Politieman Mulders bouwt mhrmachtvóemigen na Ebbenge Wubben opent ^xpQSitte Elenbaas iëN^' r"*v' Ouderen met Kobby gezocht In Oost Bibliotheek R'dam feest op 5 september in Hellevoetsluis? Onderscheidingen Spreekuur Kooklessen Eigenwerk VLiAARDINGEN Het huidige beleidspro gramma is zeker niet het best denkbare, maar wel verantwoord. Dit college is eén door CDA en WD afgedwongen verstandshuwelijk, dat wel nooit erg hartelijk zal worden. De fractie heeft echter de hele tijd gewoon hard doorgewerkt en goed op de winkel gepast. Siamese tweeling Koeltjes Capelle Spijkenisse Oud zeer Schaaksimultaan Één en al lóf-voor Wally Elenbaas (midden) tijdens de opening van zijn expositie in het Maassluise gemeentemueseum. (Foto Arie Wapenaar) Hakenkru is vlaggen pi HET VRUE VOLK Commercieel directeur J.W.H. Hartmans bij Krupp Widia Ne derland BV in Maassluis is be noemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hartmans, die met ingang van 1 septem ber gebruik maakt van de Vut regeling, kreeg de onderschei ding vorige week opgespeld. Hartmans werd in 1924 in Eindhoven geboren. In 1952 trad hij in dienst van zijn huidi ge werkgever.' Hartmans is actief lid van de Rotary afdeling Maassluis. Hij is mede oprichter en sinds 1984 voorzitter van de Stich ting Uitbreiding Hulsvesting Nationaal Sleepvaartmuseum te Maassluis. Eveneens tot Ridder in de Or de van Oranje Nassau is be noemd de Vlaardinger J.A. Kooij. Hij kreeg de bijbehoren de versierselen zaterdag opge speld door staatssecretaris van defensie J. van Houweüngen. Kooij werd onderscheiden ter gelegenheid van het veertigja rig bestaan van het Protes tants Interkerkelijk Thuisfront (PIT), waar hij al meer dan 20 jaar werkzaam is. Sinds tien jaar Is Kooij directeur.directeur van het PIT. Onder zijn leiding haalden 20.000 collectanten jaarlijks een miljoen gulden op voor het werk van de geestelij ke verzorging bij de krijgs macht, de vormingscentra en de militaire tehuizen. Daarnaast zette Kooij zich in voor het jeugdwerk, als organi sator en later voorzitter van di verse jeugdorganisaties. Ook was hij voorzitter van de kerke- raad van de Gereformeerde Kerk in Vlaardingen. Verder was hij actief in de Vlaardingse afdeling van de Vereniging Vluchtelingenhulp Nederland. Jacobus Arte Kooij werd op 23 maart 1928 geboren in IJssel- monde, thans Rotterdam. Het spreekuur voor buitenlan- ders'van de Stichting Maat schappelijk Werk Schiedam wordt met ingang van volgen de week elke donderdag van 12.00 tot 14.00 uur in het ont moetingscentrum 't Parkweg aan de Parkweg In Schiedam gehouden. Buiten deze tijden kunnen buitenlandse Schie dammers met vragen en pro blemen binnenstappen ,in het centrale kantoor van de stich ting aan de Broersveld op werkdagen van 9.00 tot 17.30 uur. Het telefoonnummer van het migrantencentrum 't Park weg is 010 - 4269586 en van het kantoor aan de BroersvsST 010 - 4731033. w vV; Zfr V','. Schiedamse mannen van 5§ jaar en ouderen, die niet kün-„ nen koken, krijgen de moge-'*-' lijkheid om dat manco weg terT werken. De Stichting Huishou-, delijke Voorlichting Schiedam start eind september wéér kooklessen voor oudere maniti nen. De lessen worden gege- -r ven op vrijdag van 12.00 toi°" 14.00 uur in een lokaal van 'rin Scholengemeenschap Schien- land aan de Nieuwe Damiaann 762 te Schiedam. Dé cursus bestaat uit 12 lessen. Na af-"^ loop van de mini-kookcursus*H zijn de deel nemers in staat ómj zelfstandig een complete waro me maaltijd mét toetje te ver vaardigen. Belangstellenden0' kunnen vooraf een Informatiê'- ochtend bijwonen. Mannen dte mee willen doen kunnen zich aanmelden of informatie vra gen blj.de Stichting Gecoördi neerd Ouderenwerk Schiedam" telefoon 010 - 4731976. De Schiedamse wethouder'fölf cultuur Luub Hafkamp zal woensdag 2 september om7?.