Anjerfonds geeft Gustocorps geld Bijna duizend salamanders gered Meteropnemer straks in uniform? 60-Jarig bruidspaar verhuisde 56 keer 1 nenvegers present bij Brandersfeesten Kortaf iWerkwinkel kan doorgaan Zwembad Groenoord extra week geopend Geen subsidie voor zangkoor Ingebroken in school Kleurrijk Rotterdam: protestactie Giftig gas vrij bij binnenbrand Mustang Gemeentewerken Ouderen Voorlichting Vrouwen f Voorlichting Survival SCHIEDAM Er zal toch een anti-apartheids- jmanifestatie komen in Schiedam. Dé organisato ren, waaronder de Schiedammer John Ouwendijk, (hebben de moed na een mislukte aanzet hiertoe !begin dit jaar nog lang niet opgegeven. Ouwen- (dijk heeft er nu zelfs goede hoop op dat een derge lijke actie van de grond komt. Uitnodiging Medewerkers van de dienst Gemeente werken maakten gis teren een be gin met de aanleg van het nieuwe park. De afge lopen maan den konden op het terrein bijna duizend salamanders worden gered. (Foto Arie Wapenaar) ^écWEDAMlI'r^^lBijna dui- Bezwaren Zestig jaar getrouwd, 56 keer ver huisd. Zelfs wethouder Goudriaan (rechts) hoor de er van op toen hij het bruidspaar Huijser giste ren kwam fe liciteren. (Fo to Arie Wape naar) SCHIEDAM Vrijwilligers MAASSLUIS Schuurkerkje VLAARDINGEN Gehandicapt Kolpabad Het mijnenbe- strijdings- vaartuig A b- coude brengt l tijdens Bran ders- feesten een vlootbezoek aan Schie- dam. (Foto Koninklijke 1 Marine) X-.1- Toch anti-apartheids manifestatie Schiedam '/iTV^VV v i/'^v'V.r In het voorjaar werden tien tallen Schiedamse organisa ties uitgenodigd om tot geza menlijke acties over te gaan. Een boycot actie tegen Shell en de apartheid in Zuidafrika 'stonden centraal in aangekon digde acties of bij een manifes tatie. De samenwerking liep echter op niets uit. John Ouwendijk: „Wij heb ben begrepen dat een anti- apartheidsactie in Schiedam geen politiek initiatief behoort te zijn. Het gaat er wel om de betrokkenheid van de Schie dammers te vergroten bij de apartheidspolitiek. Maar dan |is het gewenst om uit te gaan ,van een zo breed mogelijk sca- :1a aan maatschappelijke groe peringen." Ouwendijk gaf een (tekort aan tijd aan als oorzaak Jvoor voor' het mislukken van ,de eerste pogingen om tot een anti apartheidsmanifestatie te komen. De boycot actie tegen Shell is inmiddels van hét program ma geschrapt. Eveneens is de organistie er achter gekomen dat een anti-apartheidsmani festatie in Schiedam zich niet uitsluitend zou moeten richten op Zuidafrika. „Het bestaan van racisme en discriminatie in'Nedeland en zeker ook in eigen stad moet onder de loep genomen wor den. Zekere in Schiedam, waar de schandalige aanslag op het Turkse koffiehuis Serhat aan de Parkweg nog vers in het ge heugen ligt," legt John Ouwen dijk uit. „De aandacht voor discriminatie in eigen omge ving is hard nodig," zegt hij. Het initiatief comité heeft uitnodigingen verzonden om op maandag 28 september tot een echt organiserende werk- SCHIEDAM Het Tam boer-, Trompetter- en Majoret- téncorps Gusto (TTM Gusto) heeft van het Anjerfonds Zuid- Holland 27S0 gulden subsidie gekregen om Jeuwe instru menten aan te schaffen. De vervanging van het instrumen tarium'was'een grote financië le aderlating voor TTM Gusto, mede omdat er ook nieuwe 'uniformen-moesten worden ge kocht :voor~ het onlangs opge richte majorettepelóton. TTM Gusto bruist van de energie. Nieuwe leden zijn wel kom. Om drumbandlid te wor den moeten de deelnemers acht jaar of ouder zijn. Er wordt gerepeteerd op de