ganisati ACR test kabelkrant als dank voor tanken Goud voor kapitein silver voor koperslager Open Bouwen bepleit grote invloed bewoners KK en Gaslicht zetten GEB onder druk BIJ dienstencentrum Is nooit bezuinigd Theaters: Open Dag Kortaf *1 Pop-workshop WmééÈÊiSÉm Politieke steun Steendijkpolder Vrouw beroofd Haspel gestolen Concert iw# WS W\ SCHIEDAM De organisatoren van de Schie- £t-m,se„ ,Brandersfeesten staan in de startblokken. Winkeliers, ambtenaren van de ONS (Openbare Nutsbedrijven Schiedam) Gemeentewerken, brandweer, politie en de havendienst zetten zich schrap voor een immense krachttoer. Het veelom vattende programma staat vast en gaat Schie dam negen dagen achtereen feest bezorgen. Alle kosten zijn gedekt. Dikke rijen Waterspektakel Kantoren VLAARDMGEN Fort Prijsvraag j Vara HET VRIJE VOLK Schiedam - vlaardingen i WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1987 Brandersfeesten veelbelovend Van zaterdag 19 september tot en met zondag 27 septem ber zal Schiedam bruisen van de activiteiten. Tienduizenden belangstellenden worden ver wacht tijdens de twee grote braderieën, een vrijmarkt, een waterspektakel, optredens van internationaal, nationaal en lo kale bekende artiesten, waar onder Gerard Joling, The Plat ters, Saskia Serge en de New Orleans Synco Peters. En na tuurlijk worden er tijdens de traditionele zondagsmarkt, die voor de vijfde keer wordt ge houden, duizenden kooplusti gen verwacht. Muziek vormt dit jaar het thema van de Brandersfeesten. „Letterlijk maar ook figuur lijk. Zoals er ook muziek zit in ROTTERDAM Onder het motto 'instrumenten uitpak ken, kratje bier in het midden en spélen', houdt de Popwerk plaats van de Stichting Kunst zinnige Vorming Rotterdam komend weekeinde een work shop voor (amateur-)- muzikanten. Vrijdag- en zater dagavond is er gelegenheid om te repeteren, evenals zondag middag vanaf twee uur. Die zelfde avond zal dan de aldus tot stand gekomen gelegen heidsformatie 'Skunk Punk' een spetterend optreden ver zorgen in Rotown aan de Nieu we Binnenweg. onze winkelstraten. Dat heb ben we vorig jaar gemerkt tij dens de Dolle Dinsdagkoopjes dag op de Hoogstraat Giganti sche omzetten zijn er toen ge draaid door de verkopers, die vaak hele leuke duurzame ar tikelen tegen scherpe prijzen aanboden. Deze feesten moeten ook commercieel een succes worden. Daar hoeven we me kaar geen mietje over te noe men. De kopers waren gretig," herinnert winkelier John van Buuren van het stichtingsbe stuur zich. De traditionele Branders feesten mogen zich in een steeds groter wordende be langstelling koesteren van het Schledamse bedrijfsleven. Wa ren er vorig jaar zo'n 54 bedrij ven die geld of materialen af schoven voor de feestweek in de Branderastad. Dit jaar is het aantal zeer enthousiast deelnemende bedrijven, vol gens de organisatie, gestegen tot 89. Alle kosten van de Branders feesten zijn derhalve gedekt. De gemeente Schiedam Is, me de doordat een aantal gemeen telijke diensten kosteloos mee werkt, de grootste subsidiege ver. De winkeliersverenigin gen staan ale tweede sponsor aangetekend en het Schledam se bedrijfsleven staat garant voor de rest. „We hebben het bedrijfsle ven dit jaar wel 'goed' be werkt," geeft de organisatie volmondig toe. „Maar de reac- Het bestuur van de Stichting Brandersfeesten Schie dam SBS(FotoArie Wapenaar) ties waren er dan ook naar; sommigen stuurden spontaal geld op. Weer andere zonden ons al direct materialen, prij zen, snoep etcetera." „Medio mei stond de telefoon bij de VW al roodgloeiend. Uit het hele land belde men op met vragen over wanneer en hoe de