schiedam ,14 mm Koster Maarleveld: kunstenaar met hart voor de natuur Schieforoe1* houdt hart vast voor windhonden wegwijzer W 149.- f|jp( 00. 1245.- vink&co *r mm 'Italiaanse toestanden5 bij tasjes berovingen Inbreker beti apt NETZO VOORDELIG, WEL ZO BETROUWBAAR. SPATLAPPEN WIELDEKSELS M0T0RG IAFTACGJ RADIO/CAs: SETTE SPELER 1* VERGELIJK ONZEAFHAALPRIJZEN! ws mm&mem Mm&mi wwmm SCHIEDAM Bewoners van acht flats in de Schiedamse wijk Nieuwland stonden gistermid dag juichend voor de ramen, op de galerijen of in de Idenburgstraat. Wethouder mr Hans van Kleef heide in de Idenburgstraat de eerste buis voor de bouw van een liftschacht aan de Idenburgflat. Wethouder mr Hans van Kleef trok aan de kabel en het allereerste segmentbuis-paaltje van twee meter voor de fundering van de eerste liftschacht drong de grond in naast de flat aan de Idenburgstraat. (Foto Arie Wapenaar) alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel. 010-473 82 22 Dierenwereld Natuurgetrouw f r^Uw auto verfraaid en langer I 'J ik \schoon. Fiesta, Escort III, Sportieve wieldeksels 13" j\ per set van 4 stuks Krachtig, betrc juwbaar en duurzaam. Uskoud de felste! 'V/43Ah%Jr Voor actuele info muziek. SRT 361 (12mnd.geen- gezeur-'garantie) rmatie of uw favoriete M, 3 goiibereiken Originele Ford onderdelen. Door Ford getramd personeel staat voor u kiaar. Een onverslaanbare combinatie! Staat het onderdeel dat u wenst niet vermeld? Bel dan op. Of beter nog, kom langs. Bij ons bent u met uw Ford altijd welkom. Stadhouderslaan 2211-13, Schiedam, Tel. 010-4264690, Ooenmgstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00-16.45 uur; zaterdag van 9.00-12.00 uur; Doordacht Dynamisch. HET VRIJE VOLK v'wmi 'Geld van verhuisvergoeding gebruiken voor de li itbouw De flats aan de Idenburg straat, Heemskerkstraat, Kuij- perlaan, W.H. Vliegenstraat en vier flats aan de Nieuwe Dam- laan worden hierdoor toegan kelijker voor oudere mensen. Op 11 maart moet de eerste lift langs een van de acht Nieuw- landflats gereed zijn. „Veel bewoners wonen hier vanaf het begin, dus al dertig jaar. Wij zijn allemaal ouder geworden natuurlijk. Wij wo nen hier prachtig en wij willen hier nooit meer weg. Het is fijn wonen hier. Maar sjouwen met tassen boodschappen via de trappen naar de vierde wordt na je zestigste toch wat veel. Wij hebben kunnen voorkomen dat mensen, die hun verhui zing al geregeld hadden, hun flathier verlieten. Geweldig, het was even lobbyen, praten en knokken, maar die liften zijn er dan toch gekomen," leg den buurtbewoners Carla en Kees Huisman uit. Het echtpaar Carla en Kees, Huisman, zestig-plussers, stond er gisteren 'zo groots als wat' bij. Vooral de vrouwelijke helft van het 'echte rooie' duo heeft de afgelopen jaren geen wethouder, geen raadslid en geen gemeente-ambtenaar met rust gelaten. Zij moest en zou liften langs de flats in Nieuw land krijgen. Bij de bouw van de wijk werden er geen liften gebouwd aan flats van slechts drie of vier verdiepingen. Vooral jonge gezinnetjes met kleine kinderen vestigden zich in wat ooit nog de 'honger- put' werd genooemd. Het was een mooie nieuwe, op Zweedse ideeën gebaseerde wijk met vee) groen, waterpartijen en parkachtige groenpartijen. Ie dereen wilde er wonen. Maar de jonge gezinnetjes hadden soms niet voldoende geld voor eten, vandaar de wat onsym pathieke bijnaam. „Nu is het een ideale wijk, waar veel van die jonge ouders van toen nu nog wonen als opa's en oma's met veel