Optocht van Rietzeilers is dit jaar nog groter Muzikale u^mirigen EHBO -ers boeken succes Geluidswal Kastanjedal gëdeelteUjk öntgrayen Licht en ruimte in nieuwe St. Willibrordus wegwijzer Asielhulp Tasjesrovers weer actief Eerste paal 22 tooningen Betaalkaarten duiken op Cursus voor familie van demente ouderen VAKSCHOOL VOOR BAKKERIJ EN HOTELPERSONEEL ts#i m ftfB vrijdag 29 januari 14.00-21.00 uur zaterdag 30 januari 10.00-14.00 uur. i SCHIEDAM De aanmeldingen voor deelname aan de grote carnavalsoptocht van de Schiedamse carna valsvereniging De Riet- zeilers stromen binnen. Het pluggen en lobbyen w het Schiedamse be drijf s-, sport- en politie ke leven begint vruch ten af te werpen. De voorzitter van De Riet zeilers, in carnaval- staal 'vorst' Luud Snel kan tevreden zijn. Al meer dt n 33 eenheden, de eigen praalwagens van Prins Carnaval Frans de Eerste en de jeugdprins en alle mu ziekcorpsen niet meege rekend, hebben zich aangemeld voor de op tocht op zaterdag 6 fe bruari. Het is voor de 14e keer dat de optocht door Brandersgat trekt. Prijs SCHIEDAM Twintig leerlingen van de open bare basisschool Het Startblok aan de Burge meester van Haaren- laan zijn gistermiddag glansrijk geslaagd voor het jeugddiploma EH- BO-A. Twee leerlingen krijgen, door ziekte ge hinderd het examen af te leggen, volgende week een herkansing. De 20 scholieren legden het examen af onder de spiedende ogen van exa minatoren van de Schie damse EHBO vereni ging Christophorus. De kinderen moesten zich bekwamen in het aanleggen van verban den. Dat deden ze tij dens de diploma middag ook. Er werd meters verband gerold om ar men, benen en vingers. Ook toonden de mini- examinandi hoe je een gewond iemand, in dit geval een 'gewonde pop', in een stabiele zijhou ding moet leggen. Alle leerlingetjes van de groepen zeven en acht gaven een pop mond-op- mond beademing. (Foto Arie Wapenaar) Er zit muziek in de Van Beethovensingel in Vlaardingen. Op de kopgevels van twee gerenoveerde flats kijken de stoere koppen van Bach en Beethoven de voorbijgan gers streng aan. De muzikaal gevorderde voorbijganger moet vooral letten op de gekleurde panelen op de voorkant van de flats, die een strofe vormen uit de Für Elise. Gisteren sloot wethouder B. Goudriaan (Stadsontwikkeling) het groot onderhoud/isolatieproject officieel af. Daarbij kregen 176 woningen onder meer van dubbel glas, nieuwe balkonhekken en een afzuiginstallatie. (Foto Arie Wapen aar) Benthemstraat 25 - 3032 AA Rotterdam Tel. 010-4660533/4660024 Gespecialiseerd1 in Horeca- en Brood/Banketonderwija Onze school heeft niet alleen alle oplei dingen (ook leerlingstelsel) op horeca- en brood/banketgebied, maar kent boven dien geen. andere richtingen. Een echte gespecialiseerde VAKSCHOOL dus!! Toelaatbaar zijn leerlingen na de basis school, maar ook na l.b.o. of m.a.v.o. De schooi Is uitstekend te bereiken via bi «s/tram/metro/treln op slechts 5 minu ten lópen van het .Centraal Station. t' Inschrijving/Inlichtingen eveneens op alle schooldagen. Gewaarschuwd Acceptabel Doordacht streekmuziekschool v> r« <c>« «f v/ A w* «K»" zi'fS W* «X ég X' .- VLAARDINGEN Elke 0:? Vlaardingse basisschool was gisteren in het stadhuis van i Vlaardingen vertegenwoordigd '•Tttijdens een studiedag over vre- desonderwijs. Zo'n honderd- twintig onderwijzers (essen) van tweeënveertig scholen na- j men daar deel aan acht works- j; hops, gewijd aan mondiale vorming, anti-racisme, rolpa- tronen, de Derde Wereld en in- ter cultureel onderwijs. Een ruime keus aan leermiddelen op dit gebied werd In kraam pjes getoond, variërend van het kwartetspel 'Je kan me nog meer vertellen' van *Ma- rie, word wijzer!' tot de sticker *Raclsten doen het stlekum'. „We zijn niet alleen tevreden j met het aantal mensen", zegt de heer R. Hoekstra van de af- deling onderwijs van de; ge- meentesecretarie. „Het is een dubbelloops geweer geweest, 'als ik die beeldspraak in dit verband mag gebruiken. In de workshops is gediscussieerd. 