^ 16.30 uur het ontmoetingscörtV trum Eigen Werk in de Over*-3^ schiesestraat 44 openen. Vrtf-" willigers en oud-cursisten de vroegere, opgeheven, Trechter activiteiten knokten"'.' voor behoud van het ontmoë-" tingscentrum. Zij verbouwden het centrum en kregen voor hun Eigen werk centrum toe stemming van de gemeente. ROTTERDAM In een brief aan staatssecretaris L. de Graaf (Sociale Zaken) 'toont het gemeentebestuur van Rot terdam zich bezorgd over de positie van Turkse gastarbei ders die terug zijn gegaan naar hun geboorteland en daar met een uitkering uit Neder land leven. Deden van de raadscommissie Culturele Minderheden voerden onlangs gesprekken met geremigreer de Turken tijdens een excursie door het land aan de Middel landse Zee. De Turken ontvangen vanuit Nederland een uitkering die gelijk staat aan een minimum inkomen in ons land. De pro blemen ontstaan bij ziekte: de teruggekeerde Turken zijn na melijk niet meer via het zie-, kenfonds verzekerd. Tegelij kertijd hebben ze over het al gemeen geen geld genoeg om zich in te kopen in één van de plaatselijke verzekeringen. Ze moeten zodoende zelf voor de ziektekosten opdraaien. Een ander probleem is dat de kinderen van de repatrian ten soms moeilijk kunnen wen- nén aan het voor hen nieuwe land. De kinderen .zijn 'verne derlandst' waardoor zij moeite hebben met de taal en het on derwijs. Het Rotterdamse ge meentebestuur vraagt de staatssecretaris in de brief, om een zogenoemde terugkeerop tie voor deze kinderen waar mee ze zonder problemen te rug kunnen keren naar Neder land. i ;v-,Zo kijkt de raadsfractie van dé PvdA in Vlaardingen terug op het afgelopen, bijzonder tur-' bulente jaar in de Vlaardingse gemeentepolitiek. „En de boer, hij ploegde voort," omschrijft Ary Maarleveld de stemming onder de socialisten. Afgelopen vrijdag presenteerde de fractie haar jaarverslag, waarbij men nadrukkelijker dan in vorige jaren de publiciteit zocht. „Dat heeft inderdaad te ma ken met het rapport-Booister," geeft fractievoorzitter John Ranshuysen toe. In dat rapport werd een vernietigend oordeel geveld over bet functioneren vijn het Vlaardingse PvdA-ka- der. De. geringe aanspreek baarheid voor dé 'man in de straat' werd daarbij als één van de problemen genoemd. „Dat rapport is voor ons een heel duidelijk en belangrijk signaal geweest, dat we beslist niet onder tafel hebben willen vegen. We hebben ons sinds dien diepgaand over de bewus te problematiek gebogen. Dat proces is eigenlijk nog steeds bezig. Volgend voorjaar moet die discussie afgerond zijn, maar.dat we in hét algemeen een meer open presentatie naar buiten toe zullen nastre ven, staat^voor. mij vast," al- heeft?" vraagt Ranshuysen zich enigszins bitter at Ondanks het feit dat de par tijpolitieke gemoederen weer wat tot rust gekomen zijn. is de sfeer tussen de diverse frac ties nog lang niet optimaal. De. partijen in het college zijn ech ter tot elkaar veroordeeld, om dat niemand na de recente troebelen wéér een wisseling wil. Ranshuysen: „We zijn in dit college gaan zitten omdat we voldoende mogelijkheden zien om onze punten waar te maken. Als grootste partij wil len we onze verantwoordelijk heden niet ontlopen. Dan moet je nuchter zijn, je over je te leurstellingen heenzetten en proberen wat voor je kiezers te doen. We zullen nog drie jaar met elkaar door moeten. We hoeven niet vriendelijk te zijn voor elkaar, we hebben zakelij ke afspraken gemaakt. Wij zui len ons daaraan houden. Als anderen dat niet doen, zal ik niet aarzelen om aan de bel te trekken." dus Ranshuysen. De druiven waren dit politie ke seizoen soms behoorlijk zuur voor de Vlaardingse PvdA. Zoveel commotie en po litiek geharrewar in een jaar is uniek in de geschiedenis van de Vlaardingse politiek, en ei genlijk