geopend. Er zullen dan enkele vaste menu's worden geser veerd. In het Filmhuis zullen in het seizoen 1987/' 88 op woensdagavond- zogeheten cinematografi sche films worden vertoond. Houders van een abonnement kunnen als extraatje inschrijven op een serie van vijf voorstellingen voor het luttele bedrag van 49 gulden. Dit zijn de belangrijkste noviteiten van het nieuwe Stadsgehoorzaal- en Harmonieprogramma, dat gisteren door direc teur Marten Putman is bekendgemaakt. -fr. i'Twm.i Mevrouw Emine Tas temidden van haar kinderen.Zoon Gülüzar ontbreekt. Hij heeft werk gevonden. (Foto Ed Oudenaarden) Pensioen, Eén van de twee Vlaar dingse expo santen, Eric Hulsman. (Foto Arie Wapenaar) Veel vrijheid Schuurkerk Biljarten 'V; j 50 jaar getrouwd 11 X*' het vbue volk ylaarcfingen-Schiedam WOENSDAG 20 MEI 1987 'Ik ben echt trots op 't programma' Vandaag ontvangen de oude abonnementhouders de com plete programmakrant van het nieuwe seizoen volgende week wordt de krant huis-aan- huis in Vlaardingen, Maassluis en Maasland verspreid. In to taal biedt het Vlaardingse theater volgend seizoen 101 voorstellingen. „Een mengvorm van tradi tioneel en vernieuwend thea ter," noemt Putman het pak ket. „Ik ben echt trots op dit programma. Dit is bijna de ideale afweging van wat een stad als Vlaardingen kan be happen. We missen nu nog het echte grootschalige repertoi re-toneel, maar je kunt nu een maal niet alles binnenhalen." Het nieuwe seizoen begint op 1? september met de Engelse opera The Medium (Putman: „Engelstalige opera: mot Vlaardingen dit zien? Ik vind van wel. Vlaardingen moet niet verstoken zijn van enige podiumkunstvorm."). Daarna volgen om een greep te doen uit het rijk geschakeerde pro gramma: Rock Kabuki, Japans theater door de Super Ichiza groep ("Een spetter van een voorstelling'), Gerard Cox en Rients Gratema met Beperkte dijkbewaking ('Goed program ma, ik sta er volledig achter'), een concert door zeven leden van het Concertgebouworkest ("Uniek in Nederland. Dat heeft heel wat belletjes ge kost'), Mon Cherie en de He- renflikken met Ik houd van zingen ("Ben ik helemaal laai end enthousiast over'). Jeans ('Een lekkere, fijne voorstel ling, waarin op een heel goed niveau wordt gedanst') en een optreden van BZN ("Dat wordt een run op de kassa'). In het programma ontbreekt Seth Gaalkema. Omdat hij vo- V.yw- t Directeur Marten Putman van de Stadsgehoorzaal en Harmonie: Dit is bijna de ideale afweging van wat een stad als Vlaardingen kan behappen." (Foto Arie Wapenaar) rig seizoen amper tweederde zaal vol kreeg, heeft Putman hem dit jaar niet gecontrac teerd. Het aantal literaire ca fé-avonden wordt terugge bracht van negen naar vier. Deze avonden liepen vorig sei zoen op één na niet bijster goed: reden om het aantal te verminderen, zodat geld vrij komt voor een beter program ma. Film Overdag in zaal Har monie op donderdag blijft; er worden dan populaire kwali teitsfilms gedraaid. In het nieuwe seizoen zal de kassa op maandag zijn gesloten. Tevens wil Putman mettertijd stoppen met activiteiten op maandag, waarbij personele hulp van het theater vereist Is. „Maar dat wil niet zeggen, dat het theater op maandag potdicht Is", aldus Putman. (Van een onzer verslaggevers) f ROTTERDAM „Neder land is een goed land. Ik wil niet terug naar Turkije en mijn zes kinderen zeker niet." De gesluierde Emine Tas roept het haast, wanhopig. Leekrach- ten van de Piramideschool in de Rotterdamse wijk Hille- sluis, waar haar kinderen les krijgen, trekken zich het lot aan van mevrouw Tas. De 42-jarige vrouw spreekt nauwelijks Nederlands. Dat doet de