4 Wm m Trage informatie over dioxine Bewoners Kerkeiland vrezen bouwschade Cursisten van galerie de Duig presenteren werk van niveau YBI neemt Elementen niet over Quiz voor schooljeugd Kortaf Verhalende foto's in het Zonnehuis S W-bingo verder zonder Suttorp Van de Munnik gaat toch naar SFC SVDPW en DRZ gaan samen Met Russisch erts blijft cadmium weg WV WS SCHIEDAM De FNV-afdeling Schie dam heeft een informa tiecentrum geopend, voor zowel leden als ..met-leden. Bezoekers gunnen met hun vragen jen problemen op het ge- fcled van sociale zeker heid terecht in het nieu we centrum aan de fiange Kerkstraat. Het centrum werd officieel geopend door A. Schip pers, voorzitter van de FNV-afdeling Schie dam. Het informatie centrum is een initiatief van de FNV-Werkgroep üitkeringsgerechtïg- dten-Schiedam, die ook Het spreekuur zal gaan houden. Aanloopadresje G. Hogeboom, voorzitter van de Werkgroep Uitkeringsgerechtigden (links) en A. Schippers, voorzitter van de FNV-afdeling Schiedam, onthullen samen de deurplaquettte van het nieuwe informatiecentrum aan de Lange Kerkstraat 56. (Foto Salco Occhipinto) -n u Amateur-kunstenaar Wiet Bracco wijst naar zijn schilderij: hij is één van de 53 cursisten die tot en met vijf september in De Duig exposeren. (Foto Ed Ouden aarden) Abstract Trots Proeftijd Verkeerscontrole Beiaard-concerten Tennistoernooi Snelheidscontrole HET VRIJE VOLK' schiedamvlaardngen MAANDAG 6 JULI 1987 ..„Schippers sprak in zijn toe spraak de hoop uit dat het cen trum een druk en actief aan looppunt zal worden in het hart van de stad.„Het FNV-ge- bouw aan de Stadhouderslaan ligt buiten de looproute. Wat dat betreft is dit precies wat we nodig hebben: een duidelijk herkenbare FNV-activiteit In het centrum," aldus de voorzit ter. Het centrum gaat zich voor namelijk bezighouden met in dividuele belangenbehartiging. De bijstand is gratis. G. Hoge- boom, voorzitter van de twaalf leden tellende Werkgroep Uit keringsgerechtigden: „Mensen kunnen bij ons komen met vra gen over sociale zekerheid in de ruimste zin van het woord. Het kan dus gaan om uitkerin gen, arbeidsconflicten, schul denlasten, maar ook huur- kwesties, problemen met ziek tekostenverzekering, studiefi nanciering van de kinderen en zovoort Begrijp me goed: wij weten ook niet alles, en wij schudden natuurlijk niet voor alles een oplossing uit onze mouw. Wij proberen gewoon het publiek zo goed mogelijk met raad en daad te helpen." rcAls de werkgroep er zelf niet uitkomt verwijst ze de hulp vrager doornaar het juiste adres. Hogeboom: „Dat vinden we ook een h^ 1 belangrijke n t FNV-Schiedam opent informatiecentrum functie. Dat je tegen iemand zegt: nu moet je naar het advo- catencollectief gaan om de zaak aanhangig te maken. Of dat je iemand die bij de Ge meentelijke Sociale Dienst loopt en in de problemen zit at tent maakt ophet, best aan. van het gemeentelijk Fonds voor .Bijzondere Noden, Mensen hebben vaak een eerste aan loopadresje nodig waar ze wegwijs gemaakt worden. Waar geprobeerd wordt de problemen even op een rijtje te zetten waarna een koers wordt uitgestippeld. Uit ervaring weet lkral.dat yteeh mensenopk met persoonlijke problemen op de proppen zullen komen. De huurschuld waar ze hijvoor beeld mee aankomen gebrui ken ze alleen maar als aanlei ding om over hun andere pro blemen te kunnen praten. Dan is luisteren vaak het enige wat je kunt doen. Meestal lucht het ze enorm op dat zehun ver haal eens kwijtkunnen. En ach, ik geef er niks om dat we ten dele een praatpaal-functie krij gen, dat nemen we graag op de koop toe," aldus de voorzitter. De werkgroep bereidde zich terdege voor op de opening van het centrum. Om zich te scholen volgden de leden twee jaar 1 an£,_, FNV-kadercursus sen, vooral®op het gebied van de sociale zekerheid. „Toen in Door