Samenleving lichtelijk bezopen SWBHUIS ma/1 Rateltikkers brengen blinden op dwaalspoor Oris Coppens IBM oc oo f' 1II lil SYNAGOGE TOCH ONDER SLOPERSHAMER Zuid haalt 10.000,- op voor Jantje Beton Pil BBS slaapcomfort SB TURBO-WASH REINIGT MET SmRKRMHTOPJfORMAU UMTKOMMMr i? 'UjRjBOU/JRSM Zeeman's Ijzerhandel C het vrije volk Door MARJAN MEIJER SCHIEDAM De fractie van de Partij van de Arbeid is boos op het i D66 raadslid Adri Reijnhout. Deze heeft de socialisten er van beschuldigd het wijzigen van het Schie damse erfpachtstelsel op te houden. Volgens Yvonne Siljee, erfpacht- deskundige van de PvdA-fractie, slaan de woorden van Reijnhout 'nergens op'. Oponthoud Financiën ÉÉÉÉfej m U i li- mm Professor Hoefnagels „Straffen met een pincet." (Foto Arie Wapenaar) Klachten „Oversteken zonder hulp van anderen is hier levensge vaarlijk," zegt de heer Boon. (Foto Niels van der Hoe ven) Burgerplicht VOOR GOED EN GEZOND SLAPEN beddenspeciaalzaak - slaapkamers - slaapsystemen - linnenshop Hoogstraat 46-48 3111 HJ Schiedam tel.:010-4 26 87 17 Broersvest 50-52 Schiedam Telefoon 010 - 4267594 schiedam Reijnhout haalde zich de woede van de socialisten op zijn dak door openlijk te reage ren op een vertrouwelijke brief in de commissie Economische Aangelegenheden. Volgens Re ijnhout wil de PvdA de Schie damse huiseigenaren ais melk koe gebruiken om de gemeen tekas te spekken. Zij wil het voorjaarsvoorstel, dat er in ju ni al lag maar werd afge stemd, in ere herstellen. Daar mee zou een nieuw erfpacht stelsel worden tegengehouden. „Het junlvoorstel was een ge ste aan de huiseigenaren en het is veilig voor de gemeen schap en de gemeentekas," meent mevrouw Siljee. „ik ben geen hater van huis eigenaren. Ik kom alleen op voor de zwakkeren onder ons en dat zijn de huurders. Die hebben het veel moeilijker, dan de huiseigenaren," zegt PvdA-er Yvonne Siljee. Reijnhout hapt onmiddellijk terug met: „Wat een zwak ar gument Nu kén de gemeente iets aan minimabeleid doen, en nu laat ze het. Een ander soort minima, toegegeven, maar ook minima hebben tegenwoordig huizen. Die passen nog niet in het PvdA-denken." „Erfpachters bétalen niet schandalig te veel. Zij betalen niets méér dan de dezelfde te genwaarde als waarmee ze him erfpachtsbetallngen be gonnen. Was het voor de huur ders maar zo," vindt Yvonne Siljee. Zij stelt het ronduit ar rogant te vinden van Reijn hout om beslissingen met een financiële draagwijdte op de lange termijn, zonder de nodi ge informatie, te nemen. Raadslid Adri Reijnhout ont ving dit weekeinde een, aan de voorzitter van de raadscom missie Economische Aangele genheden gerichte brief van de PvdA-fractie. In de vijf velle tjes lange brief stonden vragen over de consequenties van ver anderingen in. het erfpachtstel sel. D66' er Reijnhout was ra zend over de vragenbrief. Hij vreesde wederom oponthoud. Vier jaar al is de gemeente Schiedam bezig om de veror dening op de erfpacht aan te passen en te wijzigen. ,JDe PvdA wil koste wat het kost de SCHIEDAM De door me dewerkers van Klubhuis Zuid georganiseerde collecte voor het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton deze zomer heeft ƒ10.003,20 opgeleverd. Ondanks het zeer slechte weer, tijdens de collecte-avonden regende het pijpestelen, werd er flink wat geld In de bussen gedaan. 