Enquête: Veel méér vrouwen willen werk Vloerisolatie Verto is in volle gang PERZISCHE TAPIJTEN nu met 25b>S0*%> HORTIN© Schelpen Weiss in Gemeentemuseum Verbouwing In bib Zeven Inwoners meer WnmmM Dekklngsfouten zljr SFC fataal Prachtige collectie Op al onze toch al scherp geprijsde tapijten öt en Sien éventjes terug Diefstallen opgelost neemt afscheid Hoekse politie krijgt zes extra mensen Werkloosheid lager iri Zuid-Holland Roeiboot gestolen Stadskrant over sociale wetten Telegram aan Kok Woudhoek Vereniging A/. ws wv h 'V; l?£ r.:y. - (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Is Vlaardingen dankzij het verkeerscirculatieplan veiliger geworden, nu het aantal aanrijdingen in 1986 is gedaald met 12,8 procent? „Ik zou het niet weten", zegt commissa ris A. Spel van politie. „Ik zou dat niet durven zeg gen. Loos alarm Het isolatiewerU heeft ook gevolgen voor de tuinen. (Foto Arie Wapenaar) Rubentplein 12 - Schiedam Tel. 010-4261975 Ir 1M De Duitse kunstenares Rosa Weiss transfor meert schelpen tot een soort - ruimteland schap: science-fiction achtige beelden, die sterk op de verbeelding werken. (Reproductie Arie Wapenaar) Podium Sursunn Corda Radio I Zilver Feestdagen Tandarts V 14? Sf.r -, HET VRIJE VOLK ftf" v sphiedam/vlaarcEngen VRIJDAG 22 ME11987 ri t v* _(Van een onzer verslaggevers) 4 VLAARDINGEN De leer lingen van basisschool Jena- plan aan de Kraanvogellaan ■kruipen op dinsdagochtend 26 mei In de huid van" hun groot ouders. Gekleed zoals in de tijd yan Ot en Sien gaan zij i»»»- school om een een paar uurtjes te proeven, hoe het in de tijd van hun grootouders op school toeging. i De schooldag begint op het schoolplein als de bel gaat en de meester of juf de kinderen rij voor rij naar binnen haalt. In de klas staan de kinderen naast de bank, totdat de mees ter of juf het sein geeft dat ze kunnen gaan zitten. De kinderen schrijven met kroontjespen. De kleuters gaan koper poetsen en ze leren strik ken1 op een veterplankje. De oudere kinderen krijgen klassi kaal 3chrijfles, ze gaan plaat snamen opdreunen en ze krij gen les aan de hand van de be kende schoolplaten van J.P. Thijsse. Ondeugende leerlin gen zullen kennismaken met de 'pechvogel', In de hoek moe; ten staan of strafregels moeten' schrijven. In de school Is een'tentoon stelling ingericht met materia len-uit het onderwijs van toen. Opa's en oma's zijn uitgeno digd om over hun schooltijd te komen vertellen. Ter afsluiting van het project, dat'op verzoek •{ran de kinderen zelf wordt ge daan, brengen de leerlingen een bezoek aan het onderwljs- useum Museon in Den Haag. VLAARDINGEN Met de aanhouding van vijf jongens in de leeftijd van 15 tot 21 jaar heeft de politie 17 bromfiets en 53 fietsdiefstallen in VI aar dingen opgelost De politie kwam de bende op spoor toen zij dagebroeders S, in gestolen personenauto aanhield. Deze wagen was de nacht tevoren in de Madoerastraat ontvreemd. De (brom) fietsdiefstallen von den sinds augustus 1986 plaats door geheel VI aar dingen. Vijf entwintig fietsen werden ont vreemd bij winkelcentrum De Loper. Van de buit ter waarde van 35.000 gulden is op twee fietsen na niets teruggevonden. 'r "fill l Wil ÖPfi> b.tO J ■- t f -i f SCHIEDAM.