Slotdag Landjuweel sneuvelt door regen, wind en kou Fusieciub Ri nmond streeft naar volleybal-eredivisie Infocentrum In wijkcentrum De Erker SP Interpellatie over begroting Op heterdaad betrapt Kunstexpositie voor herhaling vatbaar WV ws Door MARJAN MEIJER - S|VLAARDINGEN Niet alleen de deelne- Kmers aan de vierde Vlaardingse Triathlon stonden afgelopen za- fjirdag met het zweet in handen. Het publiek hield tijdens de ander halve kilometer zwem men, de 72 kilometer fietswedstrijd en de 16,5 kilometer hardlopen, af en toe de adem in. Piet Snot Prijsuitreiking De-laatste za terdag van het Vlaar dingse Land juweel viel grotendeels in het 'regenwa ter3. Voortij dig werden de tafels afge ruimd. (Foto Jerry Lam pen) rTt:t Verwend Ruim Voorproefje Probleem Kaderleden Brede selectie Volle sterkte 'MAANDAG 29 JUNI 1987 7W/ 77771 <ms7H 77777^/-7/77 *4%7v "P/ySfy/% m - l~a I «t - "-'• X .A A'S «Vooral ongerustheid was er rond het öetsparcours. Want de'route, die de 224 sporters moesten afleggen, was niet af gezet. Af en toe moesten auto's worden doorgelaten op het ge deelte van de Watersportweg langs de Vlaardingse Vaart. Misschien was het tijdens de start van de "'eerste fietsers even wennen. De inschrijving van enkele cracks op het ge bied van de triathlon maakte dat de eerste zwemmers al na krap twintig minuten op de racefiets zaten. „De sporters zijn er aan ge wend. Het publiek maakte zich meer zorgen dan de deelne mers. Dit jaar werd er minder hard gereden, want we hebben gekozen voor een bochtiger tracé door de Broekpolder. Er is'slechts een valpartijtje ge weest, dat zich in eerste in- stantie wel ernstig aan deed ,zien," aldus een van de organi satoren Ruud Muuren. Op en- kele schaafwonden na was de onfortuinlijke Schiedammer Richard Kramer gelukkig niet gekwetst .o In ieder geval krijgt de Schied&mse Invaliden Sport vereniging 500 gulden op de „bankrekening gestort van de Vlaardingse triathlon-organi- satle. Van iedere ƒ17,50 in- fJ sehrijfgeld ging een rijksdaal der naar de noodlijdende John Engelen 't snelst sportclub voor invaliden in de buurgemeente. „We hebben het bedrag mooi rond gemaakt," aldus Ruud Muuren, die het geldbedrag toezegde aan de dankbare voorzitter van de SIS- de Ooievaars Peter Bernhard, die aivast als bedankje om 11.00 uur exact het startschot gaf voor het sportgebeuren op de steigers van de watersport vereniging Het Bommeer. De organisatie van de inmid dels tradltoneel geworden Vlaardingse triathlon was evenals voorgaande jaren in handen van de Vlaardingse At letiek Verenigingen Fortuna en De Vlking'60, de Sehledam- se Toerclub Rijnmond in sa menwerking met het Rode kruis, de EHBO, sportverzor- ger Hans Koetsschreuter en tien motorrijders met duopas sagiers van de Vlaardingse Motor Club Vlardlnga. „Het niet afbakenen van het wielertracé heeft de veiligheid van de deelnemers niet in ge vaar gebracht," aldus Ruud Muuren. „Bij politie en ge meente krijg je het niet voor elkaar om de boel af te laten zetten. Dan is het: kiezen of ka belen. Vergeet niet dat er wel eventjes 200 vrijwilligers bezig waren langs de gehele route bij alle onderdelen," aldus Ruud Muuren. Een woordvoerder van de gemeentepolitie: „Op cruciale punten werd door ons corps hand en spandiensten verricht. Het sportieve gebeuren is wat ons betreft ordelijk verlopen. We hebben geen klachten ge had." Vele vrijwilligers maakten zich verdienstelijk om de spor ters hun sportieve uitputtings slag te laten volbrengen. Het gaat in Vlaardingen nog niet De triathlon ten voeten uit: snel de racefiets in het rek en een sprintje trek ken naar het volgende wed strijdonder deel. (Foto Ruud Prins) eens om een echte triathlon. De deelnemers aan 'Vlaardin gen' moesten 1,5 kilometer zwemmen in het onwelrieken de water van de Vlaardingse Vaart (ongeveer 14 graden), 72 kilometer fietsen en slechts 16,5 kilometer