Brandersfeesten gehouden worden. Dat gaf op de organi satie en op de VVV soms wel extra druk," legde Ruud Pil- lard, directeur van de Schle damse VW, gisteren uit tij dens de presentatie van het feestprogramma in het stad huis. „Schiedam heeft toeristisch steeds meer te bieden en dat wordt door steeds meer land genoten ontdekt. Je hoort soms monumentbezoekers of toeris ten hij de molens, het stadhuis, het Zakkendragershuisje of de distilleerderijen uitroepen: "Gut, dat hadden we hier nooit verwacht. Ik zou er niet opge komen zijn om naar Schiedam te gaan, maar nu komen we te rug*. SCHIEDAM De Avond bladen Combinatie Botter dam (ACR), uitgeefster van Het Vrije Volk en het Rot terdams Nieuwsblad, gaat tijdens de Schledamse Bran dersfeesten van 19 septem ber tot en met 27 september testaltzendingen maken voor de Schledamse kabel krant. De kabelkrant met infor matie over de Brandersfees ten en unieke foto-video uit zendingen verschijnt tijdens de feestdagen 24 our per dag op het televisiescherm via het Informatiekanaal drie. j de kabelkrant >4 vi deobeelden onderbroken voor een kwartier i Sehle- damse lokale tolgylaig, ver- j zorgd door de Rtadsomroep Schiedam. In het* weekeinde van 26 en 27 september wor den demons! raliesvgogeven over de werking^ en {het nut van de kabelkrant in de au la van het Stedelijk Muse um, Hoogstraat 112. Daar wordt ook uitgelegd waar straks de Gouden Gids op de Schledamse kabel te vinden is. „Ik denk dat de Schiedam mers jarenlang de grootste sceptici zijn geweest als het I .hup „etgenajtadmet, haar jene- terjpteressante idè Pillard.~Hijj is..al ,lang ij geen roepende meer in de woestijn wanneer het gaat om het aanprijzen van de jenever- stad Schiedam. Van heinde en verre trekken mensen naar Schiedam tijdens of na televisieprogramma's als AVRO's Ontdek je plekje, het Tobbedansen van de TROS of zoals afgelopen zaterdag en aanstaande zaterdag weer te merken zal zijn bij NCRVs Kerkepad. Afgelopen zaterdag alleen al Hepen er vijftiendui zend buitenstaanders keuve lend en kijkend in de stad. Geen bankje, stoepje, terras stoel of damwandje was onbe zet. De gemiddelde leeftijd van de Schiedammers steeg die dag even tot ongeveer zeventig jaar. Vanaf half tien 's ochtend stonden dikke rijen belangstel lenden voor de te bezichtigen kerken in het centrum. Dat was tot zes uur "s avonds het beeld van het Schledamse cen trum. De Schledamse binnenha vens, de grachten, worden dit jaar een centrale rol toebe deeld tijdens de festiviteiten. Marl Dingenouts van de ONS: JDe mooie grachten van Schie dam waren er in vroeger eeu wen niet voor niets. De binnen havens hadden een belangrijke taak bij de bereiding van de je never. Er werd over de grach ten af en aangevoerd. Er werd op; geloosd, jazeker. Er werd. heel lang geleden gelukkig, water uit getapt voor de berei ding van de moutwijnjenever. Deze grachten wilden we uit historisch oogpunt dus meer betrekken bij de BranderafeeS' ten." De eerste zaterdag van de Brandersfeesten wordt In de Korte Haven en de Lange Ha ven een groots watersportfes tijn gehouden. Alle Schledam se watersportverenigingen, de Schiedamse waterscouts, Guus Klepke's waterpadvinders De Rode Valken, de Schiedamse modeljachtenvereniging De Viking en de Vlaardingse kan overeniging Natsec werken hieraan mee. Het is zijn klasse snelste zee zeilschip ter wereld, de New Magic Breeze (vijftien meter lengte), meert al in de Lange Haven. De zeezeilers Dirk Nauta en Wietse van der Zee zijn de befaamde zeilers van de boot. Bij de Vismarkt in de Lange Haven wordt het eerste Schiedamse Sjoffelkampioen- schap (de