- Hans van der Vlist "t (40) ;,»radjunct'dlrecteur Gemeentewerken»-" - 'Schiedam, neemt op woensdag 27 mei af scheid. Hij verlaat de gemeen tedienst in verband met zijn verkiezing tot lid van het colle ge van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Nadat hij was afgestudeerd in de civiele techniek, richting verkeerskunde en bij de ver keersdienst Rotterdam had ge werkt, trad Van der Vlist in ja nuari 1973 in dienst van de ge meente Schiedam. Tijdens zijn dienstverband in Schiedam heeft hij onder meer meege werkt aan de doortrekking van tramlijn 1 naar Woudhoek, de stadsuitbreiding in Woudhoek- Noord en de aansluiting van de riolering op de rioolwaterzui veringsinstallatie De Groote Lucht in VI aardingen. HOEK VAN HOLLAND De Hoekse politie krijgt er zes vaste mensen bij. Deelraads- - voorzitter dr.ir. P. de Lindt vertelde dat donderdagavond op de vergadering van de deel- gemeenteraad. Op dit moment is de sterkte van de Hoekse po litie zes ploegen van drie men sen en daarboven een recher cheur, twee brigadiers en een adjudant. De in totaal 22 man sterke politiemacht groeit na de uitbreiding naar 28 en vol gens De Lindt is dat het aantal om de politie In de Hoek voltal- lig-'te maken. Bovendien krijgt de politie vanaf Hemelvaarts dag gedurende de weekeinden ondersteuning van twee men sen van de bereden brigade en bovendien kan er op drukke dagen ook nog een beroep wor den gedaan op agenten van de 7 motorbrigade. DEN HAAG De werkloos heid In de provincie Zuid-Hol- f land is in april met 2,2 percent .afgenomen waardoor 3200 per sonen minder werkloos zijn. Vorig jaar daalde de werkloos heid Jn dezelfde maand met 1,6 percent. f .VLAARDINGEN Uit een singel bij het .Kruidenpad in 4,Vlaaröingen-Holy is een blau we aluminium roeiboot- ter waarde van 3500 gulden ont- t r vréémd. De boot werd door een bedrijf gebruikt bij het uitbag- s geren'van.de singels' in Holy. i 'j TV"/ iljZf Vj-tf ,V laardingen veiliger? Ik zou t niet weten Dat getal heeft betrekking op het aantal aanrijdingen, dat gemeld wordt. Maar je ziet, dat mensen tegenwoordig veel gemakkelijker bij een aanrij ding een schadeformulier uit wisselen zonder de politie erbij te halen. Misschien zou dat een verklaring kunnen zijn, met al le relativerende vraagtekens erbij." Ook hoofdinspecteur G.J.M. Bierling houdt de nodige sla gen om de arm bij het gedaal de aantal aanrijdingen (van 2885 in 1985 naar 2564 in 1986). „Volgend jaar kunnen we weer op het oude niveau zijn terug gekeerd", zegt hij. Bierling en Spel deden deze uitspraken gisteren op een persconferen tie, waarop het jaarverslag 1986 van de gemeentepolitie Vlaardingen werd gepresen teerd. In het verslag noemt Spel nodeloze alarmeringen 'een ware plaag voor ons korps'. Dit aantal steeg van 300 in 1983 naar 737 in 1986.*:,En die ont wikkeling zet zich door", aldus Spel. „Wij vinden dat erg ver velend, want het gevaar be staat dat het politiepersoneel bij een alarm gaat denken: 't zal wel weer een nodeloos alarm zijn." De Vlaardingse politie denkt er evenwel niet aan om zo-' als elders In het land gesugge reerd is niet meer uit te ruk- Commissaris A. Spél van politie (links) en brigadier L. Sluij- ter vinden het sterk gestegen aantal nodeloze alarmeringen 'een ware plaag'. (Foto Arie Wapenaar) ken naar bedrijven en instel lingen, die regelmatig loos alarm geven. Evenmin vindt de Vlaardingse commissaris het een goed idee'om de kosten van uitruk in rekening te gaan brengen. Hij ziet meer heil in een goed overleg met de desbe treffende bedrijven. „Wanneer wij merken, dat het aantal nodeloze alarmerin gen bij bepaalde bedrijven of Instellingen toeneemt, sturen wij een brief', zegt Spel. Hij vraagt zich af of de oorzaak wellicht gezocht moet worden in het toenemend aantal alarminstallaties. Brigadier L. Sluijter van het bureau Voor lichting en voorkoming mis drijven: „Daar hebben wij geen sVfn SCHIEDAM Veel vrouwen willen (weer) gaan werken of een opleiding volgen. Dit blijkt uit een en quête van de werkgroep Vrouw en Arbeid en het Ge westelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord te Schiedam. Een groot deel van de vrouwen voelt zich belemmerd in het zoeken naar een baan door de hoge eisen die de werkgevers stellen en het gebrek aan kin deropvang, aldus de enquête. Ook blijken veel vrouwen grote behoefte te hebben aan voorlichting en informa tie. De werkgroep Vrouw en Arbeid is daarom van plan bijeenkomsten en cursussen te gaan organiseren. Na de vakantie begint een sollicitatietraining. Met een aantal geënquêteerde vrouwen is al persoonlijk ge praat, waarbij dieper op him wensen is ingegaan. (Van een onzer verslaggeefsters) MAASSLUIS De vloeriso latie van veertig eengezinshui zen in de Vertowijk is in volle gang. In de kruipruimten ■wordt de onderkant van de be tonnen vloer met polyuret- haanschuim bespoten. Deze klus gaat uiteraard niet onge merkt aan de bewoners voor bij, want het isolatiewerk heeft ook gevolgen voor de tuinen. Er is extra ventilatie onder de vloer nodig om de gassen, dié bij het,spuiten vrijkomen, te laten verdwijnen. Daarom zijn gaten." gegraven aan de voor- en achterkant; van de huizen. Sommige bewoners hebben ook last van irritatie aan de lucht wegen tijdens de werkzaamhe den. Volgens deskundigen is dezeisolatiemethode niet schadelijk yoor de gezondheid. De 'Verto wij kbe woner s raken dóór de'vloerisolatie voorgoed verlost van de vochtproblemen in'hun huizen. Veel bewoners van de ruim 270 gemeentelijke huurwoningen in de wijk, kam pen al jaren met een onbe haaglijk hoge vochtigheids graad in hun woonkamer. Oor zaak van deze vochtproblemen is "dat de kruipruimten onder de vloeren steeds onder water staan. Dit water kon niet over al worden weggepompt, omdat de grond onder een aantal hui zen ernstig is vervuild. Nu precies vaststaat onder welke huizen de grond is ver ontreinigd, kan het vochtpro- bleem van de huizen op 'scho ne' grond wel worden aange pakt Het Gemeentelijk, Wo ning Bedrijf heeft nu'ongeveer! de helft van alle Vertöhüuriiuf;' zen laten isoleren:De''meeste' bewoners zijn zeer te spreken over de resultaten. Niet alleen de overmatige vochtigheid blijkt verdwenen, maar de gel- soleerde vloer levert ook .war me voeten op. Na "dé "schoon-' maak van devervuilde grond; onder de resterende Vertohui-'1 zen, zal ook daar isolatlematë-'" riaal worden aangebracht. zicht op, maar Ik vermoed van wel." In tegenstelling tot voor gaande jaren is de commissa ris tevreden over de perso neelsbezetting. Vorig jaar schommelde het aantal vaca tures tussen de 13 en 15. Spel: „Negen maanden geleden za ten we over dit onderwerp heel zorgelijk te praten, maar we zijn nu in een wat rustiger vaarwater terecht gekomen. We hebben dertien mensen op school zitten. Dat betekent, dat onze wervingsinspanningen wat succes hebben gehad. De ervaring heeft geleerd, dat wij ons met de werving op de re gio moeten richten." Op het gebied van de bestrij ding van winkeldiefstallen pleit Spel voor een betere re gistratie. Dit aantal steeg van 185 in 1985 naar 208 in 1886, Eerder deze week luidde direc teur J. Anderson van drogiste rijketen Ceney de noodklok. Hij kondigde aan, dat zijn win kels terug zullen gaan naar de toonbank. Spel vindt: „Als me vrouw Jansen uit Groningen in Vlaardingen wordt aangehou den, moeten wij vrij snel kun nen zien hoe vaak en wat zij eerder heeft gestolen. Dat zou al een hele verbetering zijn. Maar de politie kan dit pro bleem niet alleen oplossen. Eén van de mogelijkheden is een goed overleg tussen politie en de bedrijven. Wij proberen het op een aanvaardbaar ni veau te beheersen. Maar 't is nu een beetje uit de hand gelo pen." Met belangstelling wacht de commissaris de resultaten van een proef in Leiden af, waarbij winkeldieven