hardlopen. Een echte triathlon bestaat uit: 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilo meter fietsen en 42,165 kilome ter (een marathon) hardlopen. Er waren duikers in de Vlaardingse Vaart paraat. Hel pers voeren in rubberbootjes met de zwemmers mee. Er stonden 25 Vlaardingse EH- BO-ers langs de route. De or ganisatie had de beschikking over twee artsen, een fysiothe rapeut en maar liefst vijftien masseurs, die hij alle deelne mers kosteloos de spieren soe pel hielden Vijfentwintig pad vinders van de Vlaardingse groep Prins Maurits verricht ten nuttig werk, zoals het op bouwen van de posten en ten ten en het uitdelen van fruit, sportdrank en warme thee. Om het stuktrappen van plantsoenen en steigers te voorkomen mocht tijdens de start geen publiek op het ter rein van de watersportvereni ging Bommeer. Bij de finish bij de kantine van de voetbal vereniging Vlaardingen waren geen problemen voor de toejui- chers van de 206 finishers. Er waren 18 uitvallers, waarvan twee tijdens het zwemmen, 6 tijdens de fietsen en 10 gedu rende het hardlopen. De Haag se John Engelen eindigde als eerste in het algemeen klasse ment in een tijd van 3.23.49 uur. Tweede werd de Mexi caan Bernardo Zetina in 3.24.32 uur en derde bleek de Hagenaar Ronald Nihot met 3.28.18 uur. Bij de dames waren de Cor- rie's 'koning'. Eerste werd Cor- rie Terlouw uit Oud Alblas in een tijd van 4.00,35 uur. Twee de werd de Friese Corrie Heemskerk uit Oud Ade in een tijd van 4.03.59 uur. En derde werd Cora Vlot uit Berkenwou- de met 4.10.52 uur. De snelste Vlaardinger in het deelnemersveld was Mi chel de Maat. Hij finishte ais zesde in het algemeen klasse ment in een tijd van 3.35.47 uur. Bij de junioren won Asch- win Vermeulen uit Boskoop (hij eindigde op een fantasti sche vierde plaats in het alge meen klassement) in een tijd van 3.29.51 uur. Tweede bij de junioren was Robert Springer uit Leiden in 3.38.21 uur. Derde werd Peter Pleister uit AL- bladsserdam met 3.46.21 uur. SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker en de Bewoners Vereni ging Schiedam West (BVSW) beginnen in september een ad- vies- en informatiewinkel. Buurtbewoners kunnen dan el ke ochtend van 10.00 tot 12.30 uur terecht in het lokaal van de bewonersvereniging in hot wijkcentrum aan de Jan van Avennestraat 32. De info-win kel za! gerund worden door vrijwilligers, die vragen beant woorden, helpen met het invul len van formulieren en Informa tie verstrekken over allerhande onderwerpen. De maatschappelijk werker van Schiedam-West begeleidt de vrijwilligers van de Infowinkel De Sociale Raadslieden en me dewerkers van het Algemeen Maatschappelijk Werk Schie dam verlenen eveneens assis tentie. Er worden nog vrljwilli- gers gezocht, die over veel vrije tijd beschikken, goed kunnen luisteren, geduid heb ben en met interesses voor al lerlei zaken. Belangstellenden kunnen dagelijks contact op nemen met Theo Kemna, De, Erker, tel. 4263161 en 's avonds met Leo de Lorijn, s BVSW, tel. 4266127. s VLAARDINGEN Een ontdui- kingstaktiek van de coalitiepar tijen om aan een openbare be handeling te ontkomen. Dit oordeel velt de Soclalistiese Partij (SP) over het besluit van het coilege van burgemeester en wethouders om de komen de maanden te werken met de meerjarenbegroting 1988- 1991, die begin deze maand van de agenda van de Vlaar dingse gemeenteraad werd af gevoerd. „Dit duldt op een opvatting over democratie van zeer be denkelijk allooi", schrijft SP- fractlevoorzitter Rem! Poppe in een brief aan burgemeester A.A.J.M. van Lier, waarin hij toestemming vraagt voor een interpellatie, aanstaande woensdag tijdens de laatste vergadering van de gemeente raad voor het zomerreces. Poppe wil dan het coilege aan de tand voelen over de meerja renbegroting, die op 3 juni na een schorsing van drie kwartier van de agenda werd afge voerd. De reden daarvoor