Maassluis krijgt kabelkrant Hongaars Staatscircus neergestreken in Vlaardingen I m De Erker-spel op Computerdag Vrouwen beroofd Uitop komst Vórstelijk.- ontvangst voor Hollandse vloot j Miljoenentekort Tuinstad Zuidwijk Miljoenenorder voor jachtwerf Vlaardingen Stadsgehoorzaal Filmzaal Harmonie Harmonie Theatercafé Maassluis Open Podium Schiedam Theatercafé Passagetheater Theaterdiner Teerstoof Troetelbeertjes VLAARDINGEN Wanneer VLOS-voorzitter Kees Clement over vijf weken terugkomt uit de Filipij nen, hoopt hij beter dan nu voorlich ting te kunnen geven over de situatie op de Filipijnse archipel. „Om hier be zig te zijn, is ontzettend interessant, maar het blijft theoretisch. Je voelt het niet echt," zegt hij aan de voor avond van zijn vertrek. De voorzitter van de stichting Vlaardingen voor Ontwikkelingssamenwerking (VLOS) stapt woensdag in het vliegtuig op weg naar Bacolod, een stad waarmee Vlaardingen sinds 1985 een vriend schapsband heeft. Directe contacten Moeite waard Baby-olifant Reuzenkatten Dnninteur Henk Luvcx (links) met Coty voor de kooien met de gestreepte roofkatten: „Je denkt toch zeker niet dat Hongarije een stelletje derderangs artiesten als Staatscircus de hort op stuurt? (Foto Arte Wapenaar) Dé Schiedammers Marcel van Oorschot 28 (links) en Bert Hoffslag 27 hebben er enkele uurtjes op zitten zweten) Maar toen was hét Erker-computerspel een feit. De heren ont wierpen voor alle compu- térgekken en voor de drommen nieuwsgierigen die op de Open Computer dag aanstaande zaterdag in het wijkcentrum wor den verwacht. Het compu ter 'adventure' neemt de belangstellenden mee door het gehele buurthuis. Er moeten vragen beant woord worden en sleutels gevonden. Meteen van deze computersleutels kan een kluis worden ge opend. Daarin ligt een ca deaubon van honderd gul- den voor de gelukkige ont dekker. De-, Open Compu terdag ivordt saterdag ge houden in het wijkcen trum aan de Jan van Avennéstraat 82 te Schie- dam-West. De aller nieuwste snufjes op com putergebied komen aan de orde. Bedrijven uit de re gio presenteren de nieuwste ontwikkelingen op computergebied. Mar cel van Oorschot, de vaste leerkracht van de drukbe zochte computerlessen in De Erker: „Er worden de-; monstraties gegeven van allerhande computers van hobby tot en met personal computer voor zakelijk gebruik. Ook hebben ver schillende computer hob by clubs, waaronder de Apple GS gebruikersclub, de MXS gebruikersclub en de Sinclair club, toegezegd met raad. en daad aanwe zig te zijn." Er 'staat ook een video-digitisor, waar mee het mogelijk is foto's uit te printen: Bezoekers kunnen met, het .nieuw ontworpen, computer spel meedoen en proberen de prijs te winnen. De dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang gratis. (Foto Arie Wapenaar) vrn Het Hongaars Staatscircus - treedt woensdag 13 januari op S/in de Stadsgehoorzaal, Schie- damseweg 50a. Het Nationaal /Nederlands Wlntercircus Mar tin Hanson presenteert het Hongaars Staatscircus in 19 Nederlandse steden. In toaal f worden er bijna vijftig voorstel- llngen gegeven. Het Vlaar- dingse theater De Stadsge- hoorzaal brengt na een afwe zigheid van zes jaar het circus "eer op de planken. .anvang 19.30 u»'. Toegangs- rijzen voorstelling 14.00 uur: j 12,50, CJP, Pas65+ en jeugd tot 16 jaar 7,50; voor de voor stelling van 19.30 uur: 15,-, CJP en Pas65+ ƒ12,50. Dé Toneelgroep Theater komt donderdag-14 januari naar de Stadsgehoorzaal met het pro gramma Les liaisons dange- reusès met medewerking van Diane Lensink, Do van Stek en Cees Llnnenbahk. Het toneel stuk, ooit door Christopher Hampton bewerkt voor The Royal Shakespeare Company, verhaalt de tegenstelling tus sen de super elegante stijl, de verfijnde manieren