liefde en plezier," vertelde een overgelukkige Carla, temidden van buurtbe woners en flatgenoten. Carla: „Ik heb ook in de Vrouwen Advies Commissie gezeten, jaren terug. Toen ha merden wij er al op bij de ge meente: let op, in Nieuwland wonen veel ouderen. De wijk 'vergrijst'. Laat die mensen in hun eigen huizen. Dat scheelt veel." Echtgenoot Kees Is pen ningmeester van de Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren. „Alle ouderenbonden van Schiedam zijn heel blij met dit lift-initiatief. Een zeer goede zaak voor de ouderen," zei Kees glunderend. Het aanbrengen van de liften kost de huurders per maand ongeveer vijftien gulden. Voor het onderhoud moet dat be drag worden bijbetaald. „Een habbekrats, dat gaat best," zei de buurtbewoonster mevrouw Sprong (In de zestig), die er aan toevoegde: „Ik woon op de eerste etage en wij hebbben meegedaan om de buren van hoger te steunen. We hadden het tegen kunnen houden, maar dit plan was goed. Want met drie flessen melk, twee pijpjes bier en twee pakjes bo ter loop je meteen zo te slepen, nietwaar? Ik haal de eerste verdieping heus nog wel, maar buren die hoger wonen niet." Het waren de Schiedamse wethouder van stadsvernieu wing en directeur Ton Verdoes van het Gemeentelijk Woning- beheer die de de 'credits' kre gen. De heren werden gecom plimenteerd met hun visie op de veranderende stad door aannemers en architecten. Maar in feite zijn het de wijk bewoners zelf geweest die het, door jarenlang zeuren en aan de bel hangen bij de gemeente, voor elkaar hebbengekregen dat er aan acht flats lift schachten worden gebouwd. De financiering van de bouw van zes liften aan de Schie damse flats levert het Rijk nog problemen op. De totale kosten bedragen 2,8 miljoen gulden. Met dit geld worden ook alle galerijen dichtgebouwd, de on derdoorgangen dichtgemaakt en verhuurd en de toegangen van de flats afgesloten. Het probleem ligt nog bij de finan ciering van de liftenbouw raison van 1,7 miljoen gulden. De subsidie door het ministe rie van Volkshuisvesting is nog niet rond. Dat komt omdat het Schiedamse bouwplan zo uniek is dat er zelfs geen Rijks subsidieregeling voor bestaat. Wethouder Van Kleef heeft het ministerie het volgende ge adviseerd: „Wij weten allen dat de verhuisvergoeding voor bejaarden met ingang van 1 januari wordt afgeschaft. Wij besparen met deze verregaan de aanpassing van de flats de gemeenschap so wie so al dui- zenden guldens aan verhuis- of andere kosten. Want al die ou deren kunnen nu gewoon in hun eigen huis blijven zitten. Het hierdoor opgespaarde geld kan voor deze klus beschik baar gesteld worden. Het Mi nisterie zou alleen al daarom dit unieke experiment moeten belonen." De liftschachten worden te gen de flats aangebouwd. De Waalpaal, een Schiedamse spe cialist op het gebied van funde ringen, slaat honderden buis segment-palen de grond in op de plaats waar de liften moe ten komen. De palen worden in stukken van twee meter de bo dem ingejaagd. Iedere paal be staat uit elf stukken, want er moet tot tweeëntwintig meter diep worden onderheid. Eén van de funderingsman nen legde uit: „Kijk, grote pa len kunnen we hier niet gebrui ken. Dan slaan de ruiten van de mensen er uit. Je verstaat elkaar niet meer. Dat is een helse herrie en het trilt te veel. Vandaar dat hier voor seg menten gekozen is. Want we gaan steeds vlak langs de ge vels." Architect Bram van Hengel van de Architectengroep Vijf tekende de bouwplannen. Het Schiedamse