Tram tegen spuitbuskliederaars 'Niet nadenken, springen Cultureel boksavondje: genieten tussen het zweet Water Music'sfeervolle aquarellen Pr 1 Actie gastvrouwen; geen hetze, maar democratisch recht Vlaardings oudste: 106 Patiënten vereniging in Maassluis? Portefeuille ontvreemd Maassluis groeit wv ws jaar "VLAARDINGEN Twaalf Nederlandse artiesten verzetten zich tegen de dreigende sloop van Stadsgehoorzaal en zaal De Harmonie in Vlaardingen. Janka M. Verhoeff, lid van de Culturele Raad Vlaardingen, rapporteert dit in het mededelingenblad van de WD-afdeling Vlaardingen. Zij had de ar tiesten, die regelmatig in Vlaardingen optreden, een brief geschreven over de onzekere toekomst van het complex. „De antwoorden, die ik kreeg, liegen er echt niet om," zegt zij. Discussie fff';. v -itMWz Duiveëi Vv cjw t mmmk SCHIEDAM Afscheid 1 Erker PvdA MAASSLUIS Schuurkerk VLAARDINGEN Jeugdtheater Filmhuis Harmonie Stadsgehoorzaal Horeca CPN Zwanger Overleden Kunstenares Christine Sickling stond met haar werken gisteren in het middelpunt van de belangstelling bij de opening van de expositie van haar werk in het muziek- en documentatiecentrum Ton Stolk in Vlaardingen. (Foto Arie Wapenaar) HET VRIJE VOLK Schiedam .vlaardirigen___ 12 DINSDAG 22 SEPTEMBER 1987 Verzet artiesten i tegen sloop van Stadsgehoorzaal Isffc- r VLAARDINGEN Vlaar dings oudste inwoonster, me vrouw K. van Wïtzenburg-Lan- gendoen, is gisteren 106 jaar geworden. Omdat hij op va kantie is, zal burgemeester A-A.J.M van Lier de jarige niet eerder dan op 30 septem ber kunnen bezoeken. Kiazina Langendoen werd op 21 sep tember 1881 in Vlaardingen ge boren. Zij is gehuwd geweest met Johannes van Witzenburg, geboren op 15 december 1881 in Vlaardingen en overleden op 1 Januari 1961. Mevrouw Van Witzenburg woonde tot twee jaar geleden nog zelfstandig in ,de Maasstraat. Zij werd daar verzorgd door haar twee doch ters. Omdat haar huis werd gesloopt, verhuisde zij naar eenverzorgingstehuis. MAASSLUIS In het ont moetingscentrum Koningshof wordt woensdagavond 23 sep tember een voorlichtingsavond georganiseerd door het inia- tiefconaité tot oprichting van een algemene patiëntenbelan genvereniging in Maassluis. Iedereen is tijdens deze infor matieavond, die tot doel heeft in Maassluis een patiëntenver eniging op te richten, welkom. De landelijke werkgroep 2000, gespecialiseerd in het begelei den en ondersteunen van patië- ienbelangenverenigingen, zal voor de nodige materialen en kennis zorgen. De voorlopige doelstelling van de Maassluise patiëntenvereniging is: het be vorderen in meest uitgebreide zin van de gezondheidszorg in Maassluis. De voorlichtings avond begint om 20.00 uur. VLAARDINGEN Terwijl de verkoper een bestelling uit het magazijn moest halen, hebben drie mannen kans ge zien uit het kantoor van een >wijnhandel aan de Dirk de •Derdelaan een portefeuille te "stelen. De mannen spraken ge brekkig Engels. In de porte feuille zaten onder meer che ques en bankpasjes. Uit een kelderbox aan de Luxemburgweg in Vlaardin gen zijn een herenfiets en ge reedschapskist met boorma chine ter waarde van U00 gul den ontvreemd. De kelderdeur •werd fecorceerd. Een radiocassetterecorder ,en een videocamera jnet toebe- 'horen ter waarde van 5000 gul- 'den zijn ontvreemd uit een au- ,to, die geparkeerd stond in de .F.C. Donderstraat in Vlaardin- 'gen. Van de wagen werd een 'ruitje