wegwijzer Gehandicapten komen nog moeilijk aan de slag [21 hülsta sHhooètte alpine wit. Korfbalclubs zien toekomst zonnig in Zinker in Coolhaven hülsta studio 55 hulzen meer Vlaardinger mishandeld Crossbaan open Gids Sportief Vlaardingen is er weer Pedicurekoffer ontvreemd Schiedammer rijdt zonder rijbewijs Vrouwenhuis begint met feest MAASSLUIS De afgraving van de met onder meer dioxine vervuilde grond onder ruim dertig huizen in de Vertowijk in Maassluis wordt maat werk. Na intensief overleg met de bewoners de gemeente en de provincie is overeenstemming be reikt over het-werkplan voor de sanering. Ten noorden van de Lijnbaan wordt maximaal 1.50 meter afgegraven en ten zuiden van die straat moet 4 meter grond worden weggehaald. Set werk aan het nieuwe warmtenet in de binnen stad vordert gestaag. Dit weekeind zal in de Coolha ven een 150 meter lange zinker worden geplaatst die grofweg het midden vormt van het zes kilome ter lange tracé. Door deze werkzaamheden zal de Coolhaven op zondag 6 sep tember tot 18.00 uur voor de scheepvaart zijn gestemd. Aan de nieuwe transport leiding wordt op verschil lende plaatsen in de stad gewerkt. In het najaar van 1988 moet de klus zijn ge klaard. Tegen die?tijd moet ook de nieuwe^'warmte krachtcentrale aan de Gali- leïstraat zijn voltooid, die door het nieuwe warmtenet met de al bestaande cen trale aan de 2e Blekerhof wordt verbonden. (Foto Ge meentewerken Rotterdam) Verlengd Invtdling jpilwfi-f'-" 1HH tilt in onze showrooms vindt u de kompiete kol- iektie bedden, slaapkamers en lm ilefftf woonkamers van hJm! IUI39M3R singel 51 (achter broersvest) feytiiltélèfoon 010-4267920 schiedam Kampioen Hoge ogen Schiedam Vlaardingen ravoN Maassluis raven Maassluise wordt maatwerk De tien gezinnen in de huur- huizen waaronder 4 meter grond zal verdwijnen, moeten tijdens het graven tijdelijk er gens anders in Maassluis gaan wonen. De risico's voor de be- woners zijn tijdens de werk zaamheden te groot. De bewo ners van huizen waarbij 1.50 meter wordt weggehaald, kun nen tijdens de afgraving in hun huizen blijven wonen. Overlast is onvermijdelijk. Parkeren zal in de Vertowijk een probleem gaan opleveren. En ook de bereikbaarheid van de huizen wordt slechter. De schuren in de tuinen zul len in hun geheel worden ver plaatst naar een andere plaats in de wijk. Het afgravingswerk wordt in fasen uitgevoerd om overlast zoveel mogelijk te be perken. Met iedere bewoner die bij de saneringswerken is betrokken, wordt in de komen de weken een persoonlijk ge sprek gevoerd. Dan kijken de medewerkers van de provincie ook naar de tuinen, zodat af spraken kunnen worden ge maakt voor de herinrichting na de grondschooum aak. Hier voor wordt zonodig een gespe cialiseerd bedrijf in de arm ge nomen. Wanneer precies de eerste spa de grond ingaat zal zo snel mogelijk aan de bewoners wor den meegedeeld. Naar ver wachting zal het ministerie van VROM snel met het beno digde geld voor de afgraving tussen de drie en vier miljoen gulden, over de brug komen. Op donderdag 10 september Is er een informatieavond in ge bouw De Kern aan de P.C.Hooftlaan. Daar zitten me dewerkers van de provincie Zuid-Holland, de inspectie Volksgezondheid, de gemeente Maassluis, de.Grontmij en de bewonerscommissie van de Vertowijk. die individuele