I I# Felle discussie over overlast van GEM f Vlaardingén zorgt voor 'n daverende verrassing mm Twee lintjes Jongeren slaags i i -m m vlaardingen: Het -.uitzendbureau had een 'sensationele para- chutistenshow' aange- .kondigd. En sensatio- neel werd het, zaterdag sochtend ophet Vlaar- dingse Veerplein bij de opening van: het vijf- tiende' haring-;, èn bier- féést. De eerste para- r chutistebrak haar en kel en haar elleboog schoot uit de kom bij - het neerkomen, de tweede parachutist klapte met zijn hoofd tegen de harde stenen van het plein en moest met ettelijke hevig bloedende hoofdwonden per ambulance worden afgevoerd, en de num mers drie en vier be landden op het Wees huisplein, temidden .van niets vermoedende jeu de boules-spelers. Op het Veerplein krijgt de gewonde parachutist eer ste Kuip. De man moet 'per ambulance worden af gevoerd. De méérfortuin lijke collega-springers dij ken toe. Chefke's Dixie Stumpers op de Schiedamseweg. Baas met trompet en hond... (Foto's Arie Wapenaar) Aliens Concurrentie Roeiwedstrijden in de Oude Haven. Het enige vrouwe lijke team, voetbalvereniging Vlaardingen vertegen woordigend,'had van het tenue veel werk gemaakt. Asfaltering Jubilea Schieland Volwassenen Bijdorp Werkwinkel Rijnmondband Clubhuis Zuid Barrika Gorzen Zelden kende een haring- en bierfeest zo'n ongelukkig be gin. Hoewel de Rotterdamse parachutistenclub Plying Dutchmen al enkele keren zon der problemen op het Veer- en Weeshuisplein is geland, bakte het door een uitzendbureau In gehuurde Sky Diving Team er niet veel van. Zonder valhelm kwamen de vier parachutisten met een angstaanjagende snel heid naar beneden, waarbij ze verrast moeten zijn door het wegvallen van de wind tussen de bebouwing van het plein. De presentatrice van het uit zendbureau liet echter het pu-, bliek over de oorzaak van de ongelukkige landing In het on gewisse. Na de eerste twee sprongen zei ze slechts: „Er komen er nog twee aan, waar van we hopen dat het beter zal lukken." De dame bracht ook het publiek in verwarring door het Veerplein Weeshuisplein te noemen, waardoor veel men-, sen de verkeerde kant oplie-'' peru v. -;-.v,''.: Het was alles'-bij'elkaar een slecht bégüivoor een dag, die verder weinig" incidenten ken- i' de. De twee baby-olifantjes op de Oosthavenkade sloegen bij voorbeeld niet op hol. Integen- deel, ze waren zelfs met aard appelen, bloemkool' en sperzie bonen als. lokkertjes met moei te vooruit te branden. Dat kan aan het weer. gelegen hebben, want de dieren zijn- afkomstig uit Zimbabween daar is het doorgaans warmer dan in Ne- derland. -v 't Had zaterdag warmer mo gen zijn,, de zon had wat vaker mogen doorbreken.';,-Maar de voorspelde regen bleef tot gro te opluchting van de organisa toren weg. „De weergoden zijn Sensationele opening eindigt in ziekenhuis a v/i ons gunstig gezind geweest," constateerde voorzitter Jan Brouwer van de stichting Ha ring- en Bierfeest Vlaardingen aan het eind van de dag tevre den. Een middenstander, zich bij voorbaat verheugend op een goede omzet, merkte 's ochtends op het Veerplein op: „Echt een temperatuurt om lang in de stad te blljvém 'Als het bloedheet is, gaat het 'al gauw vervelen." Hij zou gelijk krijgen. Het werd niet bloed heet. Y i' HOEK VAN .HOLLAND Het milieuactieplan Rijnmond (MAP) heeft in de commissie Welzijnszaken, van de deelraad Hoek van Holland tot een félle discussie geleid, tussen burger- did Marjan Moonen en com missievoorzitter Jan van Bel-; kom. v; VaÉj Beikoip stelde de com missie voor om het actieplan te aanvaarden, maar Malkan Moonen, tevens voorzitter van ;dè., Vereniging, Gezond en Vei lig, Hoek van Holland, bleef daar een fel tegenstander van. Ih het kader het milieuactie- plain heeft; de Graan Elevator Maatschappij (GEM)toege- ïk-.fS:/-?S':-v'.v *y.