vlaardingen. schiedam Maassluise fracties in hun nopjes met verlangliistie Avondfietsvierdaagse gaat massaal van start Hollandiaan-dames grijpen naast titel Hongaarse muziek in Sehuurkerktheater Pessimisme met humor in galerie van ziekenhuis doen het nog best Dubbel diamanten huwelijksfeest Kortaf sSSï rwVrWs Korfballers hard toe aan vakantie Geen interesse voor kamp kinderweek D66 MAASSLUIS De actiegroep Behoud Li ckebaert begint zich steeds meer sympathi santen te verwerven. Naast de 9000 handteke ningen van Maasslui- zers, Vlaardingers en anderen die tegen de aanleg van de Blanken bergtunnel zijn gekant, heeft de actiegroep sinds vrijdag ook een sponsor. mm» Duidelijke taal over de Blankenburgtunnel langs de Zuidbuurt, het landelijke weggetje door de polders tus sen Vlaardingen en Maassluis (Foto Arie Wapenaar) Soelaas v 1?-"^' -- 1 - Tweemaal diamant in Vlaardingen: de heer en mevrouw Tuijtel-Keu- senkamp... ...en de heer en mevrouw Van der Hoe ven-Den En gelsman. (Fo to's Arie Wa-, penaar) Tentoonstelling Kampioenschap Vijftig jaar Kunst Volleybal Zuidwesterloop Geridderd informatie Marktdag ry: ,<;w HET VRIJE VOLK DINSDAG 2 JUNI 1987 MAASSLUIS „Als ge- Holy Ziekenhuis WApHaVI I Va*»...ltll.Ui J_4 I MAASSLUIS „Als ge meenteraad zijn we creatief bezig geweest en dat heeft er jaren aan ontbroken." Dit op gewekte en tevreden com mentaar van D66-raadslid J. Storm weerspiegelt de me ning van alle Maassluise fractievoorzitters. Alle zes zijn ze in hun nopjes met het gezamenlijk opgestelde ver langlijstje en de bijbehoren de financiële vertaling, dat. ze aan het college van burge meester en wethouders heb ben aangeboden. Hoe eerder hun wensen onder meer. extra* geld voor de bibliotheek, lagere rente voor "de Gemeentelijke Kre diet Bank, geld voor de taxi bus naar het Vlaardingse Holy Ziekenhuis worden uitgevoerd, hoe liever het ze Is. In de gemeenteraadsver gadering van vanavond zul len de fractievoorzitters hier dan ook allen voor pleiten, al liggen de accenten per partij verschillend. Het heelt de fracties het nodige huiswerk en vergade ren gekost om de 140.000 gul den, die volgens de begroting voor 'nieuw beleid' aanwezig was, eensgezind te verdelen. Maar de wethouders hebben keurig alles op een presen teerblaadje gekregen: zij kunnen nu voor de uitvoering gaan zorgen. „De kosten van de Holy- tax willen wij halveren van elf gulden naar 5,50 per rit. Natuurlijk geldt dat alleen voor mensen die zelf geen auto hebben en de volle prijs niet kunnen opbrengen," zegt PvdA-fractlevoorzitter K, Punt. Ook de lagere rente voor de GKB is een allang gekoesterde PvdA-wens. Punt: „De rente van deze bank is nu hoger dan de commerciële banken. Dat kan nooit de bedoeling zijn. We willen zelfs wel verder gaan, we zouden de mensen het liefst de gang naar de So-, clale Dienst besparen." CDA-voorzitter L. Speel zwaait het college lof toe, omdat de raad nu de vrijheid had zelf prioriteiten te stel len. Niet alle CDA-ideeën zijn door de meerderheid goedgekeurd, maar daar kan Speel niet mee zitten. Hij is erg tevreden met bijvoor beeld de 3.000 gulden die zijn uitgetrokken voor de ram penbestrijding. Zijn collega J. Scheerstra (VVD) zet slechts vraagte kens bij de 25.000 gulden voor Orion en andere ontwik kelingshulp. Hij vindt dat soort zaken niet thuishoren in de gemeentepolitiek. Erg tevreden is hij met het plan een nieuwe 'zware* kracht ln te huren voor de gemeente lijke afdeling Personeel en Organisatie. „Nu de wethouder heeft ge zegd geen gebruik te willen maken van externe deskun digen, moeten we zelf. Ie mand in huis halen die het ambtelijk apparaat door licht. Er moeten