18 'Die zak ligt lekker op z'n kop' m t Wordt druk in de lucht tijdens de achtste Furiade Brandersfeesten: nog twee dagen en een lange nacht HANDWERK VOORVOETEN yiouK HANDWERKI VOORVOETEN Jïowc w Rugklachten? ohn kroes Moskee mag niet uitbreiden van Dolen schoenen 99 Belastingvrijgedeelte rente op spaargeld verhoogd naarf2.000r-.99 bondsspaarbank s van Dolen schoenen Rietzeilers kiezen residentie in Noord Snel recreatieplan Brand verwoest computerruimte Videocamera weg Kenteken verraadt de dader Hülsta-totaal het vrije volk Door MARJAN MEIJER SCHIEDAM „Die zak heeft'ie lekker op zijn kop zitten. De handen langs het lijf. De voeten wat uit elkaar op de grond gezet. Hij had een rooie baaien onderbroek moeten! dragen. Dan klopte het helemaal." Laatste link Transportmiddel Het beeld van de Zakkendrager, gemaakt door de Rotterdamse kuristenaar Hans van der Plas, werd gisteren onthuld door Jacques Hersbaeh op de damwand aan de Nieuwe Sluisstraat. (Foto Arie Wapenaar) Dramatiseren P.J. Huisman, (Foto Arie Wapenaar) Zaterdag Zondag Sioux schoenen worden met de hand gemaakt van de fijnste soorten kwaliteitsleer. Ze hebben een uit stekende pasvorm, zijn soepel en geven door hun anatomisch gevormde leest uw voeten volledige steun. Vraag dus bij ons er een past, trekt hem aan. Nog jaren en jaren, leesx uw voexen voiieaige ns naar Sioux. Wie De fiscus wenst spaarders het allerbeste toe voor het nieuwe jaar. De plannen zijn om met ingang van 1 januari 1988 het belastingvrije gedeelte van rente op spaargeld te verhogen naar/ 1.000,—p.p. Een echtpaar bijvoorbeeld met een saldo van 40.000 krijgt bij 5% rente twee mille, zonder dat de belasting daar een cent van opeist. Naast de opmerkelijk lage inflatie vormt dit een extra reden om juist nu te gaan sparen. Vraag om een persoonlijk spaaradvies bij de bank met de S. Da's 't eerst verdiend! Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand Sioux schoenen worden met de hand gemaakt van de fijnste soorten kwaliteitsleer. Ze hebben een uit stekende pasvorm, zijn soepel en geven door hun anatomisch gevormde leest uw voeten volledige steun. Vraag dus bij ons er een past, trekt hem aan. Nog jaren en jaren. leest uw voeten voiieaige ns naar Sioux. Wie Nieuwjaar Podium HOEK V. HOLLAND Peuters VLAARDINGEN Midden-Delfland MAASSLUIS Collectanten Géén entourage, (die koopt u later wel) wél het béste en meest komfortabele siaap- systeem dat u zich denken kunt: 2 iattenroosters, elk op eigen poten 2 x 70 br - 2 x 80 br - 2 x 90 br - 2 x 100 br, hoofd- en voeteinden verstelbaar, èlk-apart instelbaar op gewenste hardheid 12 jaar hüista garantie Al SO Jaar voorlichting o var wonan an <vla/»an J| alle slaapkamers, èile woonkamers Met 12 jaar garantie De zaak waar u niets vooruit hoeft te betalen schiedam VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1987 WfofiM ''JïsStiv'ste'/rWhH»/z4%Z wwmtd De Schiedammer Frans van Arum (91) stond er gistermid dag goedkeurend bij te knik ken,daar langs de kade van de oude sluis aan de Nieuwe Sluisstraat. Even daarvoor had de voorzitter mr Van Vel- zen van het Comité Schiedam- se "Brandersknecht de Schie dammer Jacques Hersbaeh de kans gegeven het beeld van de Zakkendrager te onthullen. „Dat brandersverleden moe ten we niet verhullen," sprak Van Velzen. „Nee, duidelijk naar voren schuiven. En