*. zegd alle installaties voor het lossen van zeeschepen te zul len voorzien van de zogenoem de 'visbekconstructie'. Daar mee zou vooral de overlast bij het overslaan van los tapioca- iheel belangrijk worden ver minderd. Volgens Marjan Moonen geldt het aanbrengen van de visbekconstructie echter alleen voor de vaste lossingsinstalla ties. Van Belkom stelde daar tegenover, dat de Dienst Cen traal Milieubeheer Rijnmond er in dehinderwetsvoorwaar- den vanuit gaat, dat alle losin- stallaties, dus. ook de elevato ren, van een visbekconstructie worden voorzien. Mr Schelto Patijn, com missaris van de Kóningin in Zuid-Hol land, opent het feest. Hij hijst op de Westhaven plaats de stichtings- w-vlag. den onder meer de keuze tus sen een groot speelplein op het Liesveldviaduct Cn de spuit- wedstrijden van de brandweer- i liedenverëniging DOV op de Hoflaan. 't Was een moeilijke keus, want beide zagen er zeer aantrekkelijk uit. De spuitwed- strijden waren in een nieuw jasje gestoken. De kinderen re den luid sirenend op een mini- brandweerauto naar een nage bootste brand in enkele wonin gen. De vlammen waren van bordkarton, maar de rook was echt. Wanneer het ze gelukt was om voldoende water naar binnen te spuiten, maakten de vlammen plaats voor een stripfiguur. Er was ook straattoneel, niet alleen: in de Waalstraat, waar de De Fakkel en TOV (Toneel op Vrijdag) op een podium speelden, maar ook op de Westhavenplaats. Buitenaard se; wezens, gekleed in witte overall met beslagen ceintuur, trokken er veel bekijks, 's Was een bizar gezicht. Drie aliens met zeegroene kale schedels, zonder oren, met zonnebril, tergend traag bewegend in slow motion met kleine schok jes. Wanneer ze richting vrou welijk schoon gingen, wilde een bakvis nog wel eens gil lend wegrennen. Eén meisje durfde de con frontatie wel aan. Aangemoe digd door haar vrienden en vriendinnen op het terras van San Remo bleef ze staan. De alien kwam steeds dichter bij, zijn armen gingen langzaam als hefbomen omhoog en zijn tong bewoog verlekkerd tussen zijn lippen. Het meisje trok de stoute schoenen en gaf de allen een zoen. Een trilling ging door zijn lichaam, 't Was per fect gespeeld, door het. mon sterachtige wezen, dat zo verklaarde een tekst op de rug reclame maakte voor Thea terbureau Gerhard de Kok en Rita Young Entertainement. Klokslag vijf uur- was het feest voorbij, het centrum als vuilnisbelt achterlatend voor de mannen van de Reinigings dienst. „Het is nog nooit zo druk geweest," meende Jan Brouwer. „Er was geen plaats aan v te wijzen,; waar. hetniet zwart van de mensen _zag^Om half- één .waser, op. de" Oostha venkade al geen doorkomen meer aan. 't Was één groot fa- miliefeest. Ik vond de opening bijzonder leuk. Het enige ver- velende .wras; .datl.die,twee< pa-,., rachutistengewond zijn ge- raakt'Wij hébben zé'Ihi hët'zié- kenhuis een'bloemetjë'gegéyen en ze zijn al'weer met dé'aim-"' balance naar huis gebracht. Het opstarten was vanochtend weer een; zenuwenwerk, het" werd bemoeilijkt doordat enke-;* ié vrijwilligers 'riietrzijn' komen 'WJ- opdagen: Almet al ëem gran dioze gebeurtenis. Ik denk, dat alles een hoogtepunt is ge weest." Mr Schelto Patijn, commis saris van de Koningin in Zuid- Holland, opende het feest even na elf uur op de Westhaven plaats. Hij hees de stlchtings- vlag die per parachute en met eenmini-brandweerauto was aangevoerd. Omdat de vlagge- lijn nogal aan de korte kant was, moest een keukentrapje uitkomst bieden. Een zeekadet klom erop en sloeg de vlag aan. Patijn had het trapje niet nodig, hij hees de vlag vanaf de straat. Normaal gesproken had AA-J.M. van Her dat moe ten doen, die niet alleen burge meester van Vlaardingen Is maar ook beschermheer van de stichting. Maar de burge meester kon niet aanwezig zijn, omdat hij deze maand met zijn