verschuivin gen gaan plaatsvinden. - Maiassluis. is niet langer een groeigemeënte," zegt Scheer stra. PPR/PSP-raadslld E. Dod- dema is voor het eerst blij ven meepraten bij het beslo ten overleg van de fractie voorzitters. In het verleden haakte ze bij dergelijke gele genheden af, omdat de open baarheid haar fractie na aan het hart ligt. „Ik heb nu mee gedaan omdat ik er anders niet bij kan zitten, .maar ik vind de procedure erg vreemd. Ik hou niet van dit soort beslotenheid," ver klaart zij. MAASSLUIS Maassluis heeft de korfbalcompetitie af gesloten met een 8- 5 zege op Jodan Boys. Het was duidelijk te merken, dat er geen belar- gen meer op het spel stonden. Beide teams traden met inval lers aan en schuwden de aan val niet. Halverwege stond het al met 4—-2 voor. De marge werd la ter uitgebreid tot 7—2. Hoewel Jodan Boys terugkwam tot 85, wankelde Maassluis geen moment. Maassluis, dat in Mo nique van Hemert (twee tref fers) z'n topscoorster had, ein digde door dit resultaat op de tweede plaats. VlaardingenDe Overkan- ters (79) was eveneens een plichtmatig duel, waarin de matheid hoogtij vierde. SCHIEDAM Massaal zijn gisteravond rond half zeven honderden fietsers vanaf de Wielerbaan Schiedam vertrok ken voor de tiende editie van de Schiedamse avondfietsvier- daagse. Wethouder L. Hafkmap (Sport en Recreatie) 'schoot' de sportievelingen en natuurliefhebbers weg. Het organiserende Wielerco- mité Schiedam, onder auspi ciën van de Bondsspaarbank Schiedam Vlaardingen en met medewerking van de fietstour club Rijnmond, heeft zich dit jaar kosten nog moeite ge spaard om er een waar festijn van te maken. Medewerkers ■Van de Schiedamse afdeling dan het Rode Kruis en de Mo tortourclub Schiedam verlenen kosteloos medewerking aan het fietsfeest. Alle deelnemers aan de jubi- leumvierdaagse kregen op de eerste fletsavond een een heup tasje cadeau. Op de laatste avond krijgen iedere deelne mers een herinnering. De rij- wielers wordt op de fietsdagen tot en met donderdag aan staande gratis live muziek en diverse fietsdemonstraties voorgeschoteld.. De grote stimulator achter de Schiedamse fietsvierdaag se, H. de Ruiter, wordt op de laatste avond gehuldigd om 20.30 uur op het terrein van de Wielerbaan- De Vlaardingse Holzhacker Bühbe Band onder steunt het feest met muziek. De afstand van 100 kilometer zal de 'peddaalridders' deze week voeren langs de mooiste plekjes in het Rijnmondgebied. Op speciaal verzoek is de route door het Vlaardingse Li- ckebaertoeverbos en de Zuid- buurt van Vlaardingen naar Maassluis dit jaar wéér in de routes opegnomen. Ook de Parkentocht op de finale avond langs het park Spaland, het Beatrixpark, de Maasbou levard, de Vijfsluizen en het sportpark Harga, is gehand- haafd. Gisteravond reden de fiet sers via de Zuidbuurt naar Maassluis. Zij kwamen door het oever bos Lickebaert weer terug in Schiedam. Vanavond leidt de route derijwielliefheb- bers via Schipluiden naar Delft en door de Kandelaarpol der weer terug. Op de derde avond is de af te leggen af stand het langst. De 27 kilome terlange tocht voert de deelne mers naar het vliegveld Zes tienhoven en retour. De laatste avond is bestemd voor de Par kentocht. De start vindt iedere avond plaats tussen 18.30 en 19.00 uur vanaf het Wielerbaancomplex aan de Schiedamse Olpympia- weg, sportpark Harga. j'i f-' •3,VtA^DmGËN r'De da mes'! van Hollandlaan hebben met 167 de handbaltitel aan het.' Rotterdamse Snelwiek moeten", laten "in een beslis singswedstrijd op het Tediro- terrein in,Hoogvliet. Hollandi- aan kon niet in haar spei ko men en had in korte tijd een 20 achterstand, vooral door dat er te weinig