Lelia v.cLTak „MAASSLUIS De Maasslui- se gemeenteraadsleden krij gen vanavond inlichtingen over de dioxine-vondsten in de Vertowijk, de Steendijkpolder en de Noord Nieuwlandse Pol der Zuid. Milieuwethouder Isaac van der Knaap heeft hierover een extra vergade ring van de commissie milieu belegd in het gemeentehuis. Het feit dat ze achteraf van de ze belangrijke zaak op de hoogte worden gesteld, bevalt lang niet alle raadsleden. Ook de bewoners van de Ver towijk hebben het nieuws dat er dioxine in de grond onder hun hulzen is aangetroffen vo rige week vla de krant of radio vernomen. De gemeente heeft het niet nodig gevonden de be woners van de Vertowijk, waar dë hoeveelheid dioxine in de bodem de normen over- BS. schrijdt, direct in te lichten. Over het besluit van de pro- - vincie om over te gaan tot ver snelde afgraving van de gif grond, kon de mUieuwethouder niemand informeren, omdat hij vorige week donderdag- vond tijdens het overleg bezig heden elders had. Het Maas- sluise gemeentebestuur schit terde tijdens deze belangrijke bespreking op 2 juli tussen de bewonerscommissie, de in spectie Volksgezondheid en de provincie Zuid-Holland door afwezigheid. Net als indertijd bij het be kend worden van de vervulling van de Steendijkpolder, schuift de gemeente Maassluis verant woordelijkheden door naar an dere instanties. De bewoners commissie in de drie veront reinigde wijken hebben nog heel wat werk voor de boeg voordat hun wijken schoon verklaard zal zijn. V 'MAASSLUIS De bewoners" van het Kerkeiland in Maas sluis willenzich indekken tegen schade aan hun woningen door nieuwbouw nabij hun wonin gen. Het gaat om de bouw van .hulzen en kantoren op de plek waar eens de lijnzaadfabriek ADM/De ploeg stond. De bewo ners hebben vrijdag contact "gezocht met het advocatenkan toor Vliet en Rozemond dat er varing heeft met dergelijke procedures. h ^SCHIEDAM De Schle damse voetbalverenigingen DRZ en SVDPW gaan volgend jaar een samenw rkingsver- toand aan. De leden van de bei de clubs hebben al ingestemd met een constructie, waarin Zowel DRZ als SVDPW op Sportpark Harga, op het huidi ge terrein van SVDPW, over een (nieuwe) eigen kantine faan beschikken. Slechts de gemeente kan nog roet In het eten gooien. Wanneer wethou der Luub Hafkamp (Sportza ken) aan het In Sportpark Ke- thel gelegen DRZ niet een aan trekkelijke 'oprotpremie' uit keert, blijft het in alle opzich ten gezonde DRZ zitten waar waar het zit. De bewoners moeten voor deze juridische bijstand mini maal vijftig gulden betalen. Ze vrezen dat door het opruimen van de fundamenten, het langsrijdende bouwverkeer en de bouwwerkzaamheden hun huizen mogelijk beschadigd zullen worden. Niet alleen de eigen woningen maar mogelijk ook de bejaardenwoningen aan de Geerkade worden zowel vóór als na de houw onder zocht op scheuren en dergelij ke. Verder willen de bewoners onderzoeken welke consequen ties de nieuwbouw zal hebben op de hoeveelheid zon In de An kerstraat en Mamixkade. Volgens de bewoners gingen de eerste nieuwbouwplannen uit van maximaal negen meter hoogte maar de definitieve plannen vermelden bij de hoe ken 14 meter hoogte. Over dit hoogteverschil willen de bewo ners bij het Maassluise ge meentebestuur protest aante kenen omdat zij vermoeden dat zij in de twee genoemde straten minder zonlicht zullen krijgen als de nieuwbouw klaar is. Van de gemeente wil len de bewoners toezeggingen krijgen dat er maatregelen worden genomen om het ver keer op het eiland te vermin deren. Verder moet er voldoen de parkeergelegenheid komen en mag de groenvoorzieningen en speelgelegenheden niet ver dwijnen. Door MARJO PEPPELAAR VLAARDINGEN Onder de titel Presentatie '87 wor den in galerie de Duig in de zomer de resultaten getoond van een jaar teken- en schil derlessen. Deze lessen wor