vra gen van wijkbewoners gaan beantwoorden. Alle wijkbewoners zijn giste ren via een provinciale nieuwsbrief van de stand van zaken op de hoogte gebracht. De sanering van de andere sterk verontreinigde 'vlekken', waar geen dioxine Is aange troffen, laat nog op zich wach ten. Voorlopig ziet het er niet naar uit dat die vervuiling di rect na deze eerste sanering zal volgen. I VLAARDINGEN Een 38- jarige Vlaardinger is door drie Rotterdammers in zijn woning aas de Schepenstraat mishan deld. Uit de woning ont vreemdde het drietal vijftig gulden en een radiocassettere corder. De Rotterdammers in de leeftijd va» 17 tot 25 jaar richtten tevens vernielingen in de woning aan, ze sloegen een ruit in, vernielden buiten een auto en staken de banden lek. Het slachtoffer Is aan verwon dingen in zijn gezicht in het Holyziekenhuis behandeld. De daders zijn later in de Cronjé- straat aangehouden. li' i^SStims^^iDe^ nieuwe fietscrossbawr aan."de;1 Vlaar dingse 'Dijk' gaat - zaterdag 5 september officieel open. Er wordt" een wedstrijd gereden door crossers uit heel Zuid- Holland. De nieuwe Maassluise fietscrossbaan ligt vlakbij de ijsbaan en- is goeddeels door vrijwilligers aangelegd. De fiétscrossersbeschikken" nu ook over èeh kantine. ROTTERDAM Hoewel de gemeente Rotterdam wettelijk verplicht is méér gehandicap te werknemers in dienst;te ne men, komt daar in de praktijk (nog) weinig van. De gemeen te kan zelfs geen schatting ma ken van het aantal gehandi capten dat vóór de invoering van de wet (op 1 juli vorig jaar) en op dit moment in dienst is. Volgens Marianne de Mol, die de uitvoering van de wet; voor de gemeente coördi- nèert, is Rotterdam in ieder geval nog lang niet aan het aantal gehandicapte ambtena- •-rèn dat ze uiteindelijk in dienst moet hebben. Door de Wet Arbeid Gehan dicapte Werknemers zijn werkgevers verplicht er voor te zorgen dat gemiddeld vijf percent van het personeelsbe stand uit gehandicapten be staat. Wanneer dit streefcijfer na drie jaar niet is gehaald, krijgt de werkgever geen straf. Hem wordt nog eens de plicht opgelegd een bepaald percen tage gehandicapten in dienst te hebben. Eerder dit jaar noemde de Rotterdamse stichting Handi cap, Scholing en Arbeid de nieuwe wet vanwege het ont breken van sancties 'een was sen neus'. Ministeries en rijks diensten zouden niet méér ge handicapten aannemen en hen als eerste 'veel succes bij an dere sollicitaties' wensen als het gaat om het vervullen van vacatures. Bij één van de Rotterdamse gemeentelijke diensten doet een man met een gedeeltelijke WAO-uitkering al lange tijd pogingen een vaste baan te krijgen. Hij beroept zich keer op keer op de Wet Arbeid Ge handicapte Werknemers, maar zonder resultaat. De man, die In de krant niet met name wil worden ge noemd, werkte 22 jaar bij een scheepvaartonderneming en raakte gedeeltelijk gehandi capt door diverse ongevallen- Door inkrimping van het be drijf werd hij ontslagen, solli citeerde veel maar steeds te vergeefs en kreeg uiteindelijk, via het gewestelijk Arbeidsbu reau een arbeidscontract voor een half jaar voor eer. admini stratieve baan bij de gemeen te. Dat contract werd eenmaal verlengd, daarna niet meer. De man kon via de dienst gemeen telijke Sociale Werkvoorzie ning (DGSW) echter hetzelfde werk blijven doen. Een vast