scbotkraeht in de aanvallen stak. Alleen Miranda Ouborg kon nogal eens voor verwarring in de Rotterdamse gelederen zor gen, maar de beide Snelwiek- doelverdedigsters bleken bij- zonder betrouwbaar. Na een -303 ruststand schakelde Hol- •"landiaan over op een 42 ver dediging, maar de'opzet van 'trainer Wil op het Ende slaag de niet. Wel kwam er iets meer stootkracht in de aanval, maar deze was niet voldoende om dén nederlaag te ontgaan. K". Na afloop bleek trainer Wil óp het Ende best tevreden over ~'de verrichtingen van zijn ""team.' „Na één jaar beslag leg- "gen op een gedeelde eerste plaats is hoopgevend," sprak hij. „En als we daarnaast zien, dat dames 2 en 4 kampioen zijn geworden, dames 3 de kans nog heeft middels een be slissingswedstrijd en de da mes-junioren in de zaal kampi oen zijn geworden, dan kan voor mij dit seizoen ,niet meer stuk." In de eerste klasse van de veldcompetitie hebben de da mes van DWS zich kweten të handhaven, door in de. beslis singscompetitie ODIS met 2611 te kloppen. De dames van UVG zullen volgend sei zoen vanuit de afdeling Rotter dam moeten gaan opereren, nu het tegen het Haagse Hermes een 1210 nederlaag kreeg te verwerken, waardoor de de gradatie een feit was gewor- de:_ De heren van WIK hebben het tijdens de nationale kampi oenschappen veldhandbal niet verder gebracht dan een derde plaats. In de eerste wedstrijd tegen NOAV, dat tenslotte de nationale titel zou veroveren, bleef WIK in de eerste helft -goed staande tot een 32 rust stand, maar nadat NOAV was uitgelopen naar 62 was het hek van de dam en verloor WIK met 106. Goed gelijk op ging het tegen De BUnkert en had WIK wat meer succes met haar tweede lijnschoten gehad, dan was het niet bij een 84 ruststand gebleven. Na rust kwam BUnkert middels break-outs gevaarlijk opzetten en won met 158. Tegen Stormvogels bleef de score van WIK voor rust be perkt tot 4—5. maar in de tweede periode kwam vooral René Ham in zijn element en won WIK met 714. Doelman Johan van Vessem was in alle wedstrijden de sterkste en de meest constante speler van WIK. I^vK j MAASSLUIS Begin deze week waren ze te zien en te horen in De Doelen ih Rot terdam. Morgenavond, woensdag 3 juni, staan ze op het podium van het Sehuur kerktheater in Maassluis: de vijf leden van de Hongaarse muzikale formatie Kalaka. Zij vertolken originele en poëtische volksliedjes en brengen een. bezoek aan Ne derland ln het'kader van de manifestatie "Hongarije in Nederland'. Kalaka bestaat uit Daniël Gryllus, Peter Hu- "zella, Gabor Becze,Balzs Radvanyi en Csaba Szyjarto. Zij bespelen .tal van voor ons onbekende instrumenten, .waarmee zij geheel in over eenstemming met de oude Hongaarse, tradities muziek 'makpn.-. Kalaka was in 1982 voor het eerst.In Nederland, waar ze'met veel, succes een muzikaal programma voor 'zowel kinderen als volwasse- ,'nen bracht. Een jaar later -keerde1 het gezelschap op nieuw naar Nederland terug voor een uitgebreide toeraee vil»' '■vKi 7 langs zowel grote ais kleine theaters. Door deze concer ten kreeg Kalaka contact met de organisatie van Poë zie Hardop, waardoor de band met Nederland nog meer verstevigde en die er nu toe heeft geleld, dat ook dit jaar Nederland op de agenda van Kalaka kwam te staan. De Werkgroep Thea ter van het Schuurkerkje prijst zich erg gelukkig, dat zij Kalaka heeft weten te strikken voor een optreden in het mini-theater aan de Schuurhof. "Het Hongaarse vijftal wordt 'eerder op de dag van het optreden ont vangen door burgemeester Van Es, waarna zij geza menlijk een tochtje door Maassluis maken. Het con: cert van Kalaka In het Schuurkerkje begint om 20.15 uur. Een kaartje