moet dat maar zo blij ven, vindt Ranshuysen. „Nie mand, maar dan ook niemand kan tevreden zijn over de ma nier waarop de raad het laat ste jaar gedraaid heeft. Niet dat er niet hard gewerkt is, maar met deze manier van po litiek bedrijven is het een wei nig verheffende vertoning," zegt hij. Een lichtpuntje kon Ranshuysen toch nog wel op noemen: „De ambtenaren heb ben dit jaar op 1 mei een vrije dag gehad, eindelijk. Dat dat gelukt is vind ik heel leuk." In zijn algemene beschou wing in het jaarverslag ver wijt Ranshuysen CDA en WD dat zij 'als een Siamese twee ling' aan elkaar vast zaten. Ze waren niet bereid om zonder de ander aan collegevorming deel te nemen na de gemeente raadsverkiezingen van maart '86. Toen de PvdA daarop een minderheidscollege formeerde, stemden CDA en VVD om puur politieke redenen de begroting weg. „Dat hebben ze zelfs openlijk toegegeven. Het stem gedrag werd meer ingegeven door de wil om het college te dwarsbomen, dan dat men oog had voor de belangen van de Vlaardingse bevolking. Er was geen sprake van inhoudelijke kritiek. Ik vind dat niet alleen een bijzonder trieste zaak, het is ronduit onverantwoorde lijk," aldus de fractievoorzit ter. Maar ook de SP in het verslag koeltjes aangeduid als Poppe c.s. krijgt er van langs. De opstelling van die partij heeft de vorming van een links meerderheidscollege geblokkeerd, oordeelt Rans huysen. „Ze kwamen met eisen die echt niet uitvoerbaar wa ren. Een voorbeeld: wij wilden de GEWB-winsten afbouwen door het geld gefaseerd naar de gebruikers terug te laten vloeien, zij wilden het ineens teruggeven. Dan valt er wel een gat van vijf miljoen op je begroting. Van dat soort din gen. Voor mij zijn ze toch voor him bestuurlijke verantwoor delijkheid weggelopen. Nu zit ten CDA en VVD. in het college, is dat dan wat de SP gewild Hoofdagent Mulders bij zijn modellen: „Het zijn geen kinderwagens natuurlijk. Ik schijn de eni ge te zijn in N£dêxföfi<k'fiïe' dit;leukroind." (drie Wape- naar.) as -Vlood si •.Ls^aujut ren kunnen elkaar ideeën ge ven. BrTjéstaat véél verveling öndèr büdëré'm£nséh."Daër:i!' valt:lets^arï'të doen. '\flnj'wilièri de bejaardéii laten ziérven'hó-" 'rfenwat'erallemaal mogeiijkis- in Schiedam-Oost'. Wat Is er leuker dan een wijkgenoot die over zijn óf haar eigen hobby spreekt." Ouderen die denken andere- leeftijdsgenoten een'fijhe mid-'' dag en'weilicht eën nleuwe" höbby te"bezorgen kunnèn'zich aanmelden'bfj Anneke van-'i - ^Gurp,-telefoon 010 ->4264195; Joop van Swieten, télefoon 010 - 4621089 of Elske Geleedst, telfoon 010 - 4735435. f 'SCHIEDAM Oudere Schie- j "dammers dié In de wijk Oost woneiiëhdieéen hobby heb- bénl wói'den gevraagd zich te ";vrnëlden:sBé Stichting Gecoör- -'vdlnèèrd Oiidérenwerk Schie dam is op zoök naar ouderen, die'sappig kunnen vertellen' over hun favoriete vrijetijdsbe steding. De werkgroep oude- ren Oost, Trefpunt Oost, de j.jL wijk post Oost en Kluphuls Oost nbiwillen op'Soktober aanstaande jp'een'lnformatiemiddag organl- .r)? èérén in het clubhuis Oost. Het :i- thema'van de middag wordt Ouderen en hun hobby's. Anneke van Gurp, van de stichting Gecoördineerd Ou- derwerk Schiedam: „De oude- MAASSLUIS „Karakteri stiek voor Elenbaas zijn de woorden: een mens gaande "door deze ^wereld, schouwend, vèrslagleggënd en creërend. In zijn werk klinken de rivier, vo gels en bet naakf als 'motieven dopn^Hij isjjemahdjdie, Izoals eëh"~6eróemd "Fransman zei, mét-zijn handen denkt. In de beperkte keuze die voor deze tentoonstellingen moesten wor den gedaan is het beeld van Elenbaas toch volledig. Overal spreekt de lijn van binnenuit" De voormalig directeur van Museum Boymans van Beu- ningen, de heer J. Ebbenge Wubben, verheelde bij de ope ning van de overzichtstentoon stellingen van de Rotterdamse kunstenaar Wally Elenbaas in het Maassluise gemeentemu seum in zijn. toespraak de voorliefde voor het werk en de zichtbaar te maken," aldus Eb benge Wubben. De voormalige museumdi recteur benadrukte de liefde voor - het ambachtelijk, dié Elenbaas,. in zijn latere zeef- drukken. ;i-.;(ot-,\ '.