1 De deelnemers hebben niet al leen geluisterd, maar ook ac tief deelgenomen." Ook Riet Eggermont vindt de dag geslaagd Zij was in no vember 1986 de geestelijke "va der' van een voorstel om geld uit te trekken voor de studie dag. Raadslid Arnold van Kal ken (CPN/PPR/PSP) diende het voorstel In de gemeente raad in. Het werd aangenomen en het resultaat stemt Riet Eg germont tevreden. „Ik heb de indruk, dat de meeste mensen het een goede dag hebben ge- j vonden", zegt ze. „De meesten zitten vol Indrukken. Die moe- I ten nog bezinken. Wij zullen kijken hoe de mensen het nu oppakken." VLAARDINGEN Opnieuw zijn twee Vlaardingse vrouwen beroofd van hun tasje. Dit jaar is al zes keer aangifte gedaan van tasjesroof. Deze maal wa ren een 75-jarige en een 77-ja- rige vrouw het slachtoffer. De eerste vrouw werd be roofd op de Pompenburgsingel door een ongeveer 20-jarlgo jongen. Hij duwde de vrouw op de grond, toen het hem niet lukte, haar tas uit de hand te ^aC?^Mv^y%jaagde de jongen door net op een gil len te zetten. Nadat hij haar één"trap ln dë'zij had gegeven, nam de -jongen de benen. De vrouw-liep kneuzingen aan borst ën arm en een gat in de knie op. De 77-jarige Vlaardingse werd op de Utrechtlaan be roofd van haar tas met onder meer een portemonnee met 30 gulden. Een onbekende jongen, die op de fiets langs de vrouw op het trottoir reed, gaf haar in het voorbijgaan een duw en rukte de tas van baar arm. Het slachtoffer liep geen letsel op, maar was wel zeer overstuur. Ook de andere vrouw raakte overstuur. Zij durven beide op bet moment de straat niet meer op. „Waar blijven de particulie ren," vraagt persvoorllchtster van De Rietzeilers Lydla Ver waal zich wel af. Tientallen Schiet amse bedrijven en be drijfjes hebben toegezegd mee te werken aan de tocht Maar nu lijkt het erop dat de 'gewo ne Schiedammers' verstek la ten gaan. Lydia: „We zouden zo dolgraag loopgroepjes tussen de wagens, de karren en de muziekkorpsen ln hebben. Dat is echt carnavalesk en gezel lig. Misschien moeten die men sen zich gewoon aansluiten tij dens de tocht zelf. Ze kunnen er leuke prijzen mee winnen." Clown. Riki loopt ln de stoet mee als een soort zwaan- kleef-aan. Alle verklede kinde ren kunnen zich aansluiten bij de clown. Aan het einde van de tocht worden de mooist uitge doste kinderen beloond met een prijs. De optocht van feestelijk versierde praalwagens, mu ziekcorpsen en verklede parti culieren door het centrum vindt dit jaar een week eerder plaats dan de werkelijke car navalsdag. Momenteel wordt er hard getimmerd, geverfd en gebouwd aan .de praalwagens. Veel bedrijyen [bjebbenjjzich al HOEK VAN HOLLAND Deelraads voorzitter dr-lr. Pleter de Lint heeft de eerste paal geslagen voor 22 premie-B wonin gen op het vroegere cam pingterrein aan de Rijp- straat. De eerste wonin gen zullen nog voor het einde van dit jaar worden opgeleverd. Het bouwbe drijf Gebroeders Koudljs uit Oud Beijerland bouwt de eerste serie woningen op het camplngterreln. aangemelde De gemeentelijke Openbare Nutsbedrijven v Schiedam (ONS) doen dit jaar voor het eerst mee. In samenwerking met de jeugdvereniging Eldos uit Nieuwland richt de ONS een wagen in. De ONS hebben een