en de wreedheid van de Franse aris tocratie in de laatste dagen van het Ancien Régime. Aanvang 20.15 uur. Toegangs prijzen ƒ10,-, CJP/Pas65+ S' ƒ7,50. Zaterdag 16 januari staan Jen ny Areans en swami George Groot op de planken van het podium van de Stadsgehoor zaal met het programma Neem je een apie voor me rrwe? Het programma gaat over verre ha vens, vreemde kroegen, af scheid nemen, thuis komen van een lange reis, matrozen en lichte vrouwen, vaders en zonen, moeders en dochters. Aanvang 20.15 uur. Toegangs prijzen ƒ16,-, CJP/Pas65+ ,'S JSv,ó - r j. De film over de Griekse Eieni, SS die in 1948 werd geeëxecu- teerd tijdens de Griekse bur geroorlog, van regisseur Peter Yates draait woensdag 13 en donderdag 14 januari in de Filmzaal Harmonie, Schiedam- seweg 50a. Eleni bestaat uit het grootste deel uit flashbacks, herinneringen die in beeld zijn gebracht.'De jour nalist Nicholas Gage schreef het verhaalvan-zijn eigen moe der. In de film wordt getoond i£i hoe Gage op zoek gaat naar de ware toedracht van de liqui datie van zijn moeder. Aanvang 20.30 uur.-Toegangs- prijs 6,50',. CJP/Pas65+ ƒ5,-. Donderdag 14 januari wordt The Fly van regisseur David cronenberg.vertoond in de Filmzaal Harmonie. Dé Cana dese horror specialist heeft van The Fly een fascinerende V maar onthutsende film ge maakt. In de hoofdrollen schit- teren: Jeff Goldblum en Geena Davis. Aanvang 14.00 uur. Toegangs prijs 5,-. De thriller Mona Lisa van regis seur Neil Jordan met een over- vloed aan enge moorden, bloedmooie vrouwen en patse rige gangsters is vrijdag 15 en zaterdag 16 januari te zien in de Filmzaal Harmonie. In Mona Lisa is het George, een rol van Bill Hoskins, die na zeven jaar in de gevangenis te hebben gezten terugkeerd ir. 'het mi lieu'. Het wereldje Is echter veranderd: harde pornografie, heroïnehoertjes en handel in hard drugs bepalen de sfeer in zijn 'buurt'. George wordt de beschermheer en chauffeur van een peperdure call-girl. Het is een gewelddadige film. Aanvang 20.30 uur. Toegangs prijs 6,50,. CJP/Pas65+5,-. Het Jiddisj Theater speelt za terdag 16 januari het toneel- annex pappenstuk Jossel met medewerking van de actrice Willy Brill, poppenspeler Feike Boschma en gitarist Pieter van der Staak. Het toneelstuk speelt zich af in een treincou- pé. Jossel, afkomstig uit een s/etf, een Joodse gemeen schap, richt temidden van zijn pekiach (pakken, dozen en kof- fèrs) het woord tot zijn mede passagiers. In zijn stem zijn de stemmen en gevoelens hoor baar van vele andere Joodse mensen: rebbes, koetsiers, wonderdoeners, kleer-, schoen-en grappenmakers, wijzen en dwazen. Ze spreken allen het Jiddisj, de duizend jaar oude taal van de asjkena- zim,de Oost-europese Joden. Waar ze het over hebben? Over. de sjabbes, de sjul, de misjpoche en wie weet over ge- fiffte fisch (een Joods gerecht). Aanvang 20.30 uur. Toegangs prijzen 10,-, CJP/Pas65+ ƒ7.50. Het Burton Green Quartet swingt zaterdag 16 januari in het theatercafé van de Stads- S gehoorzaal., Schiedamseweg i 50a. Het repertoire van de groep bestaat uit een bonte mengeling van uiteenlopende /B muzikale vormen en tradities. Niet alleen eigen geschreven stukken, maar ook bewerkte Turkse; Portugezse en Hon- gaarse muziek en traditoionele jazz-standards worden ten ge- hore gebracht. Het Bürton Greën Quartet bestaat verder //ülfc Burton Green óp plano en sS percusisle; Paul Stocker, rieten S en fluit; Clarence Becton. slag- ///werken percussie en Raoul -'jB Van der Welde op contrabas en cello. Aanvang 22.30 uur. Toegang vrij. - Het éérste Open Podium in Theater de Schuurkerk heeft samba, dichtkunst, gitaarmu ziek en theater op het pro gramma staan. Het avondvul lende programmals op woens dag 13 januari. Uit Polen