schiedam kortaf Huisvrouwen vieren 70-jarig bestaan Informatiemarkt voor ouderen in bibliotheek filiaal Bachplein YNLLANT DE TOEKOMST IN WARM WATER. SMEDERIJ DAUB Bibliotheek-directeur: 'Die nieuw bouw had er allang moeten staan' Meer licht bij training Raad Maassluis: tot drie uur In de nacht 9ÊÊÊSÊ lilli f 81 ,s mm, ssf WS- WOENSDAG 11 NOVEMBER 1987 SCHIEDAM Voorzitter Bert van Kan van de Federatie voor Schiedamse Instellingen voor So ciaal-cultureel Werk ziet 'een fantastische' toe komst weggelegd voor 'zijn* organisatie. Van Kan: „Een unieke situatie: de federatie kan alle contac ten tussen de gemeente en het Schiedamse club- en buurthuiswerk regelen. Op administratief ge bied, beleidstechnisch en via een onderhouds dienst. Nieuw elan heeft toegeslagen." Opheffen Waarnemer Bert van Kan: weg als voorzitter van de Federatie van Schiedamse Instellingen voor Sociaal-cultureel Werk en Samenlevensopbouw. (Foto Arie Wapenaar) Bloedarmoede 11 De Schiedamse afdeling van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen (NVVH) bestaat zeventig jaar. Gisteren werd het jubileum uitgebreid gevierd in Zaal de Bank aan de SchiedamsewegDé dames vermaak ten zich met een optreden van de zangclub van de NVVH. De dames van de gymnastiekclub lieten hun kunsten zien. Er werd gediscussieerd over de functie van praatgroepen. Er was een toneelstuk te zien (zie foto) en er werd genoten van cabaret. Een gezamenlij ke lunch en een avondmaaltijd completteerden de ju bileumviering. (Foto Arie Wapenaar) r -LüLm. J SCHIEDAM Yog8 Ouderraad Erker Bruggen VLAARDINGEN Garantie Concert 50 jaar getrouwd Sportinstuif Vrouwen CaOen burgstraat 80 VLAARDINGEN Tel.: 010-4343096 Henk Ewoldt vertrekt naar zijn 'oude stekkie' Til burg. Hij wordt er directeur van een grotere biblio theek. (Foto Arie Wapenaar V HET VRIJE VOLK Ê®?5K?£5 'Bij federatie loopt alles op rolletjes' Bert van Kan gelooft heilig in de federatie en de beslom meringen van die club voor al het sociaal culturele werk in Schiedam. De federatie heeft een vaste stek gevonden voor de onderhoudsman in Schie- dam-Zuid. De contacten tussen de gemeente en het sociaal cul turele leven hebben een gezon de 'Injectie' gehad. De enthousiaste voorzitter 'stapt echter op. Met ingang van 1 november is hij voorzit ter af. De Schiedamse Emmy Miltenburg neemt zijn taak over. Bert van Kan heeft zijn taak voor de federatie vol bracht. Begin dit jaar werd Van Kan ^voorzitter van de federatie. „Eigenlijk gekkenwerk, want ik ben ook nog de stichtings voorzitter van wijkcentrum De Erker in de Jan van Avenne- straatvertelt hij. „Dan zit je met twee petten op achter de bestuurstafel. Maar, er moest eens het één en ander op een rijtje worden gezet" Metin het achterhoofd een aantal doelstellingen startte hij als voorzitter. Aan de relatie tus sen de federatie en de gemeen te schortte het vooral. Wethouder L- Hafkamp (Cul tuur) lag al twee jaar in de clinch met de club, die het Schiedamse sociale culturele leventje helpt op administra tief terrein, met beleidsonder steuningen eri er een onder houdsdienst op na houdt. Haf kamp wilde de federatie in zijn geheel opheffen, want het log ge apparaat werkte niet. In ie der geval kwam er niets van een goede samenwerking en was er nauwelijks sprake van overleg tussen de federatie en de gemeente. „Er dreigde een groot admi nistratiebureau te worden in geschakeld," wet Van Kan nóg goed. .Dat bureau zou al die kleine boekhoudlnkjes van in stellingen moeten gaan doen. Dat doen wij nu en dat deed de federatie meer dan vijftien jaar. De mensen komen hier nog echt met een schoenendoos vol