motto gekozen, maar dat moet nog even geheim blijven. „Het heeft we! te maken met schoonmaken en schoonhou den van de stad," verklapt de 'persleuteraarater' Lydia Ver waal. Het begin- en eindpunt van de optocht is bij het diensten centrum de 4Molens aan de Nieuwe Damlaan. .Vandaar trekt de karavaan vanaf 13.00 uur door de stad. De route ziet er als volgt uit: Nieuwe Dam laan, Vlaardlngerstraat, Dam, Hoogstraat, Grote Markt, Lan ge Kerkstraat, Broersveld, Heerepad, Broersvest, Rotter- damsedijk. Koemarkt, Hoog- h.' '*t> ft-*» 1 19 -rL-V.'; MAASSLUIS Bij een 26-ja- rige Maassluise ls 8447 gulden van de postrekening afge schreven. Het geld is door een onbekende met behulp van gi robetaalkaarten in Italië geïn casseerd. Het setje van twintig betaalkaarten had de vrouw nooit bereikt. Vermoedelijk werd het bij haar uit de brie venbus'gevist'. MAASSLUIS De in aan-' bouw zijnde geluidswal ach ter het Kastanjedal in de Maassluise Dijkpolder is be gin deze week gedeeltelijk ontgraven. Ruim driehon derd kubieke meter grond, verontreinigd met lood, is verwijderd. De grondwas afkomstig van het bouwter rein aan de Wagenstraat in de wijk Verto IV. De vervuilde grond is door de provincie Zuid-Holland afgevoerd naar een opslag plaats ln het voormalig Ver- olmedok. De aanwezigheid van lood in de grond was geen verrassing, alleen de concentratie van dit zware metaal blijkt hoger te zijn dan van tevoren was afge sproken. Wijkbewoners hebben vo rig jaar ad gewaarschuwd te gen het gebruik van vuile Vertogrond in de geluidswal. De gemeente Maassluis heeft toen de garantie gege ven, dat de loodconcentratie de B-waarde niet te boven zou gaan. Na analyse van een grondmonster vorige week is gebleken, dat het loodgehalte op sommige plaatsen de B-norm toch overschreed. Daarom is be sloten de betreffende grond af te voeren. De provinciale projectlei der van de saneringsoperatie ln de Vertowijk, de heer A. Dekker zegt: „Direct na het constateren van de verhoog de concentratie hebben we besloten tot afgraving. Dat is nu eenmaal de consequentie van de afspraken die met Maassluis zijn gemaakt Ik wii er wel bij zeggen, dat er totaal geen risico is. Lood blijft namelijk heel goed aan de gronddeeltjes vastzitten, zodat het nooit in het grond water terecht kan komen. Ook zou de grond uit de Verto IV alleen in de kern van de geluidswal worden gebruikt, daarover heen komt weer een schone laag grond. Welbeschouwd is het afgraven niet eens nodig, want de normen die nu ge bruikt worden bij het bepa len of grond vervuild ls wordt wat lood betreft straks veranderd. De hoeveelheid die nu is gemeten, 230, ls straks een normale waarde die wettelijk acceptabel ls." Gisteren hebben de veront ruste wijkbewoners een ge sprek met vertegenwoordi gers van de provincie Zuid- Holland en de gemeente Maassluis over de kwaliteit van de grond, die in de ge luidswal wordt gebruikt. De bewoners hebben het bange vermoeden, dat er nog wel meer te vuile grond ln de ge luidswal terecht is gekomen. SCHIEDAM De foto's van de oude school hangen ter her innering nog aan de wand: een donker, somber gebouw met galmende gangen en kleine, hoge klaslokalen. Voorgoed verleden tijd, want begin deze maand namen de 142 leerlin gen van de RJK. WlUibrordus- school ln De Gorzen op feeste lijke wijze de nieuwbouw in ge bruik, met een uit brooddeeg gebakken sleutel van maar liefst twee meter lengte. Gisteren tijdens de officiële opening deden de notabelen het nog een keer dunnetjes over met toespraken en een kringgesprek tussen leer krachten, architect, aannemer en ouders over de relatie