Schiedam vlaarcfingen Vakantie voor de jeugd in Schiedam-Noord M Zwemmen kan weer ParadUskerk open voor bezichtiging Ambacht ruziet om PSP-boom Big Band-party in sportpaleis Jonge kunstenaars in 't Oude Raadhuys Toernooi om migrantenbokaal Zeventig extra parkeerplaatsen voor surfers Goud voor GAK- correspondent Leren jassen weg Gestolen auto boven water Vrijzwemmen in bad Zuid Sterke vlucht in Leeuwarden RH SCHIEDAM/VLAARDINGEN/MAASSLUIS Toeristen die in Schiedam, Vlaardingen of Maas sluis goedkoop willen overnachten, kunnen vrij wel nergens terecht. Een goedkoop pension heb ben Schiedam en Vlaardingen niet. In Maassluis is het enige pension al maanden gesloten en het hotel is wegens vakantie gesloten. „Ik denk wel, dat er behoefte is aan een pension", zegt de Vlaar- dingse WV-informatrice Karianne de Graaf. %Haar Schiedamse collega Marty Schuitman vindt dat ook: „Een leuk gezellig pension met aantrek kelijke prijzen; zeker in deze tijd van het jaar." Goed weer James Bond Huttenbouw Jeugdwerkster Frederica van der Klugt en jongerenwerker Mare Eyking (heiden links) verzorgen samen met een groep vrijwilligers het vakantieprogramma voor de thuisblijvertjes in Schiedam-Noord. (Foto Arie Wapenaar) Zwemmen kan weer binnenkort op de Bouw speelplaats in Vlaardin- gen-ÓolyWanneer het zonnetje wil gaan schij nen, kunnen de jeugdige huttenbouwers er tussen de bedrijven door naar hartelust poedelen 'in een badje, waaraan deze week de laatste hand wordt gelegd. Het nieu we zwembadje bestaat uit bielzen afgekit met PUR-schuim en een zeil doek. In tegenstelling tot hef oude badje heeft het nieuwe een afvoer, zo dat het behoorlijk schoongemaakt kan worden. Bij het oude kon dat niet en boven dien liep het water niet göed weg vanwege het hoge grondwaterpeil. In tussen gaat het hutten- bouwen onverminderd door op de speelplaats, zón of geen zon. ,JDat ■blijven ze in de stro mende regen doen," zegt "Els Bergers (rechts op de foto), secretaris van de vereniging Bouw speelplaats Vlaardingen. (Foto Arie Wapenaar) M wv y HET VRIJE VOLK t. J vsskk yjxzYY&Y'Y,sm-fWw *m ■i Waterwegsteden missen een goedkoop pension Volgens de Vlaardingse in- formatrice zou een pension in Vlaardingen kunnen mikken op toeristen met de kleine beurs en mensen, die in Vlaar dingen werken en elders in het land wonen. „Sommige men sen vinden Rotterdam te groot ■en te massaal," zegt Karianne. „Ik heb hier pas nog Engelsen gehad, die niet in Rotterdam wilden overnachten, omdat het station zo zeiden ze er vol lag met dronken 'mensen en druggebruikers." Hoe groot de markt is van werknemers, weet Karianne niet. „Dat is misschien een leuke opgave voor MEAO-leerlingen om eens te onderzoeken. Bedrijven zullen nu wel hun eigen adres jes hebben." Zowel in -Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis staan de toeristen niet in drommen voor de balie. Wèl veel belang stelling van eigen inwoners1 be staat voor dagtochten en over dekte evenementen. Marty Schuitman beveelt dan altijd de folder 'Lekker weg in eigen land' met honderd tips voor dagtochten aan. Het weer komt steevast ter sprake. „De mensen willen folders met goed-weergarantie," zegt Mar ty. „Maar die kunnen wij he laas niet geven." In een schalkse bui gaf Kari anne een echtpaar 'onlangs de raad 'lekker thuis te gaan zit ten achter een bak koffie'. De twee mensen konden er wel om lachen, maar zo zeiden ze: „We zitten al zo lang binnen, we willen nu wel eens naar buiten." Met een handjevol fol ders verlieten ze het Vlaar dingse VW-kantoor. In Maassluis en Vlaardingen is het niet druk. De Maassluise WV-informatrice Tamara van Hulst: ,,'t Is rustig. Alleen bij slecht weer komen veel va ders en moeders vragen wat zij met de kinderen kunnen doen." Karianne: ,,'t Is alle maal verregend wat je binnen krijgt Wij draaien