«uitdrukking bracht-,-Ook? de: rdiepe tsverbón- denheid met? de natuur,- dersub tiliteit van zijn kleurgebruik en de kracht van zijn beelden, kregen in de toespraak van Ebbenge Wubben veel aan dacht. persoon van Elenbaas niet. Zijn zeer persoonlijk verhaal over de ontwikkelingen In Elenbaas' leven en werk zette de grafische kunst aan de mu ren van het museum direct in perspectief.; Aandachtig fluis terden de talrijke aanwezigen vrijdag naar de boeiende schets die Ebbenge Wubben gaf van deze'zeer succesvolle en produktieve kunstenaar. „Elenbaas is altijd trouw aan zichzelf gebleven, steeds op speurtocht naar zijn diepste wezen. Zijn werk is er de neer slag van. Na zijn grafische pe riode begon Elenbaas in 1947 met zijn eigenlijke medium: de litho. Dat was het begin van het grandioze avontuur. Kleur gebruikte Elenbaas als auto noom beeldend middel om de innerlijk beleefde waarheid De aanleiding voor de expo sitie van Elenbaas' werk is zijn 75ste verjaardag. Tot 4 ok tober is zijn werk op drie plaatsen te bezichtigen: in het Maassluise museum de grafie ken, in de Schiedamse galerie 't Koetshuys de aquarellen en in de Rotterdamse galerie Aelbrecht de zeefdrukken. kers, onder wié Jan Timmanën Viktor. Kortsjnoj simultaanwed-f strijden. Oeelnemers moeten---; zich wel van tevoren voor dé partijen opgeven. Bij mooi 3JCS weer worden de borden bultefl' opgesteld. Verder worden er die dag cofi- certen gegeven door leerlingen-' van de muziekschool, zijn efidi diverse lezingen in de Eras-3"8' muszaal en is er een spreker^ hoek ingericht waar een ledëT en plein publiek zijn hart kan- luchten. Vorig jaar trok de bk"" bllotheekdag in Rotterdam 12000 bezoekers. Het middelpunt van de landeHf- ke bibllotheekdag is de ge- meente Almere waar in het plaatselijke stadhuis om elf uur- 's ochtends professor I. A. Die333 penhorst de officiële opening zal verrichten. Ook in de regio rond Rotter-30" dam wordt op diverse plaatsen? de nationale bibliotheekdaj) 'gevierd'. Zo hebben enkele raadsleden in Capelle aan derv IJssel plechtig beloofd aan'het" begin van de dag mee te zdlféTP doen aan het spelletje Twee voor twaalf, bekend van de VARA-televisie. Capellenaran is kunnen trouwens vanaf 31 me-» gustus al hun vragen op een~ formulier invullen en inleverpp,^ Twee voor twaalf en de beé^Jo» woording van een selectie pit «,0 de ingeleverde vragen, is ta„ „1 beluisteren via een directe uit-v zending van de lokale omroep^- van Capelle. Bezoekers varj fiftc Capelse bibliotheek kunnenm0j voor 2,50 tot eind dit jaar-lid worden. De bibliotheek in Spijkenisse grijpt de dag aan als start voor een minderhedenproject. Wet houder Arend Ketting opent daartoe om elf uur 's ochtends in de centrale bibliotheek aan de Breedstoep een fototen toonstelling onder de titel Ne derlanders, nakomelingen en nieuwkomers. Een kwartier la ter wordt een Afrikaanse mo deshow gehouden. Spijkenissenaren die op 5 sep tember een abonnement op de bibliotheek nemen, krijgen een korting van vijf gulden. Verder zijn er kortingen op het lenen van CD's, platen, videobanden en computerprogramma's. ROTTERDAM De bibliothe ken zullen lezend Nederland op 5 september laten zien wat zij aan informatie in huis hebben. Op die dag wordt de landelijke bibliotheekdag gehouden. Het motto dit jaar is: 'Vragen staat vrij'. Het publiek kan vanaf de nationale Bibliotheekdag twee weken iang de meest waanzin nige vragen stelten, de bibli othecarissen zorgen voor ant woord, zo voorspellen de