den alweer enige jaren gege ven door de Vlaardlngse, rea listisch schilderende kunste naars Aad Hofman en Dik Kats. Het behoort Inmiddels tot de traditie om het lessei- zoen af te sluiten met een ex positie met werk van hun leerlingen. Op de tentoonstelling, die zaterdagmiddag werd geo pend door burgemeester AA.J.M. van Lier, is werk te zien van 53 van de 110 cursis ten die de teken- en schilder lessen in de Duig volgen. De ze selectie was enerzijds noodzakelijk vanwege ruim tegebrek. Met de 53 werken die nu getoond worden hangt de kleine galerie al erg vol. Maar ook hebben Dik Kats en Aad hofman gelet op het ni veau van hun cursisten, die nog niet allemaal aan een ex positie toe waren. Deze selectie heeft er voor gezorgd dat het niveau van de presentatie dit jaar weer beduidend hoger lag dan vo rig jaar. Dit komt niet zozeer tot uiting in de techniek want die hebben de cursisten tot op zekere hoogte - door de be zielde leiding van de twee realistische schilders - alle maal al vrij goed onder de knie. Maar op eerdere pre sentaties vervielen zij nogal eens in het copieren van stijl en onderwerp van him lera ren. De uil uit het werk van Dik Kats en de baksteentjes uit de schilderijen van Aad Hofman keerden jn de wer ken van hun leerlingen altijd veelvuldig terug. Dit jaar is dit veel minder het geval: in de keuze van him onderwer pen hebben de cursisten nu hun eigen creativiteit meer laten spreken. Deze ontwikkeling werd ook door burgemeester Van Lier gesignaleerd. Hij noem de tijdens de opening van de expositie de drie verworven heden van de kunstenaar: le ren kijken, leren tekenen en leren voelen. „Vooral dat laatste Is belangrijk, dan kunnen de cursisten later misschien ook nog eens met abstracte kunst uit de voeten. Iedereen denkt misschien dat een kind dat ook kan, maar als men er aan begint blijkt het toch helemaal niet zo ge makkelijk te zijn," aldus de burgemeester. Met deze uit spraak voerde hij de cursis ten met lichte dwang in de richting van de abstracte kunst maar daar blijkt wei nig animo voor te bestaan. „Nee, dat willen ze hele maal niet, daarom komen ze juist hier," zei Aad Hofman desgevraagd. „Op de Vrije Academie wordt wel veel aandacht aan abstracte kunst besteed, maar de men sen die hier komen willen ge woon goed leren tekenen. Als ik wel eens iets In de richting van abstracte kunst voorstel, slaan ze gelijk op tilt." Het tentoongestelde wera in de Duig, dat bestaat uit te keningen, aquarellen en olie verfschilderijen, Is dan ook allemaal zeer realistisch van stijl. De onderwerpen, die va riëren van een bos bloemen tot een door kernenergie aan gevreten stuk hout, zijn met grote precisie nagetekend. Dit maakt de expositie ple zierig om naar te kijken. Soms zijn de schilderijen heel vertederend, zoals een tekening van een lief, kanten hesje, soms ook van een uit bundige vrolijkheid, zoals een blauwe tutu, prachtig ge schilderd in een aquarel van balletlerares Emmy Krebs. De exposanten zelf reage ren heel verschillend op hun tentoonstelling. Sommigen tonen hun werk met gepaste trots aan familie en beken den. Anderen bekennen dat ze toch nog niet helemaal tevre den met het resultaat van hun inspanningen zijn. Als Aad Hofman eén van zijn leerlingen zegt dat diens te kening er mooi ingelijst bij- hangt, antwoordt deze: „de lijst is wel mooi, ja, maar de tekening vind ik eigenlijk maar niks." Gelukkig zijn ook de grootste kunstenaars nooit helemaal tevreden. Presentatie "87 tot en met 5 september in galerie de Duig, Landstraat 29, Vlaar- dingen. Geopend; zaterdag van 13.3016.30 uur. Tevens gelegenheid totlnschrijven voor cursussen In het nieuwe seizoen. 