hoofdzake- De Vlaardingse WV-informatrice Karianne de Graaf vcor het rek met folders. Ideeën genoeg voor een dagje of langer uit. (Foto Arie Wapenaar) lijk voor Vlaardingers. De meest gestelde vraag is: wat kunnen we doen met dit weer." Alleen in Schiedam is het druk met de voorverkoop voor voor stellingen van circus Holiday en het Chinese staatscircus. In alle drie steden wordt zo •nu en dan ook gelachen. In Vlaardingen vroeg een man naar 'Noord-wie-karoet'. Kari anne: „Ik kon er eerst geen wijs uit worden, tot ik erachter kwam, dat hij Noordwijker- hout bedoelde." In Schiedam vroeg een klant om 'double o seven'. Hij bedoelde niet de co denaam van James Bond, maar de muziekkrant Oor, die er ter inzage ligt. De omschrij ving is niet zo gezocht als die lijkt, want in de kop van de krant heeft de letter 'r' met een geweertje erdoor de vorm van een zeven. In Maassluis wilde iemand weten, hoe zij in contact kon komen met Alexandra Radius en Han Ebbelaar. Zij had een foto van het beroemde balle techtpaar en wilde him handte keningen erop. Informatrice Tamara kon niet anders doen, dan de fan te verwijzen naar een optreden in het wintersei zoen in Theater Zuidplein. SCHIEDAM Kinderen en jongeren uit Schiedam-Noord die niet op vakantie zijn hoe ven zich de komende weken niet te vervelen in hun wijk. De stichting samenlevingsop bouw Schiedam-Noord heeft voor de jeugd een leuke vakan- tièkalender opgesteld, vol acti viteiten. Het programma staat in het teken van land, water en lucht. De vakantieactiviteiten staan dhder leiding van jeugd werkster Frederica van der Klugt en jongerenwerker Mare Eyking. Zij worden bijgestaan door een groep vrijwilligers. De plaats van handeling is het pand Wesp op de kruising Churchill weg/Metropad. Spe ciaal voor deze gelegenheid gaven enkele vrijwilligers het houten jeugdhonk een nieuw verfje. Op het aangrenzende terrein wordt nog druk gemet seld aan een stenen barbecue, die volgende week klaar moet zijn. Want dinsdag 4 augustus begint het vakantieprogram ma, met als eerste onderdeel huttenbouw. t i De eerste week staat in het teken van land. Kinderen van zes tot twaalf jaar kunnen dinsdag 4 augustus hun eigen hutje bouwen. De huttenbouw •vfe -in nsst* At begint -om 10.00 uur en deelna me is gratis. Woensdag 5 au gustus maken deze kinderen buttons in het pand Wesp. Zij kunnen hier vanaf 14.00 uur te recht. Voor tieners van twaalf tot en met vijftien jaar is er woensdag 6 augustus een bar- necue, aanvang 19.30 uur. De kinderen van zes tot en met twalf jaar maken vrijdag een uitstapje naar Plaswijck. Hier voor moeten zij ƒ2,50 betalen. Zij vertrekken vanaf het jeugdhonk om 10.00 uur. De tweede week vormt "water het thema van de vakantieacti viteiten. Zo is er dinsdag 11 au-, gustus voor de kindren een wa terestafette, aanvang 10.00 uur. Woensdag 12 augustus kunnen zij meedoen aan een viswed strijd, aanvang 14.00 uur. Vrij dag 14 augustus gaan- - zij zwemmen vanaf11 14.00 üür. Voor het zwemmen betalen "dé kinderen 1,60. De tieners ma ken donderdag 13 augustus een roeitochtje, aanvang 19.00 uur. Kosten: 2,50. De derde en laatste week staat het vakantieprogramma in het teken van lucht. De kin deren maken dinsdag 18 au gustus vliegers in het pand Wesp. Zij beginnen om 10,00 uur met deze klus. Woensdag 19 augustus staat er een spel- middag op het programma, aanvang 14.00 uur. En de kin deren van zes tot en met twaalf jaar besluiten deze week, vrijdag 21 augustus, met een ballonwedstrijd. Daar naast kunnen de kinderen dan dollen op een springkussen. Voor de tieners heeft het Jeugdwerk Schiedam-Noord donderdag 20 augustus een verrassingstocht in petto, aan vang 19.30 uur. Kinderen kunnen zirfll voor de activiteiten opgeven in het wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590, tel. 4702207. spij