geza menlijke bibliotheken. Aan de vooravond van het lan delijke evenement verkeert de Rotterdamse bibliotheek in de gelukkige omstandigheid een filiaal te mogen openen. Het gebouw staat in... Madurodam en wordt vrijdag 4 september rond één uur 's middags 'geo pend' door niemand minder dan cultuurminister E. Brink man. Het 'minifiliaal' is een maquette van het hoofdge bouw aan de Hoogstraat. De maquette werd gemaakt ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van het Nederlands Bibliotheek en Lectuur Cen trum (NBLC). in het echt bewegen kan, kan ook in het model bewegen. Rupsbanden van' hout, wielen van hout, het werkt allemaal. De wielen van de voertuigen maakt hij op zijn houtdraai- bank, met profiel en al. En be schilderen doet hij daarna met schoolbordenverf, „want in het: echt zijn wielen ook niet zwart, maar hebben ze een matte grijzige tint door de vulcanisa- tie van het rubber". zijn in ons land die dit leuk vind," vertelt hij. 1 Scratch-building uit hout is Mulders' specialiteit. Hij werkt niet met kant-en-klare pakket ten, maar bouwt het model van de grond af zelf op. Zijn mate rialen haalt hij overal van:: daan. Als het maar hout is. „Ik jat veel," bekent de gezags- handhaver vlot. .Als ik de buurman een meubeltje bij het groot vuil zie zetten met een triplex plaat erin, is het van .mij." De schaal is één op negen, wat betekent dat sommige mo dellen wel 'tachtig centimeter groot worden. Mulders: „Dat is de straf ais je met deze schaal bezig bent. Je bouwt jezelf ach ter elkaar het huis uit. Binnen kort heb ik nog een wandje no dig, ik weet nu al dat mijn vrouw dat niet zal kunnen waarderen. Allemaal oud zeer, iedere modelbouwer heeft dat." Het bouwen van een voertuig kost Mulders gemiddeld een jaar. Een uitgebreide voorstu die van het model gaat daar nog aan vooraf. Anderhalve, strekkende meter documenta tie heeft de hoofdagent op de plank staan, het merendeel in het Duits.,Aan de hand van de tekeningen en foto's kom ik al een hoop aan de weet, maar daarnaast koop ik ook nog het plastic-modélbouwdoosje van het voertuig dat ik wil bouwen. Niet om het in elkaar te zétten, maar om een goede ruimtelij ke indruk van de preciese ver houdingen te krijgen. Dan pas kan ik aan het werk," legt hij uit. SCHIEDAM Het is en blijft een naargeestig gezicht.; Gewoon een gezellige huiska mer aan de Schiedamse Bur gemeester Knappert laan, met alles wat daar bij hoort, maar dan opeens: een wandje volge stouwd met loodgrijze model len van Duitse militaire voer tuigen uit de Tweede Wereld oorlog. Pantservoertuigen, ge schut, motoren, vracht- en ter reinwagens, zelfs militairen in gevechtstenue. De eerste tank is nog in aanbouw. Is de Schiedamse hoofdagent W.P. Mulders een extreem rechtse griezel? „Oh nee, alsje blieft, daar wil ik helemaal niets mee te maken hebben," reageert hij geschrokken. ,Als je in die hoek zit ga je toch de straat op met een spandoek, dan ga je hier toch niet met houten modelletjes zitten klun gelen?" Toch kan hij zich voorstellen dat sommigen drie keer moe ten slikken bij de altijd lugube re aanblik van het Duitse oor logstuig. Mulders: „Het zijn geen kinderwagens natuurlijk, het is allemaal moordtuig. Tja, waarom ga je dat .spul nabou wen? Die vraag weet ik eigen lijk niet goed te beantwoorden. Voor mij hebben Duitse voer tuigen karakter. Er zit een fan tastische lijn in, daar zijn die verdomde moffen gewoon in geslaagd. Maar als dit Ameri kaans spul was geweest, had ik het ook gebouwd." Mulders is niet zomaar een modelbouwer, hij is een perfec tionist zonder weerga. Als zes jarige keek hij al de fijne kneepjes van de hobby af van zijn broers, die met plastic vliegtuigjes in de weer waren. Vanaf '75 houdt de hoofdagent zich vrijwel uitsluitend bezig met