deelnemers moeten gestoken in grote schoenen over het water lopen) gehou den. Hoogtepunt tijdens het eer ste weekeinde wordt de gondel vaart door de Lange Haven, waaraan meer dan 75 vaartui gen zullen meedoen. Alle boten moeten voorzien zijn van licht, vuren of lampen. De mooist verlichte boot wordt uit de va rende lichtstoet gekozen en be kroond. Wethouder Aad Wieg man zal 's nachts tijdens een schippersfeest in Musis Sa crum de prijs uitreiken aan de best geïllumineerde vaartuig. Burgemeester drs Reinier Scheeres zal zaterdag 19 sep tember de Brandersfeesten of ficieel openen. Hij doet dit van uit het stadhuis op de Grote Markt Een stoet van 200 ke vers (Volkswagens), insoorten, kleuren en vormen, vergezel len de burgemeester bij zijn openingsactie. De stoet zal een file vormen van 7,5 kilomer. De Schiedamse poitie waar schuwt er voor dat tijdens de feesten het centrum en gehele binnenstad soms voor het au toverkeer onbereikbaar zijn. talg iiby-ir,9j3iisrnt r"' ii 1 i r j j MAASSLUIS De heer C. Wijnhorst (58), kapitein bij de BV Nieuwe Rotterdamse Sleepdienst Is onderscheiden in de orde van Oranje Nassau. Wijnhorst kreeg de onder scheiding, een gouden medail le, ter gelegenheid van zijn 40- jarig jubileum bij dit bedrijf. De heer Wijnhorst werd gebo ren en woont in Maassluis. Hij is sinds 1978 bestuurslid van de stichting watersporteen- trum Wetland te Maassluis. Voor deze stichting organi seert hij cursussen op water- sporttechnisch gebied. VLAARDINGEN De heer W. Korpershoek (55) heeft de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver ontvangen. Hij kreeg de onderscheiding ter gelegen heid van zijn 40-jarig dienstju- bileum bij Vlaardingen Oost Bedrijven, waar hij ais groeps- leioer In de koperslagerij werkt. De heer Korpershoek trad op 8 september 1947 na het doorlo pen van de ambachtschool in dienst van VOB als leerling- bankwerker. Hij werkte er als bankwerker en koperslager. De heer Korpershoek is be stuurslid geweest van de be- drijfsledenbond CNV, hij is nog steeds kaderlid, en hij is vijf jaar bestuurslid geweest van een hengelsportvereni ging. Vt rtf.ft is /r/'<y/S'A ''s/f/ 4 De Maasluisse wethou der I. van der Knaap (Milieu). (Foto Arie Wapenaar) MAASSLUIS De strijd lustige bewoners van de Steendijkpolder, die van avond zullen proteatesteren de Koningshof, weten zich in him houding gesteund door de gemeente Maas sluis. De voltallige gemeen teraad is gisteren akkoord gegaan met een motie waarin weer wordt aange drongen op een volledige schoonmaak van de sterk verontreinigde woonwijk. Het voorstel van Gedepu teerde Staten om alleen van de giftige havens ilblaag in de wijk 1.30 meter uit de tuinen weg te graven is ook bij de gemeenteraad ver keerd gevallen. Over dit standpunt zegt de raad in de motie: „Dit wekt de in druk dat in strijd wordt ge handeld met het beginsel en de regels van openbaar be stuur." De motie is ge stuurd naar de provincie Zuid-Holland, de minister van VROM, de milieucom missie van de Tweede Ka mer en de inspectie voor de Volksgezondheid. Namens alle politiek par tijen zei het PvdA-raadslld Pieter Hoogenraad: „Wij hebben allen met verbazing en ergernis kennis genomen van het standpunt van GS. Vier jaar lang is zorgvuldig onderzoek verricht, hetgeen ertoe geleid heeft dat alle betrokken partijen van me ning waren dat in het gehe le gebied dus havenslib en vuilstort 1.75 meter afgegraven zou moeten worden waarbij wij als ge meente ook isolatie van het diepe riool voorstaan. Zon der overleg tussen gemeen te, en bewonerscommissie wordt nu een besluit geno men dat-geheel in strijd is met.de door Rijnmond en later door de provincie ge kozen uitgangspunten. Doelstelling van'het sane ringsonderzoek was anders.' Wij «vinden het, standpunt van de provincie, onbegrij pelijk." Vanavond in de Konings hof zullen de bewoners zich allemaal kunnen uitspreken over hun ergernis over deze nu zo lang slepende zaak. Ook moeten zij dan hun fiat geven aan de door de bewo nerscommissie voorgestel de acties, zoals een massale tocht naar Den Haag op 17 september. 