145 Collectanten gingen de straten op in de Schledamse wijk de Gorzen. Ongeveer de helft vein dit be drag komt ten goede aan plaatselijke jeugdgroepen die aan de collecte meededen. Dit zijn: de scoutinggroepen Taizé, j Franclscus, Van Haaren en To- no; speel-o-theek Ikkie, peuter speelzaal Plppelotntje en het Klubhuis Werk Zuid. De rest van het opgehaalde geld wordt door het Nationaal Jeugd Fonds gebruikt voor de finan ciering van tientallen jeugd projecten in het land. De plaatselijke organisatie bedankt in het bijzonder voor de assistentie van de mede werkers van het Bondaspaar-' bank filiaal aan de Leliestraat bij de collecte. Het bankperso neel telde het geld uit de bus sen met de machine. „Voor heen werd al dat, voorname lijk, kleingeld met de hand ge teld. Een enorme klus. De da mes hebben ons een dag tellen bespaard," complimenteert Annelies de Groot, de coördi natrice van de Schledamse col lecte voor het Nationaal Jeugd Fonds. ,Wij willen nieuwe erfpacht absoluut niet tegenhouden' volle winst uit de erfpacht halen,"beschuldigt Reijnhout de PvdA „Dat gaat over de hoofden van de huiseigenaren in Woudhoek." „Dat siaat nergens op," rea geert het PvdA raadslid Yvon ne Siljee. „Wij willen geen bom onder het wijzigen van de grondpolitiek. Er klopt niets van de Reijnhouts bewering dat wij de volle winst willen behalen uit de erfpacht. Het oude erfpachtstelsel is niet winstgevend." 3iljee rekent voor: „Het grondbedrijf verdient niets aan de erfpachters in Woud- hoek. Integendeel. Volgens de laatste jaarrekening staat dat het grondbedrijf een dikke vier miljoen gulden verlies leidt op Woudhoek-Noord. Jaarlijks gaan er dan ook tonnen vanuit de post Algemene DienBt naar het grondbedrijf. Bij de laatste begroting kwam dat neer op vier ton." Volgens Reijnhout er is nóóit verlies bij afkoop, omdat er uitgegaan wordt van de uitgif teprijs. Siljee houdt zich voor de PvdA bezig met de Ingewikkel de materie rondom de erfpacht In Schiedam. „Wij willen abso luut niet dat de beslissing over herziening van het erfpacht stelsel wordt uitgesteld zoals Reijnhout beweerde. Helemaal niet, wij hebben slechts, met een fractie van zo'n 20 perso nen, meer tijd nodig voor over leg. Maar ook wij willen dat deze belangrijke kwestie in de raadscommissie Economische Aangelegenheden van 1 de cember aanstaande behandeld wordt. Daarna zo snel moge lijk naar de raad om de veror dening op de erfpachtstelsel te kunnen wijzigen," legt me vrouw Siljee uit. Reijnhout ijvert sinds vier jaar voor herziening van het grondbeleid in het algemeen en de erfpachtberekéningen in het bijzonder. Hij wil dat ko pers van nieuwbouwhuizen de erfpacht kunnen afkopen voor vijftig jaar. Reijnhout staat er eveneens op dat de canon (huurprijs van de grond) bere kend wordt né taxatie in rela tie met de waarde .van de grond. Volgens zijn zeggen had een ruime meerderheid van de raad al Ingestemd met 'zijn plannen'. Het college kwam drie maanden geleden einde lijk met de drie jaar verwach te notitie over de materie. „Het financiële 'plaatje' ont brak echter. Daarover heeft de PvdA toen al vragen gesteld. Deze vragen zijn nog steeds niet voldoende beantwoord)" legt Yvonne Siljee uit. „Wij hebben het over grote bedra gen, laten we duidelijk zijn: het gaat om geld. En afkopen van vijftig jaar is niet niks," aldus Siljee. Zij, en volgens haar de meerderheid van de PvdA- fractie, hangt het zogenoemde voorjaarsvoorstel aan van het college. Hetvoorjaarsvoorstel, de voorganger van het huidige concept collegevoorstel over erfpacht dat nu bij de commis sieleden ter beoordeling ligt, houdt in dat de afkoop van be staande contracten mogelijk is, mits aan bepaalde voor waarden voldaan wordt: Het jaarlijks canon beta len moet aantrekkelijk blijven; met afkoop moet rekening ge houden worden, in de bepaling omtrent de canon moet reke ning gehouden worden - 's kosten van het grondbednjr. De afkoop geschiedt op basis van actuele grondwaarde met een minimum aan grond waarde uitgifte. Slechts afkoop bij Integra; le herziening van het canon. Met overdracht recht aan de nieuwe grondgebruiker. Substantiële investeringen moeten mogelijk zijn (voor be drijven). Betaling van de afkoop som moet bij aanvang van de periode