voor dit .avondje Hongarije kost 7,50 >gulden en voor 65-plus- sers en houders van een CJP 6 gulden. Het theater is een half uur voor de aanvang geopend. «ir'Vy-i Handtekeningen tegen Blankenburgtunnel Siem Verkade, eigenaar van kaasen wijnwinkels in Vlaardingen en Maassluis, heeft de actievoerders verblijd met T-shirts waarop de naam van de actiegroep prijkt. Ver kade woont in Maasland en draagt het milieu al jaren" een warm hart toe. Hij zegt: „Ik'"sta ook dage lijks in de file bij de Benelux- tunnel, dat isheel ellendig, maar om dat probleem op deze manier op te lossen getuigt van weinig creativiteit In het algemeen doe lk helemaal niet aan sponsoring, maar als het om zo'n uniek doel gaat als het behoud van het Lickebaert-ge- bied wil ik graag meedoen. Ais we dat allemaal zouden laten blijken, komt er misschien een andere oplossing uit de 'bus. Met deze T-shirts kunnen, de actiegroepsleden laten zien wat ze doen." De actievoerders hebben in tussen bijna 9000 handtekenin gen ingezameld van tegenstan ders van het Blankenburgtra cé. Als het streefaantal van 10.000 handtekeningen is be- reikt wil de actiegroep daar mee bij het; parlement aan kloppen.-Ook* staat nog een ge sprek" met de provincie Zuid- Holland op hetverlanglijstje. De actievoerders ..willen ook opheldering van de PvdA-frac- tie m Provinciale Staten inza ke' hun, „standpunt over de Blankenburgtunnel. Vóór de verkiezingen was de PvdA te genstander van de Blanken burgtunnel, na de verkiezingen staat het tracé door Jiet Licke- baert-gebied op provinciaal ni veau weer ter discussie. Het actiecomité Behoud Li ckebaert is vanaf eind vorig jaar aan het protesteren tegen de aanleg van een nieuwe oe ververbinding dwars door het natuurgebied tussen "Vlaardin gen en Maassluis. Dé' Blanken-: burgtunnel moet* vólgens de provincie Zuid-Holland de ont sluiting van het-Botlekgebiéd en de gemeente 'Rozenburg waarborgen. Al het verkeer uit dat havengebied naar - het, noorden rijdt mtviade overbe laste Beneluxtunnel. Een twee de tunnel moet soelaas bieden' voor de dagelijkse files.' Volgens de actievoerders, die ook de gemeentebesturen van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis achter zich weten, is, de verbreding van de Bene luxtunnel een betere oplossing voor dit probleem. Zij willen het landelijk gebied De Licke baert onaangetast laten. Voor dit gebied zijn al jarenlang uit gebreide recreatieplannen ont worpen. Vooral ln de weekein- Door MARJO PEPPELAAR SCHIEDAM De Schie dammers Ad van Otterloo en Jaap Verweij exposeren op dit moment in de galerie van het Schielandziekenhuis in Schie dam. Van de eerste zijn zeef drukken te zien in de polikli niek aan de Burgemeester Knappertlaan. Olieverfschilde rijen van Jaap Verweij hangen in de Schielandgalerie van het ziekenhuis aan de Stadhouder- si'. 'n. ip Verweij leerde het schilderen onder meer op de tekenen schilderlessen van de kunstenaars Aad Hofman en Dik Kats in galerie de Duig in Vlaardingen. De invloed van deze lessen is in zijn schilderij en duidelijk terug te vinden, want evenals zijn leraren ken merkt het werk van Jaap Ver weij zich door een nauwgezet realisme. De thema's die de Schiedammer voor zijn doeken kiest zijn gelukkig minder rea listisch: op vaak bizarre wijze laat Jaap Verweij in zijn schil derijen zien dat het met de aarde een verkeerde kant op gaat. Hoewel hij zegt geen milli- eufanaticus te zijn, blijkt hij toch erg pang voor de gevol gen van kernen millieuram- pen. De manier waarop hij de ze angst in zijn schilderijen verbeeldt, Is overigens niet van enige humor gespeend. Een van zijn schilderijen heet bijvoorbeeld Wapengigant: hebbe, hebbe, hebbe. Het schil derij toont een afzichtelijk ge drocht dat in zijn ene hand een stapel geldstukken heeft ter wijl aan zijn andere hand het bloed der zonde nog kleeft Als tegenhanger van deze nogal pessimistische schilde rijen zijn in deSchielandgale- rie ook wat kleine zeegezichten' van Jaap Verweij te zien. Deze hebben bijna allemaal de toe passelijke titel 'rust' meege kregen. Ad van Otterloo heeft zijn *XVk -V zeefdrukken in acrylverf op handgeschept papier gemaakt naar aanleiding van een reis door Australië in 1981. Daar in spireerden de de primitieve rotsschilderingen van de abo riginals, de inheemse bevol king van Australië, hem tot het maken van deze zeefdrukken. Ad van Otterioo met zeef drukken in de polikliniek van het Schielandziekenhuis aan de Burgemeester Knappert laan in Schiedam. Geopend op werkdagen van 9.00—17.00 uur. Jaap Verweij met olieverf schilderijen in de Schieland galerie aan de Stadhouder slaan in Schiedam. Geopend: dagelijks van 9.00—20.00 uur. den zoeken veel bewoners van Maassluis en Vlaardingen in het Lickebaertgebied de nodi ge ontspanning. Het wegtracé voor de toe komstige Blankenburgtunnel baart de actievoerders ook zor gen. Niet alleen doorsnijdt het tracé het Lickebaertgebied, maar ook de A-20 tussen Vlaardingen en Maassluis moet dan worden verbreed, wat de bewoners van VI aardin gen-west zeker extra geluids hinder zal opleveren. Er is ook sprake van een nieuw wegtra cé vanaf de Blankenburgtunnel naar het Westland, de zoge naamde Bloemenroute- (de A- 54). Ook de aanleg van deze weg stuit op bezwaren bij het actiecomité. Volgens de actie voerders zijn ook de bloemen- teiers in het Westland tegen de aanleg van deze weg gekant. VLAARDINGEN Het vete- ranenelftal van de Vlaardingse voetbalvereniging TSB heeft dit weekend het vijfde, en sterk bezette Dirk Haddeman- Veteranentoemooï gewonnen. Zaterdag werden de wedstrij den gespeeld op de velden van Fortuna. Na een zinderend spannende finale tegen Zwalu wen was de stand nog gelijk, waarna via strafschoppen de uitslag moest worden bepaald. Vanaf de penaltystip toon den de 'ouwetjes' van TSB zich het koelbloedigst, waarna ze de eerste prijs in ontvangst konden nemen uit handen van Fortuna's erevoorzitter Dirk Haddeman. Vlaardingen werd derde en de gastheren wisten zelf beslag te leggen op de vierde plaats. De sportiviteits- prijs ging naar DSS, het team waarvan twee spelers de 60 jaar al ruim zijn gepasseerd. In totaal deden er tien vereni gingen mee aan het toernooi. „Een bijzonder geslaagd evenement. De onderlinge krachtsverschillen waren ge ring en de wil om te winnen was er bij iedereen," stelde na afloop Fortuna-secretarls Theo de Vree. „Verder een prima sfeer, iedereen komt oude voet balmaatjes tegen, net als in de voorafgaande jaren Heel ge zellig, wat dat betreft zijn we eigenlijk allemaal kampioen geworden. Iedereen kijkt al weer uit naar volgend jaar." SCHIEDAM De animo voor het traditionele week- kamp voor kinderen van de Schiedamse wijkvereniging Het Singelkwartier is zo klein gebleken dat het hele feest dit jaar niet doorgaat. Het is voor het eerst in 38 jaar, dat de va kantieweek in een boederij er gens op de Veluwe geen door gang vindt. „Het doet verenigingsbe stuur en kampniedewerkers veel verdriet, maar het is niet anders," zegt een teleurgestel de kampleider Wim Vogel. „Zevenendertig jaar op stap en dan dlt....niets meer, We hopen erop dat we na deze droeve mededeling volgend jaar toch terug kunnen komen. Want de aanhouder wint." Vogel sprak al vorig jaar tij dens het jaarlijkse kinder kamp in Loon op Zand van een sterk teruglopende interesse