maandagavonden van 20.00;tot 22.00 uur. De minimum leef tijdsgrens voor de majorettes ligt op twaalf jaar'"De; dames repeteren dé dinsdagavonden van 19.00tot'2Ï.00 uur".p Erva ring is niet noodzakelijk:Tnfor- matie via het secretariaat,' A. Verhey, telefoon :a4776882 na 18.00 uur. vusofaiV r>l VLAARDINGEN Bij een binnenbrand in een ma gazijn van een rubberisola tiebedrijf is gistermorgen aan de Vlaardingse Bell- straat in het industriegebied De Vergulde Hand een orga nische peroxideverbinding vrij gekomen. De giftige gas sen leverden, volgens de brandweer en politie, geen gevaar op voor de volksge zondheid. Hoeveel van de gassen zijn vrijgekomen is onduidelijk. De stof kan hui dirritatie te weeg brengen. De brandweer was de brand binnen een half uur meester. Het schadebedrag is nog on bekend. i HOEK VAN HOLLAND De werkwinkel, een project van de Stichting Hoeks Anders Actief, krijgt een subsidie van 5000 gulden. Daarmee is het functioneren van de werkwin kel voorlopig veilig gesteld. De noodkreten vanuit de werkwin kel zijn op deze manier door de commissie Welzijn gehono reerd. Doordat er een vacuüm was ontstaan na het vertrek van de vorige coördinator, waren de vrijwilligers niet direct in staat de financiële problemen aan te pakken en op te lossen. Vooral' als hulp- en informatie punt- behaalt, de werkwinkel een redelijke score. De 220 in woners van Hoek van Holland die zijn ingeschreven bij het Gewestelijk Arbeidsbureau, maken vaak gebruik van de vacaturebank en hierdoor wor den ook regelmatig mensen aan werk geholpen. groep te komen. De volgende organisaties vonden de uitno diging in hun brievenbus: Am nesty International, de bewo- nersorganisaties, alle clubhui zen, het Humanistisch Ver bond, alle kerken, de migran tenorganisaties,. de ouderen bonden, alle politieke partijen, de Sportraad, de Stichting Sa menlevingsopbouw Woonwa genbewoners, de vakbonden, de Vredeswerkgroep Schie dam, de vrouwenorganisaties em de Wereldwinkel. De inititatiefnemers denken bij een anti-apartheidsmani festatie aan vele activiteiten, zoals bijvoorbeeld kraampjes, straattheater, een forum en een tentoonstelling waarin dui delijk wordt gemaakt wat apartheid inhoudt. Een kant- én-klaar programma is nog niet klaar. Suggesties zijn wel kom. De bijeenkomst wordt maan dag 28 september gehouden in zaal Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 73 te Schiedam. SCHIEDAM Op veler verzoek blijft het gemeente lijke openluchtzwembad Groenoord in Schiedam- Noord nog één extra week open gedurende een aantal uren per dag. De zwemlusti- gen kunnen deze hele week van maandag tot en met vrijdag van 7.00 tot 10.00 uur en van 15.00 tot 18.00 uur- te recht. Ook op zaterdag en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur gaat het bad nog even open voor het publiek. Na zondag 13 september 16.00 uur sluit het bad voor de winter de poorten voor het publiek. Het zwembad heeft, ondanks goede voorbereidin gen, voldoende verkoop van abonnementen en vernieu wingen aan bad, terrein en kantine, een abominabel sei zoen achter de rug vanwege het slechte weer. HOEK VAN HOLLAND De commissie Welzijnszaken van de Hoekse deelgemeente- raad is niet vrn plan om het exploitatietekort van het Hoeks evangelisatiekoor te verlichten via een subsidie. Het koor, dat een exploitatiete kort heeft van ruim 3000 gul den, had een verzoek om een bijdrage ingediend. Volgens commissievoorzit ter Jan van Belkom (PvdA) is de kleine subsidiepot daar ech ter niet voor