vernield. MAASSLUIS Het aantal inwoners van Maassluis is in de maand augustus met 61 toe genomen tot 32.956. Er werden 36 baby's geboren (zeventien jongens en negentien meisjes) en dertien personen overleden. In Maassluis vestigden zich 134 personen en er vertrokken 96 inwoners. Bij verhuizingen binnen de gemeente waren 155 personen betrokken. Tegen tien huwelijken stonden drie echt scheidingen. Sinds het begin van het jaar is het inwonertal .van Maassluis nu met 66 per- sonen gestegen. Reacties kreeg Janka Ver hoeff tot nu toe van Jos Brink, Gerrie van der Klei, Henny Or- ri, Ine Veen, Willem Nijholt, Josephine van Gasteren, Pie- ter Lutz, Elise Homans, Willy Walden, Aase Rasmussen, Doft de Vries en Chris Baay. Zon der uitzondering vinden zij het zonde, als de Stadsgehoorzaal zou worden afgebroken. Zo schrijft Dolf de Vries: „De Stadsgehoorzaal heeft een ver leden, herinneringen aan zweet na generale repetities, ang sten, blijdschap na een goede try-out of première. Dat hij niet verdwijne." Jos Brink: „Zo'n theater afbreken is een schande en getuigt van weinig cultureel inzicht." Ine Veen: „Het is schandalig als dit zo maar gesloopt gaat worden en plaats maakt voor een sfeer loos betonpakhuis." Aanleiding voor Janka Ver hoeff om in actie te komen zijn de 'vage berichten' over de dreigende sloop van beide ge bouwen. Vorig jaar heeft een Vlaardings architectenbureau onderzoek gedaan naar de bouwkundige staat en sinds dien is achter de schermen een lobby op gang gekomen voor de bouw van een cultureel cen trum aan het Buizengat. Janka Verhoeff: „Daar er nog totaal geen politieke dis cussie is geweest over dit on derwerp, zijn het alleen nog maar geruchten, maar juist dit is volgens mij zo alarme rend, want voor we het besef fen ligt de boel plat. We kun nen op dit moment de zalen al niet vol krijgen, dus hoe moet dat dan als we verrijkt zijn met zo'n immens groot cultu reel pakhuis? Ik dacht, dat het ons zou sieren als we ons wat bescheidener en eenvoudiger zouden opstellen. Ik weiger te geloven, dat onze zalen in een te slechte staat zijn om te wor den gerenoveerd." De eenmansactie van Janka Verhoeff is het tweede Vlaar- dingse initiaitief om de discus sie over de toekomst van Stadsgehoorzaal en Harmonie open te breken. Eind vorig jaar werd het fonds 'Red de Harmonie (en de Stadsgehoor zaal) van de slopershamer' op gericht tijdens een aflevering van de plaatselijke praatshow Salon de Harmonie. In mei hielden de Salon-organisatoren ten bate van dit doel een kunst veiling in zaal Harmonie. Ook afgelopen zaterdag stond de toekomst van het theater ter discussie tijdens een Salon, ge wijd aan kunst en cultuur in Vlaardingen. innnmy kortaf Eet sal je gebeuren, je keuri ge schuurtje in de even zo keu rige Rotterdamse nieuwbouw wijk Zevenkamp wordt het slachtoffer van graffiti. Rot terdammer Willem, N". van Leeuwen uit de Adriaan Ro land Holststraat was het kort geleden goed sat: om zijn schuurtje te beschermen tegen het spuit busge weid heeft hij zelf de verfkwast ter hand ge nomen. Eet resultaat: een afbeel ding van een tram, lijn 4 om precies te zijn. En, het werkt. Spuitbuskliederaars niet meer gezien. Van Leeuwen kreeg prompt het versoek ook het schuurtje van de buurman te beschilderen. En omdat het Rotterdamse stadsvervoersbedrijf dit jaar zestig jaar bestaat stuurde Van Leeuwen een foto van zijn tram naar de RET-directie. Die