echtgenote met va kantie in Frankrijk is. Patijn was door wethouder B. Goudriaan, in zijn functie van loco-burgemeester aanwe zig, In" het stadhuis ontvangen. Goudriaan droeg bij deze gele genheid Van Liers ambtsketen, die buiten echter ontbrak. „Ik neem aan, dat ze me toch wel een beetje kennen," verklaarde de loco het ontbreken van zijn tekenen van waardigheid. Pa tijn vond het haring- en bier feest bij Vlaardingen horen. Hij zei desgevraagd 'dol op ha ring' te zijn. „Ik neem ze altijd zonder uitjes." Haring, het zeebanket zal ruimschoots geconsumeerd zijn, maar veel concurrentie was er wel. Bretonse panne- koek, mossel, Berliner bol, ke bab, taco, oliebol, super brood je shoarma, Vietnamese loem pia. broodje Falafel: wie hon ger had, kon in elke wind streek terecht. Het tweede in grediënt van Vlaardingse fa miliefeest, zoals dè organisato ren het haring- en bierfeest vaak noemen, had het gemak kelijker. Weinig concurrentie van uitheemse dranken en dat was 's middags al te merken, toen enkele grapjassen een openbaar toilet met bezoeker omtrokken. In een groepje lal lende jongens liep er één mee, die bij voortduring riep: „Ik hoor hier niet bij, ik ken ze niet." Natuurlijk was er meer dan haring en bier. Kinderen had- De 's-Gravelandseweg in Schiedam wordt: deze maand van een nieuwe asfaltlaag ;s .voorzien. De medewerkers van de dienst Gemeentewerken gaan aan de slag met de hoofdrijbaan, het gedeelte tus sen de noordelijke op- en afrit van Rijksweg 20 en de De Brauwweg en de Neherstraat/- Ringersstraat. De hoofdrijbaan wordt aangelegd in twee ge scheiden rijstroken met een breedte van 6,25 meter en een middenberm van 1,50 meter breed. In verband met de hoge parkeerdruk zuilen er langs dit weggedeelté langs de parralel- wegen in de zijbermen haakse parkeervakken worden aange legd. Het karwei wordt in twee; fasen uitgevoerd. Het werk - gaat circa tien weken in beslag nemen. Opzichter in de buitendienst J.C.M. Prein van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) vlërdé vrijdag 4 september zijn;; 25-jarig ambtsjubileum. Zijn - collega controleur algemeen Installatie A.P. Heinsbroek viert komende vrijdag 11 sep tember zijn 40-jarig jubileum. Prein had vele motoren van de gemeentelijke voertuigen on- der handen: van takkenkneu- zer tot kolkenzuiger en van ta kelwagen tot een ambulance van de GG en GD. Jos Prein is tevens in hart en nieren een EHBO-er. Hij geeft er al jaren les in, ook aan het personeel van de Schiedamse Nutsbe drijven. Toon Heinsbroek verdiende zijn sporen ais gasfitter. Heins broek, een echte 'Gorzenees', trekt al jaren vakkundig ten strijde tegen 'sluipmoordenaar koolmonoxide'. „Die geven we geen kans," zegt de jubilaris, die tevens bestuurslid is van de vakbond AbvaKabo. Enkele jaren maakte hij deel uit van de ONS-medezeggenschaps- raad. Verpleegkundig directeur van het Schiedamse Schielandzie- kenhuis mevrouw C. de Frel viert donderdag 17 september haar 40rjarig ambtsjubileum. j Op,(september 1947 begon j zij .haar loopbaan als leerling verpleegster. Mevrouw De Frel reciplëert 17 september van 16.00 tot 19;oc jur in de aula van het Schlelandzlekenhuis, gebouw Stadhouderslaan, in- gang Juliana'van Stolberg straat te Schiedam. i J --- -M' v V Clubhuis Oost (Galileïstraat 86) in Schiedam geeft een cursus i Volwassenen op herhaling. De- v ze 'bljspijkercursus' lë be- f sténid-voor volwassenen die hun kennis van de Nederland se taal willen ophalen. Ook re kenen komt aan bod. Tijdens de lessen, wekelijks op de woensdagochtend van 9.00 tot 11.15 uur (èr is kinderopvang aanwezig), wordt op verzoek aandacht besteed aan aard rijkskunde, geschiedenis, maatschappijleer en biologie. Kosten van deelname bedra gen tien gulden inschrijfgeld en twee gulden per keer (inclusief koffie en thee). Aanmelden via telefoonnummer 473.54.35. Wljkverenlging Bijdorp In ;f\.