tus sen architectuur en pedag ogiek. Voorzitter B.W. Geerts van de Si. WilUbrordusstlch- ting toonde zich ln zijn feestre de vooral - verheugd over het feit dat het schoolbestuur erin geslaagd was een kwalitatief uitstekende schoolvoorziening in De Gorzen neer te zetten. „Als we uit waren gegaan van de geldende nonnen van het Rijk was het nooit meer geworden dan een serie opge poetste noodlokalen. Dankzij de gezamenlijke Inspanning van gemeente, architect en aannemer plus de reserves die onze stichting hiervoor ter be schikking had is het iets moois geworden dat tot in lengte van jaren kan blijven staan," aldus Geerts. Het nieuwe gebouw verrees op dezelfde plaats in de Poort- ugaalsestraat waar de oude school eens stond en telt vier lokalen, een gymzaal en een aula/gemeenschapsruimte. Twee van de zes groepen zijn nog gehuisvest in houten loka len die via een sluisje met de nieuwbouw verbonden zijn: een gevolg van de bezuinigingen. .Maar ln de nieuwbouw zijn alle voorzieningen zo getroffen dat er op de plaats van de hui dige noodbouw zonder proble men vier stenen lokalen bijge bouwd kunnen worden, alles afhankelijk van de toekomsti ge ontwiidceling van het leer lingenaantal," kijkt schooldi recteur Frank Woutersen al weer vooruit. De aanvraag voor de nieuw bouw werd tien jaar geleden al ingediend. Na nog anderhalf jaar tijdelijk in de WOhelmtna- school in de Zalmstraat ge huisvest te zijn geweest doet het Woutersen goed nu einde lijk in zijn 'eigen' gebouw rond te kunnen lopen. De directeur, die nauw betrokken was bij de bouw, is uiterst tevreden over het resultaat: „We hebben er naar gestreefd het gebouw één open, uitnodigend karakter te geven. Loop er. maar eens om heen: te. allen tijde kun je er schuin doorheen kijken. Licht en ruimte, en toch geeft het de kinderen ook geborgenheid, een eigen plekje in de school. Heel doordacht allemaal." Volgende week woensdag avond, 3 februari, worden de festiviteiten afgeloten met een avond voor buurtbewoners, oud-leerlingen en andere be langstellenden. Woutersen: „De bouw zal best hier en daar wat overlast veroorzaakt hebben, als gebaar willen de buurt daarom graag uitnodigen om een kijkje te komen nemen." straat. Grote Markt, Ooi- évaarssteeg, Spinhuispad, Parkweg, Burgemeester van H aarenlaan, Piersonstraat, Mgr. Nolenslaan, Dr Wibaut- plein, Troelstralaan en Burge meester Honnerlage Gretel- aan. Einde om ongeveer 15.15 uur. STEDELIJK MUSEUM De harpiste Reglna Ederveen en sopraan Marja van de Laak verzorgen woensdag 3 februari het lunchconcert in het Stede lijk Museum (Hoogstraat 112). Op het concertprogramma staan onder meer werken van J. Andriessen, M. Ravel en G.B. Pergolesl. Aanvang 12.30 uur. De toegang is gratis. Van zaterdag 30 januari tot en met 6 maart is er in het muse um een tentoonstelling met te keningen van Siegfried Wold- hek. Zondag 31 januari opent het museum een tentoonstel ling van Toon Teeken. Van hem zijn schilderijen, beelden en tekeningen te zien. De ope ning Is om 15.00 uur. De ten toonstelling wordt Ingeleid door museumdirecteur Hans Paalman. Openingstijden: dins dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zon dag van 12.30 tot 17.00 uur. FILMCLUB De Amerikaanse film Children of a lesser god van Randa Hal nes is vrijdag 29 januari te zien bij de filmclub Schiedam (Nieuwstraat 12). De hoodrol- len spelen Marlee Matlln en William Hurt. Aanvang 21.30 uur. Toegangsprijs: ƒ5,-, dona teurs betalen ƒ4,-. Zaterdag 30 januari wordt er In de Filmclub (Nieuwstraat 12) met pijltjes gegooid. Het dart- toernooi wordt gespeeld in