bedoeld. Wanneer verenigingen een bijdrage vra gen voor het organiseren van concerten en dergelijke, dan wordt als regel een subsidie verleend.. „Wanneer we In dit geval een bijdrage geven, dan hebben we binnen de kortste keren alle Hoekse verenigin gen op de stoep," zegt Van Bel kom. igd^j salamanders;, zijn, de^afgelopen maanden: Verzameld op hét braakliggende Landje van Ris tussen de Singel, de Van Swln- densingel en het Copernicus- plein in Schiedam. Het Land van Ris grenst aan de achter- ■jmm tuinen van'; dé Oosts ingel. Me- ;.dèwerkersyèuihet Schiedamse 'Vogel asiel ^hebben de be schermde koudbloedige dier tjes uit een sloot gehaald, die binnenkort zal worden ge dempt om de aanleg van een. parkje mogelijk te maken. De beschermde beestjes zijn overgebracht en weer losgela ten in de heemtulnen in Schie dam en Vlaardingen en jn het gebied rond het vogelasiel in Schiedam. De beheerder van het vogelasiel heeft de nieuwe woonplaatsen van de salaman ders uitgekozen. Gemeente-ambtenaren wa- ROTTERDAM Er zijn plannen om de meteropnemers' van het Rotterdams gemeente lijk Energiebedrijf (GEB) weer in uniform te laten lopen. Op die manier zouden de me teropnemers voor het publiek beter herkenbaar' zijn. De chef van de afdeling Meteropne ming heeft voorgesteld een proef met dienstkleding onder zijn personeel te nemen. Maar in een vergadering van de dienstcommissie, waar onder zijn afdeling valt, zijn tegen dat plan bezwaren geuit. De voorzitter D. J. van der Hei den van de dienstcommissie zegt alleen met uniforme kle ding te willen instemmen als alle meteropnemers zelf daar óók voor voelen. Tot nog toe is dat niet gebleken. „Het is maar de vraag of personeel van het GEB duidelijk herkenbaar over straat wil gaan," zegt Van der Heijden. Bij het G2.3 is in het verle den ook gesproken over dienst kleding voor personeel, dat bij het publiek aan de deur komt. Met name in periodes, dat er nep-meteropnemers in Rotter dam actief waren, werd die discussie steeds nieuw leven ingeblazen. Tegenstanders van uniformen zeggen, dat door in voering van dienstkleding de oplichters toch niet worden te gengehouden. .Dergelijke mensen hullen zich dan ook In zo'n pak om een vertrouwd beeld op te wekken," legt een GEB-woordvoerder uit. „Wij geven de voorkeur aan de hui dige methode, waarbij een GEB-er verplicht is een legiti matiebewijs te tonen als een VLAARDINGEN Zesen vijftig maal, waarvan zes maal in Vlaardingen, verhuls- den de heer én mevrouw Huij- ser-Kulk tijdens hun huwelijk. Gisteren, zestig jaar nadat zij elkaar het ja-woord gaven, kon dat niet onvermeld blijven. „Ik heb eens veertien dagen in een huis gewoond," vertelt de echtgenote (78). „Alle kle ding kwam onder 'de schim mel, zo vochtig was het, dus gingen we weer." Ook in De Bolder aan de Westhavenkade hielden ze het niet lang uit. „Ik kreeg het daar zo benauwd," zegt ze. Haar echtgenoot '81): „Wij hebben het fijnst er. Wet langst in het Witte Dorp in Rotter dam gewoond: viereneen halt jaar. Het was niet duur, maar hét werd te klein. Anders wa ren we er nooit weggegaan." In hun huidige woning aan de i Amsterdamlaan, in het complex ouderenwoningen De Wouthof, kreeg het echtpaar gisteren bezoek van loco-bur gemeester B. Goudriaan en zijn echtgenote. Ook zij, hoe wel op de hoogte van de voor- oorlogse-gewoonte om vaak te verhuizen, keken enigszins on gelovig bij het aantal van ze senvijftig. En dat was niet het enige grote getal, want het echtpaar heeft .veertien kinde