arbeidscontract zat er niet in. „Ik snap er niets van," zegt hij. „Als het rijk een wet maakt, moet die toch worden nage leefd? Desnoods moeten ze daarvoor maar banen creë ren." Volgens personeelschef P. van Wonderen is dat niet aan de orde. „Zijn arbeidsplaats is geen formele arbeidsplaats, vandaar dat hij geen vaste baan krijgt. We hebben hem steeds gezegd dat hij bij inter ne sollicitaties voorrang zou krijgen. Maar hij heeft nooit gesolliciteerd." Van Wonderen is het overigens eens met de Rotterdamse gehandicaptenor- ganistie. Hij vindt de Wet Ar beid Gehandicapte Werkne mers vanwege het ontbreken van sancties 'een wet van niets'. Voor de invulling van de Wet Arbeid Gehandicapte Werkne mers is in Rotterdam iedere gemeentelijke dienst zelf ver- antwoordélijk. Het blijkt dat deze diensten feitelijk nog in gelicht; moeten worden over de wet. Marianne de Mol: „In het na jaar krijgen alle hoofden van dienst een nota over de wet. Er komt een voorlichtingscam pagne naar de gemeentelijke diensten toe. In personeelsad vertenties zullen gehandicap ten expliciet worden genoemd als één van de groepen die de voorkeur krijgen als ze ten minste voor de functie in aan merking komen." VLAARDINGEN De tien de uitgave van de gids Sportief Vlaardirigén verschijnt- déze week. De gids, uitgegeven door i het bureau sportieve recreatie van de. gemeente, bevat infor matie over alle activiteiten op het gebied van de sportieve re creatie in het komende winter seizoen, zoals sportinstuiven, introductiecursussen, jeugdac- tivlteiten enzovoort Dé gids geeft ookInformatie over acti viteiten die in hetzelfde kader door .de sportverenigingen worden georganiseerd. Een lijst van alle sportverenigin gen in Vlaardingen en infor matie over het preventief sport medisch onderzoek complete ren de gids, die vanaf 7 sep tember verkrijgbaar is bij alle Vlaardingse banken, bibliothe ken, zwembaden, sportzaken en VW. MAASSLUIS Uit een auto die geparkeerd stond op de Elektraweg in Maassluis is een pedicurekoffer ontvreemd. Tevens werd de radiocassette recorder uit de auto verwij derd. Een ruitje werd ingesla gen. De waarde van de buit be draagt 2300 gulden. Eveneens in Maassluis, in de Van Beet- hovenlaan, werd ingebroken in een kelderbox. Nadat de kel derdeur was Ingetrapt, gingen de inbrekers er vandoor met drie fietsen, een defecte video recorder, een boormachine, een tent en enkele diepvriesdo zen. VLAARDINGEN Bij een routinecontrole - op de Schie- damsedijk in Vlaardingen is door de Vlaardingse politie een. 19-jarige.:Schiedammer aange-i houden,' die -niet in het bezit' bleek fé:;zijri!'van een rijbewijs.! Teyensl-blëek, dat de^wiigenj waarin bij reed, niet vérzèkerdj was en evenmin APK gekeurd.; De bestuurder deed vrijwillig- afstand, van-bet voertuig. Ge-; zien de slechte staat zal de au-' to naar de sloop worden afge voerd. i; MAASSLUIS Het Vrou wenhuis aan de Noordvliet be gint het seizoen met een feest op maandagavond 7 septem ber. Centraal staan de onder linge contacten maar een spe ciaal thema Is er niet. Natuur lijk kunnen de aanwezigen zich uitvoerig laten inlichten over de cursussen en thema avonden die het komende na jaar op het programma staan. Iedereen is welkom bij dit gra tis toegankelijke startfeest waar uiteraard ook hapjes en drankjes