kortaf PvdA begint nieuwe jaar met soep en broodjes CONTACTEN TUSSEN CDA EN WD 5. 8 8 9 12 15 15 nsg Am: Satanisch Botlek landschap inspireert Braad en Lesuls Veertig woningen op campingterrein Driemaal brons mmm RUIMT OP wsm WS Vakanties Contactcentrum Koningshof Dienstencentrum Volumebesluit De exposanten KeesLesuis en Annette Braad in ge sprek 'burgemeestersvrouw Ineke van' Lier.i mïddérifrtiifKet^jvërk van Lesuis. (Foto Arie Wa-ï pënaar): -«SS SCHIEDAM De her-renovatie van de '213 huizen van de voor malige woningbouw vereniging Sint Jozef in de Schiedamse wijlt Wést dreigt weer öp een ramp uit te lopon. Schoorsteen lek De bewoners van de nu al twee keer gerenoveerde 213 huizen van de voormalige woningbouwvereniging Sint Jo zef van links naar rechts Kees Bruinsel, Cor Feelders, Aad Nagelhout in het huis van Nel en Cor Bruinsel in de Buijsmanstraat. (Foto Arie Wapenaar) Bemiddelen Tomaten- en uiensoep en broodjes met drie soorten beleg verdrongen zaterdag de traditio nele boerenkool, maar de afdelingsleden lieten zich tijdens de,al even traditionele nieuw jaarsbijeenkomst van de Partij van de Arbeid in Schiedam het nieuwe menu niet minder goed smaken. PvdA-gedeputeerde ir. J. van der Vlist laat zijn soep koud worden voor een pittige discussie met 'enkele leden. Het was een informele bijeenkomst in zaal Irene met muziek door het Woodwind ensemble van Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg-Noord en het Viaardingse koor Vrouwen tegen apartheid, alsmede een toespraak door Sietse Bosgra van het comité Zuidelijk Afrika. De bijeenkomst werd begonnen met een minuut stilte ter nagedachtenis aan Joop den Uyl. (Foto Arie Wapenaar) Auto tegen boom, vrouw zwaar gewond Tweede Scheepvaart straat afgesloten De VVD-top toast op het nieuwe jaar, v.l.n.r. fractievoorzit ter G. Neijssel, Tweede-Kamerlid L.M. de Beer, afdelings voorzitter L.J.Ph. Maas en wethouder J. Madem. (Foto Arie Wapenaar) Verstandig besluit DE VAKKEN MOETEN LEEG RESTANT KWAUTEITSTOFFEN hc LINGERIE BATIST OOTON JERSEY JERSEY JACQUARD COTON SATYN ZUIVER WOL I STRETCH CORD ZUIVER ZIJDEN THAI De gehele wintercollectie radicaal afgeprijsd I ROTTERDAM-COOLSINGEL 791 DEN HAAG-SPUISTRAAT 18 ZOETERMEER-PRÖMENADE102 DEN BOSCH-HOGE STEENWEG 11 HET VRIJE VOLK MAANDAG 11 JANUARI 1988 Burgemeester en wethouders van Vlaardfngen hebben de va kantieregeling voor het open baar onderwijs voor het schooljaar 1988-1989 vastge steld. Herfstvakantie: 17 t/m 21 oktober 1988, kerstvakan tie: 26 december 1988 t/m 6 januari 1989, voorjaarsvakan tie: 6 t/m 10 februari, paasva kantie: 24 t/m 31 maart 1989, Hemelvaartsdag en bevrij dingsdag: 1 t/m 5 mei 1989, idem voortgezet onderwijs: 4 en 5 mei, pinkstervakantie: 15 mei 1989, zomervakantie: 3 juli 1989 t/m 11 augustus 1989, idem voortgezet onderwijs t/m 18 augustus 1989. Woensdag 13 januari verga dert het Contactcentrum Openbaar Onderwijs Vlaardin- gen in kamer 2 van het stad- huis.' Gepraat wordt over Lon- do - Gemeentewerken en het schoolwerkplan. Verder wordt onder meer verslag gedaan vanuit enkele commissies en de madezeggenschapsraden. Aanvang 20 uur. in ontmoetingscentrum Ko ningshof te Maassluis (Uiver- laan 20) exposeert Nelleke de Haan. De tentoonstelling be staat uit olieverfschilderijen, aquarellen, pentekeningen, te keningen en collages. Nelleke de Haan kreeg les van Cor Schouten in Maassluis en volg de cursussen aan de Vrije Aca demies in