1985 het idee voor een informa tiewinkeltje geboren werd be seften we dat we daar niet zo maar konden gaan zitten. Je moet wel waar kunnen maken wat je pretendeert, want an ders is het onverantwoord. Nu na twee jaar hebben we het aangedurfd en de stap geno men. Maar we blijven ons voortdurend bijscholen, want de veranderingen op dit gebied gaan heel snel," aldus Hoge boom. Of er veel belangstelling zal zijn voor de diensten van het centrum weet hij nog niet. Me de daarom wil de werkgroep bescheiden beginnen met een proeftijd van een half jaar. Ho geboom: „We zijn als werk groep de afgelopen jaren met zoveel vragen geconfronteerd dat wij denken dat hier behoef te aan bestaat, anders begin je er natuurlijk niet aan. Maar we gaan eens rustig kijken hoe het aanslaat. Als het druk wordt gaan we In ieder geval weer met de gemeente praten over betere behuizing. Want ideaal is dit pand beslist niet." Bij het opzetten van het in formatiecentrum kreeg de werkgroep organisatorische en materiele steun van de Indus triebond, de Voedingsbond, de Vervoersbond en de Diensten bond. Wim van den Bremen, die vanuit de FNV coordinator is voor de Schledamse werk groep, noemt de totstandko ming van het informatiecen trum een teken dat uitkerings gerechtigden binnen de FNV serieus worden genomen. „I»- ben erg blij met dit ini tiatief," vertelt hij, „Vroeger was het altijd zo dat als je werkte, je met je problemen te recht kon bij je eigen bond. Werd je dan uitkeringsgerech tigde, dan bleef je gewoon lid van die bond. Maar In toene mende mate dringt gelukkig het besef door, dat mensen met een uitkering gezamenlijk be zig moeten zijn, omdat de be slissingen waar het om gaat in Den Haag worden genomen," aldus Van den Bremen. Het FNV-lnformatlecentrum, Lange Kerkstraat 56, is elke vrijdag van 11.00 tot 15.00 uur geopend. Bovendien Is de Werk groep Uitkeringsgerechtigden Iedere eerste en derde donder dag van de maand van 13.30 tot 1L30 uur te bereiken In' het' FNV-gebouw in de Stadhouder slaan. MAASSLUIS— De industrië le bouwmaatschappij Elemen ten in Maassluis zal niet wor den overgenomen door de Ver enigde Bouwprodukten Indus trie (VBI). Dit tot grote teleur stelling van directeur M.J-A. Blom van Elementen, die nog tot aan de eindfase van de on derhandelingen tussen NA- GON (de moedermaatschappij van Elementen) en VBI zeer hoopvol gestemd was over de overstap van zijn bedrijf. „Wel zijn er afspraken ge maakt over samenwerking tussen beide bedrijven, vooral op terreinen waar zij elkaar aanvullen In de bouwwereld. Ik vind het jammer dat de over name niet doorgaat, zeker om dat deze voor Elementen een betere toekomst zou kunnen betekenen en omdat het met VBI erg goed gaat. Of NAGON nu op zoek gaat naar een nieu we eigenaar voor Elementen is_ mij niet bekend," aldus Blom. Voorzitter H. Heitm&n van de ondernemingsraad van Ele menten, waar 120 mensen wer ken, vertelde dat er voor het personeel weinig of niets ver andert. „We gaan gewoon door met hard werken: dat hebben we tot nu toe steeds gedaan. Het ziet er trouwens naar uit dat het voor Elementen dit jaar een goed jaar wordt We hebben het erg druk. Voor 198S zijn de verwachtingen ook gunstig." ROTTERDAM Aan de lo zing van cadmium op de Nieu we Waterweg door kunstmest- fabrieken kan een eind komen door gebruik te maken van Russisch erts als grondstof. De Zuidhollandse Milieufederatie heeft deze suggestie schrifte lijk overgebracht aan minister N. Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat. Zij heeft de bedrij ven DSM en Windmill de els gesteld dat binnen een jaar een eind moet komen aan de lozing De giftige stof cadmium blijft over na de bereiding van kunstmest. In een ambtelijk rapport over deze problema tiek staat dat een economische oplossing niet eerder dan in 1992 mogelijk is. Wel wordt de mogelijkheid van Zuidafri kaans erts als schonere grond stof genoemd maar niet verder onderzocht. De handel met dit land Is, vanwege het daar heersende apartheidsregime, niet populair. VLAARDINGEN Bij een verkeerscontrole door de gemeentepolitie van Vlaar- dingen ,dle speciaal gericht was op het zware verkeer, wer den 28 processen-verbaal op gemaakt. Vijftien hiervan wer den opgemaakt wegens over treding van de rljtijdenwet. Een chauffeur van een transportbe drijf uit Delft kreeg een rijver bod omdat hij 72 uur achter het stuur gezeten had zonder rusttijd. -SCHIEDAM De stadsbeiaardier van Schie dam, Addie de Jong, geeft In de maand juli iedere maandag avond een concert op het bei aard van de Grote- of Sint Janskerk in Schiedam. De con certen beginnen om 20.00 uur. Op de Grote Markt, bij de Ou de Sluis en elders in het cen trum is het klokkenspel het best te beluisteren. Na afloop van ieder concert kunnen be langstellenden in de toren van de kerk om de oude klokken, de uurwerkkamer en de luid- klokken bezichtigen. Zij moe ten zich hiervoor om 20.35 uur vervoegen bij de ingang van de toren. De programma's zijn Iedere keer verschillend. Maandag 6 juli speelt de beiaardier eem Engels programma met onder meer werken van Samuel We- sleymen Edward Efgar. Maan dag 13 juli zijn het Franse me lodieën als Au claire de la lune en Sur Ie pont d'Avingnon. Maandag 20 juli klinken er Ita liaanse klanken en voor het laatste concert maandag 20 ju li is er een Nederlands pro gramma. MAASSLUIS De Maassluise tennisclub 8e Quick heeft voor deze week een open- en veteranen toer nooi op het programma staan. Het toernooi is ruim opgezet, met meer dan 300 tennispartij- en, levende muziek en culinaire hoogstandjes. Het toernooi staat bekend om een hoge spelkwaliteit, sportiviteit en een goede organisatie. De eer ste games worden vanavond gespeeld en de finale is zon-"-J dag 12 juli. De tennisclub is gevestigd aan de Sportlaan in Maassluis. gemeentepolitie Maassluis >ft deze week tachtig wegpi- De hee: raten op de Westlandsëweg aangehouden tijdens een snel heidscontrole. De snelste reed maar liefst 108 kilometer per uur. De maximumsnelheid op deze weg Is 50 kilometer per uur. De politie hield alleen au tomobilisten aan die met een vaart vanaf 70 km per uur re den. Bij een alcoholcontrole heeft de Maassluise gemeentepolitie .32 automobilisten aangehou- 'den die teveel hadden alcohol houdende dranken hadden ge nuttigd. Veertien van hen wer den naar het hoofdbureau overgebracht om een bloed proef te ondergaan. Achtten automobilisten kregen een rij verbod van acht uur opgelegd.® MAASSLUIS Maassluise scholleren kunnen laten zien wat zij in huis heeft aan parate kennis en creativiteit. Onder de* 'titel 'Samen denken, samen doen' begint in januari volgend jaar een quiz In het Maassluise Schuurkertheater voor leerlin gen uit de twee hoogste groe pen van de basisscholen. De quiz bevat allerlei spelle tjes, uiteenlopende vragen en behendigheidsproeven die de leerlingen in staat stelt te laten zien dat ze hun mannetje staan op verschillend gebied. De qui zonderdelen zijn volgens de or ganisatoren Otto Zeegers en Jos Groeneboom zo gevari eerd, dat er voor iedei kind wel iets te vinden is waarin hij uit blinkt. Zo zijn er bijvoorbeeld actualiteitsvragen. Zijn de leer lingen op de hoogte van het laatste nieuws uit de kranten? Taalspelletjes vormen een on derdeel en muziek maken of liedteksten schrijven. Ook kun nen de kinderen hun kennis spuien over stripfiguren. En hoeveel weten ze af van hun ei gen woonplaats Maassluis? Niet alleen de kinderen maar ook het onderwijzend perso neel van de basisschool krijgt de kans om te laten zien wat het in zijn mars heeft. 'Samen denken, samen doen' Is een nieuwe activiteit In het mlnitheater aan de Schuurhof in Maassluis. Het is de bedoe ling dat er tien ronden op tien achtereenvolgende woens dagmiddagen worden ge speeld, waarbij per ronde twee scholen aan de beurt komen. De eerste aflevering is in ja nuari. 