af- komstig is de zangeres Beata Kolankowska die sinds vijf jaar in Nederland woont. Zij brengt enkele jazznummers en easy listening muziek ten gehore. De Rotterdamse dichter Niels Hansson leest voor uit eigen werk. Richard van de Bos speelt gitaar. Tot slot treedt de toneelgroep van het Ministerie van Landbouw en Visserij op met de eenakter HaJIo, wie bent u. Vaste presentatrice Jopie Vons kondigt de onderdelen aan. Aanvang 20.30 uur. Toegangs prijs 3,50. Het Rotterdamse duo De Beri ni's treedt donderdag 14 Ja nuari op in Theatercafé De Tender van het Passagethea ter, Passage 9-13. Het tweetal doet regelmatig van zich spre ken in binnen- en buitenland. De Berini's zingen en spelen ei gengemaakte liedjes en covers uit de jaren vijftig. Kleding en make-up van het tweetal is hieraan aangepast. Aanvang 21.00 uur. Toegang vrij. Mary Dresselhuys, Ben Huis man en Heririette Tol staan za terdag 16 januari op de plan ken van het Passagëtheater, Passage 9-13, met het stuk Een bijzonder prettig verge zicht. Het blijspel werd door Paul Haenen geschreven ter gelegenheid van de 80ste vér jaardagvan actrice Dressel huys. Het stuk gaat over twee vriendinnen Sylvia (70) en !n- grid (40) die respectievelijk een hevig gestoorde relatie hebben met hun dochter en moeder. In de hoop inzicht te krijgen in het verleden spélen zij bij el kaar thuis vroegere gebèurte- j nissen na. De huisgenoot van Sylvia, een oud employée van de Binnenlandse Veiligheids Dienst ziet niet zo veel in dé' I emotionele, maar vaak ook geestige, sessies. Regie: Be-, rerd Boudewijn. Decor: Roland de Groot. Kleding:YanTax/ Aanvang 20.15 uur. Toegangs- i prijzen ƒ22,-,ƒ 19,-'; 16,-;9 A ,j Pas65+ en houders CJP 3,- réductie. Voorafgaand aan dé toneel voorstelling met Mary Dressel huys Een bijzonder prettig ver gezicht in het Passagetheater én Mon Cherie en de Herenflik ken in Theater de Teerstoof, kan het publiek zaterdag 16 ja nuari om 18.00 uur chique di neren in de Roo Rossenzaal van hét Passagetheater. Voor de somma van 45,- wordt de theaterbezoeker onder de klanken van klassieke muziek in de watten gelegd De cabaretgroep Mon Cherie en de Herenflikken, bestaande uit Mariette van der Ploeg, Ruud Heere en Raoul Kerst- jens, is vrijdag 15 en zaterdag 16 januari met het programma Ik houd van zingen te zien in Theater de Teerstoof, Nieuw- straat 12. De groep werd in 1986 uitgeroepen als beste ca baretgroep door een deskundi ge jury en door het publiek tij- dens het Leids Cabaretfestival. A capelia brengt Mon Cherie en haar Herenflikken het le- venslied ten gehore. De tek sten van de liedjes zijn voor het grootste deel zelf geschre ven. De muziek is 'geleend' van onder andere Edith Piaf,. Abba en The Shepherds. Aanvang 21.00 uur. Toegangs prijs ƒ9,-, CJP-houders en Pas65+ 1,50 reductie. De spannende tekenfilm De nieuwe avonturen van de Troe telbeertjes wordt woensdag 13 januari vertoond in de filmzaal van Theater De Teerstoof, Nieuwstraat 12. De knuffeldie ren Edelhartbeertje en Eerlijk- hartbeertje hebben het Troe telkoninkrijk gesticht om aan de klauwen van de gemene Booshart te ontsnappen. Boós- hart laat het hier niet bij zitten en sluit alle kinderen op aarde op in een kinderkamp. Geluk kig slaat de Troetelmeter alarm en loopt het allemaal goed af. Aanvang 14.00 uur. Leeftijd: vanaf 5 jaar. Toegangsprijs ƒ7,50. VLOS-voorzitter vijf weken naar Filipijnen 't Wordt geen plezier- of snoepreisje. Clement betaalt de reis zelf en hij heeftzijn agenda volgepropt met afspra ken. Op het programma staan onder meer gesprekken met de dertien plaatselijke organisa ties, die lid zijn van de Vlaar- dingen-Bacolod Cities Friend ship Ties and Coopèration; be zoeken aan enkele projecten, die vanuit