Rotterdam, Vlaardtn- gen en Maassluis. Zij expo seerde eerder in Enschede, Rijswijk en in 1985 eveneens in de Koningshof. De exposante, die in Curapao is geboren, leidt in het wijkgebouw Steendijk- polder een teken- en schilder club. Openingstijden: ma t/m vr 12-22 uur, za en zo 9-13 uur. Tot 16 februari. Dienstencentrum Holy is vanaf vandaag gevestigd aan de Rei gerlaan 105. Het dienstencen trum heeft daar een nieuw- bouwpand betrokken, dat na een verhuizing van een week nu reeds geopend is. De offi ciële opening volgt later. Voor heen was het dienstencentrum gevestigd in verzorgingstehuis Drleën-Huysen aan de Wm. de Zwijgerlaan. Op woensdag 13 januari wordt in de Buyszaal van het stadhuis te Maassluis een openbare bij eenkomst gehouden over het zogenaamde volumebesluit 1988 in het kader van de Wet op de Stads- en dorpsvernieu wing. Onder leiding van wet houder A. Wustrow (Volkshuis vesting) wordt dan gepraat over de verdeling van de gel den, die in het stadsvernieu- wingsfonds zijn gestort. De desbetreffende stukken liggen ter inzage in het info-centrum van het stadhuis. De bijeen komst begint om 16 uur. VLAARDINGEN A passato remoto. Volgens de Viaardingse kunstenaar Kees Lesuis, die samen met Annette Braad in Galerie/theatercafé exposeert, zijn deze woorden onvertaal baar. Want die Italiaanse uit drukking bevat een werk woordsvorm, die het Neder lands niet kent. De vorm wordt gebruikt In vertellingen in Zuid-ltalië. De beste vertaling lijkt Lesuis dan ook 'nabij ver leden' en dit werd, in de onver taalbare Italiaanse versie, het motto van de tentoonstelling, die door burgemeestersvrouw Ineke van Lier en de Amazing Stroopwafels zaterdagmiddag werd geopend. „Ik ben geboren in Hoogvliet. Eigenlijk ken ik niet anders," zegt Lesuis over het industrieel Botlek-landschap, dat beiden ais uitgangspunt voor de ten toonstelling namen. Lesuis en Braad maakten foto's van de fabrieken, tanks en installaties in de omgeving van de Oude Maasweg en lieten zich daar door inspireren. „Het is geen illustratie van het gebied," zegt Lesuis over het geëxposeerde werk. „Het gaat erom, dat landschappen een bepaalde sfeer, lading, klanken hebben. Die sfeer is aanleiding om je ei gen verhaal te vertellen." Lesuis doet dat in abstracte vorm met houtskool; conté en pastei. Annette Braad doet dat in gemengde techniek met tex tiel en foto's. In vergelijking - met vroeger werk zijn de be kende vrouwengezichten van Braad nu veel vriendelijker, mooier ook. En wat nog meer opvalt: haar werk is lichter van kleur, 't Is, ondanks het satani sche Botlek-landschap, veel vrolijker. Lesuis werk is door -zijn abstractie wat moeilijker toegankelijk. Het Is monumen taal, getekend in diepe en war me kleuren, maar het kost heel wat puzzelen om de link met het "nabij verleden' te zien. Eigenlijk is A passato remoto een nood-expositie, want Le suis en Braad kregen de uitno diging te exposeren, omdat er - een gat in het tentoonstellings programma' was gevallen. Als gevolg daarvan hadden ze an derhalve maand de tijd. Dat het desondanks gelukt is een fors aantal werken te produce ren, Is op zichzelf al geen ge ringe prestatie. Het moet bei den bovendien tevreden stem men, dat de opening door zo- velen werd bijgewoond. Dat is doorgaans'wel anders in deze mislukte gemeentelijke kunst galerie. A passato remoto. Nieuw werk van Annette Braad en Kees Lesuis. Galerie/theatercafé, Schie- damsewag 51, Vlaardingen. Geopend ma