in een keer geschieden. Variatie in de afkoop moet mogelijk zijn voor 10, 20, 30, 40 of 50 jaar. De gemeente mag het recht voorbehouden om de mo gelijkheid tot afkoop alsnog te wijzigen. Verder houdt het voorjaars voorstel in dat het regime can onherziening niet wordt veran derd. Dat betekent dat de ge meente gewoon, zoals voor heen, om de vijf jaar een infla tiecorrectie wil aanbrengen. Onder punt drie van het voor stel staat dat de maximale duur van erfpacht gesteld mag worden op 99 jaar. De eigenaar kan na 50 jaar de rest van de erfpacht voor 49 jaar afkopen tegen de dan geldende voor waarden. MAASSLUIS „Onze sa menleving is lichtelijk bezo pen. Dat is een ernstige toe stand. Daarom vind ik dat je best een alcoholverbod kunt in stellen voor jeugd-en sport clubs, Het is toch van de gekke dat sportverenigingen alleen kunnen bestaan door de ba- -romzet." Met deze uitspraak zette prof dr H.G. Hoefnagels de toon tijdens een bijeen komst over kleine criminaliteit gisteren in Maassluis. De hoogleraar van de Rot terdamse Erasmusuniversiteit noemde het 'overheldsvanda- lisme' uit de jaren zestig en ze ventig als oorzaak van de hui dige kleine criminaliteit in Ne derland. „De regelzucht van de over heid heeft twintig jaar geleden het onderwijssysteem ver nield. De leraren moesten, om hun rechtspositie niet in ge vaar te brengen, alsmaar ver gaderen over de veranderin gen, die de overheid voorstel de. Zo konden ze geen tijd be steden aan hun leerlingen. De resultaten liegen er niet om. Het overheldsvandalisme zal niet gauw worden geevenaard door de ravage dié de jeugd aanricht De volwassenen van 20 jaar geleden wilden jong en progressief zijn. Ze waren geen gesprekspartner voor de jeugd, ze stelden geen nor men," aldus Hoefnagels. Ook de automatiseringsgolf 1 ha dé oliecrisis van 1973 is vol gens de criminoloog een oor zaak van de huidige proble men met het vandalisme. Hij pleitte er voor om elke daad van vandalisme passend te be straffen:,, Uit lafheid en gebrek aan échte relatie met de jeugd hebben we dat een tijd niet ge daan. Dat niet reageren heeft de normen uitgehold. Nu moe ten die normen weer oppoet- sen. Niet met harde hand, maar gerafflnéerd: straffen met de pincet, noem ik dat. En dan gaat het vooral om het strafproces zelf en het herstel van de- schade. Laat jongeren die iets, een verkeersbord bij voorbeeld, kapotmaken, dat,- zelf maar terugbetalen. Dat kan best van een uitkering, dan drinken ze maar geen bier. Je moet het aandurven om grenzen te stellen." Het Maasslulse publiek, dat in grote getale naar de voor lichtingsavond over kleine cri- Sii_ialitelt was toegekomen, stelde Hoefnagels en andere deskundigen forumleden een aantal vragen over de oplos sing' van de kleine criminali teit. De Maasslulse politiecom missaris onderschreef Hoefna gels idee om alle a icohol uit de sportkantines te bannen. De gemeente is bezig alleen de sterk alcoholische drank in sport-en jeugdverenigingen te verbieden. Ook de Officier van Justitie, mevrouw Flint, schaarde zich bij de voorstan ders van een totaal alcoholver bod. Volgens Hoefnagels is de tijd geschikt om bepaalde normen weer duidelijk naar voren te brengen. „Je krijgt de wind mee als je het vandalisme zo gaat aanpakken. We kunnen zo niet doorgaan, de leefbaarheid van de samenleving is in het geding." ROTTERDAM De ratel tikkers, de 'stoplichten' voor blinden en slechtzienden, in Rotterdam-zuid werken slecht of helemaal niet. Mensen met een visuele handicap worden daardoor ernstig in hun bewe gingsvrijheid belemmerd. „Men kan geen kennissen meer bezoeken. Alleen naar de kap per gaan is er niet meer bij. Willen wij een wandeling ma ken door het Zuiderpark dan moeten we minstens een kilo meter omlopen om bij een vei lige oversteekplaats