Turkse onderwijzeres Ayse Jar ar wel. Via haar maakt de Turkse duidelijk dat ze erg bevreesd is voor uitwij zing naar haar geboorteland. „In Den Haag is bepaald dat geen verblijfsvergunning meer wordt verstrekt en dat zij en haar kinderen het land uitmoe ten. Dat is niet terecht, want het gezin leeft niet van de hij stand," zegt mevrouw Jar ar. De zaak wordt overscha duwd, door de moord op vader Tas op het moment dat moe der Tas in Turkije leefde. Va der Tas kwam in 1973 naar Ne derland. Hij vond vast werk bij een kabelfabriek. In 1980 kwa men zijn vrouw en toen nog vijf kinderen over. Het zesde kind werd in Rotterdam gebo ren. Mevrouw Tas kon echter niet wennen aan het koude kli maat en kreeg last van astma. Consulten bij verschillende artsen hadden een gelijklui dend advies: terug naar het be tere klimaat in Turkije. Met haar vijf kinderen verhuisde Emine Tas in 1982 weer naar haar geboorteland. Zoon Giilü- zar bleef bij vader, want hij wilde hier verder leren en ook gaan werken. %w< imm Eind 1984 raakte vader Tas, na een twaalfjarig dienstver band, zijn baan kwijt en kwam hij in de WW terecht. In die pe riode bleek dat zijn vrouw vol ledig genezen was en dat zij geen nadelige gevolgen zou on dervinden als ze terug naar Nederland zou gaan. Enkele dagen voordat ze naar Nederland zou afreizen, kreeg haar man in mei 1985 op straat onenigheid met een landgenoot. De ruzie liep uit op een drama: vader Tas werd in de Polderlaan, vlak bij zijn huis, doodgeschoten. Het lichaam van vader Tas werd naar Turkije overgevlo gen en daar begraven. Twee maanden later stapte weduwe Tas en haar kinderen toch In het vliegtuig naar Nederland. „In Turkije had ik niks meer te zoeken. De familie van mij en mijn man woont in Neder land en die is nu behulpzaam bij het opvoeden van de kinde ren. Ik ben hier met geldige papieren aangekomen. Pas na- da* ik een nieuw Turks pas- p.' moest hebben, gaf de po litie geen verblijfsstempei meer. Sindsdien moet ik iedere maand naar de Vreemdelin gendienst om mijn verblijf met één maand te verlengen," stamelt ze via de tolk. „Ik wil een verblijfsvergunning, want daar heb ik recht op!." Onderwijzeres van de Pira mideschool Agnes Neslo bena drukt: „Mevrouw Tas leeft niet van de bijstand. Ze geniet een uitkering krachtens de rege ling Algemene; Weduwen en Wezenwet. Hierop heeft ze recht omdat haar man 12 jaar in Nederland heeft gewerkt en trouw zijn premie heeft be taald. Wanneer ze in Nederland had gewoond op het moment dat haar man werd vermoord, was er nu niets aan de hand geweest. Die paar weken ver schil dreigen de weduwe en haar kinderen ernstig te dupe ren. De kinderen kunnen in Turkije nooit meer wennen. Ze zijn volkomen vernederlandst, gaan hier op school en hebben hier hun vriendjes. Gelukkig is advocaat mr. J.H. Stam erg begaan met het lot van de fa milie Tas. Hij doet alles wat in zijn macht ligt om een uitwij zing te voorkomen." Advocaat Stam was gister middag niet voor commentaar bereikbaar. HOEK VAN HOLLAND Door samenwerking met de Stichting Muziekschool in 's Gravenzande kan de muziek school in Hoek van Holland in meer instrumenten les geven. In Hoek van Holland kan men terecht voor vlooi, piano, ac cordeon, klarinet, saxofoon, dwarsfluit en gitaar. Degenen die willen studeren op blokfluit, slagwerk, elektro nisch orgel, keyboard en hobo kunnen dat nu doen in 's Gra venzande voor hetzelfde tarief als in Hoek van Holland. Er word individueel en ln groepen les gegeven. Op vrijdag 19 juni organi seert de muziekschool in Hoek van Holland de jaarlijkse gro te ieerlingenavond in wijkge- bouw