t/m vr 10-17 uur, zat 12-17 uur en voor en na de voorstellingen in de Stadsge hoorzaal en Harmonie. Tot en met 30 Januari. HOEK VAN HOLLAND Wo ningbouwvereniging 'Rotter dam aan Zee'.wil veertig wo ningwetwoningen bouwen op het voormalige campingterrein aan de Rljpstraat. Voorzitter Ad van Nes zegt dat de onder handelingen daarover in een beslissend stadium zijn geko men. Wellicht kan in de tweede helft van dit jaar. met de bouw begonnen worden. VLAARDINGEN Drie Vlaar- dingers hebben de eremedail le, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, In brons ont vangen. De heer H.J. de Ligt (60) kreeg de onderscheiding ter gelegenheid van zijn ver trek uit gemeentedienst via de VUT-regelingj Hij werkte bij de Gemeentelijke Energie- en Wa terleidingbedrijven als grond werker, hulpmonteur, chauf feur-monteur, elektromonteur, chauffeur ladderauto en mon teur-chauffeur hoogwerker. In deze laatste functie zorgde hij voor de aanleg en het onder-, houd van dé openbare verlich ting. Mevrouw J. Aarnout-van der Pligt (53) kreeg de onderschei ding ter gelegenheid van haar.. 40-jarig dienstverband bij de familie Jiskpot-Hulsman. Zij werkt sinds haar veertiende als huishoudster bij de familie. Tenslotte ging een bronzen medaille naar de heer M. Bos (60) ter gelegenheid van zijn vertrek uit gemeentedienst via de VUT-regeling. Hij is sinds 1951 als handlanger en opper man In dienst geweest van de gemeente Vlaardingen. De heer Bos werkte op de afdeling onderhoud wegen, rioleringen en havenbeheer van het bedrijf Gemeentewerken. w*mp. Cor en Nel Bruinsel en Aad Nagelhout van Huysmans straat 17 en 39 maken zich in ieder geval reuze druk. Nel en Cor Bruinsel hadden vorige week maandag in hun voor de tweede keer opgeknapte wo ning zullen trekken. De mis lukte opknapbeurt zou door een tweede renovatiebeurt door de eigenaar de Woning bouwvereniging Schiedam te niet worden gedaan. Althans dat was de bedoeling. „We bleken in plaats van de splinternieuwe douche-verwar ming een oud verroest kreng van een straalkacheltje te heb ben teruggekregen. De warme stralen staan ook niet op de doucheruimte gericht, maar op 'de wc en de stortbak erbo ven. Dat klopt niet. De tele foonaansluiting is kapotgetrok- ken. Het dopje vonden we te rugwin de tuin. Tot overmaat van ramp was onze venster bank" van glanzende tegeltjes afgebrokkeld. Dat was alle maal nieuw en nu is het lelijk en kapot," vertelt het echtpaar Bruinsel, dat jarenlang een groentezaak dreef in de Brug- manstraat om de hoek van him huidige huis in West. Het huis van buurman Na gelhout, een gepensioneerd scheepsklinker, en dat van zijn dochter op nummer 49 moet nog 'onder het mes*. „Maar als het zó moet gaan, dan houd ik mijn hart vast," zucht Nagel hout al. Zijn dochter en haar familie werden eind vorig jaar bijna het slachtoffer van een lekkende schoorsteen. Terwijl in eerste instantie niemand haar geloofde werd er wel de gelijk een hoog koolmonoxy- de-gehalte gemeten in het huis. ^Na het ontdekken van het lek 'werd snel een nieuwe schoor steen ingemetseld. Vader Nagelhout: „Ik ben als de dood. Mijn familie had bij- nainet de gestrekte oortjes ge legen: Dé bouwvereniging rea- geert veel te'laat. Ze sturen -jé van hot naar her. Ze beloven dan ook nog eens om je een te gemoetkoming tegeven. Mijn dochter hadden ze een gipspla- fond beloofd. Want voor het vernieuwen van die- schoor steen moest alles eruit." Bewoners Huysmansstraat