koppels. De spelsoort is Tactic. Aanvang wedstrijden 20.00 uur exact, zaal open en Inschrijven vanaf 19.30 uur 10,- per koppel. PODIUM In het muziekcafé Podium (Lange Haven 28) is dit week eind een blues-driedaagse. Vrijdag 29 januari treedt de rhythm bluesband Roosevelt Frankie uit Leiden op. Aanvang 22.30 uur. Toegang: ƒ3,-. Za terdag 30 januari staat Tough Talk op het podium. Deze zes- manformatie speelt bluesmu ziek met invloeden van funk, rocken jazz. Aanvang 22.30 uur. Toegang: 4,-. Voor zon dag 31 januari staat het trio Maybe it's the blues op het programma. Aanvang 22.00 uur. Toegang: ƒ2,50. Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord heeft deze week een re^' - uitvoeringen van haar Ie an op het pro gramma sten,.. Vrijdag 29 ja nuari In gebouw Christelijke Sociale Belangen (Lange Ha ven 73) een voorspeelavond door gitaarleerilngen. Maandag v't februari voorspeelavond i- door fluit- en pianoleerlingen in - de Blauwe Brug (Bachpleln 590): Dinsdag 2 februari voor- speelavond door klarinet- en pianoleerlingen In de Blauwe Brug. Woensdag 3 februari voorspeelavond door koper- en slagwerkleerlingen in de Blau we Brug. Donderdag 4 februari voorspeelavond door klarinet- en saxofoenleertlngen, met medewerking van het Wood wind ensemble in de Blauwe Brug. Donderdag 4 februari voorspeelavond door blokfluit- leerlingen in het Stedelijk Mu seum (Hoogstraat 112). Vrijdag 5 februari voorspeelavond door fluit- en pianoleerlingen in de Blauwe Brug. Alle avonden beginnen om 19.30 uur. De toegang is gratis. SQUASH' De vijfde Open Schiedamse Kampioenschappen Squash beginnen vrijdag 29 januari om 18.00 uur. De finales zijn ge pland op zondag 15.00 uur. Het toernooi speelt zich af in het squashcentrum Klaverste- de (De Brauwweg 46). CLUBHUIS OOST In het clubhuis Oost (Galilei- straat 86) is zondag 31 januari een intercultureel vrouwen- feest. Alle vrouwen zijn welkom Redactie Bet Vrije Volk, editie Schiedam, Hoogstraat 125b, 3111 BB Schiedam. Telefoon- 42666^6 Of 4736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagoch tend voorafgaand aan de plaatsing op donderdag, in ons bezit te zijn. - i, om te praten, te dansen en lekker te eten. het feest duurt van 12.00 tot 17.00 uur. BARRIKA In het vrouwen-ontmoetings centrum Barrika (Lange Kerk straat 62) begint vrijdag 19 fe bruari een cursus voor vrou- wen boven de veertig. De be doeling van deze cu. sus Is om na te gaan waarom vrouwèn deze leeftijd vaak als naar er varen. Maar er wordt ook ge- keken naar de leuke kant van ouder worden. De cursus is ie dere vrijdag van 9.30 tot 1T.30 en duurt twaalf weken. Kosten voor deelname zijn 35,-. De Uiterlijke inschrijfdatum is .12 februari. SCHELANDGALERiE Tot en met 15 februari is in de galerie van het Schielandzie- kenhuis een expositie te zien met werken van twee perso neelsleden en twee gepensio neerde leden van het zieken-, huis. In de pollkliniek aan de Burgemeester Knappertlaan exposeert Henk Eeuwhorst olieverf-landschappen, stille vens, tekeningen en etsen.. In de locatie Stadhouderslaan ex poseren Uduin Pleijsier-Jansen (poppen), P.J. Offerman (aqua rellen) en John de Vries (plak kaatverf en tekeningen). Ope ningstijden locatie Burgemees ter Knappertlaan op werkdag gen van 9.00 tot 17.00 uur, lo catie Stadhouderslaan dage?! lijks van 9.00 tot 20.00 uur. SINGELKWARTIER \r.