bouwbedrijf Osta- de gaat de klus klaren. Het be drijf, dat de liftschachten in één keer langs de gevels plaatst, hoopt op 11 maart de eerste lift in gebruik te nemen. Directieleid R. Kamsteeg: „Dat wordt nog een heel werk. De achttien meter hoge schachten worden in hun geheel met een grote takel naast de flats ge zet. Het weer moet niet te veel tegenzitten. Wanneer we niet 'uitvriezen', door de vorst niet kunnen werken, plaatsen we op 8 februari de eerste liftkoker." Het bouwbedrijf had 's mid dags bij alle 479 bewoners van de betrokken flats een kerst ster laten bezorgen als kleine tegoeddoening voor de nog te lijden ongemakken in de ko mende maanden. SCHIEDAM De Schie damse tasjesrovers gaan er nu ook al 'Italiaanse manieren' op na houden. De tasjesrovers, die sinds ongeveer drie weken vrouwen met handtassen ter roriseren, stappen niot eens meer van de bromfiets af. De rovers rukken, zoals in Itali aanse steden vaak voorkomt, de tassen al rijdend uit handen van de vrouwen. Een 61-jarige Schiedamse werd deze week het slachtoffer jongemannen op een bromfiets die haar van achteren waren genaderd. Tijdens het rijden trok de duopassagier de vrouw de handtas uit handen. De vrouw liep in de Marconistraat ter hoogte van het gemaal. De tasjesrovers gingen er richting Singel vandoor. De politie vraagt eventuele getuigen te bellen, telefoon 4260760. SCHIEDAM De Schie damse politie heeft een inbre ker bij De Kuyper Distilleerde rij aan de Buitenhavenweg op heterdaad betrapt. De man, een 24-jarige Schiedammer, zei op zoek te zijn naar een computer. De inbreker werd meegenomen naar het hoofd bureau aan de Lange Nieuw- straat en ingesloten. Door MARJO PEPPELAAR VLAARDINGEN Wie van de natuur en VI aardingen houdt, dient zich met gezwinde spoed naar Het Zonnehuis aan de Dillenburgsingel te bege ven. Daar exposeert de Vlaar- dinger Cor Maarleveld zijn aquarellen en tekeningen in pen, potlood en pastel. Zijn realistische en zeer gedetail leerde werk heeft altijd een stukje oud Vlaardingen of een dier tot onderwerp. De tentoonstelling in Het Zonnehuis werd dinsdagmid dag geopend door Jan Ander son van het gelijknamige streekmuseum in Vlaardingen. In opdracht van Jan Anderson maakte Cor Maarleveld vier series van tien potlood- en pen tekeningen die op ansichtkaar ten gereproduceerd zijn. Op de kaarten zijn oude Vlaardingse pandjes afgebeeld. Cor Maar leveld: „De kaartencollectle heet kartoteek en het is een soort documentatie van Vlaar dingen zoals het er nu uitziet. Want een hoop van die pandjes staan op de nominatie om ge sloopt te worden. Het archief heeft dan ook al veel van mijn tekeningen aangekocht." Cor Maarleveld maakt zich sterk voor het behoud van ou de Vlaardingse pandjes, maar zijn hart ligt bij de dierenwe reld en de natuur. Ook die wor den vaak bedreigd en de Vlaardingse kunstenaar trekt regelmatig de polder in om wat daar nog aanwezig is van flora en fauna in zijn schets boek vast te leggen. Hij maakt 'Het werk van Cor Maarle veld ken merkt zich door de na tuurgetrouw heid. .