De Hoekstee. HOEK VAN HOLLAND De Hoekse deelgemeenteraad gaat donderdagavond zonder twijfel meer dan twintig men sen teleurstellen. Zij zullen af vallen bij de bqnoeming van de burgerleden in de vijf deel raadscommissie. De vijf com missies tellen naast de in middels al benoemde deelraad sleden allemaal ook nog vier burgerleden. Dat betekent dat twintig burgerleden be noemd moeten worden. Er hebben zich echter ruim veer tig liefhebbers aangemeld voor de diverse commissies. VLAARDINGEN Uit de showroom van een garagebe drijf aan de Dr. Wiardi Beck- mansingel in Vlaardingen zijn vijf autoradio/ cassetterecor ders ter waarde van 3917 gul den ontvreemd. De inbrekers haalden de apparatuur uit het magazijn, nadat zij een deur van het pand hadden openge broken. Uit een sportschool aan de Vlaardingse Energieweg is een' gouden armband ter waarde van 3325 gulden ontvreemd. De eigenaar was de'band tijdens het trainen verloren. Toen hij dit in de gaten kreeg, is hij gaan zoeken, maar tevergeefs.. De -politie, denkt, dat één van de andere sporters de. arm-' band heeft meegenomen. ROTTERDAM Een 23-ja- rige Rotterdammer is gisteren op de Guido Gazelleweg met zijn auto inreden op een groep je fietsende jongelui. De man had bij een stoplicht onenig heid gekregen met een andere automobilist. De fietsers be moeiden zich met de ruzie. Geen van de fietsers raakten gewoond. De wegpiraat werd aange houden in de ds. Jan Scharp- straat. Hij bleek geen rijbewijs te hebben. i ROTTERDAM Shell-Ne- derland is bereid om .mee te helpen aan het behoud van stichting De Broedplaats, een bedrljfsverzamelinstituut in Rotterdam dat startende on dernemers zakelijk begeleidt en zonodig tijdelijk onderdak biedt. Shell wil niet alleen geld beschikbaar stellen, maar wil ook meewerken aan het sa menstellen van een cursuspak ket voor starters. De multina tional is bereid een eigen ge bouw beschikbaar te stellen, waar jonge ondernemers een kans krijgen een eigen bedrijf je op te zetten. De heer A.A.J.M. van-Iersel (32) is nauw betrokken bij het Jeugdplan dat Shell sinds drie jaar uitvoert. De steun aan De Broedplaats kan daarvan een onderdeel gaan. vormen.. De Shell-hulp hangt ondermeer af van de gesprekken die de ge meente Rotterdam voert met De Broedplaats. Het bedrijfs-, verzamelinstituut krijgttot het einde van dit jaar nog sub sidie, die beschikbaar is ge steld door het ministerie van Sociale Zaken. Wat er daarna gebeurt met dit werkgelegen heidsproject is nog onzeker. De medewerkers van* de Broed plaats hebben onlangs in een nota aangegeven welke rol zij in de toekomst voor deze 'on- dememersschool' zien wegge legd. „Net als in Amsterdam bij het Bemet-gebouw is Shell be reid om ook in Rotterdam een ruimte ter beschikking te stel len, waar op een soortgelijke manier kan worden gewerkt als nu in De Broedplaats," ver telt Van Iersel. „Ook nieuw bouw sluiten wij niet uit, of het huren van een bruikbare ruim te die geschikt is voor dit doei. Shell wil zich er niet te gemak kelijk van afmaken door alleen maar werkgelegenheidsprojec ten te steunen met het uit schrijven van een cheque. We willen ook technische en zake lijke kennis ter beschikking stellen. Ik wil me nog niet uit laten over de hoogte van onze bijdrage, maar die zal zo groot zijn als noodzakelijk is." De Shell-woordvoerder bena drukt overigens dat de steun aan de Broedplaats niet op zich staat. „Landelijk ontwik kelt Shell activiteiten op het gebied van werkgelegenheid," gaat hij verder. „Aanvankelijk was die hulp gericht op groe pen jongeren tot 22 jaar. Maar onze aandacht is nu verlegd naar