te ko men." De heer en mevrouw J. Boon uit Vreewijk zUn niet de eni gen die klager over de ratel tikkers die t .rwille van blin den en slechtzienden bij over steekplaatsen met stoplichten zijn aangebracht. „Véél van onze kennissen kunnen niet of nauwelijks zien. Waar we ook komen, overal horen we dezelfde -klachten," zegt de heer Boon. „In principe is het systeem natuurlijk uit stekend. Onze bewegingsvrij heid werd er door vergroot omdat we bij het oversteken niet de hulp van een ander no dig hadden maar op het geluid van de rateltikkers af kunnen gaan. Je bouwt op die manier aan je herkenningspunten in de stad. Nu worden we in ver warring gebracht omdat de tikkers niet of nauwelijks wer ken. De Verkeersdienst heeft dan wel een speciaal klachtennum mer voor de tikkers ingesteld maar het lijkt wel of je daar In de maling wordt genomen. Dan weer is de serie tikkers slecht, dan weer zitten de klachten in de computer. Ik ben al een half jaar bezig om de rateltikkers op zuid gerepa reerd of vervangen te krijgen. Waarom kunnen de verkeers lichten wel binnen dé kortste keren worden gerepareerd. Het antwoord is eigenlijk duidelijk. De voetganger heeft er in het verkeer altijd al een beetje bij gebungeld. De automobilist wordt nog steeds als heilig be schouwd, en de gehandicapte voetgangers worden dubbel ge pakt." Ten behoeve van visueel ge handicapten worden daar waar mogelijk de zogenoemde rateltikkers bij de stoplichten aangebracht. Dit gebeurt ech ter alleen op verzoek van de belanghebbenden. Deze mensen zijn sinds de plaatsing van de eerste ratel tikkers via het gesproken krantje van de Nederlandse Vereniging voor Blinden en Slechthorenden op de hoogte gesteld van het klachtennum mer bij de Rotterdamse ver keersdienst. Men kan via dit nummer een aanvraag indienen voor de plaatsing van nieuwe tikkers maar ook storingen melden," zegt de heer J.C. van Oostrum, verkeerstechnisch ontwerper bij de verkeersdienst. ,3ij aanvraag verzoeken wij de mensen of zij eventuele sto ringen direct aan ons willen melden. Wij 'vinden overigens dat iedereen de burgerplicht heeft om dergelijke storingen te melden. Het is voor het GEB ondoenlijk alle aangebrachte tikkers steeds weer na te lo pen. Is een verkeerslnstallatie kapot dan wordt de aange brachte tikker uiteraard mee- gecontroleerd. De eerste tik kers die enkele Jaren geleden zijn aangebracht bleken in de praktijk niet overal te voldoen. De tikkers werden aange bracht in de palen. Sommige palen werkten geluiddempend en het geluid van de tikkers was niet bij te stellen. Het GEB heeft deze tikkers verwij derd, dat is ondermeer op de plaatsen gebeurd waar de heer Boon over klaagt. Deze tikkers worden elders gebruikt waar zij wei voldoen. Sinds kort gbruiken wij een nieuw systeem waarbij het ge luid naar gelang de situatie harder of zachter gesteld kan worden. Volgens onze planning zijn de verkeerslichten waar de heer Boon over spreekt nog dit jaar aan de beurt en wordt daar een geheel nieuwe instal latie geplaatst. Het is beslist niet zo dat wij de mensen van het kastje naar de muur stu ren. Storingen worden over het algemeen binnen de 24 uur verholpen. Het plaatsen van nieuwe installaties vergt wat meer tijd." IC SCHIEDAM De oude Schiedamse Synagoge aan de steeg Achter de Teer- stoof Is gisteren alsnog on der de slopershamers ge vallen. In onze krant meld den wij dat het oude bede huis behouden zou worden. In het voormalige Joodse godshuis zou de hal ko men voor de ongeveer zes tig nieuwbouwwoningen langs de Schie. Door een misverstand, op de plééts van het kerkgebouw komt namelijk de hal, raakte het bericht in de wereld dat de Synagoge zou blij ven staan. Binnenstadsbewoners voerden vorig jaar actie voor behoud van het bede huis en aanpassing van de