worden geserveerd. De aanvangstijd is 20.30 uur. Wie niet kan komen en toch in formatie over de activiteiten in het Vrouwenhuis aan de Noordvliet 145 wil hebben, kan bellen naar Agnes Smits tele foon 25036 of Lydia Jongman telefoon 20445. Rü john kroes SCHIEDAM In het week einde van 5 september gaat de korfbalcompetitie op het veld weer van start. In de regio Wa terweg Noord zijn de korfbal verenigingen alweer enkele weken aan het trainen en wor den er driftig oefenwedstrijden gespeeld. Vlaardingen, de hoogst spe lende vereniging, is ingedeeld in de eerste klasse district met de volgende ploegen: Achilles, DEVD, Hoogvliet, Kwiek, Ons Eibernest, Ready, Vlaardin gen, ZKC'31. Trainer Rob van Nijnatten, bezig aan zijn vijfde seizoen, is gematigd optimis tisch. „We hebben geen kampi oensaspiraties, maar handha ven moet mogelijk zijn." De voorbereiding was goed te noe men, onder andere door het winnen van de regiocup. Oranje Nassau is ingedeeld in de tweede klasse G district met de volgende ploegen: Dijk- vogels, GKV, De Meervogels, ODO, ONDO, Oranje Nassau,- TJoba en IJaselvogels. Oranje Nassau is dit seizoen gestart met een nieuwe oude trainer. Mart Romers, jarenlang eerste twaaiftaispeler heeft de groep onder zijn hoede genomen. Vorig jaar was hij nog trai ner-coach van het tweede team en dat ging zo goed dat de ver eniging hem uitnodigde om ditmaal de A-selectie te bege leiden. Hij geeft duidelijk de jeugd de kans. Romers moet ook wel, omdat hij routiniers als Henk Naves, Rolf Pieck en Monique de Bruin niet op kan stellen om diverse redenen. Er zullen nog maar vier of vijf spelers van het oude eerste team dit Jaar mee doen. De rest moet ingepast worden, ODO uit Maasland begint ook al met een nieuwe trainer. Het is Jelle Ram die over kwam van het Haagse VES. Hij zal het met dezelfde men sen moeten doen die vorig sei zoen ook al in de A-selectie voorkwamen. Dus ook met Bram Hanemaaier die er nog een jaartje aan vastplakt. ODO wil dit jaar graag bij de boven ste drie eindigen en daar zal alles voor gedaan worden. ODO heeft met overmacht de Westlandbeker gewonnen. ODO is ingedeeld in dezelfde Waase als Oranje Nassau, dus deze derby staat ook dit jaar weer op het programma. Succes is ingedeeld in de derde klasse N van het district en ontmoet daar nog de vol gende tegenstanders: DKV, Quick, Succes, Terheyden, Volt, WION en Zwijndrecht. Succes heeft als nieuwe trainer gecontracteerd Ton van Nun- speet. Hij korat van het Maas- dijkse DUkvogels, dat hij kam pioen gemaakt heeft. Hij zal kunnen kiezen uit dezelfde se lectie spelers als vorig jaar. Ook Kees Jonkman is weer van de partij en dat fs voor Succes zeker een opsteker. Toch kan Van Nunspeet nog niet over iedereen beschikken. Dit in verband met blessures en vakanties. SSC Harga heeft ook een nieuwe trainer. Rob van de Graafi van het Dordtse ODO. Hij volgt Rob Potter op. Deze nog jonge trainer is vol ambi tie bij SSC Harga aan de slag gegaan. Hij heeft jarenlang bij ODO in het eerste teamge speeld, dus hij kent het klap pen van de zweep. Hij gaat aan de slag met een jonge ploeg die als gemiddelde leeftijd 22 Jaar telt SSC Harga is ingedeeld met de volgende ploegen in' de eer ste klasse B van de afdeling: Actief, 't Caproen, Eureka, Harga, Ons Huls, Tergouw, Unicum en