was, dat de Partij van de Arbeid dreigde tegen te stemmen. Niettemin maakte het college onlangs bekend de meerjaren begroting toch als uitgangs punt te nemen en de voorge stelde bezuinigingsmaatrege len te handhaven. Volgens het college zouden er anders ver tragingen optreden. Zowel de fracties van de SP als de SGP/RPF/GPV vinden dat onbegrijpelijk. De raadsleden M.W. Lensvelt en C.A.E. de i Jonge (SGP/RPF/GPV) hebben hierover schriftelijke vragen gesteld. Zij pleiten ervoor met een wijzigingsvoorstel te ko-* men, zodat de begroting toch kan worden vastgesteld. „Is de les van 1986 nog niet geleerd', vraagt het tweetal zich af, doe lend op de vorige meerjaren begroting, die toen werd ver-; worpen door de gemeente raad. Poppe wil mondeling op de zaak Ingaan. Kan het college op grond van een niet behan- delde en aangenomen meerja renbegroting handelen, wil hij weten. En zo ja, moet de meer» jarenbegrotlng dan nog behan deld worden? Voorts vraagt t Poppe zich af op grond van welke meerderheid in de raad het college de voorstellen uit de begroting denkt te kunnen uitvoeren. 1 T 45}, t 1 mmm -M V u X v 1<; VLAARDINGEN - Zwljne- plakken, raasdonders en narre- brood "stonden afgelopen zater dagavond op het menu van de Bruegheliaanse maaltijd die de feestelijke afsluiting had moeten vormen van het Ylaar- dings Landjuweel. Het eetfes- 1 tijn op de markt sneuvelde "echter voortijdig door regen, wind en kou en groeide geen moment uit tot het bruisende volksfeest dat de organisatie 'voor ogen stond. De narren en de straatartiesten zorgden weliswaar, voor een genoeglij ke' en gemoedelijke sfeer, maar waren niet in staat de al- lesoverheersende matheid te 'doorbreken. Werd het houden van een Landjuweel in de 18e eeuw nog krachtig tegengewerkt door de overheid. 250 jaar later werkt diezelfde overheid aan de or ganisatie mee. Het was vooral het publiek en het weer die het lieten afweten. Ook de vierde en laatste zaterdag van het feest gaf te vaak het beeld te zien van lege stoeltjes en tafel tjes en onbemande bierstalle tjes. Hoewel geen van de meer dan 80 activiteiten geheel mis lukte, wps de publieke belang stelling de gunstigste geval len ret «iijk te noemen. Zo mochten de popgroepen Geumrz Gevmrs en Goat's Pa- 1 lace zich verheugen in een be perkte maar trouwe schare fans, Met het onafscheidelijke pilsje in de hand wist het jeug-1 dige publiek "het wel een paar uur uit te houden op de West havenplaats. Tweehonderd meter verderop speelde de Soesja Citroen Band, toch een landelijk bekende naam, voor slechts een handjevol mensen. Men zat gezellig op het* terras, keuvelde wat met elkaar en be steedde nauwelijks aandacht aan de optredende artiesten. Het was tekenend voor de hele dag. Het winkelend publiek vond het wel grappig dat er wat gebeurde, maar was niet speciaal voor de attracties van het Landjuweel naar het cen trum gekomen. De Rotterdamse vioolbou wer Rob Walters was daarom niet ontevreden over de aan loop bij zijn standje. Samen met vier andere instrumenten makers demonstreerde hij zijn- vakmanschap op de binnen plaats van het Muziekinforma- tie- en documentatiecentrum Ton Stolk aan de Westhaven- kade. „Dit ligt een beetje uit de looproute, dus de mensen die hier komen zijn wel echt geïn teresseerd. Hoewel het best wat drukker had mogen zijn zitten we hier niet voor Piet Snot," aldus Walters, die een paar uur ijverig met zijn mtni- scule preclsieschaafjea in de weer was. Zaken heeft hij za terdagmiddag niet kunnen doen. Walters: „Had ik ook niet verwacht. Ik ben ambachtelijk bouwer en werk uitsluitend met hout dat minstens 7 jaar heeft gelegen. Wie bij mij een viool besteld moet wel 10.000 gulden op tafel kunnen leg gen." Wél druk was het bij de prijsuitreiking van de gedich ten- en korteverhalenwedstrljd in de Harmonie, maar dat speelde zich dan ook binnen af. De wedstrijd was georgani seerd door de Werkgroep Lite- raire Activiteiten van de Cul turele Raad Vlaardingen in sa menwerking met de Stichting Vlaardings Landjuweel. 