gepianae arcnnectuur van de nieuwbouw in wat vroe ger de Jodenhoek werd ge noemd. Dominee D.J. Wulster van de Neder lands Hervormde gemeen te had In de pui van het hoge gebouw een gedenk steen voor de in de Twee de Wereldoorlog gevallen Joodse inwoners van Schiedam willen metselen. Sinds de slopers hun werk deden herinnert er nu he lemaal niets meer aan wat eens de Synagoge en de Schledamse Jodenhoek was. Rest ons slechts de foto gepubliceerd ln onze krant van gisteren, waar op de Synagoge nog geheel Intact overeind staat. wegwijzer Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam. Telefoon: 4736061 of 4266646. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagochtend voor afgaand aan de plaatsing op donderdag in ons bezit te zijn. FILMCLUB De bekende Schiedamse rhythm and blues band Tip On In speelt zaterdag 21 novem ber bij de Filmclub, Lange Nieuwstraat 12. Bij een optre den van deze band springen de vonken er altijd af. Tip On in is opgetreden op festivals in België, Frankrijk en Finland. Aanvang 22.30 uur, toegang /5.-. SINGELKWARTIER Klaverjasvereniging het Singel- kwartier houdt dinsdag 24 no vember een contactavond voor leden, donateurs en genodig den. Tijdens deze avond in zaal Marijke, Broersveld 121, wordt geklaverjast. Er worden drie partijen van 1500 punten ge speeld. Inschrijfgeld: ƒ3,— voor leden en donateurs en 3,50 voor niet—leden. T KOETSHUY8 De kunstenares Marianne Hoogstraten exposeert vanaf zaterdag 2t november bij gale rie 't Koetshuys, Lange Haven 78. Het werk van deze kunste nares stemt onvoorwaardelijk tot vrolijkheid, niet alleen ddor het kleurgebruik, maar ook door de keuze van haar onder werpen. Geopend: donderdag van 18.00 tot 21.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur, zater dag van 11.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 16.00 uur. PODIUM Zaterdag 21 november staat In café Podium, Lange Haven 28, de Nijmeegse rockband I Knew It op het programma. Pop met soul- en undergroundinvloe- den, zo omschrijven de band leden hun muziek. Afgelopen zomer won de ge deeltelijk uit Vlaardingen af komstige jazzband Vibes Unit het Meervaart Jazz Festival. Zondag 22 november treden de vier aan het conservatorium geschoolde musici in café Po dium op. Bassist Stan Stolk zal voor veler geen onbekende zijn. HF *?>se!de de afgelopen twee Dij de bekende for matie Hairck. DE ERKER In het kader van haar twee-ja rig bestaan organiseert Wijk centrum de Erker, Jan van Avennestraat 32, dinsdag 24 november een ouderendag. Van 10.30 tot 15.00 uur kun nen 55—plussers In het wijk centrum terecht voor een lunch en een optreden van 'die Egenlflnder Muslkanten'. Kaar ten 5,— op het kantoor ver krijgbaar. DC 4MOLEN8 Dienstencentrum de Vier Mo lens, Nieuwe Damlaan 766, heeft de komende week de vol gende activiteiten op het pro gramma staan: zondag 22 no vember ln de ontmoetings ruimte een soos—middag voor ouderen van 13.30 tot 16.00 uur. Dinsdag 24 november ver koopt de firma Hoffman van 10.00 tot 13.00 uur voordelige dameskleding In de grote zaal. Woensdag 25 november kun nen mensen vanaf 35 jaar van 13.30 tot 16.oo uur vrij dansen In de ontmoetingsruimte. TC RIJNMOND De fietstoerclub Rijnmond or ganiseert zondag 22 november een veld—flets—tocht. Deze dertig kilometer lange tocht door het Delfland Is speciaal gemaakt voor de doordouwers die willen rijden over gebaande en ongebaande wegen. Deel name staat voor iedereen open. Inschrijven vanaf 9.00 uur bij de kantine van de wie lerbaan aan de Olymplawcg In het Hargapark. Deelname: ƒ3,50. Informatie: Hans Dam me, tel. 4711192. Dinsdag 24 november om 19.30 uur Is e- weer een conditietraining op de wielerbaan. DC WOUDHOEK De Bredase cabaretgroep 'Ut Glnneke' geeft vrijdag 20 no vember een voorstelling