[ De wijkvereniging Het Singel- kwartier heeft dinsdag 2 fe-,. bruari een bingo-avond in zaai Marijke (Broersveld 121). DE ERKER in het wijkcentrum De Erker (Jan van Avennestraat 32) is zaterdag 30 januari een carna valsfeest. De raad van Elf van De Rietzeilers en de Dansma riekes zijn present. De band Los Amigos luistert het feest op met Braziliaanse muziek. Toegangsprijs: ƒ5,-. Aanvang 19.30 uur. Vanaf 1 februari is er in het wijkcentrum een foto-expositie van Arne van de Zande. HIJ heeft de afgelopen jaren tij- „dens concerten popartiesten, waaronder David Bowie en Ma donna,, gefotografeerd. [Vérder heeft het wijkcentrum voor zondag 31 januari een kindërmlddag op het program ma staan met tekenfilms. Aan vang 14.00 uur. Leeftijd: zes tot en met dertien Jaar. Toe gang: 2,-. BEWONERSVERENIGING ZUID De Bewoners Vereniging Schiedam Zuid (BVSZ) nodigt de bewoners van de wijk uit voor de jaarvergadering vrij dag 29 januari om 20.00 uur iq de Leliestraat 10. DE WOUDHOEK in dienstencentrum De Woud- hoek (Heijermansplein 35) is zondag 31 Januari eendamsl- multaan. De simultaanspèlérts Piet Bastiaanse. Deelname ls; gratis. Aanvang 13.00 uur.. WEEKENDDIENSTEN Het Schielandziekenhuis aan' de Stadhouderslaan heeft'dif weekeinde EHBO-diensCteï. 4733733. Ambulance, tèf. 4333300. Huisarts: bellen met dé boodschappendienst, tel. 4201100. Spoedrecepten; tel:* 4261480. Tandarts: Engelkes, B. Knappertlaan 78, tel.;""'".'; 4267880. Spreekuur van 17.00 tot 18.00 uur, op zaterdag én zondag. SCHIEDAM Door de lange wachtlijsten voor de verpleeg tehuizen in de regio blijven de mente ouderen langer thuis wonen, met ais gevolg een gro tere druk op de verzorgers, vaak de familie. Die familiele den hebben vaak problemen met het gedrag van de oude ren. Partners en kinderen gaan vaak nog uit van het 'oude' beeld dat ze van hun verwant hebbei en kunnen zijn of haar gedragingen maar moeilijk be grijpen. In een poging deze problemen enigszins te ondervangen or ganiseert de Stichting Alge meen Maatschappelijk Werk Schiedam In samenwerking met de Sociaal-Geriatrische Dienst van het Rlagg een con tactgroep voor de direct ver zorgenden van demente oude ren. Uitwisselen van Informatie en ervaringen en het onder steunen van elkaar zijn de voornaamste doelen. De eerste bijeenkomst is half februari, in overleg met de deelnemers. De cursus wordt gegeven in het kantoor van de stichting aan de Broersveld. Onderwerpen die aan de orde HCEK VAN HOLLAND Een jaar lang zal de terreinwagen van vogelasiei De Houtsnip gratis worden onderhouden. Bovendien zai er voor maxi maal 1000 gulden aan onder delen worden geleverd, wan- zullen komen: wat is dementie eigenlijk, hoe ga Je met de- r mente mensen om, hoe rea geert de omgeving, hoe ga je als verzorger om met eventueel onbegrip van de omgeving, op wie kun je een beroep doen en hoe zal de kwaal zich in de toe komst ontwikkelen? Ook zal een activiteiten begeleidster uit verzorgingstehuis De Drie f Maassteden in Schiedam een inleiding houden over haar werk. Daarnaast willen de organisa toren van de cursus actief hel pen bij het ontlasten van de fa milie. Als de verzorgers er na een jaar eens een keertje uit, willen, kan men bemiddelen bij het vinden van oppas. Volgens coördinator Mieke van Gorcom is er veel vraag naar deze groep en zijn de ervarin gen uit het verleden bijzonder positief. Er zullen 8 bijeenkom sten van 2 uur worden gehou den, in groepjes van zes tot acht deelnemers. Kosten zijn er niet aan verbonden. Infor matie en aanmeldingen: Stich ting Algemeen Maatschappelijk Werk Schiedam, telefoon 4731033. neer die aan vervanging toe zijn. Dit royale gebaar hebben directie en medewerkers van een Hoeks automobielbedrijf gemaakt. Met de wagen wordt regelmatig op het strand ge werkt.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 2