Velox. Maassluis is van plan om dit seizoen wederom hoge ogen te gooien. Het kampioenschap is voor Wim Niesing een doel dat te halen moet zijn. Niesing, die aan zijn knie is geopereerd, kan op het ogenblik de training' niet zelf verzorgen. Dat laat hij over aan zijn broer Ruud. De coaching doet hij wel zelf. Bij de dames zijn er waar schijnlijk geen nieuwe gezich ten in het eerste. Maassluis, dat ook een goede voorberei ding achter de rug heeft, is in gedeeld in de eerste klasse A afdeling en spelen daar tegen de volgende ploegen: De Jodan Boys, Kwiek, Maassluis, Poort- ugaal, RWR. Sportief, 't Water schip en ZKV. Spirit, waar opnieuw Kees van der Kooy de scepter zwaait, zal na de degradatie in het voorseizoen alles doen om het verloren terrein te herwin nen. Het is alleen jammer dat Van der Kooy voorlopig twee dames en één heer uit het eer ste team van het vorige jaar niet kan opstellen. Hij moet er vervangers voor zien te krij gen. Spirit speelt in de tweede klasse A van de afdeling tegen de volgende ploegen: Argento, De Kapellen, Korbis, - ODI, Reeuwijk,1 Spirit, en Vanonta. ODI dat net als Spirit inge deeld is in de tweede klasse A heeft als opvolger vanHennie Nieman Kick Hartlief als trai ner-coach voor het nieuwe sei-1 zoen gecontracteerd. Kick Hartlief komt van het Rotter damse Rozenburg. „De voorbe reiding is goed te noemen. We hebben maar met weinig ver schil verloren van het sterke Nieuwerkerk. Het is alleen Jammer dat tk binnenkort Er na van de Fllert en Imke van de Honing zal moeten missen. Déze gaan voor een aantal ja ren naar het buitenland." Toch denkt Hartlief met dit team bij de bovenste drie te kunnen eindigen. Hij durft het duel met Spirit zeker aan en ziet zich niet bij voorbaat kansloos. DC4MOLENS g In dienstencentrum De 4 Mo lens, (Nieuwe Damlaan,766) gaan woensdag 9 september vanaf 19.00 uur de beentjes van de vloer tijdens het vrij dansen. Personen van 35 jaar en ouder zijn tijdens de dans avond welkom in het centrum. TREFPUNT OOST De ouderen uit de Schiedamse wijk Oost kunnen woensdag 9 september weer terecht in Trefpunt Oost (Celciusstraat 2) voor een instuifochtend. Van 10.00 tot 12.00 uur staat de koffie klaar, kan er een keutje gelegd worden of natuurlijk een praatje gemaakt. De vol gende woensdagochtenden worden educatiever. Er komt dan bijvoorbeeld een diëtiste, een naaister en een bloem schikster vertellen over het ei gen werk. Informatie of opge ven, telefoon 4621089 of 4264195. Bejaarden (55-plus- sers) die niet op eigen gelegen heid naar het Trefpunt kunnen komen, mogen bellen naar de zelfde telefoonnummers. Voor vervoer wordt gezorgd. TOERCLUB RIJNMOND De fietsers van de Toerclub Rijnmond peddelen zondag 6 september vanaf 10.00 uur tij dens een zondagsrit langs de natuurschoon in de regio. Deelnemers kunnen verschil lende afstanden afleggen. Dinsdag 8 september staat er een Rijnmondsterrit op het programma, eveneens over di verse afstanden naar keuze. Start: kantine Wielerbaan Schiedam, Olympiaweg In het Sportpark Harga; GROTE- OF SINT JANS- KERK Het vijfde concert in de serie kerkorgelconcerten 1937 wordt zaterdag 5 september om 20.15 uur gegeven in de Grote of Sint Janskerk In Schiedam. De Franse organlste Vivlane Loriaut bespeeld het orgel van de kerk. Op het programma staat onder andere