met bonnetjes langs op het kantoor aan de Overschiese- straat. Daar krijgen ze een persoonlijke benadering. De boel wordt uitgeplozen en Ie dereen is gelukkig. Zo'n gigan tisch administratiekantoor kan dat kleine werk niet doen." De federatie heeft, onder voorzitterschap van Van Kan en door middel van acties door de medewerkers en vrijwilli gers van de club- en buurthui zen, gedaan gekregen dat de gemeente het uit haar hoofd zette een peperduur en groot administratiekantoor in te schakelen. „En dan lag er natuurlijk nog de vervanging van de zie ke coördinator Leo Herwig," gaat Van Kan verder. „Want Hafkmap zag. die plaats niet gaarne ingenomen door een ander, hij wilde immers de club opdoeken." De federatie zag in Arm and van Puyvelde een goede waarnemend coördi nator. Begin dit Jaar werd hij, na de nodige aanvaringen en gesprekken met Hafkamp toch officieel aangesteld. Van Kan: „Ik mag best zeg gen, dat'ie zich al aardig heeft waargemaakt Eri dat pestte precies in mijn straatje. Want nü is het zo, dat de gemeente met voorstellen op het sociaal culturele vlak naar de federa tie komt Wij op ons beurt gaan dan naar de club- en buurthuizen toe. Wij zorgen er. voor dat er een gezamenlijk standpunt naar buiten komt waarin uiteraard alle betrok kenen zich kunnen vinden. En' •het mooie Is: de boel loopt op rolletjes. De contacten zijn ge weldig, dus daarom zie ik de toekomst heel zonnig in." .Kijk," gaat hij verder, „in het verenigingsleven en in het sociaal culturele wereldje heb je met bloedarmoede te ma ken. Het zijn altijd dezelfde mensen die het werk doen. Dan moet je die krachten praktisch en eerlijk verdelen. Dat heb ik getracht te bewerkstelligen." Een coördinator wordt door Van Kan als onmisbaar gezien: „Je hoeft toch niet telkens weer het wiel uit te vinden. Van Puyvelde kan voor élle aangeslotenen beleidsverande ringen signaleren en onderzoe ken. Dat hoeft toch niet ieder clubhuis zelf te doen?" Bert van Kan werkt deze week precies één jaar bij de gemeente VI aar dingen. Voor heen was hij een bekende ver schijning in de Schiedamse stadsvernieuwingsgebieden als de bewonersdeakundige in West Hij is tevens de voorzit ter van het stichtingsbestuur van Wijkcentrum De Erker en nu dus voorzitter-af van de fe deratie. „Het werd me ook te veel," besluit hij. „Kijk. ik heb mijn taak volbracht. De boel loopt.- Nu ga ik mij eens wat meer op werk, vakliteratuur en studie storten." f SCHIEDAM Oudere Schiedammers kunnen vrij dag 13 november him hart ophalen in het bibliotheekfl- Uaal in wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bach plein in. Schiedam-Noord. De' openbare- bibliotheek Schiedam '"'üë'èïf1 Iriförrixatie verzameld over onderwer pen 'die voor ouderen van belang zijn. Vooral de posi tieve kanten van. het ouder wordenaari&estiptg* ff Instellingen,organisaties en bedrijven presenteren zich vrijdag met plannen voor vrijetijdsbesteding, aangepaste vakanties, lan ger zelfstandig wonen, vei ligheid in huis en gezond heid. Verder worden er gymnastiekaemonstraties gegeven, volksdansen, een modeshow en liggen er leeshulpmiddelen en optiek, klaar. Tijdens de infomarkt worden diverse demonstra ties gegeven. Onder leiding van mevrouw Broekhoven 'wordt er van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 14.30 uur een demonstratie bloemschikken gegeven door cursisten van het dien stencentrum De Woudhoek. Ouderenk oor Oase zingt on der leiding van Riet van den Doei van 14.00 tot 14.30 uur. Ouderen demonstreren him volksdans kunsten on der leiding van Tiny Korpel van 11.00 tot 12.00 uur. De modeshow is van 14.30 tot 1S.30 