volgens 'de lik- op-stuk-methode' de mogelijk-, heeft hij bij .voorbaat, al zijn twijfels. „Ik wijs de snelrecht benadering niet af', zegt hij. „Maar de uitvoering betekent weer een verzwaring van het .politiewerk .omcjatwlj, e™ jdeelrrvan de; i ngstaaS ioyernehien.'VlIn',',Vde tweede plaats is er een categorie win keldieven, die helemaal niet In staat Is de boete te betalen." Door MARJO PEPPELAAR MAASSLUIS Een oude kinderfascinatie: schelpjes oprapen op het strand en wegdromen bij het veel kleurige parelmoer aan de binnenkant ervan. Rose Weiss, een van oorsprong Duitse kunstenares, heeft deze bezigheid nieuw leven ingeblazen. In het Gemeen temuseum aan de Zuiddljk in Maasluis exposeert zij foto's die zij met een be hulp van een speciale tech niek van schelpen maakte. Het zijn macro-opnamen waarhij de afbeelding zo danig vergroot is, dat het oorspronkelijke object niet meer terug te herkennen is. Wat er van de schelpen op de foto's overblijft is een soort ruimtelandschap. Het zijn science-fictionachtige beelden die sterk op de ver beelding werken. Rose Weiss trekt daarbij de ori ginaliteit van het kunste naarschap blijkbaar enigs zins In twijfel. Want in een bijgevoegd informatie blaadje stelt zij dat de mens niets zelf kan beden ken wat niet al in aanleg in het omniversum aanwezig is. Hoe intrigerend ze ook zijn, na enige tijd gaan de ze foto's toch wat vervelen. Het rijn technische hoog standjes, maar ook maan landschappen blijven niet v.v <s V i - *1 MTS» eeuwig boelen. Veel inte ressanter zijn drie andere foto's die ook op de tentoon stelling in het Gemeente museum te zien zijn. Dit zijn minder sterk uitver grootte opnamen van een glazen beeld in Den Haag. Hier lijkt de kunstenares de afbeelding veel meer gemanipuleerd te hebben dan op de schelpenfoto's. Door de hoek van waaruit het object gefotografeerd is en de belichting onstaan fo to's waarin gespeeld wordt met kleur en lijnenspel. De compositie krijgt zodoende een meer persoonlijk ka rakter dan op de schelpen foto's. En daarin schuilt de originaliteit van de kunste naar, waar zijn bedenksel in het omniversum ook al aanwezig is. Rose Weiss met foto's, tot en met 8 juni in het Ge meentemuseum, Zuiddljk 16, Maassluis. Geopend: dün. tm. zon. van 14.00 17.00 uur. Gesloten op 28 en 29 mei en 7 juni. Ir 12^3 I <jf "ri MAASSLUIS De mei-edi tie van de Maassluise stads krant Is praktisch geheel ge wijd aan de sociale wet- en re gelgeving. De oplage van de krant, een uitgave van het ge meentebestuur die huis-aan- huls wordt verspreid, is groter dan gebruikelijk. Exemplaren zullen ook worden neergelegd bij de gemeentelijke diensten en bedrijven, in ontmoeting scentrum Koningshof, openba re bibliotheek, de dienstencen tra De Vloot en De Vliet en de stichting Samenlevingsopbouw Maassluis. Met het verschij nen van de themakrant wordt gevolg gegeven aan een wens van de Maassluise gemeente raad, geuit tijdens de begro tingsbehandeling in 1987. SCHIEDAM De FNV- werkgroep uitkeringsgerech tigden Schiedam spreekt in een telegram aan PvdA-frac- tievoorzltter Wlm Kok haar verontrusting uit over de uit spraken van de fractieleden Kombrink en Den Uyl in de Rooie Haan. Volgens de werk groep is wat zij hebben gezegd over het loslaten van de koppe ling minimumloon en mini mumuitkering 'fundamenteel In strijd" met de eigen partij lijn. De werkgroep eist, dat de PvdA-fractle 'onvoorwaarde lijk* aan deze koppeling vast houdt kortaf Op zaterdag 23 mei sluit de Schiedamse voetbalvereniging DRZ het seizoen af met een kinderfeest in café Podium (Lange Haven 28, Schiedam). Opgetreden wordt door clown, goochelaar en buikspreker Jo jo en door