(Foto Arie Wapen aar) zich erg kwaad over de plan nen die de gemeente met de Vlaardingse polders heeft. Boos zegt hij: „Ik heb teke ningen gemaakt op de erven van boeren in de Broekpolder en de Holiërhoeksepolder. Het is een slechte zaak dat daar nu een surfplas komt. Kan je na gaan, zelfs de surfers zijn erte gen want de polder ligt te laag en er komt dus niet genoeg wind." Ook de aanleg van Rijksweg 19, door het polderland naar Delft kan de goedkeuring van Cor Maarleveld niet wegdra gen. Hij wijst op een mooie pasteltekening van een toren valk die hij daar maakte en zegt: „Er zitten in die polder ontzettend veel roofvogels. Het is toch zonde als dat straks al lemaal verloren gaat. Ik heb er in het verleden wel actie tegen ondernomen, .maar het haalt allemaal niets uit." Cor Maarleveld is het levend bewijs van het feit dat een goe de tekenaar voor alles goed moet kunnen kijken. Of het nou een papagaai of de Grote Kerk betreft, altijd zijn zijn onder werpen natuurgetrouw en met veel gevoel voor detail afge beeld. Op zijn atelier heeft hij wel wat hulpmiddelen, want dieren gaan er niet rustig bij zitten om voor de kunstenaar te poseren. Zo staan daar een opgezette reiger, een goudvisje op sterk water en skeletjes van allerlei dieren. Maar het mees te materiaal ligt toch opgesla gen in zijn bijna fotografisch geheugen. Cor Maarleveld beweert zelfs" dat hij dieren terug her kent. „In de 'gracht bij Artis zitten reigers die afkomstig zijn uit de kolonie achter het Tropenmuseum. Hoewel hun aantal hetzelfde blijft zie ik ROTTERDAM De Wind honden Vereniging Rotterdam zal waarschijnlijk volgend voorjaar over een spiksplinter nieuwe renbaan kunnen be schikken aan de Hazelaarweg bij het Schiebroekse Park. Het bestuur van de deelgemeente Hillegersberg-Schiebroek ver klaart zich schoorvoetend ac- coord met de verplaatsing van de windhondenvereniging. Die is nu nog op het sport complex Laag-Zestienhovenge- vestigd, maar krijgt door de herstructurering van de sport velden het terrein van voetbal vereniging Schiebroek. De windhondenrenbaan ver dwijnt samen met een aantal andere sportvelden van Laag- Zestienhoven. Van het com plex wordt steeds minder ge bruik gemaakt en de gemeente wil op die grond woningen neerzetten. Aanvankelijk was het dage lijks bestuur van de deelge meente tegen de komst van de windhondenrenbaan naar de Hazelaarweg. In verband met de gemeentelijke plannen voor de noordrand van Rotterdam, verplaatsing van vliegveld Zestienhoven en de aanleg van een rijksweg geeft volgens ht bestuur al genoeg overlast. De renbaan zou die alleen maar vergroten. Bovendien zag de deelge meente nieuwbouwplannen, die zij had voor de plek aan de Ha zelaarweg, gedwarsboomd door de komst van de windhon den. De leden van het dagelijks bestuur waren bang, dat de blaffende honden veel geluids overlast zouden bezorgen aan omwonenden. Verder had men angst voor een grote hoeveel heid hondedrollen in het nabij gelegen park en het ongedierte dat dit met zich mee zou bren gen. „De komst van de Manege voor Gehandicapten betekende een vervuiling van het Schie broekse Park door een toena me van het aantal vliegen. Verdere vervulling acht het dagelijks bestuur niet ge wenst," stelde portefeuillehou der van milieuzaken I. Koe- dam-Hooykaas onlangs. Ook was men bang dat er op de renbaan veelvuldig gegokt zou worden en-dat er veel bezoe kers met auto's naar de Haze laarweg zouden komen. De woordvoerder van de windhondenvereniging, die tot nu toe slechts kan beschikken over een renbaan van 350 me ter lang, hetgeen volgens inter nationale maten van de wind- hondensport te kort is, slaagde erin om het dagelijks bestuur van de deelgemeente gerust te stellen. „De vereniging heeft sleehts honderd leden, die samen 200 honden hebben. Normaal ver schijnen er zo'n twintig leden op de training. Bij wedstrijden, die ongeveer zes keer