we moeten ook meer beelden laten maken van bijna vergeten be roepen. We verlangen nog een mouter, een kuiper en mis schien zelfs ooit eens een echte 'distillateur in brons gegoten ergens in de stad." Jacques^ Hersbaeh was het, j die het beeld in een soort kunstmatig brons gegoten en gemaakt door de Rotterdamse kunstenaar Hans van der Plas, mocht onthullen. Van der Plas kreeg de opdracht van het co mité Brandersknecht. De Schiedammer Fritz Hende- rickx vervaardigde het beeld van de Brandersknecht, dat twee jaar geleden tijdens de Brandersfeesten werd ge plaatst naast de Korenbeurs op de Dam. Deken Jan Hagendoorn van jhet hernieuwd opgerichte zak- kendragersgilde Sint Anthonis mocht het blauwe zeil niet van het kunstwerk trekken. „Hers baeh is de allerlaatste link naar het eeuwenoude gilde toe," legde hij uit. „We zijn er achter gekomen dat zijn vader in 1943 het hele gilde voor drie honderd gulden heeft opge kocht. Daar zat alles bij: de handkarren, de trappen, de ladders, de sleepkarren, de ju te zakken en het personeel. Dat was In de oorlog. Er maakten nog maar zeven man deel uit van het gilde. Oude kerels, die de 'arbeitseinsatz', omdat ze al zeventig jaar waren of nog ou der, hadden ontkomen." Na de oorlog richtte vader" Hersbaeh het Rotterdamse Ha venbedrijf Hersbaeh op met sjouwers. Een aantal van die sjouwers was gistermiddag aanwezig. Zo liepen de eerder genoemde Frans van Arum, Henk Feelders, Eric Overheul en Hendrik Kinneging keurend rond het beeld. „Vroeger liepen ze in rooie baaien onderbroe ken, ik herinnner het me nog goed. Later in blauwe broeken met een 'presenteerblaadje' aan de voorkant, een schotje dat losgeknoopt kon worden en naar voren werd geslagen als er gewaterd moest worden," herinnerde Van Arum zich. Hij zat tot zijn 72ste jaar 'on der de balen'. Hij versjouwde duizenden mutten kolen op zijn smalle schouders. „Op mijn 26ste woog ik zestig kilogram en nu nog," zei hij, terwijl hij kwiek voortstapte langs de ka de naar het gildehuis aan de Oude Sluis. „En toch gaan de benen minder worden." „Die kolen rotzooi was wat hoor," vertelde hij verder. „Al mijn collega's van die tijd, die ouwetjes zeg maar, zijn alle maal weg. Allemaal dood. Ik wacht nu ook op magere Hein." Tegenwoordig woont'ie in Rotterdam, maar voor de onthulling van De Zakkendra ger kwam ie op burenbezoek. De kunstenaar Hans van der Plas voelde zich wel op zijn gemak in het 'Schiedamse'. Van der Plas: „Die zakkendra gers waren vroeger menselijke transportmiddelen eigenlijk. Ik heb geprobeerd me in te le ven in dat idee. Ik liep wel eens te sjouwen met een zak paar- devoer. Dat deed ik na bestu dering van oude foto's en pren ten op dezelfde manier als de zakkendragers." Van der Plas verklaarde: „Ik wilde behalve de figuur van de zakkendrager (namelijk ge woon een mannetje met een zak op zijn nek) het drama er achter uitbeelden. Kijk, de wij ze waarop 'mijn' zakkendrager die zak vaatheeft zal hem waarschijnlijk een hernia be zorgen. Maar ik heb getracht doormidde1 van die enorme dikke vracht op zijn hoofd en nek het drama de misère van dat bestaan, uit te beelden. Ge lukt? Ik voel er wel iets bij. Ik heb heel fijn aan dit beeld kun nen werken, omdat ik van het comitié alle vrijheid heb ge kregen. Dat was al een voor deel." MAASSLUIS Tijdens de achtste Furiade op zaterdag 