'Paar egels voor arikelen' meldt een bord bij het benzinestation op het kruispunt Marathvnweg-Westlandseweg in Vlaardingen. 't Is een merkwaardige tekst. Kun nen automobilisten hier in het bezit komen van twee egels of is het een opdracht aan terrariumhouders om hun egels te laten parenf Geen van beide natuurlijk. De twee beginletters zijn verdwenen, waardoor de vreemde tekst is ontstaan. Hoewel Een paar egels bij het tanken cadeau; waarom eigenlijk niet? (Foto Arie Wape naar) ROTTERDAM Beslissen over je eigen huis. Waar moet de keuken komen, het sanitair en waar kan de kabel voor de televisie het beste het huis bin nen komen? Maar ook: wil ik vier kamers of één hele grote ruimte? Iedere bewoner moet de ruimte krijgen daarover te be slissen, vindt de stichting Open Bouwen. Dat kan zonder extra kosten en is zelfs noodzakelijk voor een aantrekkelijk woning bestand in de toekomst. Eerste gesprekken met de gemeente Rotterdam zijn hierover gaan- da Vanaf de jaren vijftig heeft de overheid de sociale woning bouw massaal uit de grond ge stampt. De grote woningnood vroeg daarom. Maar bewoners kwamen in dat hoofdstuk niet aan het woord. Jan de Rijke, consulent van Open Bouwen: „De mensen moesten eigenlijk maar accep teren wat hen werd voorge schoteld. Je ziet in de naoor logse wijken ook dat het wand- meubel en de televisie in eik huls op dezelfde plaats staan. De bewoners kunnen niet an der*, omdat de hulzen nu een maal op die wijze zijn ge maakt" Leegstand van woningwe twoningen was een signaal dat de vraag van de consument niet aansluit op bet aanbod aan woningen. In 1983 was dat aanleiding voor een vijftiental mensen uit alle geledingen van de bouwnijverheid de koppen bij elkaar te steken. Vraag en aanbod moeten veel beter op elkaar aansluiten. Vandaar dat in 1984 de stichting Open Bou wen werd opgericht. JDe regels ln de volkshuis vesting zijn nu veel te strak, te uniform," gaat De Rijke ver der. .Mensen zijn niet uniform. De normen en waarden in de maatschappij veranderen steeds. Men neemt nu geen ge noegen meer met een huiska mer van zestien vierkante me ter of met een badkamer die alleen bestaat uit een lavet. We zitten nu met 3,5 miljoen na oorlogse woningen die eige. lijk niet meer passen bij de t* woners. De veranderingen in de maatschappij hebben zich niet voortgezet in de woning bouw." Volgens Open Bouwen kan dat anders. De Rijke: „We moeten eerst af van de stan daard-inrichting van hulzen ln de sociale woningbouw. Tot op zekere hoogte moeten bouw plannen collectief worden ge maakt Maar de indeling en In richting van de woningen moet helemaal overgelaten worden aan de individuele bewoners." De Rijke maakt de vergelij king met de manier waarop kantoren worden verhuurd: he lemaal kaal. „Bewoners zou den met een boodschappen lijstje in de hand verplaatsba re wanden, sanitair en een keu ken kunnen besteilen bij in- bouwbedrijven," licht hij toe. „Die inbouw zou niet alleen kunnen worden gehuurd of ge kocht, maar ook vla allerlei tussenvormen: bijvoorbeeld leasing of huurkoop. D?; Rijke ziet ook voordelen voor de verhuurders. JEen te vreden bewoner verhuist niet snel. Verhuizingen