t' i>. /MMfëk ff' i' - ,Z/'S V i, zo/)1 Z'/y/s ÏY yVZ/'/*, oz/Y vZZ# -yy' - "jf"',-»' 'i ^ft/Y's 'ui HOEK VAN HOLLAND De .deelraadscommissie voor Sport en Recreatie wil probe ren om ongeveer 70 nieuwe parkeerplaatsen te' maken bij het strand in het verlengde van de Rechtestraat. Die par keerplaatsen zouden voorna melijk dienst moeten doen voor de surfers die hier ge bruik van het voor de water sport gereserveerde strandge- deelte. De nieuwe voorziening gaat rond 70.000 gulden kosten. Een parkeerplaats, inclusief een passe-partout, gaat 200 gulden per jaar kosten. Voor leden van de Hoekse watersportver eniging bestaat al geruime tijd een mogelijkheid om onthef fing te krijgen van het verbod om de Rechtestraat te berij den,. maar de surfers konden daar tot nu toe geen gebruik van 'maken. De watersporters betalen 50 gulden', maar zij hebben zelf de parkeerplaatsen bij hun verenigingsgebouw aangelegd. Voor het aanleggen van de nieuwe parkeerplaatsen is eerst toestemming nodig van het Hoogheemraadschap Delft- land en de dienst der Domei nen. VLAARDINGEN De heer A. Bosch (57) heeft de ereme daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud ontvangen. Hij kreeg de onder scheiding ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstjubileum bij het Gemeenschappelijk Admi nistratiekantoor (GAK) in Vlaardingen. De heer Bosch werkt daar sinds 1963, aanvan kelijk als behandelend beamb te werkloosheidswet en sinds 1968 als correspondent werk loosheidswet. In deze functie bezoekt hij werkloos gemelde verzekerden. De loopbaan van de heer Bosch begon in 1947 bij de Raad van Arbeid in Den Haag. MAASSLUIS Uit een kle-Jj dingzaak-" in" winkelcentrum' Koningshoek te Maassluis zijn veertig leren jassen gestolen. De inbrekers vernielden eerst een toegangsdeur van het win kelcentrum en vervolgens een ruit van de winkel. De mbraak moet *s nachts om ongeveer 3 uur zijn gepleegd, zo meent de: politie.' sji n.A'V& jn (mts 'ijtjCvf SCHIEDAM - Na een tip van de brandweer heeft de Schie damse politie gisteren een au to uit het water van de Voor haven in Schiedam getakeld. Het bleek een wagen te zijn die eerder dit jaar in De Lier was gestolen. De auto is naar het politiebureau gebracht. De rijkspolitie van De Lier zal zich verder over de gestolen wagen ontfermen. SCHIEDAM Zwembad Zuid aan de Westfrankelandse- dijk in J. hiedam heeft een spe ciaal zwemprogramma voor de grote vakantie. Nu het schoolzwemmen van de baan Is kunnen liefhebbers hier bij na de hele week vrijzwemmen. Van maandag tot en met vrij dag iS' het zwembad geopend van 10.00 tot 17.30 uur en met uitzondering van woensdag in de avonduren van 20.30 tot 21.45 uur. Iedere zaterdag en zondag ziet het zwemprogramma er als volgt uit: van 9.00 tot 10.00 uur rustig zwemmen voor vol wassenen, van 10.00 tot 12.45 uur familiezwemmen en van 13.00 tot 14.45 uur vrijzwem men. Bij mooi weer is de speel weide in het weekeinde van 9.00 tot 17.00 uur geopend. Aanstaande moeders en va ders kunnen iedere dinsdag tussen 19.45 en 20.30 uur baan tjes trekken in zwembad Zuid. Dit vakantieprogramma geldt tot en met vrijdag 21 augustus. LEEUWARDEN Een 24-jarige Amsterdammer Is gisteren ontsnapt uit het huis van bewaring In Leeu warden. De man, die sinds 2 juli vastzat, verboog en brak enkele tralies van zijn celraam. Hij wist over de gevangenispoort te komen door een aantal tegels op el kaar té stapelen. De man, veroordeeld wegens dief stal, zou op 24 december op vrije voeten komen. VRIJDAG 31 JULI 1987 it. si slutil Schrijven naar Stukgoed Hei Vrije Volk Wnte de Withstraat 25 3012 BL Rotterdam goed 0,<"^0 Om nieuwsgierige Rotter dammers een blik te gunnen op het barokke interieur wordt de Paradijskerk aan de Nieuwe Binnenweg in augus tus een aantal zaterdagen opengesteld voor bezichti ging. Het