3 s oktober richt vliegveld Zes- i tienhoven in Maassluis een mobiele verkeerstoren in. 1 „Want het wordt waanzinnig I druk in de lucht," legt J. de Nie uit, adviseur van de" stichting i Maassluis Maritiem: Het pro- gramma in de lucht bestaat onder meer uit een landing door vijf parachutisten, een stuntvlucht, een vliegshow met vier vliegtuigen van de Ko ninklijke Luchtmacht en rond- vluchten'per helicopter. Het belangrijkste deel van het feest," dat van'tien tot vijf uur duurt, speelt zich uiter aard af op de begane grond met een 'bruine' vloot van ze- venzentwintig schepen en twee marineschepen en tal van acti viteiten, die dit jaar voor het eerst ook in de Keuehenius- straat zijn te vinden. „Wij wil len graag het parcours vergro ten, want vorig jaar was het een beetje benauwd in dejmid- dag," zegt voorzitter P. J. Huis man van de organiserende stichting. De Nie: „Wij hebben in het verleden gemerkt, dat. het moeilijk is het parcours te ver anderen. De eerste keer heb ben we de buitenhaven erbij genomen en daarna het Ker- keiland. Maar het publiek laat zich niet dwingen. Daarom staat de Keucheniusstraat dit jaar barstensvol activiteiten. Wij hopen, dat het zo wel lukt. Wij hebben ook doelbewust ac tiviteiten op hetzelfde moment gepland om de mensenmassa uit elkaar te trekken. Anders wordt het gewoon te vol." De Furiade wordt 's mor gens om tien uur geopend. In samenwerking metde PTT voert de Furie een postvaart uit. Op de kop van de- haven ne men PTT-beambten de post over om deze per auto en heli copter af te leveren op een ponton in de Havenkom. Daar geeft burgemeester J. van Es het startsein. De post bestaat uit eerstedag enveloppen met speciaal stempel. Ook tijdens de Furiade zijn deze envelop pen te koop. Met de Furiade hoopt Huis man 'een andere weg ia te kun nen blijven slaan dan de Rot terdamse havendagen': .An ders is het niet zo interessant voor de mensen uit de regio. Wij moeten oppassen, dat wij niet teveel op eikaars lip gaan zitten. Maar daar hebben wij nu nog geen last van." Het Maassluise feest zal ook geen toegang gaan heffen zoals in Hellevoetsluis. „De Rotterdam se stoomdagen zijn financieel een grote flop geworden," weet hij. .Entree heffen blijft een moeilijk punt." De achtste Furiade kost 30.000 gulden. De stichting hoopt in de toekomst op bijdra gen van grote bedrijven, zodat bijvoorbeeld ook eens buiten landse schepen kunnen worden uitgenodigd om naar Maas sluis te komen. „Buitenlandse schepen tonen meer aan," zegt Huisman. „Een paar, waarvan het publiek zegt 'da's een mooie'. Dat moeten we doen, je moet niet steeds hetzelfde pro gramma brengen. Da's niet ge zond. Je zal de mensen wat moeten bieden." VLAARDINGEN De Turk se moskee in de Emmastraat zal geen toestemming krijgen uit te breiden met het naast gelegen pand. Op aanwijzing van omwonenden zal Bouw- en Woningtoezicht een onderzoek instellen naar werkzaamheden in het pand. Deze zijn onlangs begonnen. „De Turkse vereni ging krijgt geen toestemming voor werk, waarvan wij geen weet hebben," verklaarde wet houder B. Goudriaan, die de actie deze week aankondigde tijdens een vergadering van de raadscommissie voor Stads ontwikkeling. Evenals de wet houder zijn de commissieleden een tegenstander van uitbrei ding van de moskee, die vol gens omwonenden veel over last veroorzaakt. Zij