kosten elke verhuurder geld. Bovendien zullen de klachten afnemen. De bewoner beschouwt de wo ning veel meer als zijn 'eigen* huis en zal daar goed voor zor gen. Hij ls sneller geneigd klei ne klussen zelf te doen in plaats van steeds de woning bouwvereniging te bellen." Toekomstmuziek? Xnbouwau- permarkten zijn er nog niet. Maar steeds vaker komen pro- dukten op de markt die het Open-Bouwen-idee mogelijk maken. Er bestaat bijvoor beeld een waterleidingsysteem dat in enkele dagen kan wor den gemonteerd. Handige be woners kunnen dat zelf doen. En de aftappunten komen pre cies op de plaatsen waar de be woner dat wil. De spelregels van Open Bou wen worden regelmatig in de praktijk toegepast In het pro ject Keyenburg in Rotterdam- Zuidwijk is de grootte van de casco's collectief vastgesteld. De Indeling van hun woningen hebben de bewoners zelf geko zen. De één heeft één grote ruimte, anderen hebben twee of drie kamers. De woonkamer is bij de ene woning voor en bij de andere juist achter ln het huis. Inmiddels heeft de stichting Open Bouwen eerste voorzich tige gesprekken gevoerd met de gemeente Rotterdam. „We zijn aan het praten met de di recteur Wim van Es van de dienst Volkshuisvesting. Rot terdam ziet de naoorlogse wo ningbouw als een levensgroot probleem op zich afkomen. Die huizen moeten binnenkort op geknapt worden om te voorko men dat de na-oorlogse wijken straks de nieuwe stadsvemleu- wlngswljken worden." „WIJ zeggen: als je straks aan de gang gaat in Overschie, doe het dan zó dat je over tien of twintig jaar niet weer in de zelfde problemen komt Nu heeft een flat in Overschie hon derd woningen van elk vijftig vierkante meter. Die zijn des tijds gebouwd voor modale ge zinnen. Maar modale gezinnen bestaan bijna niet meer. Daar om is herverkaveling een mo gelijkheid. Je maakt woningen die in oppervlakte uiteen lopen van dertig tot tachtig vierkan te meter." Voordat de ideeën van Open Bouwen makkelijk en snel kun nen worden toegepast moet nog heel wat gebeuren. De me dewerking van de nutsbedrij ven bijvoorbeeld, valt ln de praktijk tegen. Aansluitingen van gas, licht en water kunnen niet of slechts met grote moei te worden verplaatst. Maar ook de zeggenschap, fi nanciering en subsidiëring in de sociale woningbouw moet volgens Open Bouwen verande ren. In opdracht van staatsse cretaris Heerma (Volkshuis vesting) is daarnaar een on derzoek gaande. Het woning- waarderingsstelsel bijvoor beeld, dat is gebaseerd op het aantal kamertjes dat een huls heeft, zou op de helling moe ten. Maar ook het systeem voor individuele huursubsidie. Volgens bet huidige stelsel zou Iemand die op een lage huur uitkomt omdat hij lage eisen stelt aan de woonkwaliteit na melijk minder huursubsidie krijgen. De stichting Open Bouwen gaat zich meer richten op be woners en organisaties die op komen voor de belangen van de woonconsument. Belang stellenden kunnen terecht ln het Informatiecentrum van Open Bouwen ln het Bouwcen trum aan het Weena ln Rotter dam. ROTTERDAM Konsumenten Kontakt en de stichting Gas licht willen een gesprek met de Rotterdamse wethouder P. Hoogendoom (Bedrijven) over wantoestanden bij het ge meentelijk Energiebedrijf (GEB). Volgens belde organisa ties is er van verbetering in de GEB-service aan haar klanten nog niets te merken. Konsumenten Kontakt (KK) en de stichting Gaslicht (SGL) ho pen nu vla politieke druk het energiebedrijf te dwingen klantvriendelijker te werken. Die belofte deed het bedrijf begin dit jaar, nadat de Om budsman en genoemde organi saties een vernietigend oordeel hadden geveld over de werk wijze van