per jaar gehouden worden, verwachten we zo'n honderd auto's," ver telde hij. Verder is het, volgens de woordvoerder, niet de be doeling dat de honden hun be hoefte in het park gaan doen, maar worden ze doorgaans uitgelaten voordat ze naar de wedstrijden toekomen. Het gokken bij windhonden- rennen gebeurt wel in angel- saksische landen, maar niet in Nederland. Gemiddeld zal slechts zo'n vijf uur per week van de renbaan gebruik wór den-gemaakt en zijn de nabij gelegen technische school en montessorischool tijdens de trainings- en wedstrijdtijden gesloten. Ook de Dienst Centraal Mi lieubeheer Rijnmond (DCMR) werd door de deelgemeente in geschakeld om de te verwach ten overlast van de windhon den te onderzoeken. Aan de hand van vergelijkbare situa ties op andere plaatsen, con cludeerden de medewerkers van de DCMR, dat er voor öe bewoners van de Abeelw'eg, waarvan de huizen op respec tievelijk 300 en 180 meter van de twee startpunten staan, een geluidsoverlast is te verwach ten van vijf tot negen decibel. De DCMR adviseert de deel gemeente om de windhonden vereniging een zogenaamd, akoestisch rapport te laten op stellen, waaruit blijkt dat de geluidsoverlast onder de norm blijft. Na onderzoek blijkt ech ter dat windhonden niet 'hin- derwetplichtig' zijn en dat de vereniging niet gedwongen kan worden om de overlast on der de norm te houden. De Verkeersdienst meldde vervolgens dat er door de komst van de windhondenren baan naar de Hazelaarweg geen parkeerproblemen in de buurt te verwachten zijn. Na dat ambtenaren van de Dienst voor Recreatie en Wijkaccom- modaties uiteindelijk toezeg den, dat de nieuwe 475 meter lange windhondenrenbaan een tijdelijk karakter zal krijgen (in ieder geval vijf jaar) be sloot het bestuur van de deel gemeente om in te stemmen met het verhuisplan. Op 15 de cember neemt de deelgemeen- teraad een definitieve beslls- sing. toch dat er steeds verschillen de reigers bij zitten. Ik herken dieren altijd aan hun ogen." Dieren tekenen is wat Cor Maarleveld het liefste doet en dat doet hij al vanaf zijn derde jaar. Ook toen hij aan de Rot terdamse kunstacademie een opleiding tot reclametekenaar volgde ging hij daarmee door. Lachend vertelt hij: ,,'s Och tends hadden we altijd dierte- kenen. Maar ik bleef daar ook 's middags zitten, want de rest van de lessen kon me gestolen worden," De laatste tijd krijgt de Vlaardingse kunstenaar veel opdrachten voor het ma ken van portretten van, huis dieren. Ook proeven hiervan zijn in Het' Zonnehuis te be wonderen. Het is verbazing wekkend hoe precies hij met het nogal grove pastelkrijt kan werken. Maar Cor Maarleveld is niet te beroerd om zijn re cept prijs te geven. „Ik knip eerst sjablonen, en met mijn vinger strijk ik het vlak dan in met krijt. Heel makkelijk ei genlijk. Sommige kunstenaars zeggen: je moet dat niet vertel len, maar ik vind het niet erg als andere mensen het nu ook gaan doen. Dat is toch juist leuk?" Cor Maarleveld met aqua rellen pen-, potlood- en pastel tekeningen in de ontmoetings ruimte van Het Zonnehuis, Dillenburgsingel 5, geopend dinsdag tot en met vrijdag van 10.09 tot 20,00 uur zaterdag/zondag 14,00 tot 20,00 uur. DONDERDAG 3 DECEMBER 1387 INTERBOOK In de Branderszaal van het grachtenpand van Interbook aan da Lange Haven wordt van 3 tot 5 december een verkoop expositie van droogbloemar rangementen gehouden. De boeketten en bloemstukken zijn samengesteld door me vrouw Kloosterman uit Rock- anje. Geopend: van 