clown Woeple. Toe gang gratis. Aanvang 13 uur. Op zaterdag 24 mei voor de tweede keer binnen twee maanden gitaarrock door de groep Alexander uit de Ver enigde Staten. Bezetting: Patty Hagewood (gitaar en zang), Tim Brashear (keyboards), De- ak Ferrell (drums), Barry Bei- hoff (bas) en Alexander (gitaar en zang). Aanvang 22 uur. Toe gang 3 gulden. Tenslotte op zondag 25 'mei een jamsession met de groep Blijdorp. Gast van de week (onder voorbehoud) is Ger van Voorden (saxofoon), bekend van Kiem en Jules Deelder. Toegang gratis. Aanvang 21.30 uur. De christelijke harmonie ver eniging Sursum Corda viert haar 85-Jarig bestaan met een feestelijk concert op zaterdag 1 23 mei In de Grote Kerk te Vlaardingen. Medewerking wordt verleend door het Vlaar- dings Mannenkoor Orpheus onder leiding van Frans Gort. Het programma bestaat uit klassieke en hedendaagse werv ken, afwisselend gebracht door Sursum Corda, dat ondei lei ding staat van Andrê Glotzbach, Orpheus en beide koren. Aanvang 20 uur. Toe gang/S,-. Kaarten verkrijg baar bij de WV en zaterdag vanaf 19 uur aan de kerk. Tus sen 19 en 19.45 uur bestaat gelegenheid om het jubileren de bestuur te feliciteren. Sinds kort is Radio I in Maas sluis ook te ontvangen op de FM-frequentie 93,6 Mhz. Op deze golflengte wordt de uit zending tweemaal per dag (van 7.15 tot 8 en van 12.05 tot 13 uur) onderbroken door een uit zending van de Regionale Ra dio West. Radio I blijft te ont vangen via de huidige FM-fre quentie 91,10 Mhz. De heer Cornelis van Houte (56). chef garage bij Vink Co BV te Schiedam, heeft de ere medaille, verbonden aan de 'Orde van Oranje Nassau, in zil ver ontvangen. Hij kreeg de onderscheiding ter gelegen- heid van zijn 40-jarlg jubileum. Burgemeester drs. R. Scheeres van Schiedam heeft de medail le vandaag opgespeld tijdens een bijeenkomst In de show room aan de Westerkade. Bewonersvereniging Woud hoek te Schiedam belegt op 26 mei een avond over de huur- vaststelling In de wijk. Direc teur Verdoes van Gemeentelijk Wonlngbeheer en de heer Van Tilborg van de Woningbouw vereniging zullen dit onderwerp toelichten. Aanvang 20 uur in De Ark, Hargptein 101, Schie dam. Op donderdag 28 me! (Hemel vaartsdag) en maandag 8 juni (Tweede Pinksterdag) blijven de Openbare Nutsbedrijven In Schiedam permanent bereik baar voor het doorgeven van storingen in de levering van energie, Cai-signalen en drink water. De hulsvuildlenst van 28 mei verschuift naar maandag 1 juni en de hulsvuildlenst van, maandag 8 juni gaat naar don-, derdag 11 juni. De Haven- dienst werkt op donderdag 28 mei en zondag 7 juni niet. Maandag 8 juni geldt als een zondag. De contactcommissie Delfland- seweg te Schiedam is omgezet in een vereniging. Het dagelijks bestuur bestaat uit mevrouw H.J. Schaeffer-Dries (voorzit ter), de heer J, Krabbendam (secretaris) en de heer W.A. Plomp (penningmeester). Niet tandarts A.J. Tijssen heeft op Hemelvaartdag in Schiedam dienst, zoals eerder aangekon digd, maar tandarts Engelkes, Burg. Knappertiaan 78, tel. 4267880. Van onze verslaggever i n-h PERRY MENEXIS j ~v sh a <v r j RIJNSBURG SFC Is giste ren in de kwartfinales in de strijd om de KNVB-beker ge strand op Rljnsburgse Boys. Vier dekklngsfouten waren de inleiding voor de Rijnsburgse treffers. De Schiedammers ver loren de ontmoeting tegen de zaterdag eersteklasser met 4 1. De blauw-witte brigade van trainer Martin Schaap begon gehavend aan het treffen met de nummer vier uit de eerste klasse A. Wegens een ontste king aan de lymfeklieren moest linksachter Rob van Leeuwen gisteren verstek laten gaan. Daardoor misten de Schiedam mers hun belangrijkste pion In de ploeg. Desondanks