ren, veertig kleinkinderen en zestien achterkleinkinderen. De echtgenote kent ze alle maal bij naam. „De verjaarda gen weet ik ook altijd precies," vertelt ze.. De heer en mevrouw Huijser (hij werd géboren in Rotter dam en zij in Zwijndrecht) kwamen negenenveertig jaar geleden in Vlaardingen wonen. „Daar had je veel mooiere hui zen en niet zo duur," vertelt de echtgenote. De heer Huijser werkte veertig jaar bij de RDM. „Ik ben nu 81 jaar en nog nooit ziek geweest," zegt hij, de drie operaties in het zie kenhuis niet als 'ziekte' tellend. Het echtpaar ontmoette el kaar in de Rotterdamse wijk Charlols. Zij, Hendrika, stond achter de toonbank van een kruidenierswinkel en hij, Wil lem, woonde aan de overkant. Het eerste afspraakje liep spaak. „Hij wilde in het gras gaan liggen, maar ik heb ge zegd: nee, dat doe ik niet. Ik heb hem toen in de steek gela ten," vertelt ze. Later kwam liet toch goed, ze hadden twee jaar verkering en trouwden op 7 september 1927 in het stad huis van Rotterdam. klant daar om vraagt." Als de chef van de afdeling Meteropneming de voordelen weet aan te geven en een rui me groep voorstander is van uniforme kleding of een andere vorm van herkenbaarheid dan mag er volgens de heer Van der Heiden een proef starten. Deze zal moeten worden bege leid door een onderzoek naar de reacties van het publiek. Voorlopig kem een personeels lid van het GEB niet worden verplicht tot het dragen van dienstkleding. VLAARDINGEN Uit ba sisschool De Springplank aan de Prins Hendrikstraat in Vlaardingen is een elektrische schrijfmachine ter waarde van 800 gulden ontvreemd. Om bin nen te komen werd aan de ach terkant van een gebouw een ruitje vernield. Uit de kantine v&n VFC aan de Sportlaan zijn vijftien trai ningspakken, sigaretten en snoep, in totaal ter waarde van 4300 gulden ontvreemd. In de kantine werden vernielingen aangericht, wat resulteerde in een' schadepost van 1000 gul den. ROTTERDAM De mani festatie 'Solidariteit in kleur rijk Rotterdam', die zaterdag 12 september aanstaande in de Pauluskerk en op het Schouw burgplein in Rotterdam wordt gehouden, moet een vrolijk protest tegen bezuinigingen, kortingen en sluitingen wor den. De manifestatie begint om 14.00 uur en omvat een markt met kramen van aller lei organisaties, een podium voor muziek, zang en deins, een Internationaal buffet (vanaf 19.00 uur) en een dans- en pop avond voor jong (in de Paulus kerk) en ouder (op het Schouwburgplein). ren gisteren'bezig met- de voor bereidingen voor de aanleg van een parkje in het Landje van Ris. Want het gebied ach ter de Oostsingel wordt inge richt als openbaar groengebied met gazons, boom- en struikbe planting, speelattributen vpor kinderen, een voetpad en een singel. Het parkje vormt daar na de noordelijke grens van het nieuwbouwproject Laurens Costerstraat en omgeving. Be gin 1988 start hier de bouw van ongeveer 150 woningen. De bestaande sloot wordt op aandringen van de bewoners van de Oostsingel dichtge gooid. Zij willen een bredere watersingel achter hun huizen op grotere afstand van hun privétuinen. De gemeente heeft de afgelopen maanden zoveel mogelijk dierlijk en plantaardig leven uit de oude sloot gered en overgezet. Het milieu van de nieuwe sloot zal geschikt worden gemaakt voor een gevarieerde soorten sa menstelling van dier en plant. Vrijwilligers helpen een hand je bij de werkzaamheden. Wijkcentrum De Erker In Schiedam-West (Jan van Aven- nestraat 32) is naarstig op zoek naar vrijwilligers voor de