jongens en meisjes uit het lager beroepsonderwijs, de recente uitvallers, maar ook de jongeren die al jarenlang werkloos zijn. Die groepen zijn moeilijk te bereiken, maar in overleg met gemeentelijke in stellingen en de ministeries van Onderwijs en Sociale Za- 'ken willen wij daar toch mee doorgaan." De Broedplaats is een insti tuut dat ook wel wordt be schouwd als een Rotterdamse ondememcrsschool. Mensen tot 27 jaar met een uitkering kunnen daar hulp krijgen bij de opzet van een eigen bedrijf je. Daartoe kan een ruimte worden gehuurd en advies worden gevraagd op het ge bied van marketing, admini stratie, publiciteit en produkt- omschrljvlng. Inmiddels helpt De Broedplaats ook jonge on dernemers zonder uitkering, en starters die zich al zelfstan dig op een andere plaats heb ben gevestigd. Door MARJO PEPPELAAR. SCHIEDAM Twee Vlaardingse kunstenaars be zetten in galerie de Essentie aan de Korte Kerkstraat in Schiedam de laatste exposi tie voor het zomerreces. An nette Braad en Eric Huis man hebben in Vlaardingen inmiddels hun sporen wel verdiend. De eerste als tex- tielkunstenares, de tweede als sleradenmaker en eige naar van een sleradenwin- kei. Hoewel Annette Braad met naald en draad werkt wil ze aan haar textiel niet het wat tuttige predikaat wandkleed- jes verbinden. Ze noemt haar werken dan ook textiel ach ter glas, omdat ze als schil derijen keurig zijn Ingelijst en niet aan een bezemsteel hangen. De Vlaardingse ge bruikt in haar 'schilderijen' veel glanzende stoffen als satijn en voeringzijde, meestal ln vrolijke felle kleuren als paars en hard groen. Daarop appliceert zij groepen mensfiguren, die er soms heel clownesk uitzien. Vaak ook lijkt het alsof de groep zich wel in één ruimte bevindt, maar verder niets met eikaar te maken wil hebben. Door over de figuren stukken tule te appliceren bereikt Annette Braad nog een schilderachtig effect. Het doorschijnende tule geeft aan de onderliggende stoffen net een mooi kleurwaasje mee, zodat het lijkt alsof er over de stoffen Is heenge schilderd. Eric Hulsman vindt draag baarheid het belangrijkste criterium bij het ontwerpen en vervaardigen van zijn sie raden. In de Essentie toont hij de minder draagbare va rianten van zijn werk, kunst ige hals- en scbouderobjec- ten vervaardigd uit de meest uiteenlopende materialen als rubber, messing, hout en roestvrij staaldraad. De Vlaardingse sleradenmaker maakte deze objecten om te laten zien boever je met de door hem gebruikte materia len kan gaan. Dat deze sieraden wel mooi om te zien zijn, maar niet zo handig om te dragen realiseert de maker zich ook. Daarom toont hij in Schie dam ook prachtige kleine broches die wel heel bruik baar zijn. Vooral de veel ge bruikte combinatie van glas en zilver is heel mooi, zoals ln een broche dat de vorm van een kroontje heeft. Steeds hebben zijn sieraden een strakke, zuivere vormge ving. In zijn winkel ln de Rij kestraat ln Vlaardingen ver koopt Eric Hulsman nog meer oorbellen, broches en armbanden en ook werk van andere sieradenraakers uit heel Europa. Annette Braad met textiel achter glas en Eric Hulsman met sieraden tot en met 31 mei ln galerie de Essentie, Korte Kerkstraat 9, Schie dam. Geopend: don. van 10,0916.30 uur en van 19.0021.00 uur, vrij. van 10.0012,30 uur en zat. en zon. van 14.0016.30 uur. ROTTERDAM „De bouw van een klinisch revalidatiecen trum in Rotterdam kan wel eens worden uitgesteld." Deze vrees spreekt drs. J.A.M. Me lissen, voorzitter van de Stich ting Klinisch Revalidatiecen trum voor Volwassenen te Rot terdam en Omstreken uit. Aanvankelijk stond het revali