- - Schiedam is op zoek-naar ën- thousiaste dansleraren of -lera ressen. Een dansend duo moét;'" bereid zijn twee zondagavond-"" en per maand belangeloos lés te geven aar» Schiedammers uit het kleine Ingelijfde Bijdorp". Geïnteresseerden kunnen bef-*6" len naar wijkvereniging Bij- dorp, afdeling Dansles, telê--..,3n toon 471.05.92.' Het kantoor van de Vrouw értnoï .Werkwinkel Nieuwe Waterweg0„i Noord (voorheen gevestigd in-- c- wijkcentrum De Erker, Jan van Avennestraat 32 te Schiedam) j j Is vanaf 1 september te vinde.n;j?. in Spljkenisse: per adres De- Stoep, Uitstraat 43, Spljkenis se, telefoon 01880-24766;Hër~— telefonisch spreekuur blijft het zelfde: dinsdags van 19.00 tot 21.00 uur en donderdags van» 14.00 tot 16.00 uur.''"AWfcSi'Jt {-V. '1 y.h H "J v, U\'. - Het tamboers- en trompetters^»*^ corps Rijdmondband Schie dam en de Jeugd Rijnmond-^, - band Schiedam doen van 9 tót 12 september mee aan een ja- grote taptoe In Berlijn. De tap toe wordt op de Westduitse le*^ levisie uitgezonden. Het con cert wórdt gegeven ter gele genheid van het 750-jarlg be-~ staan van Berlijn. Deelnemen-^" de korpsen zijn onder andere: Queens Dragoon Guards, Roy-. al Hussars, Black Watch en ,-V< The King's Own Scottisch Bor derers. "t v i'r. De Schiedamse wethouder L;" x Hafkamp (Cultuur) opent zater- dag 12 september het nieuwe Clubhuis Zuid aan de Dwars straat 42 te Schiedam. Aan sluitend op de officiële opening is er tot 15.30 uur de gelegen heid het clubhuis te bekijken. J Het Schiedamse Vrouwenhuis Barrika aan de Lange Kerk straat 62 houdt vrijdag 12 sep tember open huis.' Het nieuwe cürsüs- en ectiviteitenseizoen wordt feestelijk begonnen mét een informatiemarkt. Aan de markt werken vanaf 10.00 uur onder andere mee: de Werk groep Buitenlandse Vrouwen, Wérkgroèp' VOS,''Politieke' Vor- ming voor Vrouwen, Vrouwen ;in de Bijstand en Vrouw eri Ar-— beid.' 's Avonds is: het feest in*"-- het vrouwenontmoetingscen trum tijdens een Bette Midler Avond. De hoofdmoot van het feest wordt gevormd door de vertoning van de óp video op genomen show van'de super star Divine Madnessl'Aanvang 20.00 uur, vanaf 19.30 uur staat de koffie klaar. Toegang vrij. Vandaag wordt de Rozenburg- sestraat in Schiedam-Zuld (Gorzen) afgesloten in verband met rioleringswerkzaamheden.; Het werk duurt twee drie we ken. Jan Veldhuizen (55) en Willem Mari Moerman (57) zijn onder scheiden met de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, respectievelijk in goud en in zilver. Veldhuizen kreeg de onderscheiding ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstjublleum bij Unilever Re search Laboratorium in Vlaar dingen. Hij trad daar op 11 au gustus 1947 als magazijnbe diende in dienst. Sinds 1975 werkt hij er ais Personnel Offi cer bij de afdeling personeels zaken. De heer Veldhuizen is lid van hef dagelijks bestuur van het Holyzlekenhuis en bër, stuurslid van het Interconfes-, sioneel Centrum voor Maat schappelijke Dienstverlening te Maassluis. '.k Ook de heer. Moerman kreeg„„.,, de.onderscheiding ter gelegen-,;,^ held van zijn 40-jarig dienstju- -j bileum. Hij werkt als inkoper verpakkingsmaterialen bij Le- ver. De politie heeft zaterdagmid dag een eind gemaakt aan een vechtpartij bij café De Arepol aan de Prins Hendrikstraat in Vlaardingen. Een vijftigtal jon geren was daar om zes uur slaags geraakt. De politie hield zes vechtersbazen aan. Drie van hen waren gewond: één had een half afgesneden wijs vinger, de tweede diepe schrammen in zijn rug en num-*» mer drie een gewonde handf"^"-"' Volgens de melding, naar aan-"" leiding waarvan de politie rukte, zou er met messen en; <>'- kapot geslagen glazen zijn ge-5»^ vochten. ^tjUt'JoOV r'ris VLAARDINGEN Het korf balteam van Vlaardingen