voor jeugdkampen. „De men sen hebben nu minder kinde ren," vervolgt hij nu. „De inte resses van het kroost liggen ook ergens anders. En het moet nogal wat kosten natuur lijk." VLAARDINGEN De Vlaar dingse burgemeester Van Lier en zijn echtgenote hadden gis teren een drukke dag. Twee Vlaardingse echtparen vierden hun 60-jarig huwelijk: de heer en mevrouw Tuljtel in hun wo ning aan de Frank van Borse- tenstraat en het echtpaar Van der Hoeven in het zaaltje van de Bethelkerk aan de Burg. Verkadesingel. Beide echtpa ren kregen de traditionele taart, vergezeld van de beste wensen van het gemeentebe stuur. „Hij kwam en overwon." Zo omschrijft mevrouw Elisabeth Keuzenkamp (84) de eerste ontmoeting met Johannes Her- manus Pfeter Tuijtei (91) in Schiedam. Haar ouders ver huurden daar kamers. Tuijtei betrok er één, toen hij uit zijn geboorteplaats Haarlem naar Schiedam verhuisde, omdat hij in dienst was getreden bij drukkerij Roelants. Het was het begin van een langdurige ver bintenis, die woensdag wordt gevierd met een etentje met de vijf kinderen en negen kleinkin deren. Tekenen is de grote hobby van de heer Tuijtei. Op 15-jarige leeftijd won hij al een teken wedstrijd van het Haarlems Dagblad, maar pas na zijn pen sionering pakte hij het kleur potlood weer op. Hij heeft in middels vijf- a zeshonderd te keningen gemaakt, onder meer met verdwenen Vlaardingse stadsgezichten, nagetekend f Vujlf f" in de aula van het Stedelijk Museum Schiedam is een klei ne expositie ingericht met werkstukken van kinderen.' De ze zijn gemaakt onder begelei ding van een van de leden van het kunstenaarscollectief Afu- met, dat op dit moment expo seert in het Stedelijk Museum Schiedam. In totaal zevenhon derd kinderen van vier tot twaalf Jaar hebben aan het project deelgenomen. Het werd voorbereid aan de hand van het boekje 'Hoe wordt een schilderij gemaakt'. In het mu seum gingen de kinderen aan dé slag met krijt, waterverf en papier. Ze kregen als opdracht water, aarde of lucht uit te beelden in combinatie met fan tasiedieren. Zo ontstonden in totaal bijna honderd schilderij en over een periode van twee weken. Voor de tentoonstelling is een bescheiden selectie ge maakt van de resultaten. Tot 9 juni. in de halve finale om het Schiedams Voetbalkampioen schap spelen vandaag Hermes DVS en Excelsior'2Ö tegen ei kaar en op donderdag 4 juni Ursus tegen SFC. De wedstrijd Ursus-SFC wordt gespeeld op het terrein van SFC. Aanvang 18.45 uur. De verliezers spelen zaterdag 13 juni om de derde en vierde plaats en de win naars spelen in de finale om de plaatsen 1 en 2. De heer W. Hagesteln en me vrouw M. Hagestein-Van der Ende vieren vandaag hun vijf tigjarig huwelijksfeest. De kin deren, schoonkinderen en kleinkinderen feliciteren het echtpaar, dat aan de London- weg 71 In Vlaardingen woont. Het gemeentelijke kunstbezit van Vlaardingen wordt uitge breid met een pasteltekening van Jan van Reeven uit de se rie Hollands Landschap. Deze serie plus andere werken was onlangs te zien in Galerie/theatercafé aan de Schiedamseweg 51. waar Van Reeven exposeerde. Met de aankoop is een bedrag van 800 gulden gemoeid. De afdeling Vlaardingen van D66 heeft een nieuw bestuur. Voorzitter is Joop Jongeneel, secretaris Clska Verhart (Ek sterlaan 496, tel. 4746429) en penningmeester het oud D66- raadslfd Ron Molenaar. Op woensdagavond 3 juni be gint het volleybal stratentoer- nooi van het bureau Sportieve Recreatie op de velden bij handbalvereniging De Hoi- landlaan dé Amsterdamlaan. van ansichtkaarten, en hij .ex poseerde tweemaal in dien-., stencentrum De Valkenhof..