muziek van Jean Adam Guilaln, John Stan ley, Georg Muffat, Guy Buffet en Johann Sebastian Bach. Toegang 5,-per persoon; Pas 65+ of CJP houders ƒ3,50. '.,V De Schiedamse Jeugdrijn- mondband treedt eerder die dag van 11.00 tot 12.00 uur op In dè'gröptste kerk van Neder land. Van i 3.00 tot 14.00 uur „irnspeelt dp,Schiedamse Muzlek- vereniging Harpe Davids er. Beide optredens zijn gratis. De kerkcóncerten zijn georganl- seerd lrr verband met de öpen- stelling van de kerk voor vifJ JNCRV's Kerkèpad. Naarver- ^y.wachting'zullén duizenden een r,';r!?ÖSla korf)en';nemen. c*-4 4---— --j jy»--;-.' - '•FILMCLUB •'y Dtf stichting Filmclub Schie- dairf begint vrijdag 4 septem ber weer met films vertonen. Op het programma staat de Amerikaanse speelfilm The co lor purple van regisseur Steven Spielberg. Aanvang 21.30 uur, zaal open 20.30 uur. Toegang donateurs 4,-, donateur wor den kost ƒ5,- per seizoen in clusief toegang eerste film. Voor de zaterdagavond heeft de stichting Filmclub Schiedam een darttoernooi In petto. De Filmclub gaat het nieuwe sei- zoen met twee teams strijden in de competitie van de Neder landse Darts Bond. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Inschrijfgeld 7,50 per per soon. Filmclub, gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12 te Schiedam. PODIUM De wavegroep The Mates speelt zaterdag 5 september In muziekcafé Podium (Lange Ha ven 28). Het optreden begint om 22.30 uur. Zondag 6 sep tember vanaf 22.00 uur vindt er een jamsessie plaats rond de VLaardingse muzikant Frank Maarleveld. Toegang vrij. HUISVROUWEN De leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen gaan dinsdag 8 september bowlen in bowlingcentrum De Walvis. Woensdag 9 septem ber gaan de dames gymnastie- ken in de Van Lieflandschool en donderdag 10 september staat er tennissen op het pro gramma op het Tennispark Van Vliet. Informatie telefoon 4705971. AREPOL De vaste klanten van café De Arepol (Prins Hendrikstraat 29) vieren zondag 6 september een Hetwasglsterenharingenbier- feesf-feest. Er wordt nagepraat en misschien nog in een ha rinkje gebeten en in éen pilsje gehapt. Aanvang 20.00 uur. DC WEST In dienstencentrum West (Frank van Borselenstraat) wordt maandag 7 september een contactochtend gehouden Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis, Hoogstraat 125b, 4311) HD Schiedam. TelefogV editie Schiedam r L, 4266646 of 4736061. Te lefoon editie Vlaardin gen en Maassluis 4265205 of 4736049. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagochtend voorafgaand aan de y plaatsing op donderdag* in ons bezit te zijn. voor oudere Vlaardlngers. Van af 10.00 uur is de zaal open. FIETSVERRASSINGSTOCHT In het gemeentelijk binnen- en buitenbad Het Kolpabad (Broekweg 91) is zondag 6 sep tember de start en finish voor een fletsverrassingstocht. De start is tussen 9.30 en 10.30 uur. Onderweg wordt er ge picknickt. Wie voor een herin nering in aanmerking wil ko men moet voor 17.00 uur bin nen zijn. Deelname kost ƒ2,50. De afdeling Vlaardingen van de Nivon heeft voor de komende, week de nodige activiteiten op het programma staan: maan dag 7 september, 20.00 uur, natuurgroep; dinsdag 8 sep tember, 20.00 uur, afdeling^ bestuursvergadering; donder dag 10 september, 14.00 uurj volksdansen. Inlichtingen'via Nivon