heeft voor een daverende verrassing gezorgd door het sterke Achil les met 5—4 te kloppen. In de eerste helft zag -het er niet naar uit, want de afwerking van de Vlaardingse ploeg Het te wensen over. Het was voor de thuisploeg gelukkig dat Achilles ook niet zo op schot was anders had het er lelijk uitgezien. Nu bleef de schade halver wege het duel tot 02 beperkt. Na de rust gooide Vlaardingen er een schepje bovenop en dat resulteerde ln een 3—3 stand. Vlaardingen stoomde gelijk door en nam een 5—3 voor sprong. Arno Brouwer scoorde de twee laatste treffers. De eerste uit een vrije bal en de tweede na een prachtige com binatie met René Zwets. Vijf minuten voor het einde kwam Achilles terug tot 54. Verder liet Vlaardingen het niet ko men, want. hierna bleef de bal lekker in de ploeg en kreeg Achilles geen kans meer om aan te vallen. SuccesTerheyden 3—5 (03). In een goede en snelle wedstrijd keek Succes bij de pauze al tegen een 0—3 achter stand aan. Het was al 04 voordat Succes tegen kon sco ren. „Het is jammer dat ons schot er niet was," verklaarde Kees Jonkman, „anders had den we zeker een kans gehad op een gelijkspel." SSC HargaUnicum 16 (33). Unicum nam al gauw een 0—2 voorsprong voordat Regina van de Toorn en Ed Pak gelijk konden maken. Vlak voor de thee kon Diana Oostlander nog een 23 ach terstand wegwerken. Na de pauze nam Unicum opnieuw de leiding, maar. nu was het Onno Sluimer die gelijk maak te. Hierna liep Unicum weg naar 46. Koos van Leeuwen en Frans Rorijs werden nog ingezet voor Evert van de Broek en Vincent Futtorp, maar dat mocht niet baten. FoortugaalMaassluis 59 (2i). Maassluis was vooral de eerste helft onzeker. Er werden veelplaatsfouten ge maakt. Er- kwam nog bij dat Poortugaal ai in de eerste mi nuut de leiding nam en daar schrok Maassluis toch wel van. In de tweede helft zette Maassluis Poortugaal toch nog onder druk zodat er een ruime overwinning uit kwam. Sjane- ke Blom en Edwin Zeegers scoorden 'beiden tweemaal voof Maassluis. - ODOONDO 9—2 (7—0). ODO heeft de eerste puntjes al weer binnen. Tegen ONDO werd er door de Maaslanders knap gecombineerd en de re sultaten waren er dan ook naar. Bij de rust stond ODO al met 70 voor. Toch speelde ONDO niet slecht maar de kansen werden niet benut. Dat was bij ODO beter verzorgd, want daar lukte het wel. In de tweede helft ging het niét meer zo 'makkelijk en verder dan 9—2 kon ODO niet komen, ook al omdat ONDO van geen op geven wilde weten. Alle doel punten werden door de heren gemaakt met Eric Passchier en Bram Hanemaaier die res pectievelijk drie en tweemaal scoorden voorop. Argento—ODI 6—5 (21). Voor ODI is deze nederlaag een streep door de rekening. Vol goede moed was ODI naar Schoonhoven afgereisd. Het was ook wel de gehele wed strijd de betere ploeg maar de kansen die ze kregen werden niet benut. Dat Argento ook niet best scoorde blijkt wel uit de 2—1 ruststand. Na de thee Uep Argento zelfs uit naar 63. In de 39ste minuut had ODI de achterstand verkleind naar 6—5 en een gelijkspel zat er dik in. Dat wilde niet lukken en zo kon ODI met lege handen naar huis. Hans Seip was bij .vn'Via ODI de topscorer met tweè-"id doelpunten. „We hebben één" probleem," analyseerde trairr.l.ji ner-coach Kick Hartlief. „Wij *■->" scoren niet genoeg. Maar nletm-vi getreurd, het was de eerste wedstrijd." a GKV-Oranje Nassau 74 (3—2). Oranje Nassau heeft het bij GKV niet kunnen bol werken. De Vlaardingers ver loren met .7-—4. Toch is er alle' kans geweest op een beter re sultaat want na een kwartier In de tweede helft was Oranje Nassau na een 42 achter stand door Marcel Voskamp en Bram van de Zelm weer op 'gélijke hoogte gekomen, 44. Het tweede aanvalsvak draal de. niet naar behoren en kon dan ook niet scoren.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1