in Dienstencentrum de Woud- hoek, Heljermanspleln 35. De groep brengt een programma dat vooral voor oudere mensen bedoeld is. Aanvang: 20.00 uur, toegang 2,50. SCHAAKTOERNOOI Schaakvereniging Schiedam organiseert zaterdag 21 no vember het Irene Schaaktoer nooi. Om 9.45 uur wordt het toernooi in zaal Irene, Nieuwe Haven 155,geopend door bur gemeester R. Scheeree. Naar verwachting zullen zo'n 75 schakers uit alle categorieën aan het toernooi deelnemen. Prijsuitreiking om 16.30 uur. ZWEMBAD ZUID Voor 50-plussers Is het belang rijk om het lichaam fit en ge zond te houden, vindt men ln zwembad Zuid. Daarom orga niseert het zwembad vrijdag 20 november van 13.15 tot 15.30 uur een open dag. Ouderen kunnen dan informatie krijgen over de wekelijkse zwemuren. Bij deze lessen worden de spieren, in heerlijk warm water, in conditie gehouden. Toegang tot de open dag Is gratis. REUMA De heer W. van Geest, ar- beldsdeskundlge van de G.M.D., houdt woensdag 18 november een lezing voor de leden van de reumapatiënten vereniging Nieuwe Waterweg Noord in dienstencentrum de Vier Molens, Nieuwe Damlaan 766. Zijn voordracht zal gaan over sociale verzekeringen en het voorzieningenbeleld. Er is gelegenheid om vragen te stel len over de stelselherziening van de sociale zekerheid, die sinds 1 Januari Ingrijpend ver anderd Is. Aanvang: 19.30 uur. TEKSTVERWERKEN In Wijkcentrum de Erker, Jan van Avennestraat 32, starten zaterdag 21 november twee groepen tekstverwerken. Er zal worden gewerkt met het Word Perfect programma. In de cur sus leert men brieven schrijven en ontwerpen, bestandsbeheer en Mailings- en Databaslc ge bruiken. De kosten zijn 225,- voor tien lessen. Voor Informa tie en Inschrijven: telefoon 4267767 en 4263161. PATCHWORK Patchwork en applicatie zijn de naaitechnieken die op een nieuwe cursus ln Wijkcentrum de Erker, Jan van Avenne straat 32, behandeld worden. Dinsdag 24 november kan men zich tussen 10.00 en 11.30 uur voor deze lessen opgeven. De kosten zijn 10,— per maand. Informatie: telefoon 4267767 en 4263161. BIBLIOTHEEK Het bibliotheekflllaa! Oost, Lo- rentzlaan 6, is vanaf maandag 23 november weer geopend. In de afgelopen periode heeft het filiaal een opknapbeurt gehad en ook zijn nieuwe boekenkas ten bijgeplaatst. NIVON Het Nlvon houdt zaterdag 21 november een knutsel en ver- sierseibijeenkomst In het FNV-gebouw, Stadhouder slaan. Onder deskundige lei ding kunnen er dan onder meer kerst- en nieuwjaarskaar ten gemaakt worden. De zaal gaat om 10.30 uur epen. KOETSIERTJE Donderdag 19 november briri,; 21.00 uur begint de laatse voorronde van de soundmix— play backshow ln café 't Koet siertje, Hoogstraat 192. De winnaars van de drie voorrron- des zullen donderdag 26 no vember om de hoogste eer gaan strijden In de finale. Toe gang gratis. K6M ORPHEUS Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus geeft vrijdag 20 november een na jaarsconcert in kerkgebouw de Ark op het Hargplein. Ook het Krallngs Vrouwenkoor zal aan deze avond meewerken. Belde koren staan onder leiding van dirigent Richard Ram. Aanvar.g concert: 20.00 uur. Toegangs kaarten 10,-. (CJP en Pas 65+ 7,50) verkrijgbaar bij de VVV. WEEKENDDIENSTEN Het Schlelandziekenhuls aan de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO—dienst, te lefoon 4733733. Ambulance, telefoon 4333300. Huisarts: bellen met de boodschappen dienst, telefoon 4206611. Spoedrecepten, telefoon 4261480. Tandarts: G.M. Schuurman, Warande 156, te lefoon 4265271. Spreekuur op zaterdag en zondag van 17.00 tot 18.00 uur. De Tutbo-Wash reinigt auto's, caravans, tegelpaden en zelfs ramen op de Ie verdieping. Klik de Turbo-Wash op de tuinslang, shampoo erin en er kan gewassen worden. verkrijgbaar bij:

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1