vond de foto zo mooi, dat deze meteen in de RET-collec- tie is opgenomen. (Foto Rob Comelder). Door MARJAN MEIJER SCHIEDAM „Niet naden ken, springen." Dat is het de vies van de Schiedammer Huub de Raay en de Rotter dammer Willem van der Heij den, die afgelopen zaterdag middag met de schrijfster van dit verhaal, een vrouw uit het water van de Korte Haven haalden. „Niet morren, springen. Een seconde te laat had het leven van die vrouw kunnen beteke nen," zei Huub, die met vrouw en kinderen onderweg was van de Brandersfeesten naar zijn huls in de Van Beverenstraat. Willem van der Heijden, met zijn vriendin, de Schiedamse Corine van der Steen, op weg naar huis, had het wel enorm koud. Hij rende bijna naar het huis van zijn vriendin in de Vondellaan. „Een Iongonste- king is het niet waard," zegt Corine. „Maar springen moest. Ik bedacht me geen moment," herinnert de Rotterdammer zich. „Wat er precies aan de hand was begrepen we ook niet, maar we zagen een mevrouw achter het stuur zitten terwijl de auto van de kade kiepte," vertelt de echtgenote van De Raay. Beide redders dachten eerst nog dat ik ook in de auto had gezeten, omdat ik half uit het open reehterraampje hing om eventuele andere inzitten den op te sporen. Maar buiten de 31-jarige Schiedamse Saf- eena Khalid-Atar, moeder van drie kinderen, waarvan er twee op de wal stonden en een tje thuis was, zat er niemand in de auto. Spontaan en direct plonsden de mannen het vuile havenwa ter in toen zij de vrouw om hulp hoorden roepen. „Ik was anders verdronken," reageerde de vrouw later nog erg ge schrokken. „Ik was erg hang," legde zij uit. De mannen wis ten zelfs tijdens het zinken van de auto het linkervoorportier nog open te trekken. Door het raampje kregen zij de vrouw er niet uit. Die had later last van een pijnlijke arm omdat het duo er zo aan had getrok ken. „Ik wist niet precies hoe het in elkaar stak. Maar ik zag die vrouw dn de wagen zitten, dus ik sprong. Reageren, dat is zaak," zegt Huub. „Dat jullie zo snel hebben geholpen is fan tastisch," eren vertegenwoor digers van de Schiedamse poli tie en de brandweer. Zij prij zen de redders de hemel in. „Het komt namelijk steeds va ker voor dat omstanders geen poot uitsteken. Ze staan erstok- stijf bij van schrik of ze dur ven niets te ondernemen, om dat ze bang zijn zelf iets te overkomen," leggen Rob Bes- seling van de Schiedamse poli tie en brandweercommandant A. Metaal uit. „We waren allemaal be duusd," herinnert mevrouw De Raay zich. De familie De Raay bracht de bibberende drenke linge met haar twee kinderen, die zij voor de onvrijwillige duik in de haven uit de auto had gezet omdat ze het al niet vertrouwde, naar huis. De drenkelinge, die het vre selijk koud had, bedankte op de wal haar redders. Zij was wel rustig. „Vooral omdat de kinderen op het droge ston den," zei de Schiedamse, am per beseffend dat ze, in en uit het water was geweest. Door MARJAN MEIJER en LOET VAN SCHELLEBEEK SCHIEDAM ~L Het was gis teravond zweten, meezingen, spontaan de 'wave' doen op de bomvolle stcilenrijen en dood stil luisteren naar gedichten tijdens een bijzonder experi ment van de Schiedamse boks- trainer/dichter Wim de Haan. De Haan's poging om van een gewone doordeweekse boks avond iets heel speciaals te maken lukte wonderwel. Het was zweten, maar bovenal vol op genieten van het gebodene in en om de, tot een podium