kerkgebouw uit 1910 herbergt een uit hout gesne den barok interieur (1720) en een Verhofstadorgel uit 1721. Daar de oude Paradijskerk uit 1638 bouwvallig was, werd die in 1910 buiten het stadscentrum herbouwd. Het oude interieur bleef behou den. De kerk is zaterdag 1, 8 en 15 augustus tussen 14.00 en 17.00 uur te bezichtigen. Op 8 augustus is er een or gelconcert door Rob Soete- man. Hij speelt werken van Mendelssohn-Bartholdy en Dupré. Plaatselijke afdelingen van de PSP boden eerder dit jaar hun gemeentebesturen een boom aan ter herdenking van sode ramp'met de Russische ■^kerncentrale in Tsjernobyl. Het leek*de partij een pas send cadeau in het Milieu jaar. Het college van burgemees ter en wethouders in Hendrik Ido Ambacht dacht daar an ders over. Het cadeau van de plaatselijke PSP was dus niet welkom. Zelfs niet toen het bestuur van de Ambachtse PSP het college verzocht de eerste, afwijzende en voor de> PSP nog altijd onduidelijke beslissing te herzien. B en W consulteerden daarvoor nog wel de raadscommissie Alge- mene'Zakeh; rriaér bok'dat mocht voor de PSP niet ba ten. En dus zit de partij met een boom in haar maag. Goede raad is duur. Het college is andermaal om opheldering verzocht. De Ambachtse ge meenteraad is een oplossing' gevraagd. Liefst de meest eenvoudige: gewoon die boom accepteren. ROTTERDAM Meer dan ne gentig muzikanten, deel uitma kend van drie big bands, tre den zaterdagavond 22 augus tus op tijdens een groot pop- muziek-spektakel in de Maas hal van sportpaleis Ahoy'. On der de naam MCR Big Band Discovery spelen de bands In Beweging, Zuperzinc en de Swinging Soul Machine om hét driejarig bestaan van het Muzi kanten Collectief Rotterdam (MCR) te vieren. De optredens in Ahoy' worden afgewisseld met videoclips die 'op een reusachtig scherm van vijftig vierkante meter worden vertoond. Kaarten zijn verkrijg baar bij Ahoy', de VVV, ACR- bespreekbureaus en de Free Record Shop. in de voorver koop kosten kaarten een tien-" tje, op de dag zelf 12,50. Het programma ziet er ais volgt uit: 21.00 uur: zaal open 22.00 uur: Funk van In Bewe ging Big Band 22.45 uur: Video 23.15 uur: Zuperzinc Big Band 24.00 uur: Video 00.45 uur: Swinging Soul Ma chine Big Band 01.30 uur: MCR-party tot 03.00 uur SPIJKENISSE Afgestudeer den aan de Rotterdamse Aca demie voor Beeldende Kunsten krijgen van Galerie 't Oude Raadhuys in Spijkenisse de mogelijkheid in het officiële ga leriecircuit te komen expose ren. Men kan kennismaken met het werk van deze kunste- naars tijdens twee bijzondere expositiès die gedurende de maanden augustus en septem ber in 't Oude Raadhuys wor--:'. den gehouden. De eerste ex- positie bestaat uit werk van ze: ven jonge kunstenaars en vormgevers en loopt van 2 au gustus tot en met 29 augustus 1987. De expositie is'te zien'dp, dinsdag tot en met zaterdag "a, van 13.00 tot en met 17.00 uur. ROTTERDAM- Zo'n twaalf teams strijden zondag 30 au gustus in Rotterdam om de Mi grantenbokaal. De Culturele- en Sportvereniging 'Reai Par- bo' organiseert op die dag na melijk een ééndaags migran- tentoernooi. Eugène Haas, coördinator van de toernooicommissie ver wacht die zondag een grote drukte: „Er hebben zich nu reeds vijf teams van verschil- lende nationaliteiten Ingeschre ven en na de vakantie zullen ongetwijfeld de andere zeven buitenlandse voetbalteams vol gen. Als alle ploegen wat aan- hang meenemen kan het nog een gezellige boei worden." Haas zegt wei dat de toe schouwers niet al te veel van de nevenactiviteiten moeten verwachten. Het toernooi za! worden ver speeld op het Sportcomplex Boszoom aan de Prinsenlaan 102 te Alexanderpoider. Be langstellenden zijn vanaf negen- uur weikom. inlichtingen kun nen worden ingewonnen bij de heer Haas. telefoon 010- 4623939. Ui#

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1