'Vlaardingen* was het thema dat de literaire amateurs op gekregen hadden. De kwaliteit van de inzendingen viel niet te gen, vond de jury bestaande uit columnist en criticus Nico Scheepmaker, dichter/schrijver Simon Vin kenoog en stadsarchivaris Theo Poelstra. In de categorie proza ging de eerste prijs, een boekenbon van 150 gulden, naar Jan Berk hout voor zijn verhaal "Vlaar dingen, een handvol huizen'. Scheepmaker prees In zijn ju ryrapport de bondige en trefze kere stijl van de auteur. De tweede en derde prijs gingen naar respectievelijk A.G. de Schepper en Jack de Printer Jr. Bij de poëten zag Erwin Ligthart zijn gedicht 'Zondags- rit' bekroond met een eerste plaats. De overige prijzen gin gen naar J.M. Herstel en Eva •>a'S 4 Timmermans. Een eervolle vermelding ging in deze cate gorie naar de 59-jarige me vrouw J. Schreurs-Verwer. Haar puntdicht "Vlaardingen, waterkant' had Vinkenoog zo gecharmeerd dat hij het graag zelf voorlas: „Moet men naar Basel om de Rijn te zien/ en voor de Mdc-» naar Namenik wandel rustig tot het Hoofd,/ en tref ze daar tesamen," Terugkijkend op het hele evenement concludeerde ook organisator Jacq. J. Koedood dat de publieke belangstelling ver beneden de verwachting wasgebleven. De tentoonstel lingsbouwer was er geenszins door ontmoedigd. Koedood: „Ik ben bijzonder blij met het hele gebeuren. We hebben hier maandenlang aan gewerkt met een enorm enthousiaste club mensen, en we hebben laten zien dat het mogelijk is zoiets te organiseren in Vlaardingen. Dat noem ik de eerste winst. We hebben er veel van geleerd. We gaan nu de hele opzet eva lueren en komen w&t mij be treft volgend jaar verbeterd terug. Dan constateer ik ver der dat er een groep mensen is die belangstelling heeft voor ons programma, alleen is die groep nog te klein. Maar je hebt altijd tijd nodig om de naam van een evenement te vestigen. Drie jaar volgens de klassieke formule. Ik wil het Landjuweel niet met het Ha ring- en Bierfeest vergelijken, maar dat was het eerste jaar ook niet meteen een knaller." Koedood zei geen redenen te hebben om te twijfelen aan de kwaliteit van het programma. „We hebben toch unieke dingen aan de vergetelheid ontrukt? Wie weet er nog hoe een draai lier eruit ziet? Denk aan het Brueghel-project, aan de expo sities. We hebben de Vlaar dingse toneelverenigingen de gelegenheid geboden op straat op te treden. Ik denk alleen dat we wat geduld met het Landju weel moeten hebben. Onze pre sentaties vergen aandacht en concentratie, je moet er even bij stil willen staan. Het duurt even voordat dat doordringt hij een publiek dat door de TV erg verwend Is," aldus de orga nisator. Voor Peter Moree, geestelijk vader van het feest, waren de druiven toch enigszins zuur. „We zijn in Nederland nogal consumptief ingesteld, hè. Als je op de Westhavenkade 200 eet- en drinkkramen neerzet vinden we het allemaal druk en gezellig. Als je wat cultuur brengt ligt het meteen moei lijk," stelde hij een beetje bit ter vast. ,Af en toe heb Je de indruk dat het publiek op za terdag alleen maar naar de stad komt om bier en chips te kopen. Ik troost me maar met de gedachte dat 't altijd even duurt voordat Vlaardlngers er gens aan gewend zijn," aldus de muziekleraar. MAASSLUIS De Maasluize politie heeft het afgelopen weekeinde vijf mannen op he terdaad betrapt bi] twee inbra ken. Twee Vlaardingse jonge mannen van 16 en 21 jaar, die probeerden een auto open te breken aan de Albert Schwelt- zerdreef, werden op aanwijzin gen van buurtbewoners in de kraag gegrepen. De politie kon het duo tijdens de werkzaam heden inrekenen. Een Maassluis trio in de leeftijd 1 s van 16 tot 19 Jaar werd op he terdaad betrapt bij het stelen - van snoepgoed en drank