Vlaardingen finan cieel zijn gesteund en een reis door de gebieden die zijn ge troffen door de crisis in het suikerriet. .Kees Clement: Als er iemand van ons komt, ervaren ze dat als een enor me morele steun." FOTO. ABIE WAPEN AAR Dat alles moet „extra infor matie. opleveren, waardoor ik beter voorlichting kan geven, wanneer ik terug ben," vertelt Clement in het documentatie centrum van de VLOS aan de i Com. Houtmanstraat. „Infor matie, waardoor bekender wordt wat er daar aan de hand is, zodat hier een aantal voor oordelen kan worden weggeno men. Ik vind het zinvol om zelf met de mensen daar te praten. Ik wil ook heel goed kijken naar de kerken en kerkelijke basisgemeenschappen. En hoe zit 't met de verdeeldheid in de rooms-katholieke kerk?" Clement beschouwt zijn reis ook als een teken van solidari teit. ,JDe mensen hebben het daar heel moeilijk," zegt hij. „Als er iemand van ons komt, ervaren ze dat als een enorme 'morele steun." Als derde doel stelling noemt Clément, hét leggen van contacten tussen organisaties in Vlaardingen en Bacolod.„Kijk, onze algemene voorlichting in Vlaardingen is best aardig gelukt," legt hij uit. „Maar wat nog van de grond moet komen, zijn de di recte contacten tussen secto ren hier en daar. Ik ga kijken hoe wij die kunnen verstevi gen. Een van de problemen is bijvoorbeeld,dat de post niet altijd aankomt. Wanneer die sectorale contacten tot stand zijn gekomen, kan de VLOS zich langzaam gaan terugtrek ken.. Op den duur- moet dat toch gebéuren." /MAASSLUIS Vanaf 1 april komt. er Maassluis' nieuws op de: televisie. Vanaf die datum komt' er elke middag /tussen. 12.00 en 18.00 uur nieuws op het Maassluise kabeltelevisienet verzorgt door de ACR' (Avond bladen Combinatie Rotter dam). In ruil voor het beschik baar stellen van een net op de plaatselijke kabel krijgt de ge meente Maassluis elke week een uur lang de gelegenheid ei gen nieuws op de kabel te zet ten. De gemeente Maassluis wil met de ACR voorlopig een jaar in zee. In dat jaar zuilen'de plannen voor het brengen van gemeentelijke informatie vla dé televisie concrete vorm krijgen. De wethouder van voorlichtingszaken, Anton Wu- strow, wil gaan bespreken of het mogelijk is ook speciale in formatie voor buitenlandse stadsgenoten op dé televisie te brengen. Het beschikbaar, stel len van het gemeentelijk Infor matiekanaal op de kabel kost Maassluis niets, in de toe komst kan de gemeente mee delen in de winst die de ACR' hoopt te gaan maken met de verkoop van televisieadverten ties. De ACR heeft Maassluis 20 percent van de te maken winst in het vooruitzicht gesteld. Het Maassluise gemeentebestuur is van mening dat het alleszins de moeite waard- is op korte termijn met een kabelkrant te starten omdat het in principe een 'uitstekend medium kan zijn voor lokale overheidscom municatie'. Ook houdt de gemeente reke- VLAARDINGEN Maan dagmiddag twee uur, het par- keerterreintje achter de Stads gehoorzaal aan de Emmast- raat. De ene caravancombina tie na de andere draait het kleine stukje grond op. afge wisseld door vrachtwagens en dierentrailers. Vreemde num merborden. Over en weer wor den onbegrijpelijke; .kreten óyër jièt terrein geschreeuwd.; Door één openstaande; deur ne men een vijftal gékooide'aap jes het geloop en gedraaf rond de'.acbteringang van de Vlaar-' dingse'schouwburg nieuwsgier. rig op.'" B Te midden van alle chaos en vérwarring blijft placeerder Ccty dé rust 'zelve. Beheerst di rigeert' hijièdereen haar zijn plaats. „Als jij nou met je kont in de hoek gaat staan, houd ik hier nog wat ruimte voor Rifi en The Diamonds," geeft hij zijn aanwijzingen in diverse talen. HetCircus is weer in de stad. Dertig wagens sterk Is het Hongaarse Staatscircus in Vlaardingen