boerderij De Hoogka-g" mer, Van Baerlestraat 252 ie, Vlaardingen, telefoon 4346811. DELTA CREST HOTEL In de Art Gallery en het restau rant Aegir van het Delta Crest Hotel hangt van 1 tot en met 30 september tekeningen en aquarellen van de Voorburgse kunstenares Ine Smaaiders. De kunst Is dagelijks en gratis te bezichtigen. HISTORISCHE KILOMETER De laatste Historische Kilome ter wandeling van dit jaar voert zaterdag 5 september van 14.00 tot 16.00 uur geïnteres- seerdenvoor de alleerlaatste. keer onder leiding-yarv een WV-er dóoc hét oude:stadje.- aande.Waterweg.,Staitjs1...;; steeds bet Gemeentemuseum- Van daar trekken de wanden, laars langs de oude kern, de - havenkom, het Schanseiland,;? de Grote Kerk, de sluizen en vlieten eh dé markt. Eindpunt; Is, hét Natigriaai Sleepvaartipu- seTum. .Opgave, via,",VVV,K,rOT vooraf is-mogelijk,delefoon c v 018995:1&1L1. tqesteJJJI J óf \vla~het, Gemeentemuseum, te lefoon01899 - 13813. GROTE KERK In de concertserie 1987 zullen de organisten Koos Bons en Jaap Kronenburg zaterdag 5 september een concert met vierhandig orgelspel spelen op het garrelsorgel van de Grote Kerk van Maassluis. Op het programma staat onder andere muziek (vierhandig) van Franz Lachner, L. van Beethoven en Adolph Fr. Hesse. Aanvang *20.15 uur, kerk open 19.30 uur. Toegang ƒ5,-, kinderen tot 12 Jaar, CJP houders en Pas65+ betalen ƒ3,50. DUGOUT De punk- rythm and blues- groep Ivy Green staat zaterdag 5 september op het podium it> van het Open Jongeren Cet^r. trum Dug Out (Mackaypleim7) in Maassluis. De groep, dieida ontwikkeling van de rauwé> qo punk tot meliodieuze pop óp het repertoire laat horen, be-n. gint om 22.30 uur. Zaai openr. 20.30 uur. Toegang 7,50. WEEKENDDIENSTEN Schiedam. Het Schlelandzie- kenhuis aan de Stadhouder slaan heeft dit weekeinde EH- BO-dienst, tel. 4733733. Huis arts: bellen met de boodschap pendienst, telefoon 4206611; Spoedrecepten, tel. 4261480.' Tandarts, spreekuur op zater dag en zondag van 17.00 tot - 18.00 uur H.J.M. van Kessel, Burg. Knappertlaan 39, tele foon 4734629. Vlaardingen. Huisarts: tel. 4340403. Tandarts: spreekuur op zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur, tel. 4206611. Weekeind- en nachtdienst apo theek 4 tot en met 10 septem ber: Apotheek Holiërhoek, Rei gerlaan 28-30, tel. 4750375. Maassluis. Huisarts: zaterdag 5 september A.B.H.H.M. Kra mer, Wilgendal 3, tel. 19171; zondag 6 september mevrouw E.J. Sonneveld, praktijk idem» woonhuis: Hoeker 34. Tand**»' arts: zie Vlaardingen. Wéék- A eind- en nachtdienst apotheek 4 tot en met 10 september: Maassluis Oost, Mesdaglaan* 19, tel. 25321. Eerste hulpvak- leen als de hulsarts niet be reikbaar is), tel. 4742222. Ambulance: tel. 4333300. De gemeente Vlaardingen mag dit jaar 55 gesubsidieerde wo ningen meer bouwen dan het toegewezen aantal van 339. Het bouwvoordeeltje, dat geldt voor 17 woningwetwoningen en 38 premiehuur-woningen, is een gevolg van het feit, dat di verse gemeenten voor 1987 te weinig afgeronde bouwplannen hebben ingediend bij het mi nisterie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer. Gemeenten met wel compleet ingediende bouwplannen, waaronder Vlaardingen, mogen nu van de minister het ontstane over schot overnemen. Z&'-ï-'

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1