utt het magazijn van de onlangs geopende bowling aan de. Troelstraweg. De eigenaar van de nieuwe bowling zag na slui tingstijd de inbrekers bezig;'Hij hieid een van de dieven eerst zelf vast. De politia kon de f, twee anderen aanhouden, ter wijl zij nog liepen te slepen met dozen lekkers. Door MARJO PEPPELAAR VLAARDINGEN De kunst markt voor amateurs die zater dag in het kader van het Vlaar dings landjuweel in de Lijn baanhallen werd gehouden is geen onverdeeld succes ge worden. Ook hier lieten de Vlaardingse bezoekers, mis schien ontmoedigd door het slechte weer, het afweten. Dat is jammer, want veie Vlaar dingse amateurkunstenaars hadden hun best gedaan om te laten zien dat er zich op dit ge bied In Vlaardingen heel wat afspeelt. Ook voor de kunste naars in spé waren er moge lijkheden om zich In te schrij ven bij ondermeer de Vrije Academie en en de teken- en schilderlessen in galerie De Duig. Het begrip kunst bleek op deze markt ruim te zijn opgevat. Er was veel schilderkunst en foto grafie, maar ook waren de vondsten van de Vlaardingse archeologische vereniging Hell- nlum te zien. Ook het werk van de commissie industrieel erf goed Vlaardingen van de His torische Vereniging Vlaardin gen werd op de tentoonstelling van een nadere toelichting voorzien. Deze commissie heeft tot doel het inventarise ren en bestuderen vart monu menten van bedrijf en techniek in Vlaardingen. Voorbeelden hiervan zijn oude machines, fa brieken en arbeiderswoningen. Op het gebied van de teken en schilderkunst waren de leerlin gen van de kunstlessen in ga lerie De Duig goed vertegen woordigd. Zij toonden op de* kunstmarkt een voorproefje van de expositie die vanaf vol gende week In de galerie in de Landstraat te zien zal zijn. Maar ook kunstenaars die niet in een een verenigings- of les- verband werken konden op de kunstmarkt hun werk tonen. Zo was er werk van de ikorten- schilder Pronk en foto's van Ti neke de Boer en Cees van Vliet. Deze iaatse toonde de fo to's die hij tijdens de eerdere festiviteiten van het Landju weel gemaakt heeft. De kunstmarkt voor amateurs Is, hoewel slecht bezocht, toch een Inlatlef dat herhaling waard is. Er zijn voor amateurs en ook voor professionele kun stenaars in Vlaardingen steeds minder mogelijkheden om te exposeren. Bovendien Is de weg naar het officiële circuit Is voor amateurs moeilijk te vin den. En voor de toeschouwers Is het juist Interessant om een» te zien dat er daarbuiten ook nog wat gebeurt. Daarom zou het goed zijn om deze kunst markt op gezette tijden nog eens te herhalen. lai Door PERRY MENEXIS VLAARDINGEN De ster ke daling van het aantal da mesteams en het wegvallen van de jeugd waren er de oor zaak van, dat de volleybalver eniging Vlaardingen in eerste instantie wilde fuseren met Holy'77. Toen dat niet haal baar bleek te zijn, werd VCS uit Schiedam uiteindelijk be reid gevonden om met de Vlaardlngers in zee te gaan. Daarmee was de oprichting van de volleybalvereniging Rijnmond, met als thuisbasis Schiedam, een feit. De nieuwe vereniging streeft er onder voorzitterschap van Jos van Winsen naar om de eredivisie te bereiken. '„Toen een Vlaardingse be leidscommissie eind vorig jaar de vereniging doorlichtte, is gebleken dat het aantal da mesteams bij ons in enkele ja ren is gedaald van zes naar één," begint bestuurslid Wim Broere, tot voor kort voorzitter van Vlaardingen. „En het zag er naar uit dat ook de laatste damesploeg binnenkort zou worden opgedoekt. Een jeugd afdeling hadden wij al niet meer. Wij kwamen toen tot de conclusie dat wij daar iets aan moesten veranderen." „Het probleem voor ons was echter dat hier In Vlaardingen een andere volleybalvereni ging was. Daarom zijn wij als bestuur eerst met Holy'77 om de tafel gaan zitten, met de be doeling één Vlaardingse club te krijgen. Dat mislukte om voor ons onbegrijpelijke reden. Soms vraag ik mij