neergestreken. Het kost even moeite, maar uiteindelijk lukt het de Neder landse kapelmeester,: manus- je-van-alles en placeerder Coty toch weer om alles zo neer te zetten als hij wil.. Tussen de wagens blijft maar minimale loopruimte over, zoals het hoort. - Als bijna iedereen al gearri veerd is meldt zich nog een Hongaarse laatkomer met een verzoek om plaats. .Dat kan niet meer," zegt de placeerder met een steden gezicht in het engels, „Je moet naar Rotter dam. Ken je het Feyenoord- stadion? Daar is plaats, daar kun je staan." De man vat de grap meteen op en gaat er nog even vrolijk op door. .Kijk, zo leuk kun je nou werken met die Hongaren, de onderlinge sfeer is excellent. Gisteren ben ik nog wezen eten bij Miss Catherina van het dui- vennummer en we hebben ook al met zijn allen een goulash- avond gehad," vertelt Coty in zijn caravan, die hij voor het gemak op een vrachtwagen heeft laten monteren. Het ge vaarte valt niet eens op temid den van de zilverkleurige, 20 jaar oude Amerikaanse air- streamer-caravans waarin de Hongaren verblijven. De ge stroomlijnde wagens doen nog het meest denken aan ruimte schepen uit een science-fiction- film van dertig jaar terug. „Prachtige karren toch," zegt Coty, zelf In een woonwa gen geboren, verlekkerd. ,D&&r rijden ze al meer dan twintig jaar heel de wereld mee over. Moet je eens probe-, ren met een van onze cara vans." v Even verderop staan de trai lers van Henk. Luycx, van waaruit met tussenpozen een 'diep gegrom opklinkt. Rondom de wagens hangt de bekende penetrante lucht die maar een ding betekent: roofdieren in de buurt En inderdaad: achter de tralies lopen een negental reusachtige tijgers onrustig op en neer, vlak naast een wagen waarin babyollfant Rosa sa men met twee Noorse paardet nog broederlijk op hun 'bevrij - ding* staan te wachten. Onder een dekzeiltje ligt de avondhap - voor de poesjes: naar schatting rulm een halve koe. Geen brok jes, maar brokken van ettelij ke kilo's. Van een afstandje staan de eerste nieuwsgierige kinderen al te kijken. Maar de hekken die een veilige afstand tot de reuzenkatten moeten garande ren staan al op him plaats, want er is hard aangepoot door dompteur en verzorger Luycx. „En eigenaar Luycx," grapt Luycx, „Want ze zijn be taald, hoor. Allemaal, tot de laatste cent." Een ijskoude, die Luycx. Morgen op het toneel moet de oud-Schiedammer weer zien zijn troeteldiertjes de baas te blijven, maar dat lukt wel. „Op het toneel krijgen ze elk een eigen territorium. Daar mogen ze niet uit zonder mijn toestemming," legt hij uit. Zo simpel is dat nou. De dompteur is een van de drie Nederlandse acts die door organisator Martin Hanson aan het Circus zijn toege voegd. Ook de muziek, ver zorgd door circusorkest Les Coty's, is in vaderlandse han den- „Weet je wat het leuke is? Net als vroeger zittenwe in een orkestbakkie boven de ar tiesteningang. Als decor heb ben we namelijk een halve tent meegebracht, zódat het voor het publiek net echt is," vertelt de orkestleider. „Want er zijn natuurlijk in een theater toch wat beperkingen. Je kunt niet 6 olifanten rond laten stampen, 12 paarden laten galopperen of een vliegende trapeze dóen." Of het dan wel een goed cir cus is? Wat een vraag! „Na tuurlijk, je denkt toch niet dat Hongarije een stelletje derde rangs artiesten onder de naam Staatscircus de hort op stuurt? Dit is het beste van het beste!" Coty, opgegroeid ia een ech te artiestenfamilie en op vijfja rige leeftijd al volop ingescha keld in het circus van zijn ou ders, komt nu echt op dreef: „Vergeet niet dat ze daar een enorme circustraditie hebben. Vooral in de springnummers zijn ze erg goed. Maar we heb ben ook acrobatiek, jongleurs, dierennummers en clowns. Neem