kindermiddagen. De traditione le woensdagmiddagen worden bijzonder goed bezocht door tientallen kinderen in de leef tijd van drie tot en met dertien jaar. Tijdens de middagen wor den de kinderen onderverdeeld in leeftijdsgroepen. Er worden spelletjes gedaan en handvaar digheids acitviteiten bedreven. Belangstellenden worden ge vraagd contact op te nemen met telefoon 4267767 of 4263161. De Schiedamse zanger Bob van Vliet van het Schiedamse radio en televisie orkest Mus tang viert donderdag 10 sep tember het feit dat hij 25 Jaar in het artiestenvak zit. Tijdens de eerste officiële fanclub avond van het orkest Mustang, voorheen jaren Trio Mustang geheten en nu een vierman sformatie, in muziekcafé City Corner aan de Rotterdamse Jonker Fransstraat wordt het heugelijke feit gevierd. Mus tang had kleine hitjes met de singles: Naar de caravan, Aan de bar, Wie gaat er mee varen en Jij en ik op de surfplank. Op hun naam staan twee Ip's: Rot terdam Uit en Thuis en Mast- ung geeft ze een kans. De feestavond, waaraan verschil lende artiesten hun medewer king verlenen, begint om 20.00 uur. Toegang voor fancluble den gratis. Niet-leden betalen ƒ3,50 entree. De Schiedammer T.N. Verweij is met ingang van 1 juli jongst leden door het Schiedamse stadsbestuur benoemd tot adjunct-directeur/chef hoofd afdeling Grondbedrijf en Land meten van de dienst gemeen tewerken Schiedam. De heer Verweij neemt de plaats in van J. van der Vlist, die gedepu- t teerde van de Provinciale Sta ten is geworden voor de Partij van de Arbeid. In wijkcentrum De Erker In Schiedam-West worden diver- - se activiteiten georganiseerd voor ouderen. Mensen van 55 jaar én ouderen, al uit het ar- bpjdsp.rcic.es gestapt, kunnen er hun'hart ophalen niét teke- neri,"schilderen of poppen ma ken. Elke maandagmiddag van 13.30 tot ,15.00 uur komen de tekenspullen te voorschijn. „We zijn nooit te oud om te le ren," vinden de meeste bejaar de deelnemers van de cursus, die onder deskundige leiding plaatsvindt en 5,75 per maand kost. De poppenmaak- groep moet nog geformeerd worden. Een begeleider of ster is eveneens nog niet gevon den. Belangstellenden kunnen zich opgeven of aanmelden via telefoon 4267767 of 4263161, Donderdag 10 september draait in het Schuurkerkje in Maassluis een moderne versie van de klassieke horrorfilm The Ry. Een wetenschapper neemt de gedaante van een vlieg aar,. Aanvang 14 en 20.30 uur. Toe gang/5,- en Pas 65 2,50 (middag); 7,50 en Pas 65/CJP ƒ6.-. Kaarten verkrijgbaar bij de VVV, Spaarbank Veerstraat en vanaf een half uur voor aan-; vang aan de zaal. Schuurkerk- theater, Schuurhof 142, Maas- .sluis. Op donderdag 17 september wordt in het stadhuis van Maassluis een voorlichtings- markt gehouden voor lichame- lijk gehandicapten, WAO'ers, AAW'ers en andere belangstel-; lenden. De middag is georganl-' seerd door het Maassluis Over-; leg Revalidatie (MOR) en het Gemeentelijk Maatschappelijk Werk. De markt wordt om fe i 14.00 uur geopend door wét- 3 houder mevrouw L.A. Snoeck en duurt tot 17.00 uur. J Vrouw en Werkwinkel biedt vrouwen de gelegenheid zich te' oefenen in solliciteren tijdens een sollicitatietraining van vijf t ochtenden in het Vrouwenhuis (Noordvliet 145, Maassluis). Kosten 15 gulden. Kinderop pas aanwezig. De training be gint op woensdag 23 septem ber en duurt telkens van'9 tot 12.00 uur. inlichtingen: Hetty van der Hoeven (telefoon 4715910 of Adrienne Hazen berg (4734348 Op maandag 28 september houdt het Maasslulse college van burgemeester