11—17 uur en op 3 december ook van 19—21 uur. NOORD Sinterklaas brengt zaterdag 5 decmeber met zijn pieten een bezoek aan Schiedam Noord. Om 10 uur is het gezelschap aanwezig bij de winkels aan de Laan van Bol'es. Daarna ver trekken de Sint en zijn pleten vergezeld van een drumband via de P.van Anrooylaan naar net winkelcentrum de Kethel, waar zij omstreeks 10.40 uur aankomen. Om ongeveer 11.30 uur is Sinterklaas bij de win kels op het Geuzenplein in de Woudhoek, en om 13.30 uur komt hij aan op het winkelcen trum Hof van Spaland. Om 15 uur zit Sinterklaas in de Stuur hut op het Faassenplein. TC RIJNMOND. Zondag 6 december gaat de Toerclub Rijnmond weer win- terfietsen, start om 10 uur bij de Wielerbaan (Oiympiaweg, sportpark Harga). Dinsdag 8 december is er om 19.30 uur een conditietraining. NVVH De afdeling Schiedam van Ne derlandse Vereniging van Huis vrouwen bezoekt woensdag 9 december een lunchconcert in de Doelen, het programma van het concert is nog niet bekend. Verzamelen om 11.15 uur bij restaurant Engels, naast het Centraal Station in Rotterdam. PODIUM in café Podium, aan Je Lange Haven geeft het Engelse zang duo Bouncing Bubblegum za terdag 5 december een mu- ziektheatervoorsteliing. Een unieke mix van pop, dans en humor. Toegang 4,— aan vang: 22.30 uur. Zondag 6 de cember treedt de zesmansfor- matie Hot News op in Podium. Deze groep heeft onder meer stevige jazzrock op het re pertoire staan. Toegang:/ 2,50, aanvang: 22.30 uur. DC 4MOLENS In dienstencentrum de Vier Molens, Nieuwe Damlaan 766, wordt zondag 6 decmeber een ruilbeurs voor munten, postze gels, prentbriefkaarten en stripboeken gehouden. Aan vang: 13.30 uur. in de ontmoe tingsruimte is er op 6 decem ber een vrij entree van 1416 uur met Sint en pieten en mu zikale medewerking van Har monie Ambrosius. Woensdag 9 december kunnen mensen vanaf 35 jaar van 19—22.30 uur vrij dansen in de Grote Zaal van het dienstencentrum. ERKER in wijkcentrum de Erker, Jan van Avennestraat 32, start bin nenkort een cursus stijldansen, omdat hiervoor veei belang stelling bestaat, heeft het wijk centrum aan enkele medewerkers/sters die tegen vergoeding leiding geven aan groepen cursisten. Inlichtingen: tel. 4267767 of 4263161. FILMCLUB Vrijdag 4 december draait bij de Filmclub, Nieuwstraat 12, de film Storia d'Amore van Francesco Maselli. De film gaat over de driehoeksverhouding tussen het meisje Bruna en de vrienden Mario en Sergio. Aan vang: 21.30 uur, toegang 4,— voor donateurs. Donateur wor den kost 5.per seizoen, in clusief de eerste film. KUKBRST wj,mo fr 2Z50 Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoog straat 125b, 3111 HD Schiedam. Telefoon: 4136061 of 1,266646. Editie Vlaarding en/Maassluis, Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam. Postadres: postbus 4673130 AL Vlaardingen. Telefoon: 4136049 of 1,265205. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagoch tend voorafgaand aan de plaatsing op donderdag in ons bezit te zijn. UNDERGROUND De wekelijkse ontmoefings- avond van The Underground, het jongerenwerk in wijkcen trum de Erker (Jan van Aven nestraat 32) krijgt een wat ge wijzigde vorm. Voortaan wor den deze avonden opgehangen aan een bepaald thema. Woensdag 9 december is dat Mick Jagger. Informatie: tel. 4277767 of 4263161. 4 AZEN Vrijdag 4 december wordt de eerste ronde gespeeld van het kerst-toernooi van ktaverjas- vereniging de Vier Azen. De wedstrijd wordt gespeeld in het jeugdcentrum aan de Dr Scha- epmansbge! 