1988. De organisatoren verwachten de deelname van ongeveer twintig basisscholen. Voor meer Informatie en opga ve kunnen belangstellende scholen terecht bij de John Waalring, afdeling Welzijn, tel. 19111. VLAARDINGEN Het werk van twee Haagse fotografen, Robert Paul Beets en John He neman, is tot en met 31 juli in het Zonnehuis aan de Dillen burgsingel in Viaardingen te zien. John Heneman toont fo to's die hij maakte In Portugal en Rusland. Robert Paul Beets maakte opnames in woestijnen In Amerikaanse Het werk van beide fotgrafen vertoont vele overeenkomsten. Zelfs zoveel dat hun foto's nau welijks van elkaar te onder scheiden zijn. Beide zijn sterk in het vastleggen van kleine momenten die een ander mis schien ontgaan zouden zijn. Zo fotgrafeerde Robert Paul Beets een vogelspoortje In het ver zengende zand van de Ameri kaanse Death Valley. Een foto waarop ogenschijnlijk niets ge beurt, maar die toch een heel verhaal vertelt. De hitte in de woestijn is bijna voelbaar. De woestijn heet niet voor niets Death Valley, zou het vogeltje er wel levend uitgekomen zijn? Of wa3 het ai niet meer In staat om te vliegen en sleepte het eenzame spoortje In het zand het naar een onontkoombare dood? Ook In de foto's van John He neman worden deze kleine ver haaltjes verteld. Kleine kinde ren in het Russische Kiev blik ken op zijn foto met grote, ver baasde ogen In de camera, in het Portugese vissersdorpje Nazare legt hij in zonnige kleu ren op prachtige wijze de sfeer vast die hoort bij ouderwetse badplaatsen en haventjes. Maar ook het leven van alledag in het zonnige zuiden ontsnapt niet aan zijn aandacht. Zelfs in een waslijntje, wapperend in de droge wind ziet hij een mooie foto. De kleuren zijn heei belangrijk in de foto's van Robert Paul Beets en John Heneman. Beide manipuleren met behulp van filters de afbeelding zo dat er een verhaat ontstaat. De stilte in de woestijn wordt hoorbaar, de nostalgie van een vissers dorpje zichtbaar. Foto-expositie van Robert Paul Beets en John Heneman, tot 31 juli in het Ontmoetings punt van het Zonnehuis, Dit- lenburgsingef 5, Viaardingen. Geopend: din. tm. vrij. van 10.00—20.00 uur en zat tm. ma. van 14.0020.00 uur. SCHIEDAM Gerrit Suttorp zal niet langer de wekelijkse bingo-avonden voor de Schie- damse voetbalclub SVV ver zorgen. De Schledamse su per-supporter, die samen met zijn medewerkers meer dan honderdduizend gulden per seizoen ophaalde, kan zich niet meer verenigen met het ge voerde beleid. Het bestuur van' de eerste divisie club Is koorts achtig op zoek naar een opvol ger van de bingo-gigant. Naar verluidt maakt het duo Henk van der Veer/Dirk van Gelde ren, dat al Jaren het voor lief dadige doeleinden georgani seerde horeca-toernool voor zijn rekening neemt, de beste kans om Suttorp en consorten op te volgen. Peter van der Hoek, de ciub- arts van SW, heeft zijn functie In verband met zijn drukke praktijk neergelegd. De oud- clubarts van NEC, J. van Och- ten, die een praktijk heeft in Berkei en Rodenrijs en boven dien verbonden is aan Verzor gingstehuis Het Zonnehuis in viaardingen, neemt de taak van Van der Hoek bij SVV over. SCHIEDAM Oud-SW-con- tractspeler John van de Mun nik heeft zich toch aangemeld bij de ambitieuze derdeklasser SFC In Scledam. De krachtige Schledamse voetbalier, die vijf jaar geleden onder trainer Nol de Ruiter zijn debuut in de eer ste divisie maakte, was twee jaar uitgeschakeld door een beenbreuk. Aanvankelijk re kende afdelingsclub GSS op de komst van Van de Munnik, die echter na lang aandringen van manager Aad Gudde als nog voor SFC koos. Het is de bedoeling dat Van de Munnik de plaats van Bob Weeda ais laatste man inneemt.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1