omgebouwde, boksring. In de snikhete zaal in het voormalige badhuis aan de Schiedamse Lange Haven bok sten niet alleen De Haans pa radepaard jes Yoesoef Yilmaz en Abdoel Fkirï spannende wedstrijden tegen zeer gelijk waardige tegenstanders. Het Schiedamse kaaikoppige duo Bob en Bert (Bob is Steven Moorlag, hij traint bij De Haan) kreeg het uitverkochte huis moeiteloos aan het mee zingen en 'waven'. De hele zaal deed, als een golf door het 'theater' rollend, de armen om hoog. Spontaan. De Amerikaanse jazz zangeres/pianiste Janice La- kers speelde piano en zong me lodieën uit bekende musicals. Door haar optreden heen werd gepraat. „Dat moet kunnen," vonden de razend enthousiaste aanwezigen, waaronder velen die nog nooit een bokswed- strijd van dichtbij hadden meegemaakt. Zo waren er ook vele van Wim de Haans pupil len die nog nooit een gedicht of een kort verhaal hadden aan gehoord. Wim de Haan las voor uit ei gen werk. Hij had korte amu sante, soms schrijnende verha len uitgekozen, waarin zijn verleden in de .Schiedamse wijk De Gorzen en de verstoor de verhouding met zijn moe der een rol speelde. Ook zoon Edgar werd voor het voetlicht gehaald. De bokstrainer pre senteerde tijdens het culturele boksavondje zijn (al weer) derde bundeltje: Wim de Haan rijmelt nog eens. Het programma, met een verrassings-optreden helemaal aan het begin van de Schie damse pianostemmer Erwich, was mede door de spannende apotheose (debokspartijen) een groot succes. De zaal leef de geweldig mee tijdens vooral het 'optreden' van Yoesoef Yil maz, om de' ring door menig familielid in woord en gebaar van advies gediend. De 74-jari- ge pianostemmer, een bekende verschijning in Schiedamse gelegenheden waar zo'n instru ment staat, was toen al naar huis. De dichter/pugilist was aan het einde van de avond, na de overwinning van zijn beide pu pillen, de koning te rijk. De Haan, de gehele avond in een stemmige smoking gestoken, was eventjes alle sores verge ten. Zijn gedichten deden er niet meer toe. Hij bekommerde zich nog slechts om zijn trots: Yilmaz en Fkiri, twee nog jon ge (pas achttienjarige) binken, die werkelijk het klapstuk en een goeie 'uitsmijter' van de avond bleken. Yilmaz won, een kapotte hand waaraan hij volgende week wordt geopereerd ten spijt, van de Amsterdammer Jan Zieleman, maar dat was in meerdere opzichten een dubbeltje op z'n kant. Niet al leen was het verschil tussen de stevig stotende Schiedammer en de knap counterende ABOV'er na drie keiharde ron den minimaal (scheidsrechter Karei Klijnoot scoorde 5958) maar bovendien had Wim de Haan in de tweede ronde zijn hart vastgehouden toen zich onder het rechteroog van zijn 'jongen' een levensgroot dui veëi vormde. „Ik was even bang dat de dokter het gevecht zou stop-' pen," bekende de trainer later. Dat gebeurde gelukkig voor Yilmaz en zijn vele fans in de zaal niet en dat bood Wim de Haan in de pauze tussen de tweede en de derde ronde de gelegenheid zich van weer een geheel andere kant (de zoveel ste gisteravond) te laten zien. Het moge duidelijk zijn: ca deau kreeg de Schiedammer de zege zeker niet. In zijn vier de gevecht bij de senioren schreef hij de openingsronde met krachtig en redelijk geva rieerd vuisfenwerk nog wel op zijn naam, maar toen al bleek dat Zieleman voor geen klein tje vervaard was en temidden van het geweld zijn ogen goed de kost bleef geven. In de daar opvolgende