3. inschrijfgeld ƒ3,—. Aanvang: 20 uur. HARLEKINO Vrijdagochtend 4 december bezoekt Sinter daas basis- schooi de Har'ekino, Burg. van Haarenlaan 912954. Het be looft een merkwaardige aan komst te worden. De sint wordt om ongeveer 8.30 uur ver wacht. WEEKENDDIENSTEN Schiedam. Het Schielandzie- kenhuis aan de Stadhouder- slaan heeft dit weekeinde EH BO—dienst, tel. 4733733. Am bulance, tel. 4333300. Huis arts: bellen met de boodschap pen dienst, tel. 42056H. Spoedrecepten, tel. 4261480. Tandarts: E. de Wilde, Prins Bernhardiaan 98, tel. 4268702. Spreekuur op zaterdag en zon dag van 17.00—18.00 uur. Vlaardingen. Huisarts, tel. 4340403. Tandarts: bellen met de boodschappendienst, tel. 4206611. Spreekuur op zater dag en zondag van 17.00 tot 17.30 uur. Weekeind— en nachtdienst apotheken: van vrijdag 4 december tot en met donderdag 10 december Apo theek Backer, Hoogstraat 228, tel. 4342162. Maassluis. Huis arts: zaterdag 5 december E.J. Sonneveld, Wllgendai 3, tel 19171 en zondag 6 december A.B.H.H.M. Kramer, Wilgendai 3, tei. 19171. Weekeind— en nachtdienst apotheek: vrijdag 4 december tot en met don derdag 10 december Apotheek Rijnmond, Uiverlaan 2, tel. 12209. Eerste hulp (alteen ais de huisarts onbereikbaar is), tel. 4742222. Ambulance, tei. 4333300. VLAARDINGEN NIVON Zondag 6 december bezoeken de leden van het Nivon het Postmuseum en Panorama Mesdag in Den Haag. Verza melen om 11.30 uur bij da op rijlaan van het Holyziekenhuls. In de Nivonboerderij, van Baerlestraat 252 staan de vol gende activiteiten op het pro gramma: maandag 7 decem ber zanggroep om 20 uur, dinsdag 8 december volksdan sen om 20 uur en woensdag 9 december kantklossen om 13,30uur. DC WEST Het programma van diensten centrum West, Fr. van Borse- ienstraat 95, vermeldt voor dinsdag 8 december een infor matiemiddag getiteld 'China in beeld en woord.' aanvang: 14.30 uur. FYSIOLOGIE De Sportmedische Regio Rijn mond organiseert maandag 7 december een thema-avond getiteld 'Fysiologische belas ting in de training'. De inleiding wordt verzorgd door Dr. A.J. Poulus, arts en Inspannlgsfy- sioloog. In het Holyziekenhuls, aanvang 20 uur. EXPOSITIE De tentoonstelling met grafiek op het thema muziek van de brabantse kunstenaar Peer van der Kruis is zaterdag 5 de cember en zondag 6 december voor het laatst te bezichtigen in het muziekinformatie en do- cumantatiecentrum, Westha- venkade 45. Geopend: 14—17 uur. DC HOLY Het Sint Nicolaas feest wordt in dienstencentrum Holy, Wil lem de Zwijgerlaan 460, ge vierd op vrijdag 4 december. Aanvang: 14 uur. FICO Zaterdag 5 december bezoekt Sinterklaas de filmbezdekertjes bij de Fico—voorstellingen. Merlijn de Tovenaar draait in de Triangel (Fransenstraat) om 11 uur en 13.30 uur en in zaal Middeihuyse (Konlglnnelaan) om 10 uur en 12.30 uur. De Dlsneyshow is te zien in de jeugdzaai van het Leger des Heils, aanvang 10.30 en 14.30 uur. Sneeuwwitje wordt om 10 en 13 uur vertoond in de Ich- tuskerk, van Maerlantlaan, en om 11 en 14 uur In de Vredes- kerk, Olmendreef. Alle films zijn Nederlands Ingesproken, toegang: ƒ2,50. MAASSLUIS DUG OUT In joi jongerencentrum Dug Out, Mackayplein 7, viert men za terdag 5 december feest op een rap, scratch; hip hop en breakdance party. De liefheb bers van Rap Human Beatbox en Breakdance komen op deze avond geheel aan hun trekken. Toegang ƒ2,50. 1 ■"'fSjiJCï*CJT W,: -? c r~»*"S J «11M>

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1