uur. Deelnemers aan de infor matiemarkt zijn: Dijks hoorn Optiek, Stichting Bu- l-éöhülp'. Openbare'Kutsbé- drijven Schiedam over het Centraal Alarmeringssys teem, Nemlva. over. minder validen vakantiereizen; Nd- m In Trefpunt Oost (Celslusstraat 2) wordt elke vrijdagochtend van 10.45 tot 11.45 uur les In yoga gegeven. De yogalesesen omvatten losmaak-, ontspan- nings- en ademhalingsoefenin gen, praktische concentratie technieken en oefeningen voor een betere lichaamshouding. De lessen staan onder deskun dige leiding. Deelnemers kun nen zich nog opgeven bij Buurthuis Trefpunt Oost, tele foon 4621089. De jaarlijkse Ouderraad-verga dering van de Rijks Scholen Gemeenschap Schravelant vindt op donderdag 12 novem ber plaats. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur in de kantine van de school. Na de pauze komt het onderwerp Vakken pakketkeuze en bedrijfsleven aan de orde. Een beroepsvoorllch- ter van de Shell en een be- roepsconsulente van het Ge westelijk Arbelds Bureau advi seren vanuit de parktijk. Een forum, bestaande uit de twee eerder genoemde personen, de rector, een conrector en de de caan, beantwoordt vragen uit de zaal. De avond is niet alleen bedoeld voor ouders en ver zorgers, maar ook voor de leerlingen van klassen drie tot en met zes van Havo en Athe neum. In wijkcentrum De Erker (Jan van Avennestraat) vliegen op de dinsdagavond de ping pong balletjes door de zaal. Van 20.30 tot 21.30 uur en van 21.30 tot 22.30 uur wordt er recreatief gebadmintond in het wijkcentrum. Geen les. De kos ten bedragen 10,- per maand. Belangstellenden kunnen zich aan de balie inschrijven of bel len met telefoon 4267767 of 4263161. ke Vrijwiligers, Uit boven de 60, Dienstencnetrum De Woudhoek, Dienstencen trum Ondiep over aanpas singen en hulpmiddelen voor thuiswonenden, Tle- man leesloupes. Verpleeg huis Driemaassteden, Kruisvereniging, Reumapa tiëntenvereniging, Zwem bad Zuid, ANBO, Ziekenom roep Schiedam, Stichting hulpmiddelen voorziening voor blinden en slechtzien den, Nederlandse Hartstich ting en Modemagazijn Sta ke. De informatiemarkt voor ouderen wordt gehouden van 10.00 tot 17.00 uur. Alle ouderen uit Schiedam zijn welkom. Toegang vrij. De E lauwe Burg ls goed be reikbaar per openbaar ver voer en is toegankelijk voor gehandicapten. De Schiedamse Oranjebrug en de Koemarktbrug krijgen van 16 november tot en met 20 no vember een opknapbeurt. Maandag-, dinsdag- èn woens dagnacht van 00.30 tot 5.30 uur is de Oranjebrug voor alle .JVyerkeer afgeslotenDe Koe marktbrug is donderdag- en vrijdagnacht gedurende dezelf de tijd gesloten. De omlel- dingsroutes voor het door gaande verkeer worden met f borden aangegeven. Particulieren die in Viaardingen een woning willen kopen, kun nen nu ook vla de Onderlinge Verzekerings Maatschappij NOG uit Amsterdam honderd percent gemeentegarantie krij gen. Sinds 1 april van dit jaar was dit al mogelijk via de Bondsspaarbank, Rabobank en de ABN Nederland. Later voegde zich daar de verzeke ringsmaatschappij Stad Rotter dam uit Rotterdam bij. Bij an dere Instellingen krijgen kopers van een huis een gemeentegar antie van negentig percent en moeten zij tien percent uit ei gen middelen financieren. Tijdens".'n wekelijks lunch concert op het orgel van de Grote Kerk të Viaardingen -- speelt Aad Zoutendijk donder dag werken van Sweellnck, Van Noordt, Babou en Van den Gheyn. Het concert, dat van 12.45 tot 13.15 uur duurt^ wordt besloten met een. impro visatie. Toegang gratis. Het echtpaar Versloot-Roth ie Maassluis was gisteren vijftig jaar getrouwd, 's Ochtends' kwam mevrouw A.G. van Es- Hamoen, de