wel eens af of we Holy niet hebben over vallen. Zij waren overigens wél bereid om op het organisa torische vlak met ons samen te werken." „Intussen zaten wij met twee herenploegen, die beide met negen spelers wel wat mager tjes waren bezet. Plotseling vielen er vier, vijf man weg. Wij moesten toen met zeven man de competitie uitspelen. Dat is vrijwel onmogelijk als je eerste divisie-volleybal speelt." Het verhuizen van een aan tal spelers naar Schiedam, dat het afgelopen seizoen in de sub-top van de eerste divisie eindigde, brak uiteindelijk het Ijs. „Die jongens van ons eer ste zagen toen al dat het vol gend seizoen fout zou gaan," vervolgt Wim Broere. „Op een gegeven moment dachten wij: Laten wij eens met Schiedam gaan praten. Want daar had den wij in het verleden wel eens een visje uitgezet." „In Schiedam zaten ze in een gezondere situatie dan bij ons. Omdat zij sinds kort de be schikking hebben over een ei gen hal, compleet met kantine. En door die eigen kantine be gon de vereniging te bloeien Niet alleen in financieel op zicht. Er kwamen meer jeugd leden. Het enige probleem waar zij mee te kampen had den, was een gebrek aan ka derleden. En daar hadden wij er juist genoeg van." „Er volgden meer gesprek ken tussen ons, waardoor de zaak in een stroomversnelling kwam. Onze leden vonden het uitstekend dat er zou worden gefuseerd. De zaken lagen er in Schiedam aanmerkelijk an ders voor, omdat VCS goede tijden doormaakte. Nadat Pe ter van der Gugten, de voorzit ter van Schiedam, de leden had uitgelegd waarom een fu sie goed voor de vereniging zou zijn, gaven ze het groene licht." „Er volgden besprekingen over de opzet. Wij wilden hoe dan ook een afdeling in Vlaar dingen handhaven. Omdat wij tegen onze vijftig recreatïele- den, die twee, drie jaar geleden via het Sportbureau Vlaardin gen naar ons toe zijn gekomen. niet wilden zeggen: Sorry jon gens, wij moeten de boel slui ten. Daarom hebben wij tegen Schiedam gezegd dat wij de groep recreanten in Vlaardin gen wilden houden. Daarnaast zaten wij ook nog eens met le den die alleen maar in Vlaar dingen wilden spelen. Hetzelf de verhaal gold trouwens ook voor Schiedam." „Rijnmond gaat volgend jaar met het eerste en tweede team de eerste divisie in," ver volgt Broere. „Met een brede selectie van twintig tot vieren twintig man moeten wij in staat zijn om tot goed volley bal te komen. Het is alleen jammer dat het afgelopen sei zoen twee goede spelers van Schiedam naar eredivisieploe- gen zijn verkast. John Stubben verhuisde naar Acco Dors en Wim Hoogendoorn, die tot voor kort bij de Nederlandse jeugd- selectie zat, speelt nu bij Delta Lloyd AMVJ, dat dit seizoen als tweede eindigde." „Ondanks het wegvallen van deze twee pionnen, bleef Schie dam de tweede helft van dit seizoen ongeslagen," zegt Broere met enige trots. „Het Is alleen jammer dat de start zo slecht was." Over volgend seizoen durft Broere nog geen voorspellin gen te doen. „Wie weet, kunnen wij onze spelers niet eens hou den. De gerenomeerde ploegen uit de eredivisie hebben meest al sponsors die goed geld neer teilen. Dan krijgt zo'n speler, die aan het begin van zijn maatschappelijke carrière staat, al zijn reiskosten ver goed. Verder hoeft hij zijn spullen niet eens zelf te beta len. En als je voor een wed strijd in Groningen zo'n hon derd gulden aan onkosten moet maken, dan is dat een groot verschil. Dat heb je ove rigens bij alle sporten. Daar om hopen wij ook een'sponsor te krijgen." „Maar ook al kunnen wij op volle sterkte blijven spelen, dan nog heeft het geen zin om van de daken te schreeuwen* dat wij moeten promoveren. Als mensen dergelijke uitspra ken in de krant lezen dan ont houden zij dat. En dan ver wachten zij ook prestaties, dia soms wel eens willen uitblij ven. Je wordt dan het mikpunt van leedvermaak."

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1