datiecentrum (herstellingsoord) öp de prioriteitenlijst van de provincie Zuid-Holland voor 1990. Staatssecretaris Dees wil echter 600 miljoen gulden op medische voorzieningen bezui nigen. De bouw van het revali datiecentrum wordt daarom voorlopig uitgesteld. Daardoor blijft het Rijnmond gebied de enige regio in ons land zonder een klinisch revali datiecentrum. „De eerste reva lidatiecentra werden in de bos sen op de Veiuwe gebouwd. Ver van de randstad, waar de meeste mensen vandaan ko men. Ver van hun vertrouwde omgeving," verklaart professor Bangma, hoogleraar revalida- tiegeneeskunde aan de Eras mus Universiteit. „De mensen die moeten revali deren, worden daardoor van hun eigen omgeving geïso leerd. Dat is juist niet de be-* doeling. Revalideren is ook een psychologisch proces, leder jaar zijn er zo'n vierhonderd patiënten uit de Rijnmond die moeten revalideren. Daar is doorgaans drie maanden voor nodig. De dichtstbijzijnde reva lidatiecentra liggen in Heiiorna- re, bij Wijk aan Zee, en in (fr Leersum. Dat is te ver weg.' Omdat er in Nederland vol doende revalidatiebedden zijn, moeten de bestaande revalida tiecentra inkrimpen om plaats te maken voor de ongeveer^ honderd nieuwe bedden in Rotterdam. Met die inkrimping is nu ai een begin gemaakt. „Daarom is de kans groot dat er straks te weinig bedden zijn, want de bouw van het revalida tiecentrum in Rotterdam wordt alsmaar uitgesteld," is de vrees van professor Bangma.* Voor de bouw van het nieuwe" revalidatiecentrum is de stich-j ting inmiddels vijfduizend, vier kante meter terrein toegewe- zen, even nabij de kruising tus sen de Rochussenstraat en de 's Gravendijkwal. Het nog te**1 bouwen centrum zal 235 ar-"1?! beidsplaatsen opleveren. uu «K ROTTERDAM Klein en bij zonder dapper. Dat geldt dub bel en dwars voor Volkstuin vereniging Heijplaat. Drie ge dwongen verhuizingen en dronken zeelieden die gewas sen uit de grond trokken heb ben de volkstuinders er niet onder gekregen. Zaterdag vie ren zij hun 40-jarig jubileum. Het begrip "volkstuinieren' da teert op Heijplaat al uit de ja ren twintig, zo heeft voorzitter G. Wijntjes in de geschiedenis boeken opgezocht. „In deze periode was het volkstuinieren op Heijplaat een vorm van ko lonialisme. Men claimde toen een stuk grond en rigistreerde dat op het stadhuis bij de af deling Rentegevende Eigen dommen. Het stukje land, tot een omvang van 500 m2, kon voor veie doeleinden worden gebruikt. Men mocht aardap pelen, voederbieten en groen ten verbouwen. Zelfs kiein vee, zoals kippen, geiten en var kens mochten op het perceel rondlopen." Hij vertelt verden „Na enkele Jaren vond het gemeentebe stuur dat de Heijplaters zich wel erg veel vrijheid toeëigen- den. Rotterdam wist de direc tie van de Rotterdamsch Droogdok Maatschappij (RDM) te bewegen tot het ontginnen van een stuk grond voor de volkstuinders aan de Heijseka- de. Onder hevige protesten werden de volkstuinders ge dwongen te verkassen naar dit eerste complex."Pas in 1947 sloten de Heijplaters zich aan bij de Rotterdamse Bond en sindsdien bestaat de vereni ging officieel. Negen jaar later moesten de tuinders door hui zenbouw aan de Heijsekade opnieuw verkassen. Aan de Waalhavenweg groeide het complex uit tot de parel onder de kleinere complexen. Vandalisme is de schrik van de volkstuinders, ook die van He-' ijplaat. Wijntjes: „In vroeger ja ren waren het op ons complex vooral dronken zeelui die rui- ten vernielden en gewassen uit de grond trokken. Het ging om de bemanning van steeds het^ zelfde schip dat afmeerde b(p£ pier 7. De politie en onze leden hadden hun buik vol