Wehrn%achtvoertuigen. „Gelijkgestemde zielen heb ik in Nederland nog nooit ont moet, ik schijn echt de enige te Mulders pakt een van zijn pronkstukken erbij, het Flak 88 luchtafweergeschut. De loop kan in alle standen versteld worden, de stoeltjes voor de schutter en de richter kunnen in- en weggeklapt worden, en ook het laadmechanisme werkt feilloos. Zelfs de (hou ten) granaat ontbreekt niet. „Sommige modellen zijn zo complex, dan weet ik zelf niet meer wat ik er allemaal inge bouwd heb," vertelt hij. „Deze Flak was technisch gesproken een zeer goed wapen, waarmee de Duitsers de oorlog een tijd gerekt hebben. Op een gegeven moment ging men hem ook als anti-tankgeschüt gebruiken, de granaten gingen dwars door de tankbepantsering heen. De Britten kenden dezelfde truc uithalen met hun afweerge schut, maar deden het niet. Dat vonden ze unfair." Toch is het model van de po litieman niet helemaal perfect.' Voor de herkenning uit de lucht werden er vaak haken- kruisvlaggen over het geschut en de voertuigen gespannen. „Dat gaat me te ver, ik wil niet provoceren," zegt Mulders daarover. „Ik bouw ook 'alles binnen een Wehrmachtdivisie, 'Gross Deutschland'. SS-voer- tuigen kun je echt niet maken, vind ik. Als je daaraan begint zit je zo met een kamer vol swastika's en doodskoppen." De bibliotheekdag zelf begint in Rotterdam met zang. Om tien uur 's ochtends opent de. Rotterdamse Opera voor de deur van het hoofdfiliaai aan de Hoogstraat een dag vol ac tiviteiten. Het koor zal frag menten uit Macbeth ten geho re brengen. Ook in de andere filialen wordt de bibliotheek dag gevierd. De bibliotheken in Rotterdam hebben verenigingen en instel lingen opgeroepen om de dag aan te grijpen voor een pre sentatie aan het publiek. Ai- leen al in de centrale 'bieb' worden stands verwacht van zeventig Instellingen. Als extra lokkertje deelt de bibliotheek in Rotterdam gratis abonne menten uit die tot 1 januari volgend jaar geldig zijn. De houders daarvan krijgen na die datum het verzoek om zich de finitief aan te sluiten In de rijen der vaste lezers. Een abonne ment voor volwassenen kost ƒ22,50 per Jaar.. V Eén van de trekpleisters voor de bibliotheekdag moet een schaaksimultaan worden, 's Middags spelen vijf topscha- Noordzee om daar een jaar la ter tot koning te worden ge kroond. Hét betekende het be gin van wat in Engeland de GloHous Revolution wordt ge noemd, een mijlpaal in de Brit se historie. Willem m legde destijds aan in het plaatsje Brixham. Helle voetsluis en Brixham vieren elk jaar tegelijkertijd de over tocht. Omdat het volgende jaar exact drie eeuwen geleden is, wordt grootser uitgepakt. Zo zullen er allerhande culturele uitwisselingen plaatsvinden. brengt aan organisatie, dan kun je wel nagaan wat de komst twee koninginnen tege lijk zou betekenen," zegt een woordvoerder van de gemeen te Hellevoetsluis. „Er is wel over gesproken maar zeker is nog helemaal niets. De agen da's" van dergelijke personen kunnen niet zover van tevoren worden vastgelegd." Op verzoek van het Brits volk reisde stadhouder Willem m in 1688 met een Immense vloot vanuit Hellevoetsluis naar de- overkant van de HELLEVOETSLUIS Heel - Héllevoetsluis hoopt erop, maar zeker is nog niets: de'.vie- .ring van het. vertrek van stad- houder; Willem ;in haar* Enge*. - land, volgend jaar driehonderd jaar geleden, zou wel eens door -jtwee. koninginnenjtegelljk kun- K/jr. f hen worden bijgewoond, Eliza- i^J-Jieth en onze eigen Beatrix. Ko- ■4;|2i "nlngin 'EUzabeth:zou sd eén uit- %£-i;hodiging hebben ontvangénom 3;; ?ifde vieringr'in ieder; geval op |M|«tNèdërlandse bodem; mee te %..>?éi-;,Als Je ziet wathet .bezoek iKSSfaa3*f. tónikonlngin vteweeg Geen detail wordt daarbij over 't hoofd gezien. Alles wat

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1