„Ik heb nooit geweten, dat Vlaar dingers zo gesteld zijn op oude plaatsen", vertelt hij. „ik tïeb er een enorm succes mee ge had. Er hangen heel wat teke ningen van mij in Vlaardin gen." Schaken is de grote passie van Marie van der Hoeven, die vrij dag 84 jaar wordt. Hij was in 1933 één van de oprichters van schaakvereniging Wester toren In Delfshaven, Ooit speelde hij in een simultaan-. wedstrijd tegen Max Euwe. „Dat was gauw verloren, in tien zetten", weet hij nog. In het zaaltje van de Bethelkerk vier den hij en zijn echtgenote Pau lina Jacoba den Engelsman (78) gisteren hun 60-jarig hu welijksfeest met een receptie en etentje voor de zes kinde! ren, negentien kleinkinderen, elf achterkleinkinderen plus tal van andere familieleden. Het echtpaar woont sinds 1952 in Vlaardingen. Vader Van 'dér Hoeven was metselaar, „ik heb het altijd graag gedaan," ver telt hij. Ik wilde wat met'mijn handen maken, 't Was wel hard werken, maar het heeft me nooit kwaad gedaan." Zo metselde hij ta! van muren In de Vlaardingse Westwljk en werkte hij aan de metrostati ons in Rotterdam. Zijn hobby's leverde hem de bijnaam 'nachtzendeling' op. „Ik was nooit thuis 's avonds." Er wordt gespeeld op 3, 10, 17 en-24 Juni." De eerste drie avonden spelen de deelnemers poule-wedstrijden, de laatste avond is gereserveerd'voor de -finale. -■ -■>•'■ - ijui.<. s Voor de zevende keer organi seert openbare basisschool De Zuidwester (Van Maerlantlaan 10-12) de Zuidwester-presta tieloop. Deze wordt op donder dag 4 juni om de school ge houden. Jeffrey van Loon, meervoudig kampioen bij het zwemmen voor invaliden, lost het startschot. Om 18.30 star ten kinderen van 6 tot en met 8 jaar voor een afstand van 1000 meter, daarna volgen om 18.45 uur: 9 en 10 jaar (1500 meter), 19.10 uur: 11 t/m 13 jaar (2000 meter) en 19.30'uur: 14 jaar en ouder (2500 of 5000 meter). Inschrijfgeld 3 gulden p.p. Inschrijven bij de schooi of telefonisch via 4349782. i De Schiedamse priester E. van Diepen (66) van de parochie Onze Lieve Vrouwe Visitatie van Oranje Nassau is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Pastoor Van - Diepen (geboren in Averhorn) kreeg de koninklijke onder- - scheiding in verband met zijn*; veertig jarig ambtsjubileum. Hij begon in 1947 als kapelaan tn j Assendelft. Hij kwam via paro'! chies in Oostblokken, Badhoef vedorp, Den Haag, Rotterdam; en Rijpwetering in 1974 in Schiedam terecht. Pastoor Vaji Diepen maakte zich vooral ver dienstelijk met de zorg voor Schiedamse parochianen, die! door de vele ontslagen in de <i scheepsbouw in problemen raakten. - 'r 1 Vanavond worden de bewo- ners van de Van Leeuwen- J hoeckstraat, de Stephenson- straat en de Franklinstraat in de Schiedamse wijk Oost op J de hoogte gebracht van de plannen in hun buurt. De infor matie-avond van het Projectte am Oost wordt gehouden in de recreatiezaal van het Schie- i damse Stadskantoor, Emmast- raat 1. Aanvang 20.00 uur. Het schoolteam en de.ouder- raad van de Schiedamse open bare basisschool De .Klinker (Warmoezeniersstraat 38,r Schiedam-Noord) presenteert zich woensdag 3 juni van 16.00 tot 17.00 uur via een 'markt dag'. Ouders en belangstellen den kunnen kennis maken met de moderne hedendaagse leer methoden. Voor kinderen zijn er diverse activiteiten, zoals een rit door een spookhuis, poppenkast, piay-backshow, pony rijden, tekenen, spring- kussen, rommelmarkt, verkoop van zelfgemaakte brooddeegfi guren en spelletjes. Er wordt 'een video vertoond met een samenvatting van alie school- activiteiten van het afgelopen - schooljaar. Broodjes, salades en drankjes verkrijgbaar. wV y*i r- I* «l r i f- rjsëf'J

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1