het GEB. De Ombudsman, KK en SGL kwamen tot de slotsom dat het energiebedrijf op elf punten structureel In de fout gaat. En kele van die punten zijn het binnenvallen van woningen, de voortdurende telefonische on bereikbaarheid van het bedrijf, het te laat terugbetalen van te goeden, het versturen van ver ouderde rekeningen en het doorberekenen van torenhooe incassokosten. „Er Is geen energiebedrijf In Nederland dat zo onbeschoft met zijn klanten omgaat," concludeerde KK In mei. Een woordvoerster van de ge meente Rotterdam bevestigde de ontmoeting tussen Konsu menten Kontakt en wethouder Hoogendoom, die volgens haar binnen enkele dagen zal vol gen. GEB-dlrecteur dra H. van Meegen reagerde onaange naam verrast op het initiatief van KK en SGL „In een brief hebben belde organisaties zich positief uitgelaten over onze gesprekken tot dusver, die in een constructieve sfeer zijn verlopen," stelt hlj. ,.0p fel van punten Is het GEB aan beuwa ren van die kant tegemoetge komen. Het overvalt ml} daar om dat de consumentenorgani saties nu plotseling een ge sprek met de wethouder willen, terwijl de afspraak was dat wij in oktober opnieuw om de tafel gaan zitten om de gang van zaken te bespreken. Ik blijf vanzelfsprekend bereid om dat gesprek bij te wonen." HOEK VAN HOLLAND „Ik begrijp niet helemaal waar de mensen van het dienstencen trum nu mee bezig zijn. De stichting Is door de Jaren heen altijd gespaard bij allerhande bezuinigingen." Deelraadsbe stuurder Jan van Belkom (Wel zijnszaken) heeft moeite met de protesten vanuit het dien stencentrum tegen de op dracht van het deelgemeente- bestuur om de consumptieprij zen gelijk te trekken met die van het wijkgebouw de Hoek stee. Het dienstencentrum be rekent drie dubbeltjes tot ze ventig cent minder voor bier en wijnen dan het wijkgebouw. „Toen we de eerste aanslag van bezuinigingen en ombui gingen kregen opgelegd was dat in totaal 424.000 gulden. Het dienstencentrum moest toen zegge en schrijve 5000 gulden Inleveren, zegt Van Belkom. „En zo zijn er nog veel voorbeelden te noemen waar bij het dienstencentrum ge spaard is. Dat ze nu zo reage ren op een betrekkelijk kleine prijsverhoging van consump- Ties, die het bestuur notabene zelf contractueel heeft vastge- *J legd; is voor mij onbegrijpe- lijk." Volgens Van Belkom beginnen de protesten het karakter.van een hetze te krijgen: „Gast vrouwen dreigen op te stap pen, bezoekers krijgen protest- formulieren onder de neus ge drukt waarop ze hun handteke ning plaatsen zonder te weten wat er aan de hand is en zon der dat hun naam en adres verder vermeld worden. Maar het dienstencentrum, (s één ding kennelijk vergeten; name lijk dat ze zelf schuldig zijn aan de problemen die zijn ont staan. In 1976 al heeft de toenmalige voorzitter, de heer Kleljwegt, een contract getekend waarin ondermeer werd vastgelegd dat de tarieven van het dien stencentrum gelijk zouden moeten zijn aan die van het wijkgebouw en dat de aanko pen van het dienstencentrum vla de administratie van het wijkgebouw zouden moeten lo pen. waarbij het dienstencen trum dan een bepaalde korting zou krijgen. Met belde zaken is de hand gelicht. De prijzen wa ren te laag en er werd regel matig fngekocht buiten het ver eiste circuit." VLAARDINGEN Een 66- jarige Vlaardingse vrouw is in de Waalstraat door twee jon gens van haar tas beroofd. De jongens benaderen de vrouw van achteren, rukten de tas uit haar hand en liepen hard weg, via de Kuiper- en Fransen straat naar het Veerplein. In de tas, een bruine kleine model weekendtas, zat onder meer zestig gulden. VLAARDINGEN Van een opslagterrein