maar van mij aan: dit is circus pur sang." nlng met de mogelijkheid dat de exploitatievan de kabel krant in de toekomst wordt ge koppeld aan de uitzending van lokale televisieprogramma's. De kabelkrant zoals de ACR die uitzendt in Rotterdam en Schiédam moet het door wette lijke beperkingen zonder ge luid en bewegende beelden doen. Wethouder Wustrdw i$a daar vooralsnog niet- rouwjg om. Hij zegt: „Lokale televisie zit nog in de verst mogelijke verrekijker, daar zijn we ge lukkig nog niet aan toe. Als we de mensen zoiets kunnenqbe- sparen doen we ook iets goeds." Ook rekent de wethou der voorlopig niet op de winst- deling van de ACR. „Op voor; hand denken we dat het niets kost. We mogen onze handen dichtknijpen' als het financieel allemaal gladjes verloopt, we hebben er nog niet over nage dacht wat we met de eventuele winst gaan doen." '1 nob i i i 'niiii t üb,!!B -man 1 .ma cpi(\ OAO 1 Ji*n VLAARDINGEN Twee vrouwen van 51 en 73 jaar zijn In Vlaardingen beroofd. De.51- jarigè Vlaardingsé liep daarbij rug- en hoofdletsel op en moest zich onder doktersbehandeling stellen. Ook de andere vrouw liep lichte verwondingen op.;,/:); De vrouw van 51 werd'zon dagavond op de kruising Rot? terdamseweg Commande rijstraat door een onbekende persoon van achteren beetge> pakt en omver getrokken. Zij kwam daardoor.ruggelings.ten val.Vervolgens hoorde zij twee personen hard weglopen. Toen dé vrouw door een.xüQXi bijganger overeind werd ge) holpen, ontdekte zij da0uit haar jas een portemonnee/met 20 gulden en een giropas wa- ren ontvreemd. De 73-jarlge vrouw werd op de Maria Louisestraat van haar tasje met 300 gulden en een bankpasje beroofd. Ook zij kwam ten val,toen een jongen daar, Ae. zwart .lederén,tas-.,uit haar .'Handen Wóüwj liep/ 'schaafwonden op.^Baaii neus, hand en beertBi j //MC?' Vï/] it r>L S i /*-«.-A.rWri 4 .v, MY K 'i->**'-1 ■Tn-:,f' - S HELLEVOETSLUIS Be. Nederlandse vloot die déze zo-| mer ter gelegenheid van- 'de; Willem III én Mary-heïdënj king naar Groot-Brittanni^ oversteekt staat eenvorstelij ke ontvangst te wachten!9© schepen zullen worden véFiVêl komd door koningin EUzaTj&l II en prins Philip, die op I'S'Jul één dag óp het jacht Britfian- nia in de baai van Torbay-ver-| ■blijven. De overtocht-vah'^do 'Hollanders' is -een nabootsing van de Engeland-trlp die' Ko- ning-stadhouder Willem III driehonderd jaar geleden véh-f - uit Hellevoetsluis maakte.' Daar aangekomen stootte1 hij; de tirannieke Jacobus II van de troon, hetgeen iri feite de Glorious Revolution in Enge. land inleidde. 1 1 id ..-VOio";V.'ï'" i'v-fviy-O'V/-... 'f. ROTTERDAM De Stich ting Tuinstad Zuidwijk. (STZ)L in Rotterdam kampt met eeis begrotingstekort van2V4' milJ joen gulden pp jaarbasis. Be-j stuur en directie van de s|ich-j ting willen binnen drie jaar, dpj begroting sluitend hebben. Dra problemen; wórden Iopgelost; 'dóór de reserves aan te spre ien en waar mogelijk te tiezui nigen. Dit houdt onder meer een re organisatie in van het werkap paraat. Een "greep uit' de maat regelen: arbeidstijdverkorting vacatures niet vervullen Cép z< snel mógelijk automatiseren Op zich noemt directeur ir. Ei Nagëlsmit een tekort op de. be groting van een woningbouw corporatie niéts bijzónders.; Bi; STZ zijn dit maal de grenzei echter overschreden, j Het personeel van STZ is op de hoogte gebracht van dé plaj hen om 'het tekort terug t<| dringen: De maatregelen heb ben geën invlpéd op het onder houd van de wonigngeri en de renovatieplannen. MAKKUM -~ Jachtwerf Amels in Makkum gaat in op dracht van een Amerikaanse eigenaar het 90 meter lange motorjacht Trump grondig renoveren: Met de order is een dikke tien miljoen gulden ge moeid.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1