yan de vernielzucht en verborgen zicfi- tussen de stokbonen. Met ge zangen kondigden de varens-" gezellen rond middennacht hun komst aan, Verder dan het vernielen van één ruit kwamen ze niet. De schijnwerpers floep* ten aan en de politie rekende"'' hen in. De volgende dag ver-"- goedde de kapitein de totale'* i schade. Daarna zijn er geen l1rï mensen van het schip op ons" complex geweest." Economische belangen preva leerden in 1971 boven sociale'/ verworvenheden. Voor de VTV Heijplaat betekende dat op- nieuw verhuizen: nu naar het V' huidige terrein op de hoek varf, Rondolaan/Heliouwstraat. Nü(" 16 jaar later, pakken zich bo-'.~ ven de vereniging opnieuw 'f" donkere wolken samen. Voorzitter Wijntjes: „Om het rw zware verkeer op de Rondol-"» aan te ontlasten, wii de Dienst Havenbelangen een nieuwe weg aanleggen. De schade blijft waarschijnlijk beperkt tot" een herverkaveling van de 45' tuinen." 1 De volkstuinders komen, Indlerr het plan doorgaat, wel voor een schadevergoeding in aan* merking. „We hebben veie hoogtepun ten meegemaakt maar zijn ook. door diepe dalen gegaan," al-1 dus voorzitter G. WijntJes. ïOjn vereniging geeft zaterdag een j receptie in het wijkcentrum/ j aan de Victorieuxstraat 20. langsteilenden zijn welkom 11.00 tot 13.00 uur. i- f ROTTERDAM Toeren door de Rotterdamse haven kan dit jaar vanaf vandaag tot en met 16 september. Op woensdagen zijn er dan de traditionele ha venrondritten. De tocht, die begint vanaf het busstation aan het Zuidplein en het Centraal Station, gaat door het hele havengebied tot aan de kust. De bus is te her kennen aan da blauwe strea mer. Het maken van de havenrond- rit kost twaalf gulden. Kinderep tot tien jaar en houders vanJ bejaardenpassen krijgen twee" gulden korting, in die prijs is ook de lunch inbegrepen. - i De reizigers vertrekken omf kwart over negen vanaf het; J Zuidplein. Een kwartier later a vertrekt de bus vanaf het Cerf traal Station. Terugkomst in j Rotterdam om drie uur. tt kortaf De film Out of Africa draait op donderdag 21 mei In het Schuurkerkje te Maassluis. Op een koffieplantage in het Afri kaanse Kenya loopt het huwe lijk van de Deense schrijfster Karen Büxen op de klippen. Ze begint een verhouding met een ivoorjager, die na terugkeer In Denemarken eveneens mislukt. Aanvang 14 en 20.30 uur. Toe gang/5,-; Pas 65 2,50 (mid dag): 7,50; Pas 65 en CJP 6,-. Theater De Schuurkerk, Schuurhof 142, Maassluis. Tijdens zijn wekelijks lunch concert op het orgel van de Grote Kerk te Vlaardingen speelt Aad Zoutendijk donder dag werken van Erbach, Schei- demann, Lübeck, Buxtehude en J.SL Bach. Het concert duurt van 12.45 tot 13.15 uur. Toegang gratis. In verband met Hemelvaartsdag is er vol gende week donderdag geen lunchconcert. De finalepartijen om de Lfeb- rechts-Bokaal 1987 van biljart* vereniging De Kroon (Hoog-, f straat 21 te Vlaardingen) wor-< den op vrijdag 22 mei (aan-. vang 19 uur), zaterdag 23 meij (aanvang 13 uur) en zondagt24 mei (aanvang 11 uur) gespeeld. Aan de dertiende finale wordtj deelgenomen door acht blljar| ters. Drie staan op de reserve lijst. De heer en mevrouw Van Dijk* Mostert zijn vandaag 50 jaar getrouwd. Vanochtend kreeg het echtpaar bezoek van me- j vrouw A.G. van Es-Hamoen,- ere echtgenote van de burgemees ter, die het namens het ge- 5 meentebestuur kwam feücite-1 ren. De heer Van Dijk werd opj 2 apri! 1910 In Maassluis geba ren. Zijn echtgenote zag op 2i augustus 1912 in Naaldwijk het levenslicht. Zij traden in Maasé sluis in het huwelijk en wonen* daar sinds november 1968.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1