aan de Schie- danasedijk ln Vlaardingen is een haspel met 150 meter sterkstroomkahel ontvreemd. Gezien het gewicht (850 kg) moet bij de diefstal een vrachtauto zijn gebruikt. Stadsgehoor- w zaal-toneel meester Ri chard Rabe- ling bij de nieuwe pro jector van het Filmhuis. (Foto Arie Wapenaar VLAARDINGEN Het thea terseizoen in Vlaardingen be gint zaterdag 12 september met een Open Dag in de Stadsgehoorzaal en Harmonie. Om 12 uur gaan de deuren open voor een voorproefje van het nieuwe seizoen. Opgetre den wordt door Lex Goudsmit, Drs. P„ het Deep River Quar tet, Maarten Wanslnk en kin dertheater Sjon. Het program ma bestaat verder uit een kin derdisco, tekenfilms en gratis limonade voor kinderen en een kinder-talentenshow. Tevens bestaat gelegenheid door het gebouw te zwerven, waarbij de nieuwe filmprojector van het Filmhuis In bedrijf kan worden gezien. De Open Dag duurt van In het kader van de open mo numentendagen zullen drie ex posities In het komend week einde de aandacht vragen. Het Fort aan de Stationsweg Is za terdag 12 en zondag 13 sep tember weer twee dagen open voor het publiek. De expositie zal wat bescheidener van aard zijn dan de vorige keer, maar een bezoek aan het Fort is ze ker de moeite waard. Op beide dagen zal ook het reddingmu seum Jan Leis zijn deuren weet openen. Zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Ook hier foto's, modellen van redding boten, krantenartikelen, per soonlijke zaken van redders en dergelijke. En tenslotte is er dan ook nog het kustverilch- tingsmuseum. Dat Is op de bei de dagen geopend van 12.30 tot 15.30 uur in de oude vuur toren aan de Willem van Hout enstraat. Tijdens zijn wekelijks lunch concert op het orgel van de Grote Kerk te Vlaardingen speelt Aad Zoutendijk donder dag werken van Buxtehude, J.S. Bach, Mendelssohn Bart- holdy en De Wolf. Het concert duurt van 12.45 tot 13.15 uur. Toegang gratis. 12 tot 17 uur. Da kassa is dan ook open. In het Jeugdtheater,én Film huis begint het nieuwe seizoen op woensdag 16 september. Voor kinderen vanaf 5 jaar speelt theatergroep Narcis Po rtia Pepermunt, een sprookje over een te groot ejfje.ln het land Nergens. Aanvang 14 uur. Toegang ƒ3,50. De eerste film is Permanent Vacation van J. Jarmusch. Twee en'.öër,'halve dag uit het leven van een 16- jarige jongen In Manhattan, die zonder vaste woonplaats, school, thuis en werk Is. Aan vang 20.30 uur. Toëgang' ƒ6,50; Pas 65 en CJP 5,-. Filmhuis en Jeugdtheater Har monie, Schledamseweg 51, Vlaardingen. Aan de fietsverrasslngstocht van hat bureau sportieve re creatie van de gemeente Vlaar dingen, afgelopen zondag,! hebben 105 personen deelge nomen Tijdens de tocht kre gen de deelnemers vragen'en opdrachten voorgelegd over de route. De winnaars, door loting onder de goede Inzenders vastgesteld, zijn: B. v.d. Horst (leren voetbal), J. Pronk (leren voetbal) en G. Don (set bad- mlntonracks en shuttles). De afdeling Waterweggebied van de Vara heeft de heren H. Krabben uit Vlaardingen en H.J. Koenen uit Maasland voorgedragen voor de Vereni gingsraad. Om de kans te ver groten dat zij gekozen worden, roept het afdelingsbestuur VA- RA-leden uit dit gebied op om op 23 september de districtsle denvergadering in het FNV- huis in Delft bij te wonen. De vergadering begint om 20 uur. Belangstellenden kunnen zich opgeven vla de telefoonnum mers 19219 (Maasland, Maas sluis en Hoek van Holland), 4749297 (Vlaardingen) of 4738823 (Schiedam). De leden kunnen op eigen gelegenheid naar Delft gaan, maar geza menlijk vervoer is ook moge lijk. ft 4 tjh Li- r

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1