nemen het niet langer j Het huilen staat de Schie dammers nader,,,dan het la chen. Cor Bruinsel: „Begrijpt u- toch wel, we hebben eerst al die ellende met die verkeerd gerenoveerde huizen gehad. Al dat verdriet om die dichtge vroren raamkozijnen en onder water gelopen kruipkelders vergeten we niet snel. Iedereen stemde in met .de .tweede reno vatie. Maar, r we,moesten,, wel weer ons huïa uit. En dan dit." Het ergst getroffen voelt de familie Bruinsel zich door uit spraken van de aannemer, die de klus klaarde voor de Wo ningvereniging Schiedam: „Die man zei glashard: Me neer, dat kunt u zelf wel afge broken hebben. Nou, dan sta je te janken, hoor,", zegt Bruinsel hoofdschuddend. Zoon Kees Bruinsel kon het deze week niet .meer aanzien. Kees: „De manier waarop deze, voorna melijk toch wat oudere men sen, behandeld worden door de WoningbouwverenigingSchie dam, de aannemer en de socia le begeleider van het her-reno vatie project is te gek. Het is schandalig." Buurtbewoners Cor Feelders en Jo Schaap, vertegenwoordi gers van de Bewoners Vereni ging Schiedam West (BVSW) en leden van het planteam dat de her-renovatie bijhoudt, on derhouden de contacten tussen Woningbouwvereniging Schie- dam en de bewoners van de' 213 huizen in de Brugman- straat, Huysmansstraat en de Anthonie Muijsstraat. Jo Schaap (voorzitter) en* Aad Feelders (lid), beiden als 213-bewoner in het planteam: „Het probleem is tot nu toe dat de onderlinge afspraken van de Woningbouwvereniging Schiedam, de aannemer - directievoerder en de sociale begeleider niet met elkaar lij ken overeen te stemmen. Dan belooft de coördinator iets aan een gezin, maar zegt de direc tievoerder later: 'Geen sprake van, veel te duur'. Dat klopt niet inderdaad. Wij proberen nu te bemiddelen. Er zijn af spraken gemaakt voor de ge dupeerde familie Bruinsel enerzijds en de opzichter van de her-renovatie Johan van der Aa, de projectlelder-Johan Krul en de sociale begeleider Bob van Heerik, anderzijds. Wij moeten er uit komen." Directeur van de Woning bouwvereniging Schiedam Fanny van de -Graaf over de kwestie: „Er is getracht uit de problemen te koroon. Het huis van de familie Bruinsel is- de dag voor Kerst opgeleverd. Er waren klachten. Maar het heeft in verband met vakantie twee weken geduurd voordat die reparaties konden worden gemeld bij de aannemer. Eind vorige week is projectleider Johan Krul en hoofd bewoners zaken Hanneke de Bruin bij de mensen geweest om het uit te praten." De Woningbouwvereniging Schiedam heeft de aannemer opdracht gegeven de venster bank te herstellen. Van de Graaf: „De familie Bruinsel mag nieuwe tegeltjes uitzoe ken. Er komt een nieuwe' elek trische/verwarming in de dou- cheeel en de telefoonschake laar wordt vernieuwd en aan gelegd. Morgen wordt, gecon- troleerd of alles ook gemaakt is." irf .>v5kji tfsï(k V VLAARDINGEN Een 57-jari ge Viaardingse vrouw is bij een auto ongeluk op de Lepelaarsingel zwaar gewond geraakt Met een gecompliceerde beenbreuk en een zware hersenschudding is ze op genomen in het Holyziekenhuis. De vrouw zat als passagier in een auto, die bestuurd werd door een 70-jarlge man. In de bocht van de Lepelaarsingal bij het benzinesta tion raakte hij de macht over het stuur kwijt en botste met de wa gen tegen een boom. HOEK VAN HOLLAND Met ingang van maandag 11 januari zal de Tweede Scheepvaartstraat voor ongeveer een maand afgeslo ten zijn voor alle verkeer. Het ri ool en het