drie minuten kwam dat Yilmaz op een paar rake rechtsen én de snel zwel lende blessure te staan. De slotronde moest derhalve de beslissing brengen en omdat de favoriet van het publiek net iets meer initiatief toonde, wat meer stoten 'thuisbracht' en bovendien over de betere con ditie beschikte, koos Karei Klijnoot (enige ringrechter gisteravond, op z'n Engels dus) uiteindelijk voor hem. Aan de andere partij in het middengewicht, die tussen Ab doel Fkiri (De Haan) en de Bredanaar Hoornlk, kwam een onplezierig eind toen de trai ner van de Brabander, Her man van de Broek, zich op wond over de acht tellen rust, die Klijnoot zijn pupil volko men terecht trouwens in de laatste ronde gaf. Van de Broek begon luidkeels aanwij zingen te geven, kreeg daar voor prompt een paar verman ingen, maar trok zich niets van de man-in-het-wit aan. Een openbare waarschuwing voor zijn bokser was het ge volg. Toen Van de Broek aan de gang bleef, stopte Klijnoot het gevecht en diskwalificeer de Hoornik. „Dat heb je aan je trainer te danken," zei hij erbij èn dat was voor de bokser aan leiding een obsceen gebaar te maken. Klijnoot heeft van het incident proces-verbaal opge maakt, zodat dat muisje voor Van de Broek en zijn pupil nog wei een staartje zal krijgen. Overigens: ook zonder verbaal geweld zouden de Brabanders teleurgesteld zijn afgedropen. Daarvoor was Fkiri doodeen voudig te sterk. VLAARDINGEN In het Muziekinformatie- en Docu mentatiecentrum van Ton Stoik aan de Westhavenkade is de komende weken een exposi tie te zien van Christina Sick ling. Onder de titel 'Water mu sic' exposeert de Amsterdamse kunstenares daar aquarellen die allen als thema de muziek hebben. Christina Sickling volgde haar opleiding aan de kunst nijverheidschool in Amster dam. Daarna kreeg zij nog vijf jaar privé teken- en'schilderles van Piet van Wijngaerdt, schilder van de Bergense school. Deze school, die in de jaren twintig haar bloeitijd kende, bepleitte een terugkeer naar de traditie. Portret, stille ven, naakt, interieur en land schap werden weer; getrouw weergegeven zij het in een wat lossere stijl dan voorheen. Die invloed is in het werk van Christina Sickling goed te rug te vinden. Haar stijl is fi guratief en traditioneel. In te genstelling tot veel andere aquarellisten vult Christina Sickling steeds het gehele vlak. Zij gebruikt daarbij evenals de schilders van de Bergense school nogal ge dempte kleuren. Dat is dan ook de reden dat schrijver/dichter Ed Oudejans haar werk, toen hij de expositie zaterdag open de, niet tijdgebonden noemde. Hij zei: „Christina's werk hangt niet te schreeuwen in musea. Haar aquarellen tonen de stilte van de concentratie." In haar werk laat Christina Sickling voor al de toewijding van de muzikant zien. Zij por tretteert de cellist, de harpist en de violist. Daarbij let zij vooral op de sfeer. Haar aqua rellen hebben dan ook vaak na men als 'Aandacht', 'Plezier* of •Samenspel.' Christina Sickling, met aquarellen tot en met 11 okto ber in Muziekinformatie- en documentatiecentrum Ton gtolk, Westhavenkade 45, Vlaardingen. Geopend: maan dag tot en met vrijdag 10.00 tot 12.00 uur. Zaterdan 10 en zon dag 11 oktober van 14.00 tot 17.00 uur. -J .yj< -Jimêé&Éi CJ'*i 2 De koffiedame van het Schie damse gemeentepolitie korps J.G. (voor ingewijden Hanna) Vijfwfnkel-Frenser houdt het vanaf eind deze maand vogr gezien. De Schiedamse