klagen al acht jaar steen en been over de overlast van het aan- en afrij dend verkeer. In het desbetref fende pand zou de Turkse ver eniging een winkel en/of kof fiehuis willen vestigen. De ver eniging heeft het pand onlangs gehuurd. HOEK VAN HOLLAND Het nieuwe recreatieplan kan snel tot ontwikkeling worden gebracht. PvdA-portefeuille- houder Ton Mulder (Ruimte lijke Ordening) belooft dat naar aanleiding van vragen van de fractie van Hoeks Wel zijn. Deze groepering wil aan vragers een kans geven om zich alvast in dat gebied te vestigen, omdat het recreatïe- plan (Berghaven, Nieuwe Wa terweg en strand) wellicht nog jaren op zich laat wachten. SCHIEDAM De klimaat kamer, waarin de computers staan opgesteld, van het Schie damse bedrijf Rosemount Be nelux aan de *s-Gravelandse- weg is door een brand ver woest, Er ontstond een grote rookontwikkeling en kwamen giftige gassen vrij. Gedurende enige dagen mag niemand het getroffen gedeeite van het Ro- semountpand betreden in ver band met de vrijgekomen gas- VLAARDINGEN Uit de etalage van een fotozaak aan de Gedempte Biersloot in Vlaardingen is een videocame ra ter waarde van 3975 gulden gestolen. De winkelier was ge tuige van de diefstal, hij zette de achtervolging in, maar het lukte hem niet de dader aan te houden. Bij het uitladen van een au to, heeft een onbekende kans gezien de schoudertas van de bestuurster van de voorbank weg te nemen. „.SCHIEDAM - De Schie damse Brandersfeesten razen over Schiedam. Voor Schie dammers, die nog niet dood moe op de bank neerploften, zijn er nog twee dagen en één lange nacht te gaan. Daarin keren van voorgaande jaren bekende evenementen als de jazz-nacht en de zondags markt weer terug. Het is te ho pen dat de weergoden de slui ting van de feesten wat welge zinder zijn dan de opening. Hier volgt het programma voor zaterdag 26 en zondag 27 september. Langs Haven: Voor reoraatie en wed strijdvissers is er tussen 10.00 en 14.00 uur een groot vlsconcours. Voor wed- strljdvissers is het inschrijfgeld ƒ12.50; maximale hengeliengte eif meter. Re creatievissers betalen ƒ7,50 bij een maximale hengeilengte van acht meter. inschrijven tot en met £5 september dij J. Verhaal, telefoon 4266832. Madiapraaentatia: Ce kabeltelevisie be staat tien jaar In Schiedam, Daarover presenteren de Openbare Nutsbedrijven Schiedam van 10.00 tol 17.00 uur een programma op het museumplein en In de aula van het Stedelijk Museum (Hoogstraat 112). Om 11.00 uur opent wethouder Aad Wiegman In Sitton's Partyhouse (Hoogstraat 99) de Gouden Gids op kabeltelevisie. Vanai 26 sep tember kan ledereen die In het bezit Is van teletekst een Schiedamse Gouden Gids op de kabel ontvangen. Dit pro gramma omvat bijvoorbeeld weekaan- bledlngen van plaatselijke leveranciers en de weekeinddlensten van artsen en apothekers. Grote Markt; Van 10.00 tot 17.00 uur een Marlboro—presentatie met race-sl- mulator. Jazztram: Ter gelegenheid van de Jazz- nacht van zaterdag op zondag rijdt de Helneken Jazz-tram weer de hele dag van Koemarkt tot Stadsert. Om 13.00 wordt In theatercafé De Tender (Passa getheater) het startsein voor de jazzrlt- ten gegeven. Broaraveld/Hamaplain: Van 10,00 tot 17.00 uur Braderie/Vrijmarkt, Oude spullen mogen vrij verkocht worden op tafeltjes, dekens of uitgespreide tapijten In de Broarsveld. Verder ondermeer