wegdek moeten ver nieuwd worden. Dat zal gebeuren in drie fasen. Vanaf maandag Is de noordelijke helft van de straat afgesloten en in de tweede fase wordt het werk gedaan rond het Scheepvaartplein, Het zuidelijke deel tenslotte komt als laatste aan de beurt. Voor bijzondere gebeur tenissen als begrafenissen, huwe lijken e.d. kan men zich wenden tot de Dienst van Gemeentewer ken of tot de deelgemeentesecre tarie. VLAARDINGEN De contac ten tussen CDA en WD zijn 'uit stekend'. Dit zei WD-fractievoor- zitter G. Neijssel zaterdagmiddag tijdens de nieuwjaarsreceptie van de plaatselijke WD-afdellng in het Delta Hotel. „Als het de stra tegie van de Partij, van de Arbeid is om alleen met het CDA verder te gaan, dan zijn ze op dit mo ment heel verkeerd bezig," aldus Neijssel, daarbij doelend .op de raadsvergadering van woensdag, waarbij de twee PvdA-wethou- ders door de eigen fractie werden gedwongen tegen twee college voorstellen te stemmen.. De WD 'ligt niet wakker' van de raadsvergadering, die tot half twee duurde. Neijssel:.Het is niet de eerste keer, dat de PvdA dit soort- streken uithaalt en het zal ook wel niet de laatste keer zijn. In de fractie zitten enkele gefru streerde ex-wethouders en eeh stel lieden, dat gefrustreerd is, omdat ze geen wethouder zijn ge worden. Daarom gaan ze nu, Gou- driaan en Maarleveld pesten. Zo lang ze mijn wethouder niet pes ten, heb ik, er niets mee te maken, 't ,Zijn troubles binnen de Partij van de Arbeid." - - Voor de> WD-fractievóorzitter kwam het niet als een verrassing, dat Goudriaan en Maarleveld woensdag het college afvielen. PvdA-fractievoorzitter J. Rans- huijsen had hem tevoren telefo nisch op de hoogte gebracht. Maar volgens Neijssel was burge meester Van Lier wél verrast: .Daarom werd hij op z'n Vlaar- dings gezegd zo pisnijdig. Want Van Lier wist niet beter of Gou driaan en Maarleveld zouden het collegestandpunt volgen." WD-wethouder J. Madern vraagt zich naar 'aanleiding van de veelbewogen vergadering, af: „Moeten we nog tweeëneenhalf jaar zo doortobben? Voorstellen voorbereiden en terugnemen en vergaderingen tot diep in de nacht? Dat maakt iedereen ka pot." Madern ontkent, dat de ver standhouding in het college van burgemeester en wethouders slecht is door de moeizame poli tieke verhoudingen in Vlaardin gen. „Er is een goede sfeer," zegt hij. „Da's allemaal gezond. Er wordt hard gewerkt." Afdelingsvoorzitter L.J.Ph. Maas vindt het 'nog steeds een verstandig besluit van zijn partij geweest om aan het college deel te nemen. Maar hij plaatst wel een kanttekening: „Het is een col lege, dat door één van de partners duidelijk niet wordt gewenst. Dat betekent, dat je voortdurend strijd moet leveren. Dat'is nade lig voor het stadsbestuur. En 't kan zo gemakkelijk anders. Ik hoop, dat in de raad deze vijfen dertig mensen willen zoeken naar datgene, wat ze bindt in plaats van wat ze scheidt," wollen tweed en mousseline 150 cm breed vanat 2450 NU p/mtr I I fijne dessins op teri./coton 150 cm breed I van 2250 NU p/mtr lingerie dessins 150 cm breed I van 2250 NU p/mtr grijs-zwart combinaties 150 cm breed van 2950 NU p/mtr haute-couture dessins 1140 cm breed I van A950NU p/mtr uni en ruiten 150 cm breed van 597- NU p/mtr nes I «i I *d I Jü I ideaal voor pantalons 150 cm breed van 597- NU p/mtr.,...; f uni, strepen en ruiten 190 cm breed Ivan 4950NU p/mtr. nCS5»k 1 Isy lts

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1