zette 24 jaar de koffie voor het 7 Schiedamse korps. Zij maakt gebruik van de Vut. Vrijdag 25 september van 14.45 tot 16.00 uur neemt Hanna Vijfwinkel af scheid in de kantine van het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat. In wijkcentrum De Erker (Jan van Avennestraat 32, Schie dam) wordt een cursus creatief omgaan met textiel gegeven. Kosten 5,- per maand. De cursus wordt dinsdags van 9.30 tot 11.30 uur gegeven. Opgeven of inlichtingen via te lefoon 4267767 of 4263161. Herman Bode praat woensdagavond in Schiedam over verande ringen in het werk. (Fo to Arie Wapenaar) Oud FNV-bestuurder en oud- Schiedammer Herman Bode houdt woensdag 23 september tijdens de ledenvergadering van de PvdA in zaal Beatrix (Lange Kerkstraat 68-70, Schiedam) een lezing. Bode, voorzitter van het landelijk be- drijfspastoraat, praat over ver anderingen in het .werk en de gevolgen voor mensen, maat schappij en kerken. Hij gaat verder in op de politieke in vloed en de invloed van de overheid bij bet scheppen van werkgelegenheid en het hand haven van de kwaliteit van de arbeid. Aanvang 20.15 uur. Discussie mogelijk tot 21.30 uur. Na de pauze wordt, ge sproken over de toekomst Van de wijk Nieuwland. OOk moge lijke hechtere samenwerking tussen de PvdA-afdelingen in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis komen aan bod. De filmkomedie Bachelor Party van Neal Israel en Pat Proft draait donderdag 24 septem ber in het Schuurkerktheater in Maassluis. Doldwaze avonturen bedacht door de makers van Policy Academy 1 tot en met 4 rond een buschauffeur met trouwplannen. Aanvang 14 en 20.30 uur. Toegang ƒ5,- en Pas 65/2,50 (middag): 7,50 en Pas 65/CJP 6,- (avond). Theater De Schuurkerk, Schuurhof 142, Maassluis. -In het Harmonie Jeugdtheater gaat woensdag 23 september de verkleedkist open. De kleu ter- en kindergroep gaan wal sen op een gemaskerd bal." Met een graaf, ceremon- "J iemeester, butler en natuurlijk gasten. Aanvang 14 uur. Toe gang 3,50. Harmonie Jeugd theater, Schiedamseweg 51, Vlaardingen. In Filmhuls Harmonie draait op woensdag 23 september Tirez sur Ie pianiste van Truffaut. Thriller rond eer» danskroeg- planlst, die tweemaal een vrouw ontmoet, die hem wil helpen boven zijn milieu uit te komen. Met Charles Aznavour. Aanvang 20.30 uur Donderdag 24 september in de serie Film Overdag Jumping Jack Flash van Marshall. Whoopl Goldberg raakt als computer-expert verstrikt in een web van intriges gespon nen door de CIA en KGB. Met Jeroen Krabbé. Aanvang 14 uur. Toegang 5 gulden, Donderdag 24 en vrijdag 25 september Round Midnight van Tavernier. Dexter Gordon als saxofonist Dale Turner, notoir alcoholist, en zijn vriendschap met de Franse graficus Fran cis, die hem voor korte tijd van de drank af helpt. Zaterdag 26 september Head- bum van Nichols. Meryl Streep als redactrice van een dames blad en Jack Nicholson als co lumnist van een krant. Liefde op het eerste gezicht van twe mensen, die niet weten welk besiuit ze moeten nemen. Filmhuis Harmonie, Schiedam seweg 51, Vlaardingen. Aan vang 20.30 uur. Toegangsprijs 6,50; Pas 65 en CJP ƒ5,-. Op vrijdag 25 september Figu res in movement door de Nieu we Dansgroep. Choreografie: Jacqueline Knoops, muziek: Loek Dikker, decor: Peter Ver meulen. Dansers: Diane Els- hout, Anouk van Dijk, Aino Me rits, Shams Johannes Bönig en David Ward. Aanvang 20.30 uur. Toegang 10,-; Pas 65 en CJP 7,50. Zaal Harmonie, Schiedamseweg 51, Vlaardin gen. Zaterdag 26 september speelt de Vlaardingse Hot Bluezzband in het theatercafé van de Har monie. Aanvang 22.30 uur. Toegang gratis. Vanavond in de Stadsgehoor zaal nog eenmaal De Fantast, een stuk, waarin twee oude mannen terugzien op hun le ven. Maandag 28 en dinsdag 29 september opnieuw een try-out in de Stadsgehoorzaal en wel Candida van G.B. Shaw. Een vrouw tussen aan de ene kant haar liefdevolle echtge noot en aan de andere kant de verliefde dichter. Met Sjoukje Hooymaayer, Manfred de Graaf, Plete'r Lutz, Teuntje de Klerk, Ivo'ten Hagen en Peter Smit?'. Aanvang 20.15 uur. Toegang 15,-; Pas 65 en CJP ƒ12,50. Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51, Vlaardin gen. Met ingang van 28 september organiseert disco-dancing My Way aan de Oosthavenkade wekelijks op maandag een avond voor horeca-onderne- mers. ,De 'eerste vijf keer treedt teikens Wim Koopmans op. Disc-jockey is Jolly Roger, ini tiatiefnemer Theo Putters, ei genaar van de disco, hoopt dat de horeca-maandagavond een traditie wordt, die nog jaren zal duren. De afdeling Vlaardingen van de CPN heeft op 24 september een avond belegd over de mil joenennota. Inleidster is ina Brouwer. Aanvang 20 uur in de ruimte van Vlaardingen An ders, Weeshuisplein 18, Vlaar dingen. Vanaf begin oktober kunnen aanstaande moeders in het Hoiyziekenhuis terecht voor zwangerschapsgymnastiek. De cursus bestaat uit tien avon den op maandag van 19.30 tot 20.30 uur. Kosten 60 gulden. Aanmelden via tel. 4742222, toestel 883. Onder begeleiding van een stu dente van de Sociale Acade mie in Rotterdam wil de Diako- nie der Hervormde Gemeente Vlaardingen een gespreks groep beginnen voor mensen van wie een partner, echtge noot of echtgenote is overle den. De groep zal uit maximaal tien mensen bestaan, die eens in de twee weken twee uur bij elkaar komen, inlichtingen bij Loes van Kasteren-Hutten, tel. 4357184. HOEK VAN HOLLAND-„De ac tie van de gastvrouwen in het dienstencentrum is geen hetze, maar een democratisch recht. Zij voelen zich getroffen door de verhogingen van de con sumptieprijzen en ze uiteazich op deze manier." Voorzitter Wouter de Ruiter van het dienstencentrum Hoek van Holland is boos op deel raadsbestuurder Jan van Bel kom (PvdA), die de functionaris van het dienstencentrum er eerder van beschuldigde de protesten aan te moedigen zo dat ze bijna de vorm van een hetze krijgen. De Ruiter ontkent dat: „Het is geheel een zaak van het be stuur van het dienstencentrum. De functionaris heeft daar part noch deel aan." Vofgens Bel kom legt de functionaris be zoekers echter te pas en te on pas formuliertjes ter onderte kening voor, waarin wordt ge protesteerd tegen verhoging van de consumptieprijzen. „Hij heeft er dus wei degelijk part en deel aan," vindt Van Bel kom. „Toevallige bezoekers worden lastig' gevallen met de ze formuliertjes, die ze tekenen zonder vaak te weten wat er precies in staat en zonder zich bewust te zijn van de zaak waar het werkelijk om gaat." Van Belkom verwijt het bestuur van het dienstencentrum op nieuw zelf schuldig te zijn aan de hele situatie. Wanneer men de opdracht tot prijsverhoging, door het deelgemeentebestuur meerdere malen aangedragen, had opgevolgd, dan was er vol gens de deeiraadsbestuurder nu niets aan de hand geweest.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1