en wethou ders van Maassluis een open bare hoorzitting over de ont- werp-beleidsnotitie en het 1 r' werkplan voor de voorlichting: - De bijeenkomst begint om1 19.45 uur in de burgerzaal van7 het stadhuis in Maassluis. De* notitie ligt ter inzage in hét stadhuis en bibliotheek en is tevens gratis verkrijgbaar'Vla. h telefoonnummer 19111, töèstel 142 -rto-r De regionale ouderverenigin gen hebben een avond belegd voor ouders en vrienden van verstandelijk gehandicapten. Tijdens deze avond, dinsdag 15 september in De Voggel (Broekweg 82, Vlaardingen), spreekt de heer Jille over het mentorschap. Inlichtingen bi) het secretariaat (S.M. Borde- wijk. Plevierstraat 65, Maas sluis) of via telefoonnummer 4356513 (T.J. Sloot). In samënwerkingénét dë'yiaaf- dingse scoutinggroep Prins Maurlts heeft .het bureau Spor tieve Recreatie van de ge meente een survival georgani seerd voor jongeren van zes tien tot en met negentien jaar. De overlevingstocht wordt op vrijdagavond 18 en zaterdag 19 september gehouden. Op het programma staan varen met een kano en een vlot, ab- - seilen, primitief koken, wandel en en overnachten in de bui tenlucht. Er zijn twee verplichte trainingsavonden: op 9 en 16 september. De kosten bedra gen 75 gulden per persoon... Aanmelden vla telefoonnum- mer 4355888, tst 169 of 249.-;-.; Op 9 september is het vijf jaar,- geleden, dat in het KolpabacUn Vlaardingen een dames- en he-, rentrlmploeg van start ging. Met koek en koffie wordt dat eerste lustrum woensdag ger.„, vierd. Twee ambtenaren ,vanJ de afdeling Welzijn zullen de ju gemeente Vlaardingen tijdens, dit bescheiden feestje verte- genwoordlgen. SCHIEDAM Het kabelnetbe- drijf (CAI) van'de Openbare Nutsbe drijven Schiedam (ONS) geeft zater dag 26 en zondag 27 september (het laatste weekeinde van de Schiedam se Brandersfees ten) een media- presentatie op het museumplein, in de aula van het Stedelijk Museum (Hoog straat 112), en op de Grote Markt te Schiedam. Het tienjarig bestaan van de kabeltevisie is de aanleiding tot de presentatie, waaraan be halve door de ONS wordt mee gewerkt door de PTT Telecom municatie, City Com Schie dam, Fentex Waddinxveen, Philips Eindhoven, Publinei Maastricht, Sky CHannel, Stadsomroep Schiedam, Zie kenomroep Schiedam, Radio Rijnmond, NOS, de Avondbla den Combinatie Rotterdam en Frame Schiedam. Twee schepen van de Ko ninklijke Marine brengen voor en tijdens de Schiedamse Brandersfeesten een bezoek aan de brandersstad. De mij nenvegers Schiedam en de Ab coude liggen respectievelijk .van donderdag 17 september tot en met 20 september en van vrijdag 25 tot en met maandag 28 september in de Voorhaven. De Abcoude werd in Schie dam gebouwd bij de werf Gus- to. Het is een houten mijnenve ger uit de Dokkum-klasse. De Abcoude staat onder comman do van luitenant ter zee van speciale diensten S.J.J. Both. Het mijnenbestrijdingsvaar- tuig Schiedam is van de Alk maar-klasse en uitgerust met de modernste apparatuur. Commandant is de luitenant ter zee van speciale diensten J. Werkman. Het is de derde keer dat de Schiedam zijn naamge ver aandoet. Belde schepen zijn te bezich tigen. De Abcoude is te bekij ken op vrijdag 18 september van 14.00 tot 16.00 uur, zater dag 19 september van 13.00 tot 17.00 uur en zondag 20 septem ber van 14.00 tot 16.00 uur. De Schiedam is opengesteld voor het publiek op zaterdag 26 sep tember van 13.00 tot 17.00 en zondag 27 september, van 14.00 tot 17.00 uur.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1