lieten.de pupillen van Martin Schaap zich zeker niet In een hoekje drukken. Sterker nog, nadat zij de bin nen tien minuten opgelopen achterstand ongedaan moes ten maken, hebben zij het de Rijnsburgers knap lastig ge maakt. .Vooral aan André Oos terwaal, met 26 competitie treffers topscorer in de Water wegregio, hadden de Rljns burgse verdedigers hun han den vol. Enkele minuten voor de pauze haalde Adrie de Wiel uit wanhoop de doorgebroken Waterweg-topscorer binnen het zestienmetergebied neer. Edwin Bleiksloot schoot de bal uit de daar uit voortvloeiende strafschop tegen de paal. Even na de rust was het op nieuw het houtwerk dat de Schiedammers van een doel punt afhield. Na wederom de Rijnsburgse defensie het nakij ken te hebben gegeven plaats te André Oosterwaal de bal te gen de lat. „Voor hetzelfde geld hadden wij dan met 1—2 voorge staan," zei Martin Schaap na afloop. „En dan krijg je een heel andere wedstrijd. Dan had Rijnsburg wel risico's moeten nemen en hadden wij daarvan kunnen profiteren." Weer te ruggekeerd tot de-realiteit ver- volgde'de .Schiedamse oefen- meesten „Doordat wij al snel op achterètand werden gezet moesten wij dus risico's ne men. Je kunt natuurlijk ook proberen om te voorkomen dat die gasten nog meer doelpun ten scoren, maar daar schiet je- nlets mee op." Aan de andere kant kregen do Rijnsburgse Boys ook een aan tal scoringskansen. Zij zagen echter telkens doelman Jan van Eijsden, die nog iets goed te maken had, hun pad door kruisen. De Schiedamse sluit post had immers de 1—0 ach terstand op zijn geweten. Eerst trapte hij in de negende minuut de bal slecht uit. Daaruit ont stond een Rijnsburgse aanval, die door Henny Koet koppend werd afgerond, nadat Jan van Eijsden de bal door zijn vingers had laten glippen. Zoals eerder gezegd, lieten de Schiedammers zich door deze tegenslag niet van de wijs brengen. Zij gaven de Rijns- burgse Boys zeifszeer goed'0**» partij. Totdat Hans Zwaan, pre-" cies halverwege de tweede helft, via een lob Jan van Eijs den verschalkte, 2—0. Toen diezelfde Hans Zwaan binnen twee minuten voor 3—0 aante kende ieken de Schiedammers rijp voor de slachtbank. Toch was het André Oosterwaal die een kwartier vor het einde weer eens zijn doeipuntje mee pikte. Voordat al wat Rijnsburg was besefte wat er aan de hand was, had de trefzekere spits de bal langs Ruud Spie- rings (ex-PPSC) geplaatst, 3—1. Enkele minuten eerder was het diezelfde André Oos terwaal die, via het been van een Rijnsburgse verdediger, het zijnet trof. Kort na het SFC-doelpunt be paalde Martin Toet na mistas ten van Simon Poort de eind stand op 4—1. „Fouten die wij anders nooit maken, hebben ons de das omgedaan," aldus Martin Schaap. SCHIEDAM Het filiaal Noord (Blauwe Brug) van de gemeenschappelijke openbare bibliotheek In Schiedam ligt de komende maanden overhoop. Voor een bedrag van 50.000 gulden wordt meubilair ge kocht, er komt een duidelijke bewegwijzering en de indeling' wordt anders. Deze week is. r, begonnen met de verhuizing van de fonotheek van de bega ne grond naar de eerste ver dieping, waar voorheen de lees- en studiezaal was onder gebracht. MAASSLUIS Het aantal in woners van Maassluis is in de maand apri! met 7 toegenomen tot 32.842. Er werden die maand 24 baby's geboren (16 jongens en 8 meisjes) en 13 personen overleden, in Maas sluis vestigden zich 84 perso nen en 88 Maassluizers ver trokken naar elders. Bij verhui zingen binnen de gemeente waren 198 personen betrok ken. Tegen 5 huwelijken ston den 4 echtscheidingen. Op 1 januari van dit jaar telde Maas sluis 32.890 inwoners, 48 meer dan op 1 mei.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 2