drumbandmuziek, volksdansen, bandpa- rodlst Frank van Drunen, de Driekus man. robots, Blue Smoke, Los Amlgos, Jamracks (zestiger Jaren), UFB Disco, rad van avontuur. Hard en Dorstig (ne gen sexy melden) en drie echte Indische olifanten. Gezellige jazzmuziek van de New Orleans Synco Paters tussen 12.00 en 16.30 uur op het podium aan het He- mapleln. Om 16.00 uur betreedt het be kende duo Saskia en Serge het podium aan het Broersveld voor een optreden. Noordvest: Branderij/distilleerderij De Tweellngh Is tussen 11.00 en 16.00 uur weer voor publiek geopend. Vanaf 10.30 uur rijdt vanaf de Koemarkt, ter hoogte van de Passage, een paardentram naar de distilleerderij. De tram vertiekt leder half uur tot 15.30 uur. Hoogstraat: Jazz Streetparade om 12.00 uur met: the Slapsticks en the Original Jawari, Malheplc Rototon Streetparade Jazzband, Touwtrekkan; Voor de sterke mannen is er om 14.00 uur een touwtrekwedstrijd over de Snelllussingel, ter hoogte van nummer 18. Muzikale, omlijsting door onder meer Mustang en bandparodist Ron Visser. Oeelnarr» gratis. Ploegen van 5 man kunnen zich aanmelden bij café Snelllus, telefoon 4732755. Voorhaven: De Hare Majesteit Abcoude, een houten mijnenveger van de Konklli- ke Marine ligt afgemeerd in d«i Voorha ven. Het in 1955 bij de Werf Gusto ge bouwde schip, is van 13.00 tot 17.00 uur opengesteld voor publiek. Trucktrekken: Teams van 8 man strij den op de Hoogstraat, voor café Klein Thalla om de nationale titel trucktrek ken. Aanvang: 14.00 uur. Da krachtpat sers moeten het opnemen tegen een 8,5 ton zware truck. Enkele tornt» van acht man kunnen zich nog Inschrijven, tele foon 4268541. Deelname gratis. Open podium: Van 20.00 uur tot mid dernacht Open Podium in het Passage- theater (Passge 9-13). Uit de talloze aanmeldingen heeft de organisatie een zo gevarieerd mogelijk programma sa mengesteld. Het programma omvat on der meer dans, poëzie en soundmix. De avond wordt op ludieke wijze gepresen teerd door Peter Oole. Toegang: ƒ3,50. Marathonbowlen; Bowling Musis Sa crum Lange Haven 115) organiseert een bowllngmarathon voor zowel wed- sirljdbowlers als plezierbowlers. Van 20.00 uur tot 's morgens 8.00 uur staan de wedstrijdbowlers op de baan. Tussen 1.00 uur 's nachts en zondagmiddag 13.00 uur mag het publiek het proberen. Jazznacht; In 15 cafés spelen tot in de vroege uurtjes Jazzbands tijdens de Am- slel Oude Sty Jazz-nlght. Aanvang 21.00 uur. De volgende cafés doen mee: 't Sterretje (Blue Friends Jazzband), Para gon (Fred van Asperen Kwartet), Kareis (Country Melnderd), La Caroussel (Dolce Vita), de Kuil (Commotie), Klein Thalla (Tip—onIn), Korfoe (Duo Athene), On dersteboven (Mill Base Band), Maritiem (Bert Berkhout Swinging Mate), Podium (Jaap Blezen Kwartet), Yucatan Cantina (Tatu), De Pacha (Cookers Hot Five), Royal (Meteoor Trio), Musts Sacrum (Plet Gourdes Trio) en Juan—Les—Plns (Dixieland Jazz). Jeneveretiketten: In het kader van de Brandersfeesten Is In de aula var, het Stedelijk Museum (hoogstraat 112) een overzichtstentoonstelling van jenevereti ketten te zien. Er zijn veel etiketten van inmiddels verdwenen jenevermerken. Ook Is te zien hoe zo'n etiket tot stand komt aan de hand van een aantal ont werpen van een bakende Jeneverprodu cent. Tussen 12.30 en 17.00 uur Is de tentoonstelling voor het laatst te zien. Zondagsmarkt: In de grote omloop van Hoogstraat, Grote Markt, Langs Kerk straat, Hemapleln en Broersvest wordt dit jaar voor de vijfde keer de zondags markt gehouden. De winkels op de Hoogstraat zijn vanat 10.00 geopend, de markt start om 12.00 uur. De Zondags markt staat muzikaal In het teken van de laren '60, er zijn optredens var» The Plattere, The Clarks en The Dakota's. Verkeer: Automobilisten krijgen het ad vies het centrum tijdens het weekeinde te mijden. Het Is beter om de evene menten per flets ot met het openbaar vervoer te bezoeken. De Broersvest is op zondag voor alle verkeer afgesloten. De tram blijft daar wel gewoon rijden. Tramlijn 4 rijdt, bij uitzondering, zondag vanuit Rotterdam door naar het Stads ert. De stads- en streekbussen worden omgeleid vla de Prof. Kamerling!» Onne- slaan. Van 11.00 tot 17.30 uur rijden gratis bussen regelmatig op en neer tus- sen de parkeerlocatle 's Gravelandse- polder en het centrum. Mode in dames-, heren- en kinderschoenen SCHIEDAM, Broersvest 33c, tal. 010 - 269029 Schiedam Vlaardingen spaarbank SCHIEDAM Een 35-jarige Schiedamse auto mobilist, die na. een verkeersbord omver te hebben gereden in de Nieuwe Maas straat doorreed, Is verraden door zijn kentekenplaat. Öe voorplaat viel tij dens de botsing van de wagen. Het was een prachtig visitekaartje naar de dader, die thuis in de kraag werd gegrepen. De man had, volgens de politie, te veel al coholhoudende drank genuttigd. Hij weigerde mee te werken aan een bloed- of blaas- proef. Tegen de Schiedammer werd proces-ver baal opgemaakt. Mode In dames-, heren- en kinderschoenen SCHIEDAM, Broersvest 33c, tel. 010 - 269029 ortaf De Israëlische Schiedammer Asher viert deze week in zijn gelijknamige restaurantje aan de Hoogstraat het Joods Nieuwjaar. Het Joodss jaar 5748 wordt met traditionele zoete hapjes ingeluid op vrij dag en zaterdag vanaf 17 uur. Zondag vanaf 13.00 uur deelt Asher de speciale zoete nieuw jaarshapjes, zoals vruchten met honing en andere zoetig heid, uit in de zaak. Alles gra tis. Rond 13.00 uur maakt As her, vergezeld van vrienden, in zijn café/restaurant Irsraëli- sche muziek. Het Schiedamse muziekcafé Podium heeft voor zaterdag avond het jazzkwartet van Jaap Biezen gecontracteerd. Het viertal bestaat uit: Jaap Biezen, tenorsax; Joop Schol ten, gitaar; Roger Cooke, bas en Lex Cohen, slagwerk. Het optreden begint om 22.00 uur. Zondagmiddag om 14.30 uur treden De Brio's op met kroeg en straatliederen, 's Avonds staat het swingende jazz trio De Commotie op het podium van Podium. Commotie is: Bart van der Putten, aitsax; Pieter Meurs, contra-bas en Theo Bo- dewes, drums. Aanvang 22,00 uur. Opvoeden is een levenskunst. De meeste tijd is het leuk en gezellig, maar soms ook valt het niet mee. Veel ouders zit ten met dezelfde vragen over opvoeding. Daarom organi seert de kruisvereniging in Hoek van Holland naast het consultatiebureau een ge spreksgroep voor ouders van peuters van anderhalf tot drie jaar. In een groep van 8 tot 16 personen wordt dan gepraat met andere ouders, onder lei ding van een opvoedings- voorfichtster. De groep komt in totaal zes keer bijeen op 15, 22 en 29 oktober en 5,12 en 19 november in het Groene Kruis- gebouw aan de Cordesstraat. De kosten bedragen 15 gul den, inlichtingen telefoon 2258. Door de Midden-Delflandver- epiging is de zestigste editie van de Midden-Deifkrant uitge bracht. In deze uitgave zijn vier fietsroutes beschreven langs monumenten en andere oude bezienswaardigheden in Mid den-Delfland. Tevens staan er beschrijvingen in van wandel routes door Schipluiden en Maasland. Losse nummers van de krant zijn verkrijgbaar bij het secretariaat: Londenweg 123, Vlaardingen, telefoon 4742598 ('s avonds). in de week van 5 tot en met 10 oktober wordt de jaarlijkse Na tionale Collecte Geestelijk Ge handicapten gehouden. De or ganisatoren zoeken met name collectanten in Maassluis. Op geven bij de heer E. Roza, Ber- liozstraat 29, telefoon 16064. SCHIEDAM De Schiedamse carnavalsvereniging De Rletzel- iers verkast. Voor de eerste keer in het bijna twintigjarig bestaan van de vereniging wordt de carnaval niet in het zalencomplex Irene in hartje stad gevierd, maar in wijkcen trum De Blauwe Brug in Groe- noord. Het komende carnaval wordt gevierd vanuit, in en om het wijkontmoetingscentrum aan het Bachpleln in Schle- dam-Noord. De jaarlijkse verplichting, die de dub zichzelf in de statuten had opgelegd, om de winst uit te keren aan goede doelen, is vervallen. In voorgaande jaren kregen bijvoorbeeld de stich ting Lentefeest, het Migranten centrum 't Parkweg en de ver schillende dienstencentra ca deaubonnen, geld of cadeau's aangeboden tijdens het carna val. „Maar wij gaan nu veel meer geld investeren in activi teiten speciaal voor jongeren en ouderen. Wij gaan met de club naar de mensen toe. Dat kost veel meer," verklaart de senaat van De Rietzeilers. „Het grootste deel van de Schiedammers woont immers boven de spoorlijn. Ons werd eerder verweten te weinig te denken aan die Noordbewo ners. Daar gaan we verande ring in brengen," legde de nieuwe vorst (voorzitter) van de Schiedamse carnavalsvereni ging, Luud Snel, uit. „Of het lukt weten we niet, want met tweehonderd man in Zaal Irene zat je vol. Dan was het gezellig "druk. Maar met zoveel mensen in het grote centrum De Blau we Brug, waar we vier dagen lang over alle ruimtes mogen beschiken, niet natuurlijk," al dus vorst Snel. „De animo voor de vereniging en allerlei activiteiten is echter zeer groot," spreekt het gehele bestuur (de senaat) van de Schiedamse vereniging, die vo rig jaar met nieuwe elan aan het carnavalsseizoen begon. Op de meest recente ledenver gadering kwamen meer dan vijftig personen om mee te denken, ideeën te spuien en actie te ondernemen. De optocht vorig jaar was al, met de Schiedamse PR-man Tonnie Groeneveld als Prins Ton de Eerste aan het hoofd, een groot succes. Ook dit keer moet de carnavalsoptocht spektakuiair worden. „Alleen nog carnavalesker en met een publieksprijs eraan verbon den." iegt Luud Snel, het brein achter vele Rietzeilers ideeën uit. Alle wedstrijden, waaron der een kleurwedstrijd en een fotowedstrijd worden herhaald. „We beginnen nu iets vroeger met organiseren en de bedrij ven in de stad te mobiliseren. Dit moet een echt Schiedamse aangelegenheid worden. Niet alleen iets voor de vereniging. Nee, voor iedereen. Dat kan," verzekert de actieve vorst. Za terdag werft de carnavalsver eniging leden. Voor zaal Marij ke aan het Broersveld worden tweedehands goederen ver kocht en staan de ledenwin ners klaar met blocnote en pa pier. Singel 51 ,1c J.rn, 010 4267920

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1