echtgenote van de burgemeester, op bezoek om het namens het gemeentebe stuur te feliciteren. Jan Ver sloot werd op 30 april 1910 In Alblasserdam geboren. Zijn la tere echtgenote Jacoba Roth zag op 16 april 1910 het le venslicht in Rotterdam. Het hu welijk werd In Rotterdam vol trokken. Elke maandag van 19.30 tot 21 uur wordt doze wintermaanden door het bureau sportievere-, creatie van de gemeente Viaar dingen een sportinstuif gehou den. Het programma bestaat; uit conditietraining van eëri half uur en gezelschapssporteiizó- als basketbal, volleybal eri,. badminton. Minimum leeftijd is achttien jaar. Kosten 2,50. per keer. Inlichtingen via telefoon nummer 4355888, toestel 249. Op de cursus natuurlijke ritmi sche dans in vrouwenontmoe tingscentrum Coerke (P.K. Drossaartstraat 65-67. Viaar dingen) zijn nog enkeie plaat sen vrij. De cursus wordt elke vrijdag van tien tot elf uur ge geven door Betty Linders. In lichtingen via telefoonnummer 4358018 of 4351280. Op woensdag 18 november begint in Coerke een cursus klussen. De cursisten leren elektriciteit aanleggen, behangen, timme ren, banden plakken enzo voort. Aanmelden en inlichtin gen bij Marianne Klop, telefoon 4351244'(maandag) of 14351280. >>(i •Op dia Schelpweg In Hoek van Holland zal, tussen de Alk straat en de Wierstraat, een stopverbod worden ingesteld. Na de reconstructie is geble ken, dat het parkeren van au to's op het noordelijke gedeel te van de Schelpweg, de be langrijkste route naar het strand, tot gevaarlijke situaties leidt. Auto's die vanaf het huis jeskamp komen en fietsers die via het Noordlandse pad de Schelpweg moeten oversteken, hebben vrijwel geen uitzicht meer. De commissie Verkeer volgt het advies van de politie om ter plaatse een stopverbod in te stellen. 1 - AfUttSN«TS£ft, EÉN VAN 0€ VEÜ AffAAATIN UIT WAAN WAIT, „OCAAMNf, Voor meer informatie vraag uw Vaillant vakinstallateur. SCHIEDAM Directeur H. Ewoldt van de Schiedam se gemeentelijke openbare bibliotheek stapt op. Ewoldt heeft gesolliciteerd naar een directeursfunctie in Tilburg. „Een grotere stad met, heel belangrijk, uitgebreidere bi bliotheek voorzieningen," vertelt hij. „Tevena trok de stad mij, omdat ik er negen Jaar woonde en we* Geruchten al a hij Schiedam de r keren, omdat hij razen p de ge meente Schiedam, omdat de lang aangekondigde nieuw bouw van de bibliotheek er nog steeds niet is, beaamt hij niet. Ewoldt: .Het heeft na tuurlijk wel meegespeeld in mijn beslissing om te ver trekken. Het is niet alleen een positieverbetering voor mij, maar ik krijg het qua werk mooier. Hier duurt al les erg lang. Want er is nog veel werk te doen hier. Niet alleen moet die nieuwbouw snel gereed, komen, maar ook de automatisering in de bibliotheek filialen ls nog een hele kius. Voor die nieuwbouw zijn zelifs tekeningen en plannen nog niet klaar," vervolgt hij. „Dit gaat mij te lang duren. De kans bood zich aan om op mijn oude stekkie in de stad Tilburg terug te komen. Die kans heb ik' met beide han den aangegrepen." Ewoldt was negen jaar docent aan de Bibliotheek Academie in Tilburg. „Het wonen in Bra bant trok nog sterk. Een hele fijne provincie, waar ik me altijd thuis heb gevoeld," verheugt hij zich bij voor baat. Henk Ewoldt, een bekende verschijning in de hoofdbl-. bliotheek aan de Lange Ha ven en ln de filialen elders ln de stad, is vier jaar de hoog ste baas geweest van de ge meenschappelijke openbare bibliotheek Schiedam. Soms voelde hij zich danig in de steek gelaten door het ge meentebestuur. Want vooral de nieuwbouw van een hoofdfiliaal stond bovenaan het lijstje van wensen van de bibliotheek mensen. De ves tiging van de hoofdbiblio theek aan de Lange Haven voldoet al jaren niet meer. De panden zijn oud en er is een chronisch gebrek aan ruimte. Begin dit jaar werd door de gemeenteraad wel een keuze gemaaakt voor de plaats van de toekomstige nieuwe bibliotheek. Aan het bestaande Stadskantoor op het Emmaplein wordt een vleugel gebouwd. In de aan bouw is ruimte gereserveerd voor het hoofdfiUaal van de bibliotheek. Over de plaats waren de nu vertrekkende directeur en het bibliotheek personeel zeer enthousiast. „Centraal gelegen in de stad, tussen de wijken Oost, centrum en Nieuwland in, dichtbij bet gemeentebestuur en de ge meentelijke kantoren, ide aal," vertelt Henk Ewoldt, die het allemaal niet meer mee zal maken. Hij wil met ingang van 1 maart volgend jaar-in zijn nieuwe baan be ginnen. De gemeenteraad moet hem onsl&g verlenen. Dat gebeurt ln de raadsver gadering van december. SCHIEDAM De trainingsvel den van de voetbalclubs in sportpark Harga krijgen een t opknapbeurt. De Schiedamse gemeenteraad beslist volgende week over een krediet van 112.000 gulden voor het verbe teren van de verlichting op de oefenterreinen bij FCN en Schiedamse Boys en de grote terreinen in het hart van park Harga. Lichtmasten, lampen, en bekabeling worden vernieuwd. De aanpak van de halfverharde terreinen blijft nu nog bemerkt tot de verlichting, maar ook,' staat op het programma een. verbetering van de conditie van de toplaag. Daarvoor is op de meerjarenbegroting nog ''ruim honderdduizend gulden gereserveerd. MAASSLUIS - Zoals het dit jaar is gegaan moet het dus niet. Met de nieuwe manier voor het behandelen van de gemeentebegroting is Maas sluisbp de verkeerde weg. De bedoeling van dit alternatief was dat deze behandeling meer publiek zou trekken. Het tegendeel bleek het geval en de vergaderingen duurden lang. De laatste ronde, de ver gadering van de voltallige ge meenteraad gisteravond, span de de kroon. Vanaf zeven uur tot drie uur 's nachts praatten de Maasslulse raadsleden over een in princi pe sluitende begroting voor 1988, die nu ook geen tariefs verhogingen bevat. De fractie voorzitters bereden trouw de stokpaardjes, die zij in de di verse voorafgaande commis sievergaderingen door hun fractiegenoten hadden laten in rijden. De wethouders en de burgemeester gaven hun ant woorden op de voor hen zo ka rakteristieke wijze: Isaac van der Knaap zenuwachtig, Lies- beth Snoek vriendelijk, Anton Wustrow korzelig en burge meester Hans van Es formeel. Het grootste gedeelte van de discussie gisteravond was een herhaling van zetten. De tarie ven voor het centraal antenne systeem gaan niet omhoog, deelde wethouder Van der Knaap mee. Daarmee voor kwam hij dat dewaad een mo tie met deze strekking zou'ln- d lenen. Er bleven toch nog dertlen an- dere moties over die stuk voor stuk de nodige vergadertijd vergden. De PvdA kreeg de, meerderheid mee bij haar voorstellen de cao voor de peuterleidsters te vervangen, voor een onderzoek naar'de' woonomgeving en een percen tageregeling voor beeldende kunstenaars. De PvdA-mötie om Maassluis uit te roepen tot antl-apartheldsstad werd ver worpen. Asielzoekers moeten ln Maas sluis terecht kunnen, "stelde het CDA en overtuigde de meer derheid van dat standpunt. Ook wilde de raad wel extra geld voor de werkgelegenheid beschikbaar stellen op verzoek